Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43451) worxland válasza worxland (#43449) üzenetére


worxland
addikt

Ott is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#43452) shteer válasza worxland (#43451) üzenetére


shteer
titán

Ott meg talan lassit is...

..szerintem jónak tűnik

(#43453) psycroptic válasza vazzz (#43444) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez és ez alapján telepítettem ill. állítottam be az ssd-t.

(#43445) Fire/SOUL/CD:

letöltöttem és feltelepítettem eredmény:

Lényegében csak arra volnék kíváncsi, hogy megfelelően van-e beállítva az ssd a mért értékek alapján? :R

PSNID: Tomy83PS

(#43454) Fire/SOUL/CD válasza psycroptic (#43453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a leírások alapján jártál el, akkor alapvetően rendben kell lennie mindennek, a TRIM működését kell ellenőrizni, ha eddig esetleg nem tetted meg(leírásomban ez is szerepel), ha az is oké, akkor már csak használni kell az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43455) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv.
tudna nekem ajánlani valaki egy jó 128gb sata3 ssd-t, nekem még nincs tapasztalatom ssd iránt és szeretnék egyet venni.
köszi.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43456) jeni válasza Akcok94 (#43455) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Itt kérj ez iránt segítséget.
Kontrétan,mennyit áldozol? mibe lesz téve? elvárások? márka szerint? milyen lappal,vagy notival megy-e?

(#43457) Akcok94 válasza jeni (#43456) üzenetére


Akcok94
senior tag

egy FXA990 UD7 lap ,talán fx8120/50 mellé, márkából nem tudom melyik a jó de kb 25e ft lenne rá.
elvárás minél gyorsabb legyen és ne menjen tönkre hamar.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43458) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Szia ssd vasarlas elott vagyok. Maximum 33ezer ft-om lenne ra. De ebben benne kene hogy legyen egy sata kabel is, mert az nincs. Kinezetem par db-ot, mitszoltok ezekhez?
Vagy esetleg ennyiert ha van jobb, szoljatok kerlek. Mutatom is oket.
SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW
OCZ 128GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G
Ha a Kingston nem nagyon lasabb, meg nem eszreveheto akkor az lenne a legjobb. Mert az azert 6-7ezer ft-al olcsobb. De ha ugy gondoljatok megeri a tobbi akkor hiszek nektek.
Koszi elore is a valaszokat.

(#43459) tiboca7


tiboca7
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok Prof.
Nem rég vettem egy Agaliti 3 SSD-t, telepítettem rá W7 (64bit) rendszert, de lehet hogy nem helyesen. (nem telepítettem semmilyen drivert) :(
Mert szégyenteljes eredményeket kaptam:
Seq: ~ 100 - 110
4K: ~ 25 - 40
Config: Evga 790i Ultra sli, Q9550, Gibabyte 3870, 4GB DDR3.
(tudom hogy Sata 2-es a deszkám, de ilyen rossz eredménnyel ?) :F
Probáltam a deszkám topikjában némi BIOS beállítási segítséget kérni, de kihalt a topik. :(((
Én meg elveszek a sok beállítási lehetőség között. :O

(#43460) zetecR válasza Nyuszo01 (#43458) üzenetére


zetecR
addikt

Én a Samut venném.

(#43461) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!
Én is ssd vásárlásra adnám a fejem, megirigyeltem öcsém laptopjából hogy mennyire pörgős a rendszer.

Nekem egy "régi" sata2-es msi p35 neo2fr lapom van (full konfig az adatlapomon).
Egy 120gigás ssd-t szeretnék, 64bites win7 költözne rá.
Ezeket néztem amik beleférnek a keretbe:

OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G
OCZ 120GB SATA2 SSD 2,5" Vertex Plus R2 VTXPLR2-25SAT2-120GB
OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G

Melyiket ajánlanátok az adott konfighoz és miért?

