Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) pcnet válasza Đusty (#11399) üzenetére


pcnet
addikt

Direkt kipróbáltam most egy LHBP - LHDC útvonal felprogramozását, érkezés-indulást, LEGS-et végig lapoztam, PERF INIT-et, TAKEOFF REF-et kitöltöttem és minden klappolt. Telón állítottam be az egészet és PC-n is megjelent ugyan az mint a telefon kijelzőjén. Ezután PC-n klikkelgettem FMC-ben és telón is minden megjelent szépen amit gépen csináltam. Oda-vissza működik. Próbáld meg úgy, hogy betöltöd az FS-t, elindítod a repülést, megnyitod FMC-t és csak utána csatlakozol tablettel a géphez. Hátha... Én még telón átállítottam Display Type-ot Green CRT-re, de most vissza tettem White LCD-re. Arra gondoltam még, esetleg Wite bugos lenne... De nem. Lehet nálad össze akad valamivel.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#11402) Cypresss


Cypresss
senior tag

Végre megjelent: [link]

Több hibát modelleztek le, mint korábban ígérték. :K :K

Videó itt: [link]

Ez pedig AXE rajongóknak egy kis figyelmesség: [link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#11403) Cypresss válasza Korcsii (#11009) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nyilvános az [ár].

Nem lesz éppen olcsó, de ha tényleg mindazt tudja amit ígérnek, akkor drágának sem nevezném.

(#11384) wolruf: Atom!

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#11404) Colos1 válasza RCH663 (#11400) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi! :R

Nemrég valóban telepítettem néhány addont (UTX, GEX).

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11405) RCH663 válasza Colos1 (#11404) üzenetére


RCH663
aktív tag

Esztergomnál a Dunában van egy kb 200 méter magas háromszögletű kitüremkedés. bár azt lehet az fs global csinálja.

(#11406) fatal` válasza RCH663 (#11405) üzenetére


fatal`
titán

Vagy a bugos hungary mesh, ha fent van az lhsimulations landmark packja.

Nekem BP környékén is csinált érdekességeket, így inkább letiltottam a fenébe (Hungary.bgl, delkeletikarpatok.bgl, vaskapu.bgl).

FSGloballal én nem tapasztaltam ilyesmit (2010).

[ Szerkesztve ]

(#11407) Colos1 válasza RCH663 (#11405) üzenetére


Colos1
őstag

Tényleg ott van... :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11408) Asbee


Asbee
veterán

HT okozhat valami komolyabb gubancot az FSX-nek? Nem szeretném mindig kikapcsolgatni.

(#11409) RCH663 válasza Asbee (#11408) üzenetére


RCH663
aktív tag

Nem, csak a feke procit használod.

(#11410) Asbee válasza RCH663 (#11409) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lehet valahogy rábírni, hogy csak fizikait használja?

(#11411) RCH663 válasza Asbee (#11410) üzenetére


RCH663
aktív tag

Épp ez az, csak azt használja, és mivel a maghoz tartozó gyorsító táron keresztül címzi az utasításokat, így nem képes kezelni a ht magokat, amik ettől parked állásba kerülnek, így a win sem tudja rájuk osztani a terhelést, de mivel a ht fennntartja a lyukat a műveleti ciklusoknak, csak a fele proci kapacitásán tud futni.

(#11412) Asbee válasza RCH663 (#11411) üzenetére


Asbee
veterán

Értem. Akkor viszont tényleg jobb lenne lekapcsal. Majd kipróbálgatom, milyen különbség van ki és bekapcs között.

Más: Saitek Aviator Joy-t nem próbált valaki? Nem zavaró hogy elöl van rajta gázkar? Úgy tűnik megválok a Saitek Yoke-tól, nincs annyi időm repülni, szegény csak porosodik, + az állandó le fel szerelés is idegesít. Sajna nincs úgy helyem hogy állandóra legyen.

[ Szerkesztve ]

(#11413) wolruf


wolruf
őstag

Szombaton ki jön Airbus oktatásra?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11414) uRSul válasza wolruf (#11413) üzenetére


uRSul
tag

Cypresss biztosan! :)

(#11415) Ombi5


Ombi5
őstag

Megint elkapott a láz, hogy végre összerakjam a rendszerem csak FSX-re..

