Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#301) szasza_1 válasza szasza_1 (#297) üzenetére


szasza_1
senior tag

Erre valaki?

(#302) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az uj Forceware (91.31).

[link]

Probalta mar vki?

[Szerkesztve]

(#303) dilipok válasza twollah (#302) üzenetére


dilipok
veterán

Hát én próbáltam, sok változás nincs, azon kívül hogy elbassza a tv kimenetet a karimon, mármint ha 1280*960 ban kirakom a tv-re is a képet (bármilyen módban) akkor a monitor kikapcsol és out of sync hibaüzenettel áll :(((

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#304) twollah válasza dilipok (#303) üzenetére


twollah
nagyúr

Sebessegben vmi valtozas?

(#305) dilipok válasza twollah (#304) üzenetére


dilipok
veterán

hát azt annyira nem vettem észre... :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#306) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Ha a 6600GT-t megkínálom egy ilyen z-tweaked 91.28-cal (jelenlegi: 81.85), mekkora speed növekedésre számíthatok sacc/kb (game és 3dmark)?

(#307) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyire lehet megbízni az nVidia automatikus ''tuning'' eredményeiben? Mármint amit ő talál ideálisnak a kártyához!? :F

Egy Abit Siluro FX 5600 TD 256MB-s kártyáról lenne szó! Amin egy PrimeCooler hűtő van...!

Melyik a ''leggyorsabb'' ForceWare? Remélem értitek mire gondolok!? :B

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#308) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!
Szerintem az új driver a 91.31-es egy darab szar.Ha DVD filmet nézek össze kapja a képernyőt és a ez az új control Panel sem az igazi! :((

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#309) MrCsiT válasza AMD Power (#307) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia,

Nekem ugyan 6600GT-m van, de amire felhúzta az automata, az stabil és azon minden ment. Próbáltam ATITool-t, mert másnál jó volt, az feljebb is húzta meg meg is fagyott, nyomhattam resetet. Innentől én az Nvidia gyári cuccosnak bizony hiszek.
Egetverő seb. különbséget nem nagyon találtam a driverek között, de javaslom, hogy olvasd el a 6600GT topic 1-es hsz-ét, ott írnak driverekről is..

üdv:

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#310) Windex


Windex
tag

Hello!
A problémám a következő lenne. Felraktam az új 91.31-es drivert. Ezzel még nem lett volna gond mert több pontot kaptam a tesztekben, de a játékokban, hiába be van állítva a 85Hz a 1024x768-as felbontáshoz mindig 60 Hz-en futnak akármit csinálok. A régebbi driverben felül tudtam írni ezeket az értékeket és úgy nem volt gond. Most visszaraktam a vga cd-jén lévő 84.26os drivert de abban sincs ez a felülírás. Még megpróbálok egy régebbi verziót, de több ötletem nincs. Szerintetek mi lehet a gond? Beleolvastam most a topikba, volt ilyen kérdés csak válasz nem jött rá, ha jól láttam. Ha mégis figyelmetlen lettem volna akkor elnézést.

(#311) Villanyász válasza Windex (#310) üzenetére


Villanyász
tag

Szedd le az nvtweak nevű progit és ott be tudsz kapcsolgatni rejtett funkciókat a driverben.
Én is igy csináltam.....

(#312) Windex válasza Villanyász (#311) üzenetére


Windex
tag

Köszi szépen, végre működik jól! :R

(#313) kutyman válasza Windex (#312) üzenetére


kutyman
aktív tag

Sokkal egyszerűbb a CoolBits2 /ez egy reg.file 1,5kbyte 2 kattintás és kész/

(#314) Rolee87 válasza kutyman (#313) üzenetére


Rolee87
tag

nekem is ugyanez a problémám,és ha felraktam a coolbits 2-t,akkor a driverbe hol tom akkor ezt beállítani hogy ne változtassa a frekit?

(#315) Rolee87


Rolee87
tag

megtaláltam már,köszi szépen! :R

(#316) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

#306 ?

(#317) kutyman válasza Rolee87 (#314) üzenetére


kutyman
aktív tag

Ha a 91.31-et raktad fel, akkor válaszd a régi felületet (klasszikus) a driverban
/ne a control panelt/ és ott a frissítési sebességek felülbírált értékei fület,
pontot raksz a frissítési gyakoriságok felülírása körbe,
kiválasztod a felbontást és a legördülő listában a frekit
/pl. 1024/768 85Hz/ alkalmaz, oke és kész.

[Szerkesztve]

(#318) Windex válasza kutyman (#313) üzenetére


Windex
tag

Mostmár nem piszkálom, de köszi. :R

(#319) Zebra


Zebra
csendes tag

Kb. 1 hete telepítettem a 91.31-es ForceWaret, azóta minden bekepcsolásnál figyelmeztet, hogy az SLI funkció le van tiltva mert, nem érzékel csak egy videókártyát. Ez időnként az idegeimre megy, az új kezelő felülete sem szimpatikus (idővel biztosan megszokom majd).

