Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) nemcso válasza degu (#4150) üzenetére


nemcso
senior tag

Ez ám a szerelem : ''Nem kover,nem tulsulyos...hanem egyre hizik!'' :C

Probáld elterelni a figyelmét valamivel. ;] :D

De most komolyan, tényleg ülj le vele beszélgetni erről, hogy Te félted és ennek nem lesz jó vége (sem neki, sem ha így folytatódik. talán még a kapcsolatotoknak sem).
Szervezz programokat, olyan kajákat csináljatok, egyetek (Te is), amivel meg lehet állítani a hízást. Mozogjatok közösen többet (közös biciklizés, sok séta, úszás).

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#4152) Kobe válasza degu (#4150) üzenetére


Kobe
veterán

ne arról az oldalról közelíts, hogy ''mért tömsz magadba mindent'' hanem próbálj meg rájönni, mért használja pótcselekvésként a kajálást és azokról beszélj vele....nőknél sok esetben a hirtelen hízás lelkibánat, én bnőm se egy nádszál, mondjuk én szeretem így ahogy van mert sztem nagyon aranyos, mondjuk ez bizonyos szinten a génekben van, cska tudom amikor elkapja vmi akkor ott vmi lelki probléma van, tesóm is amikor elhagyta barátja, meghízott, találkozott mással lefogyott, ezeket kéne kideríteni mi van a háttérben és utána lehet beszélgetni róla hogy az csak kaja és nem boldogság

(#4153) L|zsidoboz válasza Kobe (#4149) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

akkor csak hajrá, csak így tovább! ;)

futás helyett próbálad már a gyaloglást? ha aerob mozgást végzel, a séta is jó lehet.
de amíg bírják a térdeid, addig nincs gond. nekem az halt be.

degu: De hozzatartozik a temahoz,hogy sohasem addig ettem,amig kaja volt elottem,hanem amig jol nem laktam!

miért, szerinted minden kövér ember kipukkadásig eszik?
rossz, rendszertelen táplálkozás és vagy kevés mozgás is vezethet elhízáshoz.

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4154) Kobe válasza L|zsidoboz (#4153) üzenetére


Kobe
veterán

speciel most semmi hosszú távut nem tudok művelni (hosszútáv = nagyobb mint 15 perc) mivel multkor történt egy kis baleset futásból kifolyólag (kis híján gipszelni kellett), az alatt a negyed óra alatt amit a lábam bír, pedig minden mehet, futás, kocogás stb, csak a multkori baki miatt nem tudtam lábraállni se pár napig és a sántítós-döcögős menés vagyis a rossz terhelés kikezdte a térdem...most fokozatos sétával próbálom visszaszoktatni magam a rendszeres terheléses mozgáshoz, de addig marad a soványabb étrend amíg az nem megy, estére kevés körözött vagy kapros túró, ilyesmik

gyaloglás meg nem probléma, bnőm szereti nagy sétákat van hogy órákat lődörgünk városban vagy nyugis helyen, csak azok oylan alattomos módon mozgatják emg az embert - nem veszed észre a hosszu idő alatt azért a melegben kiizzadsz, kajálást elfelejted, stb aztán másnap nézel mégis milyen eredménye van :)

[Szerkesztve]

(#4155) tildy


tildy
nagyúr

Mióta edzem +hipoxyztam, visszajött rám vagy 4-5 kiló :( Pedig nem eszem többet. (most nyáron emgy ugye a főtt/pácolt sült csirkemell (2 kiskanál olívaolaj, sok víz , és midnenféle fűszerek) megy, ubisalival, szóval a dolog több mint érthetetlen. )
Szerencsére alakra nem nagyon látszik a fenekem is feszes lett a hipoxytól, de iszonyatosan zavar mégis a tudat
Lehet az változott, hogy régebben lóti futi-s munkám volt.

