Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8551) zolikaDB válasza kpityu2 (#8545) üzenetére


zolikaDB
veterán

:K :K :K
Hmm, amiket írtatok... De sokat átéltem már :DDD

(#8552) TGWH válasza csiben1 (#8548) üzenetére


TGWH
őstag

Vagy a felével, vagy annyival mint az x, egyik csak jó lesz, néha furcsán működik az eszterga :D ,C meg ,R értékek sem sugárban vannak :D majd kiderül. Meg azon is múlhat, használsz-e g41/42-t. Meg a lapkarádiusz is bekavarhat, de elvileg ha sem I, sem K, sem R nincs, akkor betesz valamekkora sugarat... szabad kontúrt úgy szoktam összekötögetni :D

Klaus, ha van jobb hely, el kell menni, minimálbérnél még a multiban is jobb zöldgombosnak lenni.
Max utazol egy kicsit... ha megfizetik, miért ne? Mondjuk én a világért sem tömegközlekednék máv szörnyűségekkel, még a gysev is szivat néha, de a mávhoz képest ég és föld. Mondjuk az is röhej, hogy 10-30 km-t egy-másfél óra alatt tudsz leküzdeni :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8553) lav1892


lav1892
csendes tag

Hello Mindenki!
Jó ez a topik. Sok a hasznos infó.
Rólam: Kicsit több mint 3 éve fejeztem be az iskolát cnc marós szakon és a gyakorlat végét már a mostani munkahelyemen fejeztem be. Eddig 5 géphez és 3 vezérlőhöz sikerült hozzányúlni... Gépek amiken dolgoztam: HAAS tm1 (még az iskolában) utána Maho 600E, ezután Maho 700C utána Maho 800C (két orsós 4-tengelyes gép) ezek mind siemens 432-es verzérlők. Most több mint egy éve Hurco VMX 24 Ultimax. Végig egyedi gyártásban dolgoztam eddig. Autóipari alkatrészeket gyártunk amik német országba mennek elsősorban.
Lesznek még kérdéseim sok mindennel kapcsolatban. De az első az hogy látott e már valaki olyat hogy beszerelnek a gépbe egy órát ami méri azt hogy meddig van bekapcsolva a gép és ebből az időből mennyi időt forgácsol?....főnök legújabb baszogatása mert "keveset forog a gép" mindezt egyedi gyártásban.

(#8554) Phülöp válasza csiben1 (#8548) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor logikus csak, ha negyedkört programozol.

@lav1892: üdv közöttünk! Az általad említett mérést a legtöbb vezérlő alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8555) TGWH válasza lav1892 (#8553) üzenetére


TGWH
őstag

Estét! Ne szórakozz, nct vezérlőn alap szoftveres dolog az ilyen óra :D 30 éves mazakon ott a számláló, hogy ne tudj csalni, órát nem néztem.
Mondjuk nct vezérlőt lehet eleve magyar cégekre igazították! :D

Mondd meg a főnöknek hogy hülye :D minden reggel bepöttyintem 10-20 percre hogy melegedjen, akkor most mi van? Főnök elfeletkezik róla, órákat melegszik a gép :D
Ha meg egyedi gyártás, és ott lesed a rajzot, ami alapján írod a programot akkor megint mi van?

Nagyon csúnya számok tudnak ám kijönni egyedi gyártásba...

De mondok jobbat, le is lehet nullázni az időbeállításokat :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8556) zolikaDB válasza lav1892 (#8553) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ott van a vezérlőben, Hurcoban Winmaxon tudom meglesni neked, kacifántos, Ultimaxon meg valami elfeledett menü :)
Annyi, h mér bekapcsolt órákat meg főorsó órákat. Amit tényleg ki tudsz védeni, ha járatod az orsót. Hurcon amúgyis van melegítő ciklus gyárilag. Annyi, h programírás közben nem tud forogni az orsó...
Egyébként meg a főnököd elmegy az .... fa...ára!

