Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#4451) peterszky


peterszky
őstag

http://www.sziklakorhaz.hu/ -> jó hely, ha tehetitek, akkor egyszer menjetek el, nagyon tetszett :K

What else you gonna do on a Saturday?

(#4452) Mawyx válasza peterszky (#4451) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hát ez így is elég ijesztő :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4453) bbazsy


bbazsy
őstag

EFOTT meg tökjó :D

..

(#4454) Mawyx válasza bbazsy (#4453) üzenetére


Mawyx
senior tag

örülök :C

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4455) bbazsy válasza Mawyx (#4454) üzenetére


bbazsy
őstag

vége :(

..

(#4456) Mawyx válasza bbazsy (#4455) üzenetére


Mawyx
senior tag

:( majd lesz más buli

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4457) Mawyx


Mawyx
senior tag

Megjöttem, megkerültem a Balatont majdnem körbe :C
Gecimeleg volt, most tusoltam, de forr a bőröm :((( Most belülről hűtöm hideg sörrel :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4458) bbazsy válasza Mawyx (#4457) üzenetére


bbazsy
őstag

kivel ? ;)

..

(#4459) Mawyx válasza bbazsy (#4458) üzenetére


Mawyx
senior tag

Regény postázva :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4460) peterszky


peterszky
őstag

320 pont lett a proginf BSc idén. MSc meg 80.

What else you gonna do on a Saturday?

(#4461) bbazsy válasza peterszky (#4460) üzenetére


bbazsy
őstag

pedig hogy izgultunk :D

..

(#4462) bxakos


bxakos
újonc

Üdv emberek! Kicsit még fáj a gyomrom émelygek, a fejem is sajog, tehát jó volt a tegnap este, meg kellett ünnepelni h felvettek proginfora:) Nincs valami fórum vagy hely ahol lehet beszélni ismerkedni most évfolyamtársakkal vagy valami ilyesmi? :)

(#4463) bbazsy válasza bxakos (#4462) üzenetére


bbazsy
őstag

de, gólyatábornak hívják :)

..

(#4464) Mawyx válasza peterszky (#4460) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez nem tudom mit jelent, régi rendszeres öreg róka vagyok.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4465) Mawyx válasza bbazsy (#4463) üzenetére


Mawyx
senior tag

:D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4466) bbazsy válasza Mawyx (#4464) üzenetére


bbazsy
őstag

mscn 100 volt a max.

ahhoz képest, h Gergó nagyon mondta, h nem adják lejjebb a szintet (86-87 -re számítottunk) eléggé letolták a határokat.

millenárisban voltunk amúgy tegnap, fun volt. csak rájöttünk, h a 4esek nem tudnak bulizni még :D:DDD hs7 koncerten nem ugrált senki, csak mi egy picit :P

..

(#4467) bbazsy válasza bbazsy (#4466) üzenetére


bbazsy
őstag

Peti szted Viktornak mennyi volt a 100ból ? :D

..

(#4468) deathowl válasza bxakos (#4462) üzenetére


deathowl
újonc

de van . IRCen vagyunk 1 páran . server : elte.irc.hu(de bármelyik ircnetes server megteszi) a channel pedig #pgt09

In a world without walls and fences - who needs windows and gates?

(#4469) peterszky válasza bbazsy (#4467) üzenetére


peterszky
őstag

Öm, várjunk csak, hm, nem is tudom...

Talán 100? :DDD

Gratulálok mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#4470) vargapter


vargapter
csendes tag

Nah felvettek progtervre.
Egy kérdésem lenne az óráim nagy része a ázmány sétányon lesz vagy merrefele? azaz melyik koli van a legközelebb. Ill az érdekelne, hogy az óráim egy helyen lesznek-é vagy nem :d
előre is thnx

(#4471) gygabor88 válasza vargapter (#4470) üzenetére


gygabor88
tag

Minden órád a pázmányon lesz, többésge a déli tömbben. Talán Nándorfejérvári koli a legközelebbi.

(#4472) Mawyx válasza vargapter (#4470) üzenetére


Mawyx
senior tag

Kilométerben nem tudom melyik koli van legközelebb, de közlekedés szempontjából Tétény a favorit, nem kell átszállni és fél óra a menetidő.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4473) bbazsy válasza Mawyx (#4472) üzenetére


bbazsy
őstag

NFK gyalog nincs fél óra :D és mellesleg a legjobb szvsz.

..

(#4474) Ardo


Ardo
újonc

Üdv midnekinek.. kicsit késve de megtaláltam ezt az oldalt ha már énis bejutottam progterv-be :C azt kiv vok kik lesznek csoporttársak illetve "felettesek" xD kérdésként h megéri elmenni gólyatáborba v kihagyhatom?

(#4475) gygabor88 válasza Ardo (#4474) üzenetére


gygabor88
tag

Gólyatáborba mindenképp menj el, ha teheted. A felsőbbévesek tartanak előadásokat, hogy mire érdemes figyelni az egyetemen, milyen támogatásokat lehet megpályázni, sport és szórakozási lehetőségek, külföldi ösztöndíjak, stb. És nem árt, ha néhány embert ismersz a leendő csoporttársak közül.