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#320) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Felraktam a 91.31-es drivert, de megőrülök tőle. Hogy mit kell beállítani, hogy a TV-t is érzékelje?:F Mert alapból nem érzékeli. Ha rámegyek az erőltetett érzékelésre, akkor kér egy restartot, restartol is, majd HDTV-t érzékel, vagy nem tom, de a normál TV-t azt nem. Miért?:F Nincs HDTV itthon, de a normált sem érzékeli. Össze van dugva minden jól

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#321) Winner_hun válasza Zebra (#319) üzenetére


Winner_hun
félisten

start menü -- futtatás, beírod, hogy msconfig, enter. Az automatikus indításnál az nwiz és az nvcpl elöl kiszeded a pipát majd restart. Nem lesz ott az a buborék:)
Az új kezelőfelületet is vissza lehet tenni a régire.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#322) Motion_Blur válasza Zebra (#319) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem is görcsöl amikor betölt a Windows. A kezelőfelületet viszont visszaállítottam klasszikusra.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#323) Winner_hun válasza Winner_hun (#321) üzenetére


Winner_hun
félisten

az nvcpl-t kell lelőni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#324) zuperman


zuperman
csendes tag

ok, bekapcsoltam a driverbe a frissítési értékek felülírását, naggyából müxik is (1024x768@85 hz ) de a Q3 mégis 60 hz rakja át. erre nincs valami progi a forceware-hoz, mint régen detonator-hoz a refresh rate fix?

(#325) Zebra válasza Winner_hun (#321) üzenetére


Zebra
csendes tag

Kösz. Letiltottam az nvwiz-t, és már nem lármázik az SLI-ért, igazán tehettek volna az NVidia fejlesztői egy SLI engedélyezése/letiltása opciót a FoceWare-be hogy ne kelljen így trükközni. :)

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#326) Lacix29 válasza Zebra (#325) üzenetére


Lacix29
őstag

Én meg hiába tiltom le, mégis mindíg visszarakja magát. :O
Még a registry-ből sem lehet kitörölni.

[Szerkesztve]

(#327) KisApám


KisApám
addikt

Tehet egy szivességet az Nvidia azzal az SLI-s baromsággal. Mintha mindenkinek az lenne. Sehol sem lehet letiltani, miden gépinduláskor bedobja magát...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#328) hati válasza KisApám (#327) üzenetére


hati
addikt

Ebben már kijavították az SLI hibát.

ForceWare Release 90
Version: 91.33
Release Date: June 29, 2006
BETA Driver


http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_winxp_2k_32bit_91.33.html

(#329) Lacix29 válasza KisApám (#327) üzenetére


Lacix29
őstag

A regisrty-ben is ki lehet javítani ezt az SLI-s hibát:
(vagy esetleg kell csinálni egy .reg filet ezzel a tartalommal és elindítani )

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]
''NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage''=dword:0

(#330) KisApám válasza hati (#328) üzenetére


KisApám
addikt

Feltelepítettem, műxik :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#331) Winner_hun válasza zuperman (#324) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#332) laragirl83 válasza hati (#328) üzenetére


laragirl83
őstag

idézam magam hwsw fórumról SLI bakira:

''nah megvan megoldás, hogy lehet kikapcsolni ezt az idegesítő balloon tip-et, ami minden induláskor felbukkan és közli, hogy a ''SLI több-GPUs rendszer le van tiltva bla bla...''.
(ez csak ezt a balloont lövi ki, nem az összes winsuxos üzit )
szal REGEDIT, és megkeres ez:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak
és itt megnézni, hogy van-e a következő DWORD: NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage
ha van, akkor át kell állítani az értékét 0-ra, ha nincs, akkor meg létre kell hozni, dwordként, ilyenkor alapból a 0 értéket kapja.
restart és voilá, no more f0kin sli balloon tip poppin'...''

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#333) laragirl83 válasza Lacix29 (#329) üzenetére


laragirl83
őstag

jah most látom csak... :DDD

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#334) laragirl83


laragirl83
őstag

egy érdekes dolog aminek nem tudok a végére járni.
adott a 6800GS vga, fw 91.31-el! powerdvd7-el nézem rendes DVD-t, ha nincs kirakva TV-OUT-ra film, akkor minden OK, dupla klikk, full screen, megy jól.
DE!
ha a beállításoknál a Video fül alatt kikapcsolom a ''Use hardware acceleration'' kockát, akkor ha ki akarom tenni fullscreen-re, csak nagy feketeség az eredmény, nincs kép, holott a csúszka mutatja, hogy megy a film. ez mi? :(
a másik pedig, ha be van kapcsolva HW acc. akkor ha TV-OUT aktív és a monitoron is fullscreen-ben szeretném, hogy menjen a film, akkor BSOD, nv4_disp.dll hibával vége a dalnak. kipróbáltam egymás után 3x, szal vmi gebasz van.
kérdésem, forceware szarozik (előtte nem volt ilyen problémám) vagy powerdvd7 a ludas? : :F

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#335) Bobbacsi válasza laragirl83 (#334) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link] Ezt olvastad ? Nincs köze hozzá ?