(#8557) lav1892 válasza TGWH (#8555) üzenetére


lav1892
csendes tag

Ezt a cuccot a gép hátuljába rakták bele nincs rajta gomb csak két digitális kijelző amik felett az irja "hours". Még nincs bekötve majd csak februártól esedékes a dolog, de valami elemes cucc lehet mert már irja rajta a nullákat. nálunk nem lehet órákat melegiteni gépet mert a munkavezető mászkál figyel és fujtat "mikor lesz készen?" minden napos kérdés.

(#8558) lav1892


lav1892
csendes tag

gondoltam rá hogy elkezedek 0,2 mm sorral dolgozni és egész nap megy a gép :D

de ha ez az óra beleszól a fizetésbe akkor kinyilik a bicska....

[ Szerkesztve ]

(#8559) oppá válasza csiben1 (#8544) üzenetére


oppá
újonc

Ha X25.97-re módosítod az N160-ban a végpontot, akkor I13.109 J-5.46-ot kell beírnod középpontnak, feltéve, hogy a körív 14.2 mm-es sugarát akarod állandó értéken tartani. Elkezdtem papíron levezetni a képletet, de túl bonyolult kezdett lenni, úgyhogy lerajzoltam gyorsan CAD programmal. :DDD

(#8560) TGWH válasza lav1892 (#8558) üzenetére


TGWH
őstag

Jajj erről eszembe jutott deák koromból egy jó sztori :D :DDD
A gyárban elhatározták, hogy fix bér lesz ezentúl a teljesítménybér helyett. Természetesen a vezetők jutalmaihoz nem nyúltak, sorakoztak is a luxusautók a gyárhoz legközelebb eső parkolókban, ahová normál embernek még a tekintete is alig ért el!
Bevezették a fix bért, aztán csodálkoztak, hogy miért estek vissza a 110-150-200%-ok hirtelen 100% meg 101%-okra :D

Ha meg ostorral kergetnek, és nem is muszáj ott lenned, csináld azt mint bárki más a szakmában. Dolgozz ahogy szoktál, véletlenül se szakadj meg, aztán ha számonkérik, mutasd fel a bérpapírod :P :))

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8561) BÁ Nutrition válasza lav1892 (#8553) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Dzsízusz... el kell küldeni a faxba.. bár otthon nálunk is ilyenek voltak h első dolga az volt a tulajnak mikor bejött a műhelybe h lekapcsolja a villanyt . Ilyenkor el kell menni haza. Másnap otthon maradni, és mikor felhív akkor szembesíteni h mi a baj. Ha van fontos határidős munka akkor mégjobb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#8562) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#8561) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyen volt nalunk is, addig amig hirtelen felindulasbol hatra nem uvoltott valaki, hogy "ki a f@sz0m kapcsolgatja a villanyt!?" Utan tobbet nem volt ilyen. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#8563) lav1892 válasza soldi3r (#8562) üzenetére


lav1892
csendes tag

Na itt ez a veszély nem fenyeget mert amikor áramszünet volt akkor a főnök szidta össze az áramszolgáltatót telefonon XD

(#8564) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8561) üzenetére


TGWH
őstag

Az lfsz :D
De amikor bejön reggel, és az első dolga lekapcsolni a gázkazánt, na az már durva :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8565) zolikaDB válasza TGWH (#8564) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megvót. Leszarta, h telen ez a gepeknek mit hasznal...

(#8566) TGWH válasza zolikaDB (#8565) üzenetére


TGWH
őstag

A gépek csak egy dolog, az ő baja, de ha a lábad lefagy az a te bajod :D
,,Mert hogy mennyit kell fizetnie gázszámlára.'' :D hát bzmeg nem mercit kellett volna venni, hanem kezdésnek pótolni a kitört ablakokat pl. :DDD

Akkor gondolom a különböző tárgyak kisebb-nagyobb röppályán való távozása az (akár csukott) ablakon keresztül is megvót :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8567) csiben1 válasza oppá (#8559) üzenetére


