Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) fLeSs válasza harry (#4500) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én erre a mondatra reagáltam

mindenki csodálkozik, ha ilyen hírt hall, hogy 2-300kg-s ember leadott pár hónap alatt 100kilót, húú hát nagy szám

és ezt egy olyan ember mondja (LOTR), aki még életében nem diétázott hónapokig/évekig. erre kicsit felment az agyvízem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4502) LOTR válasza fLeSs (#4499) üzenetére


LOTR
addikt

nem szeretném kipróbálni, de körülöttem lévők tapasztalatából mondom, hogy akin több 10 kiló felesleg van az sokkal gyorsabban kezd el fogyni (itt csak a mérleg által mutatott értékre gondolok), mint akin csak kevés
hát sokkal több vizet, és zsírt tartalmaz a szervezete, hogyne lenne neki már könnyebb dolga, mint akin kevés a zsír?


Harry értette, hogy mire céloztam, pont erre ami a #4500-ban van

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#4503) L|zsidoboz válasza LOTR (#4502) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

megjelent közben a 4502, így már nincs értelme.

de ez a 9-ről lemenni 6-ra ez honnan jött? :U

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4504) LOTR válasza L|zsidoboz (#4503) üzenetére


LOTR
addikt

csak egy hülye példa volt, csak mondtam valamit, hogy szerintem azt sokkal nehezebb elérni, mivel sokkal precízebb munka van mögötte, ott már nem hibázhatsz semmivel, ellenben ha sok 100kg vagy, akkor nem kell annyira 100%-osan kajálnod, és valószínű fogysz (itt természtesen nem az egészen extrém esetekről van szó)


de nyugodtan lehet vitázni, ez egy fórum, azért van, én nem fogok megsértődni
mindenki elmondhatja a véleményét, ha egyetért velem (vagy bárkivel), ha nem

[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#4505) L|zsidoboz válasza LOTR (#4504) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

nem sértődök meg én sem ilyeneken. ;)

az ok, hogy precízebb, de 50+ kilót lefogyni viszonylag sok idő, míg 9ről lemenni 6ra nem.
másrészt az utóbbi csak az észtétikumért folytatott harc, az első viszont szószerint az életért. ez a tudat pedig azért elég nyomasztó tud lenni hosszú távon.
én pl. még most sem szeretek fotózkodni, gondolom ez a gyerekkori kövérségem miatt...
az embereket ismerve a hátam mögött is sokat csúfoltak, ez sem jó érzés.
szóval lehet, hogy könnyebb kövéren fogyni, de a lelki sebek sokkal tartósabbak, mint a zsírpárnák. :DDD

egy hétköznapi embernek meg nem kell 6% testzsír, de még 9 sem... :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#4506) LOTR válasza L|zsidoboz (#4505) üzenetére


LOTR
addikt

a nagyon kövér emberek esetén arra gondoltam, hogy ott már egy kicsi életmódváltás is eredményes (és nem csak lehet, hanem az is), és egy precíz diéta mellett a fogyás is eredményesebb

a példa amit felhoztam az csak egy hülye példa volt, nem teljesen szó szerint kell venni (azért szoktam példákat mondani, mert azt gondoltam így jobban értehő amit szeretnék)
lelki dolgokkal meg nem foglalkoztam, az opcionális, csak a ''matematikai'' részével (vagy nem tudom, hogy mondjam máshogy)

One Ring to rule them all

(#4507) L|zsidoboz válasza LOTR (#4506) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

értem én, hogy mit akarsz mondani, de hidd el, nincs az a diéta (kivéve a győzike-féle zsírleszívós :DDD ), amivel könnyen le lehet fogyni 100 kilót.
az természetes, hogy egy 200 kilós ember könnyebben lead 10 kilót, mint egy 80 kilós, de ez szerintem logikus is.
az meg hogy nem nagy szám, szerintem nem igaz, igenis nagy szám (az én szememben). :R

amúgy akit érdekel a téma, lesz a viasaton szombaton erről műsor, emberi történetek címmel.

Good to be good, but better to be lucky.

