Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) LOTR válasza fLeSs (#4847) üzenetére


LOTR
addikt

LOTR-ék a diétához 2/3 gr/tskg fehérjét ajánlanak olyan embernek, aki nem végez súlyzós edzést

én ilyet sosem írtam, olvass csak vissza, én pont, hogy azt írtam, hogy 1-2g elég

One Ring to rule them all

(#4852) fLeSs válasza LOTR (#4851) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még nem müxik a kereső, de én úgy emléxem, hogy te is írtál ilyet. de amúgy mind1. a lényeg nem ezen van

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4853) nemi válasza L|zsidoboz (#4849) üzenetére


nemi
tag

Na kettlebelles topikban ezt a választ kaptam Integrától.

"mindenkinek más és más a szervezete.
nekem pl ordenáré módon kell zabálnom.
plusz emellett 2:1 arányban szénhidrát:fehérje napi 3xtejben.
kettlebell edzéshez meg kreatin transport vízben, mert ez azonnal felszívódik, szóval a tej nem mossa ki a kreatint szerintem, még akkor is, ha sokan mondják ezt, meg hogy a tej káros.
lóf@szt. megintcsak szerintem
anno meg is kérdeztem a pavel-t még májusban.
ő csak nézett és ennyit mondott, egyél. mondom most ettem degeszre magam. mondja, most is enned kéne.. de már nem birok. de csak egyél..
megkérdi mennyi tejet iszok naponta, mondom 2 litert, mondja igyál 4et.
na, szóval nálam ez a szitu
ha olyan a genetikád hogy fogynod kell, túlsúlyos vagy, fogyni fogsz."

Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#4854) L|zsidoboz válasza nemi (#4853) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ez mondjuk tömegelésre igaz, de itt diétáról van szó.

Azt viszont nem értem, hogy milyen hasznos dolog van a tejben, ami miatt érdemes meginni napi 4 litert. :F Vagy a kettlebell ilyen kulák sport, és a víz már nem jó hozzá?! :DDD
Az hogy a genetikád miatt fogyni fogsz, ha zabálsz is, hááát... Érdekes felvetés. :DDD

Fless: Nekem még sosem égett a hasam attól, hogy túl sok fehérjét ettem.
Ellenben a C-vitamin kikészítette nagyon, ha napi 2 grammnál többet ittam (a tiszta aszkorbinsav, nem a kapszulás változat). Pedig úgy szedtem, ahogy kell. :F

Good to be good, but better to be lucky.

(#4855) nemi válasza L|zsidoboz (#4854) üzenetére


nemi
tag

Én eleve refluxos vagyok :)

Majd ma összedobok egy kezdőétrendet.

(#4856) fLeSs válasza L|zsidoboz (#4854) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mennyi volt nálad a túl sok?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4857) L|zsidoboz válasza fLeSs (#4856) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Edzésnapokon kívül is volt, hogy ettem/ittam 250grammot folyamatosan.
Mégsem égett tőle a gyomrom. Az nálam 2.5 g x testsúly.
De már én sem eszek ennyit, sztem is 100-150 gramm is elég.

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4858) fLeSs válasza L|zsidoboz (#4857) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért a 3 gr/tskg minimum, ha diétáról van szó, emellé meg alacsony a ch.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4859) L|zsidoboz válasza fLeSs (#4858) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ezt edzésnapra, pihenőnapra vagy mindkettőre érted? :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#4860) fLeSs válasza L|zsidoboz (#4859) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mind2.
szal, diéta van, eszek 3 gr/tskg fehérjét és mondjuk 1 gr/tskg ch-t.
vége a diétának, az edzés kis időre abbahagyom, a fehérje mennyisége marad, a ch-t meg felemelem 3-5 gr/tskg-ra = gyomorbajok. erről beszélek.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4861) fLeSs válasza fLeSs (#4860) üzenetére


fLeSs
nagyúr

folytatom ezt azzal, hogy ha a 3 gr/tskg fehérje és 5 gr/tskg ch mellett újra elkezdek edzeni, akkor elmúlnak a gyomorbajok is, valszeg mert a szervezet így már felhasználja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4862) L|zsidoboz válasza fLeSs (#4860) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

