Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) dh66e válasza Dwaman (#3400) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Legfőképp a fal anyaga és vastagsága a befolyásoló tényező.

(#3402) Nau


Nau
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam guglizni, de nem lettem okosabb sajnos, így Tőletek kérek segítséget: Samsung UE48J6200 TV-hez szeretnék fali konzolt venni, mivel az új albérletben csak így lesz hely a TV-nek. Tudtok segíteni milyet érdemes venni? Fixre vagy maximum dönthetőre gondoltam. Felszereléshez majd hívok egy szakit, aki fogott már fúrót :D .
Köszönöm előre is a segítséget.

(#3403) Nau válasza Nau (#3402) üzenetére


Nau
csendes tag

A VESA szabványban tudtok segíteni, nem vagyok benne biztos, hogy ehhez a TV-hez melyik szabvány passzol, utána már rá tudok keresni konkrét márkára. Köszönöm.

(#3404) gangstagergo válasza Nau (#3403) üzenetére


gangstagergo
senior tag

[link] leírás szerint VESA 400x400

(#3405) Nau válasza gangstagergo (#3404) üzenetére


Nau
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor e szerint keresgélek a neten.

(#3406) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Szinte hihetetlen dekonzol tanácsért néztem be :)
Szülőnél raknám fel a tv-t a falra. Most egy 49"-os tv van de később csere lesz 55"-osra. Olyat szeretnék ami biztosan, fixen akár kicsit állíthatóan fel lehessen tenni. Mit érdemes venni ami még nem drága de nem is a leggagyibb? Vagy ezeknél mindegy? Ha a súlyt bírja mind jó?
2-t néztem ki eddig ( nem feltétlenül abbana boltban ahová a link szól):
Thomson 132403 WAB175

Ez nem állítható a faltól, ez a második lehetőség, de ez izgalmasabbnak tűnik, kérdés mennyire érdemes beruházni rá:
Hama 118125

Az utóbbi szimpatikus, tapasztalat van vele valakinek?
Rákerestem itt a topikban, van róla szó, de egy megerősítés jó lenne ha nincs ajánlottabb ebben az árban

[ Szerkesztve ]

(#3407) Tengri válasza mexel (#3406) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A Hama jó választás

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3408) mexel válasza Tengri (#3407) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Akkor szerintem rendelek majd egyet. Az zavar csak kicsit hogy a fallal érintkező része kisebb, jobban tetszenek azok amiknek széles felfekvő felületük van ( olyan stabilabb érzésnek tűnik.)

(#3409) Tengri válasza mexel (#3408) üzenetére


Tengri
senior tag

Stabil, masszív szerkezet a Hama. A hozzá mellékelt Fischer dübelek is jók így azt sem kell pluszban beszerezni.
Ami hiba lehet (minden típusnál előfordul gyártótól függetlenül) hogy gyártásnál a sablon kicsit elcsúszik és nem lehet tökéletesen beállítani. Ilyenkor ki kell cseréltetni egy másik példányra.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3410) mexel válasza Tengri (#3409) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót! Melyik része szokott elcsúszni? A fali rész vagy ami a tv hátuljára megy?

(#3411) Tengri válasza mexel (#3410) üzenetére


Tengri
senior tag

A sablon csúszik el gyártásnál így nem mindig párhuzamos a fali rész a szerelőlemezzel azaz a tv hátuljára kerülő résszel. Bár minimálisan állítható, de volt már rá példa hogy az sem segített.
De ettől nem kell megijedni nagyon ritkán szokott előfordulni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3412) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Signal PLB-2N konzol ami idáig egy Samsung 65" TV-t tartott. Az élet úgy hozta, hogy le kell cserélni (betört a kijelző). Ha már cserélni kell, akkor lehet vennék egy 75"-ast.
Súlyban elvileg bírná (32kg a TV és javasolt 50kg. max. 75kg-ig terhelhető), viszont 35"-70".
Mi lehet a gond, ha 75"-at teszek rá? Én azt gondolom semmi, de gondoltam körbe kérdezek.. :)
TV Vesa 400x400 mérettel bír és a konzol max. 600x400, tehát elvileg ez sem lehet gond.
Meg merjem venni a nagyobb TV-t? :)

