Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Tengri válasza csƵ (#3299) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Stell 3310 mk2 telepítési útmutatója. Remélem szavak helyett is megválaszolja a kérdésed.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3302) csƵ válasza Tengri (#3301) üzenetére


csƵ
őstag

Sajnos nem válaszolta meg a kérdésemet, ezt a videót már párszor láttam.

(#3303) Tengri válasza redingitell (#3300) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
A TV-d VESA szabványa: 400 x 300 mm
Bármelyik Stell, Hama, MacLean, Manhattan, Equip fix konzol jó neked amelyiknek a vesa szabványa lefedi a 400x300-at, illetve támogatja legalább a 65" képernyőátmérőt.
A teljesség igénye nélkül egy pár:
Hama 108771
Hama 118069
Hama 118105
Stell SHO 3310
Stell SHO 3310 mk2
Stell SHO 4420
Stell SHO 4410
Maclean MC-668
Maclean MC-605
Equip 650318
Equip 650317
A nagy TV miatt jobbak a "madzagos biztonsági csaposak" de a döntés a tied. A Hama-hoz eleve Fischer dübeleket és csavarokat adnak, így ahhoz nem kell pluszba venned, amíg pl. egy Stell-hez igen (de nem egy nagy tétel).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3304) Tengri válasza csƵ (#3302) üzenetére


Tengri
senior tag

Szerintem, pedig igen. A rögzítés fix rajta, így ha egy másik típusú TV-t szeretnél feltenni rá amelyiken a Vesa rögzítési pontok más zónában helyezkednek el a TV hátulján, akkor hogy a TV közepe szemmagasságba legyen sajnos át kell rakni a konzolt is.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3305) ronaldo


ronaldo
őstag

Én egy 65-ös oledhez (sony a90j, ami elvileg 22,5kg) keresek fali konzolt.

A használat többnyire kanapéban ülve történik majd, így ehhez tudnám igazítani szemmagassághoz a tv közepét. A másik tipikus felhasználási mód álló helyzetben lenne (konzolon játék: wii, xbox kinect), ahol nem feltétlen lenne hátrány ha magasságot is lehetne állítani, már ha létezik rá emberi áron jó megoldás.

Az egy karos, meg a dupla konzolok között a mindennapi használat során mi a különbség? Az SHO1005 egy karos, mégis nagyobb a teherbírása, mint az SHO3610 Mk2-nak.

Illetve találtam egy SHO3620 nevűt is, amivel van mód magasság állítására is, azonban itt 30kg a max terhelhetőség és nem tudom, hogy egy 22,5kg-s tv-vel ez mennyire viselkedne stabilan.

Ti mit javasoltok?

(#3306) csƵ válasza Tengri (#3304) üzenetére


csƵ
őstag

Van olyan esetleg, amin lehet variálni? Épp mos mondta vissza az Emag a rendelést, akkor már olyat választanék.

(#3307) redingitell válasza Tengri (#3303) üzenetére


redingitell
senior tag

Madzagos esetén pl. Equip 650317
Ez jó minőségnek számít? A keskeny fal miatt akkor nem kell aggódnom?

(#3308) Tengri válasza redingitell (#3307) üzenetére


Tengri
senior tag

Jó választás, bár árban magasabb az átlagnál. Itt mindent megtalálsz a konzollal kapcsolatban. A 12 cm-es válaszfal nem keskeny... nekem 10-es van. Fischer SX vagy Duopower dübeleket vegyél hozzá.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3309) Tengri válasza csƵ (#3306) üzenetére


Tengri
senior tag

Van olyan fix tartó ami minimálisan állítható vertikálisan is. Ilyen például redingitellnek ajánlott Equip is. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3310) csƵ válasza Tengri (#3309) üzenetére


csƵ
őstag

Köszönöm, akkor inkább marad a Stell.

