Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22451) mzso válasza McLaca (#22437) üzenetére


mzso
veterán

Magyarul a windows "zseniális"...

(#22452) Fire/SOUL/CD válasza Mandarinn (#22450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Végig kerestem a netet, de egy olyan linket/fórum hozzászólást sem találtam, ahol SATA 3 as HDD-vel, vagy SSD-vel árulnák ezt a modellt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22453) Findzs


Findzs
addikt

alaplapot cseréltem gigabyte t770-usb3 -ról 990 xa ud3 -ra és azóta 1 hiba fordult elő az adatátvitelben a sentinel szerint, amit okozhat kábelhiba vagy az eszköz hibája

a kábel ugyanaz volt mint a másik alaplapnál de azért lecseréltem egy sata 3 -as minőségi kábelre de azóta volt még egy hiba

tehát összesen már kétszer volt ilyen adatátviteli hibám alaplapcsere óta
azt furcsállom, hogy a gépben van még egy 500 seagate azzal semmi baj sincs

és még az az érdekes, hogy más smart kiolvasó progival az ssd 100% -os a sentinel szerint meg 98%

"sata phy error count" a neve annak a smart értéknek ahol a 2 hiba jelentkezett, a sentinelben nulláztam az értéket és most megint 100% -os az ssd
így könnyebben nyomon tudom követni mikor jön elő újra a hiba

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22454) Mandarinn válasza Fire/SOUL/CD (#22452) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Árulni nem árulják azt tudom. Notebookreview fórumon viszont aláírásnál van SATA 3-as SSD pár gépben. Ezt csak úgy tudom kideríteni ha megveszem és berakom?

(#22455) bazsi83vp válasza Findzs (#22453) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

és még az az érdekes, hogy más smart kiolvasó progival az ssd 100% -os a sentinel szerint meg 98% ........
ennek egy oka van - a program írója dönti el, hogy melyik s.m.a.r.t elemet mennyire veszi figyelembe a kondíció meghatározásánál. (ill. hogy az adott elemet egyáltalán figyelembe veszi-e) Ennek tükrében most döntsd el, hogy mennyit ér, mennyire hiteles a % érték. Sztem semmit. Ha hirtelen megugrik a hibás szektorok száma, vagy gyakori adatátviteli (PHY asszem) hibát észlelsz, akkor aggódj. Nekem is van 4 hónap után 1 adatátvitelim - belefér.

(#22456) Fire/SOUL/CD válasza Mandarinn (#22454) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól, hogy valaki beletett egy SATA 3-ast SSD-t (ami SATA 2 kompatibilis), attól még max 300 MB/s sebességet tud...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22457) Mandarinn válasza Fire/SOUL/CD (#22456) üzenetére


Mandarinn
senior tag

[link]

Hát ennyit találtam. A legfelső hozzászólás (5201)
SATA 2-vel is lehet 7.9 az élményindex?

(#22458) Laraxior válasza Mandarinn (#22457) üzenetére


Laraxior
titán

max az elsődleges lemez... de a processzor miatt sosem lesz maximum 7.9 :N
Tökmindegy milyen processzor, milyen órajelen akkor is csak 7.8-at ad rá. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22459) Mandarinn válasza Laraxior (#22458) üzenetére


Mandarinn
senior tag

de SATA 2 is lehet 7.8?

(#22460) Laraxior válasza Mandarinn (#22459) üzenetére


Laraxior
titán

nem tudom..nekem utoljára a RevoDrive volt 7.9...aztán kicsit telepakoltam úgy lett 7.8 :K Most 7.4

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22461) soldi3r válasza Mandarinn (#22459) üzenetére


soldi3r
veterán

nem értem, mi van 5.2 az a marhaság? nem olyan látványos? haszana, értelme nem sok
a végeredmény lényegésebb, bár azt nem lehet megosztani semmilyen "fórumon" :D

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22462) Gerisz válasza Findzs (#22453) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is van 12 és emiatt 88%, de én tuningoltam és instabilitás után jött elő.
De érdekes, hogy 1 kapcsoltai hibát 1%-nak vesz.
Mikor beépítettem a 204UI-t és elkezdtem rá másolni mindent adatmentés címén akkor 3918db ilyen hibát adott a sentinel :) azóta semmi

(#22463) zolkas


zolkas
csendes tag

Sziasztok:)
Segítségre lenne szükségem.
Notimba vettem egy ssd-t és a vista-t szeretném rá átrakni újra telepítés nélkül. Milyen programmal tudnám ezt megtenni. A régi hdd-nek vettem egy usb-s külső keretet. hdd abban lakik ssd gépben de nem tudom hogy küldjem át:) az oprendszert.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#22464) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

SSD vásárlásán gondolkozom 1 kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Mivel csak rendszer vinyónak kell ugye, így egy 64gigásat gondoltam ki.

