Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) jimmy399 válasza bolcsodal (#2100) üzenetére


jimmy399
senior tag

Szerintem nem normális, ha visszaküldted, akkor volt valami kifogásuk?

--- N/A ---

(#2102) bolcsodal válasza jimmy399 (#2101) üzenetére


bolcsodal
addikt

Még próbálkoztak, hogy frissítsem a BIOS-t...de aztán visszaküldtem. Buktam a postaköltséget.

Remélem, ami Ebay-ről érkezik akkumulátor az nem lesz defektes rögtön az elejétől...

They drew first blood....

(#2103) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Adott 2 db EliteBook, egy 840-es és egy 1040-es. Szerettem volna a SIM foglalatot beüzemelni Telekomos multiSIM-vel, viszont hiába telepítek bármilyen drivert, nem igazán sikerül működésre bírni. Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy engedjem el, és vegyek inkább egy külső USB-s eszközt?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2104) bolcsodal válasza Burki (#2103) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hülye kérdés...van bennük modem? Mert nekem is van sim foglalat de nincs modem hozzá...

Felnyitottad őket?

They drew first blood....

(#2105) Burki válasza bolcsodal (#2104) üzenetére


Burki
aktív tag

Erre nem gondoltam. Nem, nem nyitottam fel őket.
Most ránéztem egy AIDA-ra, és úgy tűnik, hogy nincs modem. :O

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2106) CsumiRudi


CsumiRudi
csendes tag

Sziasztok,

Két hónapos Elitebook 850 G5 processzora normál használat (netezés) mellett 88-91 C fokon üzemel.
Ez normális vagy túlmelegedés?

Előre is köszönöm!

(#2107) Zsoleszhun válasza CsumiRudi (#2106) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Szerintem az nagyon sok. Nekem a 840 G5 i5 8350U-val 41-43°C sima netezés közben, youtube 1080p lejátszásnál 50°C, a szobában 26°C van.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2108) bolcsodal válasza CsumiRudi (#2106) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen konfiguráció? Töltőn van vagy akkuról? Teljesítmény beállítások hogy állnak (pl. max teljesítményt követelsz tőle akkuról is?).

Érdemes lenne figyelni, hogy milyen órajelek mellett éri el ezt a hőfokot milyen ventillátorbeállítások mellett -> AIDA64.

Ezek Notik, ha valami tekeri őket max órajelen símán felszaladnak 90 fokra...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#2109) Johnny


Johnny
senior tag

Volna egy HP ZBook 14 amit a lányom használ. Indításkor bios recovery-t ír, végigfut, elviekben success. Aztán újraindul és kezdi előlröl. Van hogy párszor, van hogy bő óráig ezt műveli, végül nagy nehezen elindul. Tipp mi lehet a probléma és mi lenne a megoldás ?

(#2110) csixy válasza Johnny (#2109) üzenetére


csixy
addikt

Elemet cserélj az alaplapon.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2111) Johnny válasza csixy (#2110) üzenetére


Johnny
senior tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#2112) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

SOS kérdés

Telepítettem egy EliteBook 840 G2-t az imént (legújabb BIOS, Fast boot off, Secure mode on, UEFI, 21H1, x64), és már épp befejeztem volna mindenestül, mikor észrevettem, hogy nem jó még az FN+fényerőállítás kombináció (a hang esetén alapból ment).

Leszedtem hozzá a Hotkey support-ot a hivatalos support oldalról, telepítettem, azóta jó a fényerőállítás (a ProBook-ok esetén itt vége is szokott lenni a történetnek), viszont a hang teljesen megszűnt létezni, nem lát device-t sem.

Az eszközkezelő, sem a win update nem látja. Uninstalláltam a hotkey supportot, azóta megint jó a hang, de így nincs fényerőállítás... Mi a pököt csináljak?

