Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22401) netseft válasza Viperator (#22396) üzenetére


netseft
aktív tag

Windows 7 esetén alap használatra nálam elég, viszont memóriaigényes programok futtatásakor már gond van néha.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#22402) Laraxior válasza kungzi (#22398) üzenetére


Laraxior
titán

már épp ideje volt... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22403) mzso válasza Viperator (#22396) üzenetére


mzso
veterán

Minek kapcsolnád ki a lapozófájlt? Éppenhogy jobb lenne mivel gyorsabb az ssd.

(#22404) radi8tor válasza mzso (#22403) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a kettő szerintem nem függ össze :)

⭐ Stella

(#22405) mzso válasza radi8tor (#22404) üzenetére


mzso
veterán

Már miért ne? Nyílván gyorsabban fog ki/be lapozni az ssd-re az os mint vinyóra.

(#22406) radi8tor válasza mzso (#22405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így már értem mit akartál mondani :)

⭐ Stella

(#22407) kicsiultra válasza kungzi (#22398) üzenetére


kicsiultra
tag

pics or it didn't happen :DDD

Kávé?

(#22408) bsh válasza SirRasor (#22389) üzenetére


bsh
őstag

"persze BIOS-ban AHCI-n kell állnia a vezérlőnek"

erre csak egy képpel szeretnék reagálni: kép

találós kérdés: milyen mód van a BIOS-ban beállítva?
a, IDE
b, RAID
c, AHCI

(további képek, mert szeretjük a képeket: ahci, cdm raid, cdm ahci)

(#22409) AAAgold


AAAgold
senior tag

hali

ssd vásárlását tervezem, végignéztem a legutolsó pár ezer hozzászólást ebben a topicban, de néhány dolog még mindig ködös számomra

jelenlegi rendszeremben 2 os van, két vinyón, egy 7es (fő os) meg egy xp

ezt a felállást szeretném migrálni egy ssd-re, de nem teljesen vágom, hogyan kellene

már az alignálással van némi gondom, ha két os-t raknék két partícióra, akkor is ugyanúgy kell-e csinálni, mint ahogy sima esetekben írták

másik kérdés, hogy maradjon-e valamennyi hely az ssd-n, megoldás-e, ha csinálok egy harmadik partíciót is, a tárhely 10%-ával mondjuk?

harmadik kérdés pedig, hogy a w7 az csak úgy lenne, de az xp-vel szoktam dolgozni is, visual studio, kisebb sql adatbázisok, meg némi grafika - ilyen felhasználáshoz milyen ssd-t javasolnátok, ami 4k mozgatásban erősebb (gondolom, sql, vagy egyéb adatbázis esetében a sebesség szempontjából ez lehet az érdekesebb)?

thx a válaszért

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22410) fagy53 válasza AAAgold (#22409) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ne tedd a két rendszert egy meghajtóra, lehet, de gondod lehet belőle. Sokkal egészségesebb ha két SSD-t veszel és árban sem jársz sokkal rosszabbul, én így tettem és nem bántam meg...
Amikor egy meghajtón volt a két OS és az egyiket el kellett távolítani, nagyon megszívtam és akkor megfogadtam, hogy mégegyszer nem követem el ezt a hibát.

(#22411) Viperator válasza Qru (#22397) üzenetére


Viperator
őstag

Megnéztem, hogy milyen nagyságú a fájl: a lapozófájl 4.3GB (és hiberfil 3.2GB, az mi?)

Tehát így nem lesz elég.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22412) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Az OCZ és Corsair SSD-knél a megadott tárhely már ami teljesen használható? Mert ugye 120GB van megadva 128 helyett. Vagy még ebből kell leszámolni?

(#22413) Qru válasza Viperator (#22411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

hiber: Oda menti le az adatokat hibernáláskor.

#nincsbennetarcsi

(#22414) Sea Edge válasza AAAgold (#22409) üzenetére


Sea Edge
tag

Milyen programot használsz, ami nem fut W7 alatt?

(#22415) AAAgold válasza fagy53 (#22410) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Amikor egy meghajtón volt a két OS és az egyiket el kellett távolítani, nagyon megszívtam és akkor megfogadtam, hogy mégegyszer nem követem el ezt a hibát."

de ezt általánosságban érted, tehát hdd-re is, vagy csak ssd-re vonatkoztatva?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22416) Viperator válasza Qru (#22413) üzenetére


Viperator
őstag

Ma vettem új SSD-t (Kingston 96GB), várjak vele? (jövőhéten tudok venni memóriát bővítésképpen)

Gaabbaa által leírt utasítás alapján fogok beállítani.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22417) AAAgold válasza Sea Edge (#22414) üzenetére


AAAgold
senior tag

igaziból w7 alatt is menne a fejlesztett progi, de úgy tűnt, hogy némileg elmarad a teljesítmény w7 alatt, meg én szeretem az xp-t egyébként is :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22418) Qru válasza Viperator (#22416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lődd ki nyugodtan, ha kevés a ram W7 alatt úgy is kiírja és akkor max visszakapcsolod.
Dob egy üzenetet, hogy kevés a szabad memóri és zárj be néhány alkalmazást.

