Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#451) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az új forceware-t hogyan lehetne felrakni 7 szériás geforce-ra?

(#452) rocket válasza hektor24 (#450) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Effektiv orajelet irja ki (ddr) ami a valodi orajel duplaja.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#453) Celebro


Celebro
csendes tag

Üdv mindenkinek!

6800Gs em van én nem tudok hozzá forceware-t mert mindig azt írja ki hogy a hardver nem támogatja meg ilynek.Légyszi valaki akinek hasonló kártyája van és 81.85 nél újabbat tud az linkeljen már be nekem egyet!!!
Előre is kössz a segítséget! :R

Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!

(#454) ToBeY válasza Celebro (#453) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elvileg ami mellé az van írva hogy 8 széria az nem jó hozzá a többi igen.Nézz fel a nvidia.com-ra

[Szerkesztve]

(#455) snoopy


snoopy
aktív tag

sziasztok!

mondjatok már egy értelmes drivert nv-től mert megőrülök. akármelyik drivert teszem fel kikapcsol a monitor amikor kedve úgytartja. nemtom mit csináljak már ezzel. ha ezt nem sikerül megoldani kivágom a kukába ezt a karit. vagy lehet hogy máshol van a gond?

[Szerkesztve]

(#456) janee_


janee_
tag

kb a legujabb forceware, mennyit javit egy 7900gtx-en?

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#457) MBalika


MBalika
csendes tag

Hellosztok!!
Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a bibi? Ugyanis tv nézésre a windvr 3-t használom. Viszont amióta lecseréltem a videókártyámat (Radeon 9600Xt, egy Inno3d 7300 Gt-re, 256M(DDR3-as mem) azóta a felvételnél besötétedik a program képe!! Ha a felvételt leállitom, akkor újra jó lessz a szine a képnek. Alapból a 9147-es Forcewaret adták a kártyáhóz, de próbáltam már más driverrel is, de mindeggyikkel ugyanezt csinálja. A radeonos kártyánál ilyen hiba nem volt.Amugy semmi bajom a kártyával,sokkal erőssebb mint a régi, csak ez a dolog bosszant.Van-e valakinek valamilyen tippje?? :F

(#458) Celebro válasza ToBeY (#454) üzenetére


Celebro
csendes tag

köszi!

Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!

(#459) PeL válasza rocket (#452) üzenetére


PeL
addikt

Akkor nekem valami szuper 6800 GS-em van mert 2 GHz az videómemória effektív órajele :DDD

(#460) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, a 93.71-es verzioban hogy lehet bekapcsolni a slideshow opciot? a megjelenites ablakban nem jelenik meg

(#461) Allendale


Allendale
csendes tag

NVTray-el beállítottam a rejtett opciók megjelenítését. Tudja valaki, hogy a purevideo-n hol és mit lehet állítani. Még csak most tanulom a dolgokat, mert öt napja van meg az első nVidia kártyám (7900GTO).93.71-et használok.
Előre is köszi.

(#462) hossszú


hossszú
őstag

Az NVidia oldalán a 7-es szériának a 84.63 forceware mobile drivert adja be, valaki tudja milyen ez a driver és miért van a nevében a mobile?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#463) hossszú


hossszú
őstag

Közben leszedtem a 84.63 drivert megpróbáltam felrakni de kiírta telepités közben hogy nem talál kompatibilis hardvert igy nem erőltettem tovább maradtam a jól bevált 91.47-es drivernél.Csak azt nem értem hogyan lehet az NVidia oldalán ez a driver megadva a 7-es szériának. :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#464) ToBeY válasza hossszú (#462) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A mobile szó,szerintem ugyan azt takarhatja mint az ati radeon mobility vagy is noteboke-ba való szerintem.

(#465) fireball7400


fireball7400
tag

Gigabyte ga-8n-sli quad pro-hoz keresnék én drivert amivel menne az sli mert most nem igazán akar összeállni.Második kártya telepítés után felkiáltójeles.Elég sok forcewaret néztem már meg de valahogy egyikkel sem akar működni.Két db 7600gt.Választ előre is köszi.

(#466) westlake


westlake
félisten

97.44 official x86 [link]
97.44 official x64 [link]

Play nice!