Alapvetően minden drivert a Win Update telepített, amihez hozzádobtam az opcionális illesztőket is. Most annyit műveltem, hogy míg látom a hangeszközt, addig telepítem a hivatalosan elérhető legújabb audio drivert, és újra próbálom telepíteni a hotkey supportot, de tartok tőle, hogy utána se lesz jó.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#2113) SpaceJam válasza SpaceJam (#2112) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Pff, az utsó bekezdésem volt a megoldás. Az EliteBook-okkal valahogy mindig megszívom.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#2114) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy HP EliteBook 1040 G3. Használtan vásároltam, garancia már nincs rá.
Hónapokig hibamentesen használtam gyári HP dokkolóra csatlakoztatva, majd egy nap elkezdett a kimeneti video jel a monitoron villogni, majd lekapcsolt, felkapcsolt, mintha folyamatosan váltogatnám, hogy a kijelző vagy a monitor üzemeljen.
Töltést vesz fel a dokkolótól, működnek az USB csatlakozók is, és a LAN is, viszont most eljutottam odáig, hogy video jelet egyáltalán nem ad a dokkolón keresztül kifelé egyik DP porton sem.
Windows 10 Verziószám 10.0.19041 build 19041 fut rajta. Plusz driverek nincsenek telepítve, de eddig nem is volt rá szükség. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba, és hogyan lehet orvosolni? Nem igazán szeretnék megválni a géptől, mert ettől eltekintve nagyon szeretem.

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2115) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy öregecske, de megvigyázott, illetve új állapotú Elitebook 2570P. Jelenleg i5-3320M, 16Gb DDR3 és 120Gb SSD felállásban ténykedik. Ritkán használjuk, inkább tartalék gép vésztartaléka (párom hordta MSC-re jegyzetelni). Utóbbi időben elkezdte minden be-, és kikapcsolás után az SSD kondicióját csökkenteni. Illetve hosszasan áll le a gép. Tehát kikapcsolás után fekete képernyő, ledek világítanak, ventillátort pörög még vagy fél-egy percig.

Mi lehet a hiba? Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#2116) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Zbook 15 G3 bővítésénél kicsit meg vagyok zavarodva.

Egy ilyen SSD van most benne és egy 2,5"-os HDD.

MTFDDAV256TBN-1AR15ABHA , erre azt írja M.2 2280.

Ha NVME ssd-t tennék még bele, akkor milyen csatlakozásút keressek ?

Köszi.

(#2117) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az Elitebook 850 G5-ről?

(#2118) Tothgera30 válasza Gergello (#2116) üzenetére


Tothgera30
Ármester

M2 2280-ast.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#2119) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Elképzelhető ogy Elitebook 8540p-ben nem lehet ki-bekapcsolni a Secure Boot-ot a biosban? Rufussal kiírt win10 telepítő van, uefi módban. Bármit bárhová állítok, nem tudom telepíteni a wint.

(#2120) Taoharcos válasza mexel (#2119) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
850 G5 milyen sebességű memóriát tudsz kezelni? ((gen. I7 8650U van benne) A HP oldalán 2400 MHz szerepel. Viszont a google-ban lehet olyan oldalt találni, ahol 2666Mhz-est is ajánlanak.

(#2121) BumBurum123


BumBurum123
újonc

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segitséget kérni , Hollandiából ideiglenesen hazaköltöztem (családnak segitség kell, meg igazából önmagamnak is, a Brexit óta beszart Hollandia is.)
Volt kint egy vállalkozásom amit felszámoltam, tovább adtam és megmaradt belőle a munkás laptopom, ami amugy tökre szép, jó, vagány, lehet tapicskolni meg minden is de sejtésem sincs milyen eladási árat kéne belőnöm rá (https://hardverapro.hu/apro/ritkasag_hp_elitebook_x360_830_g6_erintokijelzos_t/hsz_1-50.html) nem tudom hogy ez itthoni viszonylatban szerintetek reális? próbáltam magyar boltot találni ahol megnézhetném a bolti árát de nem találtam közel se ilyen modellt, kint Hollandiában féléve vállalati kedvezménnyel hitelre 2200euroért kaptam meg.
Szóval a kérdés lényegében ti milyen áron hirdetnétek? nincs hozzá semmilyen kiegészitő csak maga az alapgép+töltő.