Köszi előre is! :R

(#43462) rgeorge válasza Tamoo (#43461) üzenetére


rgeorge
addikt

Samsung 830 nem játszik? Túl van a kereten? Érdemesebb SATA3-ast nézned egyébként, könnyebb lesz rajta túladni, ha kinövöd, ha egyáltalán el tudod majd adni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43463) Fire/SOUL/CD válasza tiboca7 (#43459) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, itt oda kell figyelni a telepítésre. nem tudom eddig mik kerültek fel, vagy sem, ezért reinstall, de most ez alapján járj el [link]
Esetedben pár fontos infó a cikk mellé
1. Alacsonyabb sorszámú, fekete SATA csatlakozóba csatlakoztasd az SSD-t
2. IDE módra állítsd a BIOS-t(RAID legyen letiltva)
3. NVidia chipset-et ne telepíts semmiképp
4. Ha a W7 magától felpakolna NVidia nforce sata controller-t, akkor azt le kell cserélni a W7 alap IDE drverre (le van írva ez is a linkelt bejegyzésben)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43464) Tamoo válasza rgeorge (#43462) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amiket felsoroltam is sata3-asok. :F Elpasszolni biztos nem fogom ha megveszem, inkább a későbbi alaplapcsere miatt lenne már jobb most sata3.

(#43465) jeni válasza Akcok94 (#43457) üzenetére


jeni
félisten

A 120GB SSD esetén,ha szorít a keret:

Gigabyte GA-990FXA-UD7 alaplapon Marvell chip van,és ha jól tudom a Kontroller alapján: SandForce nem szeretik.Belassulnak tőle
Elvileg ez a Vertex 4 120GB már jó lenne,de a hírek szerint ennek a vezérlője is SandForce csak át van címkézve ,de az már tiszta OCZ firm. van rajta.

ebben az esetben a Samsung 830 128GB tudnám javasolni és hozzá egy SSD beépítő keretet.

(#43466) Akcok94 válasza jeni (#43465) üzenetére


Akcok94
senior tag

én ezt néztem.
ez megfelelne neki?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43467) jeni válasza Akcok94 (#43466) üzenetére


jeni
félisten

neeeeeeeeeeeeeee! :Y

ugyanis a sima V200 szériások nem egy jól sikerült darabok.
ráadásul az is SF vezérlős
abból csak a +V200 szériás a jó

Így marad a Samsung 830 széria és a Vertex 4 és a Agility 4

várd meg a többiek mik mondanak majd

(#43468) Akcok94


Akcok94
senior tag

ennyit számít a chip készlet?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43469) jeni válasza Akcok94 (#43468) üzenetére


jeni
félisten

sajni :K

nálam a PC-s lapban Intel vezérlő van így oda Corsair GT120-t tettem
a Samsung laptopban szintén Intel vezérlő van igaz az csak Sata II-s oda egy Vertex 3 120 GB tettem.

[ Szerkesztve ]

(#43470) fudi2002 válasza jeni (#43465) üzenetére


fudi2002
veterán

dupla hsz bocsi

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#43471) fudi2002 válasza jeni (#43465) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezt honné vetted? Helyesbítelek, a vertex4 alatt egy marvell 9187vezérlő lapul, nem szendforsz. Az egyedi firmware stimmöl, indilix fantázianéven... szal Neked az pont jó.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#43472) jeni válasza fudi2002 (#43471) üzenetére


jeni
félisten

valami ilyesmit olvastam korábban,és írták,hogy még se indilix ,csak egy átcímkézett,de OCZ írta a firmet hozzá

mivel a kérdezőnek Akcok94 a Giga lapja marvell vezérlős és volt korábban írva,hogy azok nem nagyon komálják a SF-t,tehát nem voltam messze az igazságtól,ezért írtam,hogy ha valaki tudja pontosítani akkor írja oda még pár sorban

[ Szerkesztve ]

(#43473) S.O.S. válasza Nyuszo01 (#43458) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Ha a teszt eredményeket vesszük alapúl a Vertex 4 a nyerő ! :)

Üdv,

(#43474) Vieron


Vieron
tag

Sziasztok lenne némi problémám SSD ügyileg.

Van egy Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplapon, AMD SataII vezérlővel.