(#467) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

üdv lehet hogy már volt kérdezve, nem tudom de nagyon felidegesített a minap az új 6600 gt-m
még régen a 9700 proval bekapcsoltam a színház módot a catalystban és a tv-n ment folyamatosan a win media playerben tálalt film miközben én tudtam a gépen mást csinálni, így asszony filmezett én meg olvastam, minden oké volt
most is meg tudnám ezt csinálni csak az a baj hogy a szélesvásznú filmeket (90%-ban mind az) az okos nvidia szétrakja nekem 4:3-as arányba és úgy küldi a tv-re, na így mindenki a filmen marslakónak tünik, mindenki 190 centi magas és 20 kiló... igy nem lehet a tv-n filmet nézni
ha meg nem állítom be hogy a 2. kijelző az teljes képernyős videó legyen, hanem sima klón, akkor mindent mutat tv csak éppen a filmet nem... megy a wmp és a film helyén egy feketeség mutatkozik a tv-n

ki tud erre okosságot? már már kezdem megbánni ezt a geforce-t mivel 2 évig birtokoltam a 9700 prot és sose volt problémám, ezzel viszont már mérgemben a falat kaparom...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#468) Henker2 válasza westlake (#466) üzenetére


Henker2
addikt

Próbáltad már a legújabb forceware-t? 93.71-eshez képest van változás?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#469) ttom26


ttom26
csendes tag

Hello
Nekem is képarányproblémám van az előző hozzászólóhoz hasonlóan.
Most adta be a kulcsot az ATi X800-asom, amivel szintén voltak problémák, de az összenyomta a képet. Ezt a bsplayerben átállított képaránnyal szerencsére meg lehetett oldani.
Most vettem egy 7900GT-t ez pedig szétnyújtja a képet, és a képarányállítás is csak a monitoron látszik, a TV-n nem változtat rajta semmit... :F
Már szinte mindent megpróbáltam, hiába állítgatom a TV felbontását az sem segít.
Ja és kompozit kimenetet használok.
Nagyon megköszönném ha vkinek lenne ötlete...

(#470) #54715584 válasza Panzermeyer (#467) üzenetére


#54715584
törölt tag

ezt furcsallottam en is, de klonban csak az egyik kepernyon megy a film, nem tudom miert, atinal muxik rendesen
viszont ne klonban nyomd, hanem a megjeleniteseknel a felso ket opcio kozul vmelyik a helyes, ugyanaz, mint amit legeloszor irtal az atirol
ha hazamegyek akkor pontosan meg tudom mondani, melyik az az opcio, nem vagyok benne biztos, hogy dual view, de ez ugyanugy muxik, mint a laptopoknal a ket kepernyos mod :)

(#471) Panzermeyer válasza #54715584 (#470) üzenetére


Panzermeyer
tag

énse tudom úgyhogy legyél szives majd mondd meg mert az osztott képernyős modon kivül mindkettőt kipróbáltam, egyiknél széthúzza a tv-n a filmet, másiknál nincs film a tv-n... (hozzáteszem h minden más van)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#472) ttom26 válasza Panzermeyer (#471) üzenetére


ttom26
csendes tag

A másik mód a dualview, ebben függetlenül tudod konfigolni a felbontást.
Itt is van video a TVn ha a teljesképernyős videot automatikus észlelésre állítod.
De nekem így is széthúzza :((

(#473) Panzermeyer válasza ttom26 (#472) üzenetére


Panzermeyer
tag

az a jó benne hogy én igy nem birom a filmet nézni... miért lenne nehéz ugyanazt küldeni a tv-re mint ami a wmp-ben megy?
hallottam közben valami tvout hack-ről de még nem volt időm utánanézni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#474) ttom26 válasza Panzermeyer (#473) üzenetére


ttom26
csendes tag

Remélem van valami megoldás, eleinte arra gondoltam már hogy a TVnek nem szabványos a felbontása, de ez kilőve mivel minden felbontásban ugyanazt a képet adja.
Ha van valami info erről a hackről az érdekelne, mert este már jó lenne filmezni :)

(#475) Panzermeyer válasza ttom26 (#474) üzenetére


Panzermeyer
tag

ja van, ati foreva :D már valamelyik nap olyan ideges lettem hogy elkezdtem x800 gto-kat nézni......

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#476) ttom26 válasza Panzermeyer (#475) üzenetére


ttom26
csendes tag

Akkor van egy jó hírem, időközben sikerült megoldanom, a TVout topicban is volt erről szó.
Ott ajánlották az FFDShow filtert. Fel is telepítettem, és beállítottam benne a TV felbontását (egyébként tényleg nem volt vmi szabványos mert nekem csak 720x480ban jó a képarány) és láss csodát jó lett :D
Most már csak a codecet kell belőni hozzá...
Ja és én BSPlayerrel próbáltam, ott ki kell kapcsolni az overlayt.

