Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • "Összességében véve, ha valaki otthoni szervert szeretne, akkor kezdésnek valami SFF gépet tudok javasolni, "
    Szerintem azért itt elfért volna mémi differenciálás. Mindig kell mennie a gépnek, és nem lesz nagyon terhelve? Laptop, vagy NUC. Akarsz valami fontosabb dolgot tárolni? Kell 2 háttértár hely minimum vagy több. Kell teljesítmény is? Akkor desktop proci. Több virtuálgépet akarsz tolni egyszerre, néha ki is használod a procit? Épített gép, sok RAM.

    A laptop és a nuc között elsődlegesen a form factor az eltérés, hardveresen nagyjából egyformák.

    Az SFF egy elég erős arany középút, tekintve, hogy egy normálisabba belefér 128 giga DDR4 ram, meg mondjuk egy i7-8700, plusz egy 3,5 colos HDD. Hasonló gépen futott a standard home infrám mellett egy WS2k25 plusz két darab win 11, mivel akkor éppen AD-val kellett mókolni. Nem mondom azt, hogy nem volt lassú, ugyanakkor azért nem volt lassú, mert az előző tulaj kikapcsolta a turbót, szóval gyakorlatilag I-8700T-vé változtatta a procit.

    Ami amúgy meglepő volt, hogy egy 10TB WD Gold+2x32g ram+m.2 ssd és az említett proci, meg 80+ bronze táp mellett olyan 17 wattot evett konnektorból idle a cucc.

  • Nem kerestem rá soha, de jó hír, ha tényleg lehet kapni tápot használtan hozzá.

    Kíváncsi lennék ezeknek a gépeknek az idle fogyasztására, 1 HDD-vel, 0/24 ben járatva.
    Raspberry pi usb hdd-vel 5-6W ot eszik, általában elég szinte mindenre. Teljesítményben jó lenne picit fentebb lépni, de nem 40w idle fogyasztással.

    Pi-nél kevesebbet nem fog enni. Laptoppal ~15-20, meg ilyen Atom Z procis SBC-kkel lehet 10W körül megoldani, az is erőseb, mint a Pi.

  • PistiSan
    addikt

    " illetve ha meghal bennük a táp, vagy az alaplap, akkor nyugodtan szét lehet tárni a karokat, tekintve, hogy általában egyik sem szabványos. "
    Ebayen kapsz hozzá, de különben itthon is árulnak HA-n is páran ilyesmit, meg cégek is. Valamint minden mást is, mert ezeket rengetegen bontják, valamint a gyártó sem 1 évre tervezi, mint a konzumerebb dolgokat.
    Egyébként egy fémipari helyen dolgozva, ahol mezei irodai desktopok úsznak fémporban/forgácsban, egy kezemen meg tudom számolni, hogy a több száz gép közül mennyi ment haza táphibával. Szóval a brand gépek elég tartósak.

    Továbbra sem értem, miért lenne egy laptop hűtésének baja a folyamatos üzemtől; ja, nem konzumer izét kell ilyesmire beállítani. Hangos se szokott lenni. (Ha meg 0-24 szénnévan terhelve, arra meg helyből nem laptop kell.)

    A Tiny gépek amúgy tényleg tudnak meglepően hangosak lenni (azaz : némelyik), ami inkább azért meredek, mert mocsok drágák új korukban :D

    Illetve van a cégnél olyan konferenciarendszer, aminek az alapja egy elég alja kivitelű NUC, na az ehhez mért sebességet is tud (pedig a gép nem lenne rossz, csak nem erre a feladatra).

    Nem kerestem rá soha, de jó hír, ha tényleg lehet kapni tápot használtan hozzá.

    Kíváncsi lennék ezeknek a gépeknek az idle fogyasztására, 1 HDD-vel, 0/24 ben járatva.
    Raspberry pi usb hdd-vel 5-6W ot eszik, általában elég szinte mindenre. Teljesítményben jó lenne picit fentebb lépni, de nem 40w idle fogyasztással.

  • "Összességében véve, ha valaki otthoni szervert szeretne, akkor kezdésnek valami SFF gépet tudok javasolni, "
    Szerintem azért itt elfért volna mémi differenciálás. Mindig kell mennie a gépnek, és nem lesz nagyon terhelve? Laptop, vagy NUC. Akarsz valami fontosabb dolgot tárolni? Kell 2 háttértár hely minimum vagy több. Kell teljesítmény is? Akkor desktop proci. Több virtuálgépet akarsz tolni egyszerre, néha ki is használod a procit? Épített gép, sok RAM.

  • " illetve ha meghal bennük a táp, vagy az alaplap, akkor nyugodtan szét lehet tárni a karokat, tekintve, hogy általában egyik sem szabványos. "
    Ebayen kapsz hozzá, de különben itthon is árulnak HA-n is páran ilyesmit, meg cégek is. Valamint minden mást is, mert ezeket rengetegen bontják, valamint a gyártó sem 1 évre tervezi, mint a konzumerebb dolgokat.
    Egyébként egy fémipari helyen dolgozva, ahol mezei irodai desktopok úsznak fémporban/forgácsban, egy kezemen meg tudom számolni, hogy a több száz gép közül mennyi ment haza táphibával. Szóval a brand gépek elég tartósak.

    Továbbra sem értem, miért lenne egy laptop hűtésének baja a folyamatos üzemtől; ja, nem konzumer izét kell ilyesmire beállítani. Hangos se szokott lenni. (Ha meg 0-24 szénnévan terhelve, arra meg helyből nem laptop kell.)

    A Tiny gépek amúgy tényleg tudnak meglepően hangosak lenni (azaz : némelyik), ami inkább azért meredek, mert mocsok drágák új korukban :D

    Illetve van a cégnél olyan konferenciarendszer, aminek az alapja egy elég alja kivitelű NUC, na az ehhez mért sebességet is tud (pedig a gép nem lenne rossz, csak nem erre a feladatra).

Új hozzászólás Aktív témák