Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 6

Hozzászólások

(#401) Anonymus23 válasza Szpisti (#400) üzenetére


Anonymus23
veterán

A Vaas Insanity-t el lehetett indítani a játékon belül a területi BoO-n, egy számítógéppel interaktolva, mint egy minigame.

;) - The Power of the Light Side

(#402) bexinho23


bexinho23
őstag

Na eljutott hozzám is a játék. Bár nem volt tervben, hogy beszerzem az 5. rész miatt és az előzetes gameplay-ek sem győztek meg. Annyit hozzá kell tennem, hogy a dél-amerikai környezet, valamint Giancarlo Esposito is nagy kedvencem, így a játék ebből a szempontól pluszról indult. Illetve Minden Far Cry részt végigjátszottam (kivéve a new dawnt).

Ami tetszik:
- A hangulat és összességében a grafika (éjszakai fények, lámpafények kifejezetten szépek)
- A hangok sokkal jobbak, élethűbbek, mint az 5-ben volt. Nem tudom miért, de az 5. rész nagyon dobozhangú volt. Rettenetesen hangulatromboló volt számomra (5.1 Denon erősítős, B&W hangfalszettel játszom)
- Gameplay (szokásos FC)
- Magas framerate végre élvezetessé teszi a gameplay-t, nem úgy mint az 5-ben (PS5-ön játszom)
- Mission-ök változatosak, még ha nem is újszerűek több FC rész végigjátszása után
- A történet és a fő karakter kifejezetten érdekel
- Na és a zenék.... a zenék zseniálisan vannak összeválogatva :) Imádom.

Ami nem tetszik:
- A grafika valamikor gyönyörű, viszont olykor erősen érződik rajta, ez bizony 3-4 évvel ezelőtti minőség
- Az AI borzasztóan buta (story módban kezdtem, de muszáj volt a másik szintre állítanom, mert túlságosan is John Rambo voltam)
- 'Skill tree' hiányzik
- A városok meg úgy általában az utak kihaltak

Összességében a játékok 7,5/10. Nem volt semmilyen elvárásom a játékkal kapcsolatban, viszont meglepően szórakoztat. Ezért is pontoztam picit feljebb a 6 pontról.

Remélem, hogy a játék végéig kitart a véleményem, mert eddig még csak kb. 25 órát tettem bele.

(#403) Devid_81 válasza bexinho23 (#402) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Osszessegeben nem rossz jatek.
Amit en elkovettem hibat, hogy tajekozodas mentesen megvettem hozza a season pass-t remelve, hogy legalabb olyan jok lesznek a kiegek mint az 5-hoz voltak.
De ezek a dlc-k csak amolyan agyatlan daralasra jok, lehet coop-ban jobb, passz, egyedul jatszom amikor van idom.

...

(#404) FaTHI válasza bexinho23 (#402) üzenetére


FaTHI
őstag

Az első benyomásom nekem tövvnyire negativ volt, de most közel 40-órám van benne és hát beszippantott. Még a 9-éves lányom is Cholizoval meg az eszement kakassal rohangál a játékba. :D .A DLC -ket nev vettem meg mert videón láttam elég gyenyge valaminek tünnek.

(#405) nubreed válasza bexinho23 (#402) üzenetére


nubreed
veterán

A városok meg úgy általában az utak kihaltak

Ez engem annyira zavar minden open world játékban ahol erre nem figyelnek oda.
A Ghost Recon Breakpoint volt az egyik ilyen ahol ez nagyon kiütközött. Abba is beletoltam kb 75-80 órát és még a sztori feléig se jutottam de annyira eluntam azt a játékot, hogy inkább nyomtam egy uninstallt az ubi kliensben rá, soha többé nem is fogok hozzászagolni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#406) homerhamm válasza nubreed (#405) üzenetére


homerhamm
addikt

Én inkább a külsőnézetes ailutóvezetést hiányolom, ezt a Cyberpunkba megoldották. Egyszer sikerült emiatt úgy felborulni, hogy kiszálláskor beestem a textúra alá. :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#407) Nagus


Nagus
senior tag

Azon gondolkodom miközben nem tudok kijönni egy fa lépcső alól ahova beestem, hogy mennyi idős is ez a játék és miért nem tudták ennyi idő alatt az ilyen szar bugokat javítani? :F

(#408) shotika válasza Nagus (#407) üzenetére


shotika
őstag

Én az ilyen helyeket minden FPS-TPS játékban megtalálom :D

Nemrég újraraktam a gémet, hogy kipróbáljam a gerilla módot. Így azért már sokkal kellemesebb a nehézsége.
Viszont az már ősszel is feltűnt, hogy hiába van 90-110 fps-em, mindig kicsit darabosnak tűnt a gameplay. Mivel már más játékban is tapasztaltam, így itt is kipróbáltam, hogy ha átrakom Borderlessre a képet, megszűnik a szakadozás. De hogy ez miért van...

