Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22801) radi8tor válasza Keksz (#22798) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hallod fel ne rakd :)

⭐ Stella

(#22802) Keksz válasza Oliverda (#22800) üzenetére


Keksz
senior tag

Azt még nem updateltem, több mint 2 éve ilyenem van:

Gigabyte GA-MA78GM-S2H (AMD 780G) + AMD Athlon 64 X2 4850e AM2 BOX

[ Szerkesztve ]

(#22803) Keksz


Keksz
senior tag

Itt egy ATTO is:

(És leszedtem ezt: 11-8_win7_32-64_ahci.exe -- ha kellene :P)

[ Szerkesztve ]

(#22804) Keksz


Keksz
senior tag

Na, most ennyi az MS driverrel:

Most viszont egy kicsit mással foglalkozom :-D

(#22805) Viperator


Viperator
őstag

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22806) kertsa


kertsa
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#22807) kertsa


kertsa
senior tag

Kingston SSDNow V+100 96GB

sry.. már nem tudtam módosítani, szívatott a képfeltöltő :U

(#22808) SP!T


SP!T
addikt

Miért az új lapok pl 9 szériás chipsetekkel érdemes felrakni az AHCI drivert? Én még a south bridge-et sem szoktam felrakni, csak ami a vga-val felmegy.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#22809) Oliverda válasza SP!T (#22808) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindegyikhez érdemes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22810) SP!T


SP!T
addikt

South bridge-et is? :B

There's a device that I've been using called a whoop.

(#22811) BotaN


BotaN
senior tag

iPon-on nézekettem sata3-as SSD-ket, és megakadt a szemem a OCZ Agility 3-on. Olvastam róla 1-2 tesztet, ez tényleg ekkora best buy? Hol van benne a buktató?

Nem értek az SSD-khez, lehet nem vettem volna észre valamit, mert árban kilóg a sorból, viszont teljesítményben a toppon van, legalább is a tesztekben mindig a legjobbak között teljesített minden téren.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#22812) amok válasza amok (#22573) üzenetére


amok
csendes tag

"Örömmel" jelentem van egy 8MB-os intel 320-as SSD-m. :(((

(#22813) beci


beci
őstag

Eddig amd-s gepem volt,most ujitottam egy intel i5-2500k-ra,saphire ati videokartyaval.Kell valamit felraknom az ssd-hez a videokartya driveren kivul?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#22814) SP!T válasza amok (#22812) üzenetére


SP!T
addikt

Járj el így: [link]
Nekem megoldotta ezt a problémát.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#22815) soldi3r válasza amok (#22812) üzenetére


soldi3r
veterán

sajnálom :((
ezek szerint tényleg nem az igazi még az a fw.

E30 (oo=[][]=oo)

(#22816) McDog válasza amok (#22812) üzenetére


McDog
aktív tag

Tulajdonképpen miért nem viszitek vissza gariba? Ez eléggé bizonyított hiba, amit az egyik legnagyobb informatikai cég már egy ideje nem tud megoldani és a ti rovásotokra (pénzetekre, adataitokra) kísérletezik....

(#22817) Keksz válasza amok (#22812) üzenetére


Keksz
senior tag

Éppen 2 napja kérdeztem mi van ezzel a 8 mb hibával és csak te válaszoltál... Hogy történt?

(#22818) föccer


föccer
nagyúr

20k-ért innen az apróról:

Szerintem jó választás volt :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22819) 5ent1nel válasza Müszi (#22769) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Köszönöm, sztem hamarosan beruházok egyre! :R

(#22820) Mercutio_ válasza SP!T (#22766) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez az OCZ Vertex Plusz (OCZSSD2-1VTXPL60G) kérdés engem is érdekelne, VALAKI?