[ Szerkesztve ]

(#3311) Tengri válasza csƵ (#3310) üzenetére


Tengri
senior tag

Az tény, hogy nem egy Stell SHO 3620 ahol 282 mm lehet állítani vertikálisan, de időnként egy fix tartónál is előnyt jelenthet, hogy lehet állítani/finomhangolni a TV magasságát rajta. Az előbb említett Equip-en 8 mm-ként lehet pár lépést persze ez jócskán elmarad a karos és a mennyezeti tartóktól de több mint a semmi. Olcsóbban más névvel is megjelenik, bár jóval kevesebb hozzáadott kellékkel. Nagyon sok konzolt több néven is forgalmaznak más felszereltséggel. Persze az Equip-nél a nevet is meg kell fizetni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3312) redingitell válasza Tengri (#3308) üzenetére


redingitell
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Áááá most látom nem arra a tipusra gondoltam, hanem a 18-as végűre

(#3313) OldMike válasza csƵ (#3310) üzenetére


OldMike
őstag

A legtöbb fali tartó függőleges VESA mérete max. 400 mm. Amennyiben ez a tv esetében mondjuk VESA 200 mm, és a tv aljához van közel az alsó furat, akkor egy másik olyan tv esetén, aminél szintén 200 mm a függőleges VESA méret, akár a tartón lévő furatok kiosztásától függően közel 20 cm-rel is lehetne fentebb az alsó furat az újabb tévén, akkor is lehetne azonos magasságban az új és a korábbi tv alja. Sajnos ez már nem lesz igaz - de legalábbis nem ennyire - ha az újabb tv képátlója, vagy a VESA mérete (esetleg mindkettő) módosul.
Vannak akár VESA 600-as tartók is, ahol több lehetne a mozgástér, de ezeknél úgy láttam hogy a minimális érték nem 200, hanem 300 mm.

42LM660S

(#3314) csƵ válasza OldMike (#3313) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem pont a tv alján van és pont VESA 200x200.

(#3315) OldMike válasza csƵ (#3314) üzenetére


OldMike
őstag

Ezért írtam, hogy ha a leendő tv is 200-as VESA-val rendelkezne, és a képátló nem növekedne, akkor lehetne 15-20 cm-rel feljebb is az alsó furat a mostanihoz képest, a tv közepe gyakorlatilag ugyanott maradna.
Ez azonban eléggé speciális követelmény, nem biztos hogy pont eszerint vennél egy új tévét.

42LM660S

(#3316) bnorci71 válasza ronaldo (#3305) üzenetére


bnorci71
addikt

a 30Kg teherbírás már valószínű tartalmaz 1,5-2x-es biztonsági tényezőt szerintem

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3317) Tengri válasza ronaldo (#3305) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Az egykaros és a dupla karos között sok különbség van. A gyártók/forgalmazók által kiírt adatok nem mindig helytállóak.
Vegyünk egy példát. Az általad kinézet Stell SHO 3620. A konzolt a Stell 23"-70" képátlóval rendelkező készülékeknek ajánlja. Az összes többi aki ugyanezt a gázkaros konzolt saját neve alatt forgalmazza maximum 55"-ig ajánlja és nem véletlenül!
ART AR-84G 23"-55"
Nedis TVWM2732BK 23" - 55"
Nekem is ilyen tartóm van. egy 49" és egy 55"-os Sonyval teszteltem és kiválóan ellátja a feladatát. De egy 65"-os TV-t nem biztos, hogy rátennék!!!
Itt a topikban is 50-55" felett inkább már kétkaros konzolokat szoktunk ajánlani. Ott a vertikális mozgathatóság viszont nem megoldható.
Általában a forgatható konzolokat sem szoktuk minden nap állítgatni. Akkor tapasztalhatod előnyét, ha mondjuk a TV-hez csatlakoztatni szeretnél valamit, vagy ha a szoba átrendezésre kerül és másfelé szeretnéd beállítani. Valaki ha használja a TV-t akkor a megfelelő pozícióba állítja, majd használat után visszaállítja az általa kívánt alapállapotba.
Sok jó konzol van amelyik a TV-d 300x300 VESA szabványának megfelel. Ilyen az általad kinézett Stell SHO 3610 MK2 is.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3318) Tengri válasza OldMike (#3315) üzenetére


