Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#651) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Köszi aki válaszolt a kérdésemre Up nekik :C :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#652) Norb3rto válasza kutyman (#650) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Müxik Thx Cs 1.6 powa nem esik majd szét a szemem 4 óra után Bigh Thx :DD :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#653) Jimmy8 válasza kutyman (#650) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Valóban működik :DD
Isten vagy :R
Ezt valamelyik házigazdával be kellene íratni a topic elejére, hogy ne kérdezzék meg a továbbiakban.

Csak azt nem értem, hogy az Nvidia miért fejlődik visszafelé driver terén (akárcsak az ATI)

(#654) Jimmy8 válasza Jimmy8 (#653) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Van egy kis gond :W :W :W :W :W
Újraindításkor ismét átlós színes csíkok fogadtak, majd lekapcsolt a monitor....
Szerencsére a rendszervisszaállítás csökkentett módban megoldotta problémát.
Lehet, csak egyedi hiba nálam, mert ezt a csíkozást csinálta akkor is,mikor az Ntune-t felraktam. Pedig az másik driver volt.... Valahogy nem viseli el a driver, hogy bármi mást feltelepítsek hozzá.

A fentebb leírtakat követtem, és jó is volt a gamék alatt, csak újraindítás után volt a gond. Pedig csak a frekvenciát állítottam fixre (100hz) 1024×768 alatt, mást nem állítottam el (be).

(#655) Jimmy8 válasza Jimmy8 (#654) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Megoldottam. :DD
A Refreshforce progit nem kell telepíteni (tehát nem "szemetel" be sehová), és miután beállítottuk a felbontásokhoz kívánt frekvenciát, többet nem is kell futtatni (a háttérben sem kell mennie). A registry-be ír át valamit, így az Nvidia panelje sem kínál fel más frissítést egy bizonyos felbontáson, csak azt amit beállítottunk a RefreshForce-ban.
Így nekem jól és tökéletesen működik :))

(#656) atus7377


atus7377
tag

Lenne egy kis problémám.
Gondoltam nosztalgiázok egy picit és feltettem a quake 3-at.A játék elindul de percenként megfagy úgy 30-40 másodpercre.A kártya 7600GT a driver 93.71.Van tippetek?

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#657) CoolMan válasza atus7377 (#656) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Másik driverrel próbáltad már?

(#658) berczy03


berczy03
aktív tag

Sziasztok!

meg tudnátok mondani, hogy miért az az, hogy amikor a froceware driverben beállítom, hogy egy bizonyos játék .exe-jének milyenek legyenek a saját anizotróp szűrél, vonalsimítási beállításai, akkor azt nem ülteti át a játékra, pedig a régi detonatorok, első forceware-ek simán megcsinálták.
Segítsetek pls., mert sok olyan játék van amelyikben nincsen benne, hogy melül lehessen ezt állítani, viszont szép lenne mondjuk vonalsimítva.

Előre is köszi!

Samsung Galaxy S I9300 | 4.1.2 (LL4) | Siyah 1.8.6+ |

(#659) berczy03


berczy03
aktív tag

Ja, 169.21-es driverem van!

Samsung Galaxy S I9300 | 4.1.2 (LL4) | Siyah 1.8.6+ |

(#660) Energie X


Energie X
őstag

A legfrissebb ForceWare (Angol) 174.20 32 bites Windows XP-re
[link]

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#661) westlake


westlake
félisten

forceware 169.44 beta
xp 32bit
xp 64bit
vista 32bit
vista 64bit

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#662) westlake


westlake
félisten

174.74 whql
(elerheto a tobbi oprendszerhez is)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#663) hopelord


hopelord
csendes tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni.Mióta notebook-on (VGA - nVIDIA 8600GT) játszom a COD2-t, a PB kb. 15 percenként folyamatosan kidob minden szerverről az alábbi szöveg kíséretében:

"PB kicked player
(for 0 minute)... RESTRICTION: Disallowed program/driver {80251}"

-A korlátozás alapján nem fogad el egy bizonyos drivert.Csak a videókártyára tudok gondolni.A VGA drivere egyelőre nem lett frissítve.Megoldaná a problémát?A jelenlegi az alap ForceWare 156.15v.Más ötletem nincs.

