Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43101) shteer válasza Bodor (#43068) üzenetére


shteer
titán

papíros gari, rendszer lementve, fontos adatot nem tárolok a notin :))

..szerintem jónak tűnik

(#43102) Bodor válasza shteer (#43101) üzenetére


Bodor
veterán

Így kell ezt csinálni!

(#43103) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

A következő probléma kapcsán kérem segítségeteket:
Samsung 830-as SSD-t Bios felismeri.
WIN7 felismerte, telepítette az eszközkezelőt.

Az "Intézőben" viszont nem látom az SSD-t.
Próbáltam, hogy adok neki "betűjelet", de ezt sem tudtam megtenni.

Valakinek van valami ötlete?

Előre is köszönöm!

(#43104) Bodor válasza newclass (#43103) üzenetére


Bodor
veterán

Lemezkezelőben formáztad ?

(#43105) newclass válasza Bodor (#43104) üzenetére


newclass
tag

Próbáltam, de nem hozza fel lehetőségként.

Ezt látom:

[link]

(#43106) newclass válasza Bodor (#43104) üzenetére


newclass
tag

Illetve a meghajtóra kattintva még ez a menü jön be....

[link]

Lehet valami nagyon egyszerű dolgot nem tudok/nem csinálok jól, de nincs ötletem mi lehet az...

(#43107) Fire/SOUL/CD válasza newclass (#43105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ezen a képen válaszd az Új egyszerű kötet opciót és a többi egyértelmű lesz (Elsődleges és NTFS fájlrendszert válassz majd).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43108) batt


batt
aktív tag

ÖÖÖÖ

Lehet,hogy rossz drivert tettem fel az alaplapomhoz?

Vagy jó?

KÉP

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#43109) newclass válasza Fire/SOUL/CD (#43107) üzenetére


newclass
tag

Köszönöm! :))

(#43110) newclass válasza Fire/SOUL/CD (#43107) üzenetére


newclass
tag

Még annyit kérdeznék, hogy klónozni szeretném a "C" és "D" meghajtómat az SSD-re. (egyiken a Win7 van, a másikon az Office, programok, stb...) de van egy olyan partíció is, hogy "rendszer számára fenntartott". Ezt is érdemes az SSD-re raknom?

(#43111) vazzz válasza newclass (#43110) üzenetére


vazzz
őstag

Sőt, kell, mert anélkül nagy valószínűséggel nem fog indulni a win.

(#43112) Fire/SOUL/CD válasza newclass (#43110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy vazzz is írta, ilyen esetben át kell költöztetni a 100MiB-os partíciót is.
Klónozáshoz viszont ez esetben már közel sem mindegy, milyen szoftvert használsz, épp ezért ez ilyenkor jól jön: Klónozó teszt.

UI: Ha klónozás lesz, akkor felesleges volt particionálni is az SSD-t, mert a normális klónozó progik amúgy is megteszik. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43113) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha csak win gyorsítására használnám az ssd-t (win és program files lenne rajta csak) akkor van-e értelme vertex4-re dupla annyit kiadni agility3 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#43114) shteer válasza newclass (#43110) üzenetére


shteer
titán

jaja, az is. de hdd-ről én nem klónoznék.. csak egy másik ssd-ről

..szerintem jónak tűnik

(#43115) Fire/SOUL/CD válasza shteer (#43114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért nem? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43116) vazzz válasza ToBeY (#43113) üzenetére


vazzz
őstag

Ha csak a gyorsítás a cél, tárhely ugyanakkora marad, akkor semmi értelme a cserének. Még ha 1-2 ezer ft a különbség, akkor talán valakinek a tudat, hogy gyorsabb, megérhet annyit, de nem fog gyorsulni érzetre semmit, max tesztekben lesz némi előnye a vertex4-nek.

(#43117) ToBeY válasza vazzz (#43116) üzenetére


ToBeY
nagyúr

12k lenne az Agility 3 és olyan huszonpár ezer a vertex 4 mind kettő 64GB-os lenne.

(#43118) flashpointer válasza ToBeY (#43117) üzenetére


flashpointer
őstag

szia! Megkérdezhetem hogy melyik boltban lehet ennyiért beszerezni az agility3-at? köszi

(#43119) ToBeY válasza flashpointer (#43118) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Semelyik itt az aprón veszem egy sráctól.

(#43120) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

A napokban beszereztem egy Kingston V200+ jelű ssd-t.

A lapom: [link]

JMicron JMB36X a sata3 vezérlő rajta, driver telepítve van.

Ezek normális eredménynek számítanak SATA3 csatlakozón?

:R

[ Szerkesztve ]

(#43121) radi8tor válasza Illusion1010 (#43120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

All 0x00 (0 Fill) beállításon futtasd a tesztet.