Tengri
senior tag

Beszéltem most két szupporttal, hogy mennyire ajánlott a TV készülékre szerelhető tartónak az alsó vagy a felső sávjára felszerelni a TV készüléket, ha ott a lyukkiosztás engedi. A válasz az volt, hogy lehetőleg törekedni kell a középre való felhelyezéshez. Az installálási videókban sem véletlenül úgy történik a TV-kre való felszerelés. Azt nem mondta, hogy nem lehet, de azt mondta, hogy nem igazán ajánlja.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3319) OldMike válasza Tengri (#3318) üzenetére


OldMike
őstag

Nyilván biztonságból ezt kell mondaniuk, de a kérdező a 200-as VESA, alul elhelyezett furataival nem is tudná ezt megtenni. A felakasztó fülek vannak egyenletesebben terhelve a szimmetrikus felcsavarozásnál.
Amúgy azok akik nem a függőlegesen felcsavarozható sínes megoldást választják, hanem a négyirányú karos változatot, lényegében csakis egyféle módon tudják felcsavarozni a tévéjükre, és még elméletileg sincs lehetőségük a magassági módosításra. Azaz át kell szerelniük a fali egységet.

ronaldo fórumtársnak meg ezt az itthon is kapható tartót lehetne ajánlani, csak borzasztóan húzós az ára: [link]

42LM660S

(#3320) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Helló,

Azt kérdezném, hogy a TV-n csak fent van 2 db csavarnak helye, de a kézikönyvben ott van, hogy VESA 100x100- as. Attól még felrakhatom 2 csavarral is? Sajnos csak 2 felső csavar van rajta. Köszönöm a válaszokat. Ezt néztem ki a TV-hez (Stell SHO 1100) [Philips 32PHS4503/12]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#3321) csƵ


csƵ
őstag

Felraktam a 3310-et. Hiába milimétereztem, a sín nem lett teljesen vízszintes, de szerencsére a 2 akasztóval lehetett játszani.
Vertem be a Gb10-es dübelt a 10-es ytongba, remegett az egész fal. Szerintem kicsit overkill az a tipli. Lányos zavaromban először alátét nélkül csavaroztam be, tehát mindegyiket ki kellett utána csavarnom. Ugye nem lesz baja?

(#3322) Tengri válasza csƵ (#3321) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Miért lenne baja, ha kicsavarozod? A dübellel nem lesz gond. Masszív lesz a falhoz való rögzítés.
Legalább nem fogsz így járni:

Ytongból a normál dübelt csavarostul-tiplistül is kitépheti a falból...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3323) csƵ válasza Tengri (#3322) üzenetére


csƵ
őstag

Köszönöm, akkor megnyugodtam, csak brutál volt, hogy remegett a fal, amikor vertem be.

(#3324) KadamQQ


KadamQQ
tag

Sziasztok!
Samsung UE40JU6000 tévéhez keresek fali konzolt, elvileg VESA 200x200.
A jövőben lehet le lesz cserélve egy 55" nagyságúra, ezért próbáltam univerzálist és jó teherbírásút nézni. A keret olyan ~10-20k.
Amik nekem tetszettek:
Stell SHO 7600
Maclean MC-781
Örülnék, ha lenne valami mozgástere a tartónak, de nem szeretném percenként igazítani, mert magától elmozdul, továbbá azt sem lenne hátrány, ha nem esne le a falról se. Szívesen meghallgatnák más ajánlásokat is jól bevált példányokról.

[ Szerkesztve ]

(#3325) KadamQQ válasza KadamQQ (#3324) üzenetére


KadamQQ
tag

Közben eléggé megtetszett a Stell SHO 3620, Alzánál csak 23k, illetve a Stell SHO 3600 MK3 is. Stell SHO 3620-nál nagyon tetszik, hogy függőlegesen is lehet mozgatni, így lehet végül azt rendelem.

