Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#451) $p@rr0w válasza kali (#450) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Philips, médiakódot hol nézzek? Nem próbáltam 6x, 8x sebességgel, az előző kilenc viszont jó lett, ezzel az íróval, de volt egy táp csere, most átkötővel van bekötve, nem hinném h ez lenne a gond, illetve az oprendszer is cserélve lett azóta Win7-re. Nero 8.3.7.1 nem tudom ez mennyire stabil, melyik Nerot érdemes használni? Bár most leszedtem egy CDburner XP-t.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#452) kali válasza $p@rr0w (#451) üzenetére


kali
legenda

én az xp, vista és win 7 alatt is a nero 8.3.6.0 verziót használom, kifogástalanul működik!
a nero infotool kiírja neked a lemez médiakódját/gyártókódját a lemez fülön!
philips lemez esetében nagy lehet a szórás mid - és ezzel együtt minőség - szempontjából; ritek, cmc, mbi, infomedia, ricoh...stb.

(#453) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#454) kali válasza $p@rr0w (#453) üzenetére


kali
legenda

ja, ez problémás lemez; haver anno vett nagyon olcsón nagyobb tételben, aztán dobálta vissza neki az írója (dvr-115d) rendesen, egyedül 4x sebesség mellett írt meg neki néhányat aránylag jól! srác kiakadt, nekem ajándékozta a sok lemezt, és nekem a matshita és az lg notis írók mindet hiba nélkül megírták - igaz, én is csak 4x sebesség mellett írtam!
próbáld lassan megírni, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#455) $p@rr0w válasza kali (#454) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nekem 10 volt abból 8 jó lett 16x-osan. :D

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#456) kali válasza $p@rr0w (#455) üzenetére


kali
legenda

már ha valóban 16x sebesség mellett írta az íród - és nem csak látszólag -, és ha tényleg jó lett - nem csak megírta valahogy... :)

[ Szerkesztve ]

(#457) $p@rr0w válasza kali (#456) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Minőséget mivel ellenőrizzem? Az időtartam alapján 16x-osan kellett hogy írja.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#458) kali válasza $p@rr0w (#457) üzenetére


kali
legenda

minőségi ellenőrzésre akalmas optikai meghajtó hiányában elég az is, ha minden olvasó/meghajtó szépen olvassa lemezt, esetleg egy benchmark...

(#459) $p@rr0w válasza kali (#458) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Oké, és melyik a megbízható benchmark?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#460) kali válasza $p@rr0w (#459) üzenetére


kali
legenda

például; nero discspeed -> benchmark

(#461) $p@rr0w válasza kali (#460) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Okés, köszönöm hogy válaszoltál a kérdéseimre.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#462) Met válasza Met (#413) üzenetére


Met
nagyúr

Rossz volt az író, cserélték egy 116D-re
Ami eladó :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#463) zsopu


zsopu
tag

Van egy Samsung dvd íróm, és amikor a tálcát kinyomom a dvd tovább pörög, majd megáll.
Mi lehet a gondja?
A firmware frissítés nem segített rajta.

(#464) pityeszka


pityeszka
őstag

Hali.

Van egy Pio 110D íróm aszem korábban ez volt.111l-re van frissítve az fw mióta megvettem,de nem írja a DL-lemezeket.Folyamatosan rontja el mindet.Tudtok másik fw-t esetleg hátha megjavúlna?.

üdv

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#465) IRON STORM válasza pityeszka (#464) üzenetére


IRON STORM
őstag

110D író 111L-re flashelve :F Valamit elírtál.
Milyen DL lemezre próbálsz írni?

Csak a TDi!

(#466) pityeszka válasza IRON STORM (#465) üzenetére


pityeszka
őstag

Mmm,lehet 112D,nem emléxem pontosan.Noname-s lemez.Lehet veszek holnap egy boltit,rászánom azt az 500ft-ot.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#467) IRON STORM válasza pityeszka (#466) üzenetére


IRON STORM
őstag

Kizárólag Verbatim vagy Ricoh DL lemezt vegyél.

Csak a TDi!