(#4508) BaKeSZ87 válasza L|zsidoboz (#4507) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én pont 80 voltam :D 2 hónap kellett -5 kilóhoz.

(#4509) harry


harry
veterán

Mai hiit megvolt, továbbra is tartom 3 sorozatot, jöv héten talán emelem, de 1 perc fölé tuti nem megyek. Itt találtam egy hoszabb leírást: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4510) Norbo03 válasza harry (#4509) üzenetére


Norbo03
őstag

A HIT és a HIIT nem ugyanaz. A HIT az sulyzós edzés.

(#4511) fLeSs válasza Norbo03 (#4510) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Naja, kérdés, hogy akkor harry mit csinál? :D Ezexerint ő maga sem tudja. Esetleg 1 percig súlyzózik? :F :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4512) Norbo03 válasza fLeSs (#4511) üzenetére


Norbo03
őstag

Vagy sulyzót fog a kezébe és közbe HIITezik és miközbe fut a kezébe lévő sulyzókkal bicepsz gyakorlatot végez Így egyszerre HIT-ezik és HIITezik:D

[Szerkesztve]

(#4513) L|zsidoboz válasza Norbo03 (#4512) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

jaja, elfutott a súlyzókkal a templomba, ott van a legkomolyabb hit edzés. ;]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4514) harry


harry
veterán

Hát nekem a Norbi adott ilyen Update súlyzókat amiket a nap minden órájában emelgethetek és most akkor ezt szoktam nyomni. Néha futás közben is, igen, tehát pl sietek busz után és épp a kezemben a 2 kilós Update súly akkor futás közben is megy. Most akkor ez nem jó? :( ;]

Amúgy nem, bocs csak benéztem. HIIT-et szoktam csinálni, csak hirtelen megláttam a cikket, láttam, hogy hiányzik egy 'I' betű de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, amúgy meg akkor nem volt időm elolvasni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4515) fLeSs válasza harry (#4514) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyomtam ma is egy HIIT-et. ahhoz képest, hogy a múlt héten csináltam először a diéta alatt már most jobban ment. Már nem voltam annyira kikészülve utána.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4516) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

Tudom hogy itt sokan nem szeretik a koplalásokat,de szeretnék párat megosztani amikkel az utóbbi időben jó tapasztalataim voltak,hátha más is akar fogyni

Jockey Kúra

1. nap: 1 grillcsirke 3 részre osztva
2. nap: 3 szelet sovány hús
3. nap: tejeskávé megkötöttség nélkül, lefölözött tejbõl cukor nélkül.
Három nap alatt 3 kilót lehet fogyni
Orvosi vélemény: 3 napnál tovább nem folytatható
(itt nem ment le rólam 3,de kettő mindenképp,kettővalamennyi)


Az ún. Banting kúra

Reggel: kávé kevés tejjel, cukor nélkül
Ebéd: 25 dkg sovány hús roston, citrom, 1 szelet fekete kenyér,1 alma, cukortalan kávé
Uzsonna: cukortalan kávé
Vacsora: 25 dkg grillcsirke, 1 szelet fekete kenyér, 1 alma


Diétás menü 1 hétre

Hétfõ: reggeli: 1 keménytojás só és kenyér nélkül
ebéd: sovány fõtt marhahús( 10-15dkg) kevéssé cukrozott kompóttal
vacsora: 2 tükörtojás ( zsír nélkül) savanyúság, cukor nélküli tea, 1 alma
Kedd: reggeli: 1 kem.tojás, 1 csésze tea
ebéd: 10-15 dkg sovány sült hús, 5 dkg sajt
vacsora: 20 dkg párizsi, 2 alma
Szerda: reggeli: 1 kem.tojás, 1 csésze kávé vagy tea cukor nélkül
ebéd: 1 pohár erõleves vagy húsleves, sovány sült hús salátával
vacsora: könnyû habart zöldfõzelék 1 tükörtojással
Csütörtök: u.a. mint a hétfõ
Péntek: u.a. mint a kedd
Szombat: u.a. mint a szerda
Vasárnap: pihenõnap, ilyenkor mindent lehet enni, persze mértékkel
(itt sokmindent kell enni,így kevesebbet fogyaszt,de nem koplalós)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#4517) Ariadne válasza Twiggydoll (#4516) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudom hogy itt sokan nem szeretik a koplalásokat,de szeretnék párat megosztani amikkel az utóbbi időben jó tapasztalataim voltak,hátha más is akar fogyni

