Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Alonsót és Massát is beidézték a sportfelügyelők
Vizsgálnak itt mindenkit: nem csak Lewis Hamiltont és Sebastian Vettelt, hanem Fernando Alonsót és Felipe Massát is kihallgatták

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12252) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Azért kaphat Vettel büntit, mert teljesen jobbra tartott a boxutcában?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12253) proof88 válasza Ramius (#12248) üzenetére


proof88
addikt

Mint mondtam, szerintem az a kanyar ugyanannyira a pálya része, mint a többi. Massa beengedte maga elé, ennyi.

hoffman_: mondjuk a Ferrarinál nem is baj, ha figyelmen kívül hagyja az ember a csapat utasítást néha... állandóan idióta taktikákkal jönnek elő, már jó ideje, jó ha néha a pilóta átveszi az irányító szerepet, esetleg többet is el lehet érni, mint a töketlen döntéshozókra hallgatva...

(#12254) Tomics


Tomics
addikt

Vettelt felbosszantotta Hamilton

"Azt hittem, nekem fog jönni" - bosszankodott Vettel. "Megpróbálta, pedig jóval mögöttem volt. A vonal átlépése után ugyan a gázra lehet lépni, de ott egyszerűen nem volt hely két autónak. Nem értem, miért csinálta Lewis, szerencsém volt, hogy nem sérült meg az autó és nem kaptam defektet."

inkább no comment kitiltanának :(((

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12255) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Halkan megkérdezném most azokat, akik az eddigi versenyeken folyton azzal takaróztak, hogy Alonso szívott Massa mögött, mert a csapat nem engedte elmenni, akkor ez most mi volt, hogy a boxutcában tolja bele a kavicságyba? :U
Nyugodt szívvel megtehette volna akkor ezt egész idáig bármikor, ha már egyszer annyival jobb.. Azt aláírom, hogy Massa idén eddig nemigazán van formában, de azért Alonso sem a minden.. ráadásul szerintem ez minden volt, csak nem sportszerű..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12256) puttputt válasza Motion_Blur (#12252) üzenetére


puttputt
őstag

Schumacher elől... :U :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12257) MPowerPH válasza 7Heads Drago (#12251) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez érdekes. Akkor a Hamilton-Vettel boxbemenetelét ugyan úgy vizsgálni kellene, nem? Mert ugyan ez volt a szitu. :U

Barthezz2: Nézd meg Massa hanyadik lett, és Alonso hanyadik. Nézd meg az időkülönbséget is. +57s Massa, +12s Alonso. A box után Massa kapott egy gyenge 45s-et Lonzitól. A boxban 4s-et veszített. :U Akkor hogyan is van ez?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12258) wildrain válasza Motion_Blur (#12252) üzenetére


wildrain
addikt

Vajon látta egyáltalán Vettel Hamiltont? Lehet, hogy amikor egymás mellett mentek, Vettel nem is tudta, hogy a másik is ott van.

Szerk: Visszanézve, már látom, hogy tudnia kellett róla, hiszen Hamilton mögül indították el, és látnia kellett, ahogy Hamiltont is elindítják. Utána biztos figyelt rá, hogy hova is érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#12259) Ramius válasza MPowerPH (#12250) üzenetére


Ramius
őstag

Nem tudom mi erre a konkrét szabály, de eddig úgy tudtam boxutcában előzni tilos. És ez már a bejáratra is vonatkozik.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#12260) sekli válasza MPowerPH (#12244) üzenetére


sekli
addikt

úgy látom, még egy órácskát azért érdemes lesz várni, mielőtt kijelentjük, hogy mennyire megérte ez a manőver...

wildrain: Azért az nem valószínű, szerintem miután így jöttek be, biztosan érdekelte, hogy hol van Hamilton hozzá képest kifelé...

