Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#601) droti25


droti25
őstag

Hi ALL!

Ajánljatok már nekem vmi tuti,bevált forceware drivert ami mostanában jól müxik!
thx

(#602) Kareszovics válasza droti25 (#601) üzenetére


Kareszovics
addikt

Azt azért jó lenne tudni milyen kártyához meg milyen op. rendszerhez szvsz :U

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#603) Seren1ty


Seren1ty
tag

az én 'max 100hz'-s problémámra nem tud valaki valami ötletet ? :))

(#604) Zebra


Zebra
csendes tag

Valaki mondja már meg, hogy tudom elérni a 163.71-es Forceware-el azt, hogy 3D-s üzemmódban ne állítsa vissza a képfrissítési frekvenciát 60 Hz-re. 30 perc játék után elkezdenek fájni a szemeim, és ez nem állapot... :(

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#605) #96302336 válasza Zebra (#604) üzenetére


#96302336
törölt tag

Refresh lock progit használd. Azzal fixálni lehet a frekiket.

(#606) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felraktam a Linux XFCE -re a legújabb stabil x86 -ra forceware meghajtót sokat gyorsúlt alapban is az ablakezelő úgy kétszeres sebességel plusz jó ha több ablak van. Aki használ effekteket is az rendszerbe átlátszóság 3D stb. annak direkt jó meg a grafikai hibákat is javítja az előbukkanó menüknél így drasztikus 3-4 szer gyorsabb lesz a rendszer ha besegít a GPU is hibával két hónap után nem találkoztam. Az openGL is rendben megy szerintem hangyányit lassabb mind a Windows-os, de kiforja magát szerintem :DD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#607) #96302336 válasza Seren1ty (#598) üzenetére


#96302336
törölt tag

Vedd ki a pipát a nem támogatott üzemmódok elrejtése elöl a monitor beállításoknál. (jobb klikk az asztalon, beállítások speciális monitor)
Vagy az nvidia vezérlőpultnál a felbontás módosítása menünél is tudod.
Ha végképp nem akarja, akkor a Refresh Lock nevű progit javaslom, az bármilyen felbontáshoz, bármilyen freki hozzá tud rendelni.

Az én moncsim 1024-ben 200-at :P De nekem elég csak az nvidia vezérlőpultot állítani, és megy rendesen.

(#608) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
A két legújabb forceware driver telepítése és restart után -169.09 és 169.12- a monitor kikapcsol és addig nem is tudom működésre bírni míg a drivert el nem távolítom. Az ez előtti verziókkal tökéletesen megy a dolog, viszont a fenn írtakkal nem.
Mi lehet a gond? Külföldi fórumokon is volt aki erre panaszkodott, ugyanilyen monitora volt mint nekem -Samsung 205BW- tehát nem egyedi az eset. Ott azt írták, hogy downgrade-elje a monitort sima Plug & Play-é és úgy telepítse a drivert, de úgy sem műxik, legalábbis nálam nem.
A paraméterek:
-Vista Ultimate 32 bit
-Asus GF8800 GTS 640 MB
-Samsung 205BW

Ha valaki tudja a megoldást kérem ne tartsa magában. :R
Előre is THX!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#609) #96302336 válasza Kami11 (#608) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem driver gond lesz, hanem a monitor kap egy hülye frekit, ami miatt lekapcsol. Elöbb próbáld ki a refreshlock progival, fix frekit belőni a monitornak.
Ha nem jó, akkor marad a driver cleaner progival történő eltávolítás, és újratelepítése a drivernek.

(#610) Kami11 válasza #96302336 (#609) üzenetére


Kami11
őstag

A driver cleaner-rel szoktam pedig "kitakarítani" a frissítések előtt, de ez sem vezetett eredményre.
Megpróbálom azért amit írtál és természetesen köszönöm a választ! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#611) hati


hati
addikt

Az aktuális forceware-ben már nem lehet a hagyományos controle panelre visszaváltani? Már régen nem frissítettem a drivert, de a nyári verzióban még lehetett.

