Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 6

Hozzászólások

(#651) Mizol29 válasza tibaimp (#649) üzenetére


Mizol29
senior tag

Persze azzal is lehet szopni, de szerencsére már vannak [ilyen] jó kis térképek :)
Fönt rámész, hogy hide all utána az other résznél kiválasztod a jammert, összesen 11 van.

[ Szerkesztve ]

(#652) tibaimp válasza proci985 (#650) üzenetére


tibaimp
nagyúr

proci985, Mizol29: köszi :R :R
El tud, mert ezek csak ilyen mobil, teherautó utánfutó tetején lévő "tornyok", de végül is meglettek, illetve ez zavaró jelet sugárzott, így mikor a 11-ből 5-6 meglett, akkor már jelezte a térképen, gyengült a zavaró jel ereje.

A ejtőernyő/siklóernyő gond is megoldódott. A térkép fölső részén a főváros közelében, ami körbe van zárva, ott nem lehet használni egyiket sem (gondolom míg be nem törünk küldetés keretében és fel nem szabadítjuk). Másfelé működik!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#653) proci985 válasza tibaimp (#652) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a fovarosbol ki van tiltva a repulo, tul egyszeru lenne egyebkent a jatek :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#654) tibaimp válasza proci985 (#653) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom illetve közben rájöttem, de ott még nem tartok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#655) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Sok mindent lehet mondani, hogy fölösleges meg minden a sugárkövetés, de akkor is nagyon adja!
Eső után

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#656) Devid_81 válasza tibaimp (#655) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igazabol nagyon sokat tud hozzatenni a jatekokhoz, ha jol kivan hasznalva (Cyberpunk pl).
Feleslegesnek azert tartjak sokan jogosan, mert agyon volt hypolva a Battlefield-nel meg Turing idoszakban, hogy huh de tukrozodik az ablakon a torkolattuz....csereben elvitte az fps felet a levesbe.
Ilyen szintu teljesitmeny esest kis csili-vili miatt sokan nem akartak, es itt azert le is ragadtak.
Majd talan next-next generacio kepes lesz arra, hogy elvezheto minosegu es sebessegu legyen az adott jatek RT ON mellett es mar ne kelljen foglalkozni az fps esessel.

Tul sokat nem varok az RTX 4xxx-tol de az RX 7xxx-tol sem, remelem kellemesen csalodok azert :B
Van azert egy hangyanyi esely mar most is, mert RT OFF mellett a jelenlegi generacio nagyon jol tartotta az erejet egesz vegig, hozzateszem ez addig igaz is amig nem jonnek az uj generacios konzolokrol a portok + az uj Unreal Engine okoz majd meglepetest :)

[ Szerkesztve ]

...

(#657) tibaimp válasza Devid_81 (#656) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Cyberpunk-al kapcsolatban egyetértek, ott nagyon adja az RT, de itt se rossz, azt kell mondjam. A Battlefield egy vicc volt, mondhatni, tipikus EA hozzáállás!
Az FPS csökkenést is el tudom valahol fogadni, hiszen "majdnem" dupla annyi pixelt kell számolnia a VGA-nak az RT ON esetében, így jön a képbe a DLSS, ami például a Cyberpunk-nál is be kellett kapcsolnom, de mivel jól működik, így látványban romlást nem tapasztalni, viszont az FPS szépen visszaugrik, nem csökken annyit.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#658) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Végigvittem a játékot, az Uplay szerint 100%. A térképen most jelzi, hogy renegát ellenfelek bizonyos területeket visszahódítottak, azokat kellene felszabadítani, ha jól értelmezem 2 napom van rá (valós időben számolva)...
Érdekes, ez ilyen karakter boost-olás lenne? Ja, meg persze jól megemelkedtek a területek nehézségi szintjei is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#659) Mizol29 válasza tibaimp (#658) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ezeket ha megcsinálod akkor kapsz érte játékbeli valutát, meg fegyver skineket.

(#660) tibaimp válasza Mizol29 (#659) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, azt láttam, köszi :R .
Mindegy, ez már csak "időhúzás", plusz tartalom nincs mögötte.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#661) TomBond


TomBond
aktív tag

A "The Truest Yaran Treasure Hunt: How to Access the Manager's Office" pályán vagyok, ahol ki kellene tisztítani a csövet, de semmilyen gombra nem reagál. Mi a megoldás? Néztem több videót, de ott simán macsatéval szétvágja, de nekem nem.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#662) tibaimp válasza TomBond (#661) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Üssed még, az olyan fura, ha nem jó helyen ütöd, nem csinálja, próbálgasd!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#663) Hunter2 válasza tibaimp (#658) üzenetére


Hunter2
addikt

Ha megcsinálod kapsz új fgyvereket, egyéábként csak arról szól hogy a diktátor kicsinálása után is tudj játszani a játékkal.

