Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#5351) peterszky válasza Mawyx (#5350) üzenetére


peterszky
őstag

Bazsi szerintem itthon van, tervezzük a sörözést, csak mindig közbejön valami vagy elfelejtjük :D De majd ha elmegy ez a rossz idő, akkor már tényleg össze kéne ülni :) Neked pedig jobbulást.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5352) Mawyx válasza peterszky (#5351) üzenetére


Mawyx
senior tag

Köszönöm :)
A franc, akkor asszem lemaradtam a bazsynál nyaralásról :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5353) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok elte-s,de azért írok ide, mert programozásból ajánlott irodalomnak Gregorics Tibor jegyzeteire kaptam ajánlást, illetve programozási tételek gyakorlására az oldalán található feladatsort.
Van itt olyan aki megoldotta azokat?
Illetve hogyan lehet hatékonyan algoritmuselméletet tanulni, milyen tapasztalataitok vannak?

üdv:)

(#5354) stefyY


stefyY
őstag

Web1 beadandóban segítene valaki? :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5355) Jim-Y válasza stefyY (#5354) üzenetére


Jim-Y
veterán

konkrétabban? :)

hol akadtál el? mi nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#5356) stefyY válasza Jim-Y (#5355) üzenetére


stefyY
őstag

Hogy őszinte legyek, most kezdeném csak el...bár nagyjából már rájöttem mi-merre hány lépés, bár jobb lenne, ha egy tök üres űrlapot kellene kitöltögetnem...így annyira nem triviális! :DD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5357) Jim-Y válasza stefyY (#5356) üzenetére


Jim-Y
veterán

Megcsinálni helyetted szerintem senki sem fogja, de segíteni, ha tudunk, és szerintem ezt mások nevében is mondhatom, szívesen segítünk :)

(#5358) stefyY válasza Jim-Y (#5357) üzenetére


stefyY
őstag

Hülye nem vagyok. :)) Abból semmit nem tanulok, ha nem magamtól írom meg egyébiránt sem...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5359) Superhun válasza stefyY (#5356) üzenetére


Superhun
addikt

El sem kezdted, de már nem megy? Így nehezen leszel programozó. :D

(#5360) stefyY


stefyY
őstag

OKJ-n tanultam PHP/MySQL-t is, ha ez megnyugtat. :)
Mivel itt egy szinte teljesen kész attribútum leírást kaptam meg, nem teljesen egyértelmű, mit kellene hozzáírnom, bár meg van adva...no mindegy, megoldom. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5361) stefyY


stefyY
őstag

Komplex másodfokú egyenlet megoldásának végén elakadtam, valaki rámírna? :DDD

Igazából az a lényeg, hogy gyök alatt maradt a végén -11+60i, és innen nem tudok továbblépni...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5362) tboy93


tboy93
nagyúr

Wááóóó IK-s fórum? :DD Azt hiszem megy a kedvencek közé :R

(#5363) Superhun válasza tboy93 (#5362) üzenetére


Superhun
addikt

Csak sajnos elég passzív :U

(#5364) Jim-Y válasza Superhun (#5363) üzenetére


Jim-Y
veterán

mindenkinek ilyen jól megy az egyetem :D

pl én ma (is) kaptam egy ötöst.. :DDD

(#5365) Superhun válasza Jim-Y (#5364) üzenetére


Superhun
addikt

Hétfőn nekem logika&számelem vizsga, imádkozzatok, hogy ne a mamihoz kerüljek ;]

(#5366) Jim-Y válasza Superhun (#5365) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát ha úgy jársz mint én anno, akkor oda kerülsz úgyis.. és ne feledd, kék ing, nagy mosoly, jól kinézni, mindig mosolyogni, olyan nincs, hogy nem tudsz valamit, olyan van, hogy most nem jut eszedbe, és a se**ét is fényesre kell ... akkor nem lesz gond :D

(#5367) Superhun válasza Jim-Y (#5366) üzenetére


Superhun
addikt

Franc, nincs kék ingem... :DDD Hogy érted, hogy mindenképp oda kerültél? Úgy tudom, hogy most már 2/3 számelm és 1/3 logika van a szóbelin, és teljesen random.

