Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#5651) pvt.peter válasza hEngi (#5650) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Köszi, úgy látom, hogy itt egy picikét up-to-datebb infók is vannak. :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5652) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Közben kaptam a TO -tól választ:

"Legkésőbb 2016. január 15-ig be kell, hogy kerüljön a Neptunba az utolsó érdemjegye is.

A záróvizsga időszak megegyezik a vizsgaidőszakkal. Utolsó napja január 29. Az Msc-s hallgatókat a Tanulmányi hivatal osztja be záróvizsgára. A védés és a záróvizsga napjáról , a záróvizsga-bizottságról a Neptun- rendszeren keresztül kap majd értesítést."

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5653) overclockerr


overclockerr
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni bsc képzéssel kapcsolatosan?
Szükségem lenne az első éves tanmenetre, miket kérnek számon, valamint a gyakorlati sorokra, amik órán elhangoznak.

Jövőre kezdeném az egyetemet ismét, mert a mostani nem nyerte el a tetszésem több okból is.

Hasznosan szeretném tölteni ezt a félévet, ha már így alakultak a dolgok.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5654) Neuler


Neuler
csendes tag

Valaki tudja ,hogy a mostani, keresztféléves Bsc záróvizsga mikor lesz? Én úgy néztem ,hogy január vége fele lehet, de nem találtam rendes infót egyelőre.

(#5655) Superhun válasza Neuler (#5654) üzenetére


Superhun
addikt

Október 1-én elvileg minden IK-s hallgató kapott Neptun rendszerüzenetet, amiben le voltak írva a záróvizsgával kapcsolatos információk.

(#5656) Neuler válasza Superhun (#5655) üzenetére


Neuler
csendes tag

Igen, de abban csak ennyi szerepelt:
A NAPPALI programtervező informatikus BSc szakosokat a Tanulmányi Hivatal osztja be záróvizsgára, a záróvizsga napjáról és a záróvizsga-bizottságról a Neptun rendszeren keresztül kapnak értesítést.

Nyilván a konkrét nap később derül ki, de a TO-n megkérdeztem és január 20-30 között lesz valahogy.

(#5657) Superhun válasza Neuler (#5656) üzenetére


Superhun
addikt

Ok, akkor megoldódott. :)

(#5658) Neuler


Neuler
csendes tag

A szakdolgozatot elvileg saját laptopon is be lehet mutatni? Eddig mindenhol azt olvastam ,hogy igen és minden ,már lediplomázott ismerősöm is saját gépen mutatta be a programját.

Közületek aki lediplomázott már ezt hogyan oldotta meg?

(#5659) peterszky válasza Neuler (#5658) üzenetére


peterszky
őstag

Én a biztonság kedvéért elborzasztottam az IK rendszergazdákat, hogy mit kérek telepíteni, ha nem engedik, hogy saját gépen mutassam be. Írtak egy választ, hogy ők azt javasolják, saját gépen mutassam be :DDD

Egyébként meg a záróvizsga kezdésnél a bizottság első kérdése az volt, ki az, aki saját gépen prezentál.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5660) Superhun válasza Neuler (#5658) üzenetére


Superhun
addikt

Persze, nincs belőle probléma. :)

(#5661) Neuler


Neuler
csendes tag

Rendben ,köszönöm az infókat. :)

(#5662) Neuler


Neuler
csendes tag

(Minden napra 1 kérdés... :D )
A záróvizsgán a tételekhez jól tudom ,hogy nem kell bizonyítás? Vagyis a fontosabb definíciók, tételek kimondása szükséges "csak"? (Immanuel60 oldalon lévő tételek jók? Valaki vizsgázott ezekkel? ((Persze vannak saját kidolgozások, jegyzetek is.)))

(#5663) Superhun válasza Neuler (#5662) üzenetére


Superhun
addikt

Bizonyításokat nem kérnek záróvizsgán, de azt szeretnék látni, hogy érted, hogy mire használható az adott tétel/definíció. Az a lényeg, hogy legyen egy jó összképed arról a témáról, amit kapsz. 5-10 perc a felelet egyébként, gyorsan túl leszel rajta. :)

(#5664) Neuler válasza Superhun (#5663) üzenetére


Neuler
csendes tag

Rendben, megint csak köszönöm az infókat.
Egy adott szintű megértés nélkül meg sem lehet tanulni, szóval az nem baj, hogy elvárás. :D

(#5665) hEngi válasza Superhun (#5663) üzenetére


hEngi
tag

azért ne nyugtasd túl...
Én láttam 20 perces analízis feleletet :D Az a lényeg h ne kérdezzenek bele olyanba amit nem tudsz. Azt hogy ezt szerencsével vagy tudással oldod meg már rajtad múlik :D Persze ez vizsgáztatótól is függ :) Van aki ha talál valamit amibe bizonytalan vagy akkor csak azért is addig piszkálja míg ki nem derül hogy mennyire vágod.

