Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#701) Sonja


Sonja
veterán

Jött ki új WHQL driver, a 178.24-es! :) Letölteni az NVIDIA oldaláról lehet.

* Adds support for newly-released GeForce 9-series motherboard GPUs.
* Includes several application compatibility fixes. Please read the release documentation for more details.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#702) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban mit tanácsoltok? Látott már valaki ehhez hasonlót? Elég furcsa hibajelenség - valószínűsítem, hardveres a gond, de azért itt is megkérdezem, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#703) werhgnopig


werhgnopig
csendes tag

valakinek problémája az uj nvidia driver-el 180.48 ????
pl:GTX280,8800GT venitlátor vezérlés üresjáratba leál fordulatszám 0-ra

[ Szerkesztve ]

(#704) BalaNce87 válasza werhgnopig (#703) üzenetére


BalaNce87
addikt

most tettem fel, nekem is ezt csinálja. Egy gainward 8800gt-m van és nemtudom kézzel vezérelni onnan, ahonnan eddig csináltam. Most riva tunerből állítgatom...
Nem értem mi a faszomnak kell ilyen módosításokat eszközölni! :W :W :W :W :W

(#705) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok!

A haverom laptopjában 7400go-van. Amit az Nvidia oldalán laptopokhoz felajánl drivert az jó hozzá? Mert a products supportnál nem láttam a kártyát.

(#706) Padisah válasza Fboy (#705) üzenetére


Padisah
tag

Szerintem itt kellene körülnézned, olvasgatnod és kérdezned inkább.

[link]

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#707) t0m_


t0m_
tag

Sziasztok,

a következő problémám akadt:
158.27es driverről frissítettem 185.20-ra és reboot után 4bites és 640es lett a win xp, és a driver mintha fent sem lett volna. Visszaraktam az előzőt, így ismét jól működik, bár startupnál ezt írja:
MarkFun_Load_NT_Driver
meg hiányol valami tray fájlt, de ezen kívül nincs gond, de mégis frissíteném újabbra, hogy nyerjek 1-2 plusz fps-t.
Tudtok valami removal tollt ami leszedi az előzőt, lehet összeakad a 2 driver.

köszi
t

(#708) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Szeretnék frissíteni a legújabb driver-re.Hogyan csináljam? A régit töröljem le a vezérlőpult/programok eltávolítása segítségével, vagy nem kell? Esetleg a windows updaten keresztül?

(#709) zsolt1129 válasza GEPESZ66 (#708) üzenetére


zsolt1129
addikt

Először uninstall, utána pedig rakd fel az újat.....

(#710) GEPESZ66 válasza zsolt1129 (#709) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!Mivel távolítsam el?
A legutóbb, amikor felraktam a rendszert (kb.4 hete),az op. rendszer felrakását követően a www.nvidia.com-róllletöltöttem a 178.13-at, de a telepítés nem sikerült, kiírta, hogy az összetevők változatlanok maradtak.Viszont a Windows Update felkínálta a telepítést, s így települt. A korábbi verzióknál nem volt ilyen, símán telepítettem, csak most a legutóbb volt ez, amióta a 60-70 MB helyett kb.100 MB a telepítő.
Még egy kérdésem lenne?
ASUS M2N-E SLI lapom van, nforce chipset.XP esetében felraktam a lemezről a driver-t.Vista esetében viszont, ha feltelepítettem (Vista verzió), akkor nem volt internet kapcsolatom.Legutóbb úgy csináltam, hogy nem telepítettem fel a nforce chipset driver-t, a VISTA felismert mindent.Csak az SP1 után kellet felraknom a hangkártya driver-t.Ekkor volt internet kapcsolatom.Jól csináltam-e így, hogy mivel a VISTA nem kért más driver-t, nem raktam fel semmi mást?

(#711) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nálatok nem jön elő az a hiba jelenség, hogy ha visszaraktok egy régebbi drivert akkor az lassabban reagál mint előtte?

Történetem fent volt a 180.48-as driver arra felraktam a 181.20-at arra 181.22 hátha jobb lesz.
Nem lett jobb sőt még rosszabb egyáltalán nem vette vissza az órajeleket. Utána driver uninstall, majd csökkentett módban driver sweper utána meg vissza 180.48, azóta működik ahogy kell csak sokkal lassabban mint előtt.

i9 / 4080 / 32"

(#712) Henker2


Henker2
addikt

Hali! A Gigabyte 8800GTS 512MB G92-es kártyához melyik a legjobb driver, ami eddig a legjobb teljesitményt hozta ki belőle? Ahol a legbrutálabbul teljesit? Szeretném megtudni, hogy mit tud a 3DMarkokban...
Esetleg linket tudtok nyomni?
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#713) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az Nvidia Forceware v181.22 Beta verzioja.