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#409) Đusty válasza shotika (#408) üzenetére


Đusty
addikt

Én nem szeretem ha nehéz, sokkal inkább a haladósat főleg ha hosszú. Akkor így könnyű módban nem lesz végtelenített ellenfél? Mert attól kiráz a hideg. Egyébként kellemes csalódás volt így az ingyenes hétvége alatt ez a 2-3 óra, majd egy akcióban behúzom, nekem még a jelenlegi árát azért bőven nem éri meg :)

[ Szerkesztve ]

(#410) Nagus válasza shotika (#408) üzenetére


Nagus
senior tag

De azért az no-comment, hogy az autosave nem rak ki az objektum tetejére. Az ingyenes napok nekem ott végződtek 15%-al, pedig már tankom is volt. Amúgy én a középső szinten indítottam és az túl könnyűnek bizonyult. Beállok egy sarokba és szépen sorban jönnek az npc-k bele a fejlövésbe, ilyet már régen láttam.

(#411) Devid_81 válasza shotika (#408) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha jol latom i5-9600KF van a gepedben, anno az FC5 nagyon finnyas volt a HT nelkuli procikra.
Emlekszem akkoriban csereltem le a 9700K-t egy 9900K-ra es eg es fold volt a kulonbseg a HT-s proci javara.
Nah most ebbol a 'betegsegbol' nem tudom mit orokolt az FC6?!

...

(#412) shotika válasza Devid_81 (#411) üzenetére


shotika
őstag

Far Cry 5-tel ilyet nem tapasztaltam :) Anno én is filóztam rajta, hogy a HT-sat válasszam-e, de a két proci között 40ezer ft volt a difi éppen, és végül győzött az ár.
De nem hiszem, hogy ennek köze lenne, ahhoz hogy egy adott játék Full screen / Borderless között ilyen jelenséget generáljon.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#413) Devid_81 válasza shotika (#412) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam micro-lagos volt 9700K-val de meg a New Dawn is elegge, majd 'kisimult' a HT-tol.
De lehet ezt kesobb javitottak a motorban fene tudja, vagy nem mindenkinek jott elo eleve?!
Passz :B

...

(#414) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! A map felfedezésére csak a felkiáltójeles npc-k által adott infókból van lehetőség? Gondolok itt a checkpointokra, ambush stb.

(#415) beyruth82


beyruth82
veterán

(#414) Mizol29
Én is úgy vettem észre, hogy csak felvenni lehet npc-től a checkpointokat, treasur huntokat, küldetéseket, stb.
Nagyjából a jaték felénél tartok.Xbox series x-en jatszom a far cry 6-ot.A far cry 3-4-5 és new dawnal jászottam eddig alsókategóriás pc-n full hd 75 hz monitoron.Nekem nagyon tetszik a 6.-rész. Szerintem ez a legjobb rész. A 3-4-5- new dawn minden jó részét kivették és összegyúrták a hibaikat kigyomlálták és ezt tálalták a 6. részben.Series x-en nagyon szép a grafikája a jatéknak de mint írtam ez az első hogy far cry-t 4k-ban tudok játszani mert konzolra váltottam pc-ről. A jaték tele van tartalommal és mindennel ami élvezetessé teszi.Igazaból semmiben sem különbözik az elődöktől csak azok előnyeit magaban hordozza, míg a hátrányokat elhagyta.Azt kaptam amit vartam.Izgalmas akció jatékot. Az AI hibái amiket én is tapasztaltam és nevettem rajtuk engem nem zavarnak.Legalabb nem soulslike nehézségű szintet üt meg a játék.Aki könnyűnek tartja annak ott a gerilla mód. Nem kell story módon jatszania mindenkinek 😉Igaz idén jatszom vele de tavaly jelent meg ezért nálam a tavalyi 2021-es év legjobb jatéka.Eddig a halo infinte-t mondtam volna 2021 jatékának, de a far cry 6 letaszította a trónról.

