Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) tomisanzero válasza Samott (#3500) üzenetére


tomisanzero
tag

:D neeem, csak rájöttem, hogy jó nekem így alacsonyan a TV pozíció mivel legtöbbet fekve nézem. Eredetileg falra akartam tenni, hogy magasabban legyen és aláferjen még az AVR is. De győzött a lustaság, a fekve betekintést választottam

(#3502) Tengri válasza tomisanzero (#3501) üzenetére


Tengri
senior tag

Férfi ember nem lusta csak "megfontolt" :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3503) Tengri válasza Cold5 (#3498) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A burkolatot mindenképp ki kell vágni a konzolnak megfelelően, de a szűk keresztmetszet a gipszkartonfal.
Gipszkarton fal milyen vastag?
33 kg-os 75" monstrum plusz a konzol lesz ott terhelés bőven :K

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3504) vottokar


vottokar
senior tag

Tisztelt Kollégák! Aldiban jártamban "ütköztem" bele ebbe a konzolba. MEDION LIFE S13907. Nem tudja-e valaki, hogy ez milyen minőségű termék? Ki nem bontottam, mert nem ezért mentem, de lehet, hogy valaki már felapplikálta és tudna róla véleményt mondani. Ha jól emlékszem 14K volt az ára. Nem létszükséglet megvennem. Egy 23-24 kilós 65collos tv-t tartana, ha megvenném....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3505) meliska73


meliska73
csendes tag

Sziasztok LG oled C1 55'-hoz ezt a falikonzolt néztem ki [link] Ez megfelelő lenne vagy nagyon gyér a minőség. Esetleg tudnátok ti is ajánlani valamit ? :) közel 400k-s tv tehát nem szeretném, ha leesne a falról :). Panellakásba lesz.

(#3506) Tengri válasza meliska73 (#3505) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

LG Oled-hez viszik mint a cukrot.
Maclean MC-804
vagy
Goobay OLED FULLMOTION "OLED TV" 49956

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3507) meliska73 válasza Tengri (#3506) üzenetére


meliska73
csendes tag

Mindenképp az akasztós verzióba gondolkodtam, mert a felszerelést egyedül kell megoldanom, vagy barátnővel, de inkább egyedül☺️

óh most nézem ez is olyan, csak jobb megoldás. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3508) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok

Stell Sho 7620 valakinek tapasztalat?
vs.
3610 Mk2

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3509) bnorci71 válasza bnorci71 (#3508) üzenetére


bnorci71
addikt

Na jó ha senki, akkor megvettem ezt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3510) Tengri válasza bnorci71 (#3509) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

7620 nincs tapasztalatom, de nem lehet rossz. Ugyanazzal a problémával küszködik mint az összes Stell. A dübelek helyett másikat kell venni.
A 3610 egy jó konzol többször írtak már róla a fórumon.
Ami egy kicsit mosolyogtató, hogy kérdeztél 2 Stellről és vettél egy Alza ergo-t :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3511) bnorci71 válasza Tengri (#3510) üzenetére


bnorci71
addikt

nem volt válasz, de azért nézelődtem, rájöttem, hát van HA is nem csak új és ez szembe jött, pénztárcámnak meg nem vagyok ellensége :DDD
Ennyi.
Legalább lesz erről is tapasztalat.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3512) AeroDesignhu


AeroDesignhu
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy ISY IWB3300 fali tv konzolt. De a kis fekete alátéteket elhagytam belőle. Esetleg aki nem használta fel azt át tudnám szipkázni nagyon hálás lennék.
A képen jelölt fekete alátét vagy rövidebb csavarra lenne szükségem.
Próbáltam OBIban venni csavart de ilyet pont nem találtam.
Nagyon köszi a fáradtságot, hátha valakinek pont van ilyen sz szuper jó lenne.
#isy #iwb #fali #konzol #tv #csavar
ilyen csavart keresek:
https://ibb.co/yX18mRM

