Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#2001) Mawyx válasza peterszky (#2000) üzenetére


Mawyx
senior tag

ahhoz nekem sincs kedvem, még elsőben első félévben szedtem onnan, de az meg változgatott is ugye...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2002) Mawyx válasza peterszky (#2000) üzenetére


Mawyx
senior tag

és külön jó, hogy nem tudok felvenni tárgyakat, azt írja, hogy már teljesített tanegység, holott nem :((( mehetek to-zni, ott meg mindig bolondok háza van

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2003) raczger


raczger
őstag

hát a beiratkozásnál aztán jól megasszondták a dolgokat, ugyhogy most már kb semmit sem értek:D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2004) peterszky válasza raczger (#2003) üzenetére


peterszky
őstag

Akkor kérdezz ;)

What else you gonna do on a Saturday?

(#2005) raczger válasza peterszky (#2004) üzenetére


raczger
őstag

felvettelek msn-re, de még nem jelentkeztél be, gondoltam ott gyorsabb lesz, de akkor leírom ide

Tehát találtam többféle ajánlott tantervi hálót, és nem tudom melyiket lenne leglogikusabb követni, és ez alapján felvenni az óráimat, most ez a legnagyobb problémám, tehát mit kellene felvennem, és hogy pl kötelező-e valami sport tárgyat felvenni (csak mert a tsómnak a bmf-en kötelező valamit).
Illetve beiratkozáskor olyat is mondtak, hogy az első félévben megcsinálják az órarendünket, ami elvileg holnapra elkészül.
Meg még a tanévnyitóról, bár az csak nekünk lesz, tehát azt is olvastam, hogy holnap lesz a tanévnyitó és a dékáni kézfogás, meg azt is, hogy a tanévnyitó pénteken lesz.

Most ennyi hülyeség jutott az eszembe. Előre is kössz a válaszokat :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2006) cucka válasza raczger (#2005) üzenetére


cucka
addikt

Testnevelés nem kötelező, az ünnepélyes tanévnyitó pedig valóban holnap lesz (szerencsére erre nem kötelező elmenni).
Órarendes kérdés engem is érdekelne, főleg a beszámítani kívánt tantárgyaim miatt. (felvettem az anal3-at, most akkor fel fogják nekem automatikusan venni az anal1-et is? :) )

(#2007) peterszky válasza raczger (#2005) üzenetére


peterszky
őstag

PTI_BSc_2008 -> ez kell neked. Nekünk anno felvették a legtöbb tárgyat, de nem mindet!!! Figyelj erre. Gyakorlatvezetőket kérdezz nyugodtan, nehogy amiatt menjen el a kedved, hogy rossz emberhez kerültél (előre felveszik, de lehet rajta változtatni). Tesi nem kötelező, sőt, fizetni kell érte!

cucka: Analt honnan akarod beszámoltatni? Amúgy nem a neve fontos, hanem a tematika, ha az nem stimmel, akkor esélytelen lesz szerintem.
szerk: Anal 1-et nem veszik fel, mert előtte van egy Matematikai alapozás nevű tárgy.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#2008) cucka válasza peterszky (#2007) üzenetére


cucka
addikt

Anal 1-2t progmatról hoznám, az ekvivalenciás táblázatban ott van, hogy egy az egyben átszámítható. A TO-s néni azt mondta, hogy ez esetben 100%, hogy jóváhagyja a kreditátviteli bizottság.

(#2009) peterszky válasza cucka (#2008) üzenetére


peterszky
őstag

Jaa, én azthittem másik intézményből :DDD Azon gondolkoztam, hogyan oldják meg, pl. a te esetedben is a későbbi félévek tárgyainak meghirdetését. Vagy csinálhatjátok a 2006-os BSc-s képzést?

What else you gonna do on a Saturday?

(#2010) cucka válasza peterszky (#2009) üzenetére


cucka
addikt

Ez jó kérdés, de nagyon remélem, hogy igen, a 2006-os bsc órái megfelelőek lesznek, ugyanis jobb híján ezeket vettem fel. (első évből kb. az összes tárgyam megvan, így a 2008-as tanrendből nem tudom felvenni a megfelelő dolgokat..)