csiben1
tag

Köszönöm szépen, jók az értékek!!! :R :R

You can walk straight through hell with a smile

(#8568) kpityu2 válasza lav1892 (#8557) üzenetére


kpityu2
őstag

Gépidő kalkuláció normális, a legtöbb masinán van. Viszont nem kell foglalkozni vele. Szar programot lehet gyorsan is írni. Egyedi gyártásban ne normázzon, ha azt akar, írja a programokat maga.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8569) BloodPandus válasza kpityu2 (#8568) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Ez így van.
Nálunk már meg van szokva, hogy a két HAAS gépre fent két srác generálja a melót, CADCAM, miegymás, pendrive le, satu, nullpontbemérés, szerszámozás, és Go.
Nálam meg, rajz után átszerelni a tokmányt, pofákat faragni, szerszámozni, bemérni, utána állok neki programot írni, a legutóbb úgy 3 óra tiszta programozás volt, mert marások, lukak mindenfelé, és minden irányban, oldd meg 12 szerszámból az összeset.
Rajtam kívül ilyen szinten már az sem nyomja, aki átvette, különben is műszakvezető lett, aki meg esetleg segíthetne, az nemcsak az esztergáláshoz, de a forgácsoláshoz is sötét.

Közben meg jön a toporgás, hogy mikor lesz kész... :DDD :Y

(#8570) zolikaDB válasza BloodPandus (#8569) üzenetére


zolikaDB
veterán

400 bruttoert belefer :U :))

(#8571) Klaus Duran válasza BloodPandus (#8569) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

És el is kell férni a szerszámokkal. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8572) TGWH válasza Klaus Duran (#8571) üzenetére


TGWH
őstag

Az az utolsó szempont :D 4 óra után toporzékolt a vezetőség, mikor lesz már kész - utána derült ki, hogy kb. két napos meló :D -, négy és fél óra után eljutottam addig, hogy hajlandó volt a gép felvenni a ref. pontokat mindenféle beszrás nélkül :DDD ha xyz jó volt, akkor a szerszámtár szart be, ha a szerszámtár is sikerült, akkor meg a ,,B'' tengely :)) aztán beragadt a szerszám :C
Amikor meg az egyszerű, gyors melóról kiderül, hogy ugyan kb. fél perc átállni a köv. szériára, de még úgy is négy hét mire lemegy, na akkor meg már tényleg ki van az ember tke a melóval... a megrendelő úgy gondolta, három nap alatt csak lemegy :W azután jön az a része, hogy hát annyit nem fizet... akkor meg a főnök jön, hogy akkor csináld gyorsabban :D akkor meg te jössz, hogy ilyen szarral nem lehet, meg hiába van meg az egy perc per darab ,,tűrés a főnök részéről'', ő úgy számolja hogy 8 óra alatt 8*60 darab jön le... minimum... utána, ha már ráálltál az ütemre, amikor a 60 ezerből megvan 15 ezer, kitalálja hogy hát nagyon kopik a lapka... jóvan, toljuk fel a fordulatot... hát azt nem lehet, mert akkor meg a főorsó megy tönkre... szigorúan felsőbb utasításra lehetett csak átlépni az ezernyolcas fordulatot, mert hogy egyszer tolták neki, aztán csapágyas lett, a javítás meg több volt mint amit ér az egész kramanc :DD
Na ezek után a legkisebb gond, hogy férek el :D volt pár meló ami ki lett centizve...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8573) lav1892


lav1892
csendes tag

Üdv.
Furatesztergálás cnc marógépen. Ezt még nem csináltam pedig vannak hozzá szerszámok a raktárban bőven. Sőt nem is láttam senkit hogy használna ilyesmit kérdeztem a tapasztaltabb embereket de senki nem mondott róla semmi konkrétumot. Lehet ezzel a módszerrel nagyon mély 80-100mm illetve mélyebb (türéses) furatokat csinálni? pl: fi 80H7 es furatot 100mm mélyen? Milyen felületi érdesség érhető el? Ra 0,8 Ra 1,6?
Ezen kivül azt sem tudom hogy müködik ez. mekkora fordulat mekkora előtolás? (ez nyilván sok mindentől függ..anyag,furat átmérője stb..) És a lényeg maga a folyamat? Itt főleg azt nem tudom hogy amikor átért a darabon a szerszán hogy kell visszahuzni hogy ne karcolja össze a furat belsejét? Gyorsabb és jobb ez a módszer mint az amikor lapkás szerszámmal spirál mozgással méretezem de a furatot? Van erre valamilyen ciklus a hurco ultimax vezérlőben?