-A játék eredeti, a CD-kulcs elfogadva, évek óta ezzel játszom.
-A játékot, a patch-et már újra telepítettem.
-DirectX 9.c telepítve.
-PB frissítve

Előre is köszönöm a segítséget.

(#664) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Ma erkezik a 8800 GTX-em, melyk drivert pakoljam fel hozza Vista X64 ala (stabilitas/teljesitmeny)?

(#665) #96302336 válasza westlake (#662) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hátbasszus.... Az Nvidiá-nak nehezére esik pár sort beírni az nv4disp.inf-be, hogy támogassa a 8800GT/GTS-t is? :( Vagy talán azért, mert a 9800GTX alig gyorsabb mint a 8800GTS-512?

[ Szerkesztve ]

(#666) skyboi


skyboi
tag

Sajnos nekem 8800GTX-el az a problémám VISTA alatt,hogy bármelyik verziós forceware feltelepítése után, mikor bejön a windows és indítaná a control panelt, lekapcsolja a monitort. Először arra gyanakodtam, szar az a verzió a vistából(warez). Kipróbáltam egy másikat is, azzal is ugyanez történt. Gépem: Giga P35C DS3R+6850C2D, 4 giga Geil Ultra, 8800GTX. Korábban már volt fent a vista a gépen, de akkor még 8800GTS 640-es volt benne, meg 2 giga ram. Akkor tökéletesen működött. Elképzelhető, hogy a forceware összeakad a 4 giga rammal 32 bites VISTA alatt? 64 bitest nem akarok rakni, elég sok alkalmazás nem megy vele, azt olvastam. Az nvidia meg nem akar kiadni újabb forceware-t 8-as szériához, csak nyamvadt béták vannak. Találkozott valaki esetleg hasonlóval? Az 8800-as topikjában már írtam, ott is voltak hasonló tapasztalatok, csak éppen megoldást nem írt senki. Nagyon megköszönném a segítséget.

[ Szerkesztve ]

True story.

(#667) bozont válasza skyboi (#666) üzenetére


bozont
veterán

Akkor próbáld meg újra 2giga rammal vagy kénytelen leszel felrakni a 64bites verziót, ugyanis a 32bites rendszerek max 4giga memóriát tudnak kezelni és ebbe minden beletartozik, a vga-val együtt már 4,7giga azzal már nemtud mit kezdeni.

(#668) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

7600gs-hez melyik drivert ajánljátok Vistara?

(#669) mindfreak válasza skyboi (#666) üzenetére


mindfreak
őstag

Az nvidia meg nem akar kiadni újabb forceware-t 8-as szériához, csak nyamvadt béták vannak.

És ez véglegesen így marad? :U

(#670) fatal` válasza mindfreak (#669) üzenetére


fatal`
titán

7es szériához meg lassú szarok vannak csak, de ezek közül lennék kiváncsi a leggyorsabbra:D

(#671) ^Boss


^Boss
őstag

nekem neha megjelennek feher pontok ezzel a driverrel a kepen... (2d), de letesztelve a kari hibatlan.. mi a franc ez? :((

[ Szerkesztve ]

(#672) ^Boss válasza ^Boss (#671) üzenetére


^Boss
őstag

a 174.88 beta ugy tunik segitett

(#673) Gyusz


Gyusz
őstag

Van újabb béta, 174.93. A monitorom 9600GT-vel DVI-n nem adott képet, az előző béta ezt megoldotta, de csak egy DVI port ment rendesen. A legújabb bétával használható rendesen mindkettő, pedig még gariba is visszavittem a kártyát, hogy nálam mi a tökért nem megy rendesen. No mindegy, legalább csak driver gond volt.

(#674) trblaise


trblaise
tag

Sziasztok!
Szeretném a legújabb ForceWare-t telepíteni a gépemre és ezt az üzentet kapom: The nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit.
Aláírásomban szerepel a kártya típusa, 169.25-ös driver-el.
Szerintetek mi lehet a problem? Érdemes egyáltalán ezt megpróbálni frissíteni?

