Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22901) knbs válasza radi8tor (#22900) üzenetére


knbs
senior tag

Nem reagalni szerettem volna csak egy uj postot, bocsi.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#22902) knbs


knbs
senior tag

Forumtarsak,

SSD-re szeretnem lecserelni a rendszermeghajtomat. 256-GB-ra gondoltam arra lennek kivancsi, hogy mit ajanlotok az ar/ertek arany erdekel az hogy mennyibe kerul nem lenyeges szempont.
Az alap rendszeren kivul szeretnem a Steam-et feltenni ra itt is csak 2 jatekkal jatszom hebe hoba(counter strike es TF2), van ertelme jatekot erre felrakni?(igazabol eleg regi jatekokrol beszelunk szoval nem tudom hogy lenne e ertelme)
Ezen kivul nagyon sokat foglalkozok video vagassal effektezessel (adobe after effects 64 bit es tarsai, Sony vegas, stb.), 2 het mulva kezdunk bele egy videoklipp forgatasba gondoltam lehetne valamit az SSD- reven gyorsitani a kulonbozo folyamatokon.
A segitsegeteket elore is koszonom!

Udv,

knbs

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#22903) soldi3r válasza knbs (#22902) üzenetére


soldi3r
veterán

jelenleg a samsung és a kingston termékei a javasolt márkák, a kingston már bizonyított, a samsung újabb és semmivel nem marad le a kingston mögött, sőt talán...
árban pedig 5khuf a különbség a samu javára

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22904) #98593280 válasza Mercutio_ (#22820) üzenetére


#98593280
törölt tag

2 db-ot is teszteltem, mindkettő vacakol win7 alatt, amikor frissen másnap bekapcsolom a gépet, vagy akár csak 5-7 óra pihenés után, általában CHKDSK indul el és tele van konzisztencia és egyéb hibákkal. Az elsőn a win7 teljesen el is romlott, mert újra kellett telepítenem . Úgy néz ki visszük vissza mind kettőt, én ilyent nem akarok többet.
OCZ SATA2 2.5" 60GB Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL60G

[ Szerkesztve ]

(#22905) ginotaki válasza soldi3r (#22903) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Szia,

én is most akarom lecserélni a 60 gb-os Vertex 2 SSD-met egy 120 gb-osra. Nézegettem párat, de legjobb választásnak az intel 510-e tűnt. Viszont te ezt meg sem említed ajánlottnak. A samu és a kingston tényleg ennyivel jobbak? Érdekel a véleményed. Előre is köszi! Üdv, Taki

(#22906) Mercutio_ válasza #98593280 (#22904) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Akkor marad a 96GB-s Kingston :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22907) sagesz93


sagesz93
addikt

Hali!
SSD-t keresek, egy 32 gigás elég lenne, op.rendszer menne rá. De jó lenne egy 64-es ha van ennyiért.
15-20rugó a keret kb.
Ezt az OCZ-t érdemes megvenni? Látom, hogy ShellKretor kollégának gondja van vele.
Esetleg még ezt belenyomorgatnám a keretbe, megérné?

(#22908) Fire/SOUL/CD válasza sagesz93 (#22907) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt az utóbbit nyugodtan nyomorgasd bele a keretbe, főleg ennyiért, mert most igen olcsó...
(Ha jól emléxem, a hét elején még 27-28k volt az ára)
Amúgy milyen OS lenne telepítve?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22909) soldi3r válasza ginotaki (#22905) üzenetére


soldi3r
veterán

a topikban leírtak alapján, erre a kettőre volt a legkevesebb panasz
tudom sokan meg fognakkövezni, de én még az új intelt sem merném megvenni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#22910) sagesz93 válasza Fire/SOUL/CD (#22908) üzenetére


sagesz93
addikt

win7 ultimate 64bit.
olvastam hogy ez jó 20 gigát már lefoglal, szóval nem maradna sok helyem egy 32gigás ssd-n.

(#22911) #98593280 válasza sagesz93 (#22910) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Professional 18GB foglal, nekem bőven volt helyem a 32GB-oson.

(#22912) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Win7 64bit alá keresnék SSD-t 64-128GB-os méretben.Nagyon sok hsz-t visszaolvastam, de tanácstalan vok. Az újabb szériákból (Corsair 3,Corsair 3GT,Kingston HyperX) érdemes vásárolni? Nem mondom,hogy a pénz nem számít, de az elsődleges a teljesítmény lenne.

Biztos sokan kérdezték, de érdemes 1-2 gyakrabban használt játékot (nálam World Of Warcraft, Battlefiled BC2) feltenni az SSD-re, a játékok-pályák gyorsabban töltődnek?

