Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#351) KiriK válasza kali (#350) üzenetére


KiriK
tag

Friss eredmény: hasonló :((
ImgBurnel is behalt, Power Calibration Area Error és Invalid Adress For Write kísérettel.
Napokban szerzek egy Verbatim korongot valahol.

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#352) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Asztali íróval megírt +r-es dvd-met szerettem volna tegnap átmásolni -r-esre.
Neroval próbálkoztam. Már az elején leállt, azt írta ki, hogy helyreállíthatatlan olvasási hiba.
Utána rögtön visszanéztem dvd-n, semmi különöset nem vettem észre: nem akadt, nem ugrott át részeket.
Mi lehet a gond?
Elképzelhető, hogy annak idején a dvd íróm vétett hibát, a lemez megy tönkre vagy a számítógépemben van a hiba?

(#353) IRON STORM válasza Henicica (#352) üzenetére


IRON STORM
őstag

ImgBurn-el próbáltad felmásolni a vinyóra majd onnan kiírni?
Milyen íród vagy olvasód van?

Csak a TDi!

(#354) Henicica


Henicica
tag

Nero6-tal próbáltam felmásolni és LG asztali íróval lett készítve a lemez.
Az a gond, hogy már eleve fel sem másolja a gépre.

(#355) IRON STORM válasza Henicica (#354) üzenetére


IRON STORM
őstag

Máshol nem tudod beolvastatni a lemezt? Azért kérdeztem milyen íród van, mert nagyjából tudható mennyire olvas jól vagy rosszul az adott író.

Csak a TDi!

(#356) Henicica


Henicica
tag

Nem tudom mit tehetnék. Egyébként gyanítom, hogy tönkre fog menni az íróm, mert ma nagyon csúnya hangok jöttek belőle ( zúgott, kattogott ).
Ez a lemez viszont, amit nem másol át a gép sem kb. fél éve lett csinálva, akkor még semmi baja nem volt.

(#357) kaldvi


kaldvi
csendes tag

Win újratelepítés után se tudok sima dvd-t írni csak rw-t, a simára azt írja pma frissítéshiba, dao lezárás nem hajtható végre.
A cuccok meg csak gyűlnek a vinyón... :(

[ Szerkesztve ]

(#358) fradi81 válasza kaldvi (#357) üzenetére


fradi81
veterán

Poénból még próbáld ki a cd burner xp-t ha gondolod letöltés

moto g72, Ninebot d28e

(#359) ditta01


ditta01
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék, kérni dvd írással kapcsolatban. Nero 7 Premium, és ezen belül a Nero expresst szoktam használni, de most valamilyen okból nem tudom kiírni a filmet és ezt a hiba üzenetet írja ki, ha rákattintok az Add/Hozzáad gombra:
"The following file/folder cannot be accessed from the specified path:
C:/Documents and Settings/stb..."
Más filmekkel nincs ilyen baj, vajon most mi lehet? A film amit ki szeretnék írni avi. divx formátumú.

(#360) ditta01


ditta01
csendes tag

Sikerült :DD Rájöttem mivolt a hiba!! :D

(#361) kaldvi válasza fradi81 (#358) üzenetére


kaldvi
csendes tag

az meg leáll 20%-nál

(#362) kaldvi válasza kaldvi (#361) üzenetére


kaldvi
csendes tag

vki segítsen már :O

(#363) vbbb


vbbb
őstag

Hi!

A melós gépem picit 'megcicult'. Ha lemezt akarok írni bármilyen programmal elrontja vagy 4X sebesség helyett 1,4X-en írja miközben a CPU-t lefoglalja maximálisan.
Hardver hibát kizártam egy live CD segítségével, már minden utóbbi időben feltelepített programot levettem, takarítottam és a drivereket is frissítettem. Az írót is átraktam másik kábelre, jumpereltem is ide-oda...még tápegységet is cseréltem. Valószínűleg egy Windows reinstall-frissítés segítene, de ha lehetne elkerülném ezt.