[ Szerkesztve ]

(#12261) 7Heads Drago válasza Viktor77 (#12227) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Volt egy második kamera állás is a kiugrásról.
És ott látszik hogy Alonso egy hajszállal hamarabb indult.
De brutális az egész mert ezek szerint ő fejben számolt és szinte majdnem sikerült is neki.
Button különben már tavaly is csinált egy ilyen majdnem leállást az elején. Akkor is gondok voltak belőle.
Más: Tessék itt a különbség Rosberg és Schumi autója közt: Rosberg a régi hátsó szárnnyal győzte le Schumachert

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12262) Barthezz2 válasza MPowerPH (#12257) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vizsgálják is..

És? Kérdeztem én, hogy ki hol végzett? Nem, meg is írtam, hogy Massa nincs formában, de:

1. Marha sportszerűtlen volt ez Alonsotol, és nem csak én vélem így, hisz vizsgálják az esetet. Nem mondom, hogy büntetni kell érte, de ezt nem így kéne csinálni

2. Ha annyival jobb Alonso, és ezt most megtehette, ergo vagy nincs csapatutasítás, hogy ugyan ne előzd már meg a csapattársat, vagy ha van akkor ezt most így megszeghette, akkor nonszensz az a magyarázat az előző futamoknál, amit itt jópáran hajtogattak, hogy "Alonso Massa miatt szív, mert nem előzheti meg". És itt a pont.
Ha annyival jobb, akkor menjen, mert akkor meg tudja fogni a pályán is. Tudod nem elég gyorsnak lenni, előzni is tudni kell, ha tud, akkor meg nem kell attól félni, hogy kilöki, és vonatozni mögötte. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12263) hoffman_ válasza proof88 (#12253) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ámen. Sajnos...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12264) MPowerPH válasza Ramius (#12259) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most az a kérdés, hogy a box honnan kezdődik. A limit vonaltól, vagy a bejárattól, mert nem mindegy. A boxkijáraton lehet előzni, pedig még ott is ott a fehér csík, és a szabályok konkrétan annak az átlépését tiltják.

Don't Tread On Me

(#12265) proof88 válasza 7Heads Drago (#12261) üzenetére


proof88
addikt

igen, amikor az az ember is látszódott, akik elindítja a versenyt, és utána ő is egyből mutatott Alonsora, hogy előbb indult el, de lehetett is látni, hogy már indul az autó, mikor még pont nem aludtak el a lámpák ...

(#12266) #70869248 válasza wildrain (#12258) üzenetére


#70869248
törölt tag

A nyilatkozatát olvasva elég valószínű :)
Ki akarta szúrni a kerekem, ...de azért én húztam á az autót :D

(#12267) MPowerPH válasza Barthezz2 (#12262) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah. Csak még egyszer megkérdezem. Akkor a Hamilton Vettel esetet is ugyan úgy vizsgálni kell, nemde? Mert Hami pont ezt csinálta Vettel-el. De lehet az ő esetükben is ugyan úgy lesz vizsgálat.

Don't Tread On Me

(#12268) Barthezz2 válasza MPowerPH (#12267) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mint írtam, vizsgálják is az Alonso-Massa, és a Vettel-Hamilton dolgot is. Fentebb már linkelve volt, nézd vissza.

A Kínai Nagydíj után a sportfelügyelők, akiknek a munkáját a hétvégén versenyzőként Alex Wurz segíti, nem csak Lewis Hamiltont és Sebastian Vettelt, hanem Fernando Alonsót és Felipe Massát is kihallgatták.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#12269) kisza25 válasza MPowerPH (#12267) üzenetére


kisza25
félisten

Hami amikor készültek a riportok úgy nyilatkozott mint, ha mi se történt volna :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12270) sekli válasza 7Heads Drago (#12261) üzenetére


sekli
addikt

Ezt már cáfolták, ugyan azzal a szárnyal mentek mindketten.

