Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22501) Viperator válasza pschio (#22499) üzenetére


Viperator
őstag

Egyszerű keresás

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22502) Qru válasza _BM_ (#22496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd 5 év múlva veszed észre kb. Addig meg csak használd simán és kész.

#nincsbennetarcsi

(#22503) _BM_ válasza Qru (#22502) üzenetére


_BM_
senior tag

:R

(#22504) Viperator


Viperator
őstag

Ez szükséges?

Ha nem, akkor hol lehet kikapcsolni? (EP45-DS3P alaplap)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22505) Shady313 válasza Viperator (#22504) üzenetére


Shady313
aktív tag

AHCI-t szerintem ne kapcsold ki (bukod a SATA nyújtotta előnyöket). IDE módban általában lassabbak ezek a meghajtók.

(#22506) Viperator válasza Shady313 (#22505) üzenetére


Viperator
őstag

Köszi!

SATA NATIVE bekapcsolható?

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22507) Shady313 válasza Viperator (#22506) üzenetére


Shady313
aktív tag

Természetesen, bár ha nem tévedek az megegyezik az AHCI-vel. :K

(#22508) Flashcash válasza pschio (#22499) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Vannak persze, ezek általában elég drága és ritka termékek:

-az OWC gyárt Sandforce SF-1200 vezérlős IDE/PATA SSD-t, ami pont jól illeszkedik ehhez az interfészhez, mert valós időben tud tömöríteni, és fejlett benne a garbage collection is.
-a Renice gyárt egy kínai fejlesztésű natív PATA vezérlős SSD-t ami nagyon alacsony fogyasztású és gyors, általában jókat írnak róla
-a Photofast Indilinx vezérlős IDE SSD-t árul, prémium árakon
-IDE SSD-k területén az olcsóbb kategóriát képviseli még a Kingspec (régi JM vezérlő), a Transcend és a Runcore

[ Szerkesztve ]

(#22509) fagy53 válasza _BM_ (#22496) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hagyd bekapcsolva a gépet, de semmit ne indíts el, a böngészőt sem, hagyd magára! / Pár óra, minél több, annál jobb!/
Lehet, hogy már aznap regenerálja magát, de minden lefuttatott SSD teszt ront rajta, ezért ezt a "pihentetést" csináld egy-két napig, de ne futtass semmilyen tesztet! Aztán nézd meg a CrystalDM-el, hogy változtak-e az értékek, jobbaknak kell lenniük! :K

[ Szerkesztve ]

(#22510) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ha minden igaz, ma kapom az SSD-t. AHCI-t kapcsoljam be igaz? Win7x64-már van hozzá driver lapból? Vagy előbb másoljam az drivert pendrive-ra? Alaplap CD-n van, igaz?

═════════════════════════════════════════

(#22511) cszn válasza RootRulez (#22510) üzenetére


cszn
őstag

Jaja kapcsold be. Win7 driver van, nem kell semmit külön csinálni, megy magától. :) Csak arra figyelj, hogy a telepítővel hozd létre a partíciót és akkor jó lesz.

(#22512) fenergie84 válasza RootRulez (#22510) üzenetére


fenergie84
addikt

AHCI-t kapcsold be, mert csak akkor megy a Trim :K

mód: megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#22513) RootRulez


RootRulez
félisten

Oksa, köszi! :DDD

═════════════════════════════════════════

(#22514) Ribi válasza pakai93 (#22495) üzenetére


Ribi
nagyúr

Random adatot nem tud tömöríteni, ezért ilyenek az értékek. Ez a Sandforce chip sajátossága.
Valós használat során pedig valahol a kettő között lehet, szóval mocskos gyors így is.
Ezek teljesen normális értékek.

(#22515) Dexter-2000 válasza bazsi83vp (#22444) üzenetére


Dexter-2000
őstag

nem videó konvertálásra kell hanem minden jóval gyorsabban fog betöltődni pl window 7 játékok stb...

Szépnapot!