Anno mit is írtatok, hogy 2 különböző SSD (egyik csak oprendszer, másik 256Gb SSD meg csak játék) vagy inkább minden 1db SSD-n legyen?! Illetve WIN 8 alatt megéri futatni FSX-et , vagy maradjak WIN 7 alatt? :R

(#11416) Asbee válasza Ombi5 (#11415) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam win8 alatt semmi gond nincsen.

(#11417) Ombi5 válasza Asbee (#11416) üzenetére


Ombi5
őstag

Sebesseg lassulas?

Vagy esetleg van WIN 7 vs WIN 8 sebesség teszted?

[ Szerkesztve ]

(#11418) Asbee válasza Ombi5 (#11417) üzenetére


Asbee
veterán

Nincs különbség.

(#11419) wolruf


wolruf
őstag

Nekem Win7 64bit, HDD-n az oprendszer (külön HDD-n), külön SSD-n az FSX és a kacatjai. Végülis jól optimalizált CFG-vel és gameboosterrel már töltésből eredő akadozásaim nincsenek, csak a 3 GHz-es Q6600-as korlátozza a végtelen száguldást :D Majd ha egyszer lesz egy 2500k.... :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11420) uRSul válasza Ombi5 (#11417) üzenetére


uRSul
tag

Szerintem sincs különbség FSX-ben, sőt a rendszer még gyorsabb is, mint a WIN7-el.

(#11421) RCH663 válasza Ombi5 (#11415) üzenetére


RCH663
aktív tag

A KÜLÖN FIZIKAI partíció mindig jobb, mert egy sata csatorna elvi sebességét ketté osztod, ha ha két logikai meghajtó van rajta (ketté particionált) és ekkor persze nem is statikus a ketté osztás, hanem mindig attól függ ki milyen adathoz akar hozzáférni, és rendszer rangsorol. Itt még az is bekavar, hogy az agyes adatokra rangsor szerint mennyit kell várni.

Lehetséges megoldások csökkenő hatékonyság szerint

SYS: SSD; FSX: SSD2 (mondjuk egy 40-60 GB-s a SYS-nek, Egy legalább 120 GB-s az FSX-nek. Sebességbe jelenleg verhetetlen, pláne ha sata3, és az SSD-k is tudják)

SYS: SSD FSX: HDD-Raid ( A Két raid-es winyó kb annyiba kerül, mint egy ssd)

SYS HDD RAID1 FSX: HDD-RAID2 (Drága, zajos, relatíve sokat fogyaszt)

SYS+FSX: SSD (Ha csak egy meghajtónk van, szűkös lehet a hely)

SYS: HDD 1 FSX: HDD 2 (lényegesen stabilabb, gyorsabb)

SYS+FSX: HDD (ez betyár lassú)

SSD válsztás előtt olvasgasd a teszteket, az olcsó itt is meg tudja bosszulni magát, de nem minden drága jó feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#11422) Asbee válasza RCH663 (#11411) üzenetére


Asbee
veterán

Kipróbáltam HT lekapcsal olyan 4-5 FPS-t nyertem. Ez azért egy LHBP-nél már jelentős.

(#11423) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Segítséget kérnék.
A Yoke meghibásodása miatt elővettem a "lomtáramból" :) a régen használt Logitech Force 3D Pro joystickomat. Feltelepítettem, sőt a legújabb drivert is feltettem. De valami gond van, mert össze-vissza lötyög a kar. Úgy emlékezem, hogy az valamikor állt, mint a cövek :) Mikor oldalt húztam, visszaugrott egyenes állásba. Néztem a neten is egy videót - http://www.youtube.com/watch?v=8HSVLmXhX-8 - , itt is látható, hogyan kellene működnie.
Körbenéztem és látom, hogy van rajta a kijövő vezeték mellett egy csatlakozó hely. De nem emlékezem, hogy ennek külön tápja lett volna?. Ha igen, akkor elkallódott :(( Ezért nem működhet a force feedback?
Vagy az nem függ ettől? Ha nem, akkor hol kell azt beállítani, hogy működjön?
Ha kell hozzá ez a betáplálás, lehet ilyet kapni? Hol? Vagy lenne valakinek feleslegbe?

Remélem, nem túl zavaros amit írtam.

Kösz!

(#11424) BigBlackDog válasza czakof1946 (#11423) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Külön tápja van annak. Ráadásul egy 0,75 Amperes, 24 Volton.
Pl. itt van pár. Persze arra nem esküszöm, hogy a csatlakozó mérete is jó, de max. egy forrasztással orvosolható.

