Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22101) DV válasza jagdtigger (#22099) üzenetére


DV
senior tag

(#22102) rebugra válasza kertsa (#22100) üzenetére


rebugra
aktív tag

Én is ilyet vettem, nagyon zsír! :C

Kérdés:

Tudom hogy töredezettség mentesíteni nem kell az SSD-t, de akkor a ScanDisk-et se kell használni?

[ Szerkesztve ]

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#22103) jagdtigger


jagdtigger
tag

Az elavulás adattároló esetén nem nagyon érdekel, a rendszerwinyómat több mint 6 éve nyúzom és a legnagyobb baja a kipurcant hőszenzor :DD .

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#22104) scream válasza Gerisz (#22097) üzenetére


scream
veterán

Idáig csak nekem sikerül rosszat kifogni ilyenből :DDD

(#22105) kertsa válasza scream (#22104) üzenetére


kertsa
senior tag

Mi a gondod vele?

(#22106) SirRasor


SirRasor
őstag

Egy ÁLLAT fogot 4db 128 GB-os Crucial M4-et és RAID0-ba kötötte :Y

EREDMÉNY :R

Make Love not war!

(#22107) scream válasza kertsa (#22105) üzenetére


scream
veterán

EZ , de már párszor leírtam ... :U

(#22108) jagdtigger válasza scream (#22107) üzenetére


jagdtigger
tag

:Y na ezt gyorsan le is írtam a "noteszembe"...

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#22109) kertsa válasza scream (#22107) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem váratlan belassulások voltak.

Win7 32bit 4Gb rammal, amiből 3.5Gb-ot tud kezelni. Lapozófájlnak alapból 3.5Gb-ot fogott le a rendszer. A rendszer által javasolt 5.4Gb volt. Átállítottam 200MB - 5.4Gb-ig és megszűntek a váratlan belassulások:)

(#22110) SirRasor válasza Flashcash (#22090) üzenetére


SirRasor
őstag

Jah, én is pont ma botlottam ebbe. Viszont azt néztem, hogy már 330 TB-nál jár a 64 gigás M4, és mivel ez számít ezek között a leggyorsabbnak (na jó, Intel 320-as is kb. ilyen), ezért szerintem még mindig ez a legjobb választás 64 giga esetén.

Igaz ennél 0002-es firmware nélkül néhány rendszernél lehetnek lassulások, de még mindig jobb, mint az Intel 8 MB-os problémája. Viszont szinte azonnal kiadták a firmwaret, ahogy kiderült a probléma, nem úgy, mint Intel háza táján.

Make Love not war!

(#22111) kertsa válasza SirRasor (#22106) üzenetére


kertsa
senior tag

igazán nagy kocka lehet:)

(#22112) lajosx válasza SirRasor (#22106) üzenetére


lajosx
őstag

az igen :Y

(#22113) radi8tor válasza SirRasor (#22106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokra nem megy vele. A 4k sebesség nem gyorsul az egekbe tőle. Én ezen már túl vagyok 2 éve ;]
Inkább másik gépbe raktam a második SSD-t, így két gép lett gyors tőle nem egy lett kicsivel gyorsabb (és TRIM nélkül).

⭐ Stella

(#22114) Laraxior


Laraxior
titán

30k körül melyik most a legjobb ár/érték arányú ssd?
nem feltétlen kell újnak lennie, de mindenképpen kapható legyen. sata3 csatim van, ha esetleg.. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22115) scream válasza Laraxior (#22114) üzenetére


scream
veterán

Kingston V+100 96 GB-os, elvben.

(#22116) Laraxior válasza scream (#22115) üzenetére


Laraxior
titán

és ha a méretét nem számítjuk csak a sebességet? Tehát elég nekem egy 64GB-os is..vagy egy 32GB is... vagy akkoris ez? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22117) scream válasza Laraxior (#22116) üzenetére


scream
veterán

Hát van még Sandforce vezérlős A-DATA 64GB-os S599 vagy Crucial M4 ,ugyancsak 64GB-os, esetleg Corsair Force 3 60GB.

Az OCZ-kkel sok a baj.