(#664) tibaimp válasza Hunter2 (#663) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, próbáltam, és valóban ez már csak időhúzás, így nem is érdekel. Inkább akkor újra kezdem. Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#665) Werkly


Werkly
őstag

Fiúk! Ez a játék mikrolaggol végig? Én próbáltam minden beállítást de valahogy nem smooth a futása! A szememet bántja. Nektek is hasonló? Nem értem! Framrate mondjuk "recés" grafikonon. Vagy ez ilyen játék?

(#666) p a s s e r válasza Werkly (#665) üzenetére


p a s s e r
őstag

megjelenéskor nem volt ilyen, de egy ikszedik frissítés óta nekem is rendszeresen megakad, leginkább akkor, amikor felveszek valami gyűjthetőt...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#667) tibaimp válasza Werkly (#665) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyet, pedig most fejeztem be nem rég és bele is toltam ~80 órát!

szerk:
ja a HD textura pack-ot kikapcsoltam, többi minden ultran, maxon.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#668) Werkly


Werkly
őstag

Futásnál fwgyverváltásnál vannak röccenések. De álló helyben ha körbeforogtok az egérrel akkor olyan recésnek tűnik nem?

(#669) Zsoxx válasza beyruth82 (#487) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ja, elég vicces, hogy Castillo halott, de még mindig ő szól a TV-ből, és az utakon hemzsegnek a katonái meg a teherautói. Mintha nem lenne befejezve a történet.

(#670) homerhamm válasza Zsoxx (#669) üzenetére


homerhamm
addikt

Lehet a Castillo beszéd felvételről megy, ismétlés. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#671) Werkly


Werkly
őstag

[link] Ezt kérdezem, hogy ez smooth szerintetek 1440p-ben?
Mert szerintem nem!
Nem saját rögzítés!
Kösz a hozzászólást!

(#672) tibaimp válasza Werkly (#671) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem jónak tűnik, semmi extra! Vagy én nem látom :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#673) Werkly válasza tibaimp (#672) üzenetére


Werkly
őstag

Kicsit recésnek tűnik nem? Mintha zavarná a szemet! Vagy ez ilyen?

(#674) tibaimp válasza Werkly (#673) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ne haragudj, de én nem látom! Nekem olyan, mint akár melyik másik játék.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#675) dannyl válasza Werkly (#671) üzenetére


dannyl
addikt

Kicsit darabosnak tűnik, de a YT csak 1440@60-at tud, szóval, hogy a feltöltő mit látott, és mi mit látunk, az tök más.

(#676) homerhamm


homerhamm
addikt

Augusztus 4-7.-e között ingyen játszható a Far Cry 6!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#677) McTuja


McTuja
tag

Hahóka kéne egy pár új barát nem tudom szabad e itt ilyet, ubisoft cuccos: mctuja pc-n tolom !!!
Vegyél fel jól lenne coop-ban tolni. egy pár modena + ban jól lenne.

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#678) anubis6 válasza Werkly (#671) üzenetére


anubis6
aktív tag

Egyértelműen élvezhetetlen, rohadtul látszik az akadás, de ez inkább a HD texture pack lesz nem?

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#679) Werkly válasza anubis6 (#678) üzenetére


Werkly
őstag

Ahogy mondod! HD pack nélkül jobb valamivel de a forgásokkor látszik a mikroszaggatás főleg nyílt területeken. Abba is hagytam mert élvezhetetlen. De rengeteg cikk írja, hogy a kegtöbb platformon problémás. Full low beállítást kipróbáltam az smoothnak tűnik valamelyest de még 3090 tulajok is lehúzzák a futás miatt! Uninstall lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#680) anubis6 válasza Werkly (#679) üzenetére


anubis6
aktív tag

Még egy próbát tehetnél a fidelity-vel, akár szükséged van rá, akár nem.. nekem gyönyörűen futott 4kban 1080-al, még ultra fidelity-vel is (némi akadás az átvezetőknél), performance-on meg pláne vaj sima volt..
Csak ne felejsd el ellenőrizni a beállítást néha, van hogy visszavált.