(#468) plexi


plexi
tag

Heló! Olyan kérdésem lenne a DVD formátummal kapcsolatba, hogy : miért van az, hogy ha van egy csomó VOB file és beteszem lejátszóba, akkor minden file-nál újra kezdi a számlázást. Szóval már a filmből 1 óránál tartok kb de mondjuk x-ed -ik file és 3 percet ír... Ezt hogy lehet orvoslni (ha lehet) vagy mi az oka.. Választ előre thx :)

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#469) IRON STORM válasza plexi (#468) üzenetére


IRON STORM
őstag

A vob fájl tulajdonképpen mpeg2 stream+ valamilyen hangsávot tartalmaz.( ac3, dts stb)
Ha ezek a fájlok teljesen különállóak, és nem dvd struktúrában vannak felírva akkor külön is kezeli a lejátszó őket.

Csak a TDi!

(#470) plexi válasza IRON STORM (#469) üzenetére


plexi
tag

Lehet vele vlmit csinálni? Ha kiírom DVDre utána jó lesz? Választ köszönöm :)

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#471) IRON STORM válasza plexi (#470) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha csak a vobok vannak akkor nem sok értelme van.
Ifoedittel kellene próbálkoznod. Létrehozni a többi fájlt ami szükséges a dvd szerkezethez.

Csak a TDi!

(#472) mixi002


mixi002
csendes tag

Vettem egy dvd irot Asus DRW-24B1LT (sata) es az a gond vele hogy ha adato irok(avi-t) akkor érvénytelen blokkcím üzenetet ir es leáll az irás , mi lehet a gond???????volt már olyan is hogy megirta rendesen a lemezt de ritkán, a többi formátummal nincs gond...

(#473) Hetkó


Hetkó
csendes tag

Helló Mindenkine!
Olyan kérdésem van hogy van egy Asus DRW-2014S1-es tipusú dvd-é íróm megírok egy filmet és egyszer kétszer lejátsza az asztali lejátszó aztán meg elkezd akadozni meg minden baja van de van amelyiket lese játsza a Dvd-é TDK Dvd-r.
Ha valakinek volna valamien ötlete szívesen fogadnám:D:D
Köszi előre is!!:D

Dr.

(#474) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Hello mindenki! Valaki segítsen pls! Dvd írásnál (Pioneer 212-D) ezt a hibát kapom mielőtt elkezdené írni a dvd-t! Valamikor csak azt, hogy nem lehet írni az eszközre! valamikor meg ezt: http://kepfeltoltes.hu/view/091119/1063120530N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
1. Philips és TDK dvd-t írtam vele tökéletesen
2. RW-t szó nélkül megírja
3. Másik íróval is ugyan ez
4. Firmware a legújabb
5. A LÉNYYEG: Egyszer jó, egyszer nem! Szóval író és író progi hiba 99%-ban kizárva szerintem!

Valami ötlet valakinek?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#475) somacsek01


somacsek01
csendes tag

Sziasztok. A bigtorrentről letöltöttem pár filmet a gépemre, ezeket Dvd-re kiírtam. Ashampoo-val volt amelyiket mappaként és volt amelyiket videóként. A problémám a következő: Megtudom nézni a gépemen és a fiam neve nincs dvd lejátszóján ami a pizzát is lejátsza, Az én házimozim ami Dvix-es és állítólag full az nem játsza le. Mi lehet a probléma???? Mezei nyelven írjatok kezdővagyok! Köszi

(#476) Magnum89


Magnum89
csendes tag

Helósztok
Nekem van egy (Pioneer 216)-om. Nos az vele a problémám hogy kb egy 1-2 hete egyre sürüben nem akar kijönni a meghalytó,hiába nyomogatom a gombot .Mostanra már ott tarok hogy egyáltalán nem jön ki.
Valaki tudna rá orvosságot?
köszönöm

Asus m4a78 amd770 (HD Realtek Audió 7.1)---Amd athlon64 7750×2 2700 Mhz-Geforce gts 250 512 asus dark kinght 740 Mhz---2 × 2gb kingmax 800mhz---Pioneer 216---Samsung 640gb 16 mb---Chieftec 500w

