Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#1) FreeM


FreeM
aktív tag

Mivel jónéhány verzió lesz még, ezért nem írtam verziószámot a téma címébe (gyüjtőnek szánom).

Most az 52.70-esen van a sor.

Win2000/XP, 8.9 MB (az eredeti nemzetközi 22 MB-osból lett kicsemegézve)
http://download.guru3d.com/pafiledb.php?action=license&id=1&file=701

(#2) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Majd teszek egy próbát, hátha megoldották az egér gondokat. Bár elég naív vagyok szvsz:U

(#3) FreeM


FreeM
aktív tag

Aki a BattleField-et szereti annak jó hír, hogy állítólag az 52.70-ban javították a korábbi ForceWare-es képszétesés hibát. 1-2 játéknál némi sebességnövekedést tapasztaltak, a képminőség hasonló az 52.16-hoz. Egyéb részletek itt:

http://www.guru3d.com/forum/showthread.php?s=610909cab5c8cc33bdb3d19df2dad235&threadid=69744&perpage=10&pagenumber=1

(#4) FreeM


FreeM
aktív tag

Punkbuster összeakadás is javítva. Úgy tűnik főleg hibajavításokban nyújt újat az 52.16-hoz képest és némileg gyorsult is.
DX anisotropic filtering-nél minden texture stage-re a szűrés a kérésnek megfelelően történik, és nincs korlátozva 2x-esre mint az 52.16-ban volt.
Érdemes felrakni.

(#5) Asusfan válasza FreeM (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nv seknek jó hÍR.:DDD

(#6) anaqer


anaqer
veterán

52.16-ban korlátozva van az aniso az első stage után? Nahát... hogy mik ki nem derülnek... egy idő után... ''2-tap AF must be enough for everyone'', ez a móka ismerős valahonnan.

Csinálnák meg a System Utilityt inkább, azt is jól felhypeolták, de eddig még senkinek sem ment a funkciók fele...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) FreeM


FreeM
aktív tag

Állítólag a GTA:VC frissítési problémáját is javítja.

(#8) FreeM


FreeM
aktív tag

Itt a következő adag:

ForceWare 53.03 Win XP/2000 verzió.

ftp://evga.com/5303XP.exe
vagy
http://www.bfgtech.com/images/5303_IS-NV111403D.zip

Idézet a readme-ből:
''These drivers correct a number of problems found in the 52.16 release of the display drivers for Windows XP and Windows 2000. These drivers are not WHQL certified and you may see a warning message from Windows to that effect. Despite this, these drivers are safe to install and use.

Updates to this driver:

Improved support for HDTV Modes

Corrected the following issues from 52.16:

Clone mode may be set for the GeForce FX 5600 although only one display is connected.

GeForce FX 5950 Ultra: When 4x FSAA is enabled, half of the screen is black in Tiger Woods 2004 introductory video.

GeForce4 MX 440 and GeForce4 Ti 4400, Windows XP: Blue-screen crash during Battlefield 1942 Desert Combat.

GeForce FX 5950 Ultra: Homeworld2 antialiased performance is slow.

GeForce FX 5950 Ultra and GeForce4 Ti 4400, Windows XP: Rendering corruption in Battlefield 1942 Desert Combat.

GeForce FX 5950 Ultra, Windows XP: “X2: The Threat” benchmark is choppy or jerky in some places.

All GeForce FX: Intermittently, Warcraft III videos are not displayed properly on some systems.''

Ezen kívül a 3DMark2003 patch 340 rajongók is szeretni fogják. :D

(#9) HiperG


HiperG
addikt

Inkább a sok új csalás írása helyett rendes chipset drivert csinálnának....
Uff

(#10) rudi válasza FreeM (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú szegényeknek van mit javítaniuk, nem is csoda hogy seprec alatt eljutottak 52.16os verziótól 53.03ig. Minden újabb gamehoz új forceware is lesz...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) faster válasza rudi (#10) üzenetére


faster
nagyúr

#9, #10: Gonoszak vagytok.

(#12) FreeM válasza faster (#11) üzenetére


FreeM
aktív tag

Nekik ennyire telik. :DDD

(#13) HiperG válasza FreeM (#12) üzenetére


HiperG
addikt

Húúú öcsipók de megmondtad a frankót...

Szerintem neked nincs nForceod és nem szívsz a driverekkel, ehelyet pakolod a béta cuccokat és a +50 3dmak pontra megy a marok marcsa...

Úgyhogy ne hurrogjá engem le mert szidom az nv-t mert b*szik rendes chipset drivert csinálni...

(#14) e-biza


e-biza
őstag

ovlasgattam a guru3d forumát és láttam hogy a punkbuster-el problémája van a drivernek, de csak a Ti sorozaton. Lassitja a játékot vagy fagyás? Még a végén kénytelen leszek visszatérni egy régebbi driverre :) mivel az americas army punkbustert használ, s ha emiatt fut ugy ahogy, akkor bizony szomorú vagyok :(

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#15) FreeM válasza HiperG (#13) üzenetére


FreeM
aktív tag

Senki sem hurrogott le, de tudjuk jól, hogy a te képességeid elégtelenek hogy ezt felismerd.
Nagyon hatékony a módszered, írd be még másik száz helyre is a szidalmaidat, majd reménykedj tovább, hogy ettől automatikusan meg fog oldódni a problémád. Idióta!

