Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#5501) vargabela


vargabela
csendes tag

Ezt a kurzust - IP-08cPROGEG - nem hirdetik meg a mostani félévben?

Neve: Programozás EA+GY

(#5502) Superhun válasza vargabela (#5501) üzenetére


Superhun
addikt

Csak a tavaszi félévben hirdetik meg. A programozási alapismeretek tárgyra épül.

(#5503) stefyY


stefyY
őstag

Valaki Euler-Fermatban tudna segíteni...? 5 percről lenne szó. :DDD ( pm )

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5504) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Előre szólok, hogy elég hosszú és összetett lesz az amit írni fogok.
Nos, először is rólam annyit kell tudni, hogy jelenleg az SZTE -n tanulok programtervező informatikus BSc szakon és ebben a félévben fogok államvizsgázni (~utolsó szemeszterem, gyakorlatilag már csak a szakdolgozatomnak a 2. fele maradt).
Fizikailag pedig Pesten vagyok egy cégnél kezdtem el dolgozni.
Azt tervezem, hogy folytatnám a tanulmányaimat Budapesten.
Két egyetem (ELTE || BME) között vacillálok, de egyre inkább az ELTE felé kezd dőlni a mérleg nyelve.
Összegezve ezt az egészet, szeretnék majd következő félévtől az ELTE -n tanulni programtervező informatikus MSc szakon.
Láttam, hogy van nappali illetve esti tagozat.
Mik a különbségek a kettő között? (Nagyjából sejtem, de jobb szeretném ha erről is kapnék majd részletes beszámolót :) )

Tlképpen ez nekem most olyan, mint ha egy új egyetemet kezdenék, ezért is kérnélek titeket arra, hogy osszatok meg velem némi információt a következőkkel kapcsolatban:
- milyen hasznos egyetemi / egyéni oldalak vannak amikről érdemes információt gyűjtenem
- van-e vmi egyéni, a szokásostól eltérő jelentkezési procedúra erre a szakra
- előző években mennyi volt a felvételi pontszám ~felvételi feltételek
- Facebook csoport(ok) amelyek az ELTE IK -val kapcsolatban van(nak)
- nappali / esti tagozat óráinak időpontja
- tanárok hozzáállása a hallgatókhoz (általánosságban vagy akár saját tapasztalat is jöhet)
- ha esetleg vkinek van összehasonlítása BME mérnökinfós képzéshez képest
- bármi egyéb információ, ami egy ilyen helyzetben levő embernek mint én, hasznos lehet

Előre is köszönöm a tájékoztatást és információt, biztos vagyok benne, hogy lesz még kérdésem,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5505) gygabor88 válasza pvt.peter (#5504) üzenetére


gygabor88
tag

Hello.

- nappali / esti tagozat óráinak időpontja

Estis orak delutan 4-kor kezdodnek es este 9-ig tartanak. Bsc-n legalabbis igy volt, szoval valoszinuleg Msc estin is igy lesz. Nyilvan nem feltetlen kell 4-tol 9-ig bent lenni, estin nem is irnak nevsort a jelenlevokrol, mivel mar sokan dolgoznak es ugyis 6 utan esik be a tobbseg. Az eloadasok kezdodnek elobb es a gyakorlatok vannak este 7-tol 9-ig kb.

[ Szerkesztve ]

(#5506) stratever


stratever
csendes tag

Sziasztok!

Ha van valakinek esetlegesen Szili féle előadás jegyzete B-s ModAlg-ból és eltudná küldeni vagy tudja,h merre találhatnék, azt megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#5507) pvt.peter válasza gygabor88 (#5505) üzenetére


pvt.peter
őstag

és ezek az esti órák kizárólagosan csak hétköznap vagy esetleg hétvégén is vannak?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5508) gygabor88 válasza pvt.peter (#5507) üzenetére


gygabor88
tag

csak hetkoznap

(#5509) caris1


caris1
tag

Sziasztok,

Vizsgázott valaki régebben Projekt és vállalatirányítás az informatikában című Msc-s tárgyból? Szerdán megyek és fogalmam sincs, hogy mire számítsak, milyen mélységben kell tudni az anyagot.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#5510) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
nincsen valaki aki a java beadandómban segítene? végig kellene a segítség úgy hogy el is magyarázná.
ma vagy holnap :)
nagyon szépen köszi előre is