(#675) Rocco73 válasza trblaise (#674) üzenetére


Rocco73
csendes tag

A hiba leírása szerint a driver nem kompatibilis a videokártyáddal. Az [www.nvidia.com] címen ehhez a kártyához a 169.21-es drivert lehet letölteni. Ez WHQL-es és angol. Rákattintasz a Download drivers gombra, majd kiválasztod a videokártyád és az op. rendszered típusát, és kattints a Search gombra. Itt letöltheted a jó drivert.

[ Szerkesztve ]

Amerikában is királyság van, csak ott a királyt elnöknek hívják.

(#676) trblaise válasza Rocco73 (#675) üzenetére


trblaise
tag

Ez alapján dobja ki a mostani driveremet. A mostani drivert(169.25) is az nvidia oldaláról töltöttem le, ezzel a módszerrel.
A 169.25-ös driver nekem tökéletesen működik, csak kíváncsi lennék rá, hogy az újak hoznak-e valami teljesítménybeli változást...

(#677) Beca válasza bozont (#667) üzenetére


Beca
csendes tag

Nem a 4 giga a gond, valóban a 32 bit max. 4 gigát kezel de a plusz csak annyit tesz hogy csökken az oprendszer által szabadon felhasználható memória ezért látok én pl 3,5GB-ot a 4 helyett az XP-ben. A rendszererőforrásoknak szükségük van memóriára ami címének az első 4 gigába bele kell férnie, ha a 4 giga rendszermemória megvan akkor ennek a címterülete foglalódik le az erőforrások számára, ergo kevesebb memóriát lát a win, de nem omlik össze. A gond máshol lesz

bővebben
[link]

(#678) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Aki passzív hűtést vagy házhűtés plusz passzívat használ ajánlom figyelmébe, most lettem figyelmes arra néhány meghajtó verziótól jobban melegszik a kis kedvencünk. Pl XP beépített Driver -e elég gány a Vistának is utánanézek, de szerintem hasonló lehet az biztos.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#679) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Feltettem a legújabbat. Mióta nincs lehetőség két monitort KÜLÖN vezérelni? Egyiken ezt, másikon azt csinálnám.:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#680) Rover623 válasza Winner_hun (#679) üzenetére


Rover623
félisten

Jó kérdés...:U
Tegnap komolyat szoptam...lazán bevállaltam egy komoly munkaállomás összelapátolását...négy monitoron kell nyomni egy rakás videot egyszerre...
Gondoltam, semmi gáz...két passzív 8600GT bőven sok a feladatra...csináltam már ilyet (két NVIDIA kari egy masinában...nem SLI-ben) régebben is...:C
Egész délutános szívás lett belőle.
Rakat drivert kipróbáltam, nulla eredménnyel. Azt se nagyon akarta észrevenni a driver hogy két kari van benne (pedig telepedett mindkettőhöz).
Amelyik észrevette, az meg csak egy monitort akart használni mindkét karihoz...fel se kínálta a clone meg dual display módokat...:W
A vége az lett, hogy ennek a drivernek buheráltam meg a 8600GT-hez rendelt beállításait, mintha Quadro kari lenne (azoknál alapból mennie kell a DualView dolgoknak).
Erre a következő indításnál lett 3 (három!) képernyőm...:F
A negyedik csak úgy jött elő, ha már a bekapcsolásnál rajta volt mind a négy display...mint az ősidőkben...tiszta agyrém...:Y

primus inter pares

(#681) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!

Teljes elkeseredésemben hozzátok fordulok, mert eddig mindig tudtak itt a PH-n segíteni!

A gondom a következő:
Van egy ASUS EN 8600 GT TOP Videokártyám és csak a gyári cd-n lévő driverrel van képe a monitoron. Ha felteszem a legújabb drivert (175.16) akkor a boot után üdvözlőképernyő még van és utána hirtelen a monitor kikapcsol, csak villog a zöld led és semmi, de a gép megy tovább.
Újraindításnál nyomok F8-at kiválasztom a kisfelbontású kép engedélyezését vagy mit, ilyenkor elvileg 640x480 ban indul a win, és akkor is ugyan az. Üdvözlőképernyő aztán hirtelen stand by.
Próbáltam több monitorral is, egyszerre kettővel is és mindig ugyan az.
Mikor megvettem a kártyát ez a művelet (hogy legfrissebb driver feltétel) hibátlanul működött simán felpakoltam a drivert, restart és bejött a kép minden. Szerintem azóta csinálja ezt mióta próbálgattam a TV-out-os dolgot. Próbálkoztam összekötni a gépet tv-vel több kevesebb sikerrel.
SZERINTEM ehhez lehet valami köze. BIOS gondja lehet vagy nem tudom.
A gyári driverrel viszont a játékok is és a windowsos alkalmazások is hiba nélkül futnak. Minden játék elindul, nincs képhiba semmi.