Most bepróbálkozok zsírégetővel, meg heti 2*2 órás edzés helyett heti 3*2essel

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4156) raver válasza tildy (#4155) üzenetére


raver
aktív tag

Ez érdekes. Én sosem akartam fogyni. A gyúrós időszakomban inkább hízni akartam, de ehettem akármenyit nagyon keveset sikerűlt felszedni. 85 kg főlé sosem tudtam menni. Persze nem szedtem semmit. 20 éves létemre van egy kis pocakom :B Ami nem zavar, de jó lenne tőle megszabadúlni. A mostani versenysúlyom 76kg. Sehol máshol nincs, és nem is volt rajtam felesleg, csak a hasamon. De onnan még gyúrás közben sem tudtam eltüntetni :O .

(#4157) N1


N1
tag

Ajánlhatok egy egyszerű tippet fogyásra illetve testzsír százalék csökkentésre?
Kell hozzá egy lapát, egy ásó, meg némi földterület. Na most. Ásóval fél óra alatt gödör kialakítása tetszőleges formára, majd nem sokkal később a lapáttal a gödör betemetése. Ez napjában akár többször is megismételhető, az eredmény garantált.
És ezt nem rosszindulatból vagy cinizmusból mondom.:)

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#4158) Woodslave válasza tildy (#4155) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sztem meg felejtsd el a mérleget. Ha a tükör nem mutat rosszat, akkor felesleges ezzel idegelned magad. Nem biztos hogy a több aerob jobb lesz..

Ja edzést irsz nem aerobot, akkor nem szóltam, de a mérleges rész marad..

[Szerkesztve]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4159) tildy válasza Woodslave (#4158) üzenetére


tildy
nagyúr

Súlyzós edzést csinálok, kb 30-45 perc bicajjal(hipoxyval).
Ez utóbbit mostanában már nem csináltam, így azért elkezdett a lábam narancsbőrös lenni :(
De a ruháimba még ugyanúgy beleférek, mint előtte. Szóval érthetetlen a dolog. De idegesít, hogy 5 kiló plusz van rajtam. És nem értem, hogy hol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4160) LOTR válasza N1 (#4157) üzenetére


LOTR
addikt

azt elfelejtetted hozzátenni, hogy te tudsz egy tuti helyet amit fel lehet ásni, és egész véletlenül van egy másik ahonnan a földet egy gödörbe kellene dobálni ;]
ja igen, ha N1-nél letudtátok a melót, hozzám is jöhettek :D

tildy
ch-t mennyire tartod alacsonyan?

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#4161) Deathmatch


Deathmatch
tag

Sziasztok!

Rátaláltam erre a topicra, s úgy gondoltam írok ide hátha tudtok segíteni!

180cm magas vagyok és kb 90kg (sajnos nem izomtöblettel) és ez nekem kicsit soknak tűnik! Valaki nem tudja hogy lehetne gyorsan lefogyni kb 10-15kg-t úgyhogy kicsit több legyen az izom rajtam? Van rajtam ugyan, de nekem ez kevés :D

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#4163) Deathmatch válasza Kalandor (#4162) üzenetére


Deathmatch
tag

LOL

Akkor úgy kérdem hogyan lehetne gyorsan ''eldobni'' azt a 10-15kg-t :D

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#4164) tildy válasza LOTR (#4160) üzenetére


tildy
nagyúr

Este megpróbálok belőle minimálisat enni. ( pl. ubisalit eszem vacsira, avgy paprikát, vagy kefírt, vagy nagy ritkán egy ksi marok barnarizst )
Reggelire viszont néha befigyel a péksütemény.
Ebéd: általában fél adag rizs, fél adag rántott/sült, pácolt csirkemell.