Szal mit ajánlana a tisztelt ph-közösség? :)

[ Szerkesztve ]

(#22913) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Tiszteletem az uraknak!
60GB-os SSD-ben ajánlanátok nekem valami kimondottan jót, minnél olcsóbban :D
Ezzel az OCZ vertex plus-al mi a helyzet?
Vagy mondjuk egy kingstone valamelyik típusa? Az se ártana ha 250 mega felett lenne az olvasása... (tudom a vertex plus nem tud ennyit, de nagy hátrány egyébként?)

Elnézést kérek, csak olyan speckónak gondoltam a kérdéseimet, hogy nem lenne rá egyértelmű. Máris olvasom.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#22914) soldi3r válasza gordonfreemN (#22913) üzenetére


soldi3r
veterán

csaz ezen az oldalon olvasd el hsz-eket pls :R

E30 (oo=[][]=oo)

(#22915) cszn válasza ginotaki (#22905) üzenetére


cszn
őstag

Tulajdonképpen az 510-es intel az egyik legjobb amit megvehetsz, csak nem feltétlen éri meg a plusz pénzt.
Most azért óvatos mindenki az intel SSD-kel, mert a 320-as szériával hibák voltak. Egyébként az 510-esben Marvell vezérlő van (nem Intel), ezért ugyanazt a hibát biztos nem produkálja mint a hibás sorozat. Amúgy az Intel SSD-k a legmegbízhatóbbak.

(#22916) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv. Helyzetjelentés a 60-as OCZ-ről: ma reggel mind kettőt próbáltam, többször restartoltam is, ma nem írt semmi hibát. Nem értem mi van vele. :) Egyébként lehet az egyiken a windows a rossz etron usb3 driver miatt szállt el. Tesztelek még tovább. Felület tesztre egyébként semmi problémát nem ír. Vkinek esetleg tanács, milyen progival ellenőrizzem?

(#22917) ruti válasza knbs (#22902) üzenetére


ruti
Közösségépítő

knbs:

ha relatív sok pénzt szánsz rá (mert 256 GB-ban gondolkozol), és munkára veszed, akkor egyértelműen róla menjen minden, a Vegas telepítése is és a munkakönyvtár is
rengeteget fog gyorsulni, ne az elhasználódással foglalkozz, mert vsz úgyis cseréled 2-3 év múlva

a TF2+CS:S betöltési idők minimális mértékben gyorsulnak (a játékindítás), de ekkora drive-on elfér a pár steam-es játék, menjen rá nyugodtan az is

szerintem...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#22918) cszn válasza ruti (#22917) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem is. ;)

(#22919) ruti válasza cszn (#22918) üzenetére


ruti
Közösségépítő

és ha Samsung-ot vesz, nem kell nézegetnie a HD Sentinelt, meg az SSDlife-ot az írás/olvasás mennyiség miatt...
...mert úgyse látja (egyelőre) :B

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#22920) Fornax


Fornax
tag

hello! erről vélemény? megéri?

[link]

pl ha 10es skálán kéne értékelni, akkor mennyit kapna úgy összességében? :)

LG 42LF652V

(#22921) kertsa válasza Fornax (#22920) üzenetére


kertsa
senior tag

Nálam 10-es skálán 1-est érdemel :) És még sokaknál :K Best buy a cucc. Megbízható, gyors, 14mp alatt BOOTol vele a rendszerem :DDD

(#22922) cszn válasza kertsa (#22921) üzenetére


cszn
őstag

Nálam meg 10-est. :DDD Viccet félretéve tényleg best buy. :K

(#22923) kertsa válasza cszn (#22922) üzenetére


kertsa
senior tag

az nálam is 10es akart lenni :U

(#22924) s0rT3d


s0rT3d
tag

Szerintetek megéri sata3-as ssd-t venni?

Ezeken gondolkodok:

KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G
CORSAIR Force 3 60GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F60GB3-BK
A-DATA 60GB SATA3 2,5" S511 AS511S3-60GM-C

Majdnem egyáron van mind a három. Érezhető a javulás a sata2-höz képest egy sata3?

Köszi!

Üdv.