(#5511) Jim-Y válasza smallmer (#5510) üzenetére


Jim-Y
veterán

Van itt Java topik, de akár ide is beírhatod, hogy hol akadtál el :)

(#5512) smallmer válasza Jim-Y (#5511) üzenetére


smallmer
őstag

hát olyan embert keresek aki leülne velem és segítene megírni a suliban vagy akár nálam

(#5513) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Mesterszakosoktol kerdeznem, hogy amikor felveteli szobelin voltak akkor milyen oltozetben jelentek meg? Ugyanis erre nem talaltam semmifele leirast az elte ik honlapjan.
Oltony + nyakkendo
Vagy csak siman elegans ruha?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5514) caris1 válasza pvt.peter (#5513) üzenetére


caris1
tag

Szerintem még elegáns ruha sem kell, én fekete farmerben és egy csíkos ingben voltam, semmi extra.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#5515) pvt.peter válasza caris1 (#5514) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi a választ :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5516) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy egy felvételi szóbeli beszélgetés az miből áll?
Tényleg szigorúan be van tartva, hogy ebből a tematikából választ a hallgató 2 tantárgycsoportot majd ennek függvényében választ további 3 vagy 4 tárgyat melyből a bizottság kérdezi?
Bizottság mennyire barátságos?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5517) Swinkx válasza pvt.peter (#5516) üzenetére


Swinkx
csendes tag

Szia!

Igen, teljes egészében úgy működik a felvételi, ahogy le van írva. Maximálisan barátságosak, nem szivatják az embert. 10 perc az egész, abból a fele adategyeztetés. Nem kell túlparázni a dolgot. Ha megvárod, akkor délután megmondják, hogy hány pontot kaptál!

(#5518) pvt.peter válasza Swinkx (#5517) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia!

Köszönöm a választ :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5519) peterszky


peterszky
őstag

Egy legenda véget ért, visszavonult LogikaMama :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#5520) Espla válasza peterszky (#5519) üzenetére


Espla
aktív tag

Szegény már bottal jár.

(#5521) Mawyx válasza peterszky (#5519) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem tudják az újoncok, hogy miből maradnak ki :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5522) Superhun válasza peterszky (#5519) üzenetére


Superhun
addikt

Bezzeg a mi időnkben... ;]

(#5523) caris1 válasza peterszky (#5519) üzenetére


caris1
tag

Akkor lehet, hogy mégis meg tudom csinálni a Logikát :)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#5524) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
valakinek nincsen használható jegyzete a veremautomatákhoz? amiből meg is lehet érteni? :)

(#5525) caris1 válasza smallmer (#5524) üzenetére


caris1
tag

Szia!

Anno, amikor én BSc-re jártam, ebből a jegyzetből értettem meg az automatákat és készültem fel a vizsgára.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#5526) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Normális dolog az, hogy MSc-re felvételt nyertem, de még mindig nem kaptam semmiféle tájékoztatót a beiratkozással kapcsolatban?
(másik intézmény hallgatója voltam korábban)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5527) aizen92


aizen92
addikt

Esti munkarendű proginforól mi a véleményetek? Most végzek máshol egy bsc-t, utána melózni szeretnék valszeg, nem akarok még 3 évet nappalin elbohóckodni, vagy elkezdeném ezt,utolsó évben, még nem döntötten el. :)
Elvégezhető normálisan így is, vagy inkább nappalira kéne magát rászánnia az embernek. Ha ez a verzió, akkor mennyire lehet tömbösíteni az órákat? Gondolok arra, hogy megoldható heti 2-3 napra besűríteni az órákat?

Még egy kérdés, más egyetemekről a kreditátvitel mennyire macera? Gondolok itt közgáz, tesi etc. ,vagy jog (ebből pl szigorlatom is volt).

