Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#5001) nickwearby válasza bbazsy (#4998) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Kösz az infót
Főleg a Nikovits féle anyagokról. :)

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#5002) nickwearby válasza mdseldon (#5000) üzenetére


nickwearby
csendes tag

"Dékáni kérelem kell hozzá, ez amolyan Joker amit egyszer használhasz el az egyetemen :), "

Hát ez elég érdekes, tekintve, hogy nem egyszer láttam olyat a TO-n kiírva,
hogy 4. és 5. tárgyfelvételi kérelmekkel itt menjenek be....

Ha egyszeri, akkor hogy lehet annál többször felvenni? :F

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#5003) Mawyx válasza Vilexica (#4991) üzenetére


Mawyx
senior tag

webanimra jártam Brigihez, ajánlom, felvettem nála amit csak tudtam. Tart rendesen órákat, de ha el kell menned meg lehet vele beszélni. Ha nem értesz vmit, segít. Egyébként egy fiatal kiscsaj (termetre nem épp kicsi).

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5004) Mawyx válasza nickwearby (#4997) üzenetére


Mawyx
senior tag

Micsoda weboldal :D itt aztán meg lehet aszondani melyik tanár mennyire volt béna :DDD

sokadszori tárgyfelvételről én is hallottam, néztem is ezt most hogy (facebookon olvastam falon vkitől, fel is csillant egyből reménysugarak tömkelege)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5005) bbazsy válasza nickwearby (#5002) üzenetére


bbazsy
őstag

asszem 2 dékáni van. de nem garantált h megkapod..

nikovitsért nincs mit. de ha lehet Nála kell felvenni, egyértelműen legjobb.

..

(#5006) gygabor88 válasza mdseldon (#5000) üzenetére


gygabor88
tag

Igen, 2 évig jártam ugyanide nappalin.

(#5007) Vilexica


Vilexica
csendes tag

köszi az infókat!
dékáni kérelemről én is hallottam már, hogy 5.-6. alkalommal vennék fel a tárgyat dimatból...

(#5008) bbazsy válasza Vilexica (#5007) üzenetére


bbazsy
őstag

rosszul hallhattad, 4x lehet max. es ez az abszolut max.

..

(#5009) nickwearby válasza bbazsy (#5005) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Így érthető.

Hát sajna az ő óráira nem férek be :/
De hátha megüresedik egy hely versenyjelentkezés alatt.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#5010) nickwearby


nickwearby
csendes tag

Valaki hallgatott Tejfel Máténál előadást?

Scriptnyelveket tart, és egy gyakorlatot csak arra az időpontra
tudtam betenni.
Ha nem sikerül megbeszélni a gyakvezetővel,
akkor vajon leadjam a Scriptnyelveket,
vagy meg lehet csinálni bejárás nélkül is?

[ Szerkesztve ]

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#5011) bbazsy válasza nickwearby (#5010) üzenetére


bbazsy
őstag

viszonylag laza, irj neki mailt nyugodtan.

..

(#5012) nickwearby válasza bbazsy (#5011) üzenetére


nickwearby
csendes tag

280 fős az előadás, úgyhogy őt biztos nem zavarja :)

De nekem mennyire nem jó, ha nem járok be?
A követelményekről tudsz valamit?
A honlapján csak forráskódokat találtam,
egyéb infót nem.

Két éve is felvettem a scriptnyelveket,
de akkor nem foglalkoztam vele,
ahhoz képest annyi változást látok, hogy Tejfelnél csak python van,
míg a korábbi oktató perl és ruby nyelveket kért számon.

[ Szerkesztve ]

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#5013) bbazsy válasza nickwearby (#5012) üzenetére


bbazsy
őstag

passz.

de ha python, akkor azt mindenkepp ajanlom, erdemes tudni rola ezt-azt..

..

(#5014) mdseldon válasza gygabor88 (#5006) üzenetére


mdseldon
csendes tag

:)

És a vizsgaidőszak hogy megy?
Ugyanúgy mint a nappalisoknak?
Jah és elfogadták a tárgyaidat estin is amik meg voltak nappalin?

