Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) consono válasza K.Andras.Vfx (#8598) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyon durva :) Kellene. A kocsi is mellé :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#8602) FIREBLADE78 válasza K.Andras.Vfx (#8598) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Maga az óra formája nagysága undorító. Szerkezet szép.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#8603) yodamastah


yodamastah
őstag

Újabb Csigaszíj. Köszi Csiga :D

[ Szerkesztve ]

(#8604) vadászcsiga válasza yodamastah (#8603) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennek is jól áll a farmer👍

(#8605) BloodRay válasza yodamastah (#8603) üzenetére


BloodRay
veterán

Szuper, jól áll neki!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8606) Macika_MC válasza yodamastah (#8603) üzenetére


Macika_MC
tag

+1

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#8607) Mercutio_ válasza yodamastah (#8603) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pöpec :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8608) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kellemes nyúlkó ünnepet!

Egyik éjjel kiderült hogy ennél is megoldották gyors dátumváltást. Éjfél körül egy kattanást halottam, másnap éjfélkor már direkt figyeltem, és tényleg.

(#8609) Tulku


Tulku
veterán

Kitartást minden órabarátnak! :D

(#8610) g0n21 válasza vadászcsiga (#8608) üzenetére


g0n21
senior tag

magic

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#8611) phranxinatra válasza vadászcsiga (#8608) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Videót vagy nem hisszük el!

(#8612) vadászcsiga válasza phranxinatra (#8611) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hold a tanum :)
Nem ám, itt van: [link]

(#8613) @mriya@ válasza vadászcsiga (#8612) üzenetére


@mriya@
őstag

De nem pontosan vált, csak gyorsan. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#8614) vadászcsiga válasza @mriya@ (#8613) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Habár ritkán figyelek dátumot éjfélkor de a negyed 12-kor elkezdődő és éjfélig tartó kancsal dátumváltást nem szeretem. Örülök annak, hogy erre IS odafigyeltek. Ebből is látszik, hogy nem nagy mutatvány megoldani, de sajnos családon belül a másfél-kétmilliós omegák sem tudják, sőt más hasonló áru márka sem.

Most lássuk a tiédet, hogyan vált? Gondolom pontban éjfélkor ;]

[ Szerkesztve ]

(#8615) @mriya@ válasza vadászcsiga (#8614) üzenetére


@mriya@
őstag

Sosem néztem, de mivel az csak egy kvarc Citizen, inkább hagyjuk!
A G-Shock biztosan "pontban" vált. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#8616) WiZARD válasza vadászcsiga (#8612) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez nagy szám? Még egy Rolex is tudja.
Bezzeg a szépen kúszó (mint az idő múlása) dátum, na az valami :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#8617) vadászcsiga válasza WiZARD (#8616) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fenébe, én meg eladtam az skx-et :D

(#8618) phranxinatra válasza vadászcsiga (#8612) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Fasza! :C Az SD sem pont éjfélkor vált, szerintem azért, mert amikor rakják össze, kézzel tekerik át az éjfélen. A Subot ebből a szempontból is visszasírom.

(#8615) @mriya@: Na majd mindjárt keresek egy videót, hogy egy kvarc Citizen hogy vált. Óraipar legkúlabb dátumváltása!

Meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#8619) 5-ös kezelő válasza phranxinatra (#8618) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez tetszik, szépen váltja. :K

(#8620) @mriya@ válasza phranxinatra (#8618) üzenetére


@mriya@
őstag

Na, ez azért másabb kategória, mint az enyém. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#8621) Deskdiver válasza phranxinatra (#8618) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ezen is hasonló, csak harmadáron. :) Az éjfélt nem vártam meg ,de "alvó" módból így ébred fel. Sajnos 720p felbontáson maradt a felvétel. :((( [VHP GMT]

(#8622) dzsi23 válasza Deskdiver (#8621) üzenetére


dzsi23
addikt

Már gáz a 720p? :D
Az óra viszont zsír. ;)

(#8623) bandus


bandus
veterán

nem tudom befér-e ide, de van egy ilyen, lassna 10 éves longines órám:
https://www.authenticwatches.com/longines-dolcevita-mens-auto-l56884716.html

eddig volt hantosnál szervizben, de én nem igazán vagyok vele elégedett, mióta elhoztam tőle azóta mintha kevesebb lenne a járástartaléka, ha este munka után (már amikor még bejártam) leraktam, sokszor reggelre is megállt már. van rajta kívül más ajánlott órás, ahova általános szervizre el tudom vinni? illetve tudtok-e ajánlani oldalt, ahol rendelhetek hozzá fém csatot a mostani bőrszíj helyett? egyszer kértem még rá official ajánlatot, de a 120k-s ár elriasztott :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8624) rbalint88 válasza bandus (#8623) üzenetére


rbalint88
addikt

Vissza kell vinni hozza, hogy mester, szarabb lett mint volt. Ha nem csinalja meg gariban, akkor kell mast keresni.

gyari femszijra longinal nem rossz a 120k, en a 160k-s seiko szijat rohogtem ki es vettem meg kulfoldrol 55-ert...