[ Szerkesztve ]

(#11425) pusi1981 válasza wolruf (#11413) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Én megyek, de csak szombaton az oktatásra.
Már várom :))
Remélem érthetően fogják leadni az anyagot ...

(#11426) wolruf válasza pusi1981 (#11425) üzenetére


wolruf
őstag

aHogyhogy csak szombaton csak az oktatasra? :-/ Mi lesz meg? Nomeg mikor?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11427) uRSul


uRSul
tag

Sziasztok!

Azt hiszem felfedeztem a Bermuda-háromszöget (igaz Európában)! :)
IVAO-n repülve próbáltam egy ESMS-EPKK útvonalat repülni, ahol találó a próbáltam kifejezés, mert 3 próbából 3x fagyott lett az FSX a képen körrel jelzett területen valahol. Érdekes, mert se előtte se utána, más úton indulva sem volt probléma! Mi lehetett ennek az oka?
Biztosan örültek IVAO-n, hogy 3x eltűntem (nem tanultam a saját esetemből) ! :) Szerencsére nem egy zsúfolt útvonal volt ez.

(a kép ma reggel, egy kevésbé forgalmas időszakban készült, azért nincs tolongás a hálózaton :) )

[ Szerkesztve ]

(#11428) Korcsii válasza uRSul (#11427) üzenetére


Korcsii
őstag

Windows eseménynapló ír valamit?

(#11429) czakof1946 válasza BigBlackDog (#11424) üzenetére


czakof1946
tag

Kösz!

(#11430) pusi1981 válasza wolruf (#11426) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Másnap van szimulátor is aszem... Az 15 be kerül.
Így csak 7-8 ezer a 4 óra oktatás.

(#11431) wolruf válasza pusi1981 (#11430) üzenetére


wolruf
őstag

Érdekes, ez a másnapi sztori kimaradt nekem, pedig mondták, hogy lesz szimulátorozás is... Nekem egyben valami 17 körülre mondták szimmel együtt. Ha jól sejtem a szim az a HighFly-ban lesz. Mindegy, holnap kiderül :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11432) uRSul válasza Korcsii (#11428) üzenetére


uRSul
tag

Ezt találtam: "A(z) fsx.exe program (verzió: 10.0.61637.0) kommunikációja a Windows rendszerrel megszakadt, ezért a program leállt." A forrás: Application Hang.
És van még 2 hasonló csak ott az ivap_dllhost.exe a bűnös.

(#11433) uRSul


uRSul
tag

Még egy dologban kérnék segítséget a mesterektől, mert kezd egyre jobban idegesíteni! :)

Mit kellene be/átállítanom ahhoz, hogy ha ablakot váltok FSX és más programok között (utazómagasságon nem mindig figyelem a felhőket) akkor a joystick néha csak nem lesz aktív ha visszamegyek FSX-be. Ez különösen leszállás előtt kellemes meglepetés! :)
Logitech Force 3D Pro a típusa.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#11434) Asbee


Asbee
veterán

Mostanában állandóan crashel a FSX, nincs valami tippetek mi lehet?

Általában ez a hiba:

A hibát okozó alkalmazás neve: fsx.exe, verzió: 10.0.61637.0, időbélyeg: 0x46fadb14
A hibát okozó modul neve: ntdll.dll, verzió: 6.2.9200.16420, időbélyeg: 0x505aaa82
Kivételkód: 0xc0000008
Hiba pozíciója: 0x0007b921
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x768
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01ce113e66c3c7b5
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\fsx.exe
A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Jelentés azonosítója: 46b29487-7d32-11e2-becd-002522f646b2
A hibát okozó csomag teljes neve:
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

(#11435) djfules


djfules
tag

Hali, mióta megvan az új gépem még nem próbáltam ki, hogy hogy néz ki Direct X 10-el, legnagyobb meg lepetésem re 120 FPS-t produkált ugyanolyan beállításokkal! Tudom hogy írtó bugos, de pl mik ezek bugok? És mit változtat a gamen? Én annyit vettem észre hogy a víz szebben tükrözödik meg az árnyékok szebbek....Sajna ugyebár a LightBloom sem működik, de vajon az fps limiter sem müködik azért lehet ez a nagy fps? Lehet az hogy dx10-zel jobb fps- tudok elérni?