[ Szerkesztve ]

(#3326) Tengri válasza KadamQQ (#3325) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A Stell SHO 3620 egy nagyon jó konzol. A dobozában mellékelt dübelek helyett

a faladnak megfelelő Fischer dübeleket vegyél. A képen is látható a konzolhoz mellékelt fehér színű dübeleket más könnyebb tárgyak (pl: virágtartó) felszerelésénél nyugodtan alkalmazhatod.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3327) KadamQQ válasza Tengri (#3326) üzenetére


KadamQQ
tag

Köszi! Akkor szerintem maradok a felsorolt 4 közül a 3620-nál.
Stell SHO 3620-nál egyedül csak ez a pár komment, ami zavar, nem akarom hogy vízszintesen ferde legyen a TV:
Fischer Dübel-nél melyiket kell venni? Mert ahogy néztem, elég sok fajta és méret van. Illetve, hány darabra lesz szükségem, esetleg az valahol megtalálható?

(#3328) Tengri válasza KadamQQ (#3327) üzenetére


Tengri
senior tag

2020 június óta használom ezt a típusú tartót. Egy 49" és egy 55"-os Sony TV-vel teszteltem (a 49"-os állandó rajta). A beállítása egyszerű, de időnként ha a pozíciójából többször is kimozdítod akkor egy picit elállítódik. Időnként ezt újra kell pozícionálni. De ez nem kifejezetten a 3620 hibája, láttam már több gyártó egykaros tartójánál ugyanúgy.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3329) KadamQQ válasza Tengri (#3328) üzenetére


KadamQQ
tag

Rendben köszönöm! Haa Neked is ilyen van és bevált, akkor biztosan jó lesz! Szerintem, ha egyszer sikerül eltalálni a megfelelő szöget, nem sokat lesz utána mozgatva.
A fal szerintem tégla, majd szerintem elviszem, amiket adtak hozzá alapból dübeleket, és biztosan tudnak helyette adni megfelelő Fischer dübeleket, ha megmutatom milyen kell és megmondom milyen a fal.

(#3330) Tengri válasza KadamQQ (#3329) üzenetére


Tengri
senior tag

Fischer SX 10×50 vagy Fischer Duopower 10×50

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3331) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

LG OLED 65B9 -hez szeretnék fali konzolt, mert megnőtt a gyermek, és már szeretné tapogatni.

Nem gyakran kell variálnom hátul a kábelekkel, de azért fix konzolt nem mernék venni OLED esetén.

Maclean MC-804 megfelelő lehet?

Köszönöm előre is! :R

(#3332) HeroWanted24


HeroWanted24
újonc

Sziasztok!

Egy 20 kg súlyú 55"-es Hisense 55E76GQ TV-t szeretnék felrakni egy panelház kb. 5 cm vastag válaszfalára. VESA 300x200 mm-es szabvány, gyanítom, hogy nem bírná el, hogy kihajtható és forgatható legyen így megelégedem csak simán egy dönthetővel. Milyen konzolokat ajánlatok? 3 cm környékén fúrnék, mert nem akarom, hogy a másik oldal kiszakadjon.

(#3333) Tengri válasza HeroWanted24 (#3332) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Vékony panelfalnál megoldás lehet egy átmenő furatos megoldás. 3 cm-es lyukmélységet inkább felejtsük el.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3334) Tengri válasza máyköl (#3331) üzenetére


Tengri
senior tag

Az LG OLEDhez jó a Maclean MC-804 :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3335) bnorci71 válasza HeroWanted24 (#3332) üzenetére


bnorci71
addikt

ha a mási oldalhoz hozzáférsz meg kel támasztani nagy felületen, esetleg fél mélységtől nem ütve hanem simán fúrni vagy lehet akár végig vannak már spéci fúrószárak szerintem
a 3cm ahogy írják felejtsd el egy fém dűbel is hosszabb beépítést igényel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3336) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#3320) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Közben a tegnapi napom feltettem 2 csavarral. Elég stabil lett. Nincsen probléma vele. Amit adtak hozzá ilyen műanyagokat a 2 db-ot aláraktam a másik 2 nemlétező lyuk fölé tartásnak. Hozzá adott csavarok egyik sem volt jó. Ki kellett fúróval kicsit tágítani a 2 lyukat. A Philips-nek a menet csavarjai M6 osak, amik a TV-n vannak a hátulján. Amit adtak a csomagban M4 -esek.
Aki ilyennel találkozik nem lesz gond. De inkább a megadott súlyt el kell felezni akkor nem lesz baj a tartóval. Tuti, hogy 23 kg ot nem bírna így el. De ez a TV elég könnyű. Gipszfalba fúrtam 6 cm-es tiplivel raktam föl.