(#22925) kertsa válasza s0rT3d (#22924) üzenetére


kertsa
senior tag

Attól is függ, hogy mire szeretnéd használni. Hétköznapi használatra teljesen jó a sata2-es KINGSTON V+100... immáron sokadszor, de leírom megint BEST BUY a téma :)

Ha van sata3 a lapodon és munkára szeretnéd fogni az SSD-t, akkor jól jöhet a nagyobb tempó mondjuk egy INTEL 510 társaságában:)

[ Szerkesztve ]

(#22926) ginotaki válasza soldi3r (#22909) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Köszi a segítséget :)

(#22927) fagy53 válasza s0rT3d (#22924) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha nagy fájlokat másolgatsz, akkor érzed a különbséget, de éppen ezt teszik az SSD-vel a legkevésbé... :D Normál használatnál nem ér plusz pénzt a Sata3, hasonló árak esetén elmegy. Fontosabb viszont a tárhely és ezért best buy vétel most a Kingston 96GB, mert észrevehetetlenül lassabb mint a másik kettő, de jól jöhet még pluszban a szűk 30GB! :)

[ Szerkesztve ]

(#22928) Fornax válasza kertsa (#22921) üzenetére


Fornax
tag

már megijedtem. én arra számítottam hogy 10es a legjobb :D de akkor király :)

LG 42LF652V

(#22929) ginotaki válasza cszn (#22915) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Igen, olvastam, hogy Marvell vezérlős ezért is szimpatikus. A kingston HyperX SSD-je játszik még, mert az kellékek nélkül azért jóval olcsóbb, viszont SandForce SF-2281 controllerje van, amiről sajna elég sok rosszat olvastam, azon kívül, hogy sebességben verhetetlen :(
Nekem egyetlen fontos dolog van, a lehető legmegbízhatóbb legyen, a sebességek nem érdekelnek, hogy húúú ez most egy nanoval gyorsabb, mint a másik, mert ilyen szinteken már sztem tök mindegy, én a vertex 2 sebességével is megvoltam elégedve teljesen. Csak mire mindent felpakolok amiket használok, alig marad némi helyem a 60 GB-ból..:( És az intel ad 5 év garit, ami azért nem hangzik rosszul..;)
Köszi a segítséget!
Boldogság!

[ Szerkesztve ]

(#22930) cszn válasza ginotaki (#22929) üzenetére


cszn
őstag

Jó lehetőség még a Crucial M4. Ha éppen be lehet szerezni. :)

(#22931) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

22912-re vki egy kicsit részletesebben? :)

(#22932) Qru válasza Skyhunter (#22912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

96GB-os Kingston olcsó és jó pl.

Pálya gyorsabban betölt meg a minimum fps-en is dob ha ssd-ről fut a játék.

#nincsbennetarcsi

(#22933) ruti válasza Skyhunter (#22931) üzenetére


ruti
Közösségépítő

1-2 játékra elég a bestbuy 96 gigás is, amit Qru (és sokan mások) ajánlanak
csak a teszteredményekért szvsz nem érdemes a SAMSUNG vagy KINGSTON -on kívül mást venni

általánosan elmondható, h gyorsabb a játék betöltődés, megéri rátenni játékot
-persze játékfajtától függ-
az SC nem vészesen lassan tölt be HDD-ről sem
multimókában azonban a szerverváltást/betöltődést/belépést leggyakrabban úgyis a netsebességed határozza meg, itt max. az elindulásod gyorsul

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#22934) energy_ válasza zsocy (#22899) üzenetére


energy_
senior tag

az volt :DDD

(#22935) Zlin50


Zlin50
senior tag

Az SSD tulajdonosok tapasztalatát kérdezném meg a következő ügyben ha rendelkeznek még egy-két HDD-vel is. Próbáltatok-e már olyat hogy az SSD-ről vagy arra két vagy akár több HDD-ről vagy azokra lemezműveletet végrehajtani egyidejűleg? Az érdekelne hogy szerepel az SSD, képes-e többel is egyidejűleg legalább a HDD-k sebességének megfelelő átvitelt tartani, vagy visszaesik az egyes meghajtók felé vagy az azoktól érkező átvitel sebessége?
Tulajdonképpen csak több feladat egyidejű kiszolgálási képessége érdekelne az SSD részéről. Rendszer meghajtóként úgy vélem ez nem elhanyagolható. Ez lenne az ami még szimpatikusabbá tenné ha már nem két fillérbe kerül, mert egy HDD ez ügyben nagyon gyengén tud szerepelni.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#22936) Gorneck válasza Zlin50 (#22935) üzenetére


Gorneck
titán

Mire gondolsz? Ide oda másolgatás?