Más:
Tud valaki olyan korrekt ingyenes DVD író progit ahol lehet választani UDF (1.02-2.60) módot írás előtt? (ImgBurn-ön kívül.)

köszi

(#364) fradi81 válasza vbbb (#363) üzenetére


fradi81
veterán

[OFF]Tud valaki egy olyan magyar oldalt, ahol minden le van írva részletesen ami cd-dvd írással kapcsolatos?

Ilyenek hogy sao tao dao udf iso9660 stb...[/OFF]

ImgBurnnel mindent meg lehet csinálni ami írás?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#365) vbbb válasza fradi81 (#364) üzenetére


vbbb
őstag

Attól függ mit akarsz írni.

Többek között Image CD/DVD lemezképfájlok mentésére/másolására és mappák/fájlok kiírására szolgál rengeteg beállítási lehetőséggel...de teszem azt egy audio CD-t mp3-ból nem kódol vissza neked.

Itt van pár ingyenes író programról teszt. (2 oldalas)

Én ilyen leírást tudok neked:

Gyakran Ismételt Kérdések (és válaszok) a DVD-ről

[ Szerkesztve ]

(#366) vbbb válasza fradi81 (#364) üzenetére


vbbb
őstag

(#367) fradi81 válasza vbbb (#366) üzenetére


fradi81
veterán

kösz az olvasnivalót :)

moto g72, Ninebot d28e

(#368) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Miért dob ki mindig SCSI hibával a nero? :F

[ Szerkesztve ]

(#369) fradi81 válasza Vasinger! (#368) üzenetére


fradi81
veterán

hi

Ez a hiba csak úgy előjött, vagy mindig is ilyen volt nálad a néró? Más programmal is ez van?

moto g72, Ninebot d28e

(#370) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok! Pio DVR-110-em van 1.22-es firmware-rel.
Nero 6,7,8-ban, SP2 és SP3 alatt is a következő a problémám:
ha audio cd-t írok neroval, 5%-ig jut el az írás, amikor elkezdené használni az íro pufferét, megáll az írás. Imgburn rendesen kiír minden képfilet, sőt, másik íróval tudok audiot is írni, a nero viszont valami miatt az utóbbi időben ezt csinálja...
Valakinek 5let esetleg? Köszönöm

(#371) vbbb válasza xmotion (#370) üzenetére


vbbb
őstag

Uninstall, Install....ez egyébként valami plugin problémának tűnik nekem. Ha van fent valami más kódekpakk csomag azt szedd le.

(#372) xmotion válasza vbbb (#371) üzenetére


xmotion
csendes tag

Szia, köszi a választ. Nem tettem fel semmi extra plugint. Régen működött, semmi extrát nem csináltam, az audiot nem akarja írni (8. valahányas volt fent). Feltettem egy régi 6ost, avval se. Új win install, csak a szükséges drivereket tettem fel, 6.6.1.15 Nero fel, íráskor újra ez a hiba. Cseréltem már 80 eres kábelt is... hiába...

(#373) laci088


laci088
csendes tag

Üdv.

Pioneer DVR-115DBK DVD-RW-m van külsős rack-ben használom és mostanában írás közben elég gyakran előjön az a hiba: írásközben RESET tötént és megáll az írás. Kipróbáltam már több Nero-t és más progikat de semmi változást nem tapasztaltam. Ha valaki tud valami megoldást azt előre is köszönöm.

(#374) attrax


attrax
aktív tag

Sztok,az én becses PIO DVR-110D-m is feladta úgy tűnik.DVD/CD-t megír de utána már nem olvassa be.Verbatimot írt/olvasott idáig gond nélkül.Ashampoval írok.
Most már semmiféle verbát nem olvas be de minegyikkel vacakol.Meghalt volna a z írófej????
valaki?Ja és sec/slaveben van.

Unterschreiben

(#375) vbbb válasza xmotion (#372) üzenetére


vbbb
őstag

Az érdekes lenne, ha a hardver hibásodásából kifolyólag csak az audió lemezeket nem tudja megírni csak a Nero.
Próbáld már ki egy RW-CD-re, hogy wav-ból írod vissza audio-ba akkor is rontja-e?
Több fajta lemezzel is kipróbáltad? Ezeket végigtúráztad?