Köszönöm a segitséget.

(#2122) scream


scream
veterán

Hali!

Az volna a kérdésem, hogy szerintetek honnan lehet/érdemes rendelni akkut Zbook Studio G4-be? 92Wh-s (6 cellás) verzió kellene.

EBay.de-ről rendeltem, de 3 nappal a rendelés után "out of stock"-kal refundolt az eladó. Szeretnék többször nem lyukra futni, de nem igazán találok infót, hogy honnan lehetne hozzájutni eredeti alkatrészhez a géphez.

(#2123) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól gondolnám, hogy a ZBook 15 G4 Type-C USB csatlakozói nem tudnak PD (Power delivery-t), tehát a laptop semmilyen formában nem tölthető a type-c csatikról (Pl egy olyan USB-s dokkról, ami ilyet tudna...)? Talán csak a G5-nél jött be ez a funkció, de ott is limitek vannak, hogy mekkora teljesítmény a minimum amivel tud valamit kezdeni (90W talán...)

[ Szerkesztve ]

(#2124) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Szeretném bővíteni a laptopomat SSD terén.

HP 745 G3
Merre találok valami leírást a kompatibilis eszközökkel?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#2125) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Tapasztalatotok szerint a HP840 G4 milyen minőségű kijelzővel van szerelve?
Szemezek ezzel a típussal is, de elég rosszat írnak róla neten. Ti is ezt tapasztaljátok?

(#2126) vito555


vito555
tag

Sziasztok!
Hp 8570w hez keresek az egyenes töltő véghez 90 fokos adaptert.Nem találkozott valaki ilyesmivel? [link]
Létezhet gyári darab?
Előre is köszönöm a választ.
üdv:vito555

𝄢

(#2127) TRob1


TRob1
veterán

Sziasztok!
840 G3-nál ha lenyomok egy billentyűzetet a számsor illetve az alatta lévő betűsorból, 2 karakter jelenik meg, mindig pluszba vagy egy alatta vagy egy felette lévő (adott karakternél mindig ugyanaz, pl. i-nél a 8-as is)
Van valami ötlet, tanács?
Köszönettel.

¤ R'n'R ¤

(#2128) csixy válasza TRob1 (#2127) üzenetére


csixy
addikt

Nem lehet, hogy a billentyúzet bekötő szalagvezetékét kell megigazítani?
[link]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2129) TRob1 válasza csixy (#2128) üzenetére


TRob1
veterán

Sajnos az nem jött be. :(

¤ R'n'R ¤

(#2130) Lajos89


Lajos89
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni. Van egy HP EliteBook 8770w típusú gèpem.
Pontos hardver:
CPU: i7-3920xm
RAM: 32 Gb
VGA: Quadro K5000m
Dreamcolor kijelzővel

A napokban cseréltünk benne VGA-t. Egy Gtx 970m-re cseréltem le a régit. El is indult vele a gép, ad képet mindaddig amíg fel nem ismeri s kártyát. Ekkor sötét képernyőt ad. Külső monitorra ad képet és a kártya terhelhető. Egy Dell Precision M6800-as gépben teszteltük a VGA tökéletesen működik.
Olvastam az angol fórumokon, hogy a Dreamcolor kijelzőt nem nagyon szereti a Gtx 970m. Esetleg van valakinek ötlete, hogyan lehetne megoldani a problémát? Köszönöm

(#2131) zsolti75 válasza Lajos89 (#2130) üzenetére


zsolti75
senior tag

Volt 8570w-m 2013-2015 között, cserélgettem én is a gpu-kat.
A fő gond, hogy a dreamcolor kijelző LVDS csatlakozó felülettel bír, nem tudsz bele ujabb eDP-s kijelzőhöz készült kártyát beszerelni. A nvidia vonalon a Kepler kártyák voltak az utolsók amik készültek lvds és edp-s bios-al is. Vagy cseréled a kijelzőt kábellel együtt edp-re, vagy megbarátkozol a K5000-el.
Privát véleményem, hogy nem ér már annyit az a gép, hogy fejlesztgetni lenne érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#2132) Lajos89 válasza zsolti75 (#2131) üzenetére


Lajos89
csendes tag

Köszönöm. Elvileg pedig valahogy működnie kellene. Egyik kollégámnak ugyanilyen gépe van, neki sikerült egy gtx 980m-et belerakatnia. Majd még utánna járok a technikai részleteknek.

