Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#8401) blasko92 válasza zolikaDB (#8399) üzenetére


blasko92
őstag

Az a helyzet, hogy akinek kisegítő iskolába kellene járni, azt nem lenne szabad normális iskolába enedni se a szülők, se az orvosok részéről.

Én se engedném ilyen pályára a srácot...

(#8402) TGWH válasza BÁ Nutrition (#8396) üzenetére


TGWH
őstag

Ahol van külön bemérő ember, meg lapkacserélő ember, oda simán felveszik, lényeg hogy papír legyen. Ausztriában látod már megbukna, mert nem a papírt nézik, hanem hogy ért-e hozzá vagy sem. Sőt, ahol olyan a kolléga, x darab után automatikusan cseréli a lapkát, ha kopott ha nem.
Meg akkor mi van, ha kivágják az első helyről? Megy máshová, már okosabban :D

Matek nélkül azért durva, de hát ilyen az ország meg az oktatás...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8403) George.P válasza Moonline. (#8375) üzenetére


George.P
újonc

Teljesen tolled fugg mire mesz vele. Ha mar tudod, hogy mit nem tudsz,az fel siker. Rengeteg anyag van fent a neten,szinte minden megtanulhato. Innen meg mar csak hozza allas, meg akarat kerdese. Na meg persze egy kis ido. Ne becsuld ala magad!

(#8404) Klaus Duran válasza George.P (#8403) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8405) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Már kis hazánkban is van HTEC.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8406) TGWH válasza Klaus Duran (#8405) üzenetére


TGWH
őstag

Hurrá, csökken a kukaképzők száma :D
Ez a meghatározott ideig dolgozik a tanuló a cégnél piszok jó üzlet mindkét félnek.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8407) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8405) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bekulazok. Bar lett volna ilyen, amikor en voltam tanulo. Ezek a gepek boven jok tanulni.
De azt nem ertem, h hogy jon ez a high tech Haas duma egy olyan ceghez, mint a Buttner...
Tenyleg, mondjatok, h milyenek, akkor ok mire fel vettek egy VF8-at meg egy horizontot?
Amikor van uj 5 tengelyes DMG-juk, Soraluce, Mikron...

[ Szerkesztve ]

(#8408) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8407) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Marketing bullshit.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8409) kpityu2


kpityu2
őstag

Gondolom egy kis adókedvezmény is közrejátszik. Mindenesetre jobb, mintha brókerképzést indítanának.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#8410) TGWH válasza kpityu2 (#8409) üzenetére


TGWH
őstag

Pont tegnap volt a híradóban, hogy piszok magas a minimálbér... ja hogy most adóztatják, azért, erről nem szólt a fáma...
Kb. mindenki adókedvezményezett... pályakezdők, 55 éven felüliek, minimálberesek, kismamák, volt kismamák... és hol vagyunk a nemtomhany millió munkahelytől...
Kemény nettó ezerötszáz forintot emeltek nagy papíraláirogatas és nagy médiavisszhang mellett...
Most hogy az adott eu-s támogatás - mert más ugye nincs - mire megy el, azzal már évek óta a kutya sem törődik... papiron én is vagy 10 méter anyagot esztergaltam el a tanfolyam alatt, gyakorlatilag kb. 15 anyagveget...
Marni meg ugye könnyebb volt, max egy mm melyen lehetett, sokat gyakorolva a ,,tarra maró" sikra eltuntetociklust...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8411) Klaus Duran válasza TGWH (#8410) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ugyan már... pf.
Forrasztott késszárba hornyot marni, oldalról megfúrni, menetet bele, és ebbe a sz.rráköszörült gyorsacélkés befogva. 2012

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8412) TGWH válasza Klaus Duran (#8411) üzenetére


