Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#201) PuMaa


PuMaa
csendes tag

Mikor szeretném húzni a videó kártyámat akkor a RivaTuner valami felszólítást ír és ha rá nyomok az ok-ra akkor nem húzza fel a memóriát és az órajeletBővebben: link

(#202) Frigo válasza PuMaa (#201) üzenetére


Frigo
őstag

Mivel le kell tesztelni a beállításokat mielőtt érvényesíted őket.

(#203) SummerMoris


SummerMoris
tag

up

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#204) SummerMoris


SummerMoris
tag

Hi!

Szerintetek mi a legjobb driver most Geforce FX5900 XT-hez???


köszi

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#205) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem bugos picit nagyon ez a 77.72 Forceware?Nekem az összes filmnek érdekes lesz a színe sőt a DVD filmeknek is!

(#206) SystemRoot válasza ToBeY (#205) üzenetére


SystemRoot
őstag

De az! nagyon is...
Nekem is ilyen fehér csíkos pixeles halvány kavalkád az összes video, elösször azt hittem a win media player 10 a szar , de aztán megnéztem Mplayer alatt is (ami mellesleg a legmegbízhatóbb és legjobb lejátszó progi...) és ott is...:(
Ja és ez még nem minden... Pl az egyik kedvenc játékom a Cossacks (tom régi egy darab de attól még jó!) el sem indul ezzel a driverrel. Ja és Battlefield 2 alatt pedig mostanában olyan furcsa dolog van hogy az egér és billentyűzet időnként nem válaszol pár másodpercre, vagy csak nagyon akadva (a játék különben nem akad...50- 60fps(highon+4xAA):DD:DD... 6800GT...rulez!!!), és ez megy egyfolytában... iszonyat. Próbáltam egy csomó mindent pl nForce driver install (5.10), átkötni PS/2-re stb stb, de továbbra is jelen van ez az ''enyhén'' szólva idegesítő jelenség... tuti hogy a driver okozza az előzővel nem volt ilyen gond...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#207) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Tudna valaki ajánlani valami igazán megbízható drivert ami gyors is egyben. - Najo ez tudom lehetetlen, mert ilyen nincs...:DDD

a fenébe-is régen még az R9800Prom idején nem szívtam ennyit driverekkel (sőt egyáltalán nem...). Pedig ''áttérésem'' idején még azzal is bíztatgattak hogy milyen jók az nV driverei... hát a kártyái valóban nagyon jók (GF6+), de a driverei... hát nem méltatnám....
De egyébként az előző 71.89-essel is komoly gondjaim voltak... Pl olyasmit észleltem hogy egyes játékok alatt AA+AF el iszonyat (!) lezuhant a teljesítmény... meg aztán voltak ott még egyéb gondok is... nade hagyjuk ezt...
Remélem valaki tud valami bíztatót mondani...

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#208) Deep válasza SystemRoot (#207) üzenetére


Deep
tag

Hali!

Én is ATI-s voltam régebben, és szerintem is elég gázak az Nvidia driverei, és nem csak VGA hanem alaplap szinten is. Mindegy. Többet a legújabb 8X.XX -ast is kipróbáltam. Ami nagyon bevált (mindent maxra húzva is) az ez: Bővebben: link

Üdv.

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#209) Conscript válasza SystemRoot (#207) üzenetére


Conscript
csendes tag

Nekem is hasonló gondjaim voltak a 77.72-vel. Felraktam a 80.40-est, azzal se jött helyre a videok képe, szal az utolsó 'jól' működő a 77.50-es. Kicsit lassabb, mint az újak, de ez van.:(

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#210) Scream007 válasza SummerMoris (#204) üzenetére


Scream007
őstag

56.72es whql;)

Bővebben: link <<<ajánlom flash-t 10 szálon:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#211) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Be lehet állítani a színt a 77.722 drivernél,hogy filmeket is tudj normálisan nézni;)
Color correction-nál Aply color change to alatt ==> Overlay alatta All chanels color profil advenced majd alakalmaz vagy save.

[Szerkesztve]

(#212) Conscript válasza ToBeY (#211) üzenetére


Conscript
csendes tag

Megcsináltam amit írtál és tényleg jó lett, kösz! :R

Azt mondjuk nem értem, miért kellett ezt megváltoztatni a driverben...

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#213) RpPRO válasza SystemRoot (#207) üzenetére


RpPRO
őstag

Nekem is csak masfel honapja van nvidiam, de nem sok drivert hsznaltam, eloszor elolvasom a forumokat es eldontom, megeri-e felrakni.

A 77.30-as beta gyors is es problemamentes is.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#214) Rommel6600


Rommel6600
őstag

DOT alkalmazásához az msi által kiadott driver kell, vagy jó az nvidiáé is???

(#215) Detonator


Detonator
aktív tag

Sziasztok!
Melyik a leghatékonyabb ill. legstabilabb driver a 6800 Gt-hez?
Elég sokat játszok és az eddigi driverekkel egy csomó gondom volt!
Légyszi írjon, akinek van ötlete!