(#3413) Tengri válasza WolfLenny (#3412) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Utánanéztem az általad vásárolt konzolnak. Maga a Signal cég IT eszközök mellett más termékeket is forgalmaz. Maga az általad vásárolt típus ezen a néven nem is volt elérhető a honlapukon.
Viszont a PLB-2N két oldalon is elérhető, viszont különböző specifikációval.
Az adatok többsége megegyezik az általad leírtakkal, de az egyik oldalon 32-60"-ig írja míg a másikon 37-70" ig. Egy román honlapon meg egy máskép kinéző konzolt ír ez alatt a név alatt, bár ugyanazzal a termékkóddal.
Gyártói honlapot egyik oldal se tüntet fel a termék mellett így hivatalos forrást vissza se lehet nézni.
A lényeg. Bizakodom, hogy tényleg 70"-os amit a forgalmazó feltüntet a hivatalos, mert akkor nem lesz probléma a 75"-os sem. DE bármilyen TV sérülés esetén a biztosító felé ne jelezd, hogy ezen a konzolon történt a sérülés, mert elutasítják a kérelmedet.
A konzol VESA szabványa is a forgalmazók szerint max 600 x 400-as DE (!!!) mellette a következő szabványokat tüntetik fel: 200x200, 400x200, 300x300, 400x400, 600x400
Ha nyugodtabban szeretnél aludni akkor szerintem az új TV-d mellé vegyél egy új konzolt is ami már mindennek megfelel.
Árak: 8k-tól a csillagos égig
Párat leírok a teljesség igénye nélkül 20k környékéig:
THOMSON 132403 WAB175
TECHLY 22649
Nedis TVWM2170BK
Maclean MC-750
Somogyi LCDH 30
Stell SHO 3630 Slim
Vogel's Base 05 L
Sunne 60-100-ET

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3414) noooname


noooname
csendes tag

Sziasztok,

olvasgattam a topic-ot, így már van egy elképzelésem, de még a végső döntés előtt biztosabbnak érzem, ha kérdezek.

55"-os OLED TV-hez (Philips, amiblight-os, ha ez számít) keresek konzolt és ha jól értem, akkor mind a Stell SHO 3610 MK2, mind a Hama 118125 jó lehet hozzá (300x300-as VESA).

A Stell-ről Tengri azt írta, hogy az egyik legjobb ár/érték arányú, azonban azt is, hogy a Hama-val ellentétben a dübellel és a csavar hosszal sincs "minden rendben", így nem tudom, hogy melyiket (és miért) ajánlanátok inkább?

Jól értem, hogy elvileg bármelyiket választhatom, vagy van esetleg valami érdemi különbség, ami felett elsiklottam?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#3415) Tengri válasza noooname (#3414) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Egyikkel sem lősz mellé. A HAMA-hoz minden adott, kivéve ha Ytong a falad és most az Euronics-ban csak 16k.
A Stell masszívabb, jobbak a paraméterei, de hozzá venni kell normális dűbelt. 55"-ös TV-nél nem hiszem, hogy a bólintásos probléma előjönne, de ha mégis azokat a csavarokat nem nagy dolog kicserélni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3416) noooname válasza Tengri (#3415) üzenetére


noooname
csendes tag

Szia,
köszönöm a választ! Ytong fal esetén a Stell akkor az ajánlottabb, vagy csak úgy értetted, hogy a Hama-hoz akkor speckó ytong dübelt kell úgyis vennem?

Sajnos nem tudom, hogy ytong vagy tégla (albi és a tulaj sem emlékszik) , így csak akkor fog kiderülni, ha megfúrom.. ahhoz viszont már jó lenne, ha meglenne a konzol, hogy ne random lyukakat fúrkáljak :D

(#3417) Tengri válasza noooname (#3416) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Elvileg a HAMA-hoz adott SX vagy Duopower is jó Ytongba, de A speckó tipli mindig jobb. A Stell-hez mindenképp másik dübel kell.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3418) kiss_tomi


kiss_tomi
csendes tag

Sziasztok,

Milyen tartó ajánlotok ha a keret 20-40e közötti.
TV - LG CX 55 (maradni fog később is a méret) 19 kg a TV súlya
Mindenképpen dönthető és forgatható tartót szeretnék
Minél közelebb legyen a falhoz ha nincs kihajtva
Ha stabil és tartós akkor egykaros megoldás

Kösz Tamás

(#3419) Tengri válasza kiss_tomi (#3418) üzenetére


Tengri
senior tag

OLED TV-hez én mindig a Maclean MC-804-et ajánlom. Sajnos már nem nagyon lehet kapni, de egy német gyártó/forgalmazó árulja még ugyan azt a típust:
Goobay OLED FULLMOTION "OLED TV" 49956
Fischer dübeleket mellékelnek hozzá 10 év garival.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3420) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Van egy 55 oled806-os tvm. Ehhez milyen fix konzol lenne jó. A regi tv egy ilyen hama-n volt fenn.De ez nekem túl közelinek tűnik az ambilight és a csatlakozók miatt.