Szóval HD pack nélkül, ultra beállítás + fidelity mondjuk ultra-n, ha úgy se akkor performace, és nézz egy benchmarkot.. ha ott nem akad, akkor jó lesz ;)

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#681) dannyl válasza Werkly (#679) üzenetére


dannyl
addikt

Nálad valami nem kerek. 3070Ti simán visz minden ultrán/maxon, kivéve a HD pack-et. Illetve azzal is tükörsimán fut egy ideig, csak megtelik a VRAM, aztán kampó.

(#682) tibaimp válasza dannyl (#681) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#683) Werkly


Werkly
őstag

Fiúk! Nem az FPS számokkal van gond! 5 GHz-re húzott 8700K és 3080 VGA viszi ultrán akár HD pack on beállítás mellett! Egyszerűen mintha megszédülne az ember egy idő uán a játék röcögése miatt! Frametime graph is recés de néha tüskék is vannak benne. De ahogy írtam valahogy piszkálja a szemem 144 Hz-es gsynces moncsin is. Ez van! De köszönöm a segítő hozzászólásokat!

(#684) Devid_81 válasza Werkly (#683) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam laptopon (Ryzen5800H+RTX3070) kozel 100fps mellett sem erzodik, hogy siman menne, nagyon fura, elegge elvezhetetlen :W

Amig volt asztalim (5900X+6900XT) ott atom stabil volt minden, ment mint ahogy az elo van irva.

Jo lenne rajonni, hogy mi a baja, mert a multkor akartam vele picit jatszani, illetve jatszottam is, de 1 ora beallitas es kb 30 oerc jatek volt...probaltam rajonni, hogy mi a sz@rert olyan amilyen

...

(#685) anubis6 válasza Werkly (#683) üzenetére


anubis6
aktív tag

én se arra utaltam, hogy kevés az fps, mert az kizárt nálad, de ettől még lehet segítene, ha még magasabb lenne a min fps-ed ;)
Az alsó tüskéket kell eltüntetned. Ha nem 12G-s 3080-ad van, akkor meg alapból felejtős a HD pack.
120 stabil kéne sztem a 144Hz-hez, hogy ne recegjen, ha beesik az alá, akkor van gáz (benchmark-al nézd).
Adaptive sync? Future frame rendering átállítás?
Nincs valami másik progi, ami eszi a gpu-t?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#686) Werkly válasza anubis6 (#685) üzenetére


Werkly
őstag

[ Szerkesztve ]

(#687) Werkly válasza Werkly (#686) üzenetére


Werkly
őstag

No HD textures
CPU 4,9 GHz
RAM 3000 MHz
nVME SSD

[ Szerkesztve ]

(#688) anubis6 válasza Werkly (#686) üzenetére


anubis6
aktív tag

Az elég karcsúnak tűnik nekem a 144Hz-hez..
Próbáld ki performance fidelity-vel :U
Esetleg tesztként csak 1080p-ben..
nálam 4k 60 fps kellett, és az avg-ben meg is volt, így futott simán
V-sync on-al
neked az average-nek kéne 110-120 körül mozognia, az lesz jó
120hz nálam is csak FullHD működik

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#689) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A mostani ingyenes hétvégén egy érdekes jelenséget vettem észre, ami szerintem az előző ingyenesnél még nem volt. A konfig, rendszer nem változott (i5-11400, 16GB RAM, RX570 4GB, Windows 11). Mindenféle részletek állítgatása nélkül 1920*1080 sima high presettel 45-50 fps, de az stabilan, nem futottam még bele olyan részekbe, ahol kiugróan leesne, igaz, túl sem megy. Viszont valamennyi játék után a számláló odaragad 10fps-hez, és annyi. Újraindítva a teljes programot megint jó. Igen, se a GPU, se a VRAM nem túl acélos, de bírja, mondjuk a beállítások menü szerint is a VRAM fullra ki van maxolva high beállítások mellett. A VRAM megtelik dolgot nem tudom értelmezni, az egy operatív tár, azt a programnak ürítenie kéne, ha valami épp nem kell, mellesleg ilyen alapon akkor elhullik egy 4-6, majd 8 GB-os kártya is, csak később.