Tovabbi infok itt.

(#714) GEPESZ66 válasza twollah (#713) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A régebbi verzió eltávolításának mi a szabályos módja (vezérlőpolt/....;redszerkezelő-illesztőprogram frissítése)?

(#715) westlake


westlake
félisten

182.05 beta

xp32, xp64, vista32, vista64

forras

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#716) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az nVidia Forceware uj verzioja (v179.48 Beta), ami csak a notebookokhoz hasznalhato.

Bovebb info itt.

(#718) westlake


westlake
félisten

182.08 whql

* WHQL Certified driver.
* Improved performance on workstation applications.
* Added support for DDC-Ci/MCCS over the DisplayPort AUX channel.
* Added 10-bits per color (10bpc) DisplayPort support for full-screen applications on supported products.
* Integrated AutoCAD and 3ds Max Performance Drivers in the graphics driver with auto-detection, providing increased performance. Support for three latest versions of AutoCAD and 3ds Max. Standalone versions or version updates can still be downloaded from the NVIDIA driver download page.
* Workstation application compatibility fixes. Please read the release notes for more information on product support, feature limitations, driver fixes and known compatibility issues.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#719) westlake válasza westlake (#718) üzenetére


westlake
félisten

sorry, ez csak quadrok-hoz jo..

Play nice!

(#720) westlake


westlake
félisten

(#721) twollah


twollah
nagyúr

nVidia ForceWare v182.06 WHQL

Kijott, bovebb info itt.

(#722) AXisBOLD válasza twollah (#721) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mármint 182.08

a .06 kimaradt a gyüjteményből

Aurea mediocritas

(#723) twollah válasza AXisBOLD (#722) üzenetére


twollah
nagyúr

Hopsz jogos.

(#724) twollah


twollah
nagyúr

Uj Nvidia Forceware (v182.08 Beta) jott ki, de csak Vista 32 / 64 bit ala.

Bovebb info itt.

(#725) Blacki válasza twollah (#724) üzenetére


Blacki
tag

:((( Nekem nem müxik. Ez az új driver, vista alatt szétszál a monitor képe, csíkos lessz a kép plussz, garfiaki elemeket produkál a kártya ...
Origi gyári 178. jó most, megnézem 181. nemtomelyikkel de ez kimarad az életemből.

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#726) gbors


gbors
nagyúr

sziasztok!

csináltam egy tesztet, ami azt vizsgálja, mit hoztak 1 év alatt a Catalyst, ill. a Forceware driverek - itt elérhető.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#727) westlake


westlake
félisten

182.46 beta

Play nice!

(#728) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Van egy 181.22-es driverrel és egy GF 8600GT-vel szerelt XP-s gép, amivel két monitort szeretnék használni.
Rá is kötöttem a két monitort a karira és úgy szeretném őket használni hogy totál külön kijelzőként kezelje őket. Konkrétan el szeretnék indítani az egyiken egy videót, míg a másikon dolgozni.
Ezt már meg is csináltam; a driverben bekapcsoltam a "Configure independently from each other (Dualview)" beállítást. Fut is szépen a másik monitoron a video teljes képernyős módban, de nem függetleníti el egymástól a két kijelzőt.
Ha a "munka" monitoron kattintok az asztalon egy ikonra a másik monitoron a full screen videó ablak módba ugrik.
Jah meg az egeret is át lehet húzni a másik kijelzőre.

Hogyan lehet totál függetleníteni a két monitort?

Előre is köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#729) westlake


westlake
félisten

(#730) twollah válasza westlake (#729) üzenetére


twollah
nagyúr

Irhattad volna, hogy kiserleti driver.
Erdemes ovatosan kezelni.

(#731) westlake válasza twollah (#730) üzenetére


westlake
félisten

minden beta driver "kiserleti".. szerintem semmivel sem veszelyesebb ez, mint a tobbi.. ha meg igen, akkor uninstall.. nem hiszem, hogy barmi kart tudna tenni a rendszerben..
de azert koszonom a tejekoztatast a tobbiek neveben is..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#732) twollah válasza westlake (#731) üzenetére


twollah
nagyúr

Anno nekem egy hasonlo beta driver eleg vad dolgokat muvelt a gepemmel.

Inkabb kivarom a hivatalosabb beta drivert.

(#733) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az uj nVidia ForceWare 182.50 WHQL verzio.

Letoltes innen.

[ Szerkesztve ]

(#734) Gyusz válasza twollah (#733) üzenetére


Gyusz
őstag

Mostanában mintha megint sűrűbben jönnének az NV driverek.

Köszi az infót!

