Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Picit offtopic, mert asztali álló konzolt keresek 300x300 vesa 55” tv-hez. Minőségi legyen és ne túl gusztustalan. Nem kell forgatható, max a magasságát kellene tudni állítani, mert a tv alá szeretnék rögzíteni egy soundbart is. Ehhez is kérnék ajánlást.

(#3202) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Forgatható fali konzolt keresnék egy 55"-os tvhez. Panel, tűzfal, van megfelelő fúróm. Fontos lenne a megbízhatóság, 2 kis gyermek is van. ;] Vesa 300x200 a tv. 20kg.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3203) belaazallat válasza belaazallat (#3202) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez a Hama mennyivel tud kevesebbet, mint ez a konzol?

Falra szereléshez minden benne van a csomagban, vagy kell még vmit beszereznem?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3204) Tengri válasza belaazallat (#3203) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Mind a kettő ugyan az a hama (Hama 118125) a linked szerint...
A Hamában minden benne van (Fischer dübel is)

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3205) belaazallat válasza Tengri (#3204) üzenetére


belaazallat
addikt

elrontottam a linket :( ez lett volna a másik. Euronics honlapja hazudik, Kaposváron nem volt készleten a hama.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3206) Tengri válasza belaazallat (#3205) üzenetére


Tengri
senior tag

Mind a kettő nagyon jó konzol. A Stell egy picit drágább és kell venni mellé normális dübelt, cserébe könnyebben mozgatható, szélesebb a Vesa lefedettsége és jobb a teherbírása.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3207) belaazallat válasza Tengri (#3206) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! mekkora és milyen dübel kell hozzá?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3208) Tengri válasza belaazallat (#3207) üzenetére


Tengri
senior tag

Fischer SX 10x50 Dübel vagy Fischer Duopower 10x50, Ha Ytongod van akkor lehet Fischer GB 10 ytong dübel

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3209) belaazallat válasza Tengri (#3208) üzenetére


belaazallat
addikt

Panel, tűzfal. Köszönöm!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3210) Kerekgabesz


Kerekgabesz
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, nagyon hasznos információk találhatók itt!

Új tv beszerzése van tervben idén, de mivel a jelenlegi 50"-es éppen felfér a tv állványra, a tervben lévő 65"-öst már a falra tenném.
És bár még nem közvetlenül aktuális a felszerelés, mivel még nem csináltam ilyet gondoltam jobb előre utánajárni.

A tervezett TV: SONY X90K 65" ha valami nem klappolna a teszteken akkor a tavalyi SONY X90J 65"

A súlya valószínűleg valahol 25-30 kg között lesz, valószínűleg VESA 300x300 as szabvánnyal rögzíthető. (ezeket csak az előző modellek adatai alapján következtetem, nyilván addig semmi sem biztos amíg ténylegesen ki nem jött)

Az itt olvasottak alapján legtöbbször a STELL SHO 3610 MK2 vagy a STELL SHO 3310 MK2 lett ajánlva. Ezek valóban kellően masszív szimpatikus rögzítő eszköznek tűnnek, hogy fixet vagy forgathatót szeretnék még nem eldöntött, addig kitalálom.

A válaszfal amire kerülne nagy valószínűséggel tégla. Hogy tömör vagy lyukacsos azt sajnos nem tudom és nem is tudom mennyit számít. A fal vastagsága 8.5 cm. (én még nem fúrtam rá fel semmit, az épületben lakó házmester viszont azt mondja, hogy a ezek a válaszfalak téglák)

A menyasszonyom nincs elragadtatva az ötlettől, hogy a falra kerülne a tv, mert "mi van, ha nem bírja a fal?! kiszakad, leesik, ráesik a kutyára, vagy simán csak összetörik a tv".
Persze mivel nem csináltam ilyet azért nekem is megvannak a kétségeim.

Próbálom meggyőzni Őt és magamat is, hogy gipszkarton falakra is raknak tv-t nemhogy téglába.
Ha a fenti Stell konzolok valamelyike mellett döntök, akkor a hozzá kapott csavarok tiplik megfelelőek lesznek a stabil rögzítéshez, vagy ajánlott komolyabbat beszerezni?
Ha igen akkor 8.5 cm-es falba milyen hosszú csavar és tipli kombó ajánlott?