Eddig egy Kingmax 64GB SSD-t használtam, de voltak problémáim a sebességgel, illetve random időközönként megállt 10-15 másodperce a gép. Először a szoftveres Raid 0-ra gyanakodtam, de levettem a vinyókat a vezérlőről, de a hiba megmaradt.
Ezért kicseréltem egy OCZ Agility 3 60GB eszközre, de a probléma újfent megmradt, ezért kezdek az alaplapi sata vezérlőre gyanakodni.

Beüzemelést a itt a fórumon leírtak alapján csináltam, de nem vagyok elájulva az eredményektől:

AHCI + TRIM elvileg működik:

Valami ötlet, hogy ez a véletlenszerű időnként előbukkanó 10-15 másodperces fagyás mitől van és mivel orvosolható?
Windows hibanaplóban nincs sem hardveres sem szoftveres hiba bejegyzés a fagyás időpontjaiban.

A vezérlőn mind a 6 Sata port használva van.
OCZ 60GB SSD, 2*250Gb Samsung HDD RAID 0, 320 GB HDD, Plextor dvd író, Sata - eSata átalakító, ebben a sorrendben vannak az alaplapra dugva az eszközök.

(#43475) S.O.S. válasza jeni (#43465) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Hali !

A Vertex 4 vezérlője nem lehet SandForce mert ( default random ) mérésnél hozza a gyári adatokat !
Bárhogy tesztelem a CrystalDiskMark progival minden módban ugyanazokat az értékeket hozza !

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#43476) BRIKLY válasza Vieron (#43474) üzenetére


BRIKLY
veterán

A lényeget kihagytad... [link]
A fagyáson pedig Chipset Driver segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#43477) S.O.S. válasza BRIKLY (#43476) üzenetére


S.O.S.
senior tag

A link a 4-es szériára már nem igaz ! :DDD

(#43478) Bodor válasza Vieron (#43474) üzenetére


Bodor
veterán

Nem tudom milyen AMD Chipset driver, vagy AMD RAID controller van telepítve a gépeden, de én megpróbálnám erről az oldalról, a AMD RAID controller RAID mód, verzió: 3.2.1540.92 (Windows 7 64 bit) drivert.

(#43479) BRIKLY válasza S.O.S. (#43477) üzenetére


BRIKLY
veterán

Oké,azt nem én írtam, de neki Agility 3 van. ;)

(#43480) Tamoo válasza Tamoo (#43461) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem valaki valami okosságot?

(#43481) Vieron válasza BRIKLY (#43476) üzenetére


Vieron
tag

Szia!

AMD Ahci drivert használok, MS Ahci ugyan gyorsabb volt (AS SSD 320 pont), de lényegében kétpercenként állt meg 15-30 másodpercre a gép, az AMD driverrel random módon csinálja.

Olvastam még, hogy kapcsoljam raid módba a vezérlőt ahci helyett, úgy ugyan ugrik TRIM (SF vezérlőnél asszem nem), de gyorsabb és stabilabb lesz. A bibi csak az, hogy a raid drivert telepítése közben kék halál...

Próbáltam Native IDE módban is, lasabb lett, de a hiba ugyanúgy jelentkezik.
Ami viszont furcsa, hogy a CDI, SSDLife és HD Sentinel is azt írja, hogy így is működik a TRIM.

Gondolkodom rajta, hogy kirakom az SSD-t egy külső SATA vezérlőre, de csak PCI-Express 1.1 slotom van szabad, abban meg nem tudom hogy teljesítene...

(#43482) Vieron válasza Bodor (#43478) üzenetére


Vieron
tag

Szia!

Köszi a tippet, de bármilyen AMD raid drivertől kék halálállal elköszön a windows 7...

(#43483) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tanácstalan vagyok... a héten jó lenne megrendelni.
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G --24e körül vagy szánjak rá többet és ezek közül valamelyik? (na de melyik és miért? :F)

SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW
OCZ 128GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G
CORSAIR 120GB SATA3 2,5" Force GT CSSD-F120GBGT-BK

Konfig az adatlapomon, jelenleg sata2-es msi lap van. Kompatibilitási gondjaim lehetnek bármelyikkel is?
Jövőre elképzelhető hogy veszek egy új sata3-as lapot.