Mikor hipoxyztam muszáj volt du. 4kor is ennem pl. egy kisebb pogácsát , különben 30perc után elájultam a hipoxyban. (ezt 3szor megjátszottam)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4165) harry válasza Deathmatch (#4163) üzenetére


harry
veterán

[link] Le van írva minden pontosan, miből mennyit kell enni (szénhidrát/fehérje/zsír, stb), milyen mozgást kell végezni és mikor, meg minden egyéb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4166) bandus válasza tildy (#4164) üzenetére


bandus
veterán

csinálhatsz akármit, a fogyás a kaján múlik.. ha az alapvető dolgokat nem tartod be, akkor cseszheted az egészet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4167) tildy válasza bandus (#4166) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem eszem zsírosat, nem eszem este nagy szénhidráttaralmút, ráaásul amíg nem edzettem, a súlyom is tartottam. Mi a manót rontok el? (oké, nem napi 5* eszem, de próbáltam azt is-> 5*, keveset és híztam)

Úgy látom csak a kajamegvonás válik be:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4168) bandus válasza tildy (#4167) üzenetére


bandus
veterán

Sztem a diétában a kulcsszó a rendszeresség, betartani az étkezések időpontját. egy jó étrenddel, és ezek betartásával nemhiszem el, hogy ne fogyna le bárki. mellette persze aerob, ha szükséges.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4169) LOTR válasza tildy (#4167) üzenetére


LOTR
addikt

sajna ezzel a kajálással nem is fogsz fogyni, nagyon nem okés
pékárut el kell felejteni teljesen, maximum reggelire, de inkább még akkor sem, egyél helyette pufirizst
a napi 3 étkezéssel nem fogod tudni felgyorsítani az anyagcseréd, anélkül pedig esélytelen
a kajamegvonásban az a rossz, hogy ahogy újra tápanyaghoz jut a szervezeted, elkezd raktározni, szerintem ezt te sem akarod
sajons az van, hogy vagy teljes odafigyeléssel csinálod, vagy nem lesz eredénye, de pozitív biztos nem

One Ring to rule them all

(#4170) tildy válasza LOTR (#4169) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, olvasd el megint: írtam , hogy reggelire ettem. Viszont hipoxy előtt muszáj volt pékárút (de leginkább csak egy pogit) ennem, különben 2 perc filmszakadás következett...

Napi 5 étkezéssel meg hízok.

Kajamegvonásos dolog nem volt rossz . Utána ,mikor normál mennyiségre visszaálltam akkor még tartottam a súlyom, meg utána hónapokig is, azóta van gebasz, mióta edzem is. Sőt ez zavar a legjobban , hogy edzek, és csak kúszik felfele a mérleg. ..

Flessnek lett igaza: lefogyás+ súlyzós edzés együtt ... kemény dió, és csak ritka esetben leeht.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4171) Vandit. válasza Deathmatch (#4163) üzenetére


Vandit.
addikt

Számolj het 1-2 kilóval.Az a normális. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4172) Vandit. válasza N1 (#4157) üzenetére


Vandit.
addikt

nem feltétlenül kell gödröt ásni/temetni,de nem rossz.. ;) :D Elég ha a hátadra veszel egyhátizsákot benne plusz súllyal és azzal gyalogolsz v. futsz inkább.Na ettől ég a zsír. ;]

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4173) bandus válasza tildy (#4170) üzenetére


bandus
veterán

Flessnek lett igaza: lefogyás+ súlyzós edzés együtt ... kemény dió, és csak ritka esetben leeht.

ezt nem értem :F mi a ritka azon, hogy valaki súlyzós edzés mellett fogy? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4174) LOTR válasza tildy (#4170) üzenetére


LOTR
addikt

én elolvastam, de ott írtad, hogy reggeli pékáru + edzés előtt pogi, tehát már 2-vel többször ettél, mint kellene, lehet, hogy nem redszeres volt, de ezek szerint ilyen apróságokon múlik a siker
sajnos tényleg csak így működik, én azt javaslom, hogy ne akarj egyik napról a másikra változtatni az étrendeden, sőt ne akarj egyik napról a másikra lefogyni, ez sokaknál egy tényleg hosszú folyamat, türelem és sok odafigyelés kell, próbáld meg, hogy sok zöldséget eszel, hátha az segít

One Ring to rule them all

(#4175) L|zsidoboz válasza bandus (#4173) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ne vedd már el a kis örömömet, azt hittem különleges vagyok, mert nekem sikerült. :W ;]

sztem inkább súlyzós edzés nélkül kemény dió tartósan fogyni... :U


tildy: pufirizst próbáltad edzés előtt pékáru helyett?