(#16) anaqer válasza e-biza (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Nekem Enemy Territory dobott hátasokat ha PB be volt kapcsolva, úgyhogy visszapörgettem a drivert 43.51-re. Nagy veszteség, a GF4-em kénytelen lesz az unifikált kompilátor segítsége nélkül megbírkózni a renderelési feladatokkal. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) FreeM válasza e-biza (#14) üzenetére


FreeM
aktív tag

Több ember is írta, hogy Ti-vel nem tapasztaltak PunkBuster hibát. Persze lehet, hogy csak nem jutottak odáig, hogy előjöjjön. Előbb utóbb ki fog derülni, hogy mi a helyzet ezügyben.

(#18) FreeM


FreeM
aktív tag

(#19) e-biza válasza FreeM (#17) üzenetére


e-biza
őstag

a több ember mind GeForce FX tulaj :) leglaábbis ez szürödik le nekem a guru3d forumábol. Nálam nem fagy le a PB, igaz néha elszáll az maericas armyy de az nem vészes, túlélem. csak mi van akkor ha egyszerüen lassulást hoz a bug? lehet kiproáblom én is egyjo régi driverrel, de nem reménykedem... :(

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#20) Polesz válasza FreeM (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Peace FreeM...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) t_ferenc


t_ferenc
őstag

csak annyit, hogy haverom par napja rakta fel a legujabb elerheto forceware drivert az nVidia oldalarol es a gep 3d-s teljesitmenye erezhetoen jobb lett.
3dmarkot meg ilyeneket nem futattunk de az eddig szaggato jatekok nem szagattak ugyanolyan felbontas mellett - konkretan a midnight racernel voltam ott - es semmilyen gondot nem talalt.ja a kartya meg egy geforce2 mx200 32mb.
kivancsian varom mit fog hozni az en gepemben fx-es kartyaval, csak az meg garancias cseren van az alaplap miatt. hehe
szoval nekem irhatnak itt csalasokrol meg errol-arrol amit lattam az magaert beszelt.lehet jobb az ati de nem mindenkinek van annyi penze, hogy meg is vegye.

if you fall seven times, stand up eight

(#22) FreeM


FreeM
aktív tag

ForceWare 53.03 Windows XP/2000 WHQL

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_53.03



ForceWare 53.04 Windows 95/98/Me

http://www.nvidia.com/object/win9x_53.04

(#23) FreeM


FreeM
aktív tag

(#24) AngelH válasza t_ferenc (#21) üzenetére


AngelH
aktív tag

pontosan igazad van, en sem azert rakom fel a legujabb drivereket mindig, hogy 3d mák + 5 pont, hanem sok jatek kompatibilitasi problemait megoldjak, valamint a valosagban is erezhetoen no a sebesseguk, ehez eleg az is, 100fps mellett ne szaggasson be neha, hanem vajsiman fusson. Aki a 3d markra alapozik, az meg is erdemli, szerintem nagyon nem osszehasonlitasi alap... Pl 3dmark2k3 DX8-as kartya fele annyi pontot sem ad, mint egy 9-es, noha nem dupla olyan gyors a masik kartya, sot, azt sem hiszem hogy 1800 pontall egy gef4ti4200 meg egy fx5200 egy szinten van... felejtsuk mar el a 3dmarkot, arra megy az egesz, hogy ki fizet tobbet, es azoknak tobb pontot adunk. Ilyen tesztprogramot enis tudok irni:

Procedure 3dmák;
Begin
If vga=ati then pontok:=pontok+5000;
If cpu=amd then pontok:=pontok+4000;
end.

tessek, a futuremark nemtudom hogy kinek adta ki a 3dmark forraskodjat, de az tuti, hogy talalnank benne az eggyik felnek igen kedvezo procedurakat benne... Ezert nem hiszek a 3dmákban, meg abban sem, hogy ha nekem 6000 pontom van, akkor most gyorsabb a gepem mint a jozsie, akinek csak 5999, noha lehet hogy nalam simabban fut a kék 3.