(#22118) Laraxior válasza scream (#22117) üzenetére


Laraxior
titán

Crucial-t megnézem hol kapható...mert természetesen itt nálunk Debrecenben sehol :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22119) Laraxior


Laraxior
titán

Samsung 470 Series 64GB SATAII belső SSD meghajtó
22.200 Ft
Kapacitás: 64GB, Csatlakozás: SATAII, Méret: 2,5", Max írási sebesség: 220MB/s, Max olvasási sebesség: 250MB/s, Garancia: 36 hónap

ez is jónak tűnik... ez nem az új szériás Samsung? :F

Adata s599-es 64GB- 26k nálunk.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22120) soldi3r válasza Flashcash (#22090) üzenetére


soldi3r
veterán

megijedtem, aztán mégegyszer végigolvastam és kiderült hogy TB nem GB :)
ennyit nálam biztos nem fog menni, modnjuk nem számolom mennyi adat kerül rá

E30 (oo=[][]=oo)

(#22121) jagdtigger válasza soldi3r (#22120) üzenetére


jagdtigger
tag

Hát nálam se sok írási művelet lenne az fix, évente egyszer win reinstall de csak a létfontosságú dolgok kerülnek nálam a rendszermeghajtóra(Gondolkoztam már azon is hogy a TEMP mappákat is kipaterolnám másik winyóra, majd meglátjuk).

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#22122) Flashcash válasza jagdtigger (#22121) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha elolvasod a hivatkozott írást, látszik, hogy teljesen felesleges ilyenekkel foglalkozni. Ráadásul az ottani tesztben kiskapacitású 40-64GB-os SSD-k szerepelnek, ehhez képes már egy sima X25-M 80GB is sokkal többet bír.

Az SSD meghajtód nem az MLC flash elhasználódása miatt fog elromlani, hanem vagy elavul, vagy valamelyik egyéb alkatrész kondi stb. adja majd meg magát sok év múlva, vagy rövidebb távon valamilyen firmware hiba okozhat még meghibásodást, de nem az írási műveletek mennyisége.

Én a laptopomon nyugodtan torrentezek is a beépített SSD-re, így is minimális az írások mennyisége ahhoz képest, hogy mennyit viselne el a cucc.

(#22123) Fire/SOUL/CD válasza Laraxior (#22119) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

~22k az ugye nettó? ;] vagy valami "akció" miatt ennyire olcsó?
(Én ~28K-ért vettem, igaz kb másfél hónapja)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22124) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Innen [hardverker] kellene választanom SSD-t olyan 30 körül,megtennétek,hogy átfutjátok,nem sok az ami jöhet szóba,de jó lenne jól választani.

Köszönöm

(#22125) franc0 válasza kene84 (#22124) üzenetére


franc0
őstag

A Corsair F60-ra csapnék le, utolsó darab.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22126) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Részben SSD-s kérdés, és talán itt jobb helye van mint a Win7 topicban:

Kingston V+ 100 96GB-s beszerezve, a gépben jelenleg 1TB-s vinyó van egy öreg és döglődő XP-vel. W7-re akarok váltani, de mivel néhány hétig nincs iőm minden programot, beállítást, levelező állományait átköltöztetni W7 alá így azt tervezem, hogy berakom az SSD-t, rá a W7-et, és az telepítéskor majd felismeri az XP-t és csinál egy "bootmenüt" ahol indításnál választhatok, hogy W7 vagy XP induljon.

Eddig tiszta, a kérdés(ek) az alábbi(ak):
1. W7-et AHCI módban telepítsem? (TRIM csak így megy tudtommal)
2. Amikor felrakok és beállítok majd minden lényeges programot a W7-re legyalulhatom-e az XP rendszer partícióját, nem lesz-e ebből gond, valamint a "bootmenüt" meg tudom-e majd szüntetni?
3. Kell-e valamire figyelnem?
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22127) kene84 válasza franc0 (#22125) üzenetére


kene84
senior tag

Szia

Ezt honnan tudod ilyen pontosan?
Am ha ez itt a legjobb választás,akkor meglépem.
Kösz :R

(#22128) Gorneck válasza kene84 (#22127) üzenetére


Gorneck
titán

Oda van írva...1db van rakin.

