Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) Veron


Veron
őstag

Gondolkodtam melyik topic a megfelelő, ide talán hunyorogva befér.
Longines VHPről mi a vélemény? Van aki régebb óta nyüstöli és leírná a tapasztalatát?
Tudom, hogy Deskdiver megjárta és ha lemerül az elem, az problémás. Plusz csak WR50 de az úszást kivéve, ennek nem szabad gondot okozni.
Általános kidolgozás, minőség milyen, fémszíj mennyire jó? Olvasom, hogy túl nehéz és a pillangócsat miatt nincs finomállítás ugye.
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9652) dud998


dud998
őstag

Sziasztok!

Nekem ez van és nagyon szeretem. Lehet később lesz egy Autavia is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#9653) pikkubee


pikkubee
tag

Nem is tudom eldönteni, hogy melyik fotogénebb :))

(#9654) vadászcsiga válasza Veron (#9651) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ronin s8, téged kérdeznek.

(#9655) WiZARD


WiZARD
addikt

Miközben a Rolex kifejlesztette az 1-2 mm-rel nagyobb tokokat, meg új számlap színeket, addig a Grand Seikonál ezt alkották ;)

(tourbillon+remontoire, +-0,5sec/day)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9656) phranxinatra válasza WiZARD (#9655) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

(#9657) lenox


lenox
veterán

Moddolt seiko (a hatterben).

(#9658) K.Andras.Vfx válasza WiZARD (#9655) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Kár, hogy nem rolex árban fogják árulni, hanem kb 80 ezer dollárért... ;]

(#9659) Tulku válasza phranxinatra (#9656) üzenetére


Tulku
veterán

:DDD

(#9660) Mercutio_ válasza K.Andras.Vfx (#9658) üzenetére


Mercutio_
félisten

És miért árulnák Rolex árban?;] (egyáltalán mit értünk Rolex ár alatt...)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9661) consono válasza K.Andras.Vfx (#9658) üzenetére


consono
nagyúr

Kár, hogy a Rolexnek nincs is tourbillonja... A Vacheron Constantin meg 100-200k dollárért adja a sajátját pl., szóval a 80k nem is rossz ár...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#9662) WiZARD válasza consono (#9661) üzenetére


WiZARD
addikt

A Rolexnek mije van a festékkeverő üzemen kívül? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9663) vadászcsiga válasza WiZARD (#9662) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Marketing osztálya :D

[ Szerkesztve ]

(#9664) 5-ös kezelő válasza WiZARD (#9662) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

(Mégis, mit adtak nekünk a rómaiak?) :DDD

(#9665) @mriya@ válasza WiZARD (#9655) üzenetére


@mriya@
őstag

Majd erre térjünk vissza olyan 30 év múlva! (én akkor már úgysem élek)
Szerintem a Rolex Submariner vígan él még, de a Seiko tourbillon lehet hogy már nem annyira. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#9666) consono válasza @mriya@ (#9665) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy igazad lesz. De ugyan ez igaz pl. a Trabant vs. Prius (vagy Tesla) összehasonlításban is, mégsem állnak hosszú tömött sorokban az emberek, hogy Trabantot vegyenek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9667) @mriya@ válasza consono (#9666) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem magára a működésre gondoltam, inkább a gyártásra. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#9668) Polarstar válasza @mriya@ (#9665) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Majd szétpörög mint a űr-szerkezet a Kapcsolatban. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9669) K.Andras.Vfx válasza Mercutio_ (#9660) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Úgy értettem hogy a bemutatott új rolexek árfekvésében... Nem kell, hogy rolex áron árulják, és az is igaz, hogy ettől függetlenül a GS legalább hegesztett valami újat. Csak egy kicsit más kategóriában.