(#2133) Lajos89


Lajos89
csendes tag

Sikerült megcsinálni. Modolni kellett a BIOS-t, illetve valamiért Legacy-ba volt a gépen a Windows10. UEFI-be újra lett telepítve aztán már jó is lett.

(#2134) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Elitebook 8560p-ben kéne töltő csatlakozó aljzatot cseréltetnem.
Tudtok megbízható szervizt a 13-14-15-ik kerületekben?

Köszönöm.

(#2135) kj50


kj50
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos olyan gondom van, ha a billentyűzetet a helyére igazítom és a csavarokat becsavarom a HP 8440p szg. en akkor nem indul el, de amint a billentyűzet nincs rögzítve működik, valaki találkozott már ilyen hibával és mi a javításra megoldás. Ez lenne a kérdésem? Előre is köszönöm.

(#2136) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

öt éves, napi szinten hordozott és 8-10 órán át használt Thinkpad T470s notebookom utódját keresem. Az egyik jelölt a HP Elitebook 840 G9.
A Lenovo nagyon elszállt árazásban...
Pozitív, hogy a G9-ben már 16:10-es képarányú kijelző van, és a billentyűzet kiosztás is elfogadható.

Van itt valaki, aki használja már ezt a modellt? Meg úgy általában: van idegesítő tulajdonsága a HP notebook-oknak? 5-6 évig ezt is használnám munkára, így nem mindegy...

(#2137) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van egy Elitebook Folio 1040 G3-as laptop, amin egy ma reggeli Windows 10 frissítést követően (nem biztos, hogy a frissítés okozta, de furcsa egybeesés), nem működik a wifi.
Tegnap működött, használtuk.

A wifi adapter ki van kapcsolva és ha bekapcsolom, pár mp elteltével automatikusan kikapcsol.

- az eszközkezelőben látszólag minden rendben, a wifi adapter eltávolítása és újratelepítése nem segített.
- újraindítás nem segített.
- próbáltam volna a win frissítést visszavonni, de nem lehetséges, mert a rendszer szerint az utolsó 10 napban nem történt frissítés (miközben kiírja, hogy utoljára frissítve ma reggel).

Találkozott valamelyikőtök ilyen problémával?

Köszi előre is.

(#2138) PHM


PHM
addikt

Sziasztok!
HP Zbook17 5G-be kellene belső HDD keretet vennem.
Kicsi segítség kellene, mert még azt sem tudom, milyen kereső szavakat használjak.
A segítséget előre is köszönöm.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2139) Tibi74


Tibi74
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Adott egy Hp Elitebook 8760W laptop. Két HDD foglalattal. Most azt csinálta a gép, hogy a HDD2 foglaltban lévő merevlemezt a windows nem látja. Eddig mindkét merevlemez látszott.
Ha a HDD1 foglalatból átteszem a merevlemezt a HDD2 foglalatba, a rendszer indul. Tehát külön-külön a két foglalat megy, csak egyszerre nem kezeli a rendszer.
A BIOS-ba ugye csak azt érzékeli, hogy mindkét foglaltba van merevlemez (mert a BIOS.ba belépés után ki lehet választani, hogy melyik foglalatos merevlemezről induljon).
Sem a lemezkezelő, sem egyéb particiónáló program nem lát csak egy merevlemezt.
Hardveresen meghalt valami?
Köszönöm.