(#3513) bnorci71


bnorci71
addikt

Felraktam tegnap az AlzaErgo tartót, hiába jelöltem én ki a lyukakat szépen lézer segítségével az a rohadt vakolat elviszi a fúrót mindenfelé. 6 lyukból 4 volt használható a 3 felső és az alsó középső így 4 csavar fogja, de azt gondolom amilyen keményen meg lehet húzni ezeket a Fischer DuoPower dűbeleket nem lesz gond vele soha. Sajna így is lett benne kb. 1° eltérés a víztől de ezt szerencsére ugye a tartóval lehet korrigálni.
Este gondolkodtam, hogy a francba lehetett volna jobban csinálni. Aztán az jutott eszembe 1 csavarral fel kellett volna fúrni a tartót, majd a lyukakon keresztül 6 vagy 8-as fúróval előfúrni levenni a tartót és akkor felfúrni 10.re a lyukat.
Amúgy a tartó nagyon masszív szinte semmi lógása nincs a kihúzás betolás is olyan erős hogy rendesen félek a tv szélénél fogva csinálni.
Annyi van még hátra, hogy 1°-t billen lefelé a tartó szemből ez szinte láthatatlan azért nem is foglalkoztam fele a tévé felrakása előtt, de így, hogy fent van oldalról látom és zavarja a szemem. A baj az, hogy 6csavarral lehet állítani :((
Ami tetszik még a tartóba a kábelvezetők, hasznos ficsőr.

#AlzaErgo M445B

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3514) Tengri válasza bnorci71 (#3513) üzenetére


Tengri
senior tag

"...hiába jelöltem én ki a lyukakat szépen lézer segítségével az a rohadt vakolat elviszi a fúrót mindenfelé. 6 lyukból 4 volt használható"
Első konzolfelrakásomnál én is így jártam annyi különbséggel, hogy 8-ból 6 volt jó :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3515) korcsi válasza bnorci71 (#3513) üzenetére


korcsi
veterán

Én ahogy sikerül alapon felraktam egy bútorlapot, majd erre már precízen lehet a konzolt rögzíteni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3516) Lj23


Lj23
csendes tag

Sziasztok!

TCL 55C728-as TV-t (19,4 kg) szeretnék a falra rögzíteni dönthető, forgatható konzollal. A kinézett konzol a Stell SHO 3610 Mk2 slim. Többen ajánlották itt, és jó áron ki lehet fogni (kb. 20k).

A fő problémám a fal. 30 cm beton, rajta pogácsákkal rögzített gipszkarton. A pogácsák miatt van annyi rés a fal és a gipszkarton között, hogy a tenyerem befér.

Tudom ezt úgy stabilan rögzíteni, hogy nem kell megbontani a gipszkartont, illetve rögzíteni se kell rá előtte mást (pl. bútorlapot)? 10x200-as csavarban gondolkozom egy megfelelő dübellel. Gondoltam ez már felfekszik annyira, hogy ne a gipszkartont terhelje.

A konzol megfelelő választás, vagy van jobb ajánlat?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3517) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

15kg os 55" os tévéhez keresek 300x300 VESA falikonzolt. Elég ha dönthető, kihúzásra és forgatásra nincs szükség. Mit tudnátok ajánlani ami jó minőségű, de nincs túlárazva?

Köszönöm

(#3518) flegga92 válasza Lj23 (#3516) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!
Nálam is gipszkarton előtétfal volt, viszont nem pogácsázva, hanem párnafára rögzítve, 7 cm volt a fal síkja és a karton között. Én alapcsavarral oldottam meg. Az a gond, hogyha nem duplán van, mikor húzod meg a csavart simán összeroppanhat a karton. Én ezt 3d nyomtatott távtartó hüvellyel oldottam meg (lehet készen is kapni, sőt nekem járt a konzolhoz is csak nem volt elég), tulajdonképp arra feszít rá. így is Bár nálad ha sűrűn van pogácsázva nem gond.