(#477) #54715584 válasza Panzermeyer (#475) üzenetére


#54715584
törölt tag

mukodik a dualview
azt az opciot valaszd :)
utana mar csak ki kell huznod jobbra a media playert es mehet a mozi :)

(#478) Panzermeyer válasza #54715584 (#477) üzenetére


Panzermeyer
tag

vov
ez müködőképesnek tünik, azt csak mellékesen jegyzem meg hogy alapesetben a tv-n csak a háttérképet látom, de ha kihúzom az asztal jobb széléhez a wmp-t akkor a tv-n megjelenik a szélesvásznú film
ha viszont wmp-t tálcára teszek akkor eltünik a tv-ről is, mindegy, opera müködik a monitoron, tudok böngészni, a tv-n meg hadd menjen, kösziiiiiiii :D

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#479) #54715584 válasza Panzermeyer (#478) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez igy mukodik, nem hibas :) ket asztalod van, amit kihuzogatsz, az ott fog megjelenni/mukodni :)
en is ezt csinaltam, ha geprol nezett filmet a parom, vagy tobb ablakot kellett hasznalnom, egyszerre :) es a progik is utana mar a masik kepernyon indultak

(#480) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hy!

Nemrég vettem egy Gigabyte 7600GT-t,és az lenne a kérdésem,hogy van-e valakinek tippje/tapsztalata,hogymi az ami tuning terén kihozható ebből a kártyából stabilan. Mert én az istennek se tudom eltalálni a jó clock-ot,mindig lefagyogat,stb.... Milyen forceware-t lenne hozzá a legjobb,ilyenek... Mert lehet a force-al van a baj. Most 9.31-el nyúzom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#481) RpPRO válasza rocket (#452) üzenetére


RpPRO
őstag

Ez egy memory bug az ujabb FW verziokban. Duplazva irja ki. Sajna.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#482) gerrog


gerrog
aktív tag

hello,
hogy lehet eltávolítani a coolbits .reg fájlt?
a regedit keresője nem talál semmit..
mondjuk azt se tudom biztosan, hogy működik-e ez a bigyusz..
honnan lehet tudni?
ez új funkciókat hoz elő?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#483) éN79 válasza gerrog (#482) üzenetére


éN79
addikt

Nálam a regedit keresője megtalálta, ergo nálad valószínüleg nem is lesz ''installálva''. Hogy működik-e? A tuninghoz kell úgy általában.

(#484) mazda626 válasza gerrog (#482) üzenetére


mazda626
addikt

Ha működik akkor megjelenik a Forceware menüjében megjelenik új opcióként ''Clock Frequency Settings'' Itt tudod állítgatni a frekiket. Sok sikert! :R

(#485) gerrog


gerrog
aktív tag

hello,
működött nekem is, de ha elindítottam a panelt, az kilőtte a DOT beállításokat (7600GS)
most leszedtem a drivert + drivercleaner és most má nincs coolbits, legalábbis remélem (a panelen má nincs frekvenciaállítási lehetőség)
köcce

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#486) oszolee


oszolee
tag

Hy!
Csak annyit szeretnék hogy mi a véleményetek a NGO Nvidia optimalizált diverekről?
Feltéva ha használjátok.
Köszike!

oszolee

(#487) BraveHeart


BraveHeart
tag

Sziasztok!

Új vagyok a topitocban,mindenkit szeretettel üdvözlök,de már most nem értem,mi a jó az sliben...
2 napja,1 hónap után sikerült végre találni 1 Asus EN6600Gt-ét (nekem is ilyen volt 128MB-osban), de kiderült,hogy az 256MBos. Nembaj,szólt az Úr, majd csak a felét fogyasztja a rendszer,s akkor jó lesz minden! Ja. Minden megegyezik,annyi,hogy a kártya hátoldalán is van még 128MB saját kis hűtőbordákkal,meg kék leddel!Szuper! Be a gébbe! hát...hát..
a 16x PCI-E-t lefelezte valóban 8x-osra, de piszok lassú lett a gép.. :)dupla vagy fele sebességnövekedés érhető el? Nem mindegy! Na mindegy! a következő napom a gépem hurcolásával telt, boltról boltra, mire,végre valakiértett az sli-hez legalább olyan szinten,hogy azt mondja,nem,ez így nem fog menni! Jó,és miért nem? Hát,a 256ost nem tudja felezni a rendszer,tehát kéne még egy 128-as vagy egy 256os,a másikat eladni kéne meg! Köszi! Jó! Most találtam egy 128ast! ma fogom beszerelni,ha meglesz! Elvileg ugyan az!

Kérdés:
letöltöttem a ''93.71_forceware_winxp2k_international_whql'' 63MBás drivert (nem bízok semmit a véletlenre:) )
Sli üzemmódban, ameddig bent volt a 256os a 128as mellett,nem voltak opciók,amiket lehetett volna állítani, ha egy kártya volt bent,akkor is ugyanazok voltak azalatt a menüpont alatt. + ha további Sli rendszerre képes kártyát helyez be,akkor látogasson el a következő oldalra... Ez most driver vagy útmutatós progi? Vagy ez meg fog változni, ha tényleg két egyforma kártyám lesz? Vagy ehez még plus driver kell? (Msi alaplap könyv azt írja, kell egy ''nv sli driver'' a Utility könyvtárból, a cd mellékletéről-persze ilyen nincs az alaplapi cd-n.

