Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22851) Müszi válasza SpongyaBob (#22850) üzenetére


Müszi
senior tag

Miért, miszámit reálisnak? Mint tudjuk a tesztek nem.

(#22852) SpongyaBob válasza Müszi (#22851) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Mindegy, megkaptad a választ: 7.9. Így az a legrajabb. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22853) Müszi válasza SpongyaBob (#22852) üzenetére


Müszi
senior tag

Kár, hogy csak 7,9 ig pontoz. Ez is lehetne egy hasonlítási alap.

(#22854) soldi3r válasza SpongyaBob (#22852) üzenetére


soldi3r
veterán

ez nem meglepetés, 7.8-at tud nálam egy laptopban a 470, bár szerintem nem sok infót ad ez az adat

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22855) Müszi válasza soldi3r (#22854) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát amire elsősorban használjuk azzal kapcsolatban biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22856) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#22848) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Partition Wizard-al nem lehet ilyet eszközölni... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22857) - = Zk = - válasza MrCsiT (#22846) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tehát akkor megéri. köszönöm, köszönöm :C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22858) amok válasza Keksz (#22817) üzenetére


amok
csendes tag

8 MB
Mass Effect 2. Elmet a hang, gondoltam mentek és újraindítom. Mentés: nincs régi mentés???, majd 2 mp csodálkozás után, kékhalál. Szóval, nem kell neki áramszünet :(((

(#22859) amok válasza SP!T (#22814) üzenetére


amok
csendes tag

Köszönöm, működik.

(#22860) St3venson válasza amok (#22858) üzenetére


St3venson
tag

A firmwaret frissitetted?

(#22861) FireLord


FireLord
aktív tag

Használ valaki debian alapú linux (server) alatt ssd-t? :R

(#22862) amok válasza St3venson (#22860) üzenetére


amok
csendes tag

Igen. Ahogy kijött felraktam.

(#22863) St3venson válasza amok (#22862) üzenetére


St3venson
tag

Ezt csak azért kérdeztem, mert eddig nekem nem volt 8mb-os bug, és még nem updateltem, csak hogy ha hiba nélkül megy, akkor felesleges???? Csak elgondolkodtam rajta hogy csináljam-e.

(#22864) amok válasza St3venson (#22863) üzenetére


amok
csendes tag

Lehet jobb a régi :D

(#22865) veze


veze
őstag

vettem egy samsung 470-es ssd-t de az alaplap biosában nem lehet ahci modot állitani csak IDE. okoz e valami problémát használható e igy az SSD?
Illetve van az alaplapon jmicronJMB36X is , ebben lehet AHCI modot választani ennek van egy belsö sata csatija a másik meg kivül eSataként. csatlakoztassam akkor ehhez?

(#22866) ruti válasza veze (#22865) üzenetére


ruti
Közösségépítő

mindenképpen próbáld meg a jmicron vezérlőn az AHCI-t :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#22867) veze válasza ruti (#22866) üzenetére


veze
őstag

elvileg arrol (Jmicron) is tud bootolni, akkor ez ugyanolyan sebbességet biztosít majd?
a lap meg egy szívás ami nekem van ( igaz már több mint három éves) mert a manual leírása szerint van ahci támogatás, de valójában meg nincs.. és forumoztam külföldi oldalakon és olvastam hogy mások is így szivnak vele és nincs rá megoldás..:(
marad a Jmicron vezérlő..

[ Szerkesztve ]

(#22868) KAMELOT válasza veze (#22865) üzenetére


KAMELOT
titán

PCI-s SSD nem érte volna jobban meg? 2x gyorsabb mint amit vettél.
Mondjuk ilyet......OCZ RevoDrive 50GB

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22869) Stirbi válasza KAMELOT (#22868) üzenetére


Stirbi
addikt

Drágább is . . .

pci-e*

[ Szerkesztve ]

(#22870) energy_


energy_
senior tag

ha egy ssd nem tud trimet mennyire hátrány? :U

(#22871) föccer válasza energy_ (#22870) üzenetére


föccer
nagyúr

Leginkább atól függ, hogy milyen időtartamra tervezed a használatát. A TRIM-mel azt lehet elérni, hogy a teljes meghajtó egyenletesebben használódik el, ezzel hosszabbítva meg annak az élettartalmát.