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4176) N1 válasza LOTR (#4160) üzenetére


N1
tag

Hja kérem, én kertes házban lakom.:)

ergo itt annyi gödröt ásol, amennyit csak akarsz

a másik jó a fűrészelés, fél óra naponta kétszer, és csocsi

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#4177) tildy válasza LOTR (#4174) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem!
Ha reggel véletlen pékárú volt, akkor általában aznap nem edzek. De sokszor nem is reggelizem. Ebédre az amit leírtam, vacsira az amit leírtam.

Mi az hogy kettővel többször ettem mitn kellene? Napi 2-3* eszek, ha edzés volt,, akkor napi 3-4*. Ez mióta kettővel több, mint ahányszor kellene?
És azt is leírtam már: zöldséget nem eszek!
UTálom és hányingerem van tőle. Kivéve paprika, retek, és uborka.

L|zsidoboz: igen. Kevés volt , ugyanúgy, mint amikor esetleg megettem egy müzliszelet+ gyümölcs kombót előtte.


Utoljára pékárút 7végén ettem... Azóta még kenyeret sem. És ez eléggé jellemző a napjaimra.

flessel arról beszéltünk, hogy párom gyúrás meleltt 13 kilót fogyott. Hasonló edzést csinálok én is (45 fokos pad, tárogatás, blablabla )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4178) bandus válasza tildy (#4177) üzenetére


bandus
veterán

akkor egyél paprikát, retket és uborkát :U
és mivel a két étkezés péksüti meg pogi volt, azért kettővel röbb, mintkellene.. a napi 3-4 étkezés meg kevés, diétánál legalább 6-7-8 kaja kell egy nap. Attól meg hogy edzel, vagy sem nem kell növelni/csökkenteni az étkezések számát.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4179) deniro2 válasza tildy (#4177) üzenetére


deniro2
senior tag

Tildy, tudod egyébként, hogy konkrétan mennyi ch-t eszel? Mert, ha nem, akkor nehéz lesz koplalás nélkűl fogyni, illetve mi sem nagyon tudunk tanácsot adni.
Szerintem egyél 4x naponta, ha több nem megy és pontosan számold ki, hogy miből mennyit eszel. Ha 100 g ch alatt vagy és még mindig hízol, akkor vedd vissza a zsírt, ha visszavetted már és nincs változás, akkor csináltass egy pajzsmirigy vizsgálatot.

(#4180) tildy válasza deniro2 (#4179) üzenetére


tildy
nagyúr

Grammra nem tudom mennyit eszek belőle, de mivel leginkább fehérjét eszem/iszom , így ...

Zsír max annyi , amennyi a pácolt és egyéb pulykához /csirkéhez felhazsnálok: napi 1/2 evőkanálnyi ''zsiradéknál'' .
Tejfölt nem használok, helyette vacsorára kefír megy. Tojással , surimivel, uborkával .
Étolajat próbálom kizárni, helyette olivát hazsnálok mosanában.
Tésztát egyáltalán nem eszek, krumplit is csak hetente egyszer.

Pajzsmirigyet mrá vizsgáltattam túlzott izzadás okán (már régi probléma, akkor is volt gondom , mikor 20 kilóval könynebb voltam) , elvileg nem találtak semmit.

bandus: és mivel a két étkezés péksüti meg pogi volt, Nem volt annyi.De már írtam. Napi 0-1 péksüti szokott lenni. De leginkább heti 1-2* volt reggelire péksüti.
Edzéskor nem volt reggelim, cserébe du 4kor lement egy kisebb pogi.