Az 5.-6. tárgyfelvételre:
Még a legelső kredites vagy azelőtti rendszerben 4x lehetett felvenni egy tárgyat gondolom ezután jött dékáni engedéllyel az 5. tárgyfelvétel de akkor még a 4.-hez nem kellett engedély, viszont azt kizártnak tartom hogy 2 ilyen lehetőség is lenne ráadásul egy tárgyból kétszer, ez biztos csak ilyen városi legenda...

(#5015) gygabor88 válasza mdseldon (#5014) üzenetére


gygabor88
tag

Vizsgaidőszak hasonló a nappalisokéhoz. Szabadságot kell kivenni, mert munkaidőben tartják az összes vizsgák. Kreditelismerésnél egy tárgyat nem tudtam áthozni estire, többire megadták a kreditet.

(#5016) bbazsy válasza mdseldon (#5014) üzenetére


bbazsy
őstag

4x lehet egy tárgyat felvenni, dékáni kérelemmel. alapba csak 3x.
2 lehetőség van (legalábbis volt), de nyilávn nem ugyanarra a tárgyra..

HKR, nézzetek utána, benne kell legyen.

..

(#5017) mdseldon válasza gygabor88 (#5015) üzenetére


mdseldon
csendes tag

Köszönöm

Mi volt az a tárgy?
A nappalis Ekvivalenciatábla érvényes itt is nagyjából?
Kérdeztem estis TO-t mailban ott azt mondták hogy az itt tanult tárgyakat el szokták ismerni, de vigyem be majd az indexem szeptemberben és megbeszéljük, hát kössssz, nem tudom akkor lehet mégsem olyan egyértelmű a dolog mint amilyennek nekem tűnik

(#5018) mdseldon


mdseldon
csendes tag

Azért kérdezem mert ez elég fontos szempont szerintem és a honlapok nem vmi bőbeszédűek ezzel kapcsolatban(a TO sem), persze el tudnám végezni a tantárgyakat mégegyszer de főleg munka mellett nem mindegy hogy 160 kreditet kell megszerezni vagy kb 80-at.

(#5019) gygabor88 válasza mdseldon (#5017) üzenetére


gygabor88
tag

Szoftvertechnológiával akartam kiváltani a Programozási technológia 1-t. Az előadó és gyakvez is ugyanaz, tematika is, csak egyiknél a gyakorlat c++, a másiknál meg java, ezért nem ismerték el. Ami benne van az ekvivalenciatáblában az érvényes és még pár extra, ami nincs benne:

Ada <-> Java kiváltható
Nappalis anal 3 gyak <-> Estis anal 3 ea+gyak kiváltható
Num 2 gyak <-> Programcsomagok numerikus módszerekhez kiváltható

(#5020) amargo válasza mdseldon (#5000) üzenetére


amargo
addikt

Estisként én is így gondolom, hogy simán megtanulható, a mostanában indult szakok már jóval gyengébbek - mint amibe én kezdtem, mégis ugyan az lesz beírva.. ezért néha elgondolkozok, hogy átmegyek, bár már csak pár tantárgy van, mind1.

Nekem egyedül a gyakorlattal volt a gond analízisből - meg a logika :O - elég sokat kellett gyakorolni, hogy időben befejezzem.

Régebben az elvárás az volt, hogy ugyan az a tananyag ellenben heti 2 óra elmélet és 1 óra gyakorlat, számonkérés a nappalisokkal együtt volt, majd mivel analízisből lemaradtam és későbbiekhez kerültem, ott már lazább volt a számonkérés, a beugró ugyan az, de csak olyan 20-30 bizonyítás volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5021) mdseldon


mdseldon
csendes tag

Örülök h könnyebb lett :)

Igazából én is közben gondolkoztam váltáson, csak ez egyéb dolgok miatt elmaradt mint ahogy az iskola is :\ szokásos felveszem a tárgyat kétszer de vizsgázni csak harmadik félévkor megyek el, már olyan csúnya volt az indexem h jobb tiszta lappal kezdeni :)
A Logika vicces lesz mégegyszer :), bár meg volt de az nem jó az új Logika és számelmhez azt olvastam, eleve érdekes volt a logika vizsga, fiúknak nem szabad borostásan menni mert megvág meg ilyeneket hallottam xD, jah meg hogy a végén kell menni mert akkor jobban átenged, mondjuk ez bejött anno és csak egy óráig kínzott a kettesért :s :)