Koplalással nem lehet fogyni, szerintem ezt leszögezhetjük... :O :O :O Erre szoktam idézni azt a mondást, mely szerint kövér ember kövéren hal éhen. :U

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4518) harry válasza fLeSs (#4515) üzenetére


harry
veterán

Biztos hozzá lehet szokni. Viszont a súlyom nem változott, szintén 89, mint egy hete, aminek nem örülök. Szerintem visszadobom mellé aerobot amikor van kedvem/időm.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4519) harry válasza Twiggydoll (#4516) üzenetére


harry
veterán

Nemnemnem ilyen nincs :O :W

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4520) fLeSs válasza harry (#4518) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mennyi aerobot hagytál ki az elmúlt 1 hétben?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4521) harry válasza fLeSs (#4520) üzenetére


harry
veterán

Eddig 5*50 volt hetente, múlthéten már asszem csak 3*50 (két nap kimaradt), ezen a héten meg csak egyszer csináltam (tegnap vagy tegnapelőtt). Lehet hosszútávon más lenne a helyzet, de egyelőre visszarakom, egy hónapot kibírok, így ha minden jól megy szeptemberre kész is, és akkor úgy is változtatok megint étrenden/mozgáson.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4522) Norbo03 válasza Twiggydoll (#4516) üzenetére


Norbo03
őstag

Ezek a fogyukurak semmit se érnek. Már bocs hogy ilyet mondok. De először tisztázzuk azt hogy fogyokura nem létezik csak diéta! Nah meg a suly vesztés nem egyenlőr zsír vesztéssel. Az az 1-2 kg ami lement az csak víz+szénhidrát. Ugyanis a diéta első 1-2 napján simán lehet 2 kg-t veszteni hisz ki ürül belőled a fölösleges víz+szénhidrát. A másik hogy ilyen fogyókurát én is írok. Akárki írhat ilyet ha kevesebb a kalória bevitel akkor fogyni fog. Inakbb természetes táplálékokat kéne enni pl szénhidrát: rizs,krumpli, zabpehyel. Fehérje:csirke,hal,pulyka zsír:lenmagolaj. És így fokozatosan csökkentenia ch-t hétről hétre és így zsírt fogsz veszteni jah és husból meg felelő fehérje bevitel hogy ne veszíts izmot csak zsírt! Jah és 3 óránként ennni hogy az anyagcsere ne lassuljon be. Mert aki tisztán zsírból fogy az 3-4 kg tiszta zsírból fogyás után akár 10cm-t is karcsusodhat.

[Szerkesztve]

(#4523) L|zsidoboz válasza Norbo03 (#4522) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

nekem a kevéssé cukrozott kompót és a cukortalan kávé lenne a kedvencem.
szép magyarosan hangzik mindkettő... :DDD ;]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4524) Norbo03 válasza L|zsidoboz (#4523) üzenetére


Norbo03
őstag

Nkm meg a 20dkg párizsi :D :DDD

(#4525) BaKeSZ87 válasza Norbo03 (#4524) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hát srácok, ha a sör zsírt égetne...:D:D:D

(#4526) harry válasza BaKeSZ87 (#4525) üzenetére


harry
veterán

Sör, mint étrendkiegészítő, jó ötlet. Sőt, akkor már multivitamin :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4527) noryta9


noryta9
csendes tag

A puszta ''fogyókúra'' nem elég a fogyáshoz.Tornázni is kell h formánk is legyen!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#4528) harry válasza noryta9 (#4527) üzenetére


harry
veterán

Milyen jó meglátás, ha kicsit visszanéznél látnád, hogy egy hete erről beszélünk :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4529) Fermat válasza noryta9 (#4527) üzenetére