Gorneck#1239

(#22937) Zlin50 válasza Gorneck (#22936) üzenetére


Zlin50
senior tag

Igen, vagy áthelyezés például, legalább kettő vagy akár több HDD-re vagy azokról az SSD-re.
Egy ilyen, a tapasztalatom szerint olyan művelet amibe a HDD belerokkan, a fej kalimpál mint az őrült és lenyűgöző hangja van.
A több száz MB átvitelt adó tesztek jól mutatnak, de mit tud a szerkezet élőben a gépben?
Rendszerként több programot is futtathat az ember aminek nagy lemezigénye lehet és ezeket egy HDD nehezen tudja kiszolgálni egyszerre.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#22938) Gorneck válasza Zlin50 (#22937) üzenetére


Gorneck
titán

Én 2 éve nem csináltam ilyet...sőt...ha a HDDs időszakomat is hozzáteszem, akkor ennek kb 3szorosa is van, hogy rendszermeghajtón nem másolgatok/helyezgetek át semmit.

Viszont ismerősöknél nem tapasztaltam nagyon akadást/lassulást ezzel kapcsolatban...persze lassulás itt is van, de nem olyan vészes, mint HDD esetén. De majd ezt a többiek megerősítik.

Gorneck#1239

(#22939) fagy53 válasza Zlin50 (#22935) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az SSD-nak erről a képességéről és a HDD-val való összehasonlításáról könnyen meggyőződhetsz a CrystalDM QD32-es tesztjének a lefuttatása után. Ez a kis fájlok többszálon való azonos idejű kezelése / olvasás, írás, /. Szerverekben használatos inkább ez a funkció és ha jól vettem ki a hsz-odból valami ilyesmire gondoltál. Az SSD és a HDD közötti különbség több mint szembeötlő!

(#22940) Zlin50 válasza fagy53 (#22939) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hát ha nem is szerver inkább munkaállomás, ahol több nagyobb lemezigényű program fut. Persze kérdés hogy fog ez hatni az élettartamra. Mit csinál amúgy az SSD az írások után? Képes mindegyiket követően rakosgatni a rajta lévő anyagot hogy egyenletesen legyen fárasztva?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#22941) Zlin50 válasza Zlin50 (#22940) üzenetére


Zlin50
senior tag

És akkor még inkább jön a kérdés, hogy mennyire is képes kiszolgálni azt amire utaltam mert a wear leveling (vagy mi) miatt ha jól sejtem egy töredezettség mentesítéshez hasonló (tudom hogy nem az) igénybevételű feladatot is el kell látnia miközben a rendszert és mindenféle programot futtat. Kénytelen egyszerre, mert csak addig teheti ameddig be van kapcsolva a gép, mert csak emiatt nem szándékozom tovább hagyni bekapcsolva hogy etessem a tamagocsit mint a torrentezők.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#22942) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

SZiasztok!
160G-s X25-M jó vétel lehet 50K-ért? (új, 1 év gar)

(#22943) Angelo69 válasza AndrewTdi (#22942) üzenetére


Angelo69
senior tag

:K

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#22944) radi8tor válasza AndrewTdi (#22942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mesélj nekem, hol lehet ennyiért kapni? :Y

⭐ Stella

(#22945) Flashcash válasza Zlin50 (#22937) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Multitask teszt tömörítéssel/photoshoppal és virusellenőrzéssel:

ph teszt:

Az SSD-vel elvégezhető műveletek számát általában a proci szokta visszafogni.

SSD-re írható adatmennyiség, wear leveling téma: Ezzel nem kell foglalkozni semmilyen szinten. További infók itt:

[ Szerkesztve ]

(#22946) BaLee


BaLee
addikt

Nos, rendeltem egy Kingston SSD 96GB Sata - SVP100S2/96G SSD-t. Ez ugye egy 2.5 SSD, adnak hozzá valamit amivel asztali gépházba lehet rögzíteni, vagy hogyan lesz?

Jó lenne előre készülni, nem akkor kapkodni amikor itt lesz a kezemben. :)

(#22947) kertsa válasza BaLee (#22946) üzenetére


kertsa
senior tag

Ehhez nem jár semmi...

KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR kódszámú cucchoz kapsz minden apróságot:) De beépítő keret nélkül is tudod rögzíteni a házikóba...

[ Szerkesztve ]

(#22948) BaLee válasza kertsa (#22947) üzenetére


BaLee
addikt

Hmm ezt nem tudtam, lehet akkor ezt kellett volna rendelni.

Keret nélkül hogyan tudom rögzíteni?

(#22949) kungzi válasza BaLee (#22948) üzenetére


kungzi
veterán

egy csavar is bőven megtartja, amúgy ennek mind1 hogy van, mert mozgó alkatrész nincs benne. nekem mondjuk lóg a kábel végén :D (egyenlőre)

(#22950) BaLee válasza kungzi (#22949) üzenetére


BaLee
addikt

Ok akkor no para, úgysem cipelem a gépet sehova. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.