Látom hogy Iponon már vannak ezek 22kiló környékén. Ugye ezek is teljesen jók, vmint mivel jobbak a drágábbak? gyorsabbak? Továbbá milyen márkát vagy típust ajánlanátok?

Előre is köszi a helpet

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22465) fagy53 válasza TheProb (#22464) üzenetére


fagy53
nagyúr

Vedd ezt!
Nem fogod megbánni, a hely mindig kell, mégha most elégnek találod a 64GB-t ez akkor is így van. Ennél a tipusnál a legolcsóbb az 1 GB és gyorsabb egy pár dologban a 22k-s Kingston-nál, míg a hasonló árért kapható Samu-nál valamivel lassabb /amit nem veszel észre/, de jelentősen jobb az ár/érték mutatója.
Megbízható!

(#22466) soldi3r válasza zolkas (#22463) üzenetére


soldi3r
veterán

acronis, ghost
de én újat telepítenék

E30 (oo=[][]=oo)

(#22467) TheProb válasza fagy53 (#22465) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi

Mai állás szerint már megéri SSD-t venni akkor ilyen olcsóbb áron is? Mert olvasom, hogy azért vannak/voltak hátrányaik az SSD-knek. Gondolok itt a korlátozott élettartamra, chipek variációjára (ezáltal minőségbeli és teljesítménybeli különbségére), stb., stb. vagy ezek nem jelentősek otthoni felhasználó számára? Márkák közt nincs eget rengető különbség, pl a nevesebb gyártók (A-data, Corsair, SP, stb.)

Továbbá kell-e figyelni arra hogy milyen régi az alap lapom? Mert Abit AB9em van ami már nem mai gyerek

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22468) fagy53 válasza TheProb (#22467) üzenetére


fagy53
nagyúr

Megéri.
Korlátozott élettartam....nincsen természetes halállal halt SSD, nem tudok végelgyengülésben elhalálozottról. 10-30 év között lehet számítani erre, de nincs bizonyíték....
A vezérlők különböztetik meg valóban az SSD-ket pl a teljesítményük szempontjából, de az otthoni átlagos felhasználónak alig jelent többet a pl SF vezérlők nagyobb sebessége.
Márkák között a megbízhatóságban van különbség, de ez is inkább a vezérlők miatti és a vezérlő szoftvere a ludas a legtöbb esetben, van, hogy csak többszöri frissítések segítenek, lásd: Intel, SF vezérlők / ez több gyártót érint/.
A lapod régi, de nem hinném, hogy gond lesz vele...

(#22469) TheProb válasza fagy53 (#22468) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi segítséged, még annyi lenne hogy laptop-ba is gond nélkül bele lehet tenni ugye? Mert láttam ahol külön volt notiba és asztali gépbe való csomagolás vagy az csak annyi hogy más beszerelő kell hozzá?

Továbbá játékoknál is érezhető lesz majd a gyorsulás?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22470) fagy53 válasza TheProb (#22469) üzenetére


fagy53
nagyúr

A linkelt SSD 2.5" azaz az asztali gépbe elvileg beszerelő kerettel lehet beépíteni, de mivel sem a hőmérsékletre, sem a térbeli elhelyezkedésre nem érzékeny, oda teszed ahová akarod.
Játékoknál alig, mivel a pályabetöltés a hiedelmektől eltérően nem elsősorban a tároló sebességétől függ, hanem a szervezéstől. Sokszor csak villog, vagy szünetekkel világít a HDD LED ami azt jelenti, hogy nincs folyamatos kommunikáció a tárolóval, így annak sebessége másodlagos. Játéktól függ mit nyersz az SSD-vel, de veszíteni nem fogsz az biztos! :K
Bővítettem a 4GB>8GB RAM-re és a lapozófájlt is a RAM-ra tettem, majd meglepődtem, hogy pl az Arma 2-ben 10-20% közötti FPS növekedést tapasztaltam, ez ma történt és éppen az SSD miatt történt ez az akció. :DDD