(#9670) g0n21 válasza consono (#9661) üzenetére


g0n21
senior tag

Bezzeg a TAG Heuernek (02T) 15,5 ezerért is van saját.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#9671) K.Andras.Vfx válasza @mriya@ (#9665) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

A Japcsik perfekcionizmusát ismerve, nem vagyok én ebben olyan biztos. :U Sok japcsi máig olyan, hogy ha rájönne hogy rossz munkát adott ki a kezéből, akkor vagy magába tolna egy kést, vagy leugrana a Seiko épület tetejéről szégyenében. ;]

És azt is kizártnak tartom, hogy "ráülnének egy egy modellre", és mint a rossz párszámos zenekarok ugyanazt a három négy dalt játszanák egész hátralévő életükben...

[ Szerkesztve ]

(#9672) consono válasza g0n21 (#9670) üzenetére


consono
nagyúr

Jó, de hát az TAG... :)) Amúgy persze igazad van, meg értem is a Rolex konzervativizmusát.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9673) WiZARD válasza g0n21 (#9670) üzenetére


WiZARD
addikt

Tuti saját és nem Seiko? :DDD

(tudom, hogy nem Seiko, de ebben a kontextusban nem lehetett kihagyni)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9674) djeperto válasza WiZARD (#9673) üzenetére

:DDD

"there are more jacks then one at the fair..."

(#9675) Deskdiver válasza Veron (#9651) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Egy esetből nem érdemes következtetéseket levonni. Amennyi óra megfordult nálam sanszos volt ,hogy egyszer valamelyikkel gebasz lesz. Ez pont a VHP volt. Garancia megoldotta. - A “vaku villantós” GMT változata még mindig megvan. Hibátlanul teszi a dolgát. Kidolgozása: mint egy Hydroconqest. Akinek az megüti a mércét annak ez is meg fogja. Szíj: Általában utálom a fémpereceket, de ezt azzal hordom. Szerintem kényelmes. Nekem nem nehéz. Elem: Gyári adat szerint 5 évig bírja, de az óra kb. fél évvel az elem halála előtt jelzi, hogy cserélni kell. Ha ez a szűk 6 hónap nem elég a cserére és megáll, csak akkor kell a hivatalos szervizbe küzdeni ,hogy újraprogramozzák a dátumot. Vízállóság: A kezelési útmutatóban leírtak megerősítésére, felhívtam a Longines-t. “Jónapot! Lehet ebben úszni? - Longines: Lehet.” Azóta jó párszor volt víz alatt, szóval nem hazudtak.


(#9676) Veron válasza Deskdiver (#9675) üzenetére


Veron
őstag

Köszi.
A minőségre: nem volt Hydroconquest még nálam. Olyan, mint amit egy 300000 Ftos darabtól elvársz? Valami észrevétel esetleg?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9677) Deskdiver válasza Veron (#9676) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nekem tökéletesen megfelel, de tizenötszörös nagyítás alatt biztos találhatnánk hibákat. A 300k nagyon relatív manapság. Van szórás minőségérzetben. Ha azt veszem figyelembe ,hogy járt nálam mostanában egy új Willard és egy Hamilton Frogman ami mindkettő hasonló árkategória, akkor azoknál szerintem egyértelműen többet kaptam a pénzemért a Longines-től. ( A Frogman-t még az ellenségemnek se’... )

(#9678) Petrol87


Petrol87
újonc

Sziasztok!

Új, vagy keveset használt Rolex Datejust 41-es órát szeretnék vásárolni.
Tudtok megbízható forrást?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#9679) lenox válasza Petrol87 (#9678) üzenetére


lenox
veterán

Markaboltnal megbizhatobbat?

(#9680) TakiUZ válasza lenox (#9679) üzenetére


TakiUZ
tag

A márkaboltban nem tudsz venni órát :)

(#9681) lenox válasza TakiUZ (#9680) üzenetére


lenox
veterán

https://www.rolex.com/rolex-dealers/hungary.html

En meg azt hittem, hogy leginkabb ott tudsz, en eddig csak ott vettem.