Gorneck#1239

(#22129) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#22126) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. igen (nem a TRIM miatt, az AHCI számos egyéb szolgáltatást is tartalmaz) W7 a saját MS AHCI driverét fogja felpakolni, ha mérsz majd egy sebességet(mert szerintem fogsz ;] ) és a sebesség adatok olyanok, mint amilyennek lenniük kell, akkor nincs szükség az alaplaphoz mellékelt AHCI driver telepítésére.

2. Szerintem W7 telepítésének idejére húzd le az adatkábelt a HDD-ről, így nem jön létre bootmenü, így nem kell vele utólag foglalkozni. W7 telepítését követően is tudsz még boot-olni a HDD-ről, csak ahhoz majd az alaplap bootmenüjét használod...
(W7 telepítése után, amikor újra csatlakoztattad a HDD, akkor a W7 első indításakor drivert fog telepíteni a hdd-hez, ami akár 2 percig is eltarthat, majd újraindítást fog kérni)

3. max a skizofrén szomszédra... :DDD

W7 telepítésekor, ha a telepítővel hozod létre az SSD-n a partíciót, akkor az automatikusan létrehoz egy 100 megás rejtett partíciót. Ez nem gond ha létezik, bár igazából Ultimate változatot használók esetén, a rendszerpartíció bitlockerrel való titkosításánál jut kiemelt/nélkülözhetetlen szerephez. Ha esetleg nem szeretnéd, hogy ez a 100 megás rész létrejöjjön, akkor KATT
De mint írtam, amúgy ez a partíció nem oszt-szoroz, max egyes backup/restore progik esetén tudja "megviccelni" a usert, mert egyes progik nem mentik ezt a partíciót avagy a user feledkezik el róla...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22130) kene84 válasza Gorneck (#22128) üzenetére


kene84
senior tag

Jogos,nem mentem "beljebb"..... kell egy kávé....

(#22131) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#22129) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
A Linkelt leírás W7 installCD-ről is futtatható, vagy egy már telepített W7-re kell az SSD-t rádugni és elvégezni? (Utóbbi esetben parancssor helyett a Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Lemezkezelés is meg tudja ezt csinálni nem?)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22132) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#22131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van lehetőséged, hogy a telepítés előtt egy W7-es gépre rákösd az SSD- meghajtót, akkor a W7 lemezkezelőjével is elvégezheted a műveletet, hisz az valóban kényelmesebb/egyszerűbb és így sem hozza létre a 100 megás részt. :K (A W7 lemezkezelője gondoskodik a partíció eltolásról, nem csak SSD-k esetén)

UI: A korábbi DISKPART-os megoldás telepítőlemezről is elvégezhető, onnan is lehet indítani parancssort. Ennek akkor van értelme/jelentősége, ha nincs lehetőség előparticionálásra, de user szeretné elkerülni a 100 megás rész létrejöttét... Én magam egy ügyfél gépén sem "engedem meg", hogy létrejöjjön ez a rész (de ha ott van az sem gond), kivéve, ha az ügyfél direkt kéri, hogy titkosítva legyen a rendszerpartíciója. (meg van TPM lapkai is a deszkán, pl hordozható gépek esetén legalább nem férnek az adatokhoz egy esetleges lopás esetén)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22133) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#22132) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, értem, akkor egyszerűbb, ha keresek egy W7-es gépet a közelben:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22134) Gorneck válasza Mercutio_ (#22133) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem csinálod meg így, hanem csak simán feltolod a rendszert nem lesz baj (lehúzott hddvel)...szal igazából mind1, hogy van e 100 megás partíció vagy sem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#22135) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#22133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennyire azért ne bonyolítsd el a dolgot, hogy most még egy gépet keresel... :DDD
Told fel, ahogy Gorneck23 is írja, aztán kész, a 100 megás rész meg nem érdekes.
(Csak kvázi kiegészítésnek írtam, amit korábban írtam. Ha valakinek az nem szimpatikus vagy körülményesnek stb tűnik, akkor nem kell megcsinálni, nem kötelező érvényű se előnyöd, se hátrányod nem fog származni a 100 megás rész meglétéből)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22136) Mercutio_ válasza Gorneck (#22134) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lakótelep, majd csak akad egy ismerős akinél W7 fut :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22137) Cadal válasza Mercutio_ (#22126) üzenetére