Fermat
tag

Vegyed meg a kazettámat, hadgyyyj építsek még egy házat.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#4530) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

egyszer már kérdeztem itt de elfelejtettem a választ :( szóval 163 cmhe mi az ideális testsúly?Valaki biztos kitudja számolni aki okos. pls

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#4531) fLeSs válasza Twiggydoll (#4530) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nézz a tükörbe, és ha tetszik a látvány, akkor ideális a testsúlyod. ha nem, akkor hízz/fogyj.
amúgy magasság-110 szokott lenni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4532) Twiggydoll válasza fLeSs (#4531) üzenetére


Twiggydoll
tag

köszi,na végre valaki megmondta hogy kell kiszámolni:)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#4533) harry válasza Twiggydoll (#4530) üzenetére


harry
veterán

Esetleg itt megközelítőleg kiszámolhatod tömeged hány %-a zsír (nőknél 13% az ideális) [link], [link]. Bár ez inkább csak érdekesség, vagy ha tényleg kilóra pontosan akarod belőni a súlyod. Illetve legalább megmutatja, hogy a kúráktól nem megy lejjebb a testzsír, mivel itt nem a súlyodat méred, hanem a testrészeid, szóval azért érdemes lehet megnézni. Keresel egy tolómérőt és pár perc alatt kész is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4534) Twiggydoll válasza harry (#4533) üzenetére


Twiggydoll
tag

köszi a segítséget

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#4535) rii


rii
nagyúr

hello

170 cm
és 69-70-71 kg vagyok (két adag kínai, meg 1 liter kóla útán 72,38)

el szeretném érni a 65-öt,
felelsg ''csak'' a hasamon meg az oldalamon van (egy kis tévénézőizom, meg uszógumi)

hasazással le lehet adni, vagy nipi 1 óra kerózással?
illetve ha 18h útán nem eszek.


előre is köszi

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4536) harry válasza rii (#4535) üzenetére


harry
veterán

Nono, cask óvatosan - alapok [link]
De kiemelem ami fontosabb: adott helyről fogyni nem lehet, tehát nem az lesz a meghatározó, hogy 'mire' végzel gyakorlatot.
Kajálni viszont kell (egész nap), sőt diéta alatt javasolt a 2-3 óránkénti kajálás a folyamatos anyagcsere miatt, és hogy ne az izomzatot bontsd. Ha nem viszel be ch-t (szénhidrátot) akkor a test nem jut energiához és nem a zsírt kezdi bontani, hanem az izmokat - ami gátolja az zsír lebomlását, ezért is fontos a megfelelő táplálkozás! Ebből következik, hogy ez egy lassú folyamat! Heti 1kg az elfogadott _zsír_ vesztés. Mert lehet, hogy pl nem eszel semmit, és hétvégére 3kilóval könynebb vagy, na de az nem zsír... akkor meg mi értelme? Így tehát az említett 5 kilós fogyásodhoz egy hónap kellene.
Ilyenkor tiltott kaja: cukrok, tészta, liszt, zsíros kaják, stb. Folyadéknak víz, ebből lehet sokat nyomatni, nálad akár napi 4l-t. Ami kellene kaja, az reggelire zabpehely, esetleg műzli. Natúr cuccok, nincs benne cukor, viszont vannak rostok és jó minőségű szénhidrát. Mellé lehet kefír, túró, sajt (nyílván mindegyikból sovány, zsírnélküli változat). Amúgy kaját a csirkére és rizsre építjük, hiszen a csirke mell (vagy hal, pulyka mell) szintén sovány hús, és van benne finom fehérje. Ezt lényegében nem lehet túlzásba vinni (vagy nagyon sokat kellene megenned, de az meg egy vagyon), de napi fél kiló ideális lehet. Mellé köretnek rizs, amiben szénhidrát van, éppen ezért estefelé ezt már elhagyjuk, és helyette jön a zöldség, amiből szintén bármennyit ehetsz (és szintén fontos rostok miatt).
Fontos nézni naponta mennyi ch-t viszel be, ez talán a legmeghatározóbb. És mivel ez elég alacsony, ezért fontos ennyire, hogy miket is eszel. Számoljunk mondjuk napi 100g körüli szénhidráttal. Zabpehelyben általában 60% van, rizsben 70% (nyers, főzetlen állapotokkal számolunk mindig). A húsok fehérjeszintje 20-25% körül van.
Így pl reggelire 50g műzli (~30g ch), és 4 étkezésnél rizs összesen 120g (tehát étkezésenként 30g rizs), ebben össz 84g ch, további étkezéshez csak zöldség. Így napi ch bevitel 114g, ami szerinem nagyjából jó is. Csirkét értelem szerűen egyenletesen szétosztod.

