Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#801) Gyusz


Gyusz
őstag

190.89 Windows 7 / Vista - 32 bit

Úgy néz ki végre rendesen működik a ventiszabályozás.

(#803) peti777


peti777
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek rajtam légyszi elég bagatel dolog vagy én vagyok béna de XP-ről Win 7-re váltottam és azóta nem találom azt a beállítást, hogy Alt+D-vel váltogathassak a kijelzők között és mivel minden este nézünk filmet a TV-n most rohangálhatok a szobák között, hogy elérjem az igen gombot. :W

Köszi előre is!

(#804) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek.

Kellene a segítségetek.

Vettem egy toshiba satellit x200-208 as lapost...
A problámám a benne található nvidia 8700m gt vel lenne...
Mint tudjátok nagyon jó kari ez laptop szinten, de csak megfelelő driverrel...
A problémám pont ez lenne... nem találok hozzá megfelelő drivert...
A gyári "m" es nvidia driverek folyamatos kékhalálállal reagálnak miután újraindítom telepités után a gépet... A toshiba driverrel nincs úgy baj, de azzal is csak a réginél... 179.xx nél megy rendesen, de az jelentős teljesítményvesztés az új driverekhez képest...
találtam még egy toshiba 186.42 drivert talán amivel megy, de itt meg szemetel a kép... fekete pötyök jelennek meg... ha kikapcsolom az aerot és minden csili vilit nincs hiba... (pontosabban nem olyan szembetűnő... mivel firefoxnál látszanak a pötyök bizonyos oldalaknál.. pl hardverapro) Ellenben játéknál vagy 3dmark nál semmi szemetelés nincs...

tudtok vmi friss drivert adni nekem amivel menne rendesen vagy vmi megoldást, hogy mit csináljak.

Köszönöm a segítséget előre is. :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#805) gfefe válasza gfefe (#804) üzenetére


gfefe
őstag

"A gyári "m" es nvidia driverek " ezt az nvidia honlapján található új driverekre értettem... :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#806) Fecniii


Fecniii
tag

Sziaszok!

Van nekem egy kis nVidia driver problémám és nem tudom mi tévő legyek. A gond a következő: van egy Gigabyte 7600GS videókarim meg egy másik gépben egy Galaxy 7300GT
Mindkettővel vannak gondok a 7600GS- a legfrissebb nvidia driverekkel egyszerűen szar minden játéknál legyen az új (Dragon Age) vagy régebbi (WoW) pixelhibákat és textúra hibákat produkál. A 7300GT esetében pedig minden játék lelassul. Egyetlen megoldást találtam mégpedig a régebbi driverek használatát pontosabban az utoldó működő driver mindkét kártya esetében valamikor a 150 körüli számozású driverek voltak, na és most jön a gond, a 7600GS alatti gépet frissítettem Win7-re gondlotam az új oprendszer új driverek nem lehet gond, de sajnos igen akármalyik Win7 drivert próbálom mindegyikkel jelentkeznek a hibák. Régi driverekből viszont nincs 7 driver. Vagyis Win7 alatt használhatatlan a kártya.
Valaki esetleg nem tud egy megoldást erre a problémára vagy egyáltalán van e más is akinek ilyen gondjai vannak a régebbi kártyákkal és az új driverekkel?

(#807) Izzé


Izzé
őstag

Hello! A legújabb driverben hol találom a clone módot? Van egy monitor 1440*900-as és egy LG tv 1920*1080 felbontással, de valamiért nem tudjuk úgy beállítani, hogy külön menjenek a felbontások, tehát a tv-n is csak 1440-t tudunk elővarázsolni. Hogy lehet normálisan beállítani? Vagy felejtsük el az új drivert és tegyünk fel egy régebbit? Régebbi driverral XP-n működött, de a 195.xx driver + 64bites Win 7 kombóval nem. A kari egy ASUS 8800GT.

[ Szerkesztve ]

(#808) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hogyan kell az újabb Forcewar-et feltelepíteni?El kell-e távolítani a régit, vagy rátelepíthető-e az újabb? Olyat is olvastam, hogy a Driver Sweeper-t kell használni.Ha igen, akkor hogyan, s honnan tölthető le?