(#5022) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Tudtok valamit az adókedvezmény igénybevételéről? Idén nem jött semmilyen értesítő és az emlékeimbe kutakodva az rémlik, mintha eltörölték volna - amiben reménykedem, hogy nem így van.. -, de még nem találtam konkrét leírást. A qter-ben továbbra is írnak arról, hogy van ilyen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5023) Mawyx válasza amargo (#5022) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem erről kell minden félév elején nyilakoznunk etr- ben, hogy igénybe vesszük-e és kinek a nevére?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5024) amargo válasza Mawyx (#5023) üzenetére


amargo
addikt

Azt nem tudom, hogy minden fél év elején, de nyilatkozni kell róla. Továbbá január 31-ig meg kell kapni az igazolást.

Csak nem olvastam végig..

5.5 Kaphatok-e adóigazolást 2010 után?

A személyi jövedelemadóról szóló 1997. évi CXVII. törvény módosítása (közteherviselés átalakítását célzó törvénymódosításokról szóló 2009. évi LXXVII. tv. 186. § 8. pont) értelmében a 2010. január 1. napjától befizetett képzési díjak tekintetében megszűnt az adókedvezmény igénybevételének lehetősége, ezért az ELTE az adóigazolás alapadatai feltöltésére korábban rendelkezésre állt felületet 2010. január 1. napjával megszüntette.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5025) bbazsy válasza mdseldon (#5021) üzenetére


bbazsy
őstag

jaaaj a jo kis legendak :)

nem tudom van-e meg ilyen alternativa, de nalunk a logika vizsgat egy masik tag is tartotta, szoval lehetett valasztani. O is meghuzott, ha nem tudtad, de legalabb csak akkor :) maminal en sose vizsgaztam, de lehet nem is banom..
gazdagZS nem vizsgaztat mostanaban ?

amugy logikaval szegeden is szenved csomo ismerosom, szoval a problema nem csak itt van.

..

(#5026) peterszky válasza bbazsy (#5025) üzenetére


peterszky
őstag

Ne is bánd :N

Első alkalom: bejött, közölte, hogy rossz napja van, mindenkit megvágott, még Acsai Petit is, ha jól emlékszem. Ez azért mindent elárul arról a napról :)

Második alkalom: kb. egy órát ültem vele, a végén megvágott :D

Harmadik alkalom: ismét egy órát ültem vele, hármast kaptam :K Ami azért volt para, mert ugyanazt a tételpárt húztam ki, mint a második alkalommal és a végén már ugyanazok a kérdések jöttek elő, mint amikor megvágott :DDD

(minden alkalom egy tárgyfelvétel volt)

Amúgy mik is voltak: lány ne legyél, öltöny, hosszú haj (rövid hajam van :)) ) meg dicsérd a könyvet, unokákra kérdezz rá, stb-stb...

What else you gonna do on a Saturday?

(#5027) peterszky válasza mdseldon (#5021) üzenetére


peterszky
őstag

Nem lehet trükközni, hogy csak a Számításelmélet részből kelljen vizsgáznod?

What else you gonna do on a Saturday?

(#5028) bbazsy válasza peterszky (#5026) üzenetére


bbazsy
őstag

jó de ez lol, Te is tudod. senki se fogja megdícsérni a könyvét, meg kérdezni mi van az unokákkal. sőt, azt se, h milyen volt tizenévesnek lenni az első nagy háború idején... hülye :D

..

(#5029) peterszky válasza bbazsy (#5028) üzenetére


peterszky
őstag

:DDD :DDD :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#5030) Mawyx válasza peterszky (#5029) üzenetére


Mawyx
senior tag

Kisegítenétek? :D
Mit ír ki az alábbi bash parancs egy Solaris vagy Linux rendszeren? grep ':x:[^:]\{4\}:' /etc/passwd | cut -f 1 -d ":" | sort -r

Ha van speciális jelentése, akkor mire szolgál bash-ben a PS1 nevű környezeti változó?