(#22471) Findzs


Findzs
addikt

köszi srácok akkor megnyugodtam

pontatlanok a progik, lehet le is szedem a sentinelt ne idegesítsen

na meg tényleg 1 hiba 1% ez elég durva, hiszen ettől még évekig megy a ssd, és ha olyan nagy hiba lenne akkor másikfajta progi is biztosan jelezné

az ssd úgy látszik érzékenyebben reagál az ilyesmire

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22472) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mivel a fórumon ebben a topicban találtam a legtöbb RAMDisk-el foglalkozó h.sz.-t, engedelmetekkel ide offolnék. :B
Kérdésem pedig az lenne, h a jelenlegi 2x2GB RAM (kit;dual ch.) mellé, ha bepattintanék még 2GB-t (más típus), azt meg lehet-e oldani, h. ezt a 2GB-t RAMDisk-ként használjam? Akkor, ide mehetne a böngésző-cache, rendszer temp, lapozófile.
Illetve ezeken kívül, van még valami, amit lehet/érdemes RAMDisk-re tenni?

Üdv!

...elmúlik...

(#22473) Viperator


Viperator
őstag

Friss teszt:
[L:/dl/upc/2011-08/27/107476_b6sjbhyisxualds9_crystaldiskmark.jpg](IMG:/dl/upc/2011-08/27/107476_b6sjbhyisxualds9_crystaldiskmark.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2011-08/27/107476_i95cws1hdld4fxdo_atto.jpg](IMG:/dl/upc/2011-08/27/107476_i95cws1hdld4fxdo_atto.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2011-08/27/107476_yhgph2mjoevp6cne_as_ssd_benchmark.jpg](IMG:/dl/upc/2011-08/27/107476_yhgph2mjoevp6cne_as_ssd_benchmark.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22474) Viperator


Viperator
őstag

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22475) Viperator


Viperator
őstag

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22476) Viperator


Viperator
őstag

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22477) kertsa válasza Viperator (#22476) üzenetére


kertsa
senior tag

Milyen gépbe van? Nekem az AS SSD bench 149 pontot ad ugyanerre a cuccra:)

(#22478) Viperator válasza kertsa (#22477) üzenetére


Viperator
őstag

Gigabyte EP45-DS3P + Q9550 + Geil Ultra 1066

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22479) kertsa válasza Viperator (#22478) üzenetére


kertsa
senior tag

Az jó, mert nekem erősebb a gépem és mégis kevesebb a pont :F Az hogy lehet?

(#22480) Viperator válasza kertsa (#22479) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem ne várj sokat Kingstontól, általában abban a sebességtartományban tud teljesíteni és nem függ a gép teljesítményétől.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22481) kertsa válasza Viperator (#22480) üzenetére


kertsa
senior tag

Nincs vele semmi bajom. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, minden tesztnél más az eredmény:) Mondjuk elég jól megvan töltve már, ezért is adhat kevesebb pontot.

(#22482) Findzs válasza Viperator (#22473) üzenetére


Findzs
addikt

valami nem stimmel, mert az ncq nem aktív és sok mindenre azt írja hogy ismeretlen

nálam ez így néz ki:

pl: a kondiciót % -ban is jelzi

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22483) Gerisz válasza Findzs (#22482) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is ugyan azt írja mint neki.
Ezek szerint ezt a meghajtót nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#22484) bsh válasza Findzs (#22482) üzenetére


bsh
őstag

nem baj, hogy a tiéd TELJESEN MÁS meghajtó?

(#22485) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Mégsem! Rájöttem, hogy én voltam a balf...sz :C :W

[ Szerkesztve ]

(#22486) Viperator válasza Gyufaaa (#22485) üzenetére


Viperator
őstag

Akkor mi volt a gond? :U

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22487) Gyufaaa válasza Viperator (#22486) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Nem az SSD-t néztem a Crystal Diskben hanem a vinyót. Csak még egy kicsit kómás vagyok. Rácsoadálkoztam, hogy miért nincs bekapcsolva a TRIM... :W :DDD