(#22516) bazsi83vp válasza Dexter-2000 (#22515) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Értem én - de ott már inkább a proci lesz a keresztmetszet. Raid0 - és ha sérül egy kötet? Bár ez ritka, viszont a TRIM támogatás tudtommal nem megoldott raid alatt (ennek nézz utána), jó az esélyed a belassulásra, hacsak vmi külső progival nem alkalmazod te magad manuálisan a parancsot. Még mindig inkább vennék egy nagyobb, gyorsabb ssd-t, mint raidet - de a te döntésed.

(#22517) kungzi


kungzi
veterán

nekem holnap jön meg a Samsung S 470 64GB

RootRulez (#22510)

milyet vettél?

alig várom :C

[ Szerkesztve ]

(#22518) fenergie84 válasza kungzi (#22517) üzenetére


fenergie84
addikt

Kingston 96gb-osat vett...

(#22519) Findzs válasza bsh (#22492) üzenetére


Findzs
addikt

egyébként te valamit nagyon félre értettél
én nem arra mondtam, hogy valami nem stimmel, hogy rossz az ssd -je és ezzel "rémítgetni" akarom hanem, hogy szoftveresen nem stimmel valami, azok a smart értékek amiket kiírt neki a crystal, fals adatok is lehetnek
de neked úgyis mindegy mit írnak ha olyan kedved van kipécézel magadnak valakit és baszogatod okkal vagy ok nélkül neked mindegy, még akkor is ha semmi közöd nincsen hozzá, nem neked írták a hsz-t stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22520) Angelo69


Angelo69
senior tag

Segitenetek nekem abban, hogy melyik meghalytot lenne a legerdemesebb megvasarolnom?! :F

A kiszemeltek :
Intel SSD 320 120 GB
Intel SSD 320 160 GB
Intel SSD 510 120 GB

Vagy ha masik gyarto megbizhato tipusait ajanlanatok ebben az arkategoriaba beszoritva, azt nagyon megkoszonnem. :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#22521) kungzi válasza Angelo69 (#22520) üzenetére


kungzi
veterán

Intel SSD 510 120 GB

egyértelmű szerintem, ha van sata3-as csati a lapodon :K

(#22522) cszn válasza Angelo69 (#22520) üzenetére


cszn
őstag

Milyen célra használnád? Mert ha nincsenek speciális igényeid akkor szerintem simán elég egy Kingston SV100S2/128.
Ha mindenképpen sok pénzt akarsz költeni akkor az 510-es nagyon jó amúgy és megbízható is.

(#22523) Ribi válasza Angelo69 (#22520) üzenetére


Ribi
nagyúr

320-as Intelekkel valami gáz van szóval olyan most én sem vennék.
De a kérdés, hogy mire.

(#22524) fagy53 válasza Angelo69 (#22520) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csatlakozom a közvetlen előttem szóló két kollégához és felejtsük el gyorsan a "meghalytot".
Most még ne vegyél Intel 320-as szériát és függ attól az SSD márkája, típusa, hogy mire és milyen környezetben használod. :)

(#22525) Oliverda


Oliverda
félisten

Crucial M4 SSD Firmware Update (0009) Posted – Tests Display Definite Performance Increase

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22526) Angelo69


Angelo69
senior tag

Koszonom mindenkinek a tanacsot. :R
Tehat akkor az Intel 320 felejtos, a samsungrol mi a velemenyetek? Es ez a Crucial m4... :F

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#22527) Qru válasza Angelo69 (#22526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M4 az jó. :K Én azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#22528) fagy53 válasza Angelo69 (#22526) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kérdéseinkre a válasz....?
Egyébként mindkettő gyors és megbízhatónak mondható, nekem a Samu tűnik szimpatikusabbnak. A Samsung miután leállt a HDD-vel, teljes mellszélességgel az SSD fejlesztéssel és gyártással foglalkozik a meghajtó vonalon és ez meghozza gyümölcsét. :D

(#22529) pakai93 válasza Ribi (#22514) üzenetére


pakai93
csendes tag

valami szerintem akkor sem okés mert egyik srácnak a vertex3-al ilyen eredményeket hoz:

[link]

a kettő ssd pedig kb egy szinten van, papiron még a force3 elvileg jobb is :U

Légy szíves ne ágyazz be ekkora képet a hozzászólásokba! Köszi

Egyébként a fórum beépített feltöltője 3 mp alatt csinál belőle bélyegképet ha kell.