Mit ír ki az alábbi nawk (gawk) script Solaris vagy Linux rendszeren? nawk 'BEGIN { FS=":"} { x[$7]++ } END { for (k in x) { if (k) { print k, x[k] }}}' /etc/passwd

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5031) Mawyx válasza Mawyx (#5030) üzenetére


Mawyx
senior tag

Senki? Lejár a határidő, be kéne küldenem a választ :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5032) bbazsy válasza Mawyx (#5031) üzenetére


bbazsy
őstag

gondolom lejárt már, de virtualbox+linux kombo esetleg ? <1h letöltéssel együtt feltenni..

..

(#5033) Tele von Zsinór válasza Mawyx (#5030) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

1: a grep a /etc/passwd fileban keresi azokat a sorokat, ahol van ":x:" és utána bármi, ami nem kettőspont, pontosan négyszer, majd még egy kettőspont. A cut ebből a kettőspontok mentén kivágja az első mezőt, a sort visszafele rendezi alfabetikusan.

2: A PS1 az elsődleges promptod (gy.k. ez jelenik meg a kurzor előtt, amikor új parancsra vár a rendszer).

(#5034) Mawyx válasza Tele von Zsinór (#5033) üzenetére


Mawyx
senior tag

ezt a 2. megtaláltam google- vel leiratban

határidő lejárt 13- án én meg nyaraltam közben, onnan írtam nektek ide, nem ezzel voltam elfoglalva, de lövésem se volt a másik kettőről, így ez nem lett meg, remélem ezzel nem estem ki teljesen :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5035) proof88


proof88
addikt

Üdv,

ELTE IK Déli és Északi épület alaprajzaihoz hozzá lehet jutni? Vagy esetleg méretarányos, részletes 3D modellek formájában megvannak valahol? :D

(#5036) amargo


amargo
addikt

Van itt valaki, aki matlab-ból eltudna magyarázni 1-2 dolgot, estin nekem kicsit érthetettlen 1-2 dolog.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5037) Almine


Almine
csendes tag

Sziasztok!

MSc-vel kapcsolatosan lenne pár kérdésem:

1. a felvételi eljárás mennyire pofára megy? Az ilyen szóbeli felvételiknél mindig megvan ennek a veszélye. Azért így zajlik a felvételi, hogy az ELTE BSc-seket mind fel tudják venni? Vagy nekik sincs "biztos" (papíron nyilván nincs, de a gyakorlatban mi a helyzet?) helyük? Csak mert nekem nem ELTE BSc-s előtanulmányom van.

2. a szóbeli felvételin mennyire az ELTE BSc stílusában kérik vissza az anyagot? Nekem a legtöbb téma már csak homályosan rémlik, de ez nem gond, meg tudom tanulni, de mennyire érdemes vadászni egy ELTE-s diák jegyzeteire?

3. a költségtérítésre mennyire nagyvonalúan adnak kedvezményt? Elég anyagi helyzetre hivatkozni, bizonyítani a források csekélységét? Milyen mértékű kedvezményt adnak? Csak mert az MSc költségtérítése abnormálisan magas, közel kétszer annyi, mint a BSc esetében.

4. költségtérítésesre ha jól láttam egyetlen embert vettek fel és nagyobb ponthatárral, mint államira. Ez azért lehet, mert egyetlen ember jelölte meg első helyen az ELTE-t és csak őt vették fel ezért az ő eredménye lett a "ponthatár"? Vagy költségtérítésesként ennyivel nehezebb bejutni?

5. aki már haladt valamennyit MSc-vel, szakmailag mennyire érzi hasznosnak? Én néhány éve programozóként dolgozom (C, Python) és most tovább szeretném képezni magam, ezért nekem fontos lenne, hogy haszna is legyen a dolognak. Ha csak a papír miatt csinálnám, akkor van egy csomó alternatíva, ráadásul itt abszurd drága a képzés (350ezer), a másfelé szokványos ~200ezerhez képest. Érdemes szerintetek azért ezt választani, mert itt van nívója a képzésnek, sokat tanítanak és komolyan veszik, vagy jobban járok egy levelezős noname mscvel?