(#477) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Pioneer DVR-216L íróm (eredetileg D verzió, csak 1.09-es L firmware-vel). Eddig jól működött mindenféle lemezzel, amit kapott. Most vettem egy 100-as kiszerelésű Verbatim hengert, és ott tartok, hogy jó, ha a felét sikerül is megírni (pedig írtam már vele ilyen lemezeket).
Először a legfrissebb Nero-val álltam neki irkálni, és kb. minden második lemezt elhajított, általában a lezárás során, vagy a legvége felé.
Most váltottam IMGBurn-re, és ez eddig 3-at is megírt, a 4.-et pedig ez is elhajította. De az első 3-nál is voltak a naplóablakban sárga ikonos hibák és figyelmeztetések, csak automatikus újrapróbálással, és egy cache szinkronizálás után továbblépett rajtuk, és olvasható lett a lemez. Most a 4. viszont 93%-nál állt le, és az a hibaüzenet, hogy incompatible format.
A sebességet Nero-ban 8x-re, IMGBurn-ben AWS-re állítottam, de be van kapcsolva az optimal write speed mód, így ~7,8x-es sebességgel írt, mint úgy általában a 16+os lemezeket szokta.
Nyári kánikulában is működött régen, és most nem csak hidegebb van, de közvetlen huzatot is kap egy 12-es ventilátortól az alatta lévő winyók miatt, úgyhogy túlmelegedésre sem gyanakszom. (Ahogy sorban irkálok egymás után több lemezt...)

Tipp?

Szerk: Most jut eszembe. Ami talán azóta változott, hogy legutóbb DVD-t írtam (pár hónapja), az egy alaplapi BIOS frissítés volt. Ebben már frissebb RAID BIOS van (ráadásul béta), és mivel RAID módban van a ICH9 vezérlő, ez kezeli az összes SATA-s meghajtót. Lehet amiatt? Bár nem érzem úgy, hogy köze lenne ehhez, van, hogy megírja a lemezt, és olvasható is lesz. Ha ezzel lenne gond, akkor inkább vagy működne, vagy sem, de nem random egymás után dobálna el lemezeket, aztán írná ki ugyan azt az összeállítást egy másikra hibátlanul...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#478) janos666 válasza janos666 (#477) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most legutóbb pedig mindenféle figyelmeztetés nélkül futott végig ugyan annak a filelistának az írása, amivel az előző lemezt végleg kiköpte az IMGBurn-el.
Minden lemez ugyan abból a gyári csomagolású Verbatim hengerből jön, és ránézésre nincs bajuk (egyenetlen felület, foltosodás, ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#479) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Átdugtam az írót a RAID módban működő ICH9-ről a szintén integrált, de IDE módba állított Realtek SATA vezérlőre.
A kórkép ugyan az: Elindul az írás, hamar felfut ~7,8x-es sebességre, azt tartja is stabilan, de néha szó szerint megáll, mintha csak kiürült volna a cache (de a software-es és hardware-es cache is tele van). Aztán általában továbbjut, és lezárja a DVD-t visszaolvashatóan, de néha teljesen félbeszakad, és kihajítja a lemezt még az írás vége előtt, illetve ha tovább is lép, egy visszaellenőrzés során lesznek rajta olvashatatlan szektorok (%-osan épp ott, ahol megállt gondolkodni).

Vegyek egy új írót? :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#480) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok!nagyon zöldfülű vagyok PC-t tekintve!
Remélem tud valaki segíteni! :)

filmeket írtam ki dvd lemezre,de nem tökéletes a minőség,leginkább esti,azaz sötét jeleneteknél,a nappali fényes jeleneteknél semmi gond,csak az estinél,halvány foltok kockák jelennek meg,és ez elég zavaró,convertxtoDVD progit használok,mivel nem divxes a lejátszóm,és ezért muszáj átkonvertálnom,jó ez a progi nagyon!biztos van olyan opció amellyel jobbá tudom tenni a film minőségét,amikor gépen nézem semmi gond nincs,tökéletes a minőség.

Leírom az opcikókat,amiket be lehet állítani filírás előtt!

van olyan opció,hogy videószabvány nekem ilyenre van állítva:
Pal(Europa)

Van olyan,hogy DVD felbontás:Automatikus(bejövő felbontástól függően)arra van állítva

És van egy olyan utolsó opció,hogy TV képernyő,ami szintén automatikusra van állítva nekem,ezekkel a beállításokkal írom ki a filmeket,kéne lehet változtatni??
Remélem tud segíteni bárki:(

(#481) Alex91 válasza sixpack89 (#480) üzenetére


Alex91
félisten

Divx mar csak ilyen... Altalaban sotet reszeken kockasodik. Xarbol meg ugye nem lehet varat epiteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#482) ANT válasza sixpack89 (#480) üzenetére