(#2011) raczger válasza peterszky (#2007) üzenetére


raczger
őstag

Kössz:) Akkor mondhatod is a jó gyakvezetőket:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2012) peterszky válasza raczger (#2011) üzenetére


peterszky
őstag

Matematikai alapozás -> Csörgő
Diszkrét matematika -> Burcsi vagy Székely (mindkettő nagyon jó, Székely talán picit jobban magyaráz, de a számonkérés is erősebb)
Lineáris Algebra -> Fried

What else you gonna do on a Saturday?

(#2013) Mawyx válasza peterszky (#2012) üzenetére


Mawyx
senior tag

numanalból ea és gyak is van? :Y törölték a felvételt, ilyen néven nem indul, keresik a nevét annak, ami indul és ezzel kapcsban kérdezte vki hol találja a gyakot, ezexerint gyak is van :O

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2014) peterszky válasza Mawyx (#2013) üzenetére


peterszky
őstag

Nekünk van.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2015) raczger válasza peterszky (#2012) üzenetére


raczger
őstag

Kössz! Nagy nehezen megcsináltam az órarendemet, hogy pénteken ne kelljen bemennem, viszont szúrja a szememet a 3 öres óra hétfőn.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2016) nickwearby


nickwearby
csendes tag

sziasztok,

a jogi és a közgáz órák kivételével már felvettem mindent, amit lehetett,
viszont a beiratkozásnál azt mondták, hogy a TO fogja mindenkinek a gyakorlatokat felvenni :F
Akkor ez azt is jelenti, hogy ha már nekem van felvett órám, azt átírják aszerint, ahogy ők összeállítják a csoportokat?
Vagy van remény, hogy úgy marad az órarendem, ahogy én összekartam?

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2017) bbazsy


bbazsy
őstag

eljen A szakirćny.

3 gyakomvan melyikekbol 1 idopont van, egyik pentek 2-4. ohjeah.

gyors kerdes:minden fent van mar etrben, v nezzem ttktot is;;; (francč nincs kčrdšjel...)

koszi
bb

u.i.: a tenger jo :P

..

(#2018) nickwearby válasza bbazsy (#2017) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Szia,

nem tudom, minden évfolyamon így van,
de az elsőből a jogi és a közgáz órák hiányoznak.

Valaki az etr-es fórumra azt írta, hogy rákeresett,
de szerintem nem az etr-ben,
mert nekem sehogy nem adta ki,
pedig próbáltam a tárgy kódjára is keresni.

Úgyhogy lehet, hogy más évfolyam tárgyaiból is van, ami még nincs fent...

[ Szerkesztve ]

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2019) raczger válasza nickwearby (#2018) üzenetére


raczger
őstag

amikor rákeresel, fent jelöld ki a minden kurzust, mert ha a proginfó bsc van kijelölve nem fogja megjeleníteni, mert nem oda van besorolva, viszont egy félévre kötelező tantárgy, ha jól értesültem magolós féle :(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2020) nickwearby válasza raczger (#2019) üzenetére


nickwearby
csendes tag

ja, hogy felül a szak helyett...
kösz,
így már megvan. :)

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2021) peterszky válasza bbazsy (#2017) üzenetére


peterszky
őstag

Hehe, jó kint hrvatskában a billentyűzet :))

What else you gonna do on a Saturday?

(#2022) Mawyx válasza peterszky (#2021) üzenetére


Mawyx
senior tag

úgy tűnik numanal=numerikus módszerek

ezeregy gyakvez van, időpontok xarok :W :
Krebsz
Bozsik
Hegedüs
Vizi
Kiss István Balázs
László

kinél a legkönnyebb átmenni? jól magyaráz, de megkövetel nem a legjobb párosítás, át kell csusszani vkinél vhogy

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2023) peterszky válasza Mawyx (#2022) üzenetére


peterszky
őstag

Z-vel mi a Kiss István Balázshoz mentünk, mert ő volt csak "jó" időpontban. Valószínűleg diák, többet nem tudok róla.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2024) Mawyx válasza peterszky (#2023) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem is az lenne a jó, csak aggaszt, hogy nem tudni senkiről semmit.

Puskázhatok rólatok? Akkor megyyek oda :P :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2025) bbazsy válasza peterszky (#2023) üzenetére


bbazsy
őstag

az egy fiatal srac, dicsergetik..

meviksz: laszlo, krebsz is vallalhato, de ezeknel tutira kemenyebb (Krebszet tudom 1. kezbol).