(#612) hati válasza kutyman (#600) üzenetére


hati
addikt

Kipróbáltam, és valóban működik. De amint futtattam a coolbits2-t, máris nem működik, pedig az nem változtatta meg ezeket az értékeket. :(

Nálatok is így van?

(#613) kovi


kovi
senior tag

Srácok!
Lehetséges az, hogy a Geforce8xxx szériához (nekem 8600GT-m van), nincs a driverben az a beállítás, hogy a másodlagos kijelzőn, a Media player film képe teljes egészében látszódjon? Régebben lehetett, jó sokáig Ati kártyám volt, de az uj Forceware-ben nemtalálom. Barátomnak 7900GS van, neki benne van a driverben.

Forceware 163.71_forceware_winxp_32bit_international_whql.exe
--ez a verzió van mindkettőnknek.

Gondolok még arra, lehet az S-Video csatlakozás más, mert nem a hozzáadottat használom.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#614) AddyKing


AddyKing
tag

Sziasztok!!!
Nekem a gyári driver van fent a 162.18-as!
Szerintetek érdemes feltenni az újabbat,vagy hadjam ezt? :F

(#615) kodani


kodani
tag

Az lehetséges volna, hogy egy nForce 430 / Geforce 6150-hez a "legfrissebb" meghajtó a Forceware 82.05......??????

(#616) westlake


westlake
félisten

uj driverek.. 169.13 beta
xp 32bit
xp 64bit
vista 32bit
vista 64bit

Play nice!

(#617) sumi4


sumi4
csendes tag

Valaki megmondaná hogy a mx440-es kártya kezeli a széles képernyős monitort(1280*720/768/800/960)?

(#618) kodani válasza westlake (#616) üzenetére


kodani
tag

És a legutóbbi végleges (tehát nem béta) driver mi volt ugyanehhez a vashoz? (nForce 430 + Geforce 6150)

Előre is kösz

(#619) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mitől lehet az,hogy ránymok a Nvidia vezérlőpultra de nem indúl el?!
Biztos az én gépemen nem ok valami,mert a havernál megy.
Fontos lenne elindítanom,mert kéne a tv out beállításához.

(#620) pizzas84


pizzas84
tag

Nem ad képet a 7600 Gs tvoutja.
Jó volt , működött, egyszer csak mikor rákapcsoltam sötét lett a kép, aztán következő ujraindulásnál már nem is lett kép!
Mi lehet a gond???

jah: eddig sima TV-nek irta a TV-t, azota HDTV-nek

(#621) Anthony28


Anthony28
őstag

Mégújabb driverek: XP 169.21, Vista 169.25. [link]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#622) CoolMan válasza Anthony28 (#621) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!
Ezek vajon béta driverek? (mert alapból nem derül ki) :R
vagy csak én nem látom

[ Szerkesztve ]

(#623) Anthony28 válasza CoolMan (#622) üzenetére


Anthony28
őstag

béta

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#624) Kami11 válasza Kami11 (#608) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem ez a válasz a kérdésemre, de az angolom nem az igazi :B úgyhogy valaki legyen olyan szíves és fordítsa már le! :R

This is a long shot, but uninstall the 169.xx driver, use Driver Sweeper, blah, blah,blah, install the 169.25 WHQL driver, but don't reboot, just shut down.

Connect your monitor to the "other" DVI port on the graphics card. If you can, connect a monitor (or a TV) to each DVI port. Reboot. If you get an image on at least one monitor, you can then figure out what to do to fix everything.

I've noticed that the 169.xx drivers have an awful time recognizing monitors/TVs after first being installed. On my rig, if I have both my Panasonic TV and my Samsung monitor connected, after I reboot, Vista will only boot up on the TV and will never again recognize the LCD monitor. I have to boot up after the install with only the Samsung attached and then attach the TV. Then it works fine. This has only started happening with the 169.xx series drivers, at least for me.