Szóvala aki tud segíteni, hogy mi lehet a baj, az kérem írjon minél hamarabb! Minden ötletet szívesen meghallgatok! Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#682) Szoszibá válasza skyboi (#666) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia! Hasonló a problémám, írtam ide fórumra olvasd el.
Jah és ha sikerült rájönnöd a megoldásra kérlek szólj ide nekem!
Válaszodat előre is köszönöm!

Bocsi privát akart lenni :S

[ Szerkesztve ]

(#683) Rover623 válasza Szoszibá (#681) üzenetére


Rover623
félisten

Driver uninstall.
Reboot.
Hagyd hogy a gyári driver feltelepüljön.
Reboot.
Új driver fel...NE HAGYD ÚJRAINDULNI!!!!
Regedit: az automatikusan induló cuccok közül a két NVIDIA cuccost kitörölni (NVCPL meg valami wizard, ha jól emléxem:U).
Reboot.
NVIDIA control panel elindít, beállítgat, örül...

P.S.:
Ja...nem említetted (pedig lényeges), de gondolom windóz Pista alatt szívsz...:DD

primus inter pares

(#684) Szoszibá válasza Rover623 (#683) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia! Igen Vista alatt sz*pok ezzel az egésszel.
De kérlek egy kicsit szájbarágósabban ha kérhetem. :D
1. Driver uninstall. - A mostanit ami fenn van töröljem le? Jelenleg a cd mellékleten lévő gyári van fenn.
2. Hagyd hogy a gyári feltelepüljön. - A Vistás beépítettet hagyjam vagy melyiket, feltelepülni?
3. Regedi: az automatikusan induló cuccok közül vegyem ki? Az nem az msconfig parancs?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/080625/msconfig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezekre gondolsz, hogy vegyem ki őket?

Egyébként nagyon szépen köszönöm a segítséget és amint válaszolsz meg is próbálom megcsinálni!
Köszönöm még egyszer és várom válaszodat!!

[ Szerkesztve ]

(#685) Rover623 válasza Szoszibá (#684) üzenetére


Rover623
félisten

1. Igen. Akármi van fenn, akárhonnan, azt töröld le.
2. A Vista-s beépített.
3. Regedit. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run...ezalatt szokott lenni két NVIDIA cucc. Azokat töröld ki.

primus inter pares

(#686) Szoszibá válasza Rover623 (#685) üzenetére


Szoszibá
tag

TEJÓÉG!! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!! Hálám örökké üldözni fog. Sikerült megoldanom a gondot a Te segítségeddel. 1000 hála. Nagyon szépen köszönöm! Már olyan rég óta sz*pok ezzel, hogy beleőszültem. :)

De még egyet kérdeznék. Lehet nem ide kapcsolódik, de az új VGA beszerelés óta (SZERINTEM) kék halállal elszáll a gép teljesen random időnként.
Ezt írja a problémajelentések:

Termék
Windows

Probléma
Váratlan leállás

Dátum
2008.06.27. 17:12

Állapot
Nincs bejelentve

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

A probléma leírását segítő fájlok (lehet, hogy néhány fájl már nem áll rendelkezésre)
Mini062708-01.dmp
sysdata.xml
Version.txt

További adatok a problémáról
BCCode: 1a
BCP1: 00041790
BCP2: C0402070
BCP3: 0000FFFF
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Ez mitől lehet? esetleg van ötleted, hogy hol kérdezzek rá ha nem ide tartozik?
Még 1szer köszönöm!

(#687) Happy187


Happy187
tag

Üdv mindenkinek. Én annyira nem értek a forceware-hez, hogy az első érdésem az lenne hogy mire való. A következő kérdésem az hogy minden kártyára globálisan alkalmazhatóak-e (teszem azt egy nvidia által kifejlesztett program alkalmazható-e minden nvidia termére), vagy specifikusan szériákra van osztva. Mekkora teljesítménynövekedés érhető el átagosan, vagy ez nagyon modellfüggő? Köszönöm az alapfelvilágosítást.