(#3421) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok!

Alzáról szeretnék fali konzolt rendelni egy régi, 42" LG tvhez (talp nélkül 17 kg).
(A kupont akarom felhasználni, amit a GVH ítélt meg az alza nem jogszerű gyakorlata miatt).

A tv-n a csatlakozók merőlegesen hátul vannak (42LD4200) és amúgy is, a sarokba akarom tenni (beforgatva a szoba felé a tv képernyőjét), és nem szeretnék 90 fokban elforgatott csatlakozókat felszerelni a kábelekre emiatt. Konyha/étkezőbe lenne háttérzaj a tv funkciója.
Van valami ajánlott típus? Téglába menne, de az is csak 8 cm vastag.

[ Szerkesztve ]

PSN: OldSlowhand74

(#3422) Tengri válasza Aguinaga (#3421) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Az ALZA miatt leszűkül a lehetőségek köre, szépen lassan csak a saját-márkás termékek maradnak náluk (AlzaErgo).
A TV-d 200x200 Vesa szabványú. Árban a neked megfelelő specifikációval rendelkező egykaros konzol megfelelő lesz. Jobban preferálnám a falhoz való rögzítésnél a szélesebb variánsokat (pl.: AlzaErgo M440B ), de nem tudom milyen közel lenne a sarokhoz, így lehet, hogy egy AlzaErgo M450B-re fog esni a választásod.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3423) Aguinaga válasza Tengri (#3422) üzenetére


Aguinaga
őstag

Szia!

Köszi az ajánlást, háát, elég közel kell tennem, mert a sarok, amit kinéztem, egyik szoba bejárata felett van.
Látom, hogy mi a különbség a két konzol között, a falra felfogatás mikéntje, de kicsit aggódom, hogy mennyire tartósak ezek (nem szeretném, ha bárki fejére essen a tv, és elég magasra kell tenni. Vagy ezek falra rögzítés szempontjából nem számítanak?

Esetleg ha elengedem ezt az alzás dolgot, van valami másik javaslatod? (keret olyan 15-20k maximum).

PSN: OldSlowhand74

(#3424) Tengri válasza Aguinaga (#3423) üzenetére


Tengri
senior tag

Ha közel kell a sarokhoz akkor már jobb választás a Stell SHO 3600 MK3
A falhoz való rögzítése jobb mint az AlzaErgosnak és árban se vészes.
Amúgy az AlzaErgo-val sem lősz mellé ezek a konzolok döntő többsége használható és megbízható. Mindegyiknél (Vogel's-től a noname tartóig) fordulhat elő gyári hibás (elcsúszik a sablon), de a nagyobb márkanév általában megbízhatóbb is.
Ha a stell mellett döntesz akkor viszont dübeleket kell venned hozzá
Általában a Fischer SX 10x50 vagy a Fischer duopower 10x50-et szoktam ajánlani hozzá. Az alzáshoz Fischer tipli van.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3425) Tengri válasza zozek (#3420) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Ha fix konzolt szeretnél, de egy kicsit messzebb a faltól akkor ez a konzol a neked megfelelő:
Stell SHO 3630 Slim

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3426) Aguinaga válasza Tengri (#3424) üzenetére


Aguinaga
őstag

Köszönöm szépen!:R

PSN: OldSlowhand74

(#3427) zozek válasza Tengri (#3425) üzenetére


zozek
tag

Köszönöm,ez jónak tűnik.

(#3428) Tengri válasza zozek (#3427) üzenetére


Tengri
senior tag

Faladnak megfelelő minőségi tiplit (én Fischer-t szoktam ajánlani) vegyél a konzolhoz. Sajnos a Stell még "saját" dübeleket mellékel a konzoljaihoz.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3429) mallee


mallee
tag

Sziasztok!