(#336) laragirl83 válasza Bobbacsi (#335) üzenetére


laragirl83
őstag

azt írják:
''nForce 570 SLI lapkájú alaplapra''

a8n-e lapom az ilyen? bocs ha láma a kérdés :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#337) Bobbacsi válasza laragirl83 (#336) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Neked ilyen chipkészleted van ahogy utánanéztem :Nvidia nForce4 Ultra
Többet nem kerestem utána ,de sohasem lehet tudni ,hogy ez a driver más chipkészletnél is okoz e hibát ? Mindenesetre próbáltál már egy régebbi drivert is ?

(#338) laragirl83 válasza Bobbacsi (#337) üzenetére


laragirl83
őstag

nem próbáltam, de most nincs kedvem leszedni jelenlegit, driver cleanerezni, feltenni régebbit, ujra beállítani mindent, OC-t stb.
nézhetem éppen mással is DVD-ket, vagy csak simán nem rakom monitoron fullscreenre, TV alapból úgy megy és hát ugye ott nézem a filmet :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#339) laragirl83


laragirl83
őstag

na megoldódott a probléma, a Video fül alatt van egy DVD feature, a ''Read-It-Clearly'' mód, ez van rossz hatással fullscreen módra. ezt kikapcsolva minden zsír! :C

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#340) KisApám


KisApám
addikt

Mostanság nekem lefagy filmnézés alatt a gép...
Van TV tunerem, ha nagyképernyőn fut, lefagy egy idő múlva (30 perc körül), ha nézek videot, az is lefagy 45 percen belül...
Valakinek nem csinálja ezt a gépezet?
A 91.33 van fent ami nem csinálja azt az SLI-s baromságot...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#341) ii77


ii77
tag

Sziasztok!
Tegnap kipróbáltam Inno3d 7600 gst kártyám (2 napos, előtti csak Ati-m volt) tv-out-át.
Egyből kirakta a képet: színes, éles, gyönyörű. Elkezdtem kicsit állítgatni a tv színein a programban, vmi oly jól sikerült, azóta csak fekete-fehér. Most a legújabb driver van fenn, télleg kissé gáz. Még nem próbáltam az előzőekkel. Néztem, hátha a videószabványt írta át(PAL->), de ilyesmire nem akadtam. Azon az ablakon, ahol a HDTV felbontását lehet állítani, van felette egy mező, melyben ha jól sejtem kapcsolási típusoknak kéne szerepelni, pl.: S-VIDEO, KOMPOZIT. De e mezőben semmi nincs.
Próbálkozzam a Béta driverrel, esetleg a 8x.xx verzióval? Előre is köszi a segítséget.

VESTAX QFO

(#342) oettinger01


oettinger01
őstag

valaki használja az új asus enhanced drivert?
én most raktam fel és smart doctorban lett egy plussz opció, hyperdrive néven.
ki tudja mire jó ez?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#343) oettinger01


oettinger01
őstag

látom ez is egy sűrűn látogatott topik.....

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#344) Kojak


Kojak
tag

Agp-s Msi 6600GT-hez melyik forceware ajánlott ami kihozza belőle a legjobbat?

(#345) LeslieG Jr. válasza Kojak (#344) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Hát ha legjobb teljesítményt akarod kihozni akkor ajánlom neked a Z-Tweaked 82.12-es drivert. ;) Ez egy modosított driver, de ez a leggyorsabb driver még mindig.[link] Bár az más kérdés hogy esetleg egy ''igénytelenebb'' játékprogram nem vinnyog hogy tedd fell a legújabb 91.45-ös drivert. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#346) Motion_Blur válasza LeslieG Jr. (#345) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Az én kártyámhoz is jó lenne? Asus 6800LE@12/6

Markokban mennyi plussz pontot dob egy 91.31-hez képest? :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#347) LeslieG Jr. válasza Motion_Blur (#346) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Ez jó minden kareszhoz ami nVidia. :D Hát hogy hány pontot dob azt pontosan nem tudom megmondani de már a 6600GT totyikban is kivértékeltük hogy néha elég szépen add töbletpontot a markokban az egyéb más driverhez képest. ;) De eddig nem volt rá panasz a markokban aki ezt használta. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#348) Zebu


Zebu
addikt

IzÉ, skacok miért van az hogy semmi féle DVD lejátszó nem játszik le lemezt?
ileltve hang van, kép nincs
hm?

(#349) Criton


Criton
veterán

Hi !

Egy kérdés :) Melyik ForceWare-t érdemes felrakni 6800GS ( Pci-e ) karira ? Mert a 91.31 ről semmi jó hír, a 91.33 meg vhogy gány..... Értem itt Game,Benchmark stb....

(#350) Winner_hun válasza Zebu (#348) üzenetére


Winner_hun
félisten

codec

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.