Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22351) Gorneck válasza beci (#22350) üzenetére


Gorneck
titán

SSD beállításait? Nem emléxem bármit kéne álltani az SSDn. Használni kell és ennyi.

Sztem ez az...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#22352) beci válasza Gorneck (#22351) üzenetére


beci
őstag

Igen,ez az koszonom.Nem az ssd-t,hanem a rendszert.Rosszul fogalmaztam.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#22353) Gorneck válasza beci (#22352) üzenetére


Gorneck
titán

Én értettem...azé mondom, hogy mert SSDd van nem kell állítani semmit...úgy kell használni, mint egy HDD-t...

Gorneck#1239

(#22354) scope2007 válasza Gorneck (#22353) üzenetére


scope2007
addikt

én azért se úgy használom :P
nem érzem azt, hogy hátrányom lenne belőle, ha beállítom a dolgokat... :))

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22355) soldi3r válasza scope2007 (#22354) üzenetére


soldi3r
veterán

a gyártó általá előírtakat valószínüleg érdemes megcsinálni, a többi szerintem is urban legend
pl a samsung ajánlása: super fech, defragmentation, ready boost, indexing service, power configuration

E30 (oo=[][]=oo)

(#22356) Gorneck válasza soldi3r (#22355) üzenetére


Gorneck
titán

Ebben az a legszebb, hogy a Samu se tudja mit ajánl...ebből 4 kb semmit se csinál, az 5diket nem értem miért kéne buzizni...szánalom a köbön mennyire képesek etetni a népet.

Gorneck#1239

(#22357) soldi3r válasza Gorneck (#22356) üzenetére


soldi3r
veterán

biztos is, hogy nem értenek hozzá :C

E30 (oo=[][]=oo)

(#22358) cszn válasza soldi3r (#22357) üzenetére


cszn
őstag

Hát könnyen meglehet, ha az általuk készített MWI 59,5 terára saccolja a halálát és közben 478-at is kibír. :P

(#22359) Gorneck válasza soldi3r (#22357) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor pls magyarázd el miért kell ezekhez hozzányúlni. Várom a válaszod tapsikolás helyett...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#22360) soldi3r válasza Gorneck (#22359) üzenetére


soldi3r
veterán

mi közöm van nekem hozzá? Te a samsungosokat nyilváníottad ostobának, kérdezd tőlük
de biztosan szívesen veszik a segítségedet is

E30 (oo=[][]=oo)

(#22361) SirRasor válasza soldi3r (#22355) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha a samsung a superfetch kikapcsolását ajánlja, akkor vagy keveri a prefetchhel, vagy rohamuk van :DD

Make Love not war!

(#22362) soldi3r válasza SirRasor (#22361) üzenetére


soldi3r
veterán

E30 (oo=[][]=oo)

(#22363) Gorneck válasza SirRasor (#22361) üzenetére


Gorneck
titán

Ready boost a másik agymenés...a többiről nem is beszélve, mivel kb semmit se csinálnak míg te nam akarod...

soldi3r: Annyi, hogy fentebb ezt ajánlod te is. Akkor indokold is pls. Tesztlaborban dolgoztam, a Samunak is nem kevés faszsága van, persze ezek mind eltörpülnek az nv és ati maszatolásai mellett.

Gorneck#1239

(#22364) scope2007 válasza Gorneck (#22363) üzenetére


scope2007
addikt

figyi, valamiben hinni kell, ha már az UFOkban nem is hiszünk/hiszek :D :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22365) Gorneck válasza scope2007 (#22364) üzenetére


Gorneck
titán

Én a puffinba hiszek...[link]

Gorneck#1239

(#22366) soldi3r válasza Gorneck (#22363) üzenetére


soldi3r
veterán

a ready boost-ot benéztem, inakív
indoknak elég annyi, hogy a gyártó ezt ajánlotta? ha szerinte így jó, akkor szerintem itt senkinek nincs joga felülbírálni, már ha nem fejlesztőmérnök a samsung-nál
hidd el, én is tudnék mesélni gyártói hülyeségekről és vevői ostobaságról, pl renault 160kkm-es vezérműperiódus

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22367) scope2007 válasza soldi3r (#22366) üzenetére


scope2007
addikt

jól beszélsz szerintem :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22368) Fire/SOUL/CD válasza Gorneck (#22363) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt nem értem esetedben, hogy mindig azt javaslod, hogy a töredezettségmentesítés legyen kikapcsolva, nyilván tudod is az okát miért, de a SuperFetch (prefetch továbbfejlesztett változata, leánykori nevén előtöltés) esetén ezt miért nem fogadod el. :F (Superfetch egyik feature-je, hogy töredezettségmentesíti a gyakran használt fájlokat) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22369) Gorneck válasza soldi3r (#22366) üzenetére


Gorneck
titán

Értem...

