Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22551) p87 válasza fagy53 (#22548) üzenetére


p87
senior tag

Meg is nézte valaki, hogy hány hiba alapján lett elkönyvelve, hogy szar az új firmware is?
Sok okos egyből lehúzta az Intelt, meg trollkodnak, 4-5 ember miatt akinek a frissítés után előjött, ez már inkább lehet egyéni hardveres hiba.
Ezt nem is értem, hogy lehetett ebből világméretű hír, hogy kiragadják 1-1 ember történetét. :W
Ráadásul a firm frisstés előtt se volt tömeges hiba előfordulás.

Ezek olyan kis számok a tényleges eladást nézve, hogy szerintem még így is kevesebb meghibásodás van/lesz Intel 320-as ssd vel mint valamilyen más gyártó ssd-ivel.

[ Szerkesztve ]

(#22552) Oliverda válasza miresz (#22550) üzenetére


Oliverda
félisten

A SATA 6 Gbps egyáltalán be van kapcsolva a BIOS-ban? AHCI-n mit mutatat az eszközkezelő?

Kicsit több információt plz, mert így kicsit nehéz...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22553) Konflikt


Konflikt
addikt

nemtudom nezte-e mar, akit erint (latom fent mar emlitve volt) : kijott az M4-ekhez az uj FW, 0009.

nagyon durva, nalam a 0002-es hez kepest pl. a linear read 416-rol 506MB/s-ig nott :D, az 512K, es a 4K read is emelkedett:

64GB, SATA3, Z68.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22554) miresz válasza Oliverda (#22552) üzenetére


miresz
veterán

Bios ügyileg így néz ki a dolog:

Az ezközkezelő megy így néz ki:

(#22555) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Tudnátok egy nekem kicsit segíteni? Van 30 ezrem SSD-re és szeretnék venni ebből egy SATAIII-sat, ami valóban gyors is. Nézegettem ennyiért 60 gigát kapok, ami bőven elég. Na de melyiket vegyem, ez a kérdés. :)
A három versenyző: OCZ; A-DATA; corsair.

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#22556) miresz válasza stranger28 (#22555) üzenetére


miresz
veterán

Hát mén most spec szenvedek az OCZ-vel. :W Tehát én személy szerint nem ajánlom. Szerintem Corsair. Bár az A data-ról is jókat írnak.

(#22557) Oliverda válasza miresz (#22554) üzenetére


Oliverda
félisten

Legújabb a BIOS?

Esetleg még frissítsd az AHCI drivert. A legújabbat elküldöm mailben. Manuálisan kellene frissíteni az eszközkezelőben.

Még esetleg nézd meg mondjuk HD Sentinel alatt, hogy egyáltalán milyen SATA 6 Gbps módban megy-e a meghajtó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22558) miresz válasza Oliverda (#22557) üzenetére


miresz
veterán

Oksa,köszönöm! Hdd sentinelt feltettem és ugyan az mint amit te tettél fel.

(#22559) Oliverda válasza miresz (#22558) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Nálad az aktív üzemmód csak 6 Gbps (2).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22560) miresz válasza Oliverda (#22559) üzenetére


miresz
veterán

Na most már tényleg belekeveredtem. Az mit jelent?

(#22561) Oliverda válasza miresz (#22560) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt, hogy valamiért nem megy maximális sebességen a SATA port.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22562) miresz válasza Oliverda (#22561) üzenetére


miresz
veterán

Az jó de vajon miért? :W És mit kellene csinálni,hogy jó legyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#22563) Oliverda válasza miresz (#22562) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet alaplai BIOS gond, SSD firmware gond, esetleg AHCI driver gond vagy valami Windows probléma is akár.

Ezeket kellene frissíteni és/vagy állítgatni. Esetleg még a SATA kábelt is érdemes lenne kicserélni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22564) miresz válasza Oliverda (#22563) üzenetére


miresz
veterán

Ok! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R :R :R Valamit még próbálkozom vele.

(#22565) eketomy


eketomy
senior tag

üdv skacok, remélem jó helyre írok, de ne kövezzetek meg ha nem :)

szeretnék venni egy Buffalo Microstation 64GB 2,5" SATAII SSD-t, de sem én sem a gazdája nem tudja, hogy támogatja-e a TRIMM-et vagy nem! A kérdésem tehát adott, trimmes vagy nem, remélem valaki tudja, segítségként leírom a pontos tipusát üdv

SHD-NSUM64G-EU

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#22566) fenergie84 válasza eketomy (#22565) üzenetére


fenergie84
addikt

inkább Kingston SV100S2/64Gb válassz helyette, ha módodban áll...belépőszintnek tökéletes...