Mikor napi 5* ettem, akkor folyamatosan olyan érzésem volt, hogy zabagép vagyok, és rossz volt, hogy sosem érzem,m picit sem éhesnek magam. Ekkor felugrott kb 5 kiló, amit tavaly nyár végére ismét leadtam.
Reggelire akárhogy próbálok enni, egyszerűen nem , vagy kínkeservesen megy. Rosszul vagyok tőle , ha reggelire pl egy meggyes táskánál nagyobbat ettem meg. Kefírrel nem volt gond:U


-------------------------------------------------------------------

Tegnapi kaja pl:

-Fél adag rántot csirkemell, fél adag rizs ebédre
- kis csésze görög gyümölcsleves, 2 szelet pulykamell vacsorára



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4181) bandus válasza tildy (#4180) üzenetére


bandus
veterán

Még mindig aztmondom, hogy ha összeraknál egy jó étrendet, és be is tartanád, akkor tényleg lepörögnének a kilók. Ha a súlzós edzést nem szereted (ugye nálad elsősorban nem az izom megtartása a cél), akor aztmondom hogy akár el is hanyagolhatod, és csinálhatsz helyette csak aerob edzést.
Az meg nem járja, hogy nem számolod miből menyit eszel. Ezt diétánál tényleg tudni kell, hogy tudd min kell változtatni, ha nem jönnek az eredmények.
pl ez rohattul nem takar semmit, hogy fél adag. :U

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4182) LOTR válasza tildy (#4177) üzenetére


LOTR
addikt

''reggeli pékáru + edzés előtt pogi, tehát már 2-vel többször ettél, mint kellene''

itt arra gondoltam, hogy pékárut ettél 2-vel többször, mint kellett volna

One Ring to rule them all

(#4183) deniro2 válasza tildy (#4180) üzenetére


deniro2
senior tag

Ha nics gond a pajzsmirigyeddel, akkor fogynod kell, ha jól csinálsz mindent.
Mondom, menj be 100 g ch alá, oszd el 4 felé és mozogj egy keveset, így fogyni fogsz, ha nem vagy ufonauta. :) Segítek: 100 g ch -> 125 g (1 csomag) rízs or 4 zsemle or 1/2 kg krumpli or 125 g tészta. Amit ne egyél: pogácsa -> tiszta zsír mégha nem is érzed rajta, nézd meg a receptjét, meggyes vagy akármilyen táska -> tiszta cukor, üditők és gyümölcslevek nagyrészében 90 g ch van /liter, 1/2 liter gyümölcsjoghurtban kb. 45 g ch van. Szerintem, ha nekiállsz számolni, akkor rájössz, hogy bőven 100 g felett van a ch-d, menj alá, a zsírt tartsd 20 g körűl és fogyni fogsz.

(#4184) N1


N1
tag

Tudom még ajánlani a fűrészelést is. Amúgy kézzel..
Kicsit kevesebb és természetesebb kaja jobban szétosztva, napi egy óra vagy kétszer fél, vagy több fűrészelgetés, és hatásos a dolog.:)

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#4185) tildy válasza bandus (#4181) üzenetére


tildy
nagyúr

De pont , hogy szeretem a súlyzósat.
Aerobban szétesek.


pl ez rohattul nem takar semmit, hogy fél adag
Dehogynem.
Menj be egy céges menzára. Amit ott adnak egy adag kaját, annak vedd a felét;)
Ez konlkretan kb egy 8*6 cmes pulykamellet jelent, meg kb maroknyi fott rizst.