TGWH
őstag

Lapkát hagyományos gépen pl. mi nem cseréltünk :D be voltak fogva már vagy 5 éve, aztán örült mindenki a max 5 tizedes nagyoló fogásoknak :D nehogy eltörjön! :D
Igaz, volt minden, monyákolni nem kellett, csak el volt zárva az összes szerszám, mutogatni szokták, egy osztálynak egyszer kinyitották, hogy hát ilyet is lásson a gyerek :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8413) blasko92 válasza TGWH (#8412) üzenetére


blasko92
őstag

Asszem már régen meséltem, meg debrecenben a suliban pakoltuk ki az anyagraktarat, és vagy 50 vadonatúj forrasztott lapkás külső, 50 furat, 50 leszurokest találtunk elszorva a földön. Még a viasz is rajta volt a hegyukon. "Tanarur, használhatjuk őket?" "Nem, leltárba kell venni" Emellett talalátunk vagy 20 méter alut, megy vagy 5 méter bronzot. Meg egy pár 16os és 20as szárú váltólapkás kést lapkákkal.

zolikaDB Kövér gyűjtötte be mindezt :D

(#8414) nchelp válasza zolikaDB (#8407) üzenetére


nchelp
tag

A Büttnernél dolgozott (dolgozik?) volt kollegám. Ott somogyi viszonylatban már tíz évvel ezelőtt ütősnek számító zsoldok rohangáltak. Főleg fröccsszerszámokhoz gyártottak félkész dolgokat: lapokat kész oszlopfuratokkal, vízfuratokkal, oszlophüvelyeket, stb. Előgyártmányozott magyarul. De mint látjuk, nagyon bejött nekik az élet...

nchelp

(#8415) zolikaDB válasza blasko92 (#8413) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elmegy kover a f@szba. Legalabb nyugdijas, nem rontja a levegot.
Szabi: Büttner & Co. - Szerszamgyartas nagyban Ott penz?? 12 millio € eves forgalom...
A videoban olyan dolgok vannak, h elso nezes utan 1-1.5 oraig kerestem a laminalt parkettan az államat. Olyan vasak, h a meleg hugy folyt a bokamon... Aztan mostanaban havonta 1x megnezem.

(#8416) BloodPandus


BloodPandus
csendes tag

Én azért mindenkinek boldog új -, és forgácsban/jó darabban gazdag jobb évet, mint az idei.
:)

(#8417) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Boldog újévet mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ismertek e olyan oldalakat ahol cnc forgácsoló feladatok vannak? Gyakorláshoz kellene.

(#8418) TGWH válasza cserkopater (#8417) üzenetére


TGWH
őstag

Hivatalos okj-s oldalak, vagy talán még az nct.hu vagy cnc.hu.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8419) cserkopater válasza TGWH (#8418) üzenetére


cserkopater
csendes tag

nct oldalán találtam e-learning et, ez hasznos lesz köszi!

(#8420) Klaus Duran válasza cserkopater (#8417) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

GO98

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8421) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Ez a kijelző megoldás eléggé hülyén fog kinézni? :F

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8422) TGWH válasza Klaus Duran (#8421) üzenetére


TGWH
őstag

Ha tükrződik össze-vissza akkor biztos :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8423) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8421) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ertelemszeruen lehet allitani, hajtogatni. Mint az Ultimax4/Winmax paneljet is lehet.
Erdekes, h a tavalyi chipmaker challenge gyoztese ezzel a vezerlovel kapta a VMX42-eset.
Elvileg idei ev vegere lesz kesz - legalabbis a Hurco USA ezt mondta.

(#8424) Klaus Duran válasza zolikaDB (#8423) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Engem csak az aggaszt hogy taperolás hatására mennyire fog lötyögni a kijelző.
Ultimax szebbek tűnik, bár még így is jobb lehet mint a csak taperolható MITSUBISHI + CELOS .

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8425) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8424) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ultimax nem olyan szep, a Winmax az az.
Egyeb kepek kozelebbrol: [link] es [link].
Igaz, amit a monitoron latok, az inkabb a legutobbi Winmax, nem tudom, h mik lesznek a valtozasok a szoftverben...

(#8426) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

39 inch vezérlő :Y
Elégé ijesztő ha erre tart a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8427) TGWH válasza Klaus Duran (#8426) üzenetére


TGWH
őstag

Ú de fsza, ezen már el lehet férni kényelmesen :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8428) zolikaDB válasza Klaus Duran (#8426) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hááát, nem egy siemens system 3 :DDD
Nem rossz, csak ha beleng a darun a vas, ott lehetnek gondok...