(#8574) BloodPandus válasza zolikaDB (#8570) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Annyi nincs, de ez van jelenleg...

(#8575) TGWH válasza lav1892 (#8573) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
Hurco-t nem ismerem, de fanucon meg nct-n van hozzá ciklus. Furatba egylapkás szerszám, a ciklus annyit csinál hogy leküldi, majd orientálja a főorsót, arrébb megy hogy ne karcoljon, aztán kihúzza a szerszámot.
Másik lehetőséget telibefúrónak hívják, jobb helyeken állítani lehet a lapkákat, előfúrni tilos, csak leküldöd és méreten is vagy. Ha felületet is akarsz, akkor utána nagyobbra állítod a szerszámot egy-két tizeddel, aztán besimítod, azt még lehet, bár nagyon nem használtam...
80H7 80-100 mélyen így tippre telibefúró lesz, max két fogás. A szerszám úgy van kiképezve, hogy kidobálja a forgácsot, nem fog szorulni. Elvileg :DDD
Annyival küldöd meg, amit a lapka dobozán találsz az adott anyagra.
Most hogy gyorsabb-e... ha én a hsc maróval 1500-as előtolással megküldöm furatot marni, az lehet hogy gyorsabb mint egy gagyi telibefúró :D

De akkor a szakik hogy fúrnak ilyet marógépen?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8576) BloodPandus válasza lav1892 (#8573) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Van, és lehet.
Én csináltam jó sokszor.
Indexált főorsóval működik a ciklus, a furat végén kicsit eláll középpontból, úgy emel ki.
A fordulat lassú, a fogást te veszed a kiesztergálófejen.
Az indexálás fix, az elmozdulás nagysága beállítás kérdése, de az alapbeállítások ezen az átmérőn teljesen jók.

[link]

(#8577) lav1892 válasza TGWH (#8575) üzenetére


lav1892
csendes tag

Köszönöm majd belenézek hogy találok e ilyen ciklust a hurcon szerintem van csak az a baj hogy horvát a vezérlő...... :W
Ugy csinálják a szakik hogy előfurják kb 50 es fúróval a fi 80at és utána megy a 25 ös vagy 32 es lapkás hélixben ami előbb nagyol (hagy benne 0,1-0,15mm-t) utána megint egy helix ami simít. szintén lapkással

[ Szerkesztve ]

(#8578) zolikaDB válasza lav1892 (#8577) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos... Keress a nevemre és a Hurco szóra. Elég sok mindent idekarmoltam az évek alatt.
Van kiesztergálóciklus, a fúrás menüben, több is. Huhh, németül, angolul nem tud pluszban? A nyelv átállítása rejtett menü, meg nem mondom, hol, mert most Winmaxon dolgozok. De a lényeg, h beállítások menü, és ott egy felirat nélküli üres kockára kell kattintani, és bejön a nyelv.
Szóval, németül a Spindelhalt dologra kell koncentrálni.
D'Andrea: van egy fej, ezen nóniusz. Ha ezt tekergeted, a "kés" annyit mozog, amennyi az osztásod utána rögzíted.
Van egy furatpozíciód, odaállsz. Fellazítod a kés rögzítését, 3 csavar, amivel azt keresztirányban tudod szabályozni - ez a durva állítás. Letekered, a furatba állsz. Óvatosan odatolod a kést a furat falához, majd Z-ben kiállsz kézzel. Lerögzíted a kést. Elindítod az orsót ZÁRT AJTÓNÁL, esztergálsz kicsit, kiállsz, megméred.
Utána indítod a ciklust. D'Andrea kiesztergálónál a nóniuszon beállított értéket átmérőben veszi le a szerszám.
A fenti eszköz finomkiesztergáló néven fut, minőség Ra=1.8 és jobb is lehet. Érdemes egy kis vágó-üregelővel megfújni a furatot.
Én úgy csinálom, h esetedben előfúrok, felmarom D79-re, majd 0.2-0.3-as fogásokkal elkészítem a tűrést. Figyelj arra, h ha ilyen 1-2 század maradna benne, az nem szerencsés, mert nem 100%, h kibírja kaparni a szerszám...
Hogy ne kelljen keresgélned, itt egy gyors táblázat a paraméterekhez: [link] Nem röhögni, a kékkel keretezett rész a programozó-mérnök ( :Y :W :U :DDD ) miatt van, UGYANIS NEM TUD A DRÁGA VÁGÓSEBESSÉGBŐL FORDULATOT SZÁMOLNI...
ÉSSZEL! Ez egy excentrikus eszköz, nagy fordulat nem tesz jót a gépnek. Értem ezalatt, h D150-et ne forgass 6000-el.
És miért ez, mint inkább a spirál? Alak, méret, felület. Egy kopott gép az ezeket egyszerre nehezebben hozza furatban.