(#5368) Jim-Y válasza Superhun (#5367) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sokáig úgy működött, hogy amelyik részt szarabbul írtad meg beugrón, oda kerültél szóbelin. Na abban az évben amikor én mentem belőle vizsgázni, 3.-ra, pont akkor vezették be, hogy random kerül szétosztásra a csoport, én meg persze, hogy mammerhez kerültem :( Gazdag Zs 30 perc alatt lefeleltette a fele csoportot, asszem senki se bukott, mami pedig olyan 3 órán át feleltetett. Mondanom sem kell... :D

[ Szerkesztve ]

(#5369) peterszky válasza Superhun (#5365) üzenetére


peterszky
őstag

Ha valamire büszke vagyok, akkor az az, hogy maminál tettem le a Logika vizsgát (nekünk még külön volt, Logikai alapok a programozáshoz néven) :DDD Az a titok, hogy érteni kell, ha érted, akkor átmész, ha nem érted, akkor megbuksz, még ha felmondod neki az egész könyvet, akkor is. Legalábbis én ezt szűrtem le az ismétlések alatt :B

What else you gonna do on a Saturday?

(#5370) Superhun válasza peterszky (#5369) üzenetére


Superhun
addikt

És hogy sikerült végül megértened az anyagot? A mami előadáson csak felolvas egy erősen vázlatos jegyzetet, gyakon pedig csak részben vesszük át az anyagot :(

(#5371) peterszky válasza Superhun (#5370) üzenetére


peterszky
őstag

A gyakorlati anyag alapján, plusz rászántam nem kevés időt az utolsó alkalommal, nem felfoghatatlan, de azért el kellett vele kicsit piszmogni. A mami "leküzdése" után az államvizsgán már piece of cake volt a logika tétel :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#5372) Superhun válasza peterszky (#5371) üzenetére


Superhun
addikt

Hát akkor nekifekszek én is. :R

(#5373) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Igen, azért az IT-t nem hagyták ott, csak átmentek egy másik egyetemre/főiskolára. Az igazság az, hogy nagyon sok olyan tantárgy van, ami nehéz, és nincs értelme. Majdnem minden félévben 2-3 tantárgy matek, ebből egy biztos, hogy annyira szopatós, hogy szinte csak mázlival lehet átmenni. Szerintem emiatt hagyják ott sokan. Az éremnek viszont van másik oldala is, sokat hígul a ProgMathoz képest a színvonal, kérdés, hogy ez csak a matekra igaz, vagy az infóra is?! A választ nem tudom, de a bizonyíthatatlan tény, tény marad, hogy csak kevesen végzik el időben, az említett nehéz tantárgyak miatt.

Megint egy másik téma, hogy a napokban folyt vita arról, hogy miért is nincs a szakon több uptodate technológia, míg az MIT-n mai dolgokat tanítanak, addig idehaza ezeréves technológiákat (is), amiket már a kutya se használ.

Én amugy msc-s vagyok, nekem tetszik az msc, jobban is megy, és mellette dolgozni is tudok. (nincs matek:P)

(#5374) Superhun válasza Jim-Y (#5373) üzenetére


Superhun
addikt

Azt a vitát véletlenül pont én indítottam. ;]

(#5375) Jim-Y válasza Superhun (#5374) üzenetére


Jim-Y
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

(#5376) ledger91


ledger91
csendes tag

Sziasztok! Tegnap lett meg az államvizsgám ;) és jövő 7 szerdán megyek MSC felvételire :Y . Ha olvassa ezt valaki, aki már átesett rajta, attól szívesen venném ha megosztaná velem a tapasztalait. Pl, h minden választott témakörből vizsgáztatnak e, mennyire mennek bele a dolgok részleteibe, lesz e felkészülési idő, stb? Előre is köszönöm

(#5377) Jim-Y válasza ledger91 (#5376) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia.

Lesz egy beosztás, hogy neked hányra kell, és hol lenni. Ugye van egy tételsor, amiből asszem nem húzol előre, hanem amikor bemész a szobába húzul egyet. Bár nem vagyok ebben biztos.
Engem HZ és Saci feletetett, illetve voltak még bennt rajtuk kívül is.