Nagyjából ennyit kajáról, jöjjön a mozgás. Alapvetően az aerob mozgást tartják zsírégető mozgásformának, mivel lassú, monoton, ezért a szervezetnek van ideje a lassan lebomló zsírt használni üzemanyagként. Ehhez viszont sok idő kell, tehát aerob edzés általában 40-60 perc, pl bringa, lépcsőzés, vagy akár tempósabb séta a ház körül. Fontos, hogy a pulzusod ne menjen 130 fölé, mivel az kardió tartomány, ahol már nem csak zsírt égetsz és fennáll az izomvesztés lehetősége is (ha nem kajálsz megfelelően de ez másik téma). Mondjuk fLeSs azt mondta nála nem számított aerob, és anélkü is fogy. Én eleinte azért mindenképp benthagynám, aztán meglátod.
Ami még kiegészítésként fontos lehet, az a súlyzós edzés, pl 3* egy héten. Nem kell konditerembe menni, alap gyakorlatokat otthon is tudsz csinálni pár súlyzóval (gyakorlatok a fenti linken).

Most hirleten ennyi jutott eszembe, majd úgy is kijavítják a többiek ha vmit elírtam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4537) rii válasza harry (#4536) üzenetére


rii
nagyúr

most még csak arra szeretnék reagálni, illetve rákérdezni, hogy ha a mostani súllyommal mondjuk napi 3000 kcal bevitel mellett nem emelkedik semmit sem a súllyom, és mondjuk ha lekmennék 63 kg-ra, akkor meg 2500 kcal bevitelével nem emelkedne semmit sem a súllyom, akkor nem az lenne a cél, hogy olyan étrendet kitalálnom, amivel 63 kgnál már stagnálna a súllyom, de most meg még a 70 kg-ommal fogynék?

csak azért kérdezem, mert az addig oké, hogy egy ilyen kemény leírt fogyokúrával le lehet fogyni, de egy olyan életmód szükségeltetik, amit be kell majd tartanom akkor is, ha már a kívánt súllyon vagyon, és azt meg bírjam tarani.

Amit leírtál az a fogyást garantálja, de ha eléri vaalki a kivánt súlyt., akkor milyen étrendre kell átállni? Ugyanezt kell folytatni, szóval egy életmód amit leírtál, vagy utána már nem kell ezt követni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4538) harry válasza rii (#4537) üzenetére


harry
veterán

Kalóriákat nem tudom pontosan, én nem szoktam számolgatni, inkább a bevitt ch mennyisége fontos (mert nem mindegy, hogy az adott kalória mennyiség miből jön ösze). Ha ezt az étrendet tartod akkor lefogysz, utána szintentartásnál már elhagyható aerob, de persze vmilyen mozgást nem árt megtartani. Kaja ilyenkor már nem annyira szigorú, tehát ismét lehet enni mindenfélét (tészta, krumpli, húsok, stb), de azért ilyenkor is figyelni kell úgy nagyjából mennyit eszel. Itt pl arra gondolok hogy ehetsz pizzát, de ne napi rendszerességgel. Én még diéta alatt állok szóval utána nem tudom mi a helyzet. Ha nem akarsz naponta 6* kajálni, hanem csak visszaállsz a 3 étkezésre szerintem nem lesz nagy baj. De ha belegondolunk a legtöbb fogyásnak életmód váltással kellene járnia, hiszen valaki azért hízik el, mert valami nem stimmelt (kaja/mozgás), és ha a fogyás után ugyan arra visszaáll akkor nem ér semmit. Kerüld a szemét kajákat, kajálj rendezetten, és mozogj.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4539) rii válasza harry (#4538) üzenetére


rii
nagyúr

szintén egy gyors reagálás. (:

mozgás: kb 1 hónapig minden nap gyalog jártam be melóhelytre, meg vissza, ami 1-1 óra volt.

