Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare

Hozzászólások

(#501) finest


finest
őstag

A 93.71-es driverben hogyan lehet fixálni a képfrissítési frekiket? Régebben volt egy olyan, h manuális beállítás, de most ezt nem találom. ELő lehet még varázsolni valahogy?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#502) Kötelező


Kötelező
senior tag

Sziasztok!
Fent van ez a ForceWare: 97.46_forceware_winvista_x86_international_whql.exe
Az a gond hogy hiába teszem fel a CoolBitset nem lesz benne az Nvidia Control Panelben nagyon roszz ez az új Control Panel,nem lehet valahogy a régebbi Control Panelt viszzatenni?
Vagy van ötletetek hogyan tudnám tuningolni a VGA-m Vista-bol? :F :R
VGA-m: Geforce 6800(sima) AGP 128/256

[Szerkesztve]

:(

(#503) WonderCSabo válasza Kötelező (#502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Válaszd a klasszikus control panelt. RivaTuner,AtiTool nem megy Vista alatt?

(#504) Henker2


Henker2
addikt

7900GTO-m van. Ehhez a karihoz melyik a legjobb forceware, driver szerintetek? Segitsetek!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#505) twollah válasza Henker2 (#504) üzenetére


twollah
nagyúr

En az utolso hivatalos drivert ajanlanam (v93.71) [link].

De van par oldal ahonna kulonbozo hackelt, ''optimalizalt'' verziokat is le lehet szedni.
Pl.: [link], [link].

Van meg vagy egy ''millionyi'' talalat Forceware optimized ugyben [link].

Lehet valogatni.

Amugy meg Google ([link] a baratod!

[Szerkesztve]

(#506) bigskull


bigskull
tag

Üdv, kérlek segítsetek!

4 hónapja vettem egy AGP-s MSi 7600 GS-t 256 ddr stb, istenien ment a gépemben (sempron 2800+ stb -> ha fontos akkor adatlapon megtudjátok nézni, hogy mien gépbe raktam be)

Tehát a gép csodásan ment, miután egy hete új winyó miatt rendszert telepítettem, feldobtam sorrendben a dolgaimat (minimum 40 op-ot telepítettem hasonló kondícióban megjegyzem stabilan mentek mindig) :B a mostaninál azomban történt valami, mire felküzdöttem mindent és filmet szerettem volna nézni a médiaplayer iszonyat belassult bedarálta a gépet kilépni nagyon lassan akadozó egérrel lehet, még olyan is van hogy a feladatkezelő 100% megy pedig semmi nem fut egy totalcommanderen kívül. próbáltam egy nagyon egyszerű de atombiztos mplayer névre halgató kis progit, ott a hangot nyomta, de kép semmi, egy underground 1 et indítottam gyorsan hamar az megy.

Gondoltam újra teszem, hátha az xp a hibás... újratettem és kiváncsiságból indítottam egy filmet az új szűz rendszerren, volt amit kodek hiányába nem, de volt amit csodálatosan játszott... gondoltam tök jó akkor telepítek megin.

Óvatosságból lépésenként mindig ránéztem a filmre bármit is raktam fel. ki is bukott a dolog, mert amint feltettem a 7600 gs driverét nem volt jó.

eddig a cd-n lévő drivert használtam ezért kipróbáltam a legújabb nvidia drivert, azzal ugyan ez a hiba.

Szerintetek mi a hiba? Még annyit, hogy az nforcedriverek közül én nem tettem fel aGART ot, gondoltam utánna nézek, látom valami grafikus dolog, okozhat hibát a hiány? Más ötlet?

Kérlek Segítsetek nekem, köszönöm előre is... :R :R

(#507) Locutus


Locutus
veterán

A tegnap kijött 158.18 Vista WHQL drivert próbálta már valaki?

Főleg 6600gt tulajok tapasztalata érdekelne, hogy kinek melyik driver vált be :) Thx.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#508) Vistaboy válasza Locutus (#507) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egy órája tettem fel, de az már most látszik hogy stabilabb, mint a beta volt. A Stalker-ben állandóan kivágott a desktop-ra, de ezzel már egy óráig tudtam úgy játszani, hogy nem lépett ki. Amúgy 7800GTX-em van.
És végre van 1280x800-as felbontás, aminek a hiánya nem tetszett, mert az 1680x1050-es felbontás túl sok már a kártyámnak Stalker-ben... :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#509) Vistaboy válasza Vistaboy (#508) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos javítanom kell Magamat, ugyanis ma reggel már kilépegetett a Stalker... :(((
Mindegy, szerintem idáig a legjobb a 100.65-ös...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#510) hossszú válasza Henker2 (#504) üzenetére


hossszú
őstag

Nekem a Z-tweaked drivers v158.19 [link] nagyon bejött a 7900GTO-hoz

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#511) bozont


bozont
veterán

Végre kijön egy xp-s driver(158.22), mikor leakarnám tölteni, kiderül hogy csak a 8as szériához jó. :(((
Remélem azér gondolnak még azokra is akiknek régebbi nvidia kártyájuk van.