HZ a Petri hálókból akart volna defaultból feleltetni ami MsC-s anyag:D Szerencsére ez nem történt meg, úgyhogy nem volt para.

Én azt javaslom neked, hogy nézdd át normálisan az anyagot, de nem kell félned mert nem arra mennek, hogy ne vegyenek fel, hanem arra, hogy felvegyenek.

Szóval nyugi, meglesz az ^^

Az MsC meg klasszisokkal jobb mint a BsC szv jól döntöttél, hogy jössz :))

Ja és grat az államvizsgához, végül mi lett a külsős taggal?

[ Szerkesztve ]

(#5378) ledger91 válasza Jim-Y (#5377) üzenetére


ledger91
csendes tag

Köszi, végül minden úgy történt ahogy elképzeltem ;)
Képzeld idén nem is osztottak tételt, hanem húzni kellett, de a Fekete tanár úr nagyon rendes volt. Végig ment a tételeken és megkérdezte melyeket ne tegye bele a tételsorban. Én ugye 4 tételt nem tudtam, de szerencsémre ezek közül mindet kivette, úgyhogy már nyugodtan mentem be húzni, ráadásul azt is megengedte, hogy ha nem megy a tétel, akkor max hármasért lehessen újat húzni. Engem pont a külső tag vizsgáztatott programozási tételekből, ugye előzetesen paráztam tőle, végülis teljesen alaptalanul. Nekem az jött le hogy nagyon rendes arc, igaz mindjárt a legelején próbált csőbe húzni 1-2 keresztkérdésekkel, de mivel nem sikerült neki ezért nem is nyaggatott tovább, 5 perc alatt letudtam az egészet :D

De amit a felvételiről mondasz, hát annak nagyon örülök :(( de, nagyon kösz hogy írtál, szerencse hogy még időben megtudtam. Tényleg nagyon szeretnék bekerülni, de ahhoz a maxot kell hoznom a felvételin, mert a szakdolim sajna csak 4-es lett, így csak 39-pontot viszek magammal, és ahogy néztem eddig sosem volt a ponthatár 80 pont alatt :(
Totál nem értem, hogy miért vezetik félre szándékosan az embert, hiszen a honlapon a felvételi eljárásnál ugye azt írják, hogy három tantárgycsoportból kell választani kettőt és azon belül 3-3-(4) tételt szabadon lehet választani, amiből majd kérdeznek. De akkor ezek szerint bármit kérdezhetnek :O
Afrancba pedig már azt hittem hogy végre lazíthatok, de így megint állhatok neki tanulni azt a maradék 4 tételt :W
Ráadásul a Gregorics tanár úr szobályában lesz a felvételi, úgyhogy az MI elég sanszos, ami meg persze ott van aközött a 4 között :((

(#5379) Jim-Y válasza ledger91 (#5378) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na jó.. akkor inkább nem írtam semmit, mert nem emlékszem 100%-osan, hogy milyen tételeket kellett megtanulni felvételire, csak arra emlékszem, hogy én (is) feleslegesen paráztam tőle :)

(#5380) peterszky válasza ledger91 (#5378) üzenetére


peterszky
őstag

Kezdem érteni, miért szoktak verekedni a Fekete-bizottságért :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#5381) ledger91 válasza Jim-Y (#5379) üzenetére


ledger91
csendes tag

Hát biztos ami biztos alapon megtanulom, nehogy már ezen csússzon el a dolog. Még a végére annyit, hogy megmondják hogyan szerepeltél, hány pontot szereztél, vagy lehet még a hó végéig izgulni a vágásig?

(#5382) Jim-Y válasza ledger91 (#5381) üzenetére


Jim-Y
veterán

szia. megmondjak a vegen.

(#5383) koczka.pm


koczka.pm
újonc

Sziasztok!