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#3337) máyköl válasza Tengri (#3334) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm! :R

Megrendeltem!
Jár az MC-804 -hez saját tipli? Vagy vegyek inkább Fischer tipliket?

[ Szerkesztve ]

(#3338) Tengri válasza máyköl (#3337) üzenetére


Tengri
senior tag

A Fischer az jobb a saját tiplinél.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3339) máyköl válasza Tengri (#3338) üzenetére


máyköl
veterán

Duopower 10x50-es dübelek jók lesznek, igaz? 10 -es tégla fal, de sajnos nem tudom milyen fajta.

(#3340) Tengri válasza máyköl (#3339) üzenetére


Tengri
senior tag

:K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3341) máyköl válasza Tengri (#3340) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#3342) KadamQQ válasza Tengri (#3330) üzenetére


KadamQQ
tag

Köszi! Csavart is kell vennem még pluszban, vagy az jó, amit a Stell SHO 3620-hoz adnak?

(#3343) Tengri válasza KadamQQ (#3342) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia

A hozzáadott csavarok megfelelőek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3344) Abel-0101 válasza HeroWanted24 (#3332) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

50mm-el mit szeretnél? ha nem akarsz átfúrni akkor a maradék 45mm-el? Főleg nagy Tv-vel, nagy konzollal.
Marad az állvány, vagy a mennyezeti konzol.
Miből lett csinálva a válaszfal? Ytong? Karton?
max annyit tudsz csinálni, hogy veszel 8x40es duopowert, veszel fix konzolt, belefursz még par +furatot a konzolba, majd pedig felfogatod 40es tiplivel csavarral, egy 10helyen. Akkor megfogja tartani, ha nem értesz hozzá(kérdésed alapján nem, akkor inkabb hagyjad es a fentebb levo 2 alternativat csinald)

(#3345) Tengri válasza Abel-0101 (#3344) üzenetére


Tengri
senior tag

Ne vegyen ki tudja mikor épült 50 mm-es panelba 10 db 8x40 duopowert. Főleg, hogy ennek a dübelnek a minimum furatmélysége 50 mm. Ott ha nem akar nagy kárt akkor átmenő furatot készít neki. Ha nem megoldás akkor állvány vagy mennyezeti konzol.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3346) Abel-0101 válasza Tengri (#3345) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ezt már neki kell leírni milyen fal, 1-2mm nem fog számítani.
Ha több dübelt használ bőven tartani fog,
ha normálisan van kivitelezve sima dolog.
Valószínűleg Ytong fal van.

Ha karton és társai, azt felejtsd akkor el (az építkező kliensnek címezve)

(#3347) VibeX


VibeX
tag

Üdv sziasztok!

Hadd kerjek szepen egy kis segitseget. 100x200-as meretet tamogato konzolt szeretnek, ami egy 43"-os sony tv-t fog tartani. A fo cel az lenne, hogy a tv-t 90 fokkal el lehessen forditani. Letezik 43" mellett ilyen konzol?

Tartok.hu-s konzolok mennyire korrektek? 16-ert lattam ott egyet, ami akar meg erre kepes is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3348) VibeX válasza VibeX (#3347) üzenetére


VibeX
tag

Ezek kozul ugy gondolom a HS Q-4 a legmegfelelobb erre a celra.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3349) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Olyan fali konzolt keresek mely jó 55-65"-os tv-khez és ami nagyon fontos, hogy teleszkópos legyen, tehát a faltól lehessen állítani a távolságát kb 0 - 40 cm-ig.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#3350) Tengri válasza Vhiktor (#3349) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Jó lenne tudni a TV VESA rögzítési szabványát (Illetve a TV pontos típusát).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.