[ Szerkesztve ]

(#8429) TGWH


TGWH
őstag

Énisénis :D
::katt::
Én egy ilyennel megelégednék, nem kéne nekem drága flancos usa gyártmány :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8430) Klaus Duran válasza TGWH (#8429) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ebből én már kinőttem. :DDD

Két kúp radiál ütése mérve merőgépen 0,06. újramérve megint 0,06. Fel prizmára mérőórával 0,02. Vissza merőgépre 0,02 Ja és 0,01 a tűrés :DDD :W

Ez már méretes forgácskaparó.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8431) Phülöp válasza TGWH (#8429) üzenetére


Phülöp
addikt

De hát ebben a munkadarab forog... :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8432) zolikaDB válasza TGWH (#8429) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lattam, tetszik. Jo a design, szerintem ez fontos. Szivesen dolgoznek olyan muhelyben, ahol egysegesek a gepek, az nekem szep. Pl Hurco.
Amikor az egyik helyemen 3db egyforma Hurco volt, jo volt reggel korultekintenem, h hmmm, hmmm. Es raadasul en nyüstöltem oket :DDD

(#8433) TGWH


TGWH
őstag

Ja, forog, de elképzeltem, hogy van egy-két ennél kisebb otthon a műhelyben, és minden héten egy-egy nagyszériát elindítok, majd néha ránézek :D olyan kényelmes lenne az életem :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8434) blasko92 válasza TGWH (#8433) üzenetére


blasko92
őstag

Hehe :D En is szeretem a szaladagolot, foleg ha igenytelen a munkadarab, es a lapkat se eszi. Ha meg eszi, akkor van hogy visszanezve 30-40 selejt :DD Meg jo, hogy kicsi a darab, es a szal tobbet ad ki. :D

(#8435) TGWH válasza blasko92 (#8434) üzenetére


TGWH
őstag

Hát aki megteheti :D de amikor arra a csapra írnak pár század tűrést amit kalapácssal ütnek a helyére, az már vicces :D akkor bele kell keverni a kicsit selejtet a jók közé, biztos nem fognak szólni érte :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8436) bundilolo


bundilolo
tag

Sziasztok!

Évek óta foglalkozom a Haas marógépek/ esztergapadok javításával, szerelésével, mind mechanikus, mind elektronikus téren. Esetleg valakinek valami kérdése merült fel nyugodtan keressen meg privátban, sajnos a fórumot ritkán tudom látogatni. Olvasgattam itt néhány hozzászólást, miszerint pontatlanok a gépek. Egy 15-20 éves marógép is közel tud olyan pontos lenni, mint egy pár éves. Minden a megfelelő beállítás, felszerszámozás, technológia, a gép használatának kérdése. Tehát kérek mindenkit, hogy akinek valami gondja, bánata van velük kapcsolatban, nyugodtan keressen meg. További szép napot!

Üdv,
Lóri

(#8437) BloodPandus válasza zolikaDB (#8432) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Igen, határozottan jó érzés ilyen helyen szétnézni. :DD :))

(#8438) BloodPandus válasza blasko92 (#8434) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Én is szeretném a száladagolót, de nincs hozzá, ezért építünk egyet hozzá.
Pláne annak a fényében, hogy mostanában csak szálból dolgozok, min 100 db-okat.
Legutóbbi melóm 4mm átmérőjű, 3mm hosszú, és van benne egy 1,5-ös furat.
Egy ilyen gépen.
https://www.youtube.com/watch?v=inrEnpOBi74
Ja igen, ma jött normális fúróbefogó, eddig keresztbe állt a másfeles fúró, és a darabot a forgácsból kellett kivadásznom, mert elfújta a pofák által támasztott szélvihar. Csak 4500-at forog, de legalább 180 legyártott darabból találtam meg a szükséges 130-at.