Illetve ami nagyon zavar, hogy nem értem.
Egy nagyon segítőkész hozzászóló rendszeresen ajánlja, hogy a két hosszú átmenő csavart a konzolon érdemes 4 db kis 6-os csavarra cserélni, hogy ne legyen gond a dőléssel. Ezt akárhogy néztem a konzolról készült videókat nem tudtam értelmezni, hogy melyik átmenő csavarra gondol. És hogy két csavar hogyan helyettesíthető 4 csavarral. Melyik két csavarról van szó?
Ha valaki egy képpel illusztrálná nagyon megköszönném!

Minden segítséget köszönök!

(#3211) Tengri válasza Kerekgabesz (#3210) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A Stell konzolhoz Fischer SX 10x50 Dübel vagy Fischer Duopower 10x50-et vegyél. 8 vagy 6 db-ot (6-nál 4 felül 2 alul).
A csavarok amiket érdemes cserélni nagyobb TV-nél:

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3212) Kerekgabesz válasza Tengri (#3211) üzenetére


Kerekgabesz
csendes tag

Köszönöm, értem.

Tehát eredetileg két átmenő csavarral van megoldva, és ezt kell 4db 6os metrikus csavarral (2-2 oldalanként), 2-2 anyával helyettesíteni.

Akkor szerinted a fent említett falba nyugodt szívvel rögzíthető egy 65"-ös tv, ha az általad említett tipliket használom?

(#3213) Tengri válasza Kerekgabesz (#3212) üzenetére


Tengri
senior tag

Tégla válaszfalra? Természetesen. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3214) Abel-0101 válasza Kerekgabesz (#3210) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

udv
Lenyeg a regenybol:
Teglafal-850mm, 3610es konzol, 65os tv-vel, +az aggalyok, onbizalom hiany.

Valaszok :
Teglafal: Kételyek nem kellenek, egy sony 85Z9JAEP-et is ratehetsz ugyanugy birni fogja nyilvan, ismetlem sokadjara, a kivitelezes a lenyeg, nem a sok felesleges reszlet ( fursz egy 0.8as furoszarral egy apro lyukat a falba, es ha teglaporos, akkor nyilvan teglafal, de bizunk a hazmesterbe).
A konzol toppos, azzal nem lesz baj, a tv vel kompatibilis, tobbi rajtad mulik.

Par aprosag:
Ha egyaltalan nem ertesz hozza, inkabb ne csinald kerlek, foleg ne 3-400ks tv-vel, es a gyari anyagok kicsereleset sem, felteve ha adnak hozza olyat, biztositas instant ugrik.
Az, hogy porotherm vagy tömör tégla, az nem oszt nem szoroz, az elv ugyanaz, porothermnel ovatosabban furj.
Tiplit mindenfelekeppen cserelj, akar duopower, akar UX-ra, csavarokkal nem szokott gond lenni, inkabb a tv-konzol fogatasanal levo metrikus csavar merete szokott vagy kisebb/nagyobb lenni, ha biztosra akarsz menni vegyél hozza nagyobb csavarokat

(#3215) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Egy LG 55 Nano 753 tévéhez keresek dönthető, forgatható fali konzolt. Panelfalra lesz fúrva. De ahogy nézem ennek a TV.-nek csak 2 csavaros rögzítése van 300mm távolságban. Stabíl, megbízható tartása lesz így is egy jó konzolon? A Kérdés az milyen konzolt? Milyen dűbellel?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3216) Tengri válasza Julot (#3215) üzenetére


Tengri
senior tag

A TV-d VESA szabványa 300 x 300

Fischer SX vagy Duopower dübel jó lesz. Konzolnak árat nem adtál meg, ha a büdzsébe belefér akkor:
Stell SHO 3610 MK2

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3217) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni VESA konzol választásához.

Az alábbi helyre szeretnék felrakni egy TV-t. Mint látjátok már volt ott konzol rögzítve még az előző tulaj által. A hely egy kb 76"-os TV-nek felel meg, vagyis 3 választásom van:
- berakok egy 65"-os TV-t akár állványra, akár konzolra, ami kényelmesen elfér
- veszek egyet abból a pár 70"-osból ami elérhető, és berakom őket oda valahogy
- veszek egy 75"-os TV-t, ami kb az egész területet el fogja fedni (kb 1 cm-es hézag lenne a TV körül)

Én szeretnék a legutolsó opcióval továbbmenni. Ekkor jön a következő probléma. Az egyetlen 75"-os TV ami saját lábán befér oda az a Sony XR-75X95J. Annak ugyan a lábai kilógnának (kb 4-5 cm-ert le kéne vágni belülők, mert 32 cm mélységem van), de mivel nagyon laposak a talpai ezért talpakon beférne. Más 75"-os TV-vel ez nem opció.