semmi, félreolvastam. :B

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4863) #25954560


#25954560
törölt tag

elso tapasztalatok:
kedden elkezdtem csokkenteni a bevitt kaloriamennyiseget. folyton ehes voltam ket napig, aztan kezdett elmulni. (nincs meg lehetosegem a rizs+csirke kombora, ezert csak kevesebbet ettem es odafigyeltem arra is h mit)
az alpa turo ize nem olyan nagyon rossz, cserebe ugy erzem eltomit egy idore, konnyebb nem enni.
vasarnap maris tartottam csalonapot :) kar volt. leginkabb a szemem kivant annyit, amennyit megettem, ha veletlenul egesz heten akar egyetlen dekat fogytam is, az most tutira eltunt. legkozelebb csalonap majd csak szigoru dieta heten.
egy picit meg szukitem a nagy bendomet, aztan dietazom rendesen.
sok sikert mindenkinek!

(#4864) fLeSs válasza #25954560 (#4863) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még jó, hogy én nem ezt írtam. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4865) #25954560 válasza fLeSs (#4864) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugy ugy :D

varj picit, meg nekifutok. aztan csak figyelj :DDD

(#4866) fLeSs válasza #25954560 (#4865) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én komolyan nem ezt írtam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4867) #25954560 válasza fLeSs (#4866) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze, ertem mit irtal.
turelmetlen vagyok es megprobalok addig (jovo het vegeig) mar egy picit kevesebb kaloriat megenni, mert most egyelore nincs meg a lehetosegem kovetni az altalad irtakat.
jovo het vegetol tudok majd hozni magammal rizst+hust es akkortol tudok tobbet mozogni is.
szeretnem minel jobban kozeliteni azt, amit te csinaltal vegig, csak a sulyzos edzesek helyett muszaj otthon csinalhato dolgokat vegeznem (fekvotamasz, huzodzkodas, guggolas, sulyzozas) mert idobe nem fel bele a konditerem.
igy is a napkozbeni 2-3 orankenti etkezes huzos lesz, mert viszonylag sok idot vesz el a melobol.

(#4868) fLeSs válasza #25954560 (#4867) üzenetére


fLeSs
nagyúr

konditermi edzés nélkül az amit írtam nem vszínű, hogy beválik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4869) #25954560 válasza fLeSs (#4868) üzenetére


#25954560
törölt tag

megprobalom. ha egyaltalan nem megy a fogyas vagy megall a sulycsokkenes hosszabb idore, akkor szerzek konditermet, de azt most tenyleg nehezen tudnam megoldani.

(#4870) tildy


tildy
nagyúr

Ma próbáltam kardiózni, ekliptikus traineren kb 20 percet.
Bármit csináltam , ha lassítottam, ha más, a pluzusom folyamatosan 172-204 közt volt, de általában 184.
Mi a francot cisnáljak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4871) concret_hp


concret_hp
addikt

tavasszal olyan szintű fogyási projektet fogok indítani, hogy ... :D
módszer a köv lesz: veszek 1 biciklit és tekerek :C
a cél kb. 15 kiló leadása lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4872) #25954560 válasza tildy (#4870) üzenetére


#25954560
törölt tag

par hetig konnyebben csinald, valoszinuleg kicsit leesik majd az adott mozgashoz tartozo pulzusszamod. ha van fokozat, azt vedd konnyebbre es lajtosan tekerd.

(#4873) tildy válasza #25954560 (#4872) üzenetére


tildy
nagyúr

Ennél lightosabban nem nagyon tudom :U :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4874) #25954560 válasza tildy (#4873) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor valami meg konnyebbet kell csinalnod eleinte (tempos seta hosszan v ilyesmi). utobbi idoben mozogtal vmit?