Előre is nagy nagy THX! :R :R :R :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#625) Steven21


Steven21
tag

Sziasztok!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
A kérdésem az, hogy megvettem a Gears Of War játékot felrakom, elindul és kiírja, hogy rakjak fel a 7900gs kártyám mellé vmilyen drivert, ami szerintem vistás :F 163.44? Mert ha nem, akkor ki fog fagyni. Elindul ki is fagy egy idő után, de nem értem miért, mert szinte még el sem tudok kezdeni játszani, kidob.
Mi a legutolsó forceware beta driver amit fel tudok rakini egy go7900gs mellé? Op rendszer win xp.
Jó lenne egy mihamarabbi válasz, mert így nem működik a karácsonyi game:(
Privátban tudtok adni ötletet? Tehát a gép egy noti, go7900 gs kártyával.
Előre is köszönöm! :R

(#626) #96302336 válasza Steven21 (#625) üzenetére


#96302336
törölt tag

A 169.21-es drivert próbáld meg, és a legújabb dx9 frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#627) ProdyG


ProdyG
senior tag

hi, az nvidia vezérlőpultban felvettem a 7600gt-m órajeleit, de ha újraindítom a gépet, visszaáll gyári órajelekre. miért nem marad úgy? a régi driverekkel nem volt gond.
169.28-as a mostani driver.

(#628) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Ma megpróbáltam feltelepíteni a ForceWare 169.21-es WHQL verzióját,sikerült is, de utána a gép csak 640x480-as felbontásban futott 4 bites színmélységgel.
Eddig a 163.71-es verzió volt fent, azzal semmi gondom sem volt.
DirectX 9.0c-ből a legfrisebb volt fent eddig is.
Letöröltem aztán újratelepítettem a meghajtót,de megint ugyanezt csinálja, visszarakom a 163-71-et, azzal tökéletes.
Mi lehet a gond és hogy lehet kijavítani?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#629) CoolMan válasza Padisah (#628) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!
Amikor a régi drivert uninstallálod, utána futtasd le a driver cleaner-t is és ezután próbáld telepíteni az új drivert :)

[ Szerkesztve ]

(#630) Aaron Silver


Aaron Silver
csendes tag

Üdv!
Vistát használok, és az lenne a kérdésem, hogy nem tudom bekapcsolni se az ablakok villámnézetét(miniatűrök), hogy olyan kis kockába mutassa a tálcán levő dolgokat, és az ablakok közötti váltás is csak az a régi xp-s megoldás, nem pedig ez a 3-d-s. 8600GTS-t és 169.25ös drivert használok. Problémázik a windows dreamscene-vel, ha mozgó hátteret akarok berakni. Segítségeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#631) CoolMan válasza Aaron Silver (#630) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Próbáld ezt [link] hátha... :) megmég ezen az oldalon körbenézhetsz sok okos dolgot leírnak.

[ Szerkesztve ]

(#632) spirit007


spirit007
senior tag

Szevasztok !

A több mint egy éves 93.71-es drivert most frissítetem :B 169.21 -re .
Az Nvidia vezérlőpult más új (nem a klasszikus) ami nem lenne akkora probléma , ha működne is rendesen .
De .

Eddig a megjelenítőmód-időzítés / "rögzített oldalarány " nál elég volt egy pöttyentés , hogy ne húzza szét pl 1280x800-ban a képet .
Most viszont csak az "egyéni felbontásoknál" lehet hozzáadni ezt az ominózus felbontást , majd az "advenced" alatt hozzárendelni a "rögzített oldalarány" -t
Na meg is csináltam és mégsem történik semmi .
Széthúzza a képet továbbra is .
Mit kell még beállítani ? És hol ?

Imádom mikor egy egyszerűen és 3 mozdulattal megoldható dolgot a fejlesztők felhasználó baráttá tesznek és utána 30 lépésből lehet ugyanazt elérni :C

(#633) mtz80


mtz80
csendes tag

hi all!