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#216) Rommel6600 válasza Detonator (#215) üzenetére


Rommel6600
őstag

77.72?

én is ugyan ilyen karihoz használom---------> no problem:C

(#217) Rommel6600 válasza Detonator (#215) üzenetére


Rommel6600
őstag

milyen bajok voltak a drivereiddel??? nekem is volt ''bajom'' driverrel, de csak annyi hogy kiirta a game, hogy nem hajlandó futni, frissítsem a drivert! ezt én nem nevezném problémának...:U

(#218) Rommel6600


Rommel6600
őstag

elnéztem nvidiáék felé de nincs újjabb driver!

marad a jól bevált 77.77 :C

Release Date: June 22, 2005

(#219) Detonator válasza Rommel6600 (#217) üzenetére


Detonator
aktív tag

Mikor kiléptem bizonyos játékokból újraindult az egész gép vagy felraktam a játékot és nem volt hajlandó elindulni, de nem írt ki semmit vagy menet közben lefagyott a játék.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#220) Detonator


Detonator
aktív tag

Akkor a 77.77-est keressem?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#221) Rommel6600 válasza Detonator (#220) üzenetére


Rommel6600
őstag

bocs! elírtam!

a 77.72-t keresd

az még meg se jelent (a 77.77):B:B:B:B

(#222) Detonator válasza Rommel6600 (#221) üzenetére


Detonator
aktív tag

Feltettem a 77.72-es verziót, de a filmek tökre gyagyik lettek tőle!!! Úgyhogy egyből visszaraktam a régit!:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#223) Rommel6600 válasza Detonator (#222) üzenetére


Rommel6600
őstag

nemtom, lehet vmi más a problem! vagy a progi amivel lejátszod, vagy a kari is ludas lehet! (ha használ a progid vmi hardveres ''rásegítést''! például mplayernél láttam ilyeneket)

:C:C:CNekem mindenben 5ösre vizsgázotta 77.72:C:C:C

(#224) Xelo válasza Detonator (#222) üzenetére


Xelo
addikt

Be lehet állítani a színt a 77.72 drivernél,hogy filmeket is tudj normálisan nézni
Color correction-nál Aply color change to alatt ==> Overlay alatta All chanels color profil advenced majd alakalmaz vagy save. - ToBeY;] neha jo ha visszafele is olvasol

(#225) Rommel6600 válasza Xelo (#224) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mikor a videokarim egy Radeon 7500as volt akkor nem voltak hasonló ''problémáim'';)

de az átállítás után minden ok! kösz :R:R:R

elkezdtem nézni egy filmet, és spec annál feltűnt ez a ''gagyisodás'', nemtom eddig nem tűnt fel. (mondjuk nem is sok filmet nézek...):U

(#226) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok.

A következő a problémám van. Egy Inno3d fc5900xt karim van és feltettem hozzá a 77.72-est drivert, majd utána a 81.85-ös drivert. Végülis egyikkel sem lenne gond, csak egy dolog zavar, hogy mikor húzom a karit az a tesztelős korlát nekem nem gyere be, mert nem tudom húzni tőle rendesen a karit!

A kérdésem a következő, hogy ezektől az újabb tesztelős driverektől lefelé melyikben nincs bent ez a tesztelős korlátos feneegyemeg és persze ezen belül is melyik driver passzolna a karimhoz sebességileg is.SZóval melyiket használjam amibe még nincs bent ez a korlát?

Esetleg ki lehet valahogy kapcsolni ezt a dolgot a driverben?

Válaszaitokat előre is köszönöm!!!

Üdv ArmanD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#227) CocooN-z


CocooN-z
őstag

[link] :F :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#228) 8472 válasza ArmanD. (#226) üzenetére


8472
aktív tag

Ki lehet kapcsolni a tesztfunkciót:
[link]

JESZ OKÉ

(#229) Bobbacsi válasza 8472 (#228) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Csak elötte fel kell rakni a Rva Tunert is hozzá :)

(#230) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Köszönöm uraim a gyors segítséget!;)

Öreg vagyok már bohócnak!

(#231) westlake


westlake
félisten

itten van nektek a legfrissebb beta:
[link]
itt meg a changelog:
- Improved performance and compatibility for CoD2.
- Mixed vendor support for NVIDIA SLI.
- TV-Out/HD-out support for NVIDIA SLI.
- Added support for VSync on Direct3D games when running NVIDIA SLI.
- Performance enhancements for dual-core CPUs.
- PureVideo high definition MPEG-2 de-interlacing support.
- Usability enhancements when connecting to an HDTV.
- Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 2.0 support

Play nice!

(#232) Rover623 válasza westlake (#231) üzenetére


Rover623
félisten

Legtöbben már du letöltötték, este folytak vele az első benchmarkok...;)

primus inter pares

(#233) Digitalis


Digitalis
senior tag

Van már 81.87international is... is[link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#234) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok megint

Továbbra sem vagyok kibékülve egy dologgal. A 226-os hozzászólásomban tegnap már kifejtettem, a problémámat és sikerült is kikapcsolni az ellenőrzést és húzni a karimat, de!!!