(#22368) Fire/SOUL/CD: Ilyet én sose írtam sehol. Azt igen, hogy az SSDn ellenőrizni kell, hogy a defrag ki van e kapcsolva. A topikban írták már páran, hogy nem volt nekik kikapcsolva, pedig az OS kikapcsolja.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#22370) bsh válasza Fire/SOUL/CD (#22368) üzenetére


bsh
őstag

"Superfetch egyik feature-je, hogy töredezettségmentesíti a gyakran használt fájlokat"
hol olvastad ezt a baromságot? linket!!!

(#22371) SirRasor válasza Gorneck (#22363) üzenetére


SirRasor
őstag

Superfetchről linkeltem már ide anyagot. Az igenis jó, akár van SSD a gépben, akár nincs, mert az operatív memóriára támaszkodik. Ez az, ami azt nézi, hogy mit hogy használsz, és annak függvényében előre betölti a dolgokat a memóriába, amíg csak fér a gyorsabb indulás érdekében. SSD se olyan gyors, mint a memó, tehát ez praktikus és jó.

Make Love not war!

(#22372) Gorneck válasza SirRasor (#22371) üzenetére


Gorneck
titán

És ezt mé nekem?

Gorneck#1239

(#22373) Qru válasza Gorneck (#22365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#22374) kertsa


kertsa
senior tag

Melyik az a SSD-s teszt progi amit érdemes használni? Ami minden fontos infót megoszt velem, amit az SSD-ről tudni kell.

(#22375) SirRasor válasza Gorneck (#22372) üzenetére


SirRasor
őstag

"..többiről nem is beszélve.."-be ez is beletartozott, de akkor mind1 :DDD

Make Love not war!

(#22376) Gorneck válasza kertsa (#22374) üzenetére


Gorneck
titán

Crystaldiskinfo, ssdlife és hdsentinel. Mennyire hitelesek az más kérdés.

Gorneck#1239

(#22377) cszn válasza kertsa (#22374) üzenetére


cszn
őstag

Talán az ATTO-ra érdemes egyszer rápillantani, hogy stimmelnek e a dolgok, de ne foglalkozz vele sokat. :)

(#22376) Gorneck23 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22378) kertsa válasza Gorneck (#22376) üzenetére


kertsa
senior tag

köszi:)

(#22379) SirRasor válasza kertsa (#22374) üzenetére


SirRasor
őstag

bármi, ami a SMART-ot kiírja, de sztem crystal diskinfo, mert ott trim meg ezek is megjelennek, de a kézi ellenőrzés a legbiztosabb.

Make Love not war!

(#22380) Rick4


Rick4
félisten

Jó lenne a többség véleményének/ a tényeknek megfelelően akkor ezt is: [link] javítani...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22381) kertsa válasza SirRasor (#22379) üzenetére


kertsa
senior tag

Kézi ellenőrzés!? Bővebben esetleg?:)

(#22382) Gorneck válasza Rick4 (#22380) üzenetére


Gorneck
titán

Mindenki maga dönti el mit csinál az SSDjével. Vki az ilyen leírásokban hisz vki nem...az első hszben is van pár ilyen. Szal sztem mindenki el tudja dönteni, hogy kell ez neki vagy sem.

Gorneck#1239

(#22383) Mandarinn válasza Gorneck (#22382) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Jól van viszont én például baromira nem értek hozzá és gondolom nem vagyok egyedül. Jó lenne valami konszenzus, hogy mégis mit kell beállítani és mit nem :)

(#22384) amok


amok
csendes tag

Superfetch/Prefetch

Idézet az Intel_SSD_Toolbox_User_Guide-ból

Superfetch/Prefetch: In Windows 7 and Windows Vista, Superfetch* tracks and copies your most frequently used applications to system memory to reduce load times. Superfetch is based on the similar Prefetch feature available in Windows XP. Superfetch/Prefetch is not needed on an Intel SSD and should be disabled for optimal performance.
ReadyBoost: In Windows Vista, ReadyBoost* is a feature that uses any flash memory device connected to your system as a drive for disk caching. It is also used to facilitate SuperFetch. In Windows 7, ReadyBoost is part of SuperFetch; in Windows XP, ReadyBoost is not installed. ReadyBoost is not needed on an Intel SSD and should be disabled for optimal performance.

[ Szerkesztve ]

(#22385) Gorneck válasza Mandarinn (#22383) üzenetére


Gorneck
titán

1es hszben ott van egy link vagy kettő, ott le van írva. De ha nem állítasz semmit akkor sincs baj...el kell olvasni, ha gondolod beállítod, ha gondolod nem.

Az aceren sincs semmi féle misztikus SSD beállítás, felrakjuk az OSt és kész. Nincs semmiféle állítgatás.