(#3519) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Téglafalra keresnék sima dönthető konzolt, de elvesztem teljesen.
Ár/érték bajnok kellene 2db, amire feltehetek 100-160 centi közötti tévét.
(Tudom, "még" nincs csak 100 ill 120cm-es tévém, de ha a 100-as elhalálozik, a 120-as megy a hálóba és a nappaliba 140-160 között érkezik valami :U )

Tudnátok tapasztalatból jót ajánlani?
Elvesztem, hogy van 5e -től a csilalgos égig is kb konzolok.
Nincs szükség semmi trükkre, sima dönthető tökéletes lenne.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3520) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

OLED topikból irányítottak ide. LG 77G2 tv-t akarok rendelni, de nagyon úgy tűnik, hogy nem tudom a falra felszerelhetőséget megoldani. Ezért kellene hozzá vmilyen asztali tartó, mert a gyári nem a csomag része Lg megmondani sem tudta, hogy beszerezhető-e, de az ára is túl van a barátin.
Oled fórumon ezt ajánlották, nektek van-e más ötletetek vagy ez tökéletesen megfelelne?
https://prohardver.hu/tema/oled_tv_topic/hsz_76587-76587.html
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3521) Gabkoo


Gabkoo
friss újonc

Helló mindenkinek.

Lehet már volt ilyen kérdés, akkor elnézést előre is.
55"-ös a TV, VESA 200*200-as rögzítés.
A konzol 60"-105"-ig, VESA 200*200-as szerepel a kompatibilitási listán.

Elvileg, fel lehet rakni rá. Vagy rosszul gondolom?
Véleményt ha kérhetnék?

Azért gondoltam ekkora konzolra, mert későbbiekben biztos nagyobb lenne a TV.
A teherbírás kíváló, csakis jó vélemények voltak. Azért ez lenne a választás.

Köszönöm előre is.
Üdv:
Gabkoo

(#3522) HaKo


HaKo
aktív tag

Sziasztok!

Ytong falra szeretnék mozgatható konzolt feltenni.
Egy 18 kg-os 55"-os 300x200-as felfogatású TV-hez kellene.
Mi lenne az ajánlott? Ilyen 10 ezer forint körülieket nézegettem.

Első körben ezeket találtam, ami szimpatikus de sajnos semmi tapasztalatom velük melyik mennyire stabil stb...
https://www.sencor.hu/kihuzhato-tv-tarto/sht-b362
https://www.alza.hu/alzaergo-m450b-ultra-slim-csuklos-37-70-d6218706.htm
Ez még egy olcsóbb ami talán meg is felelne?! Vagy ez már nagyon gagyi lehet?!
https://www.alza.hu/alzaergo-m515b-d5628155.htm
Vagy egy drágább, viszont nem tudom miben jobb mint a 2000-el olcsóbb
https://www.alza.hu/alzaergo-m435b-ultra-slim-karos-32-55-d6218703.htm

Nagyobb TV nem mostanában lesz rá szerelve, illetve beállítás után mozgatva sem sokat lenne.

Ha valakinek van bármilyen tapasztalata bármelyikkel, szívesen veszem a tanácsát, vagy ha esetleg lenne jobb ajánlat 10 ezer ft körül amit érdemes venni azt is szívesen fogaom. :)

(#3523) John D'oh


John D'oh
aktív tag

55"-os OLED-hez tud valaki ajanlani egy jo minosegu fali konzolt amivel nem lesz gond vizszintbe hozni a TV-t ? Egy pici szobaban nezzuk kozeprol, szemmagassagban szoval semmi extra nem kell.
Koszi!

(#3524) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

LG 55C1-hez keresek kihúzható fali konzolt. Később lehet nagyobbra váltás miatt olyan legyen ami jövőt álló, már ha létezik ilyen. :B
Amennyire sikerült utána néznem gyorsan, akkor a Stell ajánlott márka.
Jó lenne ha eltartana a faltól azért, mert az optikai kábel a TV hátuljában van.
Kihúzni pedig legalább 60-65cm-re lehessen.
20-30k a max amit rá szánnék.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3525) Shokkolo válasza Shokkolo (#3519) üzenetére