..

(#2026) Mawyx válasza bbazsy (#2025) üzenetére


Mawyx
senior tag

Bozsikról találtam képet, szimpatikus, de 3as ütközésem lenne, ha azt választanám. Szar tárgy lesz :o

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2027) nickwearby


nickwearby
csendes tag

Ma nézem a diszkrét matek gyakorlat infosheetjét,
és ez volt benne :

Tisztelt Hallgatóim!
Az első gyakorlat HELYE ... IDEJE: .... (közben rövid szünet), témája: TELJES INDUKCIÓ (a bizonyítási módszer bármely tankönyvből, szakköri füzetből, internetről átismételhető/megismerhető).
Példatár letölthető: http://compalg.elte.hu/~ajarai/bf.ps (vag:bf.pdf), 97 oldal. A gyakorlatra KINYOMTATVA hozzák el (legalább) a 23-27. számozású lapokat. Feldolgozzuk az 1,2,3, 5,9,10. feladatokat. Ajánlott előre megnézni legalább az első hármat.
....
.

Biztos, hogy jót vettem fel? Megnéztem a linkelt pdf-et,
és kicsit meglepődtem a feladatokon,
ugyanis semmi előismeretem nincs hozzájuk....
Az oké, hogy internetről kikeresem amit elő van írva,
de pl. a feladatokban a jelölések 50%-a nekem "kínai". :F

Na, majd még beírok, miután kikerestem a netről az erre vonatkozó infókat... :K

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2028) peterszky válasza nickwearby (#2027) üzenetére


peterszky
őstag

Jó tárgyat vettél fel :) És valószínűleg nem ez lesz az utolsó tárgy, amin így meg fogsz lepődni :))

Gyakorlat vezető kicsoda?

Mawyx: nyugodtan :D Csütörtök 8-10

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#2029) Mawyx válasza nickwearby (#2027) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez így szokott lenni, első órán felhasználjuk a görög abc összes betűjét plussz még hármat :DDD .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2030) Mawyx válasza peterszky (#2028) üzenetére


Mawyx
senior tag

Z aki matekon melletted ült? Vmikor asszem mintha láttam volna teszkóban vagy auchanben a nyáron. De lehet, hogy tök más volt :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2031) peterszky


peterszky
őstag

Órarend eddig: pár ütközés, egy szabadnap, eddig úgy tűnik, hogy minden megmarad rangsor után is (kopp-kopp), anal2 kivételével minden gyakon Z-vel vagyok, lesz kiről lesni :DDD

Egész kevés, hála adatb és eaf3 buktának :U

Mawyx: igen, ő az.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#2032) Mawyx válasza peterszky (#2031) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem nincs szabadnap, tök fullos az egész :(

Számításelmélet Grolmuszról vmi infó?
bevmat Fülöp Ágnes?
Helfenbein Henrik?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2033) peterszky válasza Mawyx (#2032) üzenetére


peterszky
őstag

bevmat -> Őt kerüld el, ha lehetséges.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2034) Mawyx válasza peterszky (#2033) üzenetére


Mawyx
senior tag

sajnos csak ő van és csak rosszat hallottam róla :O

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2035) nickwearby válasza peterszky (#2028) üzenetére


nickwearby
csendes tag

"[I]Jó tárgyat vettél fel :) És valószínűleg nem ez lesz az utolsó tárgy, amin így meg fogsz lepődni :))

Gyakorlat vezető kicsoda?[/I]"

Oké, máris megnyugodtam :D

Na, azért most átnéztem jobban az előírt feladatokat,
nem is annyira gáz, csak első pillantásra olyan, hogy az ember betojik tőle :DDD
a formalizáláshoz kell megtanulnom a jelöléseket, és akkor már barátságosabb.
Az egyikhez nem is kell,
a 9. pl. egy marha könnyű logikai feladvány.

Gyakvez:Székley Jenő, így leírva az infosheeten :), szerintem Székely Jenő helyesen.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2036) Mawyx válasza nickwearby (#2035) üzenetére


Mawyx
senior tag

Székely Jenő tuti lesz :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2037) peterszky válasza nickwearby (#2035) üzenetére


peterszky
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#2038) peterszky válasza nickwearby (#2035) üzenetére


peterszky
őstag

Talán a legjobb BevMat gyakvez :K Én is nála voltam, simán kihoztam egy 4-est. Nagyon jól magyaráz, nem az van, hogy kiadja a feladatokat, aztán várja, hogy megoldja a nép, hanem csinálja a táblánál.