(#8625) bandus válasza rbalint88 (#8624) üzenetére


bandus
veterán

ez olyan, mint amit most a kocsimmal átéltem, visszavittem háromszor, nem lett jó. szóval inkább elvittem máshova :D nekem is fura, hogy egy sokak által ajánlott órás nem jól csinálna megy egy ilyn basic szervizt, de nekem így nincs bizadalmam benne, inkább vinném máshova :) azzal nem vagyok előrébb, ha gariban is rosszul csinálja meg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8626) dzsi23 válasza bandus (#8625) üzenetére


dzsi23
addikt

Viszont ha gariban megcsinálja ingyen (és jól), akkor a másik szerviz árával közelebb lennél a 120k-s szíjhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8627) fagyalllo válasza bandus (#8625) üzenetére


fagyalllo
őstag

Miért lenne több bizalmad egy szintén csak ajánlásokból ismert másik órásban? Miért fizetnél megint, mikor egy jónevű szerviz javította, ahová simán visszaviheted garanciális problémával? Tudsz mondani olyan szervizt bármilyen területről, ahol még SOHA nem fordult elő garis eset? Mennyire életszerű egy járástartalék teszt szerviz után? Összerakja az órát, felhúzza, megméri műszerrel, forgatóban megjáratja, másnap is még jól jár, de hogy stopperrel mérje a járástartalékot, teljesen életszerűtlennek gondolom egy kommersz óránál. Mennyi volt előtte? Most mennyi? A lassan 10 éves órának ez volt az első szervize?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#8628) Bling95 válasza bandus (#8623) üzenetére


Bling95
őstag

Szerintem Is érdemesebb lenne gariban első körben megnézetni. Mindenki hibázik, ezzel semmi gond amíg rendesen kezeli a garancia kérdését és nem gyakran fordul elő.

Természetesen ha másodszorra sem sikerül akkor én is elengedném és elvinném máshova.

(#8629) bandus válasza fagyalllo (#8627) üzenetére


bandus
veterán

az hozzá tartozik a sztorihoz, hogy amúgy nem igazán zavart a dolog, az esetek 90%-ban utána sem állítottam reggel az órát, az időt úgyis a telefonomon nézem, ezért eltelt az eset óta másfél év. és hiába jelentkezett ez a probléma szerviz után, nem igazán foglalkoztam vele, most meg már nehezen lehet visszakopogtatni garanciáért :) csak hát most az elzártságban az embernek mindenre van ideje, így eszembe jutott ez az elintéznivaló is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8630) phranxinatra válasza Deskdiver (#8621) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ronin kollégának van hasonló Longija, csak GMT-mutató nélkül. Egy ideig szórta a videókat az őrülten pörgő mutatókról. :)

Mit szóltok, Baselworldnek annyi.

(#8631) vadászcsiga válasza phranxinatra (#8630) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van máásik. Watches & Wonders.

[ Szerkesztve ]

(#8632) g0n21 válasza bandus (#8629) üzenetére


g0n21
senior tag

A gariidő egy év, azon belül korlátlanul reklamálhatsz, ettől függetlenül lehet a gyári rugó öregedése a baj, az alkatrész sok esetben csak szakszervizből beszerezhető, de akkor le is kell szervizeltesd, kb háromszor annyiért, mint amennyiért Laci csinálja.
Mondanám, hogy hozd el hozzánk, de ez a dolog szerintem nem az óráson múlt.
A járástartalék pontos tesztje pl a gyári szervizközpontokban szervizelt óráknál reális, mint pl Breitling, ahol tényleg tesztelik, hogy megvan-e a 70 óra járástartalék. Cserébe a szerviz 600 euróról indul, nem 100-ról.

De egyébként ha gariidőn belül visszaviszed, hogy a járástartaléka kevés, akkor megcsinálja. Mint a legtöbb tisztességes órás.

Más: Van gyári fémszíjam hozzá elméletileg, az említett ár 50%-áért. Holnap lemérem a tokfülnél a szélességét.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#8633) Tulku válasza phranxinatra (#8630) üzenetére


Tulku
veterán

Baselworld?
Belügy...
Kaftán1 túl akarta sarcolni kaftán2-t és kaftán3-at....ez viszonylag nehezen kivitelezhető...

[ Szerkesztve ]

(#8634) dzsi23 válasza bandus (#8629) üzenetére


dzsi23
addikt

"az időt úgyis a telefonomon nézem, ezért eltelt az eset óta másfél év. és hiába jelentkezett ez a probléma szerviz után, nem igazán foglalkoztam vele"

Ez innentől már user error... illett volna leírni az első hozzászólásodba, hogy csak lusta voltál visszavinni, ahelyett, hogy egy szakember presztízsét rombolod. :) Bár nem hiszem, hogy ettől megzuhanna a forgalma. :D

(#8635) ronin s8 válasza phranxinatra (#8630) üzenetére


ronin s8
senior tag

Longines VHP dátumváltása

https://youtu.be/Fg_VhG_WAKU

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8636) @mriya@ válasza ronin s8 (#8635) üzenetére