Idén felvételizek egyetemre. Azért írok mert van egy kép a fejemben, de szeretnék megerősítést/cáfolatot kapni.. Első helyre az ELTE IK-ptit-t írtam be, másodikra a BME VIK-mi-t.
Ami bennem kialakult -mivel inkább az elméletet szeretem-, hogy ha érdekel az algoritmus hatékonyság az optimalizálás az elméletek bizonyítása stb.. akkor jól tettem, hogy az ELTE-t írtam elsőnek.. Viszont mindemellett érdekel a robotika és az öntanuló rendszerek is.. Ha egy nagyobb projektről lenne szó, sokkal szívesebben csinálnám az ötletelős, tervezős, kitalálós részt, mint magát a sima kódolást.. Ráadásul azt hallottam, ha az ember a BME-n jól válogatja össze a tantárgyakat tulképp mindent megtanulhat amit az ELTE három szakirányon tanít..
Igazából érdekelnének a hosszú távú tapasztalatok, mivel nem szeretnék BSc után kódernek állni.. Az A szakirányra készülök és mindenképp szeretnék MSc-zni..
Köszi aki elolvasta és előre is köszi a válaszokat!^^

üdv: pmtys

..az állapottér véges és végtelen sorozatainak leképezése az állapottér véges és végtelen sorozataira..

(#5384) peterszky válasza koczka.pm (#5383) üzenetére


peterszky
őstag

Aláírásod alapján jól választottál :))

What else you gonna do on a Saturday?

(#5385) Superhun válasza koczka.pm (#5383) üzenetére


Superhun
addikt

Az ELTE proginf kell neked :K

(#5386) gygabor88 válasza koczka.pm (#5383) üzenetére


gygabor88
tag

Picit off
Ha az algoritmus hatekonysag es optimalizalas erdekel, akkor ajanlom a kovetkezo oldalt:[UVA]
Itt tobb ezer algoritmikus feladattal probalkozhatsz kategoriakba gyujtve. Tovabba meg a topcodert is erdemes megnezned. Ezek az oldalak rakenyszeritenek arra, hogy tenyleg megertsd az algoritmust, mivel implementalnod is kell oket, raadasul ugy, hogy az adott idolimiten belul fusson.

(#5387) koczka.pm válasza gygabor88 (#5386) üzenetére


koczka.pm
újonc

Kösz a linket, nem rossz.. ((:
Amit én szoktam nézegetni.. csinálgatni: http://www.spoj.com/problems/classical/

Mellesleg az ott tanulók szolgáltatnának kis infóval, tapasztalattal? Nagyon sok helyen csak a negatívumokat lehet olvasni, hogy matek így.. matek úgy.. olvastam valamelyik fórumon egy kommentet, miszerint az illető azért ment ELTE-re, hogy megtanuljon programozni és kiakadt, hogy őt ott nem tanították meg kódolni..
Az én meglátásom az, hogy egy programozónak egyik nyelvről a másikra át kell tudni térnie relatíve rövid (2-3 hét) alatt másik nyelvre.. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy az ember a mögöttes elmélettel tisztában legyen legyen szó algoritmushatékonyságról, vagy akár az OOP paradigmákról..
Remélem a hozzáállásomnak megfelelően választottam a két intézmény között ((:

De érdekelne, robotikával és MI-vel mennyire lehet foglalkozni az ELTE-n? ((:
Illetve milyen TDK lehetőségek vannak?

üdv: pmtys

..az állapottér véges és végtelen sorozatainak leképezése az állapottér véges és végtelen sorozataira..

(#5388) peterszky válasza koczka.pm (#5387) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem érdemes érdeklődnöd a BME topikban is, hogy milyennek találják a saját rendszerüket. Itt mi nyilván az általunk megélt dolgokról tudunk okosakat mondani, a műegyetemet meg az évek során felszedett poénokkal ekézhetjük max. :)

Én úgy érzem, hogy gondolkodásban egy jó alapot kaptam itt az alapképzésen. Ha nem lett volna ez a kavarás, akkor lehet, hogy nekiálltam volna estin a mesternek is, de igazából nem éreztem szükségességét, és bevallom, hogy kicsit meg is untam már az iskolát.

És szerintem igaz, amit írsz, egy programozónak illik gyorsan elsajátítania egy új nyelvet, ott a referencia és a buksija. Szerintem aki itt végez, az többnyire alkalmas is erre.