[ Szerkesztve ]

(#43484) Bodor válasza Tamoo (#43483) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem az alaplapoddal kompatibilis mind a 4 felsorolt SSD. Általános felhasználás alatt nem tapasztalható teljesítménykülönbség közöttük, még SATA2-ön sem.
Én a kiválasztott KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G-at javasolnám, mert ár/érték arányban az a legjobb. Sok problémáról nem hallottam vele kapcsolatban. Mindenképpen javaslom a BIOS és az SSD-n a firmware frissítését az oprendszer telepítése előtt. Telepítéshez ezt a cikket javaslom.
Ha fontos az 5 év garancia, akkor a Vertex 4 jó választás lehet, persze meg is kell fizetni az árát. A Samsung 830, és a Corsair GT is hibátlan termék, de nem látom indokoltnak a magasabb árat, illetve ha fontos az árban benne lévő pc-s beépítőkeret, akkor a Samsung kiesik, mert a WW változatnál nem jár a csomagban, ellenben pár száz forintért külön megvásárolható.

[ Szerkesztve ]

(#43485) baro32 válasza Tamoo (#43483) üzenetére


baro32
aktív tag

Hello

Szerintem a megfelelő teljesítményt SSD/ALAPLAP úgy lehetne legjobban behatárolni hogyha a felhsználók legtöbbségétől összegyüjteni a tapasztalatokat leírásokat.
Nem a sok hablaty kell hanem csak egyszerűen a tények.
Pl.nálam: Dell n5010-es laptop samsung 470series 256GB sata2 (r:230-w:200MB/s)
Lenovo y580-as laptop samsung 470series 256GB sata2 (r:250-w:230MB/s)

Tehát ennyi lenne egyszerűen mint látod ugyanaz az ssd más laptopban/konfig-ban máshogy muzsikál/teljesít.
De láttam már olyan leírást is amelyben a samsung 830series sata3-sata2-es csatolón nem hozta ugyanezt a teljesítményt.
Ezek a leírások saját tapasztalatok alapján készültek!
Remélem segítettem valamennyit a választás szűkítéséhez.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#43486) Tamoo válasza Bodor (#43484) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Igazából még a samsung tűnt szimpatikusnak olvasottak alapján.
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G 24e
SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW 29e

Akkor azt mondod a samsung nem éri meg azt a plusz ~5e-t?
Kingston-hoz se jár semmi ugye? kábel, keret?

Igazából engem nem érdekel annyira hogy most hajszálnyival gyorsabb egyik-másik, csak egy megbízható ssd-t szeretnék pár évre a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#43487) DeFranco válasza Tamoo (#43486) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt csak 27,5k [link]

(#43488) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Feltenném itt - is - a kérdésemet, a másik topikban nem érkezett reakció a kérdésemre - vagy csak "rosszul" kérdeztem.

Hamarosan beruháznék egy SSD-be. Ennek az otthoni gépemben az egyik fő oka a Guild Wars 2 rengeteg töltögetése. Szóval jelenleg oprendszer + egy játék - illetve néhány program - kerülne az SSDre. Méretben 120(128) GB-osban gondolkozom. Árban olyan nettó 20-25 ezret szánnék rá maximum.

Olvasgattam a teszteket, amikben kihoznak szép számokat és elég nagy különbségeket, aztán olvastam "gyakorlati" teszteket is, ahol gyakorlatilag nincs különbség az SSDk között. Én nem azért venném az SSDt, hogy tesztelgessem, hanem, hogy használjam, továbbá nem vagyok "rasszista", így bármilyen márka szóba jöhet. Firmware frissítéstől kicsit félek - ismerősök közül volt, aki javasolta a Corsair Neutron sima verzióját, de PH! teszben olvastam, hogy firmware frissítés még feltehetően kelleni fog neki.

Jelenleg egy Asrock A770DE+ alaplapom van, de idővel váltanék egy SATA3-asra - feltehetően még azelőtt, hogy megdöglik az SSD, így Sata3as változat előnyben.