Ennyit találtam róla hirtelen :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22821) energy_


energy_
senior tag

sziasztok erről vélemény? :U

(#22822) SP!T válasza Mercutio_ (#22820) üzenetére


SP!T
addikt

Ez egyáltalán nem tűnik rossznak... :U Lehet visszaviszem garba az s320 Intelt a 8MB-os hibával és kicserélem egy ilyenre. :) Még pénzem is marad valamennyi... :D Bár eddig csak egyszer volt ilyen 8MB-os hibám és erre 5 év jótállást adnak.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#22823) Mercutio_ válasza SP!T (#22822) üzenetére


Mercutio_
félisten

Árban (arányosan) kb. annyira jön ki mint a 96GB-s Kinston V+ 100, kérdés persze, hogy van-e olyan megbízható, sebességben is hozza-e azt, és problémamentes-e a vezérlője?

És persze, hogy elég-e a 60GB :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22824) Shad0w


Shad0w
senior tag

Sehol se találtam olyan infót a Samsung MZ-5PA064/EU SSD-jéről, hogy XP alatt is megtartja a teljesítményét? (Windows 7 telepítése a célgépen nem alternatíva)

(#22825) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

mesterek

látom kezd csökkenni a 64GB-os SSD-k ára. beruháznék, és help kéne.
én a Crucialra gondoltam. jó, nem jó? oprendszer alá elég? stb.
persze láttam A-DATÁ-t is, kevesebb pénzét. de őket nem ismerem ilyen téren. :N

nagyon köszönöm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22826) SP!T válasza Mercutio_ (#22823) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem 40GB is elég volt eddig bőven... :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#22827) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nézegettem az ssd-ket mostanság, megint beleaplikálnék egyet a gépembe, a következő az elképzelés:

valamilyen sata3 as legényt beleültetek a masinámba, kérdésem az, hogy ha nincs "gyárilag" sata3 -om az alaplapon, akkor egy külön kivezetéssel, vezérlővel lehet rá "tenni", vagy nem fogja azt a sebességi szintet hozni, mint a gyári alaplap nyákjára szerelt sata3 -as port.

Pediglen, ha maradok a sata2 -nél akkor egy vertex plusban gondolkodom, jó választás?

Ezelőtt intel v25 öm volt és nagyon megvoltam vele elégedve.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22828) Frenky89


Frenky89
őstag

Crucial M4 GC-járól lehet tudni valami pontosabb infót annál, hogy van? Mikor működik, mennyire hatékony, mit jelent egy merevlemeznél az idle állapot, lehet egyáltalán ilyet elérni W7 alól, stb? :B

(#22829) zetecR


zetecR
addikt

Egy Vertex 2-t Corsair Force GT-re cserélve éreznék lényeges gyorsulást?
Vagy kb ugyanaz a sebesség érzet lenne oprenszer, Photoshop, Corel használata mellett?

(#22830) energy_ válasza energy_ (#22821) üzenetére


energy_
senior tag

valaki? apacer megbizható?

(#22831) radi8tor válasza energy_ (#22830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pendrive-om volt több évig Apacer. Korát meghazuttoló sebességgel. Igaz 2x annyiba került, mint az átlag. SSD-t nem ismerem.

⭐ Stella

(#22832) energy_ válasza radi8tor (#22831) üzenetére


energy_
senior tag

újonnan ezt is 50kért láttam ezért gyanús nekem ez a 15k :U

(#22833) radi8tor válasza energy_ (#22832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez?

Akkor kérdezd meg az eladót, miért adja ilyen olcsón.

⭐ Stella

(#22834) - = Zk = - válasza energy_ (#22832) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is az tűnt fel :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22835) energy_ válasza radi8tor (#22833) üzenetére


energy_
senior tag

azt irta feleslegesség vált és minnél hamarabb elszeretné adni, de mivel egyhelyen lakunk egy próbát fogok majd igényelni csak arra lennék kiváncsi hogy nincs-e valami szériahibája,trimet tud? (egyébként a trim mire jó? :D )

[ Szerkesztve ]

(#22836) radi8tor válasza energy_ (#22835) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasgasd az első HSZ-t ebben a topicban :)