Ha másik TV-t szeretnék, akkor pedig csak a VESA konzol a megoldás. Elvileg a fal mögötte tégla, raktam már fel másik lakásban egy 65"-og LG G1-et, vagyis szerintem meg is tudnám oldani.

Ami probléma, hogy mivel van a falban ott konnektor, illetve onnan jön ki net/TV, ezért olyan konzol, amivel a TV teljesen rásimul a falra nem jó. Továbbá mivel egy 75"-os TV szinte hézag nélkül fér be, ezért olyan konzol kellene amit ha elhúzok a faltól, vagy a fal felé tolok, akkor a falra merőlegesen jön el/közeledik a TV, különben nem fogom tudni a TV-t felszerelni.

Vagyis a kérdésem a következő: tudtok olyan konzol ajánlani, ami jó lehet? A kinézett TV a Samsung QE75QN95, vagyis 400*400-as VESA kellene nekem. Ahogy nézem ez a konzol teljesítene a követelményeket, és ha jól látom a rögzítése is olyan, hogy nem fog gondot okozni a fúrásoknál a "konnektorsor", továbbá a konzol "karja" is szimmetrikusnak tűnik, vagyis gondolom, hogy amikor felrakom a TV-t, és elkezdem rátolni a falra, akkor a falra merőlegesen fog becsúszni. Mit gondoltok? Mit javasoltok?

Nem vagyok "hülye", vagyis keret van egy ettől drágább konzolra is, csak elsőre ez is olyannak tűnt, ami papíron elég jól túlbiztosít, és a terhelhetőségének kb felét használnám ki. Mozgatva a TV nem sokat lenne, havonta 1-szer szerintem, ha van valami ami miatt szöszölni kell a hátával.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3218) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
A kérdésem nem teljesen a témába vágó, de összefügg vele. Tudja-e valaki, hogy a tévéken az alsó VESA furatpár a készülék alsó élétől minden esetben ugyanolyan távolságra van, gyártótól függetlenül?
Néhány tévénél - különböző képátló esetén is - 20 centimétert mértem. A VESA méret változik persze, a nagyobb tévéknél.

42LM660S

(#3219) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Hali!

Függőlegesen állítható magasságú 65"-ra alkalmas fali konzolt szeretnék vásárolni.
Természetesen nem találtam. (biztos túl igényes vagyok)
Nem talpas, nem mennyezeti, dönthetőség nem érdekel, forgathatóság nem érdekel.
Most fent van a falon a TV, de mivel egy PC is van mellette, néha jó lenne 70centivel lejjebb húzni, és elé tolni egy asztalt. (kábelekkel nem lenne gond)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#3220) dh66e válasza OldMike (#3218) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem,sok esetben eltérő még gyártón belül is!
Legyen meg tévé előbb,vagy legalább a specifikációjában leírt méretek.

[ Szerkesztve ]

(#3221) OldMike válasza dh66e (#3220) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Sajnos a specifikációkban ezt az adatot sehol sem adják meg, gondolják hogy majd megméri akinek kell.
Azt láttam hogy a tévé hátuljára csavarozható síneken elég sok furat van (még oválisak is) amikkel bizonyos határok között lehetne variálni. Nyilván úgy, hogy a sín azért ne lógjon ki alul vagy felül.
Nekem nagyon kötött magasságban kell lennie a vásárlandó tévé aljának a földtől, emiatt van ez a probléma.

42LM660S

(#3222) dh66e válasza OldMike (#3221) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tévés topikban kéne rá kérdezned,akinek van ilyen tévélje mérje meg neked.

(#3223) OldMike válasza dh66e (#3222) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, ezt fogom tenni.

42LM660S

(#3224) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen Tv tartó konzol [link] ! Ami max 55" képátlós tv-t lehet felrakni, és max 40kg bír el. Ehhez tudtok tv-t ajánlani ami gond nélkül fel megy rá?

Játékra használnám a tv-t (xbox), világos nappaliban. Keret max: 280ezer ft.