A lényeg szerintem az hogy mindenhez tudj hozzászólni és ne hagyd magad elbizonytalanítani abban amit tudsz.

(#5666) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Honnan lehet tudni, hogy melyik kurzus melyik félévben indul?

Ha a matalap nincs meg, akkor mit csináljak? :R

Switch Tax

(#5667) Superhun válasza MasterMark (#5666) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Előre szinte soha nem lehet tudni, hogy egy tárgy indul keresztfélévben is, de matalap szinte biztosan, mert sokan hasalnak el rajta, ami tegyük hozzá, nagyon szomorú, mert ennél csak nehezebb lesz az anyag a későbbiekben. :(

(#5668) MasterMark válasza Superhun (#5667) üzenetére


MasterMark
titán

A matalap pont nem indul szerintem. Ezért is kérdezem.

Switch Tax

(#5669) Superhun válasza MasterMark (#5668) üzenetére


Superhun
addikt

Lehetséges, mert az anal tárgyak nem szoktak indulni, a matalap pedig gyakorlatilag anal 0. :) Hát akkor vagy megvárod az előzetes tárgyfelvételt, vagy megkérdezed a numanal tanszéken.

(#5670) MasterMark válasza Superhun (#5669) üzenetére


MasterMark
titán

Tegyük fel nem indul.
Akkor ugye mehetnék tovább a többivel ami megvan, viszont így az analízíses rész egy évet tolódna.

Ha viszont passzíváltatom a következő félévet, akkor a mi most második félévben lennének tárgyak, nem tudom, hogy indulna-e harmadik félévben ugye.

Szóval ilyenkor mi van?

szerk.: A lényeg, hogy vagy most vagy a végén nem lesz meg egymás követő két félévben az átsorolás elkerüléséhez szükséges kredit.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5671) Superhun válasza MasterMark (#5670) üzenetére


Superhun
addikt

Ez attól függ, hogy mennyi tárgyad lesz meg most ebben a félévben. A matalapból ítélve a matek nem az erősséged, így a dimat és linalg vizsga is nehéz lesz. Ha az összes infós tárgy megvan, akkor egész sok tárgyat fel tudsz venni a következő félévben. A programozás megy?

(#5672) MasterMark válasza Superhun (#5671) üzenetére


MasterMark
titán

A programozás megyeget, azzal nagy gond szerintem nem lesz.

Switch Tax

(#5673) Superhun válasza MasterMark (#5672) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor gyúrj rá nagyon a matek vizsgákra most, mert ha 10-12 kredit körül teljesítesz ebben a félévben, akkor nagyon nehéz lesz a következő félévet úgy megcsinálni, hogy ne soroljanak át. Passziválni szerintem nem éri meg így a BSc elején, mert csak elfelejted az anyagot.

(#5674) #214 válasza MasterMark (#5668) üzenetére


#214
tag

SZERETNÉM FELHÍVNI A FIGYELMET AZ ALÁBBIAKRA (2015. szeptember 5-i bejegyzés):

Kérem, hogy mindenki nézze át a szak tantervi hálóját az IK honlapján. Ebben látható, hogy tantárgyunk előfeltétele a második félévben induló "Analízis 1"-nek, ami pedig egyéb tantárgyak előfeltétele. Ebből következik, hogy ha valaki e félévben nem végzi el a "Matematikai alapozás"-t, akkor bizonyos tárgyakkal egy évet csúszik, s ezzel (pár év múlva) kicsúszhat az államilag finanszírozott képzésből. Jó, ha ez most az első félév elején tudatosul.

Továbbá a képzési időből való bizonyos mértékű kicsúszás a hallgató számára még visszafizetési kötelezettséget is keletkeztethet. A "Matematikai alapozás" tárgy nem teljesítése rögtön két félév csúszást jelent, ami elég sok.

Csörgő István, kurzusvezető honlapja

(#5675) #214


#214
tag

Apropó, 2. félév.

Lenne itt valaki, aki A vagy B szakirány vége felé jár, esetleg MSC-n van, vagy már dolgozik vele és tudna pár kérdésemre válaszolni? Leginkább tapasztalati dolgokról lenne szó. Nagy segítség lenne.
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#5676) pvt.peter válasza #214 (#5675) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Tedd fel itt, hátha másoknak is hasznos.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5677) MasterMark válasza #214 (#5674) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ezt én is olvastam, de nem egyértelmű.