Fentiek alapján tudnátok javasolni nekem egy márkát?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#43489) DeFranco válasza CactuS (#43488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyet nemigen, volt ebből torokharapdálás elég a napokban. A "milyen SSD-t vegyek" topic első hozzászólásában vannak az ajánlott SSD-k, mivel neked ha jól tudom nem marvelles a lapod, ezért gyakorlatilag mindegy, melyiket választod ezek közül, az ár és a garancia dönt. Esetleg márkahűség, vagy egyéb dilik. Ami most nagyon pörög, az a Kingston V+200 az OCZ Agility 3 és a Samsung 830. 25 nettóba mind belefér, majdnem 25 bruttóba is.

[ Szerkesztve ]

(#43490) MZsoltee válasza CactuS (#43488) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sokat dob a GW2-n én most léptem meg. Csak ajánlani tudom a váltást. A milyen ssd topicban találsz bővebbeket OCZ Samsung vagy a 200+ kingston, amit én is vettem.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#43491) scope2007 válasza Tamoo (#43486) üzenetére


scope2007
addikt

szerintem vertex4, én is azt vettem.
gari5 év, az se átlagos.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#43492) CactuS válasza MZsoltee (#43490) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi a választ (+DeFranconak is).

Erről a Kingstonról van szó, ugye?

Van olyan bolt, ahol van raktáron is? Ahogy néztem az első pár helyen (még az AQUAban is) ~3 nap a várható érkezési idő.

szerk: mármint SVP200S3/120G a típusszám.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#43493) DeFranco válasza CactuS (#43492) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát én is annyit tudnék tenni, mint te, végigkattintgatni a boltokat. iPon, Aqua, Lord, User's, stb. Aztán valahol majd csak lesz.

iPon akciózta pár hete dulván, akkor nagy valószínűséggel eléggé lesöpörték a padlást.

(#43494) MZsoltee válasza CactuS (#43492) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen ilyent vettem.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#43495) 04ahgy válasza Akcok94 (#43468) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennyit. Azonban bátran vehetsz SandForce SSD-t is, jeni tanácsával ellentétben, mert 6db SATA 6Gbps portot az AMD SB950 déli híd ad (fekete SATA portok), és csak a két GSATA port (szürke) használ külön gyártótól származó vezérlőt. Értelemszerűen te pedig nem akarod arra kötni az SSD-d, hanem a natívra.

Mondom ezt nem félinformációk alapján, ugyanis magam is rendelkezem egy 990FXA-UD7-tel.

A fekete portokon nem fog a SandForce és a Marvell összeveszni, mert nem érintkeznek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43496) Bodor válasza Tamoo (#43486) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, azt mondom, hogy nem éri meg az 5 K különbözetet. Felhasználás alatt érzésre egyformák, mindkettőre 3 év garancia van. A többi marketinges rizsa.
Igaz az, hogy a Kingston V+200-hoz sem jár beépítőkeret.

(#43497) Tamoo válasza scope2007 (#43491) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hol adnak rá 5évet? Hirtelen két boltot néztem de mindkettő 3-at ír.
Ehhez jár valamilyen "tartozék"?

Bodor: Köszi a válaszokat!

(#43498) Bodor válasza Tamoo (#43497) üzenetére


Bodor
veterán

Itt 5 év a garancia a Vertex 4-re, melyhez jár a beépítőkeret, de sajnos most zárva vannak, és leghamarabb csak 27-én kapod kézhez az árút.

(#43499) Tamoo válasza Bodor (#43498) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Azt hiszem a Kingston lesz, beépítő keretet meg majd veszek vagy csinálok magamnak. Szerintem ha 3évet kihúzok egy ilyennel az már jó, nem ér meg az a +2év ~8-9e-t.

(#43500) Tamoo válasza Tamoo (#43499) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kábelt mindegy milyet veszek hozzá? Mirefel lesz egyik SATA2 vagy SATA3 ? :F Azt hittem ugyanolyanok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.