(#22567) Cadal válasza eketomy (#22565) üzenetére


Cadal
őstag

Az NSUM nem ajánlott kategória, nem tudja a TRIM-et.

Amúgy igazán nem tartott volna sokáig egy ilyen keresés... [link] Sokan kérdezték már korábban.

(#22568) SirRasor válasza Konflikt (#22553) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, hogy szóltál, hazamegyek és feldobom :)

Make Love not war!

(#22569) fagy53 válasza p87 (#22551) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem tudom ki nézett ennek mélyebben utána, de az év elején az SB lapok P67-es chip problémája sem jött ki senkinek és mégis az egész világon visszacserélte a módosított lapokra az Intel, ill az alaplap gyártók. Az ennél sokkal macerásabb dolog volt, én is beleestem... ;] Nekem nincs intel SSD-m, de ha lenne, akkor sem lennék nyugodt amíg megnyugtató infókat nem kapok még akkor is ha az enyémnek kutyabaja.
Ez a fw frissítési probléma nemcsak egy cikkben jelent meg és nem hiszem, hogy alaptalan riogatás lenne.
Semmi bajom az Intel termékeivel, de az újdonságokra nála is vigyázni kell, ezt megtanultam! :K

(#22570) Ijk


Ijk
nagyúr

Üdv!
Vettem egy 96gb-os kingstone ssd-t, felraktam rá a win7-et. Viszont driver telepítés közben kékhalál, azóta nem is látja a win-t a gépem, nem tud bebootolni. Ezek szerint szar a lemez?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22571) cszn válasza Ijk (#22570) üzenetére


cszn
őstag

Hát ha a lemez nem is (mert nem lemez), de lehet, hogy az. Ellenőrizd a kábeleket, esetleg cseréld is ki a SATA adatkábelt. Aztán nézd meg másik gépben, hogy ott látja e.

[ Szerkesztve ]

(#22572) Ijk válasza cszn (#22571) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs másik gépem, most ujrarakom a win-t, majd ha tudtok valami tesztprogit leellenőrzöm.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22573) amok válasza fagy53 (#22569) üzenetére


amok
csendes tag

A riogatást gondolom arra mondta, hogy a fórumra csak 4-5-en írtak, akiknek az update után is bajuk volt. 110. hozzászólás.
http://communities.intel.com/thread/24121?start=105&tstart=0

Nekem is ez van, toolbox szerint, 3x kapolcstam le, nem üzemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#22574) cszn válasza Ijk (#22572) üzenetére


cszn
őstag

Vagy egy javítást is kipróbálhatnál a win7 telepítővel ha még nem kezdted el a telepítést.

(#22575) Ijk válasza cszn (#22574) üzenetére


Ijk
nagyúr

Próbáltam, de sikertelnül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22576) Fire/SOUL/CD válasza Ijk (#22575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AHCI-ben telepítesz? A W7-el hoztad létre az SSD-n a partíciót? Külön feltelepítetted esetleg az alaplapi AHCI drivert, vagy a W7-ét használod? W7-hez telepítettél fel chipset drivert?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22577) Ijk válasza Fire/SOUL/CD (#22576) üzenetére


Ijk
nagyúr

Semmit nem állítottam, egyszerűen a win7-et a telep´tőben az ssd-re raktam. Majd felment a chipset driver, utána a lan driver telepítésekor halt meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22578) fenergie84 válasza Ijk (#22577) üzenetére


fenergie84
addikt

nem biztos, h ez a gond amit írok, de mikor nekem is ilyen lapom volt, akkor a win7 nem szerette a giga drivereit...többször volt nekem is bajom lan és hang driverrel...melynek eredménye kék halál volt, elég gyakran :K

[ Szerkesztve ]

(#22579) Ijk válasza fenergie84 (#22578) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jah, már nem az a konfigom, csak elfelejtettem átírni. Egy asus m4a87td lapom van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22580) fenergie84 válasza Ijk (#22579) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor passzolom a dolgot...:DDD