(#809) lbalog01


lbalog01
tag

Sziasztok!
kis help kellene:
Egy ideje nem menti el a gép az nvidia vezérlőpulton beállított 3d beállításokat /AA, aniso, egyéb/. Hiába állítom be a nekem megfelelő értékeket, a következő újraindításnál visszaáll az alapbeállítás! Nem értem mitől lehet. Most a 195.94 vant fent de a 195.39-el is ezt csinálta és az azelőttivel is /azt már nemtom mi volt/. A rivatuner 2.24 is fent van, de nem indul automatikusan, szóval az szerintem nem szól bele / ua. a beállításokat tolom ott is, mint a sima vezérlőpultnál/. A programokhoz hozzárendelt profilok sem maradnak meg, 1-2 beállítás megmarad, de a többi átveszi az alap beállításokat a global settingsből az újraindítást követően...
Mi lehet az ok és főleg a megoldás, hogy maradjon már meg a global settingsben belőtt érték az újraindítás után is? :F :F
köszi
L

***ROGER***

(#810) lbalog01


lbalog01
tag

hmm..., nagy zsivaj nincs errefelé az már tuti :(

***ROGER***

(#811) TTomax válasza lbalog01 (#809) üzenetére


TTomax
nagyúr

Próbáld ki az nHancer-t csak óvatossan bánj vele mert ha nem jól állitod be diavetités lesz :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#812) lbalog01 válasza TTomax (#811) üzenetére


lbalog01
tag

Megnéztem a progit. Nem rossz, de alapvetően még mindig nem oldja meg azt a problémát, hogy miért felejti el a driver a beállításokat újraindításkor?
Persze ezt is el tudom indítani a win indulásával, de ez még egy + progi ami fut a háttérben....
azért köszi, mert tényleg jó kis progi és eddig nem ismertem.. :R

***ROGER***

(#813) lbalog01 válasza lbalog01 (#812) üzenetére


lbalog01
tag

.......és sajnos ez is visszaáll alapra /gondolom a driverből veszi az infokat/, tehát az automata indulás sem ér semmit, állítgathatom kézzel megint újra, ha nem jó a default beállítás :( :((

***ROGER***

(#814) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok,

tudom, hogy elég régen nem volt már elöl a topic, de azért megpróbálkozom. Az volna a kérdésem, hogy egy 9600M GT-m van, jelenlegi ForceWare verziója 176.44. Szeretném feltenni rá a legújabbat. Az nVidia oldala a 260.99-et dobja ki. Ha ezt letöltöm és felteszem rá, akkor az jól fog működni? Nem baj, hogy közben kihagytam kb. 2 évnyi frissítést? Vagy ugyanolyan mintha mindet egymás után szépen felrakosgattam volna, csak gyorsabb?

Előre is köszönöm! :R

Original's never fit - Socket 370

(#815) TTomax válasza <MZ/X> (#814) üzenetére


TTomax
nagyúr

200-as drivert ne rakj rá szerintem... 197.XX-esig normálisan mentek a régebbi kártyák...bár ha eddig nem volt semmi bajod,akkor meg kár vele foglalkoznod,ami jó azt kár elrontani!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#816) <MZ/X> válasza TTomax (#815) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Az újabb játékok teljesítményén azért dobhat, nem? De hogyha most letöltöm a legújabbat, akkor az elvileg olyan mintha egyenként letöltöttem volna mindet egymásra?

Original's never fit - Socket 370

(#817) TTomax válasza <MZ/X> (#816) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dobni a teljesítményen nem sokat fog,inkább a bugokat javítja.Látom elszántad magad,és a legfrissebbet akarod.A driverek meg nem olyanok mint a játék patchek,nem kell őket egymásra telepíteni,töltsd le a 260.99-et telepítsd nyugodtan,nem nagyon fogsz észrevenni semmit.Más lenne ha valahol valami gondod lenne és azért frissítesz,vagy drivert keresel egy bugra.Rakd fel a WHQL-t,bajod nem származhat belőle,nem véletlen rakja az nv az oldalára,de jobb teljesítményt jellemzően csak az újabb kártyákra ígérnek,de az sem eget rengető... 5%-on belüli.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#818) <MZ/X> válasza TTomax (#817) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát igen, néha nehéz megmagyarázni, hogy mit miért akarunk. :) Nekem egyszerűen jó érzés, ha tudom, hogy a legfrisebb dolgok vannak fennt a gépemen. Mindenesetre köszönöm a segítségedet! :R

Original's never fit - Socket 370

(#819) TTomax válasza <MZ/X> (#818) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szívesen :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#820) karburátor


karburátor
tag

Hi.

Lesz valamikor új driver, vagy bezár a bazár a 290.53 bétával? Három hónap alatt kiszeretek egy játékból, ezek meg egy drivert sem tudnak összerakni ennyi idő alatt. BF3 bugok lesznek a sírkövemen...???

Roli voltam...???

(#821) kranazoli válasza karburátor (#820) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Hey fans, the latest WHQL driver release is coming soon, sorry for the delay. We're working hard to integrate your requests and feedback.

jan. 26" from Twitter

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#822) kranazoli válasza kranazoli (#821) üzenetére


kranazoli
senior tag

GeForce R295 Driver - 295.51 BETA

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#823) karburátor válasza kranazoli (#822) üzenetére


karburátor
tag

Köszi.