(#12271) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Vettel és Hamilton is figyelmeztetésben részesültek. Ennyi.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12272) #70869248 válasza kisza25 (#12269) üzenetére


#70869248
törölt tag

Sztem azért nézte a képernyőt hogy játszák neki vissza miről is van szó, a pit bemenetelről, vagy kimenetelről.
De lehet hogy csak csinálta az arcát nem tudom.
Viszont tényleg volt arról szó hogy a pl. a nyilatkozatoknál lesznek visszajátszások és kicsit nézőbarátabb lesz az egész....na ebből nem sokat látni a klubbos rtl-nél. :(

(#12273) Tomics válasza Motion_Blur (#12271) üzenetére


Tomics
addikt

sokra mennek vele :W :( áááááh

PH! addikt since 2004

(#12274) 7Heads Drago válasza sekli (#12270) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R
Igaz.
A sok palacsinta meg sör a hibás, amit a "szabadsága" alatt fogyasztott.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12275) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A köridők szerint a Ferrari nem is volt olyan gyors. Mint például a Renault.
megrovás Na most ez mire jó?
Körbe röhögtetik magukat a bírák is. Akkor már inkább ne adtak volna semmit se.
Schumacher úgy sejti, Hamilton megrongálta autóját Persze még a futam előtt. ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12276) Oliverda válasza Motion_Blur (#12271) üzenetére


Oliverda
félisten

jáájáájááj...pedig én Hamilton-nak adtam volna ezért minimum egy 20 futamos eltiltást...:K

Na de mindjárt jönnek az önjelölt nagy múltú sportfelügyelők és megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12277) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

KOtelezove ken mar tenni a locsoloberendezest a pajja kornyeken, ami veletlenszeruen 5-10 percenet valtoztassa a pajjara keruli viz mennyoseget vegre ertelems futamokat lehetne latni:- )))

udv

neduddki

p.s. mileott vk iviccnek evenne tejjesn komojjan gondolom

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12278) 7Heads Drago válasza Oliverda (#12276) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ne piszkáld már fel a kedélyeket.
Már pont kezdtek megnyugodni.
Tényleg: Miért csak 20 futam? ;] Örök életre. Mint Briatore-t. De legalább a FIA-nál csak 1 évig tart az örökélet.
:P
neduddki: Valaki szórhatna gránátot is a pályára. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12279) MPowerPH válasza 7Heads Drago (#12275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmire... Mondjuk Haminek volt már 1db figyelmeztetése, vagy az minden futam után elévül? Akkor meg nonszensz ez az egész, tényleg erősen lejáratják magukat. Ami itt Hamilton körül folyik, az felháborító.

Don't Tread On Me

(#12280) Oliverda válasza MPowerPH (#12279) üzenetére


Oliverda
félisten

"Akkor meg nonszensz ez az egész, tényleg erősen lejáratják magukat."

Ezt véletlenül nem többes szám első személyben akartad írni? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12281) kisza25 válasza #70869248 (#12272) üzenetére


kisza25
félisten

az előtte lévő pitbe menés mindenen keresztül az sem volt semmi :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12282) puttputt válasza 7Heads Drago (#12275) üzenetére


puttputt
őstag

Közben is, de ott inkább csak érzelmileg. :DDD
(Mármint autó-autót, nem pilóta-pilótát értelemben.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12283) Tomics válasza Oliverda (#12276) üzenetére


Tomics
addikt

Nem kell megjönni itt senkinek, Te vagy a legnagyobb múltú sportfelügyelő, nem is értem mit keresel itt, Palik, vagy Briatore mellett a helyed :R

de inkább palik lesz a jó választás neked ;]

BMW001: egyetértek.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12284) MPowerPH válasza Oliverda (#12280) üzenetére


MPowerPH
félisten

A bírák a döntései azok, amik nem méltóak ehhez a sporthoz. 2 figyelmeztetés, és semmi büntetés. Ez annyira értelmetlen. Hamilton előző futamon tanúsított magatartási is közfelháborodást gyújtott, szerintem ezek után is hasonló lesz. A bírák már nem sokáig tudják védeni a hátsóját, egy idő után elég kínos.