⭐ Stella

(#22837) zsolt19900 válasza energy_ (#22835) üzenetére


zsolt19900
őstag

trimet ha minden igaz ez nem tud ez a modell

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22838) Mercutio_ válasza SirRasor (#22389) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hinnye, az hogy lehet, hogy bebootolok Partition Wizard 5.0-ás CD-ről, NTFS-re formázom az SSD-t, és nem stimmel az alignálás :Y (4096-tal osztva törtszámot kapok :O )

Bios-ban IDE volt a s-ata mód, de ez önmagában még nem kellene, hogy ok legyen nem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22839) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#22838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért kellene hogy stimmeljen? ;] Ha nem a W7 lemezkezelőjét használod, akkor ezt az adott szoftverrel kell megoldani, ha az adott proginak nincs ilyen jellegű feature-je...(Amúgy az általad használtnak van újabb verziója is már)
A W7 nem nézi külön, hogy HDD vagy SSD-ről van szó, HDD esetében is gondoskodik a partíció eltolásról...(IDE/AHCI-nek semmi köze ehhez... :N )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22840) energy_ válasza radi8tor (#22836) üzenetére


energy_
senior tag

keresgéltem és az jött le hogy az ssd karbantartásáért felel :U és baj ha nincs trim? esetleg manualisan lehet helyettesiteni?

(#22841) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

#22825-re valaki? :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22842) Müszi


Müszi
senior tag

Sata3- as csatolású SSD tulajoktól kérdezném, milyen pontszámot ad rá a Win7 élményindexe?

(#22843) SpongyaBob válasza Müszi (#22842) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Most őszintén.. az miért fontos??

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22844) MrCsiT válasza Müszi (#22842) üzenetére


MrCsiT
addikt

7.9-et :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22845) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#22839) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
És mivel tudom eltolni? (Az újabb Home verzióban se látok ilyen funkciót)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22846) MrCsiT válasza - = Zk = - (#22825) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Nekem a Crucial M4 (Micron C400 belsős) helyett, maga a Micron C400 van, pontosabban egy C400v ( ami írásban gyengébb valamivel, mint a sima C400.)

Egy Kingston V100+ 96GB-t váltottam vele, és érezhetően gyorsult vele a rendszerem.
Ilyet árul most borsi tag, valami 21k-ért próbagarral, de boltban sem olyan sokkal több, ha lehet valahol kapni.

(visszább a topicban van is tesztképem erről az SSD-ről - igaz, ott még 2400-as procival.)

Üdv:
Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22847) MrCsiT válasza MrCsiT (#22846) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és egész olcsó az M4 :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22848) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#22845) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt a progit konkrétan nem használom, de feltételezem, a partíció átméretezése (resize) funkciónál fogja felajánlani space before vagy hasonló néven (általában a partíció előtti és az utáni területet is lehet méretezni). Azt, hogy ezt adatvesztés nélkül tudja-e kivitelezni, azt sajnos nem tudom. Én erre a célra megint csak a Paragon termékét, az Aligment Toolt-t használom, mert ez biztosan megoldja adatvesztés nélkül. [link]

Ha adsz egy kis időt, megnézem azzal a Wizard-al, hogy tudja-e vagy sem adatvesztés nélkül...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22849) Müszi válasza SpongyaBob (#22843) üzenetére


Müszi
senior tag

Kiváncsiság. Miért, te még nem kérdeztél olyat ami csak téged érdekelt?Mellesleg miért fontosak a bootidők? Ahány konfig, és szoftverkörnyezet, annyiféle indulási idő még SSD-vel is. Tehát beszélünk itt lényegtelen dolgokról bőven, de ez talán nem baj?

[ Szerkesztve ]

(#22850) SpongyaBob válasza Müszi (#22849) üzenetére


SpongyaBob
veterán

De igen. Viszont az élményidex-szel nem nagyon érdemes foglalkozni :N Nem feltétlen reális amit kiír.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.