(#9682) TakiUZ válasza lenox (#9681) üzenetére


TakiUZ
tag

Volt egy adag irónia is a hozzászólásomban, de a modellek nagy részét jelenleg tényleg nem tudod megvenni, mert várólistás a nagy részük.

(#9683) Petrol87 válasza lenox (#9681) üzenetére


Petrol87
újonc

:) Ha VIP ügyfél lennék, akkor nem lenne kérdés, az első utam lenne az Andrássy út.
Elég sok Petrovicnál vásárolt óra kikerül a Facebook fórumra.
Nem feltétlenül flippertől szeretnék vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#9684) Szulita28 válasza Deskdiver (#9675) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ez a tablicsku a hivatalos Longines ajánlás? Szerintük semmi különbség a wr50 és 300 között? :F

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9685) pulutodurumo válasza Szulita28 (#9684) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Amíg csak pancsolsz, addig nincs. És a táblázat addig tart. Nyilván ha palackos merülésről, vagy vízisíről van szó az más.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9686) lenox válasza Petrol87 (#9683) üzenetére


lenox
veterán

Hat en eddig a becsi boltokban vasaroltam. Nem latom at a problemat. Hogy kerulnek ki az orak a facebook forumra, es az jo vagy rossz? Mi az, hogy flipper?

(#9687) Szulita28 válasza pulutodurumo (#9685) üzenetére


Szulita28
senior tag

A táblázatban úszás és snorkellezes van. Az már min wr100. Nem beszélve arról, hogy kinek mi a snorkellezes... De megelőzve a vitát, akinek mindegy, az használja nyugodtan a wr50est :R

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9688) Petrol87 válasza lenox (#9686) üzenetére


Petrol87
újonc

A "flipper" nagy általánosságban az jelenti, hogy listaáron hozzájut hivatalos forrásból olyan órákhoz ami várólistás,és eladja a listaár felett a használtpiacon.

(#9689) pulutodurumo válasza Szulita28 (#9687) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem akarok én vitatkozni...
...de ha ők ezt vállalják, úgy sejtem végig is gondolták. Ha jól meg van csinálva - márpedig miért ne lenne - akkor bírja. 5 atmoszféra nyomásnál többet úgysem fog kapni egy tengeri úszkálás közben.
Teszem hozzá, engem is jobban megnyugtatna egy 100m-es minősítés.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9690) Deskdiver válasza Szulita28 (#9684) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Igen. Szerintük nincs. 50 vs 300 között nekik a koronazár a különbség, de mivel ismerünk koronazár nélküli wr300 búvárórát, ezért az sem volt mindig feltétel. Valóban a wr100 az általánosan elfogadott úszásra is használható standard, de azt hogy a saját óráit mire találja alkalmasnak egy gyártó az már rugalmasabb kérdés. Ott van pl. a Suunto wr30 ,de 10 méterig mélységet mér. Aki meg tényleg búvárkodik az vesz egy Gekko-t vagy mittomén’ és ha nem óra bolond az automatát a csónakban hagyja, mert azok az idők már elmúltak.

[ Szerkesztve ]

(#9691) Tulku válasza pulutodurumo (#9689) üzenetére


Tulku
veterán

Hát én wr50-esben nem igazán mernék úszkálni....

(#9692) consono válasza Tulku (#9691) üzenetére


consono
nagyúr

Én is inkább vízben szoktam :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#9693) phranxinatra válasza Petrol87 (#9678) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Rolex Andrássy. Valószínűleg érzik rendesen a turisták elapadását, ezért nem adják elő a "Sajnos ez egy nagyon népszerű modell" c. drámai költeményt.