(#3225) Tengri válasza Rathrol (#3224) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Szerintem pont fordítva kellene...
Egy TV-hez (ez a drágább) kellene konzolt választani.
Ilyenkor szokták bemutatni hivatalosan a 2022-es TV-ket a gyártók, amik majd március végén-április elején jelennek meg.
A kifutó szériás TV-knél szoktak leárazások lenni.
ÉN azt javasolnám, hogy SAMSUNG QE43QN90AATXXH vagy ennek az 50" vagy 55" változatát keresd. Ezt úgy javaslom, hogy nekem Sony TV-m van.
SPECIFICATIONS:
Screen size: 43in, 50in, 55in, 65in, 75in, 98in
Type: QLED
Backlight: Mini LED
Resolution: 4KHDR formats supported: HLG, HDR10, HDR10+Operating system: Tizen
HDMI inputs: 4 (1x HDMI 2.1)
ARC/eARC: eARC
Input lag: ~9ms
Variable Refresh Rate (VRR): Yes
Auto Low Latency Mode (ALLM): Yes
4K@120Hz: Yes
REASONS TO BUY+Amazing contrast+Outstanding sharpness and detail+Excellent operating system
What Hifi-től a Rtings.com-ig mindenütt ezt ajánlják világos nappaliba gaming TV-nek.
Hardveraprótól az árukeresőn keresztül nézegesd, hogy mikor esik be az ára az általad kívánt szintre.
Vesa szabványa 200 x 200-as ami a konzoloddal is kompatibilis.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3226) Rathrol válasza Tengri (#3225) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Ez a típus bőven 300ezer ft felett van, annyit azért nem szeretnék kiadni! :)
Fali konzol már megvan, vagyis a volt tv-m volt rajta.

TCL 55C728 fel megy az adott konzolra?

(#3227) Tengri válasza Rathrol (#3226) üzenetére


Tengri
senior tag

Fel. 300 x 300-as a Vesa kompatibilitása.
Sajnos annak a TV-nek a specifikációja nem fedi a valóságot...(120hz VRR-t nem tudja, Lassú az oprendszere, és sorolhatnám)
Megjelent cikk itt a Prohardveren is, ahol a középkategóriás jelző is lehet, hogy egy picit túlzás.
Olvass utána külföldi fórumokon is, ha kinézted magadnak.
De mint mondtam ha nem életfontosságú a TV vásárlása rögtön egy picit várjál vele még és lesz jobb áron is még ennél sokkal jobb TV.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3228) Rathrol válasza Tengri (#3227) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Lehet megfogadom a tanácsodat és várok akkor. Szóval akkor csak a vesa méreteket kell néznem ilyenkor és persze a max képátló méret 55", ha ezek egyeznek akkor felmegy minden gond nélkül?

(#3229) Tengri válasza Rathrol (#3226) üzenetére


Tengri
senior tag

TCL 55C728
Prohardver TCL fóruma
Félre ne érts, ha ezt a TV-t szeretnéd akkor vedd meg. Ez a TE döntésed. A konzolra fel fog menni. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3230) Tengri válasza Rathrol (#3228) üzenetére


Tengri
senior tag

Igen. A konzolra helyezés szempontjából ez a két adat a fontos. :K
Illetve a TV súlya, de manapság már nem gyártanak olyan nehéz TV-t ebben a méretben, hogy a konzolnak ne felelne meg.
Tv vásárlásnál fontos megjegyezni, hogy az ÚJ szériás TV-k általában október-december körülire mérséklődik az ára ami már elfogadható, illetve a kifutó szériának az új széria megjelenése körül szokott lenni kiárusítása. Ez utóbbi boltokként változik melyik mikor.
Árdiagrammok:



"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3231) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
70PUS8505 tv ben gondolkodok. Betonfalra raknám. Az ambi miatt 10 - 20 cm re kell lennie a tv nek a faltól. Ahogy néztem a fix tartók nem tudnak ennyit. akkor csak a https://bevachip.hu/maclean-mc-564-tv-wall-mount-bracket-3d-lcd-led-plasma-32-85-75kg-p576268/ hasonló marad?
üdv

(#3232) Rolly


Rolly
veterán

ide menne fel a konzol két okból:
- a TV alá szeretnék egy soundbart rakni
- és hogy kintebb tudjuk húzni ha a TVt a konyhából néznénk

Viszont itt látszódik, hogy körülbelül 2 sor tégla van amibe a konzol rögzítése menne amit amit én kevésnek érzek ...

A kinézett konzol: MULTIBRACKETS LONG REACH 910 MM FALI KONZOL, s ezt használnánk többször maxra kihúzva de alapból csak 40-45 cm-re lenne állítva.