pulzusomat nézve 90-100 között votl ''csak'', bár azt mondják, hogy attól még hogy nem 110-130 között van attól még jó zsírégetésre.

mozogni mindenképp fogok ezektuőn is sokat, szerintem nem bringával fogok járni, hanem begyalogolok inkább.

Megpróbálok akkor ''súlyzós'' edzéseket is beveztni, (fekvőtámaszozás)

sajna a műzlit én nem grammra, hanem dobozra eszem/nap, ezért is nem szoktam venni.
Kajakontroll nálam nulla.

jövő héttől munkahelyem olyan kajákat rendelek, amik ilyen fitness név alatt futnak, és 800-1000 kcal tartlamaznak. Meg estére a kajámhoz inkább satlátt csinálok.

remélem hatni fog.
még áttanulméányozom amit írtál, eddig munka mellett semmi iundőm nem volt még (:

köszi az infókat!!!!!!!!!!!!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4540) harry válasza rii (#4539) üzenetére


harry
veterán

Szívesen ;) Szerintem nagyjából rendben is van amit leírtál. A kevés reggeli műzli amúgy jó lenne. De amúgy ezaz ami engem is zavar, szal egy 50g mennyiség az 3 kanálnyi, én is simán be tudnék tolni egy zacsival :-\ Viszont elhagyni azért nem kellene, mert remek kaja/energia forrás, és alvás után mindenképp kell harapni valamit (hiszen ~8 órán át nem jut a szervezet kajához) és más nem nagyon jöhet szóba (pékáruk nem a liszttartalom miatt, ami ugyan ch, de nem túl jól hasznosítható, így valszeg zsírként raktározódna). Maradt a tojás, abból is a fehérje, mert a sárgájában sok zsír van. Itt pl lehet kapni dobozos pasztörizált tojásfehérjét: [link] (még nem vettem, nem tudom mennyibe kerül), ezt lehet nyomatni nyersen is vmilyen turmixba, de csinálhatsz rántottát is, vagy vmi tojás kaját. Csak ezzel meg sokat kell tökölni, ezért jobb a műzli. Vagy sima zabpehely, ami szerintem ízre kiss ehetetlen, szóval ebből tuti nem akarsz majd sokat enni :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4541) LOTR válasza rii (#4537) üzenetére


LOTR
addikt

''Amit leírtál az a fogyást garantálja, de ha eléri vaalki a kivánt súlyt., akkor milyen étrendre kell átállni? Ugyanezt kell folytatni, szóval egy életmód amit leírtál, vagy utána már nem kell ezt követni?''

amikor ismerősökkel beszélgetek erről és szóbajön a kajálásom, akkor mindenki elcsodálkozik, hogy ha ő annyit enne, mint én, akkor nemhogy fogyna, hanem elkezdene hízni, vagy mondták, hogy ilyen diétának (amit én csinálok) mindenki örülne, mivel folyamatosan csak eszek, de 3-4 hónap alatt csak leugrott kb 10kiló (főleg zsírból, mert a testzsírom is kb ~18%-ról 10%-ra változott), a legjobb az egészben, ha már felgyorsult az anyagcseréd és napi rendszerességgel eszel nem túl hasznos kajákat is, attól még semmi bajod nem lesz, így nem kell 100%-osan kajálni, a hátránya, hogy sokat kell wc-re járni :D