Lehet buta kérdés de nvidia forcewareben már nincs benne a 100hz beállítási lehetősége
játékok alatt és vistán.
Van valami lehetőség erre mert xp-nél van .reg meg powerstrip meg coolbits, refresforce stb...
de vista alatt nem tudok ilyet:(

thx mTz80

(#634) Antigabo


Antigabo
tag

BOCSIKA ! :U de - :

Működött már valakinek valaha is az az opció hogy egy adott exe indulásánához hozzárendelünk beállításokat és ezt meg is jegyzi - esetleg - ???
(A programbeállítások fül - a Globális mellett a 3D beállításoknál a kontrollpanelen)

Mert nekem nemhogy autómatikusan nem indúl de még autómatikátlanúl sem jegyzi meg de ha letörlöm akkor igen - de nem azt... :F

Ugye nem értitek..? - jó - mert én sem :DDD

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#635) #96302336 válasza Antigabo (#634) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha ilyent szeretnél, használj PowerStrip-et. Azon működik. (állítólag :) )

(#636) #96302336 válasza mtz80 (#633) üzenetére


#96302336
törölt tag

Refresh lock progi. Vista alatt megy.

(#637) cor


cor
őstag

látom nem csak én "küszködök" ezzel az ujfatja 1xx.xx es vmivel
miért nincs ehhez is kuulbitz .. (v nvtweak?) :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#638) #96302336 válasza cor (#637) üzenetére


#96302336
törölt tag

Van omega. A Guru3D-n

(#639) Antigabo válasza #96302336 (#635) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi a választ !

Én csak azért nyüszögök hogy valamit megcsinálnak
- ÉS...
...NEM Működik vagy szarul működik -
No support at all
Hiába írok angolul nekik stb...
Ha nem lenne ott a lehetőség -az az opció - akkor OK -ez van elfogadom
de odateszik és...nothing..but sz.pjál... :Y ők nem próbálták ?- nem
Ez egy akkora szégyen - Globális obás
Legalább valaki írná hogy nála megy vagy ilyesmi...
HAHÓ ! - Vki ?.. :))

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#640) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Sziasztok! melyik a legújabb WHQL-es Forceware 6600Gt-vel XP-hez?

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#641) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Elolvastam az előző hozzászólásokat, és jól értem? :F
Az ATI kártyám driverében símán beállítottam, hogy 1024*768-ban 100Hz-en menjen a monitor (mindig, 3D-ben is).
Most hogy Nvidiára váltottam ezt a Forceware-ben nem találom. Nem szeretem , ha valamit "több" progival kell csinálni (pl. driver + refreshlock).
Egyszóval a kérdésem: a driverben ne is keressek ilyen funkciót? Csak a "külső" program használata hoz megoldást? Mert akkor ba...a meg az Nvidia... :W

[ Szerkesztve ]

(#642) #96302336 válasza Jimmy8 (#641) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem benne van...[link]

[ Szerkesztve ]

(#643) Jimmy8 válasza #96302336 (#642) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ez nekem is benne van. :R A kérdésem a 3D alatti frissítésre vonatkozott...

(#644) #96302336 válasza Jimmy8 (#643) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha beállítom itt a frekit, kekem 3D alatt is marad az itt beállított frekvencia.

(#645) Antigabo válasza #96302336 (#644) üzenetére


Antigabo
tag

syn7h37ic !

nem akarok én sem már külső prg használni eleget szoptam most legutóbb a nagyrabecsült Rivatunerral amire kiderült hogy mennie kell mindig mert csak akkor működnek funkciói szóval ez így szánalmas
és minek kellet nekem akkor ? - hát mert eltünt az új driverből az n force opció - VISSZAFEJLŐDÉS !!! - szóval nem tudtam órajelet állítani.
A 3D alkalmazáshoz rendelhető beállítások sem működnek
(ami már 4 évvel ezelőtt simán ment az ATI-n)
Az előző Nvidiám kinyúvadt...
erősen elgondolkodtató

Érdekes hogy neked meg pl a fele angol a fele magyar a konroll panelnak szerintem ez sem normális
- már meg ne sértődj csak szólok...