deniro2 : teszta, krumpli, zsomi nem nagyon jatszik. Ebedre egy 125gros rizsnek kb a felét eszem meg. Vacsira meg megint annyit , kb.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4186) bandus válasza tildy (#4185) üzenetére


bandus
veterán

Akkor egyszer légyszi mérd már meg, mert ez így semmi. 100g pulykamellben van 25g fehérje, olyat nem lehet h 48cm^2 pulykamellben mennyi van :) Ebédre kb 50g ch-t eszel, vacsira ugyanennyit. Akkor napont sztem 200-250g simán megvan az egyéb kajáknak köszönhetően.. így nehezen fogsz fogyni :U Igenis ki kell számolni. Valaki fogy már ennyitől is, de Te úgylátszik nem.. szóval 2-3 hétre be kéne állnod egy kb 150g ch-s étrendre, és 6 után hanyagolni a szénhidrátot. Helyette zöldséget enni a húshoz (paprikát, retket, uborkát :D )

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4187) tildy válasza bandus (#4186) üzenetére


tildy
nagyúr

BAszki , nincs mérleg az ebédlőben:)
Meg otthon sem.
Otthon súlyra (mármint a boltban amit megveszek húst és arra ami rá van írva súly ) az kb 20-30 dkg, amit egy alkalommal megeszem.
6 után eddig sem (igazán ) ettem szénhidrátot .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4188) harry válasza tildy (#4185) üzenetére


harry
veterán

Ott a honlap amit linkeltem, kalóriatábla, kaja számoló meg minden cuccos, szépen ki lehet számolni, vagy összeállítani egy étrendet. Napi 5-6* kaja meg miért hízlalna? Tömeg meg nemhinném, h nőne (max izom súlyzózástól de megfelelő ch- mellett nincs ilyen) Heti 1 kgaé mászolj. Nekem pl (szünet van) van 10kor, 13, 16, 19, 22 - ha mindig megfelellő mennyiséget eszel akkor nem. Olyan nincs, h maroknyi, meg kicsi, meg féladag, mérleggel szépen leméred esetleg otthon, aztán melóhelyen mehet kb szemre ugyan annyi nyílván ha ott nem tudsz mérni (vagy dobozban viszed otthonról) de pontosan követni kell az étrendet. Aerob meg annyi, h napi egy óra séta vagy bringa (szobabringa akár) mittomén, annyira azért nem bonyolult. Nekem is meg van az étrendem, ez alapján próbálok fogyni, nincs semmi pékizé meg fagyi meg cukros cuccos. Lehet, h kemény, de vagy ez vagy az. Sajnos héten kicsit felborult mert érettségi, bankett, bulik meg minden, de érzem is, h gyengébb vagyok. Köv héttel visszaállítom edzéstervet, alvást és az étrendet, teljesen másképp érzem magamat (régebben már ezt követtem).

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4189) tildy válasza harry (#4188) üzenetére


tildy
nagyúr

Valószínűleg pszichés alapja van . Volt, hogy elosztottam 5-6 kajálásra a napi adagom. Folyamatosan ''pukkancsnak'', zabagépnek éreztem magam tőle. Pedig nem ettem többet, mint a napi adag arányos része.

nincs semmi pékizé meg fagyi meg cukros cuccos. Lehet, h kemény, de vagy ez vagy az.
Nem húzós. Fagyit idén egyszer ettem. Cukros lötyik sem mennek. Pékizét meg van, hogy napokig nem is kívánom. Ez abszolúte nem kemény, bármikor le tudom tenni.

Aerob meg annyi, h napi egy óra séta vagy bringa (szobabringa akár) mittomén, annyira azért nem bonyolult.
Nem lenne az, ha fél óra után nem ájulnék el. Így viszont muszáj valami ''brutál'' ch-t benyomni előtte kb kétórával, különben a földről kell felvakarni. Próbáltam pl. gyümölccsel, vagy müzlivel, kb két percig pofozgattak, polcoltáka lábam, meg ilyenek.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4190) harry válasza tildy (#4189) üzenetére