(#2140) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Gondolkozok egy HP ZBook 17 G1-es masinán, a 17,3-as képernyő és a 256 bites K3100M Quadro kártya miatt. Mik ezekkel a gépekkel a tapasztalatok?
CPU és GPU hőmérséklet terhelés alatt, hogyan boldogul vele az 1 ventillátor?
Precision M6600 és M4800-as után agyalok rajta, az M4800-ast 1:1-ben el tudnám cserélni egy ilyenre, de a videokártya decensebb teljesítményű jóval a K2100M-nél

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2141) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
EliteBook 8470p készülékkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja azt, hogy az akku álltában lemerül?
Ha használom, akkor 2-3 órát még bír, de ha a Windows-ból teljesen kilépve a notebookot teljesen kikapcsolom, akkor is lemerül. Milyen fogyasztó lehet még ilyenkor is aktív?
Üdv

gyulaszu

(#2142) PHM


PHM
addikt

Üdv!
HP Elitebook 8540P-vel kapcsolatos lenne a kérdésem.
Fel lehet erre a notebookra telepíteni a Win10-et?
Ha igen, érdemes próbálkozni Win10 tiszta telepítéssel, vagy Win7-ről
frissítsek inkább?
(Újratelepítés mindenképp kell.)
Köszönöm, ha segíteni tud valaki.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2143) gyulaszu válasza PHM (#2142) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én mindig friss Win10 telepítést csinálok és a Win7 matrica kódját adom meg aktiváláshoz. Eddig működött...
legutóbb 8471p-n...

gyulaszu

(#2144) PHM válasza gyulaszu (#2143) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm.
Azért aggódom, mert egyszer próbáltam a Win10-et, de nem indultak
a meghajtó programok valamiért.
Azóta letöltöttem a legfrissebb meghajtókat, s majd újra próbálkozok.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#2145) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezem....

HP 8570w-be jó a gtx 675M videókártya.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#2146) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Szerintetek egy HP Zbook Firefly 14 G8 esetén 16 Gb RAM mennyire vállalható? A konfigban lévő Quadro T500 videókártya ebből a memóriából veszi le a saját 4 Gb-os memóriáját is? Illetve az integrált, Intel IRIS Xe Graphics VGA mennyit vesz le magának? :R Túlzottan extra erőforrásigényű program nem lenne futtatva rajta, de hosszabb távra terveznék.

[ Szerkesztve ]

(#2147) Peczek


Peczek
aktív tag

Úgy nézem, ezeket 16 Gb-al forgalmazzák. Ha van benne még egy slot, akkor később még mindig vehetsz bele + 16-ot, ha csak egy slot van, akkor úgy is mindegy.
A T500 dedikált kártya, elvileg az nem vesz le a RAM-ból.

Azért 16 Gb elég sok mindenre elég, de ez persze függ attól, mire használod. Van olyan program, aminek semmi nem elég, de én Archicad-re (munka), Photoshopra (hobbi) elvagyok 8 Gb-al.

(#2148) BigBlackDog válasza Peczek (#2147) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ha jól látom, akkor a T500-al szerelt változatnál, 14-es méretben forrasztott memória van (2*8 Gb) és csak a T500 nélkülinél van foglalat.

(#2149) Peczek válasza BigBlackDog (#2148) üzenetére


Peczek
aktív tag

Hát igen, a régebbi Elitbook-okban is még volt SSD + HDD-nek hely, ezekben az újakban már csak 1 db. M.2-es SSD-nek van hely. Ha több RAM kell, vegyél 15-ös Zbookot, talán abban még van 2 slot a bővítéshez.

(#2150) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !
Elég nagy gondban vagyok. HP Zbook G2-be szeretnék venni az M2-es helyre SSD-t.
BIOS-t frissítettem, ahogy láttam youtube videon kettő bevágásos SATA kellene viszont 2260-as méretben. Átalakítóval próbáltam kisebbet, nem ismerte fel, nvme -ssdt a win telepítő látja, fel is rakja rá a windowst, DE nem bootol be róla.

Tudnátok pontos típust javasolni ? Nem akarom már magam felesleges költségekbe verni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.