én többet zabot szerintem nem eszek, mert nem látom értelmét csak zabot enni, a müzli is teljesen jó szerintem (persze itt nem az ilyen csoki darabkásra meg társai gondolok, hanem a natúr gyümölcsösre, lidlben, meg plusban is lehet venni 450ft/kg nagyjából), ezt fehérjével enni szerintem teljesen jó, még ízre is, egy 2 decis pohár 3/4-részig töltve kb 50g

a legjobb az egészben, hogy egy idő után az ember már nem is kívánja az ilyen ''hétköznapi kajákat'', bár az utóbbi pár hétben elég sok (ahhoz képest, hogy az elmúlt 1-1,5 évben szinte semmit nem ettem ilyet) kenyeret, felvágottat, stb. ettem, de mégsem kezdtem el zsírosodni, a lényeg, hogy az alap hús(fehérje) meglegyen, és minél kevesebb ''szemét''

One Ring to rule them all

(#4542) harry válasza LOTR (#4541) üzenetére


harry
veterán

Már leszoktam én is a többi kajáról, de néha azért hiányzik szendvics, péksütik, hmm... Jelenleg kicsit megállt súlyvesztés, valamin lehet változtatni kéne ismét. Remélem szeptemberre azért kész leszek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4543) fLeSs válasza harry (#4542) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mennyi ch-t eszel most és mióta?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4544) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Sziasztok!
Én szeptembertől készülök fogyókurázni,felszedtem az elmúlt 1 évben vagy 20 kilót.
Nem is érzem túl jól magam,állandóan izzadok stb..
Persze nem vetettem meg az éjszakai zabálásokat :)
No de majd szeptemberben :DDD

(#4545) harry válasza fLeSs (#4543) üzenetére


harry
veterán

Reggeli 50g műzli és 80-90g napi rizs, ez így elvileg 90g ch (utolsó ilyen 19 órakor, utána csak csirke és zöldségek). Már több, mint egy hónapja. Néha becsúszik pár szem keksz (nem édesített csak ilyen sima háztartási izé), meg gyömülcsök (dinnye inkább). Más félrekajálás nem nagyon van. Aerobot mostanában kissé elhanyagoltam, vagy elgalábbis régen heti 5*50-60 perc volt, mostanában talán heti 3*50-60.
Ha végzek HIIT sorozattal, ami mondjuk bemelegítéssel és 4 sorozattal számolva 15 perc, akkor utána még fennmaradhatok bringán tekerni fél órát lassú tempóban, vagy fölösleges? Súlyzós edzések is szét lettek osztva 4 napra a 3 helyett, szóval ebből meg elvileg több van. Mondjuk 1,5 hete váltottam, ami nem nagy idő és lehet hosszútávon felveszi ugyan azt a tempót, mint a régi (HIIT miatt). Bár nem tudom ez mennyire tűnik logikusnak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4546) fLeSs válasza harry (#4545) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem csinálj egy csalónapot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4547) harry válasza fLeSs (#4546) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom működne-e, nálatok ez hogy működik? Tahát arra gondolok, hogy ezek azért csúsznak be, mert épp éhes vagyok, vagy 2 kaja között harapnék valamit. Nem tudom mennyit számít... Mert ha tuti, hogy ez cseszi el akkor egyszerűen abbahagyom, de azért igazából kétlem. A hétvégeken úgy sem tudom pontosan betartani, mert családi kaja, de azért itt is marad rizs + husi, csak esetleg másképp elkészítve, nem grammra pontosan mérve, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4548) fLeSs válasza harry (#4547) üzenetére


fLeSs
nagyúr

csalónap = 1 napra kirúgsz a hámból, és megeszel minden ''szart'' (lehetőleg minél kevesebb zsír, és minél több ch legyen benne). utána viszont megint szigor van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4549) harry válasza fLeSs (#4548) üzenetére


harry
veterán

Lényegében sima ch emelés? Hmm és ez miért jó?
Amúgy lehet különös, de közben meg azt érzem, hogy erősebb lettem (pl eddig nem igazán tudtam magam felhúzni teljesen nyújtott kézből, de már meg tudom csinálni, guggolás is jobban megy, stb). És talán kezd is látszani rajtam (úgy értve, hogy a súlyom nem, de a kinézetem változott ezen idő alatt, pozitívabb irányba). Legalábbis szerintem diéta alatt izomtömeget növelni elég érdekes lenne. Na mindegy, majd kialakul.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4550) fLeSs válasza harry (#4549) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.