De hát mi az nekem... :DDD

(#8439) blasko92 válasza BloodPandus (#8438) üzenetére


blasko92
őstag

Mármint komplett automatikus adagolót, vagy csak egy sima szálvezetőt? :Y
Ennek a gépnek nagyobb forgácsot kellene csinálnia, mint az a darab, amit csináltál :DDD

Egyszer nekem is kellett csinálnom 2100db 5ös átmérőjű szegecset. Igaz patronnal lett csinálva, és kannába potyogtak amit 60 db-onként ürítettem, de a 2100-ból max 30-40 tűnt el.

Leszúrásnál a végénél visszavettem a fordulatot, így nem repült el a darab.

(#8440) BloodPandus válasza blasko92 (#8439) üzenetére


BloodPandus
csendes tag

Automatikus adagolót, de több lesz benne a mechanika, mint az elektronika. A régi iskola szerintit. :)

Én is visszavettem, azért tűnt el csak ennyi...
Patronnal könnyű, de ehhez nincs olyan, csak a tokmány.

(#8441) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

8 éve gépipari sztech. technikusként végeztem, de szakmában csak nagyon keveset voltam. Anno a tananyag része volt a CNC programozás is.
Mindig is érdekelt a téma, de vhogy sosem jött össze, hogy egy külön képzésre is elmenjek. Most azonban elérkezettnek érzem az időt.
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy tudtok-e iskolát ajánlani, ahol elérhető összegért megfelelő képzést adnak? De bármi egyéb tanácsot szívesen fogadok. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8442) zolikaDB válasza fi:zi'k (#8441) üzenetére


zolikaDB
veterán

NCT Akadémia.

(#8443) Phülöp válasza fi:zi'k (#8441) üzenetére


Phülöp
addikt

NCT Akadémia innen is. Nincsenek messze tőled (ha még mindig a régi helyen van a fülesbolt).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8444) fi:zi'k válasza Phülöp (#8443) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.
Nem kevés az a képzési idő, amit ott biztosítanak? :U Miért olyan jó ez a hely? Saját tapasztalat van velük?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8445) TGWH válasza fi:zi'k (#8444) üzenetére


TGWH
őstag

Estét. De. Mert ez még úgy-ahogy jónak mondható, úgy hallottam a gyakorlati képzés sem rossz.
Nincs :D
De a programozói helyett inkább a cnc forgácsoló nevűt nézd, abban is van programozás, és több esélyed is lesz. Most hogy a programozói cad-cam képzést is ad-e, az jó kérdés, asszem igen, az viszont nincs a forgácsolóban. De csak programozóival veszett fejsze nyele.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8446) fi:zi'k válasza TGWH (#8445) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet én vagyok mát túl fáradt, de nem teljesen sikerül dekódolnom amit írsz. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8447) TGWH válasza fi:zi'k (#8446) üzenetére


TGWH
őstag

Csak válaszoltam sorban :D mondatonkénti üzemmódban :))

kevés a képzési idő, és az akadémia azért jó, mert állítólag jó a gyakorlati hely, meg azért valamit tudnak. De én nem jártam ott.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8448) Phülöp


Phülöp
addikt

Én letoltam a forgácsoló és a programozói tanfolyamot is pár éve.
Szerintem a lehetőségekhez képest jó suli, persze kész szakember még nem lesz a friss papírtól senki.
Mivel a sulikezdésre nekem már több, mint 15 év szakma volt a hátam mögött, azt hiszem, szakmai szemmel tudok véleményt mondani az oktatásról. Én őket ajánlom.

Jah, a programozói az tartalmaz cad és cam modult is a paraméteres programozás mellé.

Másik jah, hogy én is a forgácsoló tanfolyamot ajánlom kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8449) fi:zi'k válasza Phülöp (#8448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elég ritka amikor vki egy iskola befejeztével szakembernek mondhatja magát. :B
Egyébként köszi az infókat. :R

Akkor is a forgácsolót ajánlod, ha már van némi tapasztalatom a témában?

Esetleg más iskolákkal tapasztalat vkinek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8450) Phülöp válasza fi:zi'k (#8449) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem tudom, mennyi a tapasztalatod a témában, csak annyit tudok, amit fentebb írtál. Ez alapján nem tudom eldönteni, mennyi újat tud neked adni a forgácsoló tanfolyam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.