(#735) westlake válasza twollah (#733) üzenetére


westlake
félisten

nalam meg mindig a 182.02 a legutolso whql :U
mod: bocsanat, mert tenyleg van 182.50-es whql, csak eppen az nvidia.com-on ez sehol sem talalhato meg..

xp32 xp64 vista32 vista64

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#736) twollah válasza westlake (#735) üzenetére


twollah
nagyúr

A "Recommended/Beta:" kivalasztonal "Recommended/Certifiedre" kell rakni a keresot es ott van.

(#737) westlake válasza twollah (#736) üzenetére


westlake
félisten

ahh...
ezekszerint nvidianal nem ismerik az "all" szo jelenteset :U

Play nice!

(#738) Lewzke


Lewzke
őstag

182.50-el párhuzamosan jött a [185.65 beta] . Valaki próbálta , tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#739) twollah válasza Lewzke (#738) üzenetére


twollah
nagyúr

Kiprobaltam mukodik GF 9600 GTvel.

(#740) westlake


westlake
félisten

185.66 beta

xp32, xp64, vista32, vista64

Play nice!

(#741) twollah válasza westlake (#740) üzenetére


twollah
nagyúr

Eleg hamar kijott az uj beta.

(#742) twollah


twollah
nagyúr

Masnal is fekete hatter lathato a forgo nVidia logo mogott vagy csak nalam van ez az extra feature?

(#743) twollah


twollah
nagyúr

Nvidia Beta Forceware v185.68

Innen.

(#744) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

8800 GTX VGA-m van. A legutolsó nVidia drivert használom, de már a korábbiakkal sem tudtam úgy húzni a kártyámat, hogy a beállítások a Windows XP újraindításánál is megmaradjanak. Beállítom a Control Panelban az egyedi órajeleknél a core és a memória sebességet, letesztelem, aztán alkalmaz és OK. Amíg újra nem indítom a gépet, addig így is marad minden, de utána megint a gyári órajelekkel indul. Vízzel hűtöm, jól bírja a tuningot.
Mi franc állítja vissza az órajelet?
(RivaTuner nincs fenn a gépen, csak nHancer.)

Thx!

(#745) Beowulf_78 válasza twollah (#743) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Többeknél sem működik jól a 185.66 és a 185.68 beta. Nálam se. Pl. Crysis Wars fagy tőle, lakapcsol a monitor, és dobálgatja a blue screen-t. Másnál is ezek a problémák voltak, más játékoknál is. Az utsó stabil driver a 182.50 WHQL, ezt ajánlom inkább mindenkinek. Bár sokszor van olyan hogy egy új beta ForceWare jobb mint az utsó WHQL, ez most sajnos nem így lett.
Rövidesen itt az új 185-ös WHQL, az már biztos jó lesz.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#746) Beowulf_78 válasza AirBooms (#744) üzenetére


Beowulf_78
addikt

nHancer-t felejtsd el, uninstalláld le, bőven elegek a gyári driver beállítások. Húzáshoz pedig a Riva a legjobb, ill. ha bios editáló progival átírod a gyári 3D performance órajeleket.
Ez a legjobb megoldás, mivel a kártya bios-a fogja tartalmazni az emelt órajeleket. Bármikor vissza tudod flash-elni, vagy módosítani, ha gond lenne beállított értékekkel. Én milliószor csináltam, GTX 260, ill. 8800 GTX OC-nél is. Sajnos a mostani 295 mivel dupla GPU 2 biossal, ez eddig még nem találtam értelmes leírást a flash-t illetően. Nekem egyelőre marad a Rivatuner. Ezzel sincs semmi gond. 1 GPU-nál viszont semmi bonyolultság sincs. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#747) TTomax válasza AirBooms (#744) üzenetére


TTomax
nagyúr

Esetleg próbáld meg ezt használni,hátha segit...
nHancer 2.5 beta

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#748) Beowulf_78 válasza TTomax (#747) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Én már lecsekkoltam ezt is. ;] Van benne SLI indikátor ami GTX 295 is működik, de a hátránya hogy játék közben zavaró monitorozni. Az meg a másik hogy csak 185.XX drivertől müxik. Az az, pont avval a 2db beta-val ami iszonyat instabil. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#749) AirBooms válasza Beowulf_78 (#746) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat! Azonban szerintem valószínűleg félreértjük egymást.
Az nhancer tudomásom szerint nem befolyásolja az órajelet, azonban tud olyan grafikai beállításokat, amik nincsenek benn az nVidia Control Panelben, s nekem Flight Simulatorhoz épp ezek a beállítások kellenek. Amúgy nekem is a legújabb nHancer van fenn.
A bios editáláson én is gondolkodtam, ehhez tudtok ajánlani editáló progit, esetleg linket?

Thx! :R

(#750) AirBooms válasza Beowulf_78 (#746) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tököltem tovább: átírtam a bios-t.
Persze, még mindig nincs fogalmam, hogy mi írta mindig vissza a beállításokat...

:R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.