Két megoldásra gondoltam:
- 2-2 vagy 4-2 rögzítéssel raknám fel a falra. 10x80-as tiplire gondoltam 8-as csavarral
- másik lehetőség, hogy csinálnék egy 60 cm hosszú 40x5mm-es laposvasból egy elő konzolt a falra aminek darabja 3-3 helyen lenne rögzítve a falhoz (föld felett középen felül) és erre a laposvasra lenne rárögzítve a konzol így a konzol falra jutó terhelését a falon a 45x25 cm helyett egy 45x60 cmre oszlatnám el.

A TV ami a konzolra menne egy LG OLED 65C1 elvileg álvány nélkül 24 KG

(#3233) KoNZoLik@ válasza Rolly (#3232) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Olyan szépen leírtál mindent, hát most már csak kivitelezni kell :K Senki sem fog ennél jobb tanáccsal szolgálni neked szerintem, sem itt sem máshol :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#3234) macilaci78 válasza Rolly (#3232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebből a szögből nem tudom jól megítélni, de szerintem a kinézett konzol talpának teteje a párkány vonala fölé érne. [link] Sok múlik azon, hogy a TV-n lévő VESA pontok a TV középvonalához képest hol vannak. Ha a TV alsó részén, akkor jó lehet, máskülönben a TV alatt nem fog elférni a bútor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3235) Rolly válasza KoNZoLik@ (#3233) üzenetére


Rolly
veterán

A kérdés az, hogy elég lehet-e ott a csak konzol rögzítése? Vagy jobb ha rakok extra terhelés elosztót alá...

#macilaci78: szerencsére a TV alsó felén van a rögzítés:

[ Szerkesztve ]

(#3236) macilaci78 válasza Rolly (#3235) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Raknék extrát. Ha a 24 kilót kihúzod 50 centire, akkor az erősen igénybe veszi a falat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3237) OldMike válasza Rolly (#3235) üzenetére


OldMike
őstag

Szia! A VESA furatok valóban lent vannak, viszont a tévére csavarozandó síneken lévő akasztó fülek - amivel a tartó vízszintes rúdjára kell feltenni - helyzete fix. Azaz esetlegesen vagy a fali elem nem fér el az ablak alatt, vagy (ha jól látom a szekrényt) a bútorral lesz probléma. Persze teheted úgy is a síneket, hogy alul kilógnak, de akkor a szekrénytől nem tudod majd mozgatni a tévét.
Nekem lenne egy kicsit 'őrült' ötletem, de nem tudom hogy megvalósítható-e. Lehetne esetleg görgőket rakni a szekrény alá, a soundbart a tévé elé. Amennyiben a tévé saját talpmagassága miatt nem férne el a soundbar, akkor én a bútorhoz hasonló lapokból csinálnék egy szükséges méretű tartót, arra téve a televíziót, elé meg a soundbart. Így a szekrényt lehetne elmozgatni a kívánt helyre. Az biztos hogy fékes (és puha futófelületű) görgőket használnék.

42LM660S

(#3238) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Lassan veszek egy 65"-os TV-t, a házban úgy kértem a kiállásokat (konnektor, HDMI, Koax), hogy a TV háta mögött legyenek.
Viszont most, hogy méregetek, attól tartok, hogy esetleg útban lesznek a kiállások.
Itt a vázlat, hogy mire gondolok: [link]
Kérdés, hogy el fog-e férni ezen a magasságon a TV a kiállásoktól, illetve nekem a fix konzol tökéletesen megfelelne, viszont nem tudom, hogy be tudom-e majd dugni a TV kábeleit a konnektorokba úgy, hogy az a falon van. Vagy ebben az esetben mindenképp egy kihúzható konzol kéne?

(#3239) Mikeboy666


Mikeboy666
csendes tag

Szia Tengri !

Mit ajánlanál egy LG C1 65 oled tvhez ha fel szeretném rakni a falra ?
Visszaolvastam amiket írtál, ott ezt ajánlottad Maclean MC804, azóta is ez a legjobb hozzá ?
A Vogels túl van árazva, vagy tényleg ennyire prémium termékcsalád ?
Várom válaszodat

(#3240) delacroix


delacroix
csendes tag

Sziasztok,
A fórumot keresve nem találtam ezt a típust, de a véleményetekre lennék kiváncsi
Hama 118103.
Egy Sony 43XF8096 -os TV-t szeretnék felrakni a falra, nem tudom, hogy melyik konzolt válasszam. A legtöbb u.úgy néz ki, de gondolom az ár növekedésével a minőség is megy felfelé.
Mivel a TV könnyű 10-11kg ezért gondoltam, hogy nem kell olyan masszív 45-70kg teherbírású konzol, illetve ha új TV-t veszek akkor az sem haladja meg az 55"-os TV-t.
Ami miatt ezt a konzolt néztem, hogy nem olyan nagy a felfogatása és a képen látható hátfalból kellene kivágni a lehető legkisebb részt :) (még a lamella nincs felszerelve)

A koax kábelt kell még egy L alakú elfordítóval a fal felé vezetnem valahogy, de nem tudom a koax kábel esetén mit lehet tenni, mivel az nem túl rugalmas. Most mediacard megoldással működik. Félő, hogy a mozgatást erősen megnehezíti. Valakinek van ötlete?