Olvasgattam a neten, és ott is film nézéshez felrakott codecs csomagok (k-lite, ace...stb.) eltávolítását javasolják ha van. Ja és a 7-esben gyárilag volt ilyen hiba. Én most szoktam le a Neroról, szerintem lassú és túl sok sallang van benne..ráadásul fizetésős és nem probléma mentes a használata..a mérete meg egy vicc.
Ha van más alternatíva ami még működik is, miért nem azt használod? ImgBurn, BurnAware Free, Infra Recorder, Ashampoo Burning Studio 6 Free, StarBurn Free...nagyon sok jó (jobb) író szoftver van amivel nincsenek problémák!

[ Szerkesztve ]

(#376) vbbb válasza attrax (#374) üzenetére


vbbb
őstag

Másik író/olvasó tudja kezelni a lemezt?

(#377) xmotion válasza vbbb (#375) üzenetére


xmotion
csendes tag

Köszi, okés, majd megpróbálom a wavos dolgot is. Igen, ami rám vonatkozik, a legtöbbet már kipróbáltam. A legnagyobb gond viszont tényleg az, hogy úgy tűnik csak audio cd-nél hibázik. Ráadásul nem is azt írja ki, hogy hibás kodek miatt, csak a device buffer inaktív marad, aztán ahogy a szoftveres underrun buffer elfogy, le is áll.
Audio lemeznek verbát írok, 50es csomag, az elejét még az asztali is megírta, elrontott aztán több, mint 10 lemezt, de a laptopon ugyanazt simán megírja...
Nem kéne nero, de még nem találtam meg azt az ingyenes szoftvert, ami ki tudja írni a számcímeket, meg lehet vele mix cd-t is írni...
Túl sok a bajom? :)

(#378) vbbb válasza xmotion (#377) üzenetére


vbbb
őstag

BurnAware Free tud CD Text-et, milyen mix CD-re gondoltál?

(#379) xmotion válasza vbbb (#378) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hát az is jó lenne, ha tudná a cue alapján egy darab mp3-ból, illetve ha darabolva vannak az mp3-ak...

(#380) attrax válasza vbbb (#376) üzenetére


attrax
aktív tag

Hát ja persze egyből betettem 2 másik dvd íróba és azok mind kezelték a lemezt de láss csodát most beraktam a (tegnap az istennek fel nem ismerem) lemezt és egyből pörög.
Lehet,hogy az éjszakára teljesen leáramtalanított gép hatásos volt?Ki látott ilyet? :U :U :C
szal most hasít.Közben már rendeltem másikat :W

Unterschreiben

(#381) vbbb válasza xmotion (#379) üzenetére


vbbb
őstag

ImgBurn tökéletesen visszaírja CUE alapján mp3-ból az audio-t! :K

(#382) vbbb válasza attrax (#380) üzenetére


vbbb
őstag

x-aktás ügy :)

(#383) xmotion válasza vbbb (#381) üzenetére


xmotion
csendes tag

Na igen, csak az audiót nem ír. :) Arra egyébként az Easy CD-DA Extractort használtam. Nagyon jó... Most majd megpróbálom azt amit Te javasoltál.
Ja, a témámhoz még annyit, hogy egy hete kipróbáltam az Infra Recordert, hiba nélkül megírta az audiot... Csak nem tudott (számok közti) szünet nélkül írni mp3at...