Don't Tread On Me

(#12285) sh4d0w válasza Motion_Blur (#12271) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Tréfás. Mint ahogyan az is, hogy a boxutcába vezető csíkon is lehet előzni kanyarlevágással. Arról már nem is beszélek, hogy Palik jól összekevert egy zöld-fekete Lotust egy kék-vörös-sárga Red Bull-lal.

https://www.coreinfinity.tech

(#12286) hunnylander válasza kisza25 (#12269) üzenetére


hunnylander
őstag

Azt hiszed, hogy mindenre úgy emlékezhet, aki belülről élte végig, mint a nézők akik kívülről és nézegethették a visszajátszásokat?

Volt akciója bőven, nem videózta őket. Ilyen szintű versenyzésnél tényleg lent van a redőny és teszi a dolgát, ahogy tudja vagy sikerül.

Vettel ugyanannyira piszkos volt a leszorítással. Egyik kutya, másik eb, mindkét srác feddést kapott. Ez ennyit ért, merthogy nem ezen dőlt el kettejük párharca.

Persze az utálói fröcsöghetnek rajta 3 hétig, de most is ő volt az egyik showman. Ez showbusiness, a srácok csinálták nekünk a showt, korrekt döntés volt nem szétbarmolni.

www.HunnyF1.com

(#12287) Tomics válasza sh4d0w (#12285) üzenetére


Tomics
addikt

meg egy lassítást egy élőképpel (box utcai csata).kicsit túlpörgött a srác, mit szedett vajon. vicces volt :C mehetne nyugdíjba vagy rallizzon inkább egész nap hogy ne legyen ideje kommentálni

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12288) quby


quby
őstag

Kicsit el vagyok keseredve! Megrótták? És ezzel mit értek el? Pont egy versenyel ezelött is megrótták. és megint itt van. És sztem nem a boxutca volt a leggázabb. Hanem ahogy Webbert kitette a SC utáni rajtnál, vagy ahogy kavicságyon behajtott a boxutcába. Kifelé még a vonalra sem lehet rámenni, befelé meg minnyá má teleportálni is lehet. Az Alonso vs Massa boxutcabehajtásról nem is beszélek. Azon Massa 3-4 helyett simán bukott. Én 88 óta minden versenyt láttam, és Kimi kiszállásával most kedvenc sincs, de most nagyon közel állok ahoz hogy ez volt az uccsó verseny amit megnéztem. :((( :((

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#12289) hunnylander válasza MPowerPH (#12284) üzenetére


hunnylander
őstag

De méltóak. Ma is jól végezték a dolgukat. Ott volt Wurz is, aki egyáltalán nem csípi Hamiltont.

Fel kéne már fogni, hogy ilyen incidensekért nem jár versenyszétbarmoló büntetés, merthogy még Webber szerencsétlenkedő zúzásaiért se járt az.

www.HunnyF1.com

(#12290) attisx válasza neduddki (#12277) üzenetére


attisx
addikt

Kolléga, a számból vetted ki a szót... (Legalábbis asszem' egy dologra gondolunk...) :DDD :R

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#12291) MPowerPH válasza hunnylander (#12289) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát nem tudom hallod. Mindennek van határa, szerintem azt ő már átlépte az előző és a mostani futammal együtt.
És ha Webbert tilosban tényleg kitette, akkor meg egyenesen felháborító, hogy azzal nem is foglalkoztak. Lassan az egész mezőny begyében van már Hamilton, és nem azért mert olyan jófiú.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12292) 7Heads Drago válasza Tomics (#12283) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Erre sem volt senki sem kíváncsi.
Inkább privátban üzengess.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12293) Oliverda válasza MPowerPH (#12284) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát akkor írd meg nekik hogy te mint Hamilton antidrukker felháborítónak tartod hogy nem jár mindenért automatikusan stop and go. Biztos megfontolják majd. :)

"Mindennek van határa, szerintem azt ő már átlépte az előző és a mostani futammal együtt."