Nekem 4GB rammal W7 64bit-el nem volt kevés, pedig játsuzottam is kikapcsolt vmem-el. És nem is passziánszot. :D

#nincsbennetarcsi

(#22419) Lacza_26 válasza Mandarinn (#22412) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Agility 3 111Gigás.

(#22420) mzso válasza Qru (#22418) üzenetére


mzso
veterán

De ha van egy gyors ssd-d miért kapcsolod ki a swap-ot?

(#22421) Gerisz válasza mzso (#22420) üzenetére


Gerisz
addikt

De a RAM még midíg gyorsabb

(#22422) mzso válasza Gerisz (#22421) üzenetére


mzso
veterán

Én úgy hallottam, hogyha sok inaktív szemét van a memóriában az nem ideális.

(#22423) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok ssd vásárlásán töröm a fejem,játék alatt van érezhető különbség ssdvel? gondolom gyorsabban tölt be de fpsre is hatással van?
én egy 96gb-os ssdnowot néztem ki 26,7kért
és van valami ssd használatba helyezési útmutató ? mert ahogy olvasom elég sok mindenre oda kell figyelni :F
1. hsz-t olvasom de nem tudom mikor frissitették utoljára és mi változott azóta :)

(#22424) Gorneck válasza energy_ (#22423) üzenetére


Gorneck
titán

- Minimumra párnál. PHn van teszt nézd meg. Gyakorlat mit mutat majd nálad nem tudni.
- Igazából használni kell és kb ennyi. De van leírás\cikk link az 1es hszben, nézd meg és ha akarod megcsinálod az ott leírtakat, ha akarod nem.

Gorneck#1239

(#22425) McLaca válasza mzso (#22405) üzenetére


McLaca
őstag

Hát még ha kikapcsolod a lapozófájlt, és RAM-ba lapoz... :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#22426) beci


beci
őstag

Jo reggelt.:-)
Lecsereltem a konfigom egy intelesre.A regi Asrock lapom ha achi modba raktam,bekapcsolaskor kiirta,hogy achi mod.Most egy inteles Asus P8P67LE lapom van,biosba achi modra van allitva,de bekapcsolaskor valami mast ir.Ez termeszetes?Vagy kellene valami plusz progi?Parancssorba beirva azt a szoveget, 0-at kapok,tehat elvileg megy a trim...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#22427) Gerisz válasza mzso (#22422) üzenetére


Gerisz
addikt

Na ehhez hülye vagyok.

Nekem is elkezdte a Sentinel 88%-al indult most.

(#22428) pschio


pschio
őstag

a topic nagy költöztetőinek biztosan van tapasztalata a legjobb backup programokkal. ki mit használ? fizetős is érdekel. melyikkel a legegyszerűbb mentést készítenem az SSD-mről?

ghost nem játszik. 1x használtam xp egyik lemezről a másikra költöztetésénél. a végeredmény:

a jelszó beírásánál töltéskor visszadobott a jelszó beírásához megint. :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#22429) soldi3r válasza pschio (#22428) üzenetére


soldi3r
veterán

én most acronist használok

E30 (oo=[][]=oo)

(#22430) fagy53 válasza AAAgold (#22415) üzenetére


fagy53
nagyúr

Általánosságban, nem a meghajtótól függ. Minden szempontból jobb a külön meghajtó, meghibásodás esetén így marad egy működő rendszered és hidd el pénzben sem veszítesz ezzel a megoldással. 44k-ból van 2x64GB, és mindkét rendszer sokkal gyorsabb lesz, mintha bármilyen HDD-re lenne telepítve.
Ezt használom egy jó ideje, ráadásul nekem még egy SSD került 44 ezerbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#22431) Keksz válasza pschio (#22428) üzenetére


Keksz
senior tag

Helló haver! :P

Ghostot használtam 3 évig, 60+ gépre, nagy rendszerességgel.
Soha nem volt vele gond.

Teljes winyó, vagy csak partíció "újrarakásánál" sem.
Még mindig azt mondanám hogy toljanad neki, max ha nem jön össze ott a backup rendszered a régi winyón.

Bár ssd-nél nem tudom mennyire éri meg, nem újratelepíteni inkább.