Switch Tax

(#5678) #214 válasza pvt.peter (#5676) üzenetére


#214
tag

A központi kérdés számomra, hogy mennyire lehet mellé nyúlni a két szakirány között. Most vagyok első félév végén (még természetesen nincs meg minden vizsgám) és a programozás tárgyakat mondhatni könnyen vettem, a matekkal alapvetően többet foglalkoztam, ezekből nem úgy, mint a programozásokból, de nem is rosszul végeztem. Emelt matekkal jöttem, itt is emelt dimaton voltam és alapvetően érdekel is, viszont tartok tőle, hogy az A-s többlet matek megtanulása már nem az érdekes kategória lesz.
Leginkább a környezetemben levő emberek bizonytalanítanak el. Van, aki nálam jobb matekból és B-re megy, viszont van, akivel nagyjából egy szinten vagyok és nem is gondolkodik máson A-n kívül. A hiperszuper gimiből jöttek gyakran olyan matematikai (bár esetenként programozós) dolgokról beszélnek, amiről gyakorlatilag fogalmam sincs, sokszor gyakorlatokon is amit ők elsőre megértenek azt én csak több gyakorlás, példa után. Na, ilyenkor nem érzem magam A-ra valónak.
A tanulással, szorgalommal nincsen gondom, de összességében úgy érzem több befektetéssel még jobb lehettem volna az első féléves matekokból is. Mit gondoltok, érdemes így A-ra mennem, vagy biztosabban végeznék B-n? Jelenleg még tervezek MSc-vel ha ez számít valamit a döntésben.

MasterMark: Úgy tudom nincs matalap keresztféléven.

[ Szerkesztve ]

(#5679) gygabor88 válasza #214 (#5678) üzenetére


gygabor88
tag

Nyugodtan menj A-ra, ha érdekel a matek. Ott is típusfeladatok vannak, mint a többi szakirányon csak nagyobb a merítés. Ha rászánod az időt, nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#5680) pvt.peter válasza #214 (#5678) üzenetére


pvt.peter
őstag

szakirányokkal kapcsolatban nem tudok információt adni, BSc-t nem itt végeztem :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5681) #214 válasza gygabor88 (#5679) üzenetére


#214
tag

Értem. Köszönöm. Tehát mondhatjuk, hogy elvégzés szempontjából, nem mérvadó az A-B közötti különbség (ergo, ha nem menne A-n, nem menne B-n se)? Van ez a C 80-20%, B 50-50%, A 20-80%, programozás-matek. Ez mennyire alapvetés? Valaki ezt hangoztatja, valaki szerint ez hülyeség.

(#5682) gygabor88 válasza #214 (#5681) üzenetére


gygabor88
tag

Messze nincs ilyen nagy különbség a szakirányok között. Fejből 2008-as tematika alapján A = C +
- 1 extra szemeszter valszåm/stat
- numerikus algoritmusok helyett numanal 2 (magasabb óraszám)
- modellek és algoritmusok helyett anal4 (magasabb óraszám)
- dimat2 magasabb óraszám

A legtöbb órátok közös lesz a B és C-sekkel.
Biztos, ami tuti alapon magad is megnézheted a tantárgyi különbségeket a TO oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#5683) peterszky válasza MasterMark (#5666) üzenetére


peterszky
őstag

Keress egy másik felsőoktatási intézményt, ahol nem ennyire sűrű a matek, mint itt. Nem bántásból, tényleg ez talán a legjobb tanács. Nem egy olyan ismerősömet láttam hosszú "haláltusában" elvérezni, akiknek a programozás tárgyakkal egyébként gondjuk nem volt, de az Analízis / BevMat / LinAlg teljesen megfeküdte a gyomrukat.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5684) #214 válasza gygabor88 (#5682) üzenetére


#214
tag

A TO-s tantervi hálót átböngésztem, nagyjából megvan, hogy miből van több, kevesebb, mi van, mi nincs. De szerintem akkor maradok A-nál. Az emelt dimat miatt már az első félévre is hallottam, hogy ez már olyan A-s. Köszönöm a segítséget, megerősítést. :R

(#5685) bbazsy válasza peterszky (#5683) üzenetére


bbazsy
őstag

ismerőst ? :D

..