⭐ Stella

(#43122) Illusion1010 válasza radi8tor (#43121) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Köszi :R

Ezek a számok már sokkal jobban esnek a szememnek :D

(#43123) newclass válasza Fire/SOUL/CD (#43112) üzenetére


newclass
tag

Igen, megfogadtam vazzz tanácsát (köszönöm neki) és azt is klónoztam!
Köszi a linket (és a cikket!), korábban már átnéztem és magával a Macrium használatával így tisztában voltam.
Külön nem particionáltam az SSD-t. Csak amit írtál (megformáztam), és utána már látta a Win7 az SSD-t.

Sajnos megint a tanácsotokat kell kérnem:
Szóval túl vagyok a klónozáson és szeretném ha a Win7 az SSD-ről indulna.
Az első Sata helyre dugtam be az SSD-t (valahol olvastam, hogy ez is számíthat).
Beállítottam a Bios-ban, hogy onnan bootoljon.
Kihúztam a HDD-t.

Elindul a gép...bejön a Win bejelentkező/boot képernyő...majd elkezdődne töltődni a Win, de itt megáll.
Esetleg valakinek van ötlete mit csinálhattam rosszul?

(#43124) faresz5


faresz5
senior tag

Nah én is szétszedtem a Dell insp N5010-t és átraktam a hdd helyébe az ssd-t.(Jó móka volt, az idióták leragasztották a billentyűt, alig tudtam felszedni.)
Win8 alatt 12Sec alatt bootol be a 34sec helyett. Jóval gyorsabb lett, ráadású egy csomó dolog ami a win7-s ajánlott beállítások között volt, az alapban bevolt állítva.

(#43125) vazzz válasza ToBeY (#43117) üzenetére


vazzz
őstag

Ennyiért ajándék az Agility, főleg, ha a gari is rendben van. :K

newclass: ahci, vagy ide módba van a bios beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#43126) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Csak érdeklődés képen, nem tudom, h milyennek kéne lennie, de ez így OK?
Samsung 830 64GB, Asrock SATA 3, AHCI, friss (2-3 hetes) W7.
AMD driverrel: [link]
MS driverrel: [link]

Tehát normális értékek-e, ill. melyik driverrel érdemesebb használni?

Ja és bocsi a szar képekért.

Let's begin, de gozaimasu!

(#43127) vazzz válasza _ak_ (#43126) üzenetére


vazzz
őstag

Teljesen jók az értékek.
A kép linkeknél elmaradt a http://

(#43128) FireKeeper válasza _ak_ (#43126) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

meg tudnád mondani, hogy milyen AMD drivert használsz? én is tegnap üzemeltem be ugyanilyen SSD-t, de nálam az MS driveres eredményeiddel megegyező értékeket produkál, gondolom azért mert csak az van fenn :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43129) _ak_ válasza vazzz (#43127) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi! :R

FireKeeper: sajnos nem tudom pontosan, először a Asrock honlapján lévő AHCI drivert tettem fel, majd az AMD oldaláról leszedett 12.8-as catalysban lévő. nem emlékszem már a verzió számra.

Tapasztalatok alapján érdemesebb AMD drivert használni vagy tök 8, h melyik legyen?

Let's begin, de gozaimasu!

(#43130) FireKeeper válasza _ak_ (#43129) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem akarlak terhelni, de ha esetleg egy közvetlen linket tudnál adni, nagyon hálás lennék :U
rákerestem hivatalos forrásból, de most épp nem működik az AMD honlapja, és nem akarok tévesen valami szutykot felrakni.

de ha esetleg más valaki tudnak adni direkt linket adni friss, AMD-s AHCI driverre, jöhet :K

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43131) Mania válasza FireKeeper (#43130) üzenetére


Mania
senior tag

(#43132) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
samsung 830 ssd-nél ha firmware-t frissitek töröl mindent az ssd-mről?

(#43133) molnarpeter válasza d.beni (#43132) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem.

mp

(#43134) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.
Beléptem a klubba egy Samsung 830 128Gb-vel. Hiba nélkül megy, pik-pak W7 install 20 perc alatt megvolt.
Emígyen hasít e:

(#43135) molnarpeter válasza Möhe (#43134) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Belaktad már? Ha igen, k. mennyi idei tart a leállítás?

mp

(#43136) newclass válasza vazzz (#43125) üzenetére


newclass
tag

ahci módba van állítva

(#43137) Fire/SOUL/CD válasza newclass (#43123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik, a feladatra alkalmas klónozót is próbálj meg, ami akár lehet, a tesztben nem szereplő AOMEI is(a teszt hozzászólásaiban linkelve van, nem kell sokat keresni).
Ha netalántán így sem lesz jó a klónozás, akkor régen rossz, ugorj neki egy tiszta telepítésnek(Logout-omban szintén találsz telepítési segédletet)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43138) Möhe válasza molnarpeter (#43135) üzenetére


Möhe
addikt

Folyamatosan "játszok" vele. Nem igen tudok hosszabb időt huzamosan rászánni jelen esetben,sajnos. Csak a kiegészítőket amik így utólagosan eszem jutnak teszem fel folyamatosan. Miért fontos, hogy meddig tart a kikapcs?