Köszönöm szépen a segítséget előre is mindenkinek!
Ha lesz még kérdésem és nem gond, akkor azt is feltenném később.

Almine

(#5038) Mawyx válasza peterszky (#5029) üzenetére


Mawyx
senior tag

leállamvizsgáztam végre :DD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5039) peterszky válasza Mawyx (#5038) üzenetére


peterszky
őstag

:C

Én meg tegnap végre letudtam minden tárgyat... :DDD Abszolutórium pipa.

Most meg intézek olyan melóhelyet, ahol valami értelmes szakdolgozatot megcsinálok, aztán én is befejezem végre...

What else you gonna do on a Saturday?

(#5040) Mawyx válasza peterszky (#5039) üzenetére


Mawyx
senior tag

Durva volt nekem is ez a félév, szakdoli, infó2 szigorlat (halogattam, mert kemény volt nagyon, tárgyam nem volt már), egyik szak államvizsga, képesítő, védés és másik szak államvizsga.
Jó hogy vége végre.
Én is munkát keresek.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5041) gygabor88


gygabor88
tag

Nem tudom, hogy van-e rajtam kívül más itt a topicban, akinek ez újdonság, de most akadtam rá ETR-ben, hogy dimat 1 ezentúl két verzióban fut: emelt és közép szint. Ennek ismeri valaki a történetét? Amit eddig dimat 1 EA-n leadtak, az mind kellett valamilyen másik tárgyhoz. Ha most ebből kihagynak valamit, akkor a többi tárgy anyagát is szűkítik vagy mi? :F

(#5042) proof88 válasza gygabor88 (#5041) üzenetére


proof88
addikt

a tananyag folyamatos átalakulásban van a mai napig, pl a Javát sem úgy tanítják már, mint 2009-ben.
Bevmatból (diszkmat) meg most az van, hogy a felvételiző hallgatóknak a nyáron választaniuk kell, hogy közép vagy emelt szintű dimatot akarnak. Ehhez egy feladatsort is kapnak, amit kitölthetnek s ez segíthet a választásban. Ennek az a lényege, hogy a közepet választók egy helyre kerüljenek gyakorlaton, meg az emeltesek is, mert hogy ha egy gyakos csoportban hasonló tudású hallgatók vannak, könnyebben fejlődnek együtt, mintha vegyes tudásúak lennének. Valami ilyesmi van a háttérben.

(#5043) gygabor88 válasza proof88 (#5042) üzenetére


gygabor88
tag

Ahh, megnéztem a feladatsort. Törtszámok összeadása, szorzása, két halmaz metszete :N

(#5044) proof88 válasza gygabor88 (#5043) üzenetére


proof88
addikt

mondjuk a bevmat egyáltalán nem ebből áll, hanem azokból a ribanc tétel bizonyításokból :D

(#5045) gygabor88 válasza proof88 (#5044) üzenetére


gygabor88
tag

Hát ez az. Megmérik a semmit egy teszt segítségével. Arra van pénz, hogy tripla óraszámban hirdessenek bevmat ea-t (2 közép, 1 emelt), rólam meg legomboltak 200+k HUF-ot 23 kreditért, csak mert valamiért nincs esti képzés államilag támogatott verzióban. Na mindegy, már csak progtech 2 és számhálók van hátra aztán irány a matek szak. :)

[ Szerkesztve ]

(#5046) dehecked


dehecked
tag

Hello srácok!
sikeresen felvételiztem az ELTE proginfo szakára és érdekelne pár dolog.
először is hogy működik ez a halasztás dolog? amit eddig olvastam róla az az hogy egyszerre csak 2 félévet lehet halasztani utána be kell járni 2re hogy ne töröljék a hallgatói jogviszonyt. meg h az első 3 félévben kell legyen 36 kreditem. na most ha én szeretnék előtte elvégezni egy egyéves OKJ-s képzést akkor mi a teendő? elmegyek beiratkozni, utána halasztást kérek, megcsinálom az egyéves kurzust és megyek eltére egy év múlva? az első 3 félév mire vonatkozik? onnantól számítják h beiratkoztam, vagy onnantól h ténylegesen oda járok? tehát ha okj-re megyek akkor az a 2 félév is beleszámít? aztán mi ez az ETR? kicsit elvesztem a sok info között vki HELP pls :\