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5528) Jim-Y válasza aizen92 (#5527) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia. A nappali msc Szoftvertechnológia szakirányon az estisekkel van együtt. 4-től vannak órák, de hogy milyen napokon az vakszerencse. Szerencsére az msc-sek nagyon nagy hányada, saccra 80-90%-a már dolgozik egyetem mellett szóval nem te lennél az első aki munka mellett csinálná. Persze ha tudnád a munkád csak 80%-on csinálni az még jobb lenne. Ilyenről, hogy tesi, közgáz ne is álmodj, hogy be tudsz majd valamit számíttatni. Nem azért mert annyira ismerem a beszámítás rendszerét, hanem mert mit számítanál be? Anatómiát? :)

Jog pedig csak bsc-n van. üdv

[ Szerkesztve ]

(#5529) aizen92 válasza Jim-Y (#5528) üzenetére


aizen92
addikt

félreérthető voltam :B bocsi, nem inforól jönnék.
Szóval bsc-vel kezdeném, mert mesterre az én diplomámmal nem tudok menni . :)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5530) gygabor88 válasza aizen92 (#5527) üzenetére


gygabor88
tag

Elvegezheto estin is, csak ra kell szanni az idot. Ahogy fentebb is irtak, 4-tol vannak orak (bsc-n is), de par gyakorlat siman becsuszik este 8 utan is. Tombositeni estin nem lehet, ha 30 kredit korul akarsz teljesiteni minden felevben, mert ennyi nem fer bele 2-3 napba. Nappalin talan igen, de ott meg a szerencsen mulik, hogy fel tudod-e venni a targyakat a megfelelo idopontban.

Kreditelismertetest probald meg, hatha a kotelezoen valaszthato jog/kozgaz targyakat nem kell ujra elvegezned, de nem fuznek hozza nagy remenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#5531) aizen92 válasza gygabor88 (#5530) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm szépen a segítséget nektek! :R nekem ez volt a lényeg, hogy estin is normálisan elvégezhető a szak. :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5532) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
valaki jó opengl, visual studiobol? és tudna esetleg segíteni? :) köszi

(#5533) Superhun válasza smallmer (#5532) üzenetére


Superhun
addikt

Csak nem számgraf gyak házi? ;]

(#5534) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

Jövőre az IK proginfóra szeretnék menni. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire használtok saját gépet az egyetemen egy átlagos napon/héten? Van olyan óra, ahol elengedhetetlen a saját gép használata?

(#5535) gygabor88 válasza Soos95 (#5534) üzenetére


gygabor88
tag

Orara nem kell sajat gepet vinned, mert vagy van a laborban vagy a tablara felkerul minden. Ettol fuggetlenul hasznos, ha van laptopod, amit magaddal viszel neha es az eloadasok kozotti 1-2 oras szunetekben tudsz rajta jegyzetet olvasni, vizsgara / ZH-ra tanulni, beadandot kesziteni.

(#5536) Soos95 válasza gygabor88 (#5535) üzenetére


Soos95
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#5537) tboy93


tboy93
nagyúr

En is gondolkodtam laptopon, de vegul letettem rola, jegyzet olvasasra eleg egy 6"-os telo vagy egy tablet. A laptopot meg macera magaddal cipelni es legtobb esetben (10-bol 9-szer) be lehet menni a gepterembe ha nelkulozhetetlen a szamitogep. Nem kell laptop :)

[ Szerkesztve ]

(#5538) Espla


Espla
aktív tag

inf.elte.hu emailcím webes felületen működik nálatok?

(#5539) pvt.peter válasza Espla (#5538) üzenetére


pvt.peter
őstag

:K

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5540) realee


realee
tag

Üdv! Írásbeli vizsgáról való hiányzás pénzbüntetést von maga után? Továbba ilyenkor kapok lehetőséget javító/utóvizsgára? Nem BPn lakom és a vonatomat lekéstem, így esélytelen volt beérnem...

(#5541) Superhun válasza realee (#5540) üzenetére


Superhun
addikt

3500 Ft-ot kell befizetned büntetésként. Majd ki lesz írva a neptunban. De egyébként ha hallgatóbarát tanárról van szó, akkor írhatsz neki egy emailt a dologról és esetleg beállítja neked azt, hogy igazoltan nem jelentél meg, elkerülve így a pénzbüntetést.

UV-ra csak elkönyvelt 1-essel, javítóvizsgára pedig elkönyvelt jeggyel lehet csak menni.