Alapon 400/700-on megy a kari és optimális frekvenia kérésre olyan 440/780 körül dobb be a driver hogy azon hajtsam. Na most ennek ellenére a kari meg tudom húzni 520/810-ig is rivatunerba letesztelem rendben és mikor mérem 3dmark03 a teljesítményt nem nagyon látom a változást, sőt talán gyengébb pontokat kapok, mintha 440/780-on menne továbbra is a kari.

Szóval olyan érzésem van mintha látszólag húznám a karit, de a háttérbe mintha maradnának a driver szerint optimálisnak mondott értékek.

Mit csináljak vele, mondjatok rá valamit légyszi! A driver szabályoz le valamit?Nektek nincs ilyen problémátok?

Válaszaitok újra előre is köszönöm

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#235) Bobbacsi válasza ArmanD. (#234) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A driverben a Vsync -et kikapcsoltad ? A Minöségröl átállitottad Teljesitményre ? AA, AF
Alkalmazásvezérelt ( vagy a fene tudja milyen címszó alatt van ? )

(#236) ArmanD. válasza Bobbacsi (#235) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igen mind úgy ahogy mondod.

De mi lehet akko a gond?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#237) Bobbacsi válasza ArmanD. (#236) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor valamelyiket túlhúzod valószinüleg :( Vagy a GPU-t vagy a memóriát Én is jártam már igy ( Igaz nekem 6600GT-m van ) ha feljebb tettem a GPU frekijét kevesebb pontot kaptam mint alacsonyabb értékkel .Ezzel kisérletezni kell hogy hol vannak a határok ?
Próbáld ki 500/800 -on. Vagy elöször hagyd a GPU-t fixen ,és húzd csak a memóriát
A memória húzás ugyis kevesebbet számit ,mint a GPU húzása.





[Szerkesztve]

(#238) ArmanD. válasza Bobbacsi (#237) üzenetére


ArmanD.
őstag

De miért csinálja ezt. Nem hinném, hogy tulhúznám a kari, mert ramnál olyan 830 körül kezd el szemetelni, GPUnál, meg még 520-nál sem láttam hibát. Szóval én úgy gondolom, hogy amit beállítok a rivatunerbe frekit azt a háttérben nem teszi meg valószínüleg a driver szóval valóságban nem állaít semmit.
Nem tetszik ,hogy az nvidia driverekben így beszabályozzák mostanság a dolgokat!

Én azt szeretném ha húzom a karit és hibázik akkor tudom, hogy ott a vége és nem egy progi szórakozik nekem a háttérbe.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#239) Bobbacsi válasza ArmanD. (#238) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A Riva tunerben monitoroznod kéne a frekit ( mert lehet azt is ,nemcsak a höfokot )Ott kellene megnézned a GPU frekije az-e amit beállitottál ,teszt alatt !
Sajnos most nem tudom elmagyarázni hol van ez a funkció ,mert dolgozom :(
A beállitásoknál az 5.-ik ikon az a monitorozó rész egy monitor + egy nagyitó van ott :)
A RivaTunert jól tetted fel ,kért ujrainditást ? Mert már jártam én is ugy hogy 1pontot sem nött az eredményem ,és kiderült nem inditottam ujra gépem pedig állitottam a frekit ! De az Everest szerint nem nött 1Hz-et sem :(

[Szerkesztve]

(#240) ArmanD. válasza Bobbacsi (#239) üzenetére


ArmanD.
őstag

Jó köszi ezt megkukkolom ;)

Öreg vagyok már bohócnak!

(#241) CocooN-z válasza CocooN-z (#227) üzenetére


CocooN-z
őstag

up? :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#242) CocooN-z válasza CocooN-z (#241) üzenetére


CocooN-z
őstag

felraktam a 81.87 est, HT t is kikapcsoltam, de ugyan ugy fagyi, vis rr... :O

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#243) fasyrt


fasyrt
őstag

Hali!
Egy 8x-os GeForce4 mx440-hez melyik a jó forceware? Nem vagyok benne biztos, hogy a legújjabb támogatja őt is... :)

(#244) Bobbacsi válasza fasyrt (#243) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ahhoz inkább valami régebbi Detonator drivert tegyél fel az 50-es szériából

(#245) fasyrt válasza Bobbacsi (#244) üzenetére


fasyrt
őstag

45.32? MSI honlapon hirtelen ezt ajánlották hozzá...

(#246) Bobbacsi válasza fasyrt (#245) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ja ,az is jó meg itt is van :
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#247) fasyrt válasza Bobbacsi (#246) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszi szépen.

(#248) Klacus69


Klacus69
tag

sziasztok..notimban geforce go6400 van.viszont hivatalos nvidia drivert nem talalok sehol.tud vki segiteni akinek esetleg uilyen kartyaja van?

(#249) Sensut válasza Klacus69 (#248) üzenetére


Sensut
őstag

itt nézzél utána:

[link]

(#250) Klacus69 válasza Sensut (#249) üzenetére


Klacus69
tag

thanks

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.