(#384) vbbb válasza xmotion (#383) üzenetére


vbbb
őstag

Amit már korábban is írtam BurnAware Free ezt is tudja "Ne legyen szünet a számok között" (CD/Audio/F10 billentyű...) :K
Szerintem még mindig legjobb ingyenes pörkölő felhasználói szinten...sőt. :R
Használat előtt érdemes még egy F7-et is nyomni, hogy kérje a sebesség beállítást írás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#385) xmotion válasza vbbb (#384) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hmm.. leszedtem a BurnAware-t. Hibaüzenetnek ezt írja ki:
Audió CD - BurnAware Free [2009.02.25.]
H: PIONEER DVD-RW DVR-110 1.22

[15:42:46] Összeállítás előkészítése
[15:43:17] Sáv lezárása
[15:43:32] Az írás nem sikerült (The device is busy.)
[15:43:32] Teljes idő: 00:44

Beolvasva a lemezt, látja, hogy 12 track-nek kéne lenni, de ugye nincs... :S
5let?

szerk: még egy hiba, amit még nem említettem. Ha frissíteném a firmware-t a hivatalos pio oldalról levadászott új firmware-rel, akkor "object not found" hibaüzenettel tér vissza.
Két sata vinyó, és ez az 1 ide eszköz van csatlakoztatva...
Régen az 1.22 extreme (módosított) firmware-t raktam fel...

[ Szerkesztve ]

(#386) vbbb válasza xmotion (#385) üzenetére


vbbb
őstag

Az 'object not found' gondolom azt jelenti, hogy vagy nem találja az írót ill. nem az ő firmware-t szedted le hozzá. Nem tudom mennyire kutyulta meg a módosított frissítés az íródat, lehet az tett be neki. Lehet már csak moddolt menne rá a frissebből...de amúgy ezt próbáltad?

Az íród nem Cable Select-en van Jumper-olva ugye? Lehetőleg rakd Master-re.

(#387) xmotion válasza vbbb (#386) üzenetére


xmotion
csendes tag

Igen, az instrukciókat olvastam, masteren van. Viszont megtaláltam új új moddolt firmwaret, feltettem, egy reset után kipróbálom az írást is...

(#388) xmotion válasza xmotion (#387) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hát kinyúlok. 1.41-es firmware. Wavba is kitömörítve. Semmi. Device is busy felirat, mikor a BurnAware-ben a szimulációt próbálom...

"Audió CD - BurnAware Free [2009.02.25.]
G: PIONEER DVD-RW DVR-110 1.41

[20:54:57] Összeállítás előkészítése
[20:55:13] Sáv lezárása
[20:55:22] A szimulációs folyamat sikertelen (The device is busy.)
[20:55:22] Teljes idő: 00:23"

(#389) vbbb válasza xmotion (#388) üzenetére


vbbb
őstag

Azt nézted már eszközkezelőben (IDE ATA/ATAPI vezérlők - Elsődleges IDE csatorna, Másodlagos IDE csatorna, Jelenlegi átviteli módnál mondjuk), hogy nem váltott-e véletlenül DMA-ból PIO-ba?

(#390) xmotion válasza vbbb (#389) üzenetére


xmotion
csendes tag

Azt hiszem csak az elsődlegesnél van, de ott nem váltott át... :S

(#391) vbbb válasza xmotion (#390) üzenetére


vbbb
őstag

Egy másik gépben ki kéne próbálni a meghajtódat, vagy a tiedben egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#392) xmotion válasza vbbb (#391) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hát igen, ezt próbálom szervezni. Csak lassan már mindenkinek laptopja van :))

(#393) vbbb válasza xmotion (#392) üzenetére


vbbb
őstag

Sok sikert! :)

(#394) kispista92


kispista92
csendes tag

csá.
lenne 1 problémám.
van 1 7.29gb-s xbox360-as játék amit ki akartam írni dl-es dvd-re letöltöttem a deep brunert ki is írta rá de se a gép nem ismeri fel se az xbox. mi lehet a hiba??

(#395) IRON STORM válasza kispista92 (#394) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elsődleges probléma az, hogy a warez tiltott a fórumon. A hozzászólásod pedig erősen közelít ahhoz. Ha van is ilyen kérdésed privátban tedd fel.

Csak a TDi!

(#396) vbbb válasza kispista92 (#394) üzenetére


vbbb
őstag

Ez nem az a hely....

(#397) xmotion válasza vbbb (#393) üzenetére


xmotion
csendes tag

Na, hát végre összejött a drive csere. Sikerült egy DVR-110D-t szereznem (amilyen a sajátom is). Sajnos a probléma továbbra is fent áll... Feltöltöttem a Nero-s log file-t ide, hátha ebből kitalálsz valamit, mert nekem már tényleg nincs semmi 5letem...