[ Módosította: Oliverda ]

JINBA ITTAI

(#22530) Angelo69 válasza fagy53 (#22528) üzenetére


Angelo69
senior tag

Jogos. :B
Alap hasznalatra csak, oprendszer ilyesmi, a jatekokat is erre raknam mert miert is ne.
De nem dolgozom "specko" progikkal, de szeretem ha minden modern es "tartosan izmos" a gepemben. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#22531) fagy53 válasza Angelo69 (#22530) üzenetére


fagy53
nagyúr

Akkor szinte bármelyik ma kapható SSD megfelel, hiszen sokkal jobbak bármilyen HDD-nél és pl a boot-nál, vagy a játékoknál kicsi a különbség közöttük. Ha másolsz is rendszeresen, akkor érdemes megnézni a szekvenciális írás sávszélességét ez 150MB/s vagy feletti, a 4k random vagy a többszálúság sávszélessége amennyiben 20MB/s körüli, feletti akkor az számodra elég.
Az Intel egyébként megbízható márka ebben is, csak ez az új fejlesztésű 320-as széria még nem talált magára, érdemes most kihagyni, vagy várni kell egy kicsit. A Kingston és a Samsung elég üzembiztos, a SF vezérlős SSD-k elég kényesek, bár gyorsak.

(#22532) St3venson válasza fagy53 (#22531) üzenetére


St3venson
tag

Az Intel 320-as ssd-ihez kijött a javítás már több mint egy hete. Elvileg a probléma megoldva, de javítsatok ki, ha nem tudok valamit.

(#22533) radi8tor válasza St3venson (#22532) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szkeptikusok ezek itt mind. :)
Én a hibája ellenére is megvettem volna a 320-at. Nagy kampányba is kezdett miatta az Intel. Biztos visszaesett a forgalmuk.

⭐ Stella

(#22534) St3venson válasza radi8tor (#22533) üzenetére


St3venson
tag

Én a hibája ellenére is megvettem :) , és örömmel használom is. Ha hibát akarok keresni, akkor bármelyikben tudok. Én erre jöttem rá a vásárlás előtt.

(#22535) miresz


miresz
veterán

Szerintetek ez jó eredmény egy Agility3-tól? Mert szerintem nem. Az Agility2-esem gyorsabb volt.

(#22536) Müszi


Müszi
senior tag

Sziasztok
SSD beszerzésén gondolkodom. Volna is két kiszemelt. Az egyik egy OCZ Agiliti3, a másik kicsit drágábban egy ADATA S511. Mindkettő 60GB Sata3 csatolós. Nem tudom bevállalható-e az OCZ, mert olvastam itt vele kapcsolatban hibákról. AMD-s SB850 csip van a lapomon Sata3 csatikkal. Vagy esetleg tudtok ajánlani harmadik tipust a kategóriában?

(#22537) Frenky89 válasza Oliverda (#22525) üzenetére


Frenky89
őstag

AS SSD ATTO CDM

SATA2-n ennyi látszódik, érzésre kb semmi. :) A frissítés amúgy 5 sec volt kb. 36,7GB adat ellenére is.

A PH!-s feltöltő nem teszt jót a gif-eknek. :B

[ Szerkesztve ]

(#22538) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Véletlen egy virust beszivtam de olyat hogy ujra kellett rakni a win7-et.Levettem a háttértárat az ssd mellöl és telepitettem.Amikor végeztem hdd vissza ssd mellé 2 van osztva a hdd és a zegyik particio az jo látom rajta az adatokat de a másik az meg üres,csak tc vel tudom megnézni a cuccot rajta de csak ugy hogy mutassa a rejtett fájlokat, ne tudjátok mi történhetett?Miért rejtett féjloknak veszi a winyon lévö adatokat?Köszi.