(#9694) Polarstar válasza phranxinatra (#9693) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Remélem már ők is lekaparták a Visa és MasterCard logókat, ahogy sok vendéglátóhelyről ezek eltüntek és csak kpvel lehet fizetni. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9695) lenox válasza Petrol87 (#9688) üzenetére


lenox
veterán

En ugy tudtam, hogy a hivatalos viszontelado is dragabban adja a listaarnal a varolistas orakat. De en eddig csak olyat vettem, ami nem volt varolistas. Te amugy mit vennel, ami varolistas? Azt tippeltem, hogy datejustbol van keszleten. Legalabbis a ket datejust amit en vettem az egybol ott volt.

#9693: Az amugy miert akkora gaz? Ha nem igy lenne akkor nem is ernenek annyit azok az orak, igy meg szepen tartjak az arukat.

[ Szerkesztve ]

(#9696) phranxinatra válasza lenox (#9695) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A hivatalos eladó hogyan adhatná a hivatalos ár felett az órákat? A Rolex honlapján minden modell ára fent van, ip-cím alapján mutatja az adott országét. Itthon a 27% Áfa miatt magasabbak az árak, ráadásul elég vicces árfolyamon számolnak ha forintban fizetsz.

Mi miért akkora gáz?

(#9697) Petrol87 válasza lenox (#9695) üzenetére


Petrol87
újonc

Acél Datejust 41-est szeretnék.
Sas utcában (swisswatches.hu) kapásból van 4db elég újnak kinéző, csak a számlapjuk nem tetszik.
Az acél órák nincsenek a Rolex butikokban kirakva. A 34-es meg 36-os OP meg Datejust már nem nagyon kell a férfiaknak.
A séfben biztos van azoknak akik már otthagytak több tízmilliót.
A Chrono24 meg tele van fóliás acél Rolex modellekkel.
A Facebook fórumon is vannak ú,j vagy annak mondott "nem kapható" modellek.
Vajon mi a forrás? Nem nehéz kitalálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9698) vadászcsiga válasza phranxinatra (#9696) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A várólista sztorira gondol, ami luxus márkáknál bevett módszer hogy a termék tartsa a használt piaci árát is. A főemlős olyan, hogy amihez nehezen jut hozzá, annál inkább kell neki ha nincs szüksége rá akkor is :D

[ Szerkesztve ]

(#9699) K.Andras.Vfx válasza vadászcsiga (#9698) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Szerintem a luxusnál inkább az a bevett módszer, hogy ha már komoly pénzt fizetek alapból egy termékért, akkor cserébe kapok minőségi árut, és ami legalább ilyen fontos, vele együtt kapok minőségi kiszolgálást is. :K Persze embere válogatja, de én a pénzemért elvárom, hogy tisztességesen kiszolgáljanak, és ha esetleg mégsem, akkor azért nagyon nem babráltak ki velem, mert megmarad a pénzem ők meg buktak egy vásárlót.

Másrészt nem feltétlen csak azért kapós a rolex, mert mindenki olyat szeretne, hanem azért is, mert mindenki aki lát rá lehetőséget keresni szeretne még rajta, ki ne szeretne 25 vagy akár 50%-os hasznot realizálni egy pl 10 ezer eurós "befektetésen"? Szóval akkor is felteteti magát a várólistára, ha amúgy nincs is rá szüksége, mert azt mondja ha megkapja, akkor keres rajta... Nyilván ehhez kell az is, hogy tényleg vannak emberek mégpedig sokan, akik elfelejtik, hogy valójában ők itt az urak, ők a vásárlók, a kiszolgálás pedig finoman szólva is színvonal alatti, de a botrányos jelző inkább helyénvaló volna...

[ Szerkesztve ]

(#9700) Tulku válasza K.Andras.Vfx (#9699) üzenetére


Tulku
veterán

Heti Rolex marketing rovatunkat olvashatták!
Mindenkit megnyugtatok, amíg a kolléga itt lesz, minden posztjába le fogja írni, hogy a Rolex mennyire...de mennyire....de mennyire...

És én ezt persze mennyire... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.