IBMen pcies karik vannak. IBM Optionsön ahol most vagyok ott simán csak teszteljük őket (read\write és ha szükséges kap új fw-t), a 400as SSDk is beérkeztek hozzánk. :) Jó kis SASos csatikkal... :)

Gorneck#1239

(#22386) cszn válasza amok (#22384) üzenetére


cszn
őstag

Nem lesz ebből konszenzus. :N A gyártók ezt írják, mert szerintük (és valószínűleg ténylegesen is) ez az ideális az SSD-nek. A tapasztalat meg azt mondja, hogy teljesen felesleges állítgatni ezeket, mert se jobb, se rosszabb nem lesz tőle semmilyen szempontból. Nincs a kettő között átfedés, vagy így jársz el vagy úgy. :U

(#22387) gabee jr válasza Fire/SOUL/CD (#22344) üzenetére


gabee jr
tag

itt a reggeli mérés gyerekek:

Bios-ból a SATA3-as vezérlő frissítve. A W7-es drivert még keresem, de biztos nem lesz jobb... Pedig már az egyik SATA3 vezérlőből át is dugtam a másikba, hátha. Egyszerűen 250Mb/s-nél megáll az írás. Attól feljebb nem megy. :O Az olvasás részével egyébként meg lennék elégedve.

"Csukaharapást szőrivel"

(#22388) soldi3r válasza gabee jr (#22387) üzenetére


soldi3r
veterán

annyira ne keseregj, az olvasás sebessége kárpótol :) úgy is az a fontosabb

E30 (oo=[][]=oo)

(#22389) SirRasor válasza kertsa (#22381) üzenetére


SirRasor
őstag

TRIM: cmd -> fsutil behavior query disabledeletenotify
ha 0, akkor megy, persze BIOS-ban AHCI-n kell állnia a vezérlőnek

alignálás: msinfo32 -> components\storage\disks és SSD-n belül az eltolás értékét oszd el 4096-al, és ha egész számot kapsz, akkor fasza.

SMART-ban: wear leveling értéket megkeresni.

..de szerintem ez már kismilliószor le lett ide írva.

Make Love not war!

(#22390) SirRasor válasza amok (#22384) üzenetére


SirRasor
őstag

Kérdés, hogy az SSD gyártójának hiszel, vagy az operációs rendszer gyártójának. MS-esek egyértelműen mondják, hogy...öö...hmm... most néztem utána, és szerintük se kell bekapcsolva hagyni, hacsak nem első generációs SSD-d van.

Na, meg akartalak cáfolni, erre igazad van :DD

Make Love not war!

(#22391) gabee jr


gabee jr
tag

Cső skacok,
még valami. Találtam a BIOS-ban egy "SATA Port 0-3 Native Mode" beállítást, ez nekem jelenleg "Disabled" változna (úgy értem, gyorsulna) valami ha ez mondjuk "Enabled"..? :(

Egyébként ez az én olvasatomban csak az Intel ICH10R (SATA2) vezérlőre vonatkozik, tehát semmi köze a SATA3-as Marvell vezérlőhöz. Vaaaagy. Tévedek?

"Csukaharapást szőrivel"

(#22392) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

vettem egy notit 250 gigás Toshiba (trimet nem tudja) SSD-vel ... az lenne a kérdésem, h ha 1ébként elég a hely, akkor nem okoz-e gondot az ssd-re telepített vitruális gép, pl XP? Mert ok, h a win7 szépen próbálja elosztani a a terhelést az 1es szektorok között, de attól még nem gond, h az xp a saját virtuális memóriáját folyamatosan irkálja? Vagy járjak el a guest oprendszernél is úgy, mintha natívban ssd-ről futna és kapcsoljak ki mindent, amit az ssd miatt illik? (virtuális memória, defrag...) Vagy tegyem inkább egy külön vinyóra a virtuális gép image-okat?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22393) kertsa válasza SirRasor (#22389) üzenetére


kertsa
senior tag

"SMART-ban: wear leveling értéket megkeresni."

A HD Sentinel, a CrystalDiskInfo és az SSDlife Free sem jelöl ilyen értéket... :F

[ Szerkesztve ]

(#22394) Flashcash válasza kertsa (#22393) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

AD sor 200-ról csökken 0-ra.

(#22395) kertsa válasza Flashcash (#22394) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi, mert itt azt írja ismeretlen érték :)

(#22396) Viperator


Viperator
őstag

Lapozófájl kikapcsolása esetén elég lesz a 4GB memória? Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#22397) Qru válasza Viperator (#22396) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ milyen progikat futattsz és milyn OS-ed van. De általában elég szokott lenni.

#nincsbennetarcsi

(#22398) kungzi


kungzi
veterán

na a haverom visszalépett az üzlettől így megrendeltem egy samsung 470 series 64GB-os ssd-t, ha minden jól megy, akkor kedden már meg is jön :C

(#22399) kertsa válasza Viperator (#22396) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem a kikapcsolt lapozófálj hibákat okozott... alapból 3.4Gb volt, az is kevésnek bizonyult... 5.4Gb lapozófálj megoldotta a rendszer belassulását:)

[ Szerkesztve ]

(#22400) Gorneck válasza SirRasor (#22390) üzenetére


Gorneck
titán

Végig is olvastad?! :) Ebben kb semmi sincs tisztázva...kb mint ebben a topikban... :D

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.