[Szerkesztve]

(#512) alexadh


alexadh
tag

Sziasztok ...gondjaim vannak mostanában a nvidia forcewarevel..6600gtm van...Sims 2 kifagy a 91.xx driverrel..feltettem az ujabbat a 93.xx és azzal is(whql mind).Vissza tettem egy régebbit(84.37) azzal semmi gond nem volt ment szépen...de akkor meg a stalker nem ment(texturahibák meg az égbolt mosott volt).Most nem tudom melyiket tegyem fel hogy minden rendeben legyen...Utánna olvastam sok helyen a sims2 másoknak is összeakadt a nvidia forcewarel...Meg láttam sokaknak bajuk van a 9x.xx verziókkal..nekem eddig semmi gond nem volt..Most jelenleg a 81.98 teszem fel(a bnőm nyaggat a sims miatt).. a stalkert meg pihentetem addig :) .

(#513) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Megéri feltenni XP-re az új 158.22-es drivert 7000-es kártyák alá?

"Csak úgy mondom"

(#514) athomi válasza Csapi007 (#513) üzenetére


athomi
veterán

ezek szerint nem :U (#511)

[Szerkesztve]

(#515) alexadh válasza alexadh (#512) üzenetére


alexadh
tag

megoldódott ugy tünik a 81.96 ossal minden megy

(#516) RpPRO válasza bozont (#511) üzenetére


RpPRO
őstag

http://tweaksrus.com/ [link]

Ez a csapat a jobb drivereket moddolja az osszes kartyara.
A 158.16-bol fullos driver.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#517) athomi válasza RpPRO (#516) üzenetére


athomi
veterán

nem találtam meg, hogy ez jó e a 7-es szériához!
nos?

(#518) RpPRO válasza athomi (#517) üzenetére


RpPRO
őstag

Olvasd el az elozo hsz-emet:
Ez a csapat a jobb drivereket moddolja az osszes kartyara.

Menj a driver forumara, kis angol nem art: [link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#519) athomi válasza RpPRO (#518) üzenetére


athomi
veterán

ok köszi, de nem mindenki tanul angolt ;)
inkább a jelekből és a számokból kivettem, hogy egy 7900GS tulaj nagyon ajánlgatja mindenkinek
csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem lehet kinyögni azt, hogy igen vagy nem! :F
valószínűleg könnyebb körbemagyarázni :DDD

(#520) garfild válasza athomi (#519) üzenetére


garfild
tag

vanmár ilyenis forceware:93.81 :R

(#521) bozont válasza athomi (#519) üzenetére


bozont
veterán

A legtöbben istenítik a XTreme-G 158.16 xp 32bit drivert, kis fps emelkedés és szebb, élesebb textúrák meg színek. Asszem én is kipróbálom, bár előbb nem ártana egy rendszer install, már nagyon rosszalkodik a win, kicsit sokat ''szemeteltem'' mostanábam :)
Még annyi, páran mondták, hogy a klasszikus control panel-nél néha gondok vannak. Monduk én nem használom sokat, szóval nekem mind1.
Esetleg azért valaki próbálta már valamelyik 7600-os kártyával?

(#522) athomi válasza garfild (#520) üzenetére


athomi
veterán

az már van egy ideje ;)

(#523) garfild válasza athomi (#522) üzenetére


garfild
tag

és az miért nemjó?
:F

(#524) RpPRO válasza athomi (#519) üzenetére


RpPRO
őstag

Korbemagyaraztam?
A moddolja az osszes kartyara nem angol, gondolom erted te is. ;)
Tehat ha ertelmezed elsore, akkor nem teszed fel a kerdesed (#517). :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#525) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Akinek XP-je van, az örülhet: kijött a 160.03-as ForceWare XP-re (Igaz, csak a Guru3D-n): [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#526) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Tesztelte már valaki az új drivert XP alatt?!!Érdemes letölteni?! :F

[Szerkesztve]

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#527) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Erre én is kiváncsi lennék........ :R

(#528) vallas válasza CoolMan (#527) üzenetére


vallas
senior tag

Eddig jónak tűnik, vasárnap win reinstall volt, és ezt tettem fel, szerintem megér egy próbát

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#529) herrober válasza bozont (#521) üzenetére


herrober
tag

Hi!