Shokkolo
addikt

Úgy látom a topic kihalt :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3526) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltam egy LG OLED65C21LA készüléket. A jelenlegi LG 49SK7900PLA váltja le. A kérdésem, hogy a mostani Sbox PLB-3644 32"-55" fali konzol maradhat e a 65"-ra is. VESA méretet elvileg tudja (300x200 az új OLED). Az 55" gondolom a terhelhetőség miatt van, ami max 35 kg. Nos ez a 65" OLED 14,8 kg. Ugye jól sejtem, hogy felszerelhetem rá...?
Köszönöm a válaszokat!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3527) Tengri válasza Attas (#3526) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Fel lehet tenni rá de nem ajánlott!
Bármi probléma adódik a biztosító nem fog fizetni, ha kiderül, hogy a konzol specifikációja nem volt megfelelő a TV-nek, illetve a Konzol gyártója sem vállal felelőséget a megbízható és biztonságos működésért.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3528) Tengri válasza gyuromoj (#3524) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

55" méretű TV-hez még merem ajánlani a Stell SHO 7610 Slim-et. OLED-hez is nagyon jó és a paramétereidnek is megfelel.
Telepítési video.
Viszont 55 coll felett már nem tudnék tiszta szívvel egykaros konzolt ajánlani, bármennyire robosztus kialakítású. Oda már kétkarost ajánlanék, de amelyik a faltól való maximális távolságodnak megfelelő az nem fér bele az árkeretedbe, amelyik meg árban jó azt nem lehet 650 mm-re a faltól kihúzni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3529) Tengri válasza John D'oh (#3523) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Ha fix konzolt szeretnél akkor ott +/-3 fokot enged szintkorrekcióra a Stell SHO 3630.
Ha mozgathatót akkor ott már nagyobb a választék. A kétkarú konzolok általában szintén +/-3 fokot tudnak. Az egykarúak már akár +/-5 fokot is.
Milyen típust szeretnél? Mennyit szánnál rá??

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3530) Tengri válasza HaKo (#3522) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Én egy picit gyűjtenék még hozzá és a Stell SHO 3600 MK3-at venném. Sokkal masszívabb a falhoz való fogatása az összesnél amit néztél.
Mindenképp a faladnak megfelelő dübeleket vegyél majd! A konzolhoz mellékelt dübelt felejtsd el!

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3531) Tengri válasza Gabkoo (#3521) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Fel lehet tenni rá de nem ajánlott!
Bármi probléma adódik a biztosító nem fog fizetni, ha kiderül, hogy a konzol specifikációja nem volt megfelelő a TV-nek, illetve a Konzol gyártója sem vállal felelőséget a megbízható és biztonságos működésért.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3532) John D'oh válasza Tengri (#3529) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Koszi szepen az ajanlast :R

Igazabol tenyleg csak annyi szamit, hogy stabil legyen, es konnyen vizszintbe tudjam allitani.
Nyilvan az sem baj ha nincs tularazva :)

Anno amit meg vettem amazonrol mint ajanlott tetel, hiaba volt atom stabil meg nyitott helyzezben is fel meterre a TV-tol, mert konkretan egyetlen pozicioban volt vizszintben, amikor kb. 30 cm-re volt a faltol.

Ezt a Stell SHO 3630-at szemelyesen is hasznaltad mar ? Nem nagyon latok rola ertekelest sehol.

(#3533) Tengri válasza John D'oh (#3532) üzenetére


Tengri
senior tag

Személyesen nem használtam, de volt már ajánlva a fórumon. Ha visszaolvasol és rákérdezel a tulaj fórumtársra lehet, hogy mond egy rövid véleményt. Amúgy a Stell konzolok minőségi darabok, habár a hozzá mellékelt dübelek hagynak kivetnivalót maguk után, azokat mindenképp cserélni kell. Hibás konzolt meg mindegyik gyártó tud produkálni. Előfordulhat, hogy a sablon elcsúszik.
A mozgatható/forgatható konzoloknál gyakori jelenség, hogy a kar/karok miatt elcsúszik a vízszintestől. De ezt általában a mai konzoloknál már lehet korrigálni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3534) gyuromoj válasza Tengri (#3528) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hali!