A kemény matek meg olyan, amilyen. Szerintem kicsit segít abban, hogy később nagyobb rendszereket könnyebben lásson át az ember. És mivel nagy programokra a BSc alatt nem vagy rákényszerítve, így ezeken keresztül láthatsz komplexebb dolgokat. Ha mellé jól elsajátítod, az még előny is lehet.

Divat szidni a képzést, lehet, hogy alapja is van a kritikáknak, sőt biztos, de ha valaki beleteszi a munkát, annak nagy valószínűséggel nem lesz gondja az életben később.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#5389) gygabor88 válasza koczka.pm (#5387) üzenetére


gygabor88
tag

Spojt is csinalgattam regen, az is jo. A tobbihez:

Nagyon sok helyen csak a negatívumokat lehet olvasni, hogy matek így.. matek úgy..

Sokan fognak riogatni a matekkal, de alapjaban veve megcsinalhato. "A" szakiranyos voltam es siman vegigtolhato 4-5 jegyekkel. A ZH-k semmi olyat nem tartalmaznak, ami gyakorlaton ne lenne leadva csak mas adatokat adnak meg. A vizsgak sem nehezek egy ket kiveteltol eltekintve. Ilyen kivetel pl a diszkret matek 1, de ott is az anyag mennyisege volt sokkolo kozepiskola utan, maguk a tetelek trivialisak, 2-10 sorban bizonyithatoak voltak.

olvastam valamelyik fórumon egy kommentet, miszerint az illető azért ment ELTE-re, hogy megtanuljon programozni és kiakadt, hogy őt ott nem tanították meg kódolni..

Hat egyreszt illik ugy idejonni, hogy az ember mar legalabb alap programokat meg tud irni. Kulonben mi alapjan dont ugy valaki, hogy programozo lesz? :F
Masreszt reszben igaza lehetett annak, aki ezt irta. Programozas oktatas nagyon gyenge es ebbol komoly problemak lesznek. Mindket munkahelyemen az allasinterjuk soran tomegevel hullottak el az emberek rutin kodolasi feladatokon, el sem jutottak odaig, hogy melyebb ismereteket igenylo feladat elokeruljon. Ez amugy nem ELTE specifikus jelenseg, mindehonnan erkeztek jelentkezok.

Az én meglátásom az, hogy egy programozónak egyik nyelvről a másikra át kell tudni térnie relatíve rövid (2-3 hét) alatt másik nyelvre..

Ez eddig ok, de attol, hogy a szintaxist ismered attol meg nem leszel programozo. Ha 2-3 het alatt lehetne kikepezni javas meg .netes embereket, akkor nem lenne hiany beloluk evek ota. A lenyeg, hogy az ecosystemet, best practiceket, gyakran hasznalt librarykat, build toolokat es az adott platform nyugjeit is ismerni kell ahhoz, hogy teged egy eles projektre rategyenek. Ez egy C++/Java/C# nyelvnel also hangon 1 ev befektetett tanulas es ez meg mindig a junior programozo kategoria.

De érdekelne, robotikával és MI-vel mennyire lehet foglalkozni az ELTE-n? ((:
Illetve milyen TDK lehetőségek vannak?

Szerintem robotika es MI nem erossege az ELTEnek. Viszont rengeteg TDK tema es egyetemi projekt van. Amikor en kerestem ilyen temakat, akkor foleg matek es fizika tanszekes tanarok kerestek programozokat altalaban modellezesi feladatokra.

[ Szerkesztve ]

(#5390) ledger91


ledger91
csendes tag

Sziasztok! Szeptembertől megyek MSC képzésre - már ha holnap felvesznek :) - és ha valakinek van véleménye a msc-s szakirányokkal kapcsolatban, akkor azt szívesen elolvasnám. A gondom az, hogy az elejétől fogva multimédia szakirányra szerettem volna menni, de az sajnos pont megszűnt :( A matekkal nincs gondom, de a modellalkotás kevésbé motivál, így a szoftvertechnológia és az információs rendszerek szakirányok közül fogok választani, csak még nem igazán tudom melyiket is. Úgy-ahogy otthon vagyok a programozásban meg a technológiájában és az adatbázisok háza táján is, de nem igazán vonz az egyik sem a másikánál jobban. Tehát mostmár tényleg csak az a szempont maradt, hogy melyik által nyújtott tudással lehet majd jobb pozíciókat megpályázni, illetve gyorsabban, magasabbra lépni a szamárlétrán. Szerintetek?