Köszönöm

(#3241) delacroix válasza delacroix (#3240) üzenetére


delacroix
csendes tag

Esetleg a Hama 118125, mert annak "csak" 30cm x 18cm a szerelőlemez mérete.

(#3242) macilaci78 válasza delacroix (#3240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A koax kábelre egy dupla csomó... [kép]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3243) Mikeboy666


Mikeboy666
csendes tag

Ki mit ajánlana egy LG C1 65 oled tvhez ha fel szeretném rakni a falra ?

(#3244) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy LG OLED55B7V tv-t használok klasszikusan a talpán, azonban költözés miatt az új helyen falra szeretném szerelni, ehhez keresnék minőségi fali konzolt. Ha kijönnek az új 2022-es modellek, akkor szeretnék 77" méretre upgradelni, tudtok ajánlani olyan bevált, állítható fali konzolt, ami elbánik majd a 77"-es monstrummal illetve most addig is az 55"-el is?

Nagyon köszi :R

(#3245) vilga


vilga
tag

Sziasztok!
Mennyire elvetemült bátorság ha erre konzolra egy 77"-os, 28kg tömegű tv-t felraknék, aminek csak 300x300-as vesa a furatkiosztása? :F
A nagyobb tartó is ugyanez csak 20 cm-el szélesebb.

[ Szerkesztve ]

(#3246) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok

Egy Hisense 50A6BG tévét szeretnék a hálószobába feltenni, eddig egy 43 colos LG volt fent, még mindig nem vagyok meggyőződve, hogy elfér ennek a helyére, de az állványon fog múlni minden.

Egy forgatható, dönthető állvány kéne, mert a TV bár ugyanazon a falon van, mint ahol nézni akarjuk, de kicsit oldalt, úgyhogy ki kéne hozni a faltól, és kicsit az ágy felé dönteni, hogy középről lássuk.
Lényegében a Stell SHO3600, és a Stell SHO3610-re szűkítettem le a szóba jöhető konzolokat. Ez utóbbi szimpatikusabb, mert stabilabb a felfogatása, viszont az SHO3600 ránézésre messzebre tartja a TV-t a faltól, így jobban tudok játszani a TV forgatásának a szögével.
Szerintetek melyik lesz a nyerő? Szilikát falba menne.

[ Szerkesztve ]

(#3247) OldMike válasza freeknight (#3246) üzenetére


OldMike
őstag

Szia! A 3600 kihúzhatósága 47 cm, a 3610 esetében 51 cm. Amennyiben ennél még több kihúzhatóság kellene, akkor az SHO 1005 javasolható, ahol ez 66 cm. Ez utóbbi drágább, de például jobban dönthető (15°), kismértékben még vízszintesen is állítható, a fali felfogatása a 3610-hez hasonló.
Szerintem a 3600 felfogatása inkább a favázas falak oszlopaihoz van kitalálva.

42LM660S

(#3248) freeknight válasza OldMike (#3247) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi! :R
Ez nagy segítség. Az SHO-1005 se vészesen drágább, de már a 3610 is elég lehet, a jelenlegi állvánnyal méregetve, ami 54 centire húzható ki, már elférne.
De inkább először elhozom a tv-t és utána döntök, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#3249) OldMike válasza freeknight (#3248) üzenetére


OldMike
őstag

Szívesen. Esetleg még annyit, hogy a 3610 két karos, inkább arra való, hogy a tévé egyenes irányban, a falra merőlegesen legyen kihúzható, de azért valószínűleg a ferde kihúzás sem lenne gond.

42LM660S

(#3250) a2319


a2319
csendes tag

Sziasztok! 75” samsung qn90a tv-hez, milyen fali konzolt ajánlanátok? Nem kell forgatni, kihúzni sem, elég a fix rögzítés. A tv súlya 35kg. Vesa 400*400 azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.