Köszi, OLED topikban is érdeklődtem és ott az alábbit ajánlották:
SHO 1005

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3535) John D'oh válasza fecke78 (#2555) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Szia

bocsi a zavarasert de latom hogy stell sho 3630 fali konzolod van.
Fontolom hogy ilyet veszek. Meg tudod kerlek mondani hogy faltol valo minimalis tavolsag amit a valosagban is tud az mennyi?
Illetve masik fontos tema. Vizszintbe hozni konnyu volt, es tudja is tartani ha picit mondjuk tavolodik a faltol ? Bar sok mozgastere az teny hogy nincs.

Koszi :)

(#3536) Tengri válasza gyuromoj (#3534) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Oled-hez ajánlották? :DDD
Az tény hogy a TV VESA szabványának megfelel, de szerintem egy nehezebb és robusztusabb konzol, amit nagyobb erő kell majd mozgatni is egy "törékenyebb" TV-hez nem igazán a legjobb választás. Az OLED TV-k kényesebbek a mozgatásra. Ott kell megfogni ahol a elektronika panelja van a hátulján és úgy kell beállítani a kívánt pozícióba. Egy könnyebben forgó/mozgó konzolnál ez könnyebben megtehető.
De ha a 1005-öt szeretnéd akkor hajrá! Az is egy jó konzol, de mint mondtam 55" felett inkább kétkarú konzolban gondolkodnék. Strapabíróbb és masszívabb.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3537) Tengri válasza John D'oh (#3535) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nekem jelenleg a Stellek közül SHO 3620-am van. Viszont 3610-et és 3610 MK2-őt raktam már fel ismerősömnek. Eddig egyikkel sem volt gond. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3538) pubili


pubili
csendes tag

Sziasztok!
55', 17,5 kg TV-hez ajánlanátok-e a Hama 118103-at. [link] Ez most jó áron van a mall-nál.
Vagy a Hama 118125 [link] ajánlottabb?

(#3539) Tengri válasza pubili (#3538) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia

A Hama 118125 egy jó konzol. Nekem is volt. Fischer dübelt mellékelnek hozzá, így még azzal sem kell vesződni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3540) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

LG 42LF652 típusú tévéhez keresek konzolt. Fontos, hogy fel-le dönthető, és jobbra-balra valamennyire kiforgatható legyen (teljesen falra merőlegesre nem szükséges, 45 fok körül bőven elég). Ezt a funkciót sűrűn szeretném használni, úgyhogy a stabilitás mellett szeretném, ha könnyen mozogna és nem kéne kitépni a falból minden állításkor. :)

Nem árt, ha van benne "vízszintkorrekció", ha nem sikerülne tökéletesre a fúrás, de ha ez nagyon nagy felárat jelent, akkor elengedhető :D

Köszi előre is a segítséget

(#3541) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok! 65"-os tévéhez ajánlották ezt: [link] Abban kérnék segítséget, hogy hol keressek szakembert, aki felfúrja+felrakja Békásmegyeren panelba (nem értek hozzá, nincs fúróm stb.) és kb. mennyi ennek a reális ára? Előre is KÖSZ a segítséget!

(#3542) John D'oh válasza pepimama (#3541) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Egy helybeli asztalost bizzal meg. Biztos van olyan aki hirdeti is magat a neten. 10 perces melo ugyan de ha kiszallasi dijat is szamol akkor az megdobja az arat. Hivd fel elotte es kerdezz ra konkretan.

[ Szerkesztve ]

(#3543) Tengri válasza pepimama (#3541) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Jó az amit a fórumtárs ajánlott, hogy egy környékbeli asztalost bízzál meg vele, vagy ha van a szomszédságban egy olyan szomszéd férfi akinek vannak szerszámai és szokott otthon barkácsolni Ő is megfelelő lesz a számodra, persze ha nem MEKKMESTER az illető (akkor csak szabóként kérd fel). Nyolc/hat darab lyuk a falba. Az AlzaErgo is Fischer dübeleket mellékel a konzoljaihoz (szerintem az újabbakban ott is DuoPower dübel van már). Azzal fel is rakhatja. A TV felrakása a konzolra sem egy bonyolult feladat.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3544) pepimama válasza John D'oh (#3542) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZÖNÖM mindkettőtöknek!