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#488) BraveHeart


BraveHeart
tag

Ok, Köszi! Már megoldódott!

Most már értem ezt a fanatizmust az SLI iránt.... :)

3DMark 2005 ------ - - - - - - - :) 6675pont.... (1db tud 3700 körül) anyám büszke lenne... :R
:))

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#489) cousin333 válasza BraveHeart (#488) üzenetére


cousin333
addikt

Én meg nem nagyon, amíg a kettő teljesítménye nem nagyobb, mint egy egykártyás megoldásé. Pl. 1950pro egymagában képes 11000 pontra 3DMark2005-ben.

"We spared no expense"

(#490) BraveHeart válasza cousin333 (#489) üzenetére


BraveHeart
tag

11000? ne csináld!! kellett neked tesztelgetni??!!! most teljesen lehangoltál....
11000? az meg hogyan? ez most komoly?

annak mennyin fut a ramdac-ja? meg gpu?

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#491) Hardboy válasza Panzermeyer (#467) üzenetére


Hardboy
tag

Na barátaim... Nekem is a TVouttal van ugyanez a problémám....
de csak a 9x.xx-es driverekkel csinálja, a régebbiekkel überfaszán működik a teljesképernyős videónézés... Ami szélsvásznu, az valóban szélesvásznu... Van valakinek valami rendes megoldása erre? hogy nem húzza szét a szélesvésznú videókat a tvkimeneten???

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#492) Hardboy válasza Hardboy (#491) üzenetére


Hardboy
tag

Ha valakinek kellene régi driver, itt talál: [link]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#493) Norbiiii


Norbiiii
tag

Sziasztok bocs tudom nem ide tartozik de hátha tud nekem vki segiteni!Van egy gf3 karim és azt szeretném egy kicsit megtuningolni! A coolbits progit használnám hozzá de nekem nem jelenik meg az a bizonyos fül! Esetleg vki nem ért hozzá? Mit rontottam el!? Elég Láma vagyok lécci ha vki tud segitsen!

(#494) st3v0


st3v0
tag

kiprobáltam a 97.44es driver-t, 1 7600 GST-n és a 93.71eshez képest nem tapasztaltam semmi változást, legalább is 3dmark05ben(6 ponttal kevesebb az elöző drv-nél). estére kiporobálom a Preyt is, de nem várok csodát tőle. másnak vannak tapasztalatai vele?

(#495) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Igazából nem tudtam hova fordulljak ezzel a kérdéssel, ami most jutott az eszembe: régebben mintha olvastam volna, hogy nvidia elképzelhetőnek tartotta, két különböző, sli képes videokártya összekötését. ez a dolog hol tart, mert eza kártya legalább meguszná, és számolgatna fizikát továbbra is, nem kerülne süjjesztőbe!???

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#496) Rover623 válasza gordonfreemN (#495) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

primus inter pares

(#497) ttom26 válasza Hardboy (#491) üzenetére


ttom26
csendes tag

Hello!
Szintén ugyanez a problémám, eddig egyenlőre annyi megoldást találtam, hogy ffdshowban beállítom fix felbontásra (ami a TV felbontása, nálam ez 570x480) és így műxik...
De örülnék vmi más megoldásnak, mert nem igazán szeretem az ffdshowt.
Szóval minden ötletet szívesen veszek :)

(#498) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Melyik verzió a legjobb egy nVidia 7300 -as videókártyához

A gyári nVidia tapasztalatom, hozzászólások szerint hagy kíváni valót maga után.

MSI

http://www.msi.com.tw/program/support/download/dld/spt_dld_list.php?kind=2


Asus

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#499) Szmuki


Szmuki
tag

hogy lehetne visszavarázsolni az nvidia beállítás fült?mivel nekem eltünt a taskbarból(pedig csak itt lehet állítani az élsimítást meg ilyeneket).HELP

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#500) Victor-y


Victor-y
aktív tag

hali,
azt meg tudja valaki mondani, hogy hogyan tudok nVidia kártyámmal 1 videot 2 monitoron egyszerre nézni, úgy, hogy a film jobb széle a jobb oldali monitoron, a film a bal széle pedig a bal oldali monitoron látszódjon? :F

mert nekem úgy engedi csak, h egyszerre csak az egyik felén látszódhat és közben a másik fele fekete..:(
és mindez DualView-ban.

Köszi előre is bárminemű hozzászólást!
Üdv,
Vik

[Szerkesztve]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.