(#11436) Freiherr


Freiherr
őstag

Van arra valami egyszerű módszer,hogy az összes billentyűparancsot kitöröljem?A legtöbb funkciót úgyis vc-ben használom,a többit meg bekonfigurálom magamnak,de nincs nagy kedvem egyesével végigmenni a listán.

XXX

(#11437) Colos1 válasza Asbee (#11434) üzenetére


Colos1
őstag

Nekem anno akkor dobott ilyesmi hibákat, amikor nem tetszett neki a húzott CPU -m.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11438) Asbee válasza Colos1 (#11437) üzenetére


Asbee
veterán

Már én is gondoltam ilyenre, de több óra bf3, far cry3 stb játékokkal semmi gondom.

(#11439) Colos1


Colos1
őstag

Megoldást találtam a LAG -omra :C Igaz, nem szűnt meg teljesen, de annyira mérséklődött, hogy már nem zavar annyira

Beírtam az FSX.CFG -be, hogy:

[JOBSCHEDULER]
AffinityMask=14

Sokkal simább lett, így is meg-megakad, de ez már alig zavaró...

(#11438) Asbee: Az FSX szinte mindent CPU -ból számol, még azt is, amit más, normális program GPU -ból. Érzékenyebb az instabil CPU-ra, mint bármi más.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11440) uRSul válasza wolruf (#11431) üzenetére


uRSul
tag

Na, profi Airbus-os lettél?
Lehet, hogy többen is örülnénk egy beszámolónak egy ilyen oktatásról! :)

(#11441) wolruf válasza uRSul (#11440) üzenetére


wolruf
őstag

Elhatároztam szombaton (egyéb okok miatt), hogy mostantól senkiről és semmiről nem mondok rosszat, így próbálok objektív maradni az oktatással kapcsolatban.
Érdekes volt.
Bővebben: az AIRBUS oktató késett egy és negyed órát, így a 4 órás tanításból lett 2 és háromnegyed. Az első 1 és negyed órában az alapokat próbálta a nem hozzáértőknek elmesélni a PCPILOTCENTER kollégája. Aki semmit sem tud a repülésről, annak hasznos lehetett, nekem kissé unalmas volt (rengeteg önismétléssel). Miután megjött az oktató (aki egyébként kisebb gépen másodpilóta vagy elsőtiszt, kinek hogy tetszik), beleugrott az előadásba, ami igazából gyors elhadarás lett. Elmondta, hogy mi az elmélete az Airbus működésének, nagy vonalakban vázolta az indítás és az FMGS működését. Volt egy SAS által használt oktató FMGS szimulátora, ezen bemutatott egy LHBP-TPS-LHBP utat, mely másodikra sikerült csak, elsőre nem ment a leszállás. Kérdezni lehetett volna, de elég tömören lett ledarálva az anyag, így kérdés sem volt. Szerintem mindenki emésztett (már aki egyáltalán értette, miről is van szó).

Összességében 3 dolog miatt volt számomra, mint kocaszimulátoros számára hasznos:
- megtudtam, hogy a hidraulika rendszer min alapul, hogy működik, milyen ,,vészhelyzeti'' lehetőségek vannak
- szabályos, általános motorindítási folyamatot megismertem
- nagyjából megértettem az FMGS működését

Hogy megérte-e? Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, végülis azt mondom, igen. Elvileg megkapjuk majd az oktatási anyagok PDF változatát (ezt még nem kaptam meg), ezeken tényleg csak átrohant az előadó, pedig érdekes lehet (már a felvillanások alapján :D ). Másnap este megpróbáltam lerepülni kedvenc LHBP-LOWW útvonalamat A320 Extendeddel és azt kell mondjam, tetszett. Nomeg sikerült :D Teljes cold and darkból (bocsi, MAC-en mindig lusta vagyok megkeresni az and jelet :D ) sikerült indítani ,,szabályosan'', sikerült felprogramozni és lerepülni az utat. Persze fiam miatt kb. 20 megszakítással :D Majd még gyakorlok vele többet, de eddig nagyon tetszik ez a szöszmötölős, mindent sokszor átnézős repülés (ami alap és F-lite gépeknél ugye nincs meg). Sajnálom, hogy nem támogatja a Saitek paneleket ez a komplex gép, egyszerűbb lenne a multi panelen állítani magasságot, headinget, dehát így, egérrel is van pici hangulata (bár számomra retro :D ). Ami fura még, hogy a flight director nem megy az instrument panelen, így mindig műszerfallal kell repülni ILS-t (bár a robot úgyis megoldja :D ).