What else you gonna do on a Saturday?

(#2039) nickwearby válasza Mawyx (#2036) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Na, akkor beletrafáltam :)
Még a Matematikai alapozáshoz sikerült felvennem Csörgő-vel egy gyakorlatot.

Már csak az lenne jó, ha úgy hagynák.
De pl. a rangsorolásnál kettő gyakról le fognak venni, az az érzésem,
mert nagyobb a létszám ....

Úgyhogy majd pénteken nyomhatom élesben.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2040) bbazsy válasza Mawyx (#2036) üzenetére


bbazsy
őstag

nála is van jobb..

Peti Ágival mi a bajod? :)

p.s.: hazaértem :D

..

(#2041) peterszky válasza bbazsy (#2040) üzenetére


peterszky
őstag

Még a Viktor is szidta, ez nekem elég :DDD

Ha Burcsira gondolsz, akkor részben igazad van :) Nála a számonkérés nagyon jó, de magyarázatnál talán egy szinten vannak, talán Székely jobb, de ezt be lehet tudni annak, hogy van 70 éves vagy több.

Jó volt a tenger?

What else you gonna do on a Saturday?

(#2042) nickwearby


nickwearby
csendes tag

francba....

"
A 2008. szeptember 1-jei beiratkozáson elhangzottaknak megfelelően az ETR-ben az Ön által eddig a mintatanterv alapján felvett kurzusai törlésre kerültek, helyette központilag kialakított csoportbeosztás szerinti kurzusok kerültek felvételre. "

A HKR alapján élhetnek ezután is kurzuslista módosítási jogukkal, de a kialakított csoportok megőrzése érdekében kérjük, hogy csak indokolt esetben éljenek változtatási jogukkal.

az új órarendem: [link] hát ez eszméletlen szőr.....

Szerintetek mi számít indokolt esetnek?

[ Szerkesztve ]

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2043) raczger válasza nickwearby (#2042) üzenetére


raczger
őstag

nekem szarabb, és én tuti át fogok jelentkezni, mert nem fogok 1 óra miatt napi 4 órát utazni...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2044) bbazsy válasza nickwearby (#2042) üzenetére


bbazsy
őstag

semmi.

én leszartam anno mindent, megcsináltam rendesre.
annyi tényleg, h nem szokod meg a csoportod, de majd ez később úgyis alakul.

..

(#2045) bbazsy válasza bbazsy (#2044) üzenetére


bbazsy
őstag

elrettentésnek itt az enyém :D

Peti természetesen szerdán adatb előadásra járok majd :DD:DD

[ Szerkesztve ]

..

(#2046) bbazsy válasza peterszky (#2041) üzenetére


bbazsy
őstag

jó ám :)

ilyen pizzát még életemben nem ettem, mint ott ;)
meg a horvát sör se rossz :U

..

(#2047) nickwearby válasza bbazsy (#2044) üzenetére


nickwearby
csendes tag

oké :D
akkor azt az egyet ami nagyon szúrja a szemem átteszem.

Hát a tiéd durva.
Ez az ajánlott tanterv szerinti tárgymennyiség?
(ha jól sejtem nem :D)

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2048) nickwearby


nickwearby
csendes tag

Egyébként mire jók ezek a mentorcsoportok , konkrétan mit csinálnak?

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#2049) peterszky válasza nickwearby (#2048) üzenetére


peterszky
őstag

Ha problémád van, akkor ott nyugodtan fel lehet vetni. Amikor nekem volt ilyen, akkor volt pl. LinAlg, BevMat korrepetálás, csoportosan szereztünk logint a Caesar gépre, stb.

Bazsi: kellemes :D Gyere mászni, ha ébren vagy, megyünk 10-re birodalomba.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#2050) gygabor88


gygabor88
tag

[órarend]

Ha van itt valaki a hétfői webfejlesztés gyakorlatról, akkor vele szívesen cserélnék.

Mennyire magyaráznak jól a következő gyakvezetők?
Matalap: Filipp
DiMat: Bui
Progalap: Papp-Varga

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.