(#5391) gygabor88 válasza ledger91 (#5390) üzenetére


gygabor88
tag

Nem a szakiranyodtol fugg, hogy milyen pozicioban fogsz dolgozni es milyen gyorsan leptetnek elo, szoval emiatt nem kell aggodni. Viszont ha sem a programozas sem a DB vonal nem erdekel, akkor kar ilyen vonalon MScre menni. Nezz korul mas egyetemeken is, hatha van olyan MSc sav, ami erdekelne.

(#5392) peterszky válasza gygabor88 (#5389) üzenetére


peterszky
őstag

"Hat egyreszt illik ugy idejonni, hogy az ember mar legalabb alap programokat meg tud irni. Kulonben mi alapjan dont ugy valaki, hogy programozo lesz? :F"

Én pl. egy jó példa vagyok erre, gimnáziumban az informatika fakton egy nem működő másodfokú egyenlet számoló Pascal nyomtatott forrásra kaptam jelest :DDD

A választás előtt gondolkoztam el rajta, hogy merre kéne tovább. Otthonról csak annyit kaptam, hogy a szüleim szakmáját ne (vendéglátós). A matematikát kedveltem, így ilyen irányban kerestem végül. Végül ezt a szakmát találtam a legérdekesebbnek :K És úgy érzem, jól választottam :)

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#5393) haddent


haddent
addikt

Sziasztok

boccs, hogy csak így a közepébe vágok, és bevallom őszintén nem is nagyon olvastam vissza, csak itt vagyok. Most érettségiztem, ősszel kezdem meg az ELTE IK -t koptatni remélhetőleg.

Persze tudom még korai, meg úgyis elmondják meg stb stb... De valaki ha ráér esetleg és írna néhány "belsős" infót, jótanácsot azt megköszönném!

Egyébként egyértelműen és önszántamból válaszottam ezt az egyetemet/szakot a BME és az Óbudai elé is, a cél egy volt: kifejezetten elméleti programozói tudás, de abból mindent amit csak lehet. Ebben is megnyugtathatna valaki :DD

üdv köszi

szerk.: szakirányokról is írhatna valaki, vagy ha csak egy linket tud mutatni azt is megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#5394) Superhun válasza haddent (#5393) üzenetére


Superhun
addikt

Pedig érdemes lenne visszaolvasnod, sokszor kiveséztük a témát már :K

(#5395) haddent válasza Superhun (#5394) üzenetére


haddent
addikt

Igen közben elkezdtem :R

(#5396) spibal123


spibal123
csendes tag

Üdv!

Dékáni méltányossági kérelmet (vagy kérvényt) milyen esetekben lehet kérni?

Én betegség miatt nem tudtam elmenni az utolsó vizsgámra, így ennek nem lett meg a kredite, ezért nincs meg a minimumom és áttehetnek fizetősre. Ilyen esetben lehet méltányosságit kérni hogy ne soroljanak át vagy hogy letehessem valamikor a hiányzó vizsgát?

(#5397) Superhun válasza spibal123 (#5396) üzenetére


Superhun
addikt

Sztem várd meg az átsorolást, mert nagy valószínűséggel nem fognak átsorolni. Tényleg csak a legrosszabban teljesítő hallgatókat sorolják át.

(#5398) koczka.pm válasza haddent (#5393) üzenetére


koczka.pm
újonc

"a cél egy volt: kifejezetten elméleti programozói tudás"

Háhh, akárcsak nekem.. Remélem szeptemberben találkozunk ^^
2 hét és kiderül ((:

..az állapottér véges és végtelen sorozatainak leképezése az állapottér véges és végtelen sorozataira..

(#5399) spibal123 válasza Superhun (#5397) üzenetére


spibal123
csendes tag

Egyébként mikor fogom megtudni hogy átsoroltak vagy nem? Tudja valaki?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.