(#4875) nemi válasza concret_hp (#4871) üzenetére


nemi
tag

Egyél jól gyakran, semmi meki sültkolbász, meditálj az I épületben és lemész gyurni a terminusba és máris nem kell tekerned :)

Tegnap összeraktam a diétám+edzések. Kiváncsi vagyok, mert elég jónak "látszik".(büszke vagyok magamra :DD )

(#4876) tildy válasza #25954560 (#4874) üzenetére


tildy
nagyúr

Most volt kb két hónap kihagyás. De előtte , még a tavaszon, kb 2 hónapot hipoxyztam (vákuumban biciklizés 45 percig) ott is hasonló értékek voltak. A 2 . hónap végére nagynehezen lement 160 -170 körülire a pulzusom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4877) #25954560 válasza tildy (#4876) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor viszont le fog menni lassan. kicsit tenyleg sok, azert javasoltam lajtosan csinalni vagy konnyebb mozgasformat hosszasabban, csak ez meg nagyon idoigenyes. jah es az sem mindegy, mikor nezed. az elejen mindenkeppen magas lesz, aztan ahogy bemelegszel ugyanahhoz a tempohoz egy kicsivel alacsonyabb pulzus tartozik majd (~15-20 perc)
ha megfazol v mas tifuszt szerzel, akkor is fel fol maszni a pulzusod mozgas idejere magasra.
a regi iskola hivei aszontak h aerob mozgasnal a lekotott zsir kb 50 perc _utan_ kezd el eltunni, viszont eroteljesen epiti lefele az izmokat is, ha nem potolsz feherjet asszem.
ezert is van letjogosultsaga fLeSs modszerenek, mert a sulyzos edzessel is dolgozol kemenyen, hatekonyabb (ido/eredmeny) es pont maga a sulyzozas gatolja az izmok leepuleset. persze azzal a szigoru kajalassal, amit irt.

szoval csinalj sztem csinald a tekerest a leheto legkonnyebb fokozaton, kenyelmesen.

(#4878) fLeSs válasza tildy (#4870) üzenetére


fLeSs
nagyúr

milyen pulzusmérőd van? vagy azt nézted, ami a gépre van rakva és a tenyeredből "olvassa" ki a pulzust? azt felejtsd el, hülyességet ír ki. 20 percet nem bírnál ki 172-204-es pulzussal.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4879) tildy válasza fLeSs (#4878) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez ilyen tenyeres volt, :B
De hipoxyban amit használtam azt fülcimpára ujjbegyre lehetett rakni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4880) gabberthehun


gabberthehun
csendes tag

Szervusztok!

Egy kis segítség kéne :) Lehet, hogy kicsit fura lesz a kérdés :)
Meg tudjátok mondani milyen torták lehetnek a képen? :)

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#4881) #25954560 válasza tildy (#4879) üzenetére


#25954560
törölt tag

tenyleg. erre nem is gondoltam. nekem a max pulzusom volt par eve 206 korul :D

[ Szerkesztve ]

(#4882) fLeSs válasza tildy (#4879) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azt is felejtsd el.
csak a mellrecsatolós jó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4883) tildy válasza fLeSs (#4882) üzenetére


tildy
nagyúr

Pl a Polar vagy solar vagy mi a neve ? Azt próbáltam már, kinn norvégiában. Sima gyaloglás dombra fel max, 192es pulzus , de általában 160-170 környékén.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4884) L|zsidoboz válasza tildy (#4883) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Gyaloglással sztem nem tudsz 192es pulzust csinálni. :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#4885) tildy válasza L|zsidoboz (#4884) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg? Hegynek-dombnak felfelé? Hazudott volna az óra?
Ha megvannak még az adatok, amiket akkor gyűjtöttünk, akkor előkeresem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4886) L|zsidoboz válasza tildy (#4885) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nem hazudott, hanem sztem szimplán pontatlanul mér.
MOD: Úgy mint pl. a szobabiciklin lévő is.
Ha 192 lenne a pulzusod a sétától, mennyi lenne futástól? :U

Vagy nézd meg úgy, ahogy az orvosok szokták.
Csuklódra teszed a ujjad és számolsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4887) LOTR válasza tildy (#4885) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem sem csinálsz 192-es pulzust gyaloglással
egy átlag ember erős sprinttel tud csak 200as körülit/fölöttit csinálni
amikor lépcsőztem nyáron, nekem akkor sem volt 200-as, csak maximum néhány másodpercig

One Ring to rule them all

(#4888) tildy válasza L|zsidoboz (#4886) üzenetére


tildy
nagyúr

No jó, 192 akkor volt, mikor gyaloglásba beiktattam egy kis futást is felelé , hogy legyenek különböző értékek a tesztünkhöz (méréseket cisáltunk, és azt ábrázoltuk ), de az kb. 100-200 méter volt.