Magában a játékban amúgy lényegében 0 újdonságot fedeztem fel a korábbi részekhez képest, a sztori olyan amilyen, még azzal nem is lenne gond, jó kis B kategóriás akciófilm, de a játékmenet kínosan a bevált sémákra épít. Mindez valószínűleg nem mindenkinek tűnik annyira fel, de én kb. másfél éve nyomtam le az FC3 második felét, meg a teljes FC5-öt és New Dawn-t 3 hónap alatt, és a 4. részbe ezután kezdtem, fel is adtam, így nekem lehet tömény volt a Far Cry élmény. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#690) tibaimp válasza Dilikutya (#689) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ugyan ezt csinálja a játék, ha valaki 8GB-os VGA-val telepíti a HD textura pack-ot (aminek az ajánlott 11GB Vram). Elég fura jelenség. Én is kipróbáltam és az volt, amit leírtál, simán játszottam vele 20-40 percig ~40-70FPS-el, majd beesett stabil 10FPS-re. Nekem annyi elég volt, hogy kiléptem a főmenübe, ott kellett várni ~1 percet, aztán mehetett újra a játék. Amikor a HD texturát kikapcsoltam, megszűnt a fenti jelenség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#691) Dilikutya válasza tibaimp (#690) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én biztos, ami biztos, az egész programból kiléptem, csak a főmenüt nem is próbáltam. HD textúra nincs telepítve, a 4GB VRAM meg a 1920*1080 miatt nincs is értelme, de valószínűleg nem önmagában a textúra pakk a baj, hanem valami memóriaürítési probléma lehet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#692) tibaimp válasza Dilikutya (#691) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz lehet, mármint a "memóriaürítési probléma". Mondjuk a korábbi játékoknál nem tapasztaltam még csak hasonlót sem, pedig azok is ezt a Dunia Engine-t használják, szóval így elég fura.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#693) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem sikerült még a hibát kijavítani. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#694) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Érdekes program. A grafikai beállításoknál pár dolgot lejjebb vettem, ami a látványon szinte semmit nem változtatott, de a VRAM használatot 3,7 GB körülire saccolta a korábbi 3,9 GB helyett. Itt megszűnt a szűkös VRAM-ra figyelmeztető üzenet, és a stabil 50 fps-ről stabil 10-re esés is megszűnt. Nem egy játékban lőttem már be úgy a beállításokat, hogy koppra kihasználja a VRAM-ot, sőt olyan is volt, hogy túl is léptem, de máshol nem fordult elő, hogy a stabilan, jó fps számmal futó játék hirtelen játszhatatlanra lassuljon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#695) wjbhbdux válasza Dilikutya (#694) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én még áprilisban játszottam vele és ugyanez volt nvidia 4gb-s kártyával, csak újraindítgatás segített. Néha attól szarta össze magát amikor vmi menüt megnyitottam, nem is játék közben, aztán úgy maradt.

/s

(#696) Dilikutya válasza wjbhbdux (#695) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, ez az a jelenség. Menü, térkép, máskor simán csak X idő játék után. 3,7 GB VRAM használat mellett már megszűnik a jelenség. Továbbra is hiba, egy egyébként simán futó programnak nem szabad így beszakadnia.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#697) dannyl válasza Dilikutya (#696) üzenetére


dannyl
addikt

Tuti, hogy ez bug, vagy szándékos push a vásárlás felé. Kizárt, hogy ezt nem lehet orvosolni.

(#698) Dilikutya válasza dannyl (#697) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bug, semelyik játék nem viselkedik így. Ha beállításnál kevesli a VRAM-ot, eleve lassabb lesz valami, nem pedig fut szépen, amíg a menübe be nem lépsz. Amúgy nagy veszteség nem ér pár csúszka letekerésével, mivel pl. a textúrák minőségét eleve nem is lehet változtatni, ami megint csak egy fura megoldás. Pedig amúgy nincs nagy gépigénye, egy RX570 4 GB-al, high presettel simán megy 45-50 fps-t. Procira nem tudom, mennyire igényes, nekem egy i5-11400 van, az meg mindenre is jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#699) Rossi


Rossi
addikt

Xbox-ra az Ultimate Edition 15.960 Ft 39.900 Ft helyett, még 7 napig.
A Deluxe pedig 12.760 Ft 31.900 Ft helyett.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#700) Dilikutya válasza Rossi (#699) üzenetére


Dilikutya
félisten

PC-re is ilyesmi áron volt nemrég, a simát vettem végül, elég semmilyennek írják a DLC-ket. Na meg nem is hiszem, hogy érnek annyit pluszban, mint maga az alapjáték.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 6
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.