(#43139) DeFranco válasza molnarpeter (#43135) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pár másodperc, talán valamivel kevesebb, mint HDD-vel, de azzal sem volt hosszú. A boot idő töredéke.

(#43140) molnarpeter válasza Möhe (#43138) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&DeFranco: köszi :R Nálam nagyon hosszúra nyúlik, több perc. Minden gyártói stuff telepítve lett, talán azok, vagy a RAMDisk... :F

mp

(#43141) Bodor válasza FireKeeper (#43130) üzenetére


Bodor
veterán

Én erről az oldalról, a sima AMD SATA AHCI controller-t javaslom, nem pedig az egész chipset drivert....

(#43142) DeFranco válasza molnarpeter (#43140) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Először a RAMDisk-et lődd le. Az felesleges úgyis. ;] Mi van rajta? Temp? Pagefile?

#43143: szerintem mehet nyugodtan az SSD-re. Ha sokat eszik, majd kiteszed, de hidd el, nem kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#43143) molnarpeter válasza DeFranco (#43142) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Temp+Chrome cache. A mappánál, ahova lekapcsnál kimenti a tartalmat, be van kapcsolva a tömörítés.

mp

(#43144) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#43143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg Firefox vagy Jégsárkány(IceDragon) böngésző(FF motorra épül, akárcsak a Dragon a Chrome-ra) nem jöhetne szóba? Csak azért, mert akkor a RAM-ba lehet "cache"-elni. TEMP-re meg csak annyit, hogy vannak olyan progik(fejlesztőkörnyezetek, CAD, Adobe PS, FW, FP, stb stb), amiket telepíteni sem lehet, ha nem a rendszermeghajtón van a TEMP. Nyilván, ha nem vagy érintett, akkor oké.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43145) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne:
Éppen most raktam össze egy új konfigot egy samsung 830 256GB SSD-vel.
Rendszer még nincs rajta, meg tudom nézni valamilyen módszerrel, hogy milyen firmware van rajta? (kell-e frissíteni)
Vagy mindenképpen át kell raknom a régi gépembe, ahol van win7 és oda kell telepítenem a Magician Tool-t?

Köszi!

(#43146) troly válasza DeFranco (#43078) üzenetére


troly
tag

Bocs hogy csak most válaszolok de valami más gond is lehet a gépemen mert egyszer kétszer meg is fagy de talán nincsen összefüggés.Az ssd-i kiprobáltam amd-s gépben is amd-s vezérlővel is de ugyan az történt mint nálam. De ha azt mondod nem jók ezek az ocz ssd melyik ami jobb ha kell be tudom cseréltetni csak normál áron fizetnék rá.
Igen belátom ha jobban körülnéztem volna elkerülhető lett volna.
Tudsz valamit ajánlani?

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#43147) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#43144) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Chrome a favorit :B A Tempes infót köszi, eddig csak a World of Tanks telepítésénél volt annyi probléma, hogy kevés volt a 256MB, így megnöveltem 512-re; nameg a RAMDisk program maga sem szívlelte a dolgot... Viszont akkor a Temp megy vissza a C:-re :R

mp

[ Szerkesztve ]

(#43148) batt


batt
aktív tag

Előzmény

Igaza volt radi8tor1 kollégának!

Azért osztom meg ilyen soká a tapasztalatom mert teszteltem nem akartam el kiabálni!

Lehúztam a régi samsung winyó-m és tökéletesen működik minden!

Valamiért nem szeresik egymást! :N

THX a segítséget!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#43149) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Kicsit már bánom,hogy nem adtam el a HDD-met,és vettem nagyobb SSD-t. :B Kicsit drága a mérethez képest,de nagyon jó! :K Azt hiszem eladom a HDD-t, és veszek még egy 60-as Agility-t,és megy raid0-ba. ;]

(#43150) DeFranco válasza troly (#43146) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jók azok, jók azok, csak kompatibilitási probléma léphet fel (vagy gyári hibás, de ez más márkánál is előfordulhat).

Kellene egy nem marvelles gépen egy tiszta telepítést csinálni gyári winnel. Elvileg kellene mennie a marvellel is, csak nem 100%-os sebességen, de mennie kellene. Nézz rá HD sentinellel mit mond...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.