(#22581) Fire/SOUL/CD válasza Ijk (#22577) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor ugorj neki még1x, a BIOS-ban a SATA üzemmódot AHCI-re, W7 telepítővel töröld, ,majd hozd újra létre az SSD-n a partíciót, ne telepíts külön AHCI drivert, chipset drivert meg különösen ne...
[link] (idestova 17 éve rakok össze gépeket/telepítek stb, szóval a linkben leírtakat tapasztalatból írtam, nem pedig azért, mert valamilyen fórumon olvastam)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22582) Ijk válasza Fire/SOUL/CD (#22581) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mivel ismét nem akar bebootolni azt fogom csinálni amit leírtál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22583) eketomy válasza fenergie84 (#22566) üzenetére


eketomy
senior tag

Thanks! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#22584) miresz


miresz
veterán

Érdekes! Akkor most minek higgyek? Melyik a reális? :((( :F

[ Szerkesztve ]

(#22585) bazsi83vp válasza miresz (#22584) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Elnézve a hdtune képet ..... a többi az alapján ad eredményt, hogy épp melyik területre talál írni/olvasni. Ennyit a hiteles tesztelésről, legalábbis használatban lévő ssd esetén. (az üres meghajtó sebessége pedig számomra inszignifikáns.) Amúgy nálam is vannak tüskék, ha az aidával végignyalatom a teljes "felületet".

(#22586) kungzi


kungzi
veterán

amint hazaérek a mekiből üzemelem is be az ssd-t :DDD meg kell ünnepelni ezt a napot :DD

(#22587) aberdeen válasza parker75 (#18623) üzenetére


aberdeen
csendes tag

bocs talaltal valami megoldast ?

(#22588) zetecR


zetecR
addikt

Ma ismét meghalt a Vertex 2-m... :(

Kértem, ha lehet, valami mást adjanak helyette, mert már nem sok bizalmam van hozzá...

(#22589) cszn válasza miresz (#22584) üzenetére


cszn
őstag

Említettük, hogy nem érdemes adni a tesztekre vagy nem? :U

(#22590) bazsi83vp válasza miresz (#22584) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Csak a kedvedért, 2 teljes olvasás 2 programmal:

És megsúgom, ramdrivera másolás ~200 mB/s, így nálam a HD Tune hazudik. A prociterheléssel is.

(#22591) RootRulez


RootRulez
félisten

Na meglett az SSD, és mit mondja, tetszik. :K

Köszi mindenkinek a segítséget. :K

═════════════════════════════════════════

(#22592) miresz válasza bazsi83vp (#22590) üzenetére


miresz
veterán

Én már nem tudom,hogy melyik programnak higgyek. Szar bug-os az összes.

Na erre már tényleg nem tudok mit mondani:

(#22593) fagy53 válasza bazsi83vp (#22590) üzenetére


fagy53
nagyúr

Más a két SSD, a SF vezérlőst nehéz a JMicron-oshoz hasonlítani! Nála teljesen más írási sávszél van ha csupa "1"-et vagy "0"-át kell írkálni.
A grafikonoknál meg különbséget jelent, hogy a Kingston valós idejű GC-t végez, az OCZ meg nem.

(#22594) bazsi83vp válasza fagy53 (#22593) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ez hogy jön ide? Azt mutattam meg, hogy a 2 program (aida - hdtune) értékei ugyanazon az ssd-n köszönő viszonyban sincsenek egymással, ha végigOLVASTATOM a lemezfelületet. Nem értem a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#22595) Laraxior


Laraxior
titán

ha ide módban telepítettem Win7 x64-et... van rá mód hogy áttegyem valahogy ahci-be. reinstall nélkül? :B már ha egyáltalán van rá szükség.. :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22596) fenergie84 válasza Laraxior (#22595) üzenetére


fenergie84
addikt

van mert a Trim csak AHCI alatt megy...

(#22597) Laraxior válasza fenergie84 (#22596) üzenetére


Laraxior
titán

az addig oké... csak régebben amikor próbáltam sosem indult el a rendszer :D :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22598) Fire/SOUL/CD válasza Laraxior (#22595) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22599) Laraxior válasza Fire/SOUL/CD (#22598) üzenetére


Laraxior
titán

:( nem jó..megint nem indul. telepítőlemezt kér. Az lehet gond hogy installnál csak az SSD volt rajta? Most van egy plusz winyo is.

RootRulez: Én is úgy csináltam..le volt húzva minden. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22600) RootRulez válasza Laraxior (#22599) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, én eleve úgy telepítettem, hogy a vinyó ne kavarjon be. :N

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.