(#5686) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Kedden megyek MSc felvételire, sajnos egy percet sem tudok rá készülni. Szerintetek nagy égés lesz? :D Most végzek a BME-n.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5687) peterszky válasza bbazsy (#5685) üzenetére


peterszky
őstag

Kcsg :DDD Én vért pisálva átbukdácsoltam végül rajtuk :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#5688) Ursache


Ursache
senior tag

Viszonylag sok helyről lehet azt hallani/olvasni, hogy szakdolgozat témájához közelálló tételből kell felelni zv-n. Ez mennyire állja meg a helyét? Nagyjából valóban így van? Pl Fekete és Gregorics bizottságnál ez valid?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#5689) gygabor88 válasza Ursache (#5688) üzenetére


gygabor88
tag

Nem náluk záróvizsgåztam, de elvileg minden bizottságnál húzni kell(ene) tételt, tehåt ilyen esetben véletlenen múlik, hogy milyen témakörből felelsz.

(#5690) hEngi válasza Oppenheimer (#5686) üzenetére


hEngi
tag

Szia,

Info:
MSC felvételi dátum (régen kerestem de senki nem tudta. Álljon itt az útókor okulására)
2016.01.05

Kérdés:
Nem hinném hogy égés lenne, nem céljuk hogy kötekedjenek vagy leégessenek főleg ha másik egyetemről jössz.

Van 3 főtémakör abból kettőt választasz.
A kettőből pedig 3/4 témát. Ezt azért ajánlott már előtte átnézni hogy ne ott bénázz vele.
Én is holnap megyek de csak pár napot tudtam készülni és az államvizsga már rég volt.
Azért sok szerencsét.

Üdv,
hEngi

(#5691) hEngi válasza Ursache (#5688) üzenetére


hEngi
tag

Szia,

A tétel húzásnak nincs köze a szakdogádhoz.
Viszont a végén kérdeznek majd, amennyiben van valami kapcsolat a kettő között.
Inkább a vizsgabizottság alapján próbálhatod szűkíteni hogy milyen témák lesznek, mert olyan tételt nem kérdeznek amihez senki nem ért :D De ezt azért csak saját felelősségre!

Üdv,
hEngi

(#5692) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!

Az ELTE-s programtervező informatikus szak 'B' szakirányon az egyes félévekben Programozásból milyen környezetben mit tanítanak?

Ha jól tudom, akkor I. félévben (Programozási alapismeretek) CodeBlocks környezetben C/C++ (objektumorientált nélküli része), II. félévben (Programozás) szintén, III. félévben C++ (objektumorientált) CodeBlocks környezetben, IV. félévben (Programozási nyelvek ADA) Ada nyelv (milyen környezet?).
Javat melyik félévben lehet felvenni?

Köszönöm előre is az információt!

(#5693) Neuler válasza Oneforall (#5692) üzenetére


Neuler
csendes tag

Hello.

Ada - GNAT
EVA I - QT (És úgy rémlik mintha Ubuntu alatt kellett volna fejleszteni.)
EVA II - Visual Studio
WAF - Visual Studio (+ Microsoft SQL Server Express)
C++ - Amennyire emlékszem vizsgán nem szeretik annyira a grafikus felületű fordító/szerkesztőket, mint a codeblocks pl. ennek ellenére lehet használni, de bemutatásnál azt hiszem parancssorból kellett fordítani az állományokat.

Java B szakirányon nincs, de mint szabadon választhatót ha minden igaz felveheted, így abban a félévben veheted fel amikor meghirdetik, tehát a C szakirányon érvényben lévő esetleges függőségek így nálad nem élnek a Java-t illetően.

KÉRDÉS:
Hmmm .. a tőlem megszokott módon a kérdés nagyon elméleti, nem szeretek egyetlen eshetőséget sem figyelmen kívül hagyni, szóval: Mi történik akkor ha valakinek nem sikerül az államvizsgája? Új szakdolgozatot kell-e írni? Egyáltalán történik-e valami azon túl ,hogy nem kapok diplomát? Egyszerűen jelentkezem a következő félév végén? (Remélhetőleg erre nem kerül majd sor... :D )

(#5694) hEngi válasza Neuler (#5693) üzenetére


hEngi
tag

Ha jól tudom lehet párszor próbálkozni államvizsgával. 2-3 talán. Ha akkor sem sikerült akkor valami nagyobb bünti van (?) talán X kreditet újra kell csinálnod, de ilyenről nem tudok :)

A diplomamunkád amennyiben elfogadták nem kell új.

(#5695) killiusz


killiusz
újonc

Helló!

Most érettségizek,és az ELTE IK-át céloznám meg továbbtanulás szempontjából.
Infot emelten tenném le,viszont a matekból csak közép megy.