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#646) Antigabo válasza Jimmy8 (#643) üzenetére


Antigabo
tag

Én értem mire gondolsz de sajnos ez programfüggő-
egyik prg jó a másik sz.r
tippem : mielőtt elindítod a játékot állítsd be azt a felbontást amit a játék opciójában kiválasztottál ezután indítsd így jó lessz

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#647) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Üdv!

Nvidia kártyánál a frissítést mivel tudom állítani hogy a játékokban is az adott Hertzen menjen mert így minden gámában 60Hz és nem vmi jó!Előre is köszi az infokat :R

powertstrip nem engedi fixálni azt a kislakatot nem tudom bekapcsolni így csak winfosban frissít az adott hertzen a monitor játékban meg marad a 60 :(

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#648) Jimmy8 válasza Norb3rto (#647) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Úgy látszik senki se tud erre határozott választ adni. Néhány hozzászólással ezelőtt én is ezt kérdeztem. Szerintem érdemes volna az első hozzászólásban valami összefoglalótösszehozni erről a témáról ,mert elég sűrűn megkérdezik.

Én csak anyit szeretnék tudni, hogy az Nvidia driverben van-e olyan beállítási lehetőség, hogy 3D alatt is megmaradjon a 2D alatt beállított frekvencia, mert az ATI-nál van :R (egy kattintás). Valahol olvastam, hogy az újabb driverekben orvosolták ezt a problémát és nem kell külső progit használni. Csak én valahogy nem találom.

(#649) #96302336 válasza Antigabo (#645) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem jól látod. Nekem teljesen angol a control panel. :). Nem tűnt el az opció, külön lett elérhető, akinek kell, az letöltheti az NV oldaláról, ntune néven.

A Rivatuner egy tunerprogram, ami nem csak tuningra jó, hanem rengeteg másra is. Attól függően kell mennie, vagy nem, hogy mit akarsz használni benne. A monitorig és OSD opció miatt mennie kell a háttérben, de csak a tray-en lesz egy kis ikon, hogy fut. erőforrásigénye minimális. Ha ventiszabályzás miatt kell, akkor az univerzális szabályzáshoz kell, hogy fusson. Ha low level szabályzás van beállítva, akkor csak egyszer kell beállítani, és csak új driver telepítéskor kell újra. Tuningnál szintén.

Jobb is, hogy kivették az órajel állítást a driverből. Sz@rt sem ért. GF4Ti-nál még használható volt, de utána már csak több baj volt vele. Ha engedted a használatát, akkor lemondhattál néhány szűrőfunkció finomabb állításáról. Főleg, a 8800 szériánál, mert ott külön lehet a shader órajeleit állítani. A tuning opciókról a VGA gyártók gondoskodnak, a jobb márkák mindegyikének van saját tuner programjuk.

[ Szerkesztve ]

(#650) kutyman


kutyman
aktív tag

Tisztelt Uraim !

Ezzel a problémával én is sokat szívtam, de megoldottam (sajnos az én 7800 GS agp - s
kártyámat nem támogatja az Ntune).
Tehát a megoldás az új controlpaneles forceware-oknál :
Feltelepíti az ember az új drivert, utána futtatás: - regedit - és átírja a következő értékeket:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]
''ContextUIPolicy'' = dword:00000001
''CplGroupUIPolicy''= dword:00000003
''TaskbarUIPolicy'' = dword:00000002
Ezután hozzáadja a rendszeleíró adatbázishoz a "coolbits 2" - öt (Guru3D- ről letölthető)
A klasszikus panelben megkeresi a " frissítési sebességek felülbírált értékei "
opciót és beállítja a neki megfelelő frekvenciát. Sőt még a karit is lehet húzni ezzel a
módszerrel, nem kell semmilyen segéd progi.
Leteszteltem, tökéletesen működik.
( bocs Jimmy8 hogy nem írtam privit, de itt a válasz)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.