(#3545) Tengri válasza Nakivagyok (#3540) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A TV vesa interface-e: 400X400-as
A mozgatás miatt egy egykarú falikonzol jobb lenne neked.
A teljesség igénye nélkül:
Stell SHO 7610 Slim
Stell SHO 3600 MK3
Stell SHO 7600 Slim
Hama FullMotion 32"-65"
Nedis TVWM1530BK 23"-55"
Stell SHO 3600 Slim 30"-60"
Equip 650341 32"-55"
Hama 118667 32" - 65"
Manhattan 461337 37"-70"
Manhattan 461320 32"-55"
Equip 650316 37"-70"
Goobay Basic Fullmotion M 32"-55"
Ha a konzolhoz mellékelnek, vagy netán a konzolon van beépített vízmérték az általában nem sokat szokott érni. Jobban jársz ha van otthon normális vízmértéked és azzal történik a telepítése a konzolnak.
Én a listából rögtön az elsőt választanám a helyedben. Annak egyedül 5 fokos a szintkorrekciója a többi 3 fokossal ellentétben. Nem mellesleg a falhoz való rögzítése is jobb az "átlag" egykarú konzolokhoz képest és 665 (!!!) mm-re kihúzható a faltól. Ami viszont "gyengébb" a specifikációjában az a +/-8 fok döntése.
Ha a nagyobb dönthetőség a fontosabb akkor a Stell SHO 3600 MK3 (vagy MK2). Ennek +10 és -20 fok a dönthetősége. A Mannhattan és Equip-nek általában +10 és -15 fok a dönthetősége.
Ha mégis fontos a mellékelt vízszintező akkor Hama 118667. Hozzá Fischer dübeleket mellékelnek tehát azt sem kell pluszban vásárolnod, a dönthetősége +10 és -15 fok. és 3 fok korrekcióra van rá lehetőség.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3546) FireShadow


FireShadow
senior tag

Üdv, olyan tartót keresek, ami:
- 400x400 mérethez kell
- 16kg a tv (Samsung UE46C6000)
- Kifejezetten nagy dönthetőség min -20° de -25° lenne tökély (fix)
- Oldalra max 50-55° kellhet
- Pár fok szintkorrekció, úgyse sikerül vízszintesre :D
- Faltól való kihúzásból annyi kell amennyi a forgatás döntés miatt szükséges, 40-50 cm
- Kétkarosokat néztem de mindegy ha ezeket tudja.

SHO 3610 vagy SHO 3610 MK2 és ezzel meg is válaszoltam? Van, ami 20 foknál méglejjebb is dönthető esetleg?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#3547) HI-FI


HI-FI
tag

Üdv,

LG OLED C1 55 colos tévémhez szeretnék fali konzolt vásárolni.
Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb?

VESA: 300x200
Súly: 18.9 kg
Dönthetőség nem feltétlen követelmény.

(#3548) Tengri válasza FireShadow (#3546) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Hirtelen nem jut eszembe olyan konzol aminek 20 foknál nagyobb a dönthetősége.
Mindkét Stell konzol jó falitartó de mindenképp minőségibb (Fischer) dübelekkel telepítsd.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3549) Tengri válasza HI-FI (#3547) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Maclean MC-804 kifejezetten LG OLED-hez ajánlott.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3550) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Olyan konzolt keresek, ami kb 90°-ban nyitható, rajzoltam egy vázlatot: [kép]
A tv alapesetben a falra van hajtva, de amikor használjuk, akkor az ágy felé kellene tudni kifordítani.
A tv egy 40 colos samsung, ha tönkre megy, akkor max 50 colosra lesz cserélve.
Milyen kulcsszavakkal keressek konzolt, adjatok kérlek tanácsot.

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.