(#22432) mzso válasza McLaca (#22425) üzenetére


mzso
veterán

Na ezt már én nem értem. :) Ha csak a memória van minek lapozni?

(#22433) Gorneck válasza pschio (#22428) üzenetére


Gorneck
titán

Win 7 beépített?

Gorneck#1239

(#22434) Laraxior


Laraxior
titán

a meghalt Patriot SSDm most ezt mutatja:

[link]

menthető firmwarefrissítéssel... vagy gari?
bár a firmware sem patriotnak ismeri fel :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22435) Laraxior válasza Laraxior (#22434) üzenetére


Laraxior
titán

úgyfest megjavult. Bár a neve közel sem Patriot lett... és valamiért kapott Trim támogatást is... legalábbis Aida szerint :F

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22436) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

néztem az ssd ket és egy tetszetős darabot találtam. Corsair Force 3 120GB néztem ki. erről valami vélemény?
ja és mondjuk 2db 60Gb os ssd-t belehet kötni raid 0 -ba?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#22437) McLaca válasza mzso (#22432) üzenetére


McLaca
őstag

Mert ha kikapcsolod a lapozófájlt, az funkcionálisan ugyanúgy létezik, csak a vinyóról a memóriába kerül.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#22438) bazsi83vp válasza Dexter-2000 (#22436) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Persze, hisz a rendszer számára végül is csak egy merevlemez az ssd-is.
Corsairt, viszont nem ismerem.

(#22439) Dexter-2000 válasza bazsi83vp (#22438) üzenetére


Dexter-2000
őstag

és mennyivel lenne gyorsabb az írós/olvasási sebessége? megéri?

Szépnapot!

(#22440) Peetr86


Peetr86
tag

Sziasztok,

Ez és ez közül melyik a jobb és miért?

Esetleg tudnátok maximum 30 ezerig más (jobb) SSD-t ajánlani?
Windows és játékok is futnának rajta minden nap akár hosszú órákat.

Köszönöm. :R

(#22441) Mandarinn válasza Peetr86 (#22440) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Szerintem win-re és játékokra kevés ez a tárhely.

(#22442) moho-jojo


moho-jojo
tag

Hali.
Agility 3-ra sok a panasz, előbbi inkább.

[ Szerkesztve ]

(#22443) kicsiultra válasza Peetr86 (#22440) üzenetére


kicsiultra
tag

Akkor inkább nagyobbat, pl ezt

Kávé?

(#22444) bazsi83vp válasza Dexter-2000 (#22439) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Fogalmam nincs, nem próbáltam :D
Én nem tennék raidet, inkább 1 nagyobb, gyorsabb ssd-t a hely miatt. Aztán mit kezdenél mondjuk ~900MB/s sebességgel? Olyan gyorsan tudsz mondjuk videót konvertálni, mert kötve hiszem.

(#22445) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy hogy tudnám megnézni milyen gyors SATA van a laptopomban? :R

(#22446) Fire/SOUL/CD válasza Mandarinn (#22445) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A lapos pontos típusát tudni kellene és akkor akár a gyári oldalon is fel szokták tüntetni...
(Már ha úgy érted, hogy azt nem tudod, hogy SATA1/2/3 van-e a deszkán)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22447) Mandarinn válasza Fire/SOUL/CD (#22446) üzenetére


Mandarinn
senior tag

HP DV6-6002eg
De nem írják sajnos a gyártói oldalon csak azt, hogy a hdd sata 2. A chipset Intel HM65 ami elvileg tudná csak nem tudom a gyakorlatban is megvan-e minden ebben a gépben hozzá. Egyébként igen, arra lennék kíváncsi, hogy SATA 3-e.

(#22448) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak a CRUCIAL 64GB m4 SSDt. Ez még ajánlott vétel? Esetleg van ebben az árkategóriában jobb nála (sebesség, megbízhatóság) ? Rendszer és programok mennek majd rá, szóval méretben nem kell nagyobb.
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22449) Fire/SOUL/CD válasza Mandarinn (#22447) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem SATA 2, de keresek valami HP supportot, ahol megerősítik
Amúgy SATA3-as HDD-k esetén ne várj valami drasztikus sebességnövekedést, ha meg SSD vásárlásán gondolkodol, akkor meg egy SATA 2 SSD is drasztikus sebességnövekedést fog eredményezni, a mostani HDD-dhez képest...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22450) Mandarinn válasza Fire/SOUL/CD (#22449) üzenetére


Mandarinn
senior tag

SSD-t tervezek és ha tudná a gép a SATA 3-at akkor azért olyat vennék mert nem sokkal drágább. Persze ha kiderül, hogy SATA 2 akkor így jártam :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.