Szerinted... csak hogy a te véleményed ezekben a döntésekben szerencsére egyáltalán nem számít.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12294) MPowerPH válasza Oliverda (#12293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Örülj magadnak. De legalább van egy olyan nemű örömöm, hogy gombos mind im-en, mind a futamon elpáholta Hamit. ;)
Te meg pont az ellentétem vagy, ha már így személyeskedsz. Hamiltonnal kelsz-fekszel, és ez abszolút szűk látókört eredményez, ráadásul rengeteg butaságot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12295) ronaldo válasza MPowerPH (#12244) üzenetére


ronaldo
őstag

Massa van bepöccenve? Vonatozott Alonso az elmúlt futamokon (részben önhibáján kívül) a brazil mögött, ami azon kívül hogy mindkét Ferrari csúszott visszafelé, más célt nem szolgált. Vagy ott van ausztrália, ahol ha nincs Alonso, akkor egészen más a sorrend, hisz csak ő tudta megfogni hamiltont.

Szerintem ha Massa tükörbe néz, belátja, hogy ennyi már kijárt neki.

(#12296) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az viszont biztos igaz: amit a bírák csinálnak az vicc. Mert ezek szerint a következő futamtól lehet rá számítani, hogy mindenki neki áll szlalomozni a pályán, 2-3 autó érkezik be egyszerre a boxba, kifelé menet meg kiszorítjuk egymást. És ez nem kimondottan Hami-nak szól, inkább a bírákra. Az egész pályán elvileg az a szabály hogy a fehér vonalon kívül lévő autó ha előz az szabálytalan. Kanyarlevágás szabálytalan. Ez ezek szerint a box utca bejáratra ezek nem vonatkoznak.
Ott biztos nem is fehér a vonal. ;)
Alonso is ha véletlenül meg talál csúszni a vízen, és betolja a sóderba vagy a falba Massa-t biztos nem lenne ennyire elégedett. Pedig az idén egyre inkább Alonso-nak szurkolnék, de nem az ilyen esetek végett az biztos. És hogy mennyire lehet kiszámolni hogy milyen a boxutca bejáró?
Semennyire.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12297) Oliverda válasza MPowerPH (#12294) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd idővel fordul a kocka. Hosszú a szezon. :)

Azzal tisztában vagyok hogy az ellentéted vagyok... szerencsére. Ismerem az F1 szabályait ráadásul nem vagyok se dilettáns se jós és még csak BMW-vel sem kelek és nem is fekszek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12298) puttputt válasza ronaldo (#12295) üzenetére


puttputt
őstag

Jól mondod.
Az elmúlt versenyeken is "tükörbe" kellett volna néznie 1-2 szituációnál. :U :D
(Habár nem kell annyira szidni. Ahhoz képest, amilyen állapotból... Nem lesz ő rossz. Talán ismét, "stagnánsan" jó formát tud produkálni hamarosan.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12299) ronaldo válasza Barthezz2 (#12262) üzenetére


ronaldo
őstag

Hamilton pontosan ugyanazt csinálta. Akkor hogyhogy Alonsora van kihegyezve a mondandód? Így hamar elveszik az objektivitás :)

(#12300) ronaldo válasza puttputt (#12298) üzenetére


ronaldo
őstag

Persze, nincs vele semmi baj, nem is mondtam. Csak mielőtt Alonsora rárontana (amiről nem volt eddig szó, csak tegyük fel...), nézzen szét a közelmúltban :)

Hamilton "megrovása" meg lol. Nem azt mondták múltkor, hogy ez egy figyelmeztetés, és a következő után büntetés? Csak azért, mert végülis ez volt a következő, nem?

Persze nem ugyanazt csinálta, de ugyanúgy szabálytalan, vagy legalábbis veszélyes volt. Ez olyan, mintha egy focimeccsen valaki felrúgja a másikat és kap egy sárgát, de ha mondjuk lerántja a 16-oson belül/vagy kezezik utána akkor nem jön a következő sárga (és piros), hanem egy új lapot nyit, mert kiállítani csak akkor lehet, ha megint felrúg valakit.

((((pár lappal ezelőtt valaki azt írta, hogy hamilton volt előrébb a boxban. Motion amit linkelt képet, ott igencsak nem úgy tűnik. az hogyvan? mivel speed limit be van kapcsolva, a box folyamán (persze ha már a limitált sebességgel mennek) aligha változhatna a különbség kettejük között)))9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.