@mriya@
őstag

Gagyi, nem az indexre üt. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#8637) ronin s8 válasza @mriya@ (#8636) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hanem..? 😉

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#8638) bandus válasza g0n21 (#8632) üzenetére


bandus
veterán

nyilván nem reális szerintem, hogy ritka használat - és sajna ritka szervit - mellett meglegyen a 40 óra járástartalék, de ugyanígy a 6-8 órányi tartalék sem az. a "hozzánk" hol van egyébként? ha vége ennek a szarnak szívesebben hagyom a pénzem valakinél a fórumon :) sikerült lemérned a fémcsatot?

dzsi23: nem hinném, hogy bármilyen presztízst romboltam volna. leírtam a tényeket: szerviz--->marha alacsony járástartalék -->eddig nem érdekelt, most van időm foglalkozni vele :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8639) dzsi23 válasza bandus (#8638) üzenetére


dzsi23
addikt

Bocsánat, csak van egy olyan hülye szokásom, hogy mielőtt negatív véleményt teszek közzé valakiről, utánajárok, hogy jogos-e. Vagy ha lusta vagyok utánajárni, mert "nem érdekel", akkor nem írom le az illető nevét. :)

(#8640) bandus válasza dzsi23 (#8639) üzenetére


bandus
veterán

továbbra sem értelek, úgy hoztam el az órát, hogy a gyári 40 órás járástartalék helyett 6-8 óra volt benne, nem 37, nem 29, hanem 6-8. ezek a tények. ez pedig teljesen független attól, hogy akkor és azóta sem érdekelt igazán, és nem vittem vissza egy héttel később.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8641) @mriya@ válasza ronin s8 (#8637) üzenetére


@mriya@
őstag

mellé ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#8642) Mercutio_ válasza bandus (#8638) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha leírtad volna a tényeket, akkor a hsz-ben benne lett volna, hogy nem éltél a garanciális lehetőséggel és amúgy 1,5 évig az egész nem is érdekelt.

Avagy "...nem bontottuk ki az igazság minden részletét";]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8643) fagyalllo válasza bandus (#8640) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezt írtad először: "azóta mintha kevesebb lenne a járástartaléka"
Ebből mire következtetnél mások helyében? 29-37, vagy 6-8 órára?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#8644) Tulku válasza fagyalllo (#8643) üzenetére


Tulku
veterán

Azért óvatosan megjegyzem, hogy a 6-8 óra járástartalék az annyi, hogy egy órát leteszel délután és másnap már állíthatod, mert áll...mindig...ezt azért viszonylag egyszerű felismerni...és nem feltételez semmiféle bizonytalanságot....főleg, ha beleszámítjuk, hogy sokan nem teljesen felhúzott állapotban rakják le ketyegőiket...

(#8645) dzsi23 válasza bandus (#8640) üzenetére


dzsi23
addikt

Tegyük fel, hogy beköttetem az internetet az új lakásunkba, és amikor még ott vannak a szerelők, megy minden rendesen, de estére elmegy a net. Ekkor nyilván nem váltok egyből szolgáltatót, és nem teszem közzé, hogy elrontották, és megrendült bennük a bizalmam, hanem visszahívom őket. Kiderül, hogy csak egy kábel volt gyárihibás, nem ők hibáztak, nem ők gyártották, és nem derült ki egyből.
De ők sem fognak ott ülni mellettünk napokig, hogy teszteljék a netet, és az órás sem fogja hordani az órádat, te teszteled hosszútávon, ezért ad rá garanciát.

(#8646) bandus válasza dzsi23 (#8645) üzenetére


bandus
veterán

szerintem jogom van eldönteni, hogy elégedett vagyok-e a szolgáltatással vagy sem, és ha nem, akkor semmi sem tiltja, hogy máshova vigyem utána az órámat. mi ezen a furcsa, vagy nehezen érthető? egy másik ajánlott szervizt szerettem volna felkutatni, de akkor keresek máshol, ha ezen az egy szent tehénen kívül nem javasoltok másik szervizt/órásmestert. részemről lezártam a témát :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8647) dzsi23 válasza bandus (#8646) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak te nem érted, miről beszélek. Nyugodtan kereshetsz másik órást, és g0n21 jelentkezett is, vagy már elfelejtetted? A hozzászólásodból az jött le, hogy az órással van baj, közben meg csak te voltál lusta. Na, erről beszélek, és én is lezártam.

(#8648) squir válasza bandus (#8646) üzenetére


squir
aktív tag

Nem "szent tehén", de még mindig nem érted :N

(#8649) WiZARD válasza dzsi23 (#8647) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért azt is tegyük hozzá, hogy egyszer már visszakapta az órát az adott órástól, úgy hogy nem volt jó. Persze gariban szépíthetett volna a hibán, de ettől még az nem változik hogy elsőre nem volt jó.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#8650) vadászcsiga válasza @mriya@ (#8641) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Betekintési szögről hallottál e már? És a VHP-ban levő GPD (gear position detection)-ről? Ami vissza állítja a mutatókat ha erős mágneses vagy mechanikai hatás éri? Nem?
Seiko nickkel szakmaibb voltál ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.