(#5542) realee válasza Superhun (#5541) üzenetére


realee
tag

Szalay tanárúrról van szó, nem tudom, hogy mennyire hallgatóbarát. Nem írtam le a hiányzás okát, nem éreztem szükségesnek a magyarázkodást, csak annyit írtam, hogy önhibámból. 5 órája írtam neki, várom a válaszát.

(#5543) Superhun válasza realee (#5542) üzenetére


Superhun
addikt

Szalay bácsi rendes tanár. :) Emailekre nem tudom hogyan reagál, de ha személyesen mentél volna oda, biztos, hogy meg tudtátok volna beszélni.

(#5544) realee válasza Superhun (#5543) üzenetére


realee
tag

Azért nem mentem be személyesen, mert a következő vonattal kb. 10-re vagy 11-re értem volna fel és ötletem sincs, hogy meddig tartózkodik bent. (1,5 óra vonatút)

persze, ha most bukom a tárgyat akkor megért volna egy próbát a személyes beszélgetés. most már mindegy...

(#5545) Espla


Espla
aktív tag

Harmadik vizsgaalkalmat (második UV) hogyan kell befizetni?
Gondoltam rendszer majd kiírja, de eddig nem.
Felvettem a tárgyat, levizsgáztam, tanár beírta a jegyet. Most akkor mi a teendő?

(#5546) Superhun válasza Espla (#5545) üzenetére


Superhun
addikt

Most az új rendszerben már nem tudom hogy van, de régen a TO-n kellett kérni a csekket és addig általában ki sem írták az ETR-ben, míg te nem szóltál. Tehát hogy később ne legyen ebből probléma, inkább menj be a TO-ra és mondd el, hogy voltál 2. UV-n és még nem írták ki a befizetendő tételt.

(#5547) Espla válasza Superhun (#5546) üzenetére


Espla
aktív tag

Voltam, szólni kell és kiírják Neptunba.

(#5548) gajdikuka


gajdikuka
tag

Sziasztok!
Gimnáziumba járok, '17-ben fogok érettségizni. Sokat kutakodtam itt és még pár helyen a weben, de szeretnék biztosra menni. Nagyon érdekel az infó és az ELTE-re szeretnék majd menni, Codeacademy.com-on szoktam tanulgatni ilyen alap dolgokat, de érdekelne hogy lehetne a legkönnyebben elősegíteni a a bekerülést/bent maradást amit már most tudnék csinálni? Gondolok egyaránt suliban és sulin kívül végzendő dolgokról hogy biztosra mehessek. Melyik tantárgyakra feküdjek rá, önképzés stb. Én érettségire terveznék a kötelezőken kívül angol fizikát, angol civilizációt és emelt infót. Gondolom így nem lesz olyan nehéz összeszedni a felvételihez a pontokat, de javítsatok ki ha rosszul gondolom!

Elnézést hogy bepofátlankodok ide ilyen valamelyest OFF-poszttal, de szeretnék rendesen felkészülni, mert nincs nagyon a környezetemben senki akitől tudnék ilyen témában érdeklődni. Előre is köszönöm a válaszokat!
*(képzeljetek ide egy meghajlós smiley-t, mert nekem most nem működik a formázás)*

(#5549) tboy93 válasza gajdikuka (#5548) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha bent akarsz maradni akkor feküdj rá a matekra. Minimum a matekfakt! Programozni úgyis megtanítanak:) Fizikára nem lesz szükséged, kicsit sem. Nem bekerülni kb. lehetetlen, olyan alacsony a ponthatár.

[ Szerkesztve ]

(#5550) jagofett válasza gajdikuka (#5548) üzenetére


jagofett
tag

Szia!
Jól mondta az előttem szóló, a bekerülés nem nehéz, bennmaradni, és végigcsinálni.. az már ütősebb, de azért nem is lehetetlen :)
A varázsszó: matek, matek, és matek :D na jó, nem csak matek, de nem véletlen volt ez a szak programtervező matematikus egykoron...
Fizika valóban nem kell egy csepp se (az a mérnök infó asztala)
Programozás: ha van egy alap tudásod, az bőven elég (ha érzéked is van hozzá az főleg jó :) ), a többit elsajátítod majd az egyetemen (illetve mellette, mert azért mindenre nem tanítanak meg, leginkább az elvekre)

'17-ben érettségizel.. te jó ég, hamar kezded a felkészülést :R

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.