Futást egyébként nem bírom, dögledezek kifelé tőle keményen, le kell állnom, mert majd kiugrik a szívem a helyéről.
Ha van kölcsönbe ilyen szerkentyűtök szívesen kipróbálom.

Tényleg szívesen álloka teszt elébe, mert szerintem ezek az értékek nagyon durvák . És nemcsak az értékek, hanem az is, hogy egy iylen olyannyira megterhel, hogy szédülök, ájuláshhatáron vagyok, stb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4889) L|zsidoboz válasza tildy (#4888) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Vérnyomásod mennyi szokott lenni, mikor az orvos méri?

Good to be good, but better to be lucky.

(#4890) concret_hp


concret_hp
addikt

egyébként az edzettségi szint mennyire függ össze az alap pulzusszámmal (nyugalmival) ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4891) #25954560 válasza concret_hp (#4890) üzenetére


#25954560
törölt tag

nagyban. _sajatoddal_ osszehasonlitva, ha elkezdesz edzeni (fokent aerob mozgast), akkor a nyugalmi pulzus csokken. reggel ebredes utan erdemes mericskelni.

(#4892) tildy válasza L|zsidoboz (#4889) üzenetére


tildy
nagyúr

110-120 /70. De volt már 100/70 is:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4893) L|zsidoboz válasza tildy (#4892) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nekem szédüléseim akkor voltak, mikor magas (150/90 körüli) volt a vérnyomásom. De neked teljesen normális, szóval ettől nem lehet elvileg. :U

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#4894) LOTR


LOTR
addikt

szédülés attól van, ha mondjuk terhelés hatására leesik vércukorszint, megnő a pulzusszám/vérnyomás
elég szélsőséges esetekben szerintem mindenkinél előjön, akkor van baj, ha kis terheléskor is előfordul hasonló
amúgy biztos volt már olyan mindenkinél, hogy fekvő, vagy ülő helyzetből felállt, és megszédült

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#4895) nemi


nemi
tag

Érdekes étrend :) [link] [link]

Elvileg ezekből az étrendekbol egy komplett dietat akár fél évre is össze lehet rakni. Én azért maradok a csirkenél és az alpaturonal.

Volt kettlebell a nagy fogyasban :)

[ Szerkesztve ]

(#4896) fLeSs válasza nemi (#4895) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez egy show.
és az a csapat nyer, aki többet fogy. nemtom mi a főnyeremény, de gondolom sok lóvé.
itt csak a kilók számítanak.
szóval ne ilyen étrendet kövessél.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4897) nemi válasza fLeSs (#4896) üzenetére


nemi
tag

persze persze. Nekem megvan az étrendem,edzés stb. csak kiváncsi lennék rá. Bár biztos jobban jár az ember ilyen kajalással mintha valamiféle 90naposat csinálna.

(#4898) nemi


nemi
tag

HELP :)
FleSs emlitette meg regebben hogy plusban lehet kapni valamiféle halat ami dieta alatt is fogyaszhato :)
Pontosan mi a neve ? Milyen kiszerelesben kaphato ? Pacolt, fagyasztott, olajas ?

(#4899) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Belépek a klubba, ha lehet így nevezni egy topikot. :DDD
Most dobok be egy 2 cukros kávét, de elvileg utoljára.
Kérdezném a nagy fogyókat, hogy mihez tartsam magam?
Fizikai munkát végzek, ami néha megerőltető, de pörgős, sztem Norbi is kiffulladna 8 óra meló után a munkahelyemen.
Erős testalkatú vagyok (hastok hát stb... :B ), de felszedtem pár kilót, amit le szeretnék adni, úgy hogy ne menjen az állóképességem rovására.
Kösz a tippeket! :R

fLeSs: Gesztesi úr is csatlakozik a nagy fogyókhoz, első kérdése kamrát megnézve: -Mi az kolbász nincs? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4900) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Help fogyók!

Nem a fogyásra tenném most a hangsúlyt, inkább csak egészségesebben szeretnék enni, úgyhogy elkezdtem az egészet azzal, hogy átállok teljes kiörlésű kenyérre. Namost, iskolába (kétpercalattmegehetős) szendvicset milyet ajánlanátok? Úgy értem mit raknátok bele, nekem elég szegényes a fantáziám. :DDD Ja és milyen joghurtot ajánlanátok?

Kösz. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.