Lenne pár kérdésem:
-Mit tudnátok mondani az egész helyről,és az ottani oktatásról?
-Mennyire nehéz a matek?
-A programozás mennyire hajt ott az elméletre?

(#5696) Ursache válasza killiusz (#5695) üzenetére


Ursache
senior tag

Én C szakirányon végeztem, most államvizsgázok. Közép matekom volt, és emelt infóm (mind a kettőből), és első két félévben semmi újat nem tudtak felmutatni, csak a formalizálás volt új (infóból). Tehát hogy formalizáltan írod le a progit, specifikálod... kb... De nem volt vészes. Ez az infó része. A matek... Az nem olyan, hogy majd lesz valahogy. Elég keményen kérik számon az anyagot. A gyakorlatok még hagyján, de az elmélet + vizsga kombó be tud szopatni. A progos része a képzésnek egy vicc, röhögve teljesíthető, ha van hozzá affinitásod, sok új dolgot lehet tanulni, meg lesz fogalmad a dolgokról, de a kerettanterv lehetne up to datebb. Szerintem alapvetően nincs gond az IK-val, viszont sok olyan dolgot is meg kell tanulni, amit valószínűleg nem fogsz használni a leendő munkahelyeden (munkahelyeiden). Progból szemléletet ad, meg az alapokat jól leadja, de programozni (fejleszteni) nem az órákon fogsz megtanulni.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#5697) Oneforall válasza Neuler (#5693) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi szépen az infót!

Gondolom az 'A' szakirány (modellalkotó) azoknak jó, akik szervezők szeretnének lenni, a 'B' szakirány (szoftverfejlesztő) azoknak, akik programozók, a 'C' (szoftveralkalmazó) meg nem is tudom. Lehet, hogy ezek csak megnevezésbeli különbségek és sok az átfedés köztük?
Nem értem, hogy Java miért nincs kötelezően a 'B' szakirányon. Elképzelhető, hogy amit írtatok Ada, EVA I, EVA II, WAF az csak a 'C' szakirányon van? Melyik szakirány a népszerűbb?
A tantervi hálóban az 1. félévben programozáshoz van egy elte-s link, ahol a gyakorlatnál szerepel a CodeBlocks telepítése, megismerése, ezért gondoltam, hogy ez az alap.

Az EVA I, EVA II, WAF-ról tudnátok pár szóval bővebbet írni, melyik félév mely tantárgya keretében vettétek ezeket?

(#5698) hEngi válasza Oneforall (#5697) üzenetére


hEngi
tag

Szia,

A szakirány sok matek
B programozás c#
C programozás java

Az hogy ki merre indul majd a képzése után az nem igazán meghatározó a szakirány, nem a szakirányon fog múlni a beosztásod a jövőben :)

A C/B a népszerűbb !

Üdv,
hEngi

[ Szerkesztve ]

(#5699) Oneforall válasza hEngi (#5698) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi szépen, nekem is a B és C szimpatikus, a C a Java miatt a B a szoftverfejlesztő szakirány elnevezés miatt. Nem tudom, hogy C# programozóként hogyan lehet elhelyezkedni, de Javaval biztosan könnyen el lehet.

Ahogyan olvastam már az elején kell szakirányt választani, de azon minden félév elején lehet változtatni.
Szakiránytól függetlenül 1. félévben van "Programozási alapismeretek 2+2", illetve 2. félévben "Programozás 2+2". Azt meg tudnátok írni, hogy ebben az első két félévben milyen környezetben mit programozási nyelvet tanítanak? Azért érdekelne, mert ezeket még a suli elkezdése előtt feltelepíteném magamnak, és gyakorolnám.

Köszönöm!

(#5700) hEngi válasza Oneforall (#5699) üzenetére


hEngi
tag

Szia,

B/C: Azért ez egyetem és nem egy programozási nyelvet tanítanak, hanem azt hogy hogyan kell programozni bármilyen nyelven amivel találkozhatsz(majdnem bármilyen inkább :D) Van B szakirányos közeli ismerősöm aki egyetem vége óta Javazik(JEE+Spring) és vidáman elvan, pedig egyetemen nem is találkozott vele.

Ha jól emlékszem CodeBlocks volt.
1 félév: Alapvető progismeretek(értékadás, elágazás, ciklus, etc) C++
2 félév: Alapvető algoritmusok (lineáris keresés, logaritmikus keresés, max kiválasztás, etc) C++

Közben nem hiszem hogy megérné szakirányt váltani mert azért vannak szakirány specifikus órák, amik váltás esetén mennek a levesbe

Üdv,
hEngi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.