(#398) vbbb válasza xmotion (#397) üzenetére


vbbb
őstag

Check supported media : Disabled (0)

File>Preferences>General' in Nero Burning ROM

A beállításoknál elvileg vissza lehet kapcsolni. (Ha ez a baja.)

Egyébként .cue fájl segítségével akartál mp3-at kiírni? Neroval nekem még sose sikerült. :)
Símán csak belehúzod az mp3-at úgy sem megy az audio?
De a te régi íród ki lett próbálva másik gépben? Illetve amit most vettél az máshol jó volt?
Milyen konfigurációd van? Ki kéne töltened az adatlapodat! Milyen oprendszeren írsz? Nem ártana újraraknod az egész gépet. 8x-osan írod az audiokat? Próbáld ki, hogy eltávolítod a meghajtót (lehúzod) majd bekapcsolod a gépet, leállítod és visszadugod. (esetleg most a kábel másik csatlakozójára, de akkor jumperold is át SLAVE/MASTER) A szalag kábelt is lehúzhatod meg visszadughatod, ha van másik IDE port akkor dugd mosd arra.

Ha esetleg tettél fel Straforce Nightmare, BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD, Daemon...stb. programokat, akkor ezeket uninstalláld és próbáld úgy. Csak egy íróprogram legyen fent, ne cserélgesd őket.

(#399) xmotion válasza vbbb (#398) üzenetére


xmotion
csendes tag

Szia!
Adatlap frissítve.
Nem, nem cue volt. Azt én se tudtam vele kiírni :)
Simán behúztam, de nem ment. Próbáltam mp3-at, wav-ot is.
Az én driveom másik gépben nem próbáltam, a kölcsön Pio jól szuperált haver gépében, szóval gondoltam, hogy ha nem működik nálam, akkor biztos nem az én írómmal van a gond, hanem mással.
Az oprendszer jelenleg XP SP3, ez már újratelepített, mivel az előző SP2-vel kezdte el nem megírni a lemezeket. Két sata vinyó van gépben, nemrég lecseréltem azt az egy ide kábelt, ami a masterre jumperelt frissített firmware-t tartalmazó íróhoz kapcsolódik.
Amúgy 6xosan írtam a lemezeket, az új firmware 10x-es minimumot tesz lehetővé, szóval így most a legalacsonyabban.
Ami még érdekes, hogy amikor szimulációs üzemben indítom az írást, akkor az underrun buffert simán be tudja tölteni, de a tényleges írásnál szürke marad, nem vált át kékre a status bar... Virtuális meghajtók közül csak a daemon van fent most jelenleg.
Amúgy legutóbb csak a szűz xp volt fent illetve a neró, de ezt hülyeséget produkálta akkor is... :O
Ma kipróbálom secondary masteren, meg lehet felrakom újra a windowst megint. Ki tudja, sok minden másra már nem tudok gondolni... Lehet ki kéne méretni az alaplapot?

(#400) vbbb válasza xmotion (#399) üzenetére


vbbb
őstag

nForce 4-es alaplap...hájjájj. Nekem is az volt, elég sok bajom is volt vele.

4. Ha Nvidia Nforce-os alaplapod van és tettél fel alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen inkább azzal, amit az XP magától tenne fel!

7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, szigorúan eltávolítandó, amíg nem jössz rá a hiba forrására! A hibakeresés idejére csak a Decrypter, ImgBurn maradjon, melljük a legújabb Nerot (ne az ultra, ne az enterprise, hanem a sima Premium demó változatát, ami le lehet tölteni a hivatalos oldalról) tedd fel, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó!). Három-négy évvel ezelőtti CD/DVD-író programok telepítése erősen kerülendő, egyrészt nem fogják rendesen felismerni az új íródat, másrészt hanyattvághatják az XP-t!

9. Az XP sajá, beépített CD-író szolgáltatását is kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan, bár ritkán okoz gondot, cserébe használhatatlan.

:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.