Cadal
őstag

Még annyi problémád lehet a két oprendszer közötti választáskor, hogy PL: AHCI van beállítva biosban az SSD/win7 rendszer miatt és váltani akarsz XP-re akkor biosban vissza kell tenni IDE módra a vezérlőt. Ellenkező esetben az XP szépen újraindulgat betöltéskor. (kivéve ha XP is AHCI-ban lett telepítve)

[ Szerkesztve ]

(#22138) Gorneck válasza Mercutio_ (#22136) üzenetére


Gorneck
titán

De felesleges...

Gorneck#1239

(#22139) Mercutio_ válasza Cadal (#22137) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen azt tudom, kicsit macerás, de jobb itthon a békesség ;)

Gorneck: 100MB spórolás :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22140) Laraxior válasza Fire/SOUL/CD (#22123) üzenetére


Laraxior
titán

annyi akció hogy ez még a Norton ghost nélküli darab :K
én is néztem hogy mindenhol 25k a legalja, és pont itt Debrecenben van 22.2-ért :D
gondolkodtam is hogy kettő kellene :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22141) Gorneck válasza Mercutio_ (#22139) üzenetére


Gorneck
titán

Erre inkább nem reagálok...

Gorneck#1239

(#22142) Mercutio_ válasza Gorneck (#22141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor visszakérdezek: Lesz bármi előnyöm a 100MB-s partició meglétéből? Mert azt már tudjuk, hogy migrálásnál esetleg eltűnhet és ez problémát okozhat...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22143) SirRasor


SirRasor
őstag

Gorneck23 eltelt kis idő az M4 óta. Van valami észrevétel? Megérte váltani(ha jól emlékszem kingstonról váltottál)? Bármi hiba előfordult? Lassulás?

Make Love not war!

(#22144) Gorneck válasza SirRasor (#22143) üzenetére


Gorneck
titán

Majd két éves Samuról váltottam, legfőképp mert pofátlanul bagó áron kaptam. A méret miatt megérte, minden más uaz, mint az előddel (install piszok gyors és kb kifújt). Hiba lassulás nincs...

Gorneck#1239

(#22145) Gorneck válasza Mercutio_ (#22142) üzenetére


Gorneck
titán

Migrálás? Mire gondolsz?

Gorneck#1239

(#22146) Mercutio_ válasza Gorneck (#22145) üzenetére


Mercutio_
félisten

#22129 utolsó mondata:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22147) Gorneck válasza Mercutio_ (#22146) üzenetére


Gorneck
titán

Van beépített backup a win7be ami teljesen jól kezeli.

Gorneck#1239

(#22148) soldi3r válasza Mercutio_ (#22142) üzenetére


soldi3r
veterán

én töröltem, nem érzem hogy hiányozna

E30 (oo=[][]=oo)

(#22149) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Az alábbi kép fogadott ma:

Nagyon nem értem mitől lehet, a SMART jónak néz ki:

Vélemény?

(#22150) Gallowgater válasza beci43 (#22094) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia Béci!

Ahogy írtam, a WD Black vinyó a ludas. Az SSD-t ma elvittem egy kis firmware "szervizre" az ismerősömhöz, simán vette az akadályt Toolboxon keresztül 2.06-ról 2.09-re, majd pedig onnan 2.11-re.

Hazaértem, betettem és megy mint az álom.

Garanciáztatás

Egyszóval a WD, megy vissza gariba.

Valakinek van tapasztalata az Iponnál történő gariztatással? Hallotam jót is, rosszat is, egyszóval mire kell kényesen odafigyelni?

Az eddigi rendeléseim nagyon flottul lementek velük.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv, Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.