Oktatásra visszatérve: elvileg valamikor heteken belül lesz a szimulátorozás (1 óra A320-al), kíváncsi leszek, lesz-e valami foganatja ennek az okulódásnak :)
Bocsánat, ha hosszú volt, remélem nem hagytam ki semmit.

Szerk: gondolom senkit sem érdekel, de leírom, mert bár lazán, de ide tartozik :) Végre sikerül (úgy néz ki) szereznem egy makett AVRO RJ85-öst (már régóta vadászok rá :D )

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11442) uRSul válasza wolruf (#11441) üzenetére


uRSul
tag

Na, akkor most már bármilyen útvonalat lerepülsz útvonaltervező alapján! :)
Ha tanultál új és hasznos dolgokat, akkor tényleg megérte, igaz kár az 1 és negyed óra mínuszért.

(#11443) djfules


djfules
tag

Hát is nem tudom.... Nekem biztos nem érte volna meg, ha mondjuk legalább egy Airbus pilóta oktatta volna, de így szernintem semmi újat nem halhattál ami nincs benne valamilyen manuálban vagy Quick Reference Handbook-ban de ezt nem tudhatom és nem voltam ott... Így van kár azért az egy óráért, de ne haragundj emberek 8 ezret kérni egy oktatásért aztán késni róla!? De ha már késik valaki akkor nem kellet volna meghosszabbítani az oktatást annyival amennyivel késöbb jött??? Amatőrök...Ja és az oktatás annyagát illő lett volna azonnal kézbe kapni kinyomtatva, azért kiváncsi vagyok mikor kapod meg.....

Csak ez miatt komentáltam az esetet és ez miatt nem veszek részt hasonló dolgokon főleg ezek után, köszi a beszámolót!

(#11444) wolruf válasza djfules (#11443) üzenetére


wolruf
őstag

Van igazság abban, amit írsz, mindenesetre nagyon várom az anyagot, mert igazán az dob sokat rajta, mivel nem olyan ,,száraz'', mint egy Reference book vagy egy nagy manuál.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11445) djfules


djfules
tag

Na a stabil FSX-em elszállt nem telepítettem hozzá semmi ( kivéve a FSWaterConfiguratort de nem hiszem hogy ez okozza a hibát) 10 perc után minden alkalommal lefagy....
Eseménynapló:

A hibát okozó alkalmazás neve: fsx.exe, verzió: 10.0.61637.0, időbélyeg: 0x46fadb14
A hibát okozó modul neve: g3d.dll, verzió: 10.0.61637.0, időbélyeg: 0x46fadb58
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x000ba79f
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xe74
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01ce13816f537960
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: D:\FSX\fsx.exe
A hibát okozó modul elérési útja: D:\FSX\g3d.dll

Tudtok rá megoldást?

(#11446) ETOM


ETOM
addikt

DX10 alatt nem működik a beépített AA ez ilyen vagy nálam a gond :F

(#11447) RCH663 válasza ETOM (#11446) üzenetére


RCH663
aktív tag

Ilyen. Nem lett kész. Külsőleg tudod, ráhúzni az AA-t.

(#11448) RCH663 válasza djfules (#11445) üzenetére


RCH663
aktív tag

UIatomation.dll probléma, memória összeomlik

Ezt próbáld

(#11449) djfules válasza RCH663 (#11448) üzenetére


djfules
tag

Köszi közben megoldodott valószínű az FSWC okozta a hibát visszaraktam defaultra a settingset és mükszik, mást tényleg nem csináltam, pass ígymarad..

(#11450) pusi1981 válasza wolruf (#11444) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Ma hívtam a pilotcenteres hapsit azt mondta hogy nem jó az email rendszerük,de foglya küldeni napokon belül az oktató anyagot.
Engem az idegesített de nagyon, hogy a centeres csávó és a csaj a hátsó sorba beülve egész oktatáson dumáltak, susmorogtak. Nagyon idegesítő volt. Dugi videót csináltam a felprogramozásról :) a minősége elég satnya(digi zoom miatt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.