[ Szerkesztve ]

(#416) FaTHI válasza beyruth82 (#415) üzenetére


FaTHI
őstag

Far Cry 6- a legjobb a Far cry-ok közül, ha hasonló nyilt világú játékot nézem, akkor a Dying Light 2- visz idén mindent. Akinek van lehetősége vegye meg!

(#417) beyruth82 válasza FaTHI (#416) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem is a legjobb far cry a 6.rész mert mindent ami rossz volt a 3 óta kivettek és mindent ami jó volt megtartottak.
Dying light: the following enhanced editiont egy akció keretében megvettem de még nem kezdtem el.Majd ha kijatszom és tetszik, illetve emberi ára lesz a masodik résznek akkor megveszem. 🙂
Minap kapott valami komoly frissítést a Dying Light első része xbox-ra majd belenezek milyen lett.Most a far cry 6-ot tolom minden szabadidőmben 😁

[ Szerkesztve ]

(#418) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Helló-helló,

Látom nem egy termékeny topic, de azért megpóbálom, hátha valaki reagál.

Szóval, a legelső szigeten vagyok, és az istennek sem tudok elmozdulni a szigetről. Már megvolt a hajóblokádos rész is, aztán én barom véletlen az ester egg-et választottam, és most nem tudok átmenni Libertad szigetére. Úszni nem jó, mert a mintegy egy kilométer alatt, felfalnak a cápák, és már epét köpök az idegtől

Ötletek?

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#419) muxi-muxi válasza muxi-muxi (#418) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Közben meglett, le kellett venni a nehézséget és átúszni. Ilyenkor a cápák és a medúzák sem túl veszélyesek. Hátha más is belefut ebbe a bugba...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#420) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy hiába kapcsolom be a vsync-et, vagy hiába kapcsolom be játékon belül, hogy fps limit 60, átvezetők után azonnal ezt felülírva máris eldobja ezt a beállítást.
Látszólag minden változatlan beállítás szinten, mégis kiengedi az fps-t
Ilyenkor rányomok bármire a beálításokban, pl max fps 59-re le, és vissza 60 és megint jó a következő átvezetőig....
Ez csak nálam fordul elő ?

(#421) hdekakas válasza SkyTrancer (#420) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nálam meg pont fordítva. Az átvezetők azok ugye 30 fps-esek. Utána leesik kábé 10 fps-re játékban. Következő cinema zökkenti helyre, hogy újra 60. :U

(#422) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Az létezik, hogy egy idő után már nem adnak infót az npc-k? Azt találom furcsának, hogy ugye azok akik az infót szokták adni most nem adják, meg a kis map se mutatja, de amikor oda megyek akkor megvan az az animáció, hogy kinyújtja a kezét és átadja a mappát. Van egy olyan rész is a térképen ahol elvileg van antiaircraft site, de nem tudom, hogy hol van, pedig azt a területet bejártam és sehol nincs. Szóval ez bug vagy mi? Meg honnan tudom meg, hogy mindent feloldottam a mapon?

(#423) beyruth82 válasza Mizol29 (#422) üzenetére


beyruth82
veterán

Nincs ott a felkiáltójel se az npc felett?Vagy az ott van de mégse ad feladatot?Ez utóbbi esetben tuti bugról van szó. Egyszer nekem is volt már olyan, hogy jelezte pirossal a military targetet de odamentem és semmit se találtam ott a jelzés is eltűnt onnan, ez nyilvanvaló bug. Xbox series x-en jatszom vele. Amúgy idő után elfogynak a military targetek, ant-aircraft site-ok, treasure huntok, stb és már nincs tovább mit csinálni. Min játszod a jatékot?

(#424) Mizol29 válasza beyruth82 (#423) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nincs ott a felkiáltójel a fejük felett. Azért furcsállom mert van 2 safehouse ahova nem tudok airdrop-olni mert azt írja, hogy aircraft site van a közelben, de azt a területet amit pirossal mutat teljesen bejártam és nincs ott aircraft site. Másik érdekesség, hogy van egy kis városrész ahol van egy templom meg egy saf ehouse ahova nem enged gyors utazni sose. Tudom van amikor a combat miatt nem tudok, de ehhez a 2 ponthoz mindig csak annyit ír, hogy nem elérhető a gyorsutazás. Egyébként xbox series s-en játszok. Tetszik a játék amúgy rég nem játszottam ilyen jó far cry-al. Mondjuk tegnap nagyot néztem az egyik küldinél, hogy 790 billboard-ot kell lefújni, na mondtam is magamban, hogy akkor ez a játék se lesz 100%-ra megcsinálva :D

(#425) beyruth82 válasza Mizol29 (#424) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt majdnem én is megszívtam.Ott nem kell annyit csak kettőt utána folytatódik massal a küldetés.Ez az a küldi ahol elmész inni Bichoval?