Ha csak max 1 év a maximum tervezet használati ideje, akkor nem lényeges. Ha több évig szeretnéd használni, akkor bizony elengedhetetlen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22872) - = Zk = - válasza föccer (#22871) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mennyire több az a több?
gondoltam beruházok egy 64GB-os SSD-re. de ha nekem az kihal ilyen 2-3 éven belül, agyf.szt kapok! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22873) föccer válasza - = Zk = - (#22872) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezek a kisebb ssd-k eléggé hosszú élettartammal vannak megáldva, mert a bennül felhasznált flash lapka csíkszélessége még nem annyira alacsony. Azért nem kell megijedni, itt sok-sok tízezer írási ciklusról van szó. Az, hogy a trim mennyivel hosszabbítja meg a meghajtó életét azt pontosan senki nem tudja. Ebben a kérdésben 2 dolog játszik szerepet. Egyrészt az, hogy a TRIM önmaga elég sok + írást végez a meghajtón (~10-15% plusz), ami önmagában az egyes cellák (időben) gyorsabb elhasználódását jelentené. Viszont ezzel a funkcióval a meghajtó elhasználódása sokkal egyenletesebb lesz, így a megható elő meghibásodása jóval tovább várat magára, mint TRIM nélkül. Szerintem a mai ssd-nek valahol 5 és 10 év között van az élettartam feltéve, ha figyelnek a használatára.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22874) - = Zk = - válasza föccer (#22873) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jól hangzik, köszönöm!....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22875) zetecR válasza kungzi (#22609) üzenetére


zetecR
addikt

Egy átlagos RAMDisk még mindig kenterbe veri... :D

(#22876) föccer válasza zetecR (#22875) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak van egy olyan marha nagy problem, hogy 1: ez nemi +memóriát igényel a gépbe, 2: a ramdisk az kikapcsolásnál felejt...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22877) zetecR válasza föccer (#22876) üzenetére


zetecR
addikt

1. Persze, csak vicc volt,
2. ez speciel image-fileba ment kikapcsoláskor.

(#22878) föccer válasza zetecR (#22877) üzenetére


föccer
nagyúr

2: jah, erről meg is felejtkeztem. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22879) veze válasza KAMELOT (#22868) üzenetére


veze
őstag

ez egy régi lap. (asus p5kc) manual szerint támogatja az ahci modot a valoságban meg nem csak a Jmicron vezérlös sata csatlakozó. egy darab PCI-e csati van összesen rajta, amiben agy asus sonar dx van
probaltam a jmicron vezérlöre tett ssd-re telepiteni, egyszer felment a win7, ujraindult betöltött, jó is volt, aztan amikor lefrissitettem utána már többet nem töltött be, féluton kifagyott, vagy csökkentett módban elindult. ott feltettem neki a vga drivert, de aztan se lett jó.
megprobáltam mégegyszer de mikor ott tart hogy a a fájlok kitömörítése, akkor csak 0 százalékon marad. onnan nem mozdul (elsöre telepitésnél is ez volt többszöri probalkozasra tömöritette csak ki) gyanitom hogy holt koszos a dvd olvasó feje, alig van használva , másik gépen írok lemezt ha kell. szval majd ma szétkapom és megtisztitom (alkoholos fültisztitós pálcikaval, ez máskor is segített) ha ez se segít , akkor másik olvaso, vagy bootpendrive-rol probalo 32 bitest( csak 64 bitest nem tudok 4GB-os (az 3,76 ugye..) pendrivra mert nem fér rá, és az kéne)
a pci-e slotos ssd jol hangzik de az 48k ez meg 22,5k volt.. és azt hiszem lapot kell mihamarabb cserélnem most

(#22880) jones965


jones965
Modder

Adott egy OCZ vertex2 64Gb SSD. Tegnap este arról futott az oprendszer, amit tesztelésre használok.
Újraindítás után a bejelentkező ablakban már nem mint háttértár, hanem mint sandforce 106 vezérlő látja, és nem is bootol a gép, míg ez az eszköz csatlakoztatva van.

Búcsút mondhatok neki?

(#22881) energy_ válasza föccer (#22871) üzenetére


energy_
senior tag

1 év is elég szerintem :R akkor megveszem azt az apcert

(#22882) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogyha veszek egy ilyen ssd-t: Corsair SSD 2, 5 120GB Force 3 r: 550MB / s w: 510MB / s,

akkor az a jelenleg sata 2-es alaplapomba (P35-DS4), milyen sebességet fog produkálni kb?