Amiről a kollega beszél, szerintem az nem telibefúró. Ezek azok: Komet.
Az inkább kétélű kiesztergáló, vagy állítható élű fúró... Épp ez az, h telibe nem tudsz vele fúrni, csak felfúrni. Egy telibefúró kb soha nem hoz olyan felületi minőséget és méretet, mint egy kiesztergáló.
De hopp, meg is van a pontos elnevezés: Komet Aufbohren

(#8579) TGWH válasza zolikaDB (#8578) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor a kiesztergáló amin állítod a méretet, a telibefúró meg mindig fix, így már tiszta, én csak polcon láttam ilyeneket :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8580) zolikaDB válasza TGWH (#8579) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó, jó, csak ne írkálj baromságokat... Mert kb kettékúrt ökörség, amit mondasz...
HSC maró meg gagyi fúró... Egy Seco 40-es feedmill marófej kb 60e HUF. Egy gagyi "fúró", D'Andrea meg dobozban 320e HUF, € függően.
A nagyelőtolású maró meg a büdös életben nem fog tükröset marni, ez is fix.
De egy 50-es telibefúró után is olyan a furat, h jajj. Főleg amikor ilyen 8 baros belső hűtésű gépen kenik neki, és nem jön fel a forgács, hanem feltapad a fúró szárára...

FINOMKIESZTERGÁLÓ

TELIBEFÚRÓ

FELFÚRÓ

[ Szerkesztve ]

(#8581) TGWH válasza zolikaDB (#8580) üzenetére


TGWH
őstag

El is felejtettem írni, ma volt két meccs, keményfém vs. satu, hát a satu nyert, a keményfémből fúró lett :D utána hsc maróval akár 5mm-es fogásokkal, pillanatok alatt ki lett szedve :DDD Kéne még pár tucat ebből a cuccból, rohadt jó. Csak k.va drága...
Nem tudom hogy nyomják a kérdező kolléga munkatársai, de ha van kiesztergáló meg telibefúró, és nem használják, akkor feltételeztem, hogy hss fúróval estek neki, külföldi munkamódszer meg sem fordult bennem :DDD

De most komolyan kérdezem, lehet már volt szó róla korábban, de nem akar valaki tényleg hozzáértő estimeséket írni? Jól jönnének. NChelp a cncbankon jókat írt a programozásról.

Nem tudom, egyszer-kétszer használtunk telibefúrót, teljesen jó volt a felület, utána csak simítani kellett, ha komolyabb tűrés volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8582) blasko92 válasza zolikaDB (#8580) üzenetére


blasko92
őstag

Marón nem árt hozzá a jó nagy víznyomás. Esztergán más a szitu. Elég jó felületet el lehet érni vele, és a méretet is jól tartja. 52-es Canela-s fúró hangtalanul száguld nálunk. Volt, hogy menet magfuratot készre csapattam telibefúróval. Szoktuk furatbővítésre is használni, ha olyan van. Olyan is volt, hogy pisilő vízzel szebb volt a furat felülete, mint a 7-8 baros nyomással. Csak azt láttam, hogy jön ki a gépből a fekete fúróforgács, meg gőzöl a gép, kilőtte a befogóból az egyik csavart, és nem kapott normálisan vizet :D Viszont megesik, hogy ST-ből nem hozza ki a forgácsot, na olyankor irány a hagyományos, és lehet leesztergálni az anyagot a fúróról.

A legnagyobb amit szoktunk használni, az azt hiszem, 78-as. 4 lapkás, és több átmérőhöz van hozzá hézagolóbetét.