(#426) Mizol29 válasza beyruth82 (#425) üzenetére


Mizol29
senior tag

Igen az az, de igen max kettőt lefújtam és ment tovább mással a küldi, de akkor nem is muszáj lefújni azokat a táblákat? És mi van ha vagyok olyan elvetemült és megcsinálom az összeset? Tuti ad valami rejtett cuccot vagy nem tudom.

(#427) beyruth82 válasza Mizol29 (#426) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem kell lefújni azokat szerintem nincs is annyi az egész játékban.

(#428) Anonymus23 válasza Mizol29 (#426) üzenetére


Anonymus23
veterán

SPOILER!!!

Nem kell lefújni az összeset, néhányat megcsinálsz, és akkor megint lehet beszélni az NPC-vel, és változni fog a küldetés, és ez a baromság el fog tűnni a feladatok közül...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#429) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Sziasztok!

Pár órám van még csak a játékban, viszont egy kis tanácsra lenne szükségem. Az első szigeten minden küldetést elvégeztem, illetve feltártam minden térkép részletet. Maradt pár helyen piros vonallal elkerített rész, ezeket el lehet tüntetni, hogy 100%-osan kék legyen minden?
Amikor bemegyek azokba a piros zónákba, ott Trespassing felirat jelenik meg, amit nem igazán tudok értelmezni. Az összes térképen megjelölt dobozt, egyebet felszedegettem már.

Ebben a részben az állati bőrnek, illetve húsnak van valami extra fontossága azon kívül, hogy el lehet adni? Kell-e később fejlesztéshez?

köszi a helpet :R

(#430) beyruth82 válasza Dzsuri89 (#429) üzenetére


beyruth82
veterán

Az elkerített trespassingos reszekre én is kívancsi lennék.Az állati bőröket viszont csak és kizárólag kereskedelmi céllal tudod felhasználni.A képessegeidet a ruháid határozzák meg.Nincs semmilyen képességfa amit fejleszteni tudsz.Ha mondjuk több lőszert vagy kézigránatot akarsz cipelni akkor van olyan ruha amibe több fér.A fegyverek meg mindig nálad vannak.Az összes.Bármikor tudsz fegyvert és ruhát cserélni, még harc közben is de fejleszteni őket csak a munkapadoknál

[ Szerkesztve ]

(#431) Đusty


Đusty
addikt

Itt mi jelöli a fő és mi a mellék küldiket? A csillag és az élére állított sárga négyzet villogva? Utóbbi a főküldi? Hogy lehet átkapcsolni az egyes lövést sorozatra?

[ Szerkesztve ]

(#432) Mizol29 válasza Dzsuri89 (#429) üzenetére


Mizol29
senior tag

Azok a területek szerintem mindig is pirosak fognak maradni, azokat nem lehet befoglalni úgymond. Az állatokat pedig el tudod trade-elni materialokra amikből tudod fejleszteni a fegyvereket. Illetve van pár mitikus állat amiket csak egyszer tudsz levadászni és ezeknek a bőréből ruhát tudsz majd venni.

(#433) Mizol29 válasza Đusty (#431) üzenetére


Mizol29
senior tag

Operations-nek nevezi a játék a főküldetéseket és Yaran stories a mellékküldetések, és igen a csillaggal jelöltek a főküldik. Az elején nekem se volt egyértelmű.

(#434) Mizol29 válasza Anonymus23 (#428) üzenetére


Mizol29
senior tag

Na ennek mondjuk örülök, reméltem hogy ennyire azért nem gurult el a gyógyszerük a fejlesztőknek :D

(#435) Đusty válasza Mizol29 (#433) üzenetére


Đusty
addikt

köszi

A riasztótornyokat hol kell eltalálni, hogy hatástalanná váljon? Akár hol lövöm nem történik semmi.

(#436) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Az ingyenes Stranger Things-es kiegészítő csak Season Pass-al érhető el?

(#437) hdekakas válasza Đusty (#435) üzenetére


hdekakas
senior tag

A riasztótornyokot? Ha az amire gondolok (hogy ne hívjon az ellenség új egységeket), akkor azt nem lőni kell, hanem kikapcsolni. De ez az előző fc részekben is így volt.
Én inkább azt nem tudom, hogy hogy lehet a riasztókat feltérképezni? Eddig minden fc-ban a kamera bejelölte, hogy hol van. Most meg semmi. És ahol látom hogy ott van, tuti hogy nem teljesen ott van ahogy megyek, és mégsem az, meg van belőle több is.