Samsung ue43nu7470u keresek 200x200as konzolt. Olvastam, hogy akkor érdemes kihúzhatót venni, ha hátrafelé néznek a csatlakozók, de ez nem olyan, tehát nem vagyok benne biztos, hogy erre nekem olyan nagy szükségem lenne. Kifordítani sem akarom. Cserébe tök jó lenne, ha vízszintesen és függőlegesen lenne mozgástér, pár centit el tudjam tolni, amíg megtalálom a neki való tökéletes helyet (ha fúrás előtt nem találnám el jól). Mit javasoltok így?

Köszönöm :R

(#3430) Tengri válasza mallee (#3429) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Vertikálisan és horizontálisan állítható konzolt FIX konzolok között nem találsz.
Stell SHO 3620
Manhattan 461641
Nedis TVWM2732BK

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3431) mallee válasza Tengri (#3430) üzenetére


mallee
tag

Mármint a fix konzolokkal nem lehet felszereléskor pár centit oda-vissza "játszani", miután kész vannak a lyukak?

(#3432) OldMike válasza mallee (#3431) üzenetére


OldMike
őstag

A falra szerelhető elemen általában vannak vízszintesen ovális lyukak, amik valószínűleg lehetővé tesznek néhány centiméteres vízszintes mozgatást, függőlegest azonban nem. Ráadásul vannak még kör alakú furatok is, amiket szintén ajánlott használni, mert így megakadályozható az estleges csavar kilazulás esetén is a falielem elmozdulása.
Egyszóval nagyon ajánlott a falielem furatainak pontos bemérése.
Léteznek olyan (inkább drága) fix tartók, amiken a tévétartó elem +/- néhány fokkal elforgatható a vízszinteshez képest, de ez csak arra jó, ha a falielemet nem sikerülne teljesen vízszintesen felszerelni.

42LM660S

(#3433) mallee válasza OldMike (#3432) üzenetére


mallee
tag

Koszi! Vegul megvettem egy dontheto equip-et, remelem jo lesz. Most mar csak tavtartot kene talalnom a keret es a TV koze, mert ennek sullyesztve vannak a csavarjai. Nem tudtok valahol ilyesmit? M8as furattal, maximum kulso atmero 14mm lehet es legalabb 28mm melynek kellene lennie. Innen a "wall mount adapter"-nek hivott dolog: https://eu.community.samsung.com/t5/image/serverpage/image-id/75033iDBE9EDF60F431192/image-dimensions/2000?v=v2&px=-1

[ Szerkesztve ]

(#3434) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

55" televízíóhoz 300x300 VESA rögzítéshez keresek nagyobb mértékben dönthető konzolt.
Körülbelül 240cm-ről ágyból kellene nézni a magasra szerelt (alatta asztal és monitor) Tv-t. Számolgattam, és az jött ki, hogy körülbelül 19 fok lenne az ideális dőlésszög, hogy a nézőpont merőleges legyen a kijelzőre.

Hama-ból ezt [link] találtam (108716) , ez 15 fokig dönthető, van esetleg olyan ami ebben a méretben lehetővé teszi a 20 fokot?

Válaszokat előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3435) OldMike válasza mallee (#3433) üzenetére


OldMike
őstag

Szia! A tartókhoz általában mellékelnek különböző méretű távtartókat, bár ezekre inkább az ívelt hátlapú tévék esetében van szükség. Sík hátlap esetén a tévére szerelendő elemnek rá kell simulnia a műanyag hátlapra.
Példaként itt van egy tartó használati útmutatója: [link]
Ebben írnak a Samsung tévék mélyebb furatáról is, amihez a tévéhez mellékelt távtartókat kell használni.

42LM660S

(#3436) OldMike válasza korcsi (#3434) üzenetére


OldMike
őstag

Szia! Amennyiben hinni lehet a leírásnak, akkor ez lefelé 20°-ot tud:
[link]

42LM660S

(#3437) mallee válasza OldMike (#3435) üzenetére


mallee
tag

Köszi, sajnos egyelőre nem találom ezeket a távtartókat, de elvileg külön is be lehet őket szerezni.

(#3438) korcsi válasza OldMike (#3436) üzenetére


korcsi
veterán

Csak ez ilyen karos megoldású, az se túl előnyös az esetmben.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3439) OldMike válasza korcsi (#3438) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem a fix tartóknál valószínűleg nincs elég távolság a faltól, hogy tudják a 20°-ot, de esetleg lehet ilyen speciális változat.
Egyébként a kart nem kell kinyitni csak annyira, hogy a lehajtáshoz meglegyen a minimális távolság.