(#825) Dantenero72 válasza Dantenero72 (#824) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Nos akkor plz vessetek pár pillantást a képekre itt : [link] A 285.79 BETA! driver feletti driverekkel ilyeneket csinal a jatekaimmal,sehogy nem lehet középre birni,ha a monitoron allitgatom akkor hiaba nyomom el balra 0ig akkor max nem 30cmes hanem 25cmes fekete csik marad+a masik fele ami nem latszik a jatekból. A legérdekesebb az a BF3as kép,MI AZ A 59.85?!?!!?!?! Jelenleg 59.95ön van (ami ismét WTF) de ha lerakom .85-re akkor beall középre viszont homályos lesz a kép,WOW-al ugyszint,Dragon Age-ba meg nem is tok hertzet állitani :Đ De mondjuk TDU2,Skyrim alatt nem csuszik el a kép pedig ott 60hzen van a képfrissités . Ki érti ezt könyörgöm? :S Mert jó lenne ezzel a driverrel muködésre birnom a cuccost mert ezzel kicsit fixebb az fps,meg nyertem is 2-3fpst itt ott...

(#826) kranazoli válasza Dantenero72 (#825) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem problémám nincs, de hasonló furcsaság igen:

(mármint a Hz-ek terén. :)

[link]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#827) kranazoli válasza kranazoli (#826) üzenetére


kranazoli
senior tag

No, de ezt a cikket kerestem:

Screen refresh rate in Windows 7 does not apply the user selected settings on monitors & TVs (that report specific TV compatible timings)

Szóval ez szerintem így még rendben is van.
Nem tudom Nálad miért csúszik el a kép.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#828) Löncsi válasza Dantenero72 (#825) üzenetére


Löncsi
őstag

Próbáltad már a .. őőő ... WHQL drivereket?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#829) Dantenero72 válasza Löncsi (#828) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Az a vicc hogy a285.79es BETA driverig ilyen probléma nem jön elő,csak a legutobbi 3beta driver csinalja ezt. És akkor leszek igazan ideges ha majd jövőre kiadnak végre egy uj WHQL drivert és azzal is ilyen lesz! Más forumon is kérdeztem,elég sok dolgot mondtak de egyik se segitett,csak ha a jatekokban ilyen 59,95 vagy 59,85re rakom a Hz-t de akkor meg homályos lesz a kép -.-"

(#830) karburátor válasza Löncsi (#828) üzenetére


karburátor
tag

Last WHQL=Shit. Azzal kb a pasziánsz fut simán. Már kb 4 hónapja nincs driver. ATI-nál legalább van 8 béta. Lehet, csábít a vörös oldal?!?!?!?!

(#831) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Létezik valami lehetőség hogy egy játékra élsimítást kényszerítsünk ha az azt nem támogatja? Van pár játék amit driverből hiába próbálnék simítani, egyszerűen ugyanolyan recefice marad. Most az BS Area51, de jópár Unreal 3 motoros gammával szívok így.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#832) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#831) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oké már nem aktuális.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#833) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Új ForceWare driver feltelepítése esetén le kell szednem az előző verziót, vagy nyugodtan telepítsem rá?

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#834) Henker2


Henker2
addikt

Megjelent az új 310.90 - WHQL Driver

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#835) master90


master90
aktív tag

Hali
él ez a topik még ?

:)) :))

ne csak nézz láss is

(#836) bot1978


bot1978
senior tag

Hali

Hogy lehet egy mai driverben képet tükrözni kényszerített felbontással?

Az 1280*800-as felbontást a projektor és a monitor is támogatja. Külön, külön. Ezt a felbontást szeretném mindkét kijelzőre, mert ez a projektor natívja, a control monitoron lehet alul-felül fekete csík, senkit nem érdekel. Egyesével eszi mindkettő kipróbáltam.

A gyakorlatban viszont az történik, hogy a tükrözést követően kiszürkíti a felbontás állításának lehetőségét a grafikus felületen és beteszi minkét kijelzőt 1280*1024-be. Én meg anyázok.

Mivel a projektor natívja 800 sor, hiába fogadja ezt a felbontást is ahogy újraskálázza gyalázat minőségű lesz a kép.
Szóval a tükrözött kép felbontását hol lehet manapság kikényszeríteni és kinek az anyját szídjam, hogy egy ilyen alap dolgot kiszürkítenek a grafikus felületen? Ez régen (10+ éve) még alap volt. :(((

Most attól felhasználóbarát, hogy nem lehet felhasználni? :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.