(#8583) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Ma elmesélte a főnök, hogy ő szeretne több szériát bevállalni, így még ebben a hónapban írjam össze, mi kell az adagolóépítéshez.
Február-március végére készen kell lennem vele, mert ha nem, akkor tologathatom az anyagot én... :DDD

(#8584) Klaus Duran válasza TGWH (#8572) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Milyen csodamasinán dolgoztok?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8585) TGWH válasza Klaus Duran (#8584) üzenetére


TGWH
őstag

Ó annak már vége, előző melóhely, 30 éves kínai fanucok, 6 meg 10es vezérlőkkel, nulla karbantartással :D a házilagos vízszigetelés alatt hűtővízben álltak az érzékelők :DDD
Most 2-6 éves nct-k vannak, meg pár régebbi eszterga, azokkal semmi baj. Csak a legújabb nct-vel, erősen bétaverziós szegényke... lekapcsolás előtt állnia kell vagy 5-10 percet, különben vészstop után odabsz vagy 30 hibaüzenetet :)) kicsit hidegebb volt, sűrűbb volt az olaj, el sem akart indulni, ki kellett kötni az érzékelőket... nct-s szakemberke: ,,ennek a plc-nek nem is így kéne kinéznie...'' :U hát más pedig nem nyúlt hozzá, csak ők :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8586) Klaus Duran válasza TGWH (#8585) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mennyire használható a Tácsszkrín NCT?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8587) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8586) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyit tudok, hogy van a G kódos alap, meg rendelhető a smart vagányság, a párbeszédes.

Emberek: van köztetek olyan, aki elvégezte az NCT Akadémián a CAD/CAM, CNC programozó technológus képzést?

(#8588) Phülöp válasza zolikaDB (#8587) üzenetére


Phülöp
addikt

Van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8589) TGWH válasza Klaus Duran (#8586) üzenetére


TGWH
őstag

Pont annyira, mint az előző, a 2000-res vezérlő :D
Egy dolog hiányzik róla, a fanuc féle masszív és mindig jól működő nyomógombok :D
Mert ha te pl. 11.15-re akarod küldeni, akkor szééééépen lassan kell pötyögnöd :DDD
Kva jó dolog lenne nagy szériáknál, ahol pendrive-on lehozzák a programot, beállítja az okosember, a melós meg csak nyomkodja a zöld gombot, meg néha korrekciózik.
De egyedi gyártásban piszok szar... rohadt lassan reagál arra, ha pl. arrébb akarsz helyezni egy ablakot.
Kettősség jellemzi az nct-t, mert egyrészt rohadt drágák a gépek, másrészt ritka szar megoldásaik is vannak. Ahogy nchelp írta, ki kéne bszkodni a begyöpösödött vén hozzá nem értő fszokat a cégtől, és szakemberekkel pótolni őket, ha meg kell, tessék koppintani a konkurenciától abban, amiben szrok vagyunk.
Maga az ötlet amúgy jó, mert mindent átlátsz, nem kell a menükben kotorásznod, technológiát tudsz számolni oda-vissza akármiből, meg jól programozható. Mondjuk fanucon egyszerűbb, ráállsz az adott mondatra, és onnan fog indulni a program, nem olyan hülyebiztos mint az nct, bár sokkal az sem lassabb...

zolika, milyen smart-ra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8590) blasko92 válasza zolikaDB (#8587) üzenetére


blasko92
őstag

Bratyó nemsokára végez vele.

(#8591) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nos urak, akkor. Mi most indulnank a marciusi kurzusra.
Milyen? Megeri a 210k-t? Amit en el akarok erni: stabil alap rajzolasban, modellezesben, es programozas CAM rendszerrel. Tudom, h nem varhato el, h professzionalis tudast adjanak.
Szoval, milyen az oktatas felepitese, milyenek az orak, mennyire gyakorlatias, hasznos? Milyenek az oktatok es a hozzaallasuk? Mennyi a baromsagok aranya?
Jol ertelmezem, h OKJ-s bizit adnak?
Ha elvegeztem, kepes leszek arra, h a melohoz kuldott testmodellbol onalloan programot faragjak? Nem alametszeses froccsszerszamra gondolok. Vagy, h papir alapu rajzbol modellt kalapaljak?