harry
veterán

Hmm érdekes. Eleinte nekem is kicsit furcsa volt, hogy fogyunk, de többet eszem mint eddig, de a lényeg ugye ez lenne:
''A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása.''
Így ha megfelelően van megtervezve kaja/mozgás, elvileg gond nem lehet. Mozgást meg szeritem fel lehet esetleg ostani 2 részre is (pl 2*30 perc) ha így huzamosabb mozgánál problémák vannak, de ennyire még nem mélyedtem el a témában, meg hülyeséget sem akarok írni, szóval majd a többiek segíthetnek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4191) fLeSs válasza tildy (#4185) üzenetére


fLeSs
nagyúr

neked max az ebédhez adott rizst szabadna megenni, az estit nem.
és az aerob nem azt jelenti, hogy tekersz/taposol mint az őrült és a pulzusod az egekben, hanem egyenletes, közepes de inkább gyenge intenzitást (amitől nem fog leesni a vércukrod és nem ájulsz el és fogyaszt is), 120-130-as pulzust. te sztem kardiózni szoktál, ami nem ugyanaz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4192) tildy válasza fLeSs (#4191) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig nem tapostam mint az őrült. Biciklin folyamatosan 60-70 rpm közt kellett tekernem vákuumban.
Viszont 10 perc után mindig felmegy tőle a pulzusom 160-170re.
15 alkalommal bicikliztem így 30-45 perceket, és még az utolsónál is ilyen durva pulzusok voltak. (A legdurvább pl. 175 volt:Y)
Viszont súlyzós edzés után meg kirobbanó formában vagyok, olyankor úgy érzem, még még vagy két órát :)

Lehet nem jó valami a keringésemmel. :(

JA és a legrosszabb, hogy fel sem tűnt alakra a súlynövekedés, (Mert tényleg nem látszik) , hanem a mérleg mutatta, hogy upsz, feljött x kiló :(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4193) bandus válasza tildy (#4192) üzenetére


bandus
veterán

miért kellett? :U úgy kellene, hogy nem a fordulatszámra figyelsz, hanem a pulzusra.. ha 60rpm-től 10 perc után 160-170 a pulzusod, akkor tekerj 30-al vagy 40-el, de ne menjen 130 fölé.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4194) tildy válasza bandus (#4193) üzenetére


tildy
nagyúr

Hipoxyban kötelező ennyi rpm-en tekerni. fless: megoldottam :)
2 órával előtte szénhidrát.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4195) fLeSs válasza tildy (#4194) üzenetére


fLeSs
nagyúr

akkor ájuldozzál.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4196) LOTR válasza tildy (#4194) üzenetére


LOTR
addikt

hagyd ott a fenébe az egészet
minek csinálod ha ájuldozol tőle?
minek csinálod ha le szeretnél fogyni?
mivel kardió tartományban vagy, így biztos lehetsz benne, hogy sokkal lassabban éred el a kívánt fogyást, mintha csak naponta gyalogolnál 40-50-60percet, vagy akár bicikliznél nyugis tempóban
teljesen feleslegesen csinálod ezt a hypoxi izét

One Ring to rule them all

(#4197) tildy válasza LOTR (#4196) üzenetére


tildy
nagyúr

Feszesíti a combom, fenekem, csökkenti a narancsbőrt, és javítja a keringést. Egyébként már abbahagytam, csak kéne valami helyette.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4198) deniro2 válasza tildy (#4197) üzenetére


deniro2
senior tag

javítja a keringést

Maximum.

(#4199) LOTR válasza tildy (#4197) üzenetére


LOTR
addikt

igen, javítja a keringést, mert nagyon jó a hajszálérhálózat kialakításában, ami nagyon hasznos, de mivel neked nem ez az elsődleges célod, így inkább csak aerob tartományban (tehát alacsony pulzussal) dolgozz
ehhez a sétálás/lépcsőzés(mondjuk)/bicikli/szobabicikli teljesen jó, és ezekért még fizetni sem kell

One Ring to rule them all

(#4200) tildy válasza LOTR (#4199) üzenetére


tildy
nagyúr

Ingyen hozzámvágod? :DDD :DDD Vagy kifizeted a kondibérletem? :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.