(#438) Mizol29 válasza Đusty (#435) üzenetére


Mizol29
senior tag

Én távcsővel bemérem, és a kis fémdobozt csak simán kilövöm egy hangtompítós csipával. El se lehet téveszteni mert világít rajta egy zöld lámpa. Nekem ezzel sose volt probléma. Amúgy jó ezekre az emp nyílvessző is, meg bármi ami emp.

(#439) Mizol29 válasza hdekakas (#437) üzenetére


Mizol29
senior tag

Amúgy az fnd bázisok közelében szokott lenni egy laptop amit meghackelve felderíti az összes kamera illetve riasztó rendszert. Sőt én csináltam már úgy is, hogy ugye megszerzem a kulcsot ahhoz a szobához amiben van a fali konzol, amit ha kikapcsolsz vagy kilövöd (ez a legegyszerűbb) akkor hatástalanítja az összes kamerát és riasztót. A kulcs mindig a sárgával jelölt enemy-nél van. Persze van, hogy ez az npc pont nem jó helyen járkálgat és körülményes oda menni felvenni a kulcsot, de van amikor összejön.

(#440) Mizol29 válasza Dzsuri89 (#436) üzenetére


Mizol29
senior tag

Alap játék elég hozzá. A Yaran story-nál lesz The vanishing néven.

(#441) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Találkoztam egy igen kellemetlen buggal, konkrétan nem tudtam megcsinálni az insurgency-t mert nem respawnolt az antiaircraft pedig már csak az kellett volna, így buktam az egészet. Ez azért elég gáz. Olvastam, hogy ez létező probléma, de erre nincs javítás?

(#442) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

a riasztó oszlopokon lévő kapcsolókat, van amit ki lehet lőni, de van amit csak kikapcsolni lehet
De ezt mondja is a karakter, ugyanis némelyik páncélozott
X-el a telefon kamerájával fel lehet térképezni mindet

(#443) Đusty válasza SkyTrancer (#442) üzenetére


Đusty
addikt

:R

(#444) Mizol29


Mizol29
senior tag

Én 65 óra alatt egy olyan riasztóval se találkoztam amit nem tudtam volna kilőni, ez is nehézséghez van kötve? Én nem a legkönnyebb fokozaton játszom, de még nem találkoztam olyannal ami páncélozott lett volna.

(#445) Dzsuri89 válasza SkyTrancer (#442) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nálam olyan volt, hogy egy küldit 5x kellett előlről kezdenem és abból ugyan azt a riasztót 3x kitudtam lőni, 2x pedig nem... :D Inkább BUG-os szerintem.

(#446) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

nem tudom, én is próbáltam lőni, nem lehetett semmivel sem, odalopóztam, majd hallottam hogy mondja is a karakter ( teszi a megjegyzést ) hogy armored vagy nem is emlékszem pontosan mit mond, de akkor ragadt meg hogy na lövöldözhettem volna, vagy lehet többet kell bele lőni nem is tudom.
Mindenesetre én amúgy is Stealth player vagyok 90% ban nekem nem gond :D

[ Szerkesztve ]

(#447) Mizol29 válasza SkyTrancer (#446) üzenetére


Mizol29
senior tag

Azt az npc-re mondta, mert armored npc-k vannak igen, de a riasztó az tuti nem. Az ha nem tudod kilőni tuti bug, én mindig kitudom lőni a riasztókat

(#448) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem is bug, de ha végképp nem megy vedd meg az emp-s supremo hatizsákot és avval minden elektromos dolgot kiiktatsz (kamera, riasztók, stb). Bármikor tudod cserélni magadon a hatizsákot, ruhát, fegyvereket.Odalopózól és beindítod az emp-t, aztán mehet a hentelés 😁

(#449) Đusty


Đusty
addikt

Ha meggyulladok, hogy tudom eloltani magam?

(#450) Mizol29 válasza Đusty (#449) üzenetére


Mizol29
senior tag

Hát írja a képernyőn, hogy melyik gombot kell nyomni hozzá hosszan, hogy eloltsd magad. Nem nehéz észrevenni :DDD Nem tudom pc-n melyik gomb, de konzolnál hosszan az Y

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry 6
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.