TGWH: myNCT

[ Szerkesztve ]

(#8592) lav1892 válasza zolikaDB (#8578) üzenetére


lav1892
csendes tag

Köszönöm az infókat ha lesz rá időm hétfőn kipróbálom ezt a furatesztergálást :)) A hurcon nyelvet megpróbáltam ma átteni de nem ment.... másik gépen simán átraktam angolra sajnos az enyémben nem találtam semmilyen nyelvet amit választani lehetett volna de arra nem gondoltam hogy üres kockára rábökjek :N na majd hétfőn.
Off: Nálunk is vannak ilyen CAM programozó zsenik a legszebb az volt amikor nem volt szerszám egy melóhoz és hozta oda nekem az M12-es MENETFÚRÓT! hogy majd azzal nagyoljuk a kontúrát...először azt hittem csak szivat de kiderült nem :C :C

(#8593) blasko92 válasza zolikaDB (#8591) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, OKJ-s papírt kapsz róla.

amit mesél: paraméteres programozásnak nagyon csak az alapjait veszik, cam-et nem nagyon erőltetik. SolidEdge-ben kell nekik egy több alkatrészből álló modellt csinálni otthon. Az oktatókról jól véleménnyel van.

Azt mondja, azt tanítják meg nekik ezen a képzésen, hogy ha valami kell, akkor azt tudják hol keressék. Kb. ez a lényeg.

(#8594) zolikaDB válasza lav1892 (#8592) üzenetére


zolikaDB
veterán

En ugy bevagtam volna a befogoba, utana zold gomb, mint a pinty!!!
Blasko: koszonom! Gondolom, azert rajzikalni is tanitanak valamit, anelkul modellezni necces :D

(#8595) soldi3r válasza zolikaDB (#8594) üzenetére


soldi3r
veterán

Az uj szoftverek nehany kattintassal eleg korrektul bemereteznek egy alkatreszrajzot. Lassan mar nem kell tudni a muszaki abrazolast.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#8596) Phülöp válasza soldi3r (#8595) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt a rajzot a gép mellett olvasni is tudni kell azért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8597) zolikaDB válasza Phülöp (#8596) üzenetére


zolikaDB
veterán

Te hogyan értékeled a dolgot? Tudtad használni a tudást, amit ott szereztél?

(#8598) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Illetve a CAM mégis milyen szintű? Tehát volt olyan, h modellről program generálása, majd betöltése a CNC-be és go?
5 tengelyesen/gépeken kellett valami értelmeset csinálni?
Rajzolni milyen szinten tanítanak meg? Megy utána gördülékenyen vagy keresgélni kell fél óráig, h mi miért, és hogy?
Diákot adnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8599) soldi3r válasza Phülöp (#8596) üzenetére


soldi3r
veterán

Igaz, de olyat megtanitanak egy ilyen tanfolyamon?

E30 (oo=[][]=oo)

(#8600) Phülöp válasza zolikaDB (#8597) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem elég jó alapokat ad a tanfolyam. Buta emberből nem csinál okosat, de ha van a logikus, józan paraszti észhez egy kis érdeklődés és szorgalom társitva, akkor hasznosítható tudást ad.
Az én tapasztalataim nem frissek, de ha az akkori színvonal most is megvan, akkor megéri az árát és a belefektetett időt/energiát.
Az én időmben a SolidEdge-re szánt idő több volt sokkal, mint az EdgeCam-re, bár a kompexitásuk hasonló arányú. 5tengelyes gépet nem b.sztattuk, akkor állították csatasorba.
A paraméteres programozás volt a kedvencem, ott gondolkodni is kell, nem csak kattintgatni. Sipos Jenő nagy koponya, viszont ha az elején elvesziti az ember a fonalat, akkor nagyjából semmit nem fog érteni a következő alkalomig, amikor Jenő szájbarágósan újra el nem magyarázza. Nekem ezzel volt bajom, néha úgy éreztem, mások korrepetálására megy el a kifizetett idő.

@soldi3r: persze, hogy nem. Bár szerintem a speckó jelölésekre egy délután elég.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.