(#4476) bbazsy


bbazsy
őstag

link

ilyen esküvőm lesz az is biztos :D

..

(#4477) labqabi válasza Ardo (#4474) üzenetére


labqabi
újonc

No persze itt is mindenki szívesen segít :)

(#4478) bbazsy


bbazsy
őstag

megkaptam életem első 'rendes' fizetését Németországban. most boldogság van :D

..

(#4479) Mawyx válasza bbazsy (#4478) üzenetére


Mawyx
senior tag

Gratu :K
Mit csinálsz kint? Hogy jutottál ki?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4480) peterszky válasza Mawyx (#4479) üzenetére


peterszky
őstag

Árulja a testét ;] :DDD
Grat Bazsi :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#4481) bbazsy válasza Mawyx (#4479) üzenetére


bbazsy
őstag

jaja, férfik*rva lettem :D

amúgy summer student vagyok GSI -ben. és repülővel jutottam ki ;)

..

(#4482) vargapter


vargapter
csendes tag

hy!
most kénemegjelülni a elte.s kollégiumokít segítsetek léci melyik vab közel és jó szal milyern sorrend jó? -nándorfejérvári
-nagytétényi
-kerekes úti
-kőrösi csoma

sztetek jó a sorrend kb? ui 47 pontom lesz az elég?
előre is köszi nagyon

(#4483) Mawyx


Mawyx
senior tag

Mindenki elment nyaralni, tök egyedül vagyok, mit csináljak? :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4484) Mawyx válasza vargapter (#4482) üzenetére


Mawyx
senior tag

Első kettőt fórumon beszéltük, így jó lesz. Kőrösi lepukkant, mint állat. De ha felvettek valahova, utána lehet sasolni, illegálba szokták még csereberélni a helyeket az emberek.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4485) gygabor88


gygabor88
tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a westendben az üzletek nyitva szoktak-e lenni aug. 20-án?

(#4486) bbazsy válasza gygabor88 (#4485) üzenetére


bbazsy
őstag

aug20 nemzeti unnep, nem lehet nyitva semmi.
(csak ha családtag dolgozik)

..

(#4487) Mawyx


Mawyx
senior tag

Aug.20-a körülre ingyenes programokat keresek Budapesten. Mire vágynak huszonéves fiatalok? Zene, buli, pia? Mi, merre? Jöhet bármi ötlet. :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4488) vargapter


vargapter
csendes tag

hali!
Valaki tudja, hogyan lesznek az elsős tantárgyfelvételeim? Láttam a tantervi hálót azon kívül nem muszály mást felvenni? (ajánlott félév is volt meg ilyenek) Illetve ez mikor lesz ill. hogy zajlik. Sajnos nincs módomban elmenni a gólyatáborra pls. help.

(#4489) bbazsy válasza vargapter (#4488) üzenetére


bbazsy
őstag

nem muszáj, de az ajánlottakat ajánlott :)
azokra most van időd, később zsúfolt lesz, ha nem csinálod meg (és ha 3 évesre tervezed).

mire vagy kíváncsi pontosan ?

..

(#4490) Mawyx


Mawyx
senior tag

ELTE KCSSK

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4491) vargapter


vargapter
csendes tag

szal bocsi, hogy kérdezősködök. Tantervi háló azon kívül akk nem kell felvennem más tárgyakat? szal nicns más kötelező pl. tesi?
Illetve az érdekelne, hogy a tantárgyfelvétel miként zajlik+ órarendemet mikor tudom módosítani mert talán a TO veszi fel nekem elsősként a tantárgyakat nemtudom egy kis segítség
köszi szépen
Peti

(#4492) proof88 válasza vargapter (#4491) üzenetére


proof88
addikt

Fel fognak venni néhány tárgyat Neked, ezt majd látod az órarendedben. Ha ütközés van vagy nem tetszik, akkor átvariálhatod. Anno Bevezetés a programozásba és Bevezetés a matematikába, Lineáris Algebra, Matematikai alapozás, Számítógép Architektúrák tárgyaim voltak 1. félévben, valami ilyesmit kéne Neked is felvenni, annyi különbséggel, hogy BevProg most már Programozási Alapismeretek, és BevMat most már Diszkrét Matematika, MatAlap ugyanezen a néven fut még asszem, a LinAlg is, de a SzámArch megint más, talán Számítógépes Alapismeretek...
Linalgnál jó tanár a Szalay Mihály, ajánlom gyakorlatra is, MatAlapnál meg Csörgő István, ebből anno csak gyakorlat volt, EA nem. BevMatnál Bui Ming Phong jó gyakvez, csak meg kell szokni a kiejtését. :)
Vehetsz fel plusz kreditért nem kötelező tárgyakat, a kurzus keresőbe ajánlom, hogy írd be ezeket a kódokat, hogy IKI, meg IKP, meg xxxn, ezekre keresve találhatsz érdekes tárgyakat, amelyik tetszik, vedd fel. Pl Az informatika története EA Szelezsán Jánossal, csak annyi az egész, hogy beülsz és jegyzetelsz és egy ZH-t kell írni év végén, de ha szorgalmasan jegyzeteltél és max 1-2 óra maradt el a jegyzetedből, akkor kaphtasz csupán arra is jegyet az indexbe, ZH nélkül. A kopernikuszi fordulat vagy A logika története Kutrovátz Gáborral szintén jó tárgyak, érdekesek, jegyzetelsz órákon és megírod a ZH-t, nem nehéz és érdekes, amolyan ingyen kredit. Küzdeni a kötelező tárgyakkal fogsz. :DDD