(#5047) proof88 válasza dehecked (#5046) üzenetére


proof88
addikt

hi,

én is így csináltam annak idején, 2006-ban felvételiztem eltére, akkor is csináltam meg az érettségit meg ballagtam, és jelentkeztem OKJ-ra. Nyáron megkaptam a levelet, hogy felvettek eltére, és mivel az OKJ-t előtte mindenképp meg akartam csinálni, ezért halasztást kértem. Ezt úgy kell, hogy elmész beiratkozni a kiírt napon az eltére (valszeg OKJ-n el kell kérned magad az ofőtől), ott szépen megcsinálod a beiratkozást, viszed az igazolványképeket magaddal meg mindent amit kell, és leadsz emellé még egy dékáni kérelmet is, amiben leírod, hogy tisztelt dékán úr, szeretnék 2 félévet halasztani OKJ-képzés miatt, tisztelettel xy. És akkor ennyi. Legközelebb 1 év múlva kell menned az eltére, amikor majd befejezted az OKJ-t. :) Beiratkoznod többször nem kell, csak most. Ha ETR-be be tudsz lépni majd, ott van egy Regisztráció menüpont, és ott ki tudod majd választani, hogy aktív vagy passzív féléved lesz, ott a passzívat kell kiválasztanod. És mindenképp most kell beiratkoznod eltére is, szal majd menj el, különben felvételizhetsz újra.
Amúgy az a tuti, ha bemész valamikor a tanulmányi osztályra és elmondod h okj miatt halasztani akarsz 2 félévet, mit tegyél. Kb ugyanezt fogják elmondani amit én, csak az tutibb. :D
Ja és nem számít bele az első 3 félévedbe, ha halasztottál. :N
Az ETR pedig az a rendszer, ahová be tudsz lépni, fel tudsz venni tárgyakat, látod az órarendedet, tantárgyanként (kurzusonként) van fórum, meg minden. Ott tudod minden félév előtt bejelölni azt is, hogy aktív vagy passzív lesz-e a következő féléved. Ha kapsz EHA-kódot és jelszót, be tudsz majd lépni oda. Az EHA-kódod az egy felhasználói név, ami a tiéd.

(#5048) dehecked válasza proof88 (#5047) üzenetére


dehecked
tag

egyrészt nagyon szépen köszönök minden info-t amit megosztasz velem sokat segít ^^ másrészt most kaptam egy etr-es emailt amiben egy visszaigazoló link volt, de EHA kódon kívül ebben semmi xtra nincs szóval jelszót nem kaptam :S azt nekem kell kiválasztanom vagy ezt is ők adják? illetve ha nekem kell regisztrálni ezzel a névvel akkor azt hol tehetem meg? mert etr oldalon csak login ablak van, regisztrációst nem találtam :(

(#5049) proof88 válasza dehecked (#5048) üzenetére


proof88
addikt

regisztrálnod sztem nem kell ... valahogy be kell jelentkezned. Esetleg úgy próbálod, hogy jelszónak írod be az eha kódodat is? Bár az érdekes lenne. :D Megmondom őszintén, nem emlékszem már hogy nálunk hogy volt.

itt?

(#5050) dehecked válasza proof88 (#5049) üzenetére


dehecked
tag

hehe, ezt egyszer már néztem akkor a vezetéknevemre kiírta hogy túl sok találat van, ha meg beírtam legalább a keresztnevem kezdőbetűjét akkor meg nem talált meg (viszont ha jól emlékszem akkor még 2010 volt kiírva az első sorban). most meg talál 5 embert akinek szűcs a vezetékneve és nem vagyok köztük :D az közrejátszhat hogy ők felsőbbévesek az itt talált infok szerint? ugyanis vagy új jelszót kaptak mert nem használták az elmúlt félévben az etr-t vagy megmaradt nekik a régi de ők már mind bent voltak a rendszerben. lehetséges hogy az én adataim csak ezután töltik majd fel?

szerk: az eha-s dolgot megpróbáltam nem működött

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.