(#22539) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne.Mint a fentebbi képen is látszik nem igazán úgy szuperál az SSD-m mint amire számítottam.Most lehetőségem lenne lecserélni.Melyiket javasolnátok?:
Corsair Force Series™ GT 60GB ,A-Data S-511 Turbo 60GB ,OCZ 60GB Vertex 3 , vagy esetleg tudtok ajánlani valamit amit érdemes max 45e Huf-ig. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22540) Oliverda válasza Frenky89 (#22537) üzenetére


Oliverda
félisten

SATA 3-nál valószínűleg jobban kijönne.

Igen, az anim gifeket nem szereti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22541) Fecniii válasza Angelo69 (#22526) üzenetére


Fecniii
tag

M4, én is ma rendeltem egyet iponról, amíg még lehet kapni,mert hetekig nem volt sehol.

(#22542) _BM_ válasza miresz (#22539) üzenetére


_BM_
senior tag

Szerintem klónozd rá az ssd-t egy hdd-re, és használd azt egy darabig, majd hasonlítsd össze a kettőt (érzésileg). Ne dönts mérések alapján.

(#22543) miresz válasza _BM_ (#22542) üzenetére


miresz
veterán

Az a baj,hogy érzésre is lassabb nálam a Vertex3 mint a Vertex2. Tehát valami nincs rendben csak nem tudok rájönni,hogy mi.

(#22544) Oliverda válasza miresz (#22543) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AHCI driver rendben van? FW frissítés volt a meghajtón?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22545) miresz válasza Oliverda (#22544) üzenetére


miresz
veterán

AHCI szerintem rendben,de valami akkor sem ok,mert a crystal disck info sem látja a meghajtókat. FW-t nem frissítettem mert nincs itthol a pendrivom win alól meg nem engedi. :(((

Biosban van egy olyan opció,hogy AMD AHCI BIOS ROM az ki van kapcsolva. Az nem tudod esetleg,hogy mi?

[ Szerkesztve ]

(#22546) Oliverda válasza miresz (#22545) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem jön be kép. WIN alól kell frissíteni, csak ne arról a meghajtóról menjen a WIN amit frissíteni akarsz.

A BIOS ROM nem hiszem, hogy beleszólna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22547) miresz válasza Oliverda (#22546) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez az próbáltam egy másik gépről amin Xp vanmondjuk az sata2-es de ott sem akarja az igazságot elkezdi,majd 64% nál ki írja hogy faild.

(#22548) fagy53 válasza St3venson (#22532) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ki-kijött az igaz, de sok köszönet nem volt benne...[link].
Nem szeretném, ha bárki akinek 320-as SSD feszít a gépében megsértődne, mert kiemelem ezt a hibát és nem tanácsolom senkinek a vásárlást ebben a helyzetben. Tudom nem minden egyes darabbal van probléma, de ha valaki az itteni biztatásra vesz egy hamarosan meghibásodó és adatvesztő SSD-t, az nem fogja megköszönni nekünk! Ráadásul a tanács adója pontosan ismeri a hátteret és a jelenlegi vergődést...így célszerűbbnek látom felhívni a figyelmet, aztán úgyis mindenki arra költi a pénzét amire akarja.

(#22549) Oliverda válasza miresz (#22547) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem te a BIOS-ban RAID módot állítottál be AHCI helyett.

Ennek így kéne kinézni:

A Storage Controllers alatt nálam csak a Daemon Tools meghajtója van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22550) miresz válasza Oliverda (#22549) üzenetére


miresz
veterán

Így volt eredetileg,épp most állítottam vissza,de ilyenkor meg eltűnik a Storage Controllers az eszközkezelőből. De igy sem változik a helyzet. A sebesség maradt. :(((

A "régi" Agility2-esem gyorsabb volt:

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.