(#22488) Findzs válasza bsh (#22484) üzenetére


Findzs
addikt

jól van már fogd vissza magad :U
csak segíteni akartam neki azt meg, hogy másik meghajtó azt látom de gondoltam felhívom rá a figyelmét, ennyi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22489) Magnat válasza Magnat (#22392) üzenetére


Magnat
veterán

Senki sem használ virtuális gépet SSD-n? :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22490) soldi3r válasza Magnat (#22489) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem a win7 beleszól a működésébe, a vmware csak lefoglal egy adott méretet a lemezen, azt a filet már a win7 kezelgeti

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22491) Magnat válasza soldi3r (#22490) üzenetére


Magnat
veterán

Na ok, de gondolom attól még a virtuális memória meg a többi, a diszket igénybe vevő művelet nem lesz ignorálva, szal lehet h a guest alatt is érdemes lenne kikapcsolni? 1ébkélnt Vitrualboxot használok, bár ez ebből a szempontból irreleváns.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22492) bsh válasza Findzs (#22488) üzenetére


bsh
őstag

az, hogy almát hasonlítasz össze a körtével, és ebből azt az okos következtetést vonod le, hogy valami nem stimmel, és rémítgeted a kérdezőt, azt mifelénk nem segítségnek hívják...

(#22493) soldi3r válasza Magnat (#22491) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem teljesen mindegy, hogy a virtuális géppel mit csinálsz, a file már rajta van a ssd-n, amit a win7 rendezget

E30 (oo=[][]=oo)

(#22494) pschio válasza Keksz (#22431) üzenetére


pschio
őstag

kolega! ön itt? :C

érdekes. nem tudom számít-e, de a gép, amin próbáltam a ghost-ot tartományba volt léptetve. bár ez elvileg nem kéne, hogy számítson. én annak tudtam be. más ötletem nem volt.

igazából arra kell, hogy legyen egy image file-om az ssd-ről aztán ha gáz van, akkor simán visszarakom és nem kell az újratelepítéssel vesződni.

köszönöm a tippeket.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#22495) pakai93


pakai93
csendes tag

a napokban sikerült nekem is beújitanom egy Corsair Force 3 120GB SSD-t, de valami nem kóser vele :((
elvileg már a javitott verzióból, van, fagyást nem is tapasztaltam..
de ilyen értékeket produkál:

ha minden igaz akkor random-ban is sokkal gyorsabbnak kellene lennie, majdnem olyannak mint az all 0x00, 0fill-es teszt esetében. :U
valakinek van valami ötlete :F

JINBA ITTAI

(#22496) _BM_


_BM_
senior tag

Kingston 64GB V100 nyolc hónap XP-s használat után :DDD

A töredékére estek vissza az értékek, de a használati sebesség nem változott semmit a 8 hónappal ezelőttiekhez képest. Pattog vele a gép, mint kecskeszar a deszkán.
Néhány indítási érték:
Photoshop7: 5 sec
PS CS4: 6 sec
Office Word 2007: 2-3 sec!!
Boot: 22 sec (gombnyomástól számítva)

Az ajánlott dolgok mindegyike beállítva a trim kivételével (értelemszerűen), alignálás is megvolt (W7-tel formáztam anno).

Asus H67 - Intel 2100-as gépben van.

Most akkor mi van? Hogyan tovább? :Y Szarabb lesz? Mikor lesz szarabb?

[ Szerkesztve ]

(#22497) Flashcash válasza _BM_ (#22496) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nem kell csinálni vele semmit. Ezekben van beépített garbage collection, ha gond lenne akkor majd segít magán az SSD. :)

Ez meg egy Intel X25-M G1 80GB ami nem támogat semmiféle TRIM meg egyéb okosságot, egy sata1-es vezérlőjű alaplapon, két év XP használat után:

(#22498) _BM_ válasza Flashcash (#22497) üzenetére


_BM_
senior tag

Elfelejtettem megemlíteni, hogy a CystalDMarkot nagyon nem szereti az XP. Olyan 2-3 percig tart a "preparing", mielőtt el kezdene olvasni vagy írni. Lehet, hogy emiatt nem valós a mérés sem, de ki nem szarja le? :C

(#22499) pschio


pschio
őstag

IDE csatolású Kingston vagy hasonlóan jó SSD van?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#22500) mzso válasza pschio (#22499) üzenetére


mzso
veterán

Mivel az ide épp a sebesség miatt ment ki a divatból nem hinném.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.