Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#4751) fasirTTT


fasirTTT
őstag

na most a Kontúrnagyoló és a menetvágó ciklushoz lenne pár kérdésem

nagyoló ciklus:

van pl (átmérő)130 és 70 hosszon nagyolandó anyagunk

ráállok
N5 G0 X131 Z0
N10G71 U1 P0,5 (ugye az U a fog.mélységa P meg a kiemelés nagysága)
N15 G71 P__ Q__ U0.3 W0.3 F0.2 S1000 T101 (itt is minden stimmel P=nagyoló ciklusnak a mondat eleje Q=vége U=X-ben ráhagyás W=Z-ben ráhagyás)
na most ha idáig leírjuk a programot utána mehet simán G1-es mondatba az egész az esztergálni kívánt méret szerint ? vagy ide kellene a simító ciklus ? (G70)
esetleg összetettebb a dolog? és még kellene mint az elejére mint a végére valami adat/parancs?

menetvágó ciklus:

M30-as menetet akarok esztergálni Z-26 hosszon (3x45°-os letörés már van rajta)
nem világos hova kell ráállni, hogy a kés csúcsa 1 síkba kell lenni a 30-as átmérővel, vagy alatta kell lennie, esetleg tök mindegy, hogy a kiindulási pont hol van, csak ne legyen a világ végén, hogy ne kelljen gyors menetbe annyit mászkálnia.

tételezzük fel, hogy itt állunk: X30 Z 3
beírom a ciklust: G78 X__ Z-26 Q__ F___ (itt nem világos, hogy X, Q, F-nél mennyit kellene megadni :F )
ha ez a mondat jó, akkor utána csak az átmérőt kell mondatonként kisebbre írni, hogy mekkora fogásokban dolgozzon ?
a g78-as mondathoz nem kell semmi mást írni ? esetleg elejére? mert nem tudom hol a kiindulási pont, szóval valami kell még.

van 1 másik hasonló ciklus, a G76 (többmenetes menetvágó ciklus) ami lehet kicsit egyszerűbb, mert aszt hiszem az csak 3 mondatból áll.

ennyi kérdésem lenne azt hiszem, nem tudom mennyire világos nektek, ha valamit nem értenétek kérdezzétek meg, és elmagyarázom jobban, vagy lerajzolom, hogy mire is gondoltam pontosan.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.