Én pont tegnap este teszteltem ezt a drivert (config az adatimnál), és pozitív a dolog.
Pl. TDU - ban nincsnenek texturaparák (nem kell ALT+TAB kombó), és nem is lépeget ki.
Kicsit talán tényleg gyorsabb minden + ''élesebb'', mint eddíg volt, + a HDR-t is jobban viseli (na persze nincs 100+ FPS így se :D )

Viszont megint szop*t a refresh lock kérdés, riva tunerrel erőltetem, de sehogyse akar 100HZ-n csapatni a cucc...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W

Ati-nál ezt alapból tudta a driver tökéletesen.......

Ezüstpaszta mi??

(#530) herrober


herrober
tag

És ezek szerint nem csak a 8-as szériához jó.......

Ezüstpaszta mi??

(#531) bozont válasza herrober (#529) üzenetére


bozont
veterán

Akkor már ketten vagyunk. :C Valaki még egy 6600-al is próbálta és jól megy neki, szóval jó kis driver ez.

Amúgy nekem is voltak gondjaim a refreshlock-al, ezt a problémát a refreshforce oldotta meg. Hasonló mint a reflock, de nem kell folyamatosan futni a proginak, csak egyszer kell beállítani a frissítési beállításokat aztán minden okés. Legalább is nálam most megy minden rendesen.

[Szerkesztve]

(#532) bozont


bozont
veterán

Nemtudom ez mennyire megvalósítható, vagy macerás, de lehetne itt a PH-n egy teszt a különböző moddolt driverekről,csak az ismertebbekből, mint pl. Omega, NGO, XTreme-G meg nemtudom még mik vannak. Miben másak az alap nv féle drivertől, gyorsabbak-e, tényleg szebb képet adnak, stabilitás, megbízahtóság meg még nemtutom.

(#533) Szuperzacskó


Szuperzacskó
csendes tag

Az ötletet én is támogatom, de akkor már mind2 karival (Nv és ATI-val) teszteljenek.
Amúgy vki kipróbálta már a XTreme-G 160.02 XP 32bit drivert? Nekem ez van fent, de BF 2 nem megy vele, de ez lehet az XP hibája, amúgy is ráférne a gépre egy Format C.
Azért az Nv-től szép, h elfelejti a ''régi motorosokat'', akik még a 6-os és a 7-es szériából használ kártyát. Csak a 8as szériával foglalkozik. :F
Amúgy tényleg jó ez a 158.16-os driver? 7900 GTO-hoz meik a ''legjobb'' driver?


A választ előre is THX! :)


[Szerkesztve]

Carpe Diem

(#534) herrober válasza bozont (#531) üzenetére


herrober
tag

Thx a Refreshforce tippet :R
Bevált faszán!!! :C

Ezüstpaszta mi??

(#535) bozont válasza Szuperzacskó (#533) üzenetére


bozont
veterán

Azt hogy a 7900GTO-hoz melyik a legjobb nem tudom, de olvasgattam ennek a 160.02-nek a topicját és elég jókat írnak róla, meg most volt ott az oldalon egy összehasonlító teszt a driver verziókról, ott is ez került ki győztesen a 165.01-el egyetemben.
A 158.16 nekem bevállt, de feldobtam ez a 160-ast és és nagyon megdobta a gépet. Ez adja eddig a legszebb, legélesebb képet, nincs most sok játék a gépen de a Colin DIRT-ön sebességben is dobott, sztem nem is kicsit :Y Eddig olyan ''épphogy folyamatos'' volt, most meg száguldott rendesen. Asszem marad egyelőre, majd meglátjuk milyen.

BF2-höz nemtudok mit mondani, lehet az a rendszerinstall megoldja. Nálam a Lost planet nem akar elindulni sajnos :(

herrober
Nincsmit, én a CS:S-t sehogy sem bírtam rávenni, hogy 85Hz-en frissítsen 75 helyett, reflock-al nem akart elindulni, kellett egy másik alternatíva, aztán szerencsésen rátaláltam erre a kis progira.