(#22883) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#22882) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát a SATA2 által biztosított max. 300MB/s sebességet (elméletben)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22884) zetecR válasza jones965 (#22880) üzenetére


zetecR
addikt

Az én V2-im is így haltak meg.
Csak menet közben. :)

(#22885) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#22883) üzenetére


RockHaRD
addikt

az se rossz, bár közben találtam 3 ezer ft-ért sata3 kártyát, szal nem vészes a dolog.

más: meghalt a 64 gigás SuperTalent ssd-m Éppen Cleaneltem a gépet, amikor dobott egy kék halált, aztán restartnál már nem volt a meghajtók között az SSD. Azóta sehogy sem tudom odavarázsolni. Legújabb fw volt rajta... vmi tipp? másik kábelt, meg stb-t próbáltam, áramtalanítani is próbáltam. Sehogysem látja a gép. Másik winyókkal nincs gond, még az a mák, h volt egy xp-m a másik winyón...

(#22886) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#22885) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk én nem vennék sata3-as kártyát, de ez csak az én véleményem.

BIOS-ban látszódik az SSD vagy ott sem?

G^zC^mp€r #22887
Hát ha a "Cleanelésen" azt érted, hogy valami registry takarítót futtattál, akkor nyilván annak ehhez semmi köze, ha meg a BIOS-ban sem látszik (annak ellenére, hogy pár dolgot kipróbáltál), akkor az SSD mehet a kukába. (Azért várj, hátha valakinek van valami speckó megoldása a dologra)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22887) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#22886) üzenetére


RockHaRD
addikt

ott sem. induláskor vár egy csomót a keresésnél, de nem talál semmit :F

(#22888) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#22856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz májsztró, akkor átugrom a szomszédhoz, és rátolom a W7-es gépére, egy particionálás erejéig:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22889) Möhe


Möhe
addikt

A hétvégi hardveres cikk topikjában olvastam hogy a Kingston ssd-k ciceregnek. Így egy kicsit elbizonytalanodtam a beszerzésen. Konkrétan a 96GB V+-t néztem ki,mert a lélektani 30k határon mozog. Mennyi helytálló ez a cicergés egy ssd-nél?

(#22890) Gerisz válasza Möhe (#22889) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekik lehet, az enyém például nem cicereg.
Már ki is dobtam volna.

(#22891) Möhe válasza Gerisz (#22890) üzenetére


Möhe
addikt

Elvileg semmiféle hangot nem produkálnak ha igaz,jól tudom?

(#22892) föccer válasza Möhe (#22889) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem egy ilyenem van, és az égvilágon semmi hangja nincs. Remélem nem is lesz, mert már viszem is vissza gariba :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22893) Gerisz válasza Möhe (#22891) üzenetére


Gerisz
addikt

Semmit.
Ha hozzáteszem a fülem sem hallok semmit.

(#22894) jones965 válasza zetecR (#22884) üzenetére


jones965
Modder

Köszi, akkor gari, talán még van rá jótállás.

(#22895) RockHaRD


RockHaRD
addikt

milyen ssd-ket tudnátok ajánlani 45 ezerig bezárólag? (minimum 128gb)

(#22896) föccer válasza RockHaRD (#22895) üzenetére


föccer
nagyúr

128 gigásból ezen az áron kevés a lehetőség, és azt is meg kell nézni, hogy hol veszi az ember. Talán ezt érdemes számításba venni: Kingston V-Series V100 128GB SSD SV100S2D/128GB

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22897) soldi3r válasza RockHaRD (#22895) üzenetére


soldi3r
veterán

samsung 470 - 42khuf

E30 (oo=[][]=oo)

(#22898) RockHaRD válasza föccer (#22896) üzenetére


RockHaRD
addikt

van bőven választék. Intel 320, OCZ Agility 2, Vertex 2 (+4 ezerért már vertex 3), ott a samsung 470, Buffalo, meg még van pár, csak azért kérdeztem, hátha ti tudtok vmi kiemelkedő ajánlatot esetleg :)

[ Szerkesztve ]

(#22899) zsocy válasza energy_ (#22881) üzenetére


zsocy
őstag

Üdv,

Nekem is ilyen Apacer 7202 SSD-m van tegnap óta, még az is lehet hogy az amit te is kinéztél - ebben az esetben ne haragudj!
Alapból tényleg nem tudja a TRIM-et, de az újabb firmware-el már igen, bár még nem sikerült rá frissítenem. Eddig minden szép és gyors, szóval ha nem az általad kinézett darabot vettem meg akkor hajrá, szerintem nagyon jó cucc ez.

szerk: Radi8tor1 : természetesen firmware :)

[ Szerkesztve ]

(#22900) radi8tor válasza zsocy (#22899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

BIOS alatt Firmware-re gondoltál szerintem. :U

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.