42LM660S

(#3440) Vismajor01 válasza Tengri (#3415) üzenetére


Vismajor01
addikt

Euronicsben szeretnék venni én is, ez a hama jó lehet Samsung UE65NU7022-hoz is? Sehol se találom milyen mountja van a tvnek a dobozán kibontani meg akkor akarom ha fel is rakom :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#3441) korcsi válasza Vismajor01 (#3440) üzenetére


korcsi
veterán

Vesa 300x300-at írnak itt

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3442) samycool87


samycool87
csendes tag

Sziasztok,

65"-os Philips OLED 806-hoz keresek valami faintos fali konzolt. Örülnék neki, ha a TV minél közelebb lenne a falhoz. Mi lehet jó választás? Köszi :)

(#3443) lali2020


lali2020
újonc

Sziasztok!

Egy 65"-ös Samsung QN90A TV-hez keresek fali konzolt. (VESA Spec 400 x 300) Olvasgatva a fórumont erre a feladatra tökéletes lenne egy Stell SHO 3610 MK2.

A többség Fischer dübellelt preferál. Betonba milyen típusút és méretűt ajánlanátok?
Illetve a Stell SHO csavarjait is célszerű cserélni?

Előre is köszi a válaszokat!

(#3444) k9kori


k9kori
friss újonc

Sziasztok,
ma vásárold 65 colos OLED TV-t szeretném elhelyezni a nappaliban. Legoptimálisabb konzolra lenne, ami 90 fokban forgatható a falhoz viszonyítva.
Ajánljátok e ezt a megoldást, ha igen, akkor mi az az akár drágább kategóriás konzol, ami biztosan bírni fogja a strapát? Amúgy csak tv-zés ideje alatt (napi 1-2 óra) lenne kiforgatva, egyébként alapállapot.
Ha nem ez a konzolos megoldás, akkor milyen megoldást tanácsoltok?

köszi előre is!

Kornél

(#3445) Kátai


Kátai
senior tag

Csak megerősítésképpen 10X50-es tipli megfelel ennek a [link] tartónak felszereléséhez a falra,egy 55"-os TV-nek? Kb. 6db-ra gondoltam, 4 fent, 2db pedig lent.A fal "panelbeton",(30cm)jó kemény,mert már fúrtam bele.

(#3446) Tengri válasza k9kori (#3444) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Stell SHO 8055 PRO ami már engedi a +/- 90 fokos elforgatást is.
Viszont a mellékelt dübeleket felejsd el! Vegyél hozzá a faladnak megfelelő Fischer dübeleket!

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3447) Tengri válasza Kátai (#3445) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Persze megfelel, viszont a dübel is legyen minőségi! Sajnos az általad kinézet konzolhoz gyenge minőségű dübelt mellékelnek.

Vegyél Fischer duopower vagy Fischer SX dübelt hozzá.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3448) Tengri válasza lali2020 (#3443) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

A Fischer tiplik megbízhatóak és széleskörűen felhasználhatók!
Duopower
SX
A mérete a faladtól függ!
Egy 10x50-es már jó a mellékelt csavarokhoz, de ha a falad vastagsága bírja akkor 10 x 80-ast is vehetsz, de mellé hatlapfejű csavarokat is vegyél

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3449) Kátai válasza Tengri (#3447) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi.Úgy lesz.

(#3450) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Vettem egy tv állványt, ami sok irányba mozgatható magában 14 kg kb.
A tv amit fel szeretnék helyezni rá 20kg.
B30 tégla falunk van. (üreges)
Én arra gondoltam 10 db tiplit használnék hozzá.
Mekkora (szélesség x hosszúság) tipli és bele csavart javasolnátok erre a célra?
10x100 as tiplibe jó lenne vajon a 8mm es csavar?
(ami gyárilag volt mellékelve a konzolhoz azt inkább nem tenném fel)
Előre is köszönöm.
(kipróbáltam egy blau dübelt 10x100 as és belevaló 6mmx13 as csavart, de sajnos a csavarbehajtó idő előtt eltörte a csavar nyakánál, így kétségem támadt hogy nem e fog eltörni a suly alatt is idővel - igaz több fogná....háát nem tudom. de nem igazán találok blau döbelből nagyobb átmérőt ami legalább 80 mm hosszú lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.