[Szerkesztve]

(#536) zoltanz


zoltanz
nagyúr

bozont
''
Omega, NGO, XTreme-G meg nemtudom még mik vannak. Miben másak az alap nv féle drivertől, gyorsabbak-e, tényleg szebb képet adnak, stabilitás, megbízahtóság meg még nemtutom.
''
Az Omega nyujtja a legjobb képminőséget és sebességben is ugynaz mint a gyári nv, de ezek elmaradva következnek, de he nem a legújabb SLI stb. 8 -as szérit szeretnéd kihasználni akkor ezaz. NGO, XTrame-G nem nagyon ismertek nálam újraindulást eredményez pl. Van még az ASUS, MSI gyártók által kiadott meghajtó ezek mindjuk stabilak és gondolom tényleg tesztelve is vannak, ezek tartják is a lépést a kiadott nv forceware -okhoz képest. De a legjobb ha Vista -t használsz mert ha kicsit szétnézel a post -ok között látni fogod nagyon dícsérik a beépített meghajtóját.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#537) chungee


chungee
addikt

6800LE-hez tudtok ajánlani egy jó drivert? Hallom vannak ilyen buherált driverek, mit érnek azok?

(#538) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ittvan egypár cím:
Omega
ASUS
MSI

[link]

[link]

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#539) chungee válasza zoltanz (#538) üzenetére


chungee
addikt

Az omega az buherált, nem :F

(#540) bozont válasza chungee (#539) üzenetére


bozont
veterán

Az, és még van olyan is hogy: Xtreme-G [link] és NGO [link] driverek. Mostanában ezekről hallottam, én az Xtreme-G használom és eddig nem volt vele gondom. Jobb mint a gyári nv driver szerintem.

(#541) herrober


herrober
tag

Na..

Tegnap ápdét volt a 160.03 -ra... / Extreme-G

Teljesen hibátlan, és gyorsnak tűnik.... :D

És ezis megy a 7 -es sorozattal ...ÁÁÁÁÁÁÁ :F Hülyék ezek az Nvidiánál....

Ezüstpaszta mi??

(#542) Spyx


Spyx
tag

Hi allz.

GeForce Go 7400 -am van egy laptopban. Windows Vista 64-bit alá milyen driver van? Nem nagyon akarok játszani, de azért a gyári winfos nagyon gyengusz.
Az nvidiatól letöltött series 7-nél lévő vista 64-bit driver nem települ fel, mert azt mondja rá a rendszer hogy 32-bites a teleptő.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#543) bozont válasza Spyx (#542) üzenetére


bozont
veterán

Próbáld meg ezt [link], bár nem vagyok biztos benne hogy működni fog a Go kártyákkal, próba szerencse. Még beta driver, de állítólag ez a legjobb.
Nemtudom milyen laptopod van (Asus, HP, Fuji, stb), de nézd meg a gyártó oldalán, biztos akad hozzá driver.

[Szerkesztve]

(#544) Spyx válasza bozont (#543) üzenetére


Spyx
tag

Az nvidia honlapjáról letöltött driver nem telepthető.
Fujitsu laptop amúgy, de a gyártó honlapján vga driver nincs vista alá.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#545) bozont válasza Spyx (#544) üzenetére


bozont
veterán

Nézegettem pár fórumot és két lehetőséget találtam. Vagy gyártó oldalán kéne lennie egy drivernek, vagy moddolt drivert használsz (esetleg elég csak egy módosított .inf fájlt letölteni).
Próbálgasd azokat amiket mostanában linkelgettünk, vannak 64 bites vista driverek is.

(#546) uploader


uploader
csendes tag

sziasztok!

Az a problémám, hogy eddig még nem találtam tökéletes drivert Vista 64bithez. A régebbiek(pl.:100.65) telepítésénél kikapcsol a monitor egyszerűen, és csak csökkentett módban jön vissza a kép. A legújabb forcewarek esetében meg az a baj, hogy maximum 1024*768 febontást engedélyez.(pl.:158.24). Videókártyám Asus 7600GT. Forceware nélkül Vista alapdriverrel megy az 1280*1024.
Valami ötlet?

(#547) uploader


uploader
csendes tag

Időközben találtam egy működő forceware-t asus honlapján ami a 97.46 névre hallgat. :DD

(#548) csutkaa


csutkaa
senior tag

160.04-es ForceWare-ról mi a véleményetek?? :))

vistat használok és 7900gt-ém van

(#549) csutkaa válasza csutkaa (#548) üzenetére


csutkaa
senior tag

(#550) westlake válasza csutkaa (#549) üzenetére


westlake
félisten

van mar 162.15 is, de csak annyit lattam kulfoldi furomokon, hogy ''ultra instable'' :D
ettol fuggetlenul:
vista 64 [link]
vista 32 [link]
xp 32 [link]
(egyebkent vissza is vontak a letolteseket minden hivatalosabb oldalrol)

[Szerkesztve]

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ForceWare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.