(#25) AngelH válasza t_ferenc (#21) üzenetére


AngelH
aktív tag

pontosan igazad van, en sem azert rakom fel a legujabb drivereket mindig, hogy 3d mák + 5 pont, hanem sok jatek kompatibilitasi problemait megoldjak, valamint a valosagban is erezhetoen no a sebesseguk, ehez eleg az is, 100fps mellett ne szaggasson be neha, hanem vajsiman fusson. Aki a 3d markra alapozik, az meg is erdemli, szerintem nagyon nem osszehasonlitasi alap... Pl 3dmark2k3 DX8-as kartya fele annyi pontot sem ad, mint egy 9-es, noha nem dupla olyan gyors a masik kartya, sot, azt sem hiszem hogy 1800 pontall egy gef4ti4200 meg egy fx5200 egy szinten van... felejtsuk mar el a 3dmarkot, arra megy az egesz, hogy ki fizet tobbet, es azoknak tobb pontot adunk. Ilyen tesztprogramot enis tudok irni:

Procedure 3dmák;
Begin
If vga=ati then pontok:=pontok+5000;
If cpu=amd then pontok:=pontok+4000;
end.

tessek, a futuremark nemtudom hogy kinek adta ki a 3dmark forraskodjat, de az tuti, hogy talalnank benne az eggyik felnek igen kedvezo procedurakat benne... Ezert nem hiszek a 3dmákban, meg abban sem, hogy ha nekem 6000 pontom van, akkor most gyorsabb a gepem mint a jozsie, akinek csak 5999, noha lehet hogy nala simabban fut a kék 3.

(#26) AngelH válasza AngelH (#25) üzenetére


AngelH
aktív tag

bocsesz, nem akartam ketszer, csak post kozbe, meglattam hogy elirtam egy m betut :)

(#27) Lomos


Lomos
aktív tag

Inno3D Gef FX 5200as kartyam nem szereti a Forcewareket, lehet ez? :) Pl MATLAB szetganyolja a kepet, szines betuk es tarsaik... Detonator 43.25 (valami ilyesmi), ezzel tokeletes...betojok...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#28) AngelH válasza AngelH (#25) üzenetére


AngelH
aktív tag

es ezert van az, hogy mindenki fx5200-at vesz ti4200 helyett, mert hogy ugye az tobb pontot ad 3dmark2k3-ban. no comment.

(#29) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tapasztalat van már vele? Konkrétan az FX5900-ak érdekelnének.

(#30) Asusfan


Asusfan
senior tag

Szóval Forceware 53.30.Sztem tök zsír.Ti is próbáljátok ki.
http://download.guru3d.com/detonator/

(#31) engusz válasza Asusfan (#30) üzenetére


engusz
veterán

Mitől jobb, mint a legújabb hivatalos (WHQL-es) driver?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) engusz válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


engusz
veterán

Mivel ezt az ötös sorozatot már csak FX-ek alá fejlesztgetik, ezért biztos, hogy csak jobb lesz!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) Asusfan válasza engusz (#31) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nemtom.Kipróbáltam és van pár játék ahhol a képminőség jobb lett,és eggyes esetekbe kicsi sebességnövekedés is megfigyelhető.

(#34) Asusfan


Asusfan
senior tag

De majdd ha neked ez nem jó,akkor úgyis nemsokára itt a hivatalos whql forceware változata.

(#35) engusz válasza Asusfan (#33) üzenetére


engusz
veterán

Milyen kártyával?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) Asusfan válasza engusz (#35) üzenetére


Asusfan
senior tag

Szted milyen mánia van mostt?
Jééé csak nem 5900xt?

(#37) engusz válasza Asusfan (#36) üzenetére


engusz
veterán

De jó nektek, hogy ennyi pénzetek van. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) Asusfan válasza engusz (#37) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nincs sok pénzem.csak hát valahogy nehézségek árán összeszedtem.Mertt mostt ez a best buy 55ezerért.

(#39) Asusfan válasza Asusfan (#38) üzenetére


Asusfan
senior tag

Nagyon best buy.

(#40) engusz válasza Asusfan (#38) üzenetére


engusz
veterán

Annyi pénzem most nekem is lenne rá, de nem tudom...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) Asusfan válasza engusz (#40) üzenetére


Asusfan
senior tag

Sztem jó választás.Nagyon jó.

(#42) FreeM


FreeM
aktív tag

ForceWare 56.55 Windows XP/2000 WHQL

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#43) FreeM


FreeM
aktív tag

Nemsokára hivatalosan is kiadja az NVIDIA a Forceware új verzióját. Amit teljesítménynövekedés szempontjából igérnek:

Gunmetal +22%-ig
Neverwinter Nights +48%-ig
F1 Challange +108%-ig (!!!)

:P

(#44) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

GunMetal-t már kijátszottam, a másik kettő pedig nem érint:P

(#45) Zenty


Zenty
őstag

Starstrom driver milyen?Valakinek tapsztalata? Sokan azt mondják most ez a legjobb driver nvhez.Én kiprobáltam nem látok sok különbséget!Csak hogy több mindet lehet beállitani és igy szebé lehet teni gamek allat képet! :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#46) Alvin_ti4200 válasza Zenty (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is kipróbáltam, szerintem borzalmas képet csinál.

(#47) FreeM válasza FreeM (#43) üzenetére


FreeM
aktív tag

A betyárját!

Challange = Challenge

(#48) FreeM


FreeM
aktív tag

ForceWare 56.64 Windows XP/2000 WHQL

Bővebben: link

(#49) FreeM


FreeM
aktív tag

ForceWare 56.82 Windows XP/2000

Bővebben: link

(#50) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az FX5900XT-s témában már belinkeltem őket;)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.