(#688) Happy187


Happy187
tag

Laptophoz is lehet használni a forceware-t? Driver helyett vagy mellett? GeForce 7300 Go-ból ki tud valamit hozni?

(#689) Happy187


Happy187
tag

Légyszi világosítson fel valaki.... Köszi

(#690) Gyusz válasza Happy187 (#687) üzenetére


Gyusz
őstag

Az ATI kártyáknál tudtommal külön driverek vannak a laptopokban előforduló kártyákhoz és külön az asztalikhoz. Szerintem nvidia esetén is így lehet, mert itt első ránézésre nem találtam 7300 Go-t a támogatott kártyák felsorolásánál. A Forceware maga a driver és szerintem érdemes mindig a legújabbat feltenni (habár csodát nem fog művelni), mert ahogy elnézem nincs túl gyakori frissítés. Első körben nézz körül a laptopod gyártójánál a legújabb driverért!

[ Szerkesztve ]

(#691) Antigabo


Antigabo
tag

9-edikén jelent meg az új 175.19 driver
sajnos most angol és nem tudom miért nem magyar lett mint az előző pedig a letöltőoldalon a magyart a támogattott nyelveknél feltünteti. :(((
Ha valaki tud megoldást szóljon !
- Köszi !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#692) Dark KillerX válasza Antigabo (#691) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Próbálkozz a 177.66-sal az nálam magyar menűs,igaz nem WHQL-es.
Letöltési link:http://downloads.guru3d.com/download.php?det=830

(#693) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem húgom gépén, hogy:
Vista van a gépen, pár percnyi használat után random kifagy a képernyő pár másodpercig és utána helyre jön. De ez idő alatt a hallgatott zene is akad a lejátszott film is szóval minden megáll arra az időre, kevés idő múlva helyrejön.
Próbáltam videokarit cserélni, minden féle driverrel és ezidáig semmi. ASUS-os előre összerakott konfigról van szó.
Kérlek adjatok valami tanácsot, mit tehetnék.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#694) westlake


westlake
félisten

177.73 beta
xp32bit
xp64bit
vista32bit
vista64bit

Play nice!

(#695) westlake


westlake
félisten

177.79 beta

xp32bit
xp64bit
vista32bit
vista64bit

- Support single GPU and Nvidia SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, and OpenGL.
- Support for GPU overclocking and temperature monitoring by installing Nvidia System Tools software.
- Numerous game and application compatibility fixes and performance improvements

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#696) westlake


westlake
félisten

177.83 final

Play nice!

(#697) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
7600GT-t használok 175.19-es driverrel.Régebben emlékszem rá, hogy GeForce kártyáknál volt külön 2D és 3D órajel, de ebben a driverben nem találom. RivaTuner sem ismeri a drivert, és hiába állítom be a 2D órajelet, vagy egyáltalán nem tartja meg, vagy a 3D-set nem tartja meg. Szóval vagy vagy alapon működik, nem lehet két különböző órajelprofilt beállítani rivatuner alatt sem :(
Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#698) westlake


westlake
félisten

177.89
ez valamilyen extra driver

Play nice!

(#699) Lauda válasza westlake (#698) üzenetére


Lauda
félisten

(#700) Hardboy


Hardboy
tag

Üdvözlet mindenkinek...

Letöltöttem most végre évek után a legújabb, ForceWare drivert (178.13)... De nem tudom ebben hogy lehetne beállítani, azt amit a régiben simán belehetett, nevezetesen hogy az elindított filmek a monitoron a lejátszó ablakban, És közben a TVkimeneten teljesképernyőn jelenjenek meg.
Ebben az új driverben semmi ilyen beállítási lehetőséget nem látok... (Teljes képernyős videó: itt vagy itt...) Szóval hogy lehet ezt beállítani? Tudja valaki? Jah és az Aspect Ratió is megmaradjon, ne minden 4:3 képarányra konvertálódjon...

Jah igen, XP-m van...

Előre is köszi a válaszokért.

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.