szerk.: amúgy muszáj ! :)

[ Szerkesztve ]

(#4493) gygabor88 válasza vargapter (#4491) üzenetére


gygabor88
tag

A TO minden elsősnek csinál majd órarendet, ez valószínűleg szeptember első hetén fog megtörténni. Viszont mindenképp bele kell piszkálnod az órarendbe. Van két kötelező tárgy (jogi és menedzsment ismeretek, közgazdasági alapismeretek), amit nem fognak felvenni nektek, mert nem hirdetik meg akkora létszámon, hogy mindenki beférjen rá. Ezt a kettőt mindenképp vedd fel, nem épül rájuk semmi, de nem jó ezekkel a tölteléktárgyakkal később bajlódni. Aztán xxx kódjelű tárgyból el kell végezned hármat a diplomáig, szóval ha van rá lehetőséged és időd, akkor egyet ezek közül is érdemes már most letudni. A másik, amit javasolni tudok az a webfejlesztés 1 nevű speci felvétele. Nem kell rá bejárni, 2 xhtml lapot kell leadni a félév során és 4 kreditet ér (pont annyit, mint a diszkrét matek vizsga :D ).

(#4494) proof88 válasza gygabor88 (#4493) üzenetére


proof88
addikt

csak az a baj, hogy a kettő közül a diszkrét matek a kötelező :DDD

(#4495) bbazsy válasza gygabor88 (#4493) üzenetére


bbazsy
őstag

másrészt vannak tényleg jó specik, amiket érdemes megcsinálni.
- php(!)
- hálózatok világában
- digitális zene, akit érdekel - bár ez is lájtos, de legalább érdekes
- windows rendszeradmin / levelezőadmin
- sudoku :)
- járai optimalizálós - számelméletes - RISC processzoros tárgyai, de ez tényleg csak fanatikusoknak.
- szimbolikus számítások (maple, ez jól jöhet anal X -nél)
tudtok még valami jót ?

de ha még lájtosat kerestek, akkor multimédia vagy milyen néven fut, az kb webfejl szinten van :)

tdkval hogy álltok ?

[ Szerkesztve ]

..

(#4496) Mawyx


Mawyx
senior tag

Angol könyv kerestetik, könyv+munkafüzet megoldókulccsal
NEW ENGLISH FILE INTERMEDIATE WORKBOOK WITH KEY
NEW ENGLISH FILE INTERMEDIATE STUDENT'S BOOK

NEW ENGLISH FILE PRE-INTERMEDIATE STUDENT'S BOOK
NEW ENGLISH FILE PRE-INTERMEDIATE WORKBOOK WITH KEY

Fénymásolás erejéig szeretném kölcsönbe vagy használtan (olcsón) vennék.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4497) gygabor88 válasza bbazsy (#4495) üzenetére


gygabor88
tag


TDK-val jól haladunk. Egyedül kezdtem dolgozni rajta, aztán kalorimeteres társaság is becsatlakozott, mert hasonló a témájuk és egy program tudja most már a két generátor feladatát. Paraméterezhető szinte minden, a geometria, az anyagok, az energia, szűrések. Van algoritmusunk arra, hogy a főbb nagy energiájú részecskék útvonalát megtaláljuk, az összes részecske hitpontjainak koordinátái alapján. Nemrég kezdtünk neki a rekonstrukciós programnak. Holnap megyek kfki-be, Veszter mond algoritmust a problémára és keddre kész lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#4498) bbazsy válasza gygabor88 (#4497) üzenetére


bbazsy
őstag

wow, az tök jó :)

mondta Ági vagytok még 6an, az is hihetetlen (számomra). kicsit komolyabb lemorzsolódásra számítottam, de ez tényleg jó. TDK írásnál figyeljetek az Ágira, hihetetlen sokat tud segíteni (még ha elsőre nem is úgy gondolod, 90% -ban neki van igaza).

aztán ki tudja, talán találkozunk pázmányon 1.5 év múlva :D

[ Szerkesztve ]

..

(#4499) peterszky


peterszky
őstag

A BevProg élete az egyetemen túl :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#4500) snow.man


snow.man
csendes tag

4500 :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.