ANT
őstag

Ha már minőségi divx-et akarsz, akkor szvsz nem ezt a progit kéne használnod, hanem a GordianKnot-ot. (Ami tul.képpen a Virtualdub-ot használja konvertálásnál.) Mondjuk kicsit több beállítani való van benne, de megéri a többletmunka.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#483) Alex91 válasza ANT (#482) üzenetére


Alex91
félisten

O nem divx-et akar, hanem divx-bol dvd-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#484) sixpack89 válasza Alex91 (#483) üzenetére


sixpack89
tag

Pontosan!
Nem divxes a lejátszóm,ezért használok convertytoDVD progit

(#485) sixpack89


sixpack89
tag

*convertxtoDVD

(#486) sixpack89 válasza Alex91 (#481) üzenetére


sixpack89
tag

És van erre valami megoldás,már mint csomó haverom netről szed le filmet,azokat kiírják,csomószor kölcsön adták már a filmeket,és semmi olyan gond nincs,mint amiket én írtam szép fényes kép minőség szuper! mi a főgond,csakhogy tudjam hol induljak el. :(

(#487) Alex91 válasza sixpack89 (#486) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor haverokat kellene megkerdezni, hogy ok hogyan csinaljak! :)

(De lehet, hogy ok DVD-t szednek le, es nem divx-et...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#488) sixpack89 válasza Alex91 (#487) üzenetére


sixpack89
tag

Átkonvertálja a divx fájlt DVD fájllá szóval nem hiszem,hogy ez a gond,semmi hang hiba,semmi akadozás,csak ez a szemcsédes,ami elég zavaró :((

(#489) sixpack89


sixpack89
tag

beállítottam ezt azt a progi opciójánál,szinte mindent a legmagasabb minőségre állítottam,hátha így már jobb lesz:)

(#490) janos666 válasza sixpack89 (#480) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg esetleg a Noro Vision-el konvertálni, én egyszer már használtam, és egész jó eredményt adott. Persze a forrástól (jelen esetben a Divx anyag) csak rosszabb vagy szemre azonos lehet (,mert mindkettő veszteséggel járó tömörítés).
Vagy igen, tölts le inkább DVD-R releaseket Divx-ek helyett, azzal mindenképp jobban jársz kényelemben és minőségben is. Vagy kösd a TV-t a gépre...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#491) sixpack89


sixpack89
tag

Semmi változás:(
Beállítottam az opcióknál mindent a legfinomabbra,legmagasabb minőségre,de hiába:(
Közben egy másik fórumon többen azt kérdezték,hogy miért nem töltöm le DVD-r formátumban?elég egyszerű a válasz,mert csak Xvideóként vannak fenn azok a filmek,amik nekem kellenek az íráshoz:(
Valaki azt is javasolta,hogy miért nem töltöm le nagyobb felbontással?azt meg hogyan kell,nem értem.
Semmi más probléma nincs ezzel kapcsolatosan,a hang hatások satöbbi,mind nagyon szép a tévén,csak mondom ez,hogy a pixelek látszódnak az esti jeleneteknél zavaró.

(#492) Alex91 válasza sixpack89 (#491) üzenetére


Alex91
félisten

Elaruljam, a DivX-nel nalam is latszodik :) Meg masnal is. Mar mondtam, xarbol nem fogsz varat epiteni. Vagy marad ez, vagy DVD formatumban toltesz. (Vagy HD-ben, az meg mindig jobb, bar lattam mar ott is kockasodast...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#493) sixpack89


sixpack89
tag

Marad ez!:)
Kb 50 filmet kéne kiírnom,de DVD,VAGY HD változatban sehol sem találom azokat a filmeket,amik kellenének mindegyik xvideoként van fenn oldalakon.

(#494) ANT válasza Alex91 (#483) üzenetére


ANT
őstag

Na ja, ezt csúnyán benéztem! :W
#492: "Mar mondtam, xarbol nem fogsz varat epiteni."
Főleg ha valami agyontömörített 700MB-os forrásról van szó. Egyébként én az ilyen irányú konvertálást (avi--->DVD) alapból értelmetlennek tartom.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#495) sixpack89


sixpack89
tag

Nem azt mondom,hogy nézhetetlen,csak van egy csomó olyan filmem,aminél a sötét esti jeleneteknél van a csattanó,a legjobb rész,és így nem olyan jó filmeket nézni,nagy nehezen szereztem meg innen-onnan erre szart sem érek vele,pénzt meg nem fogok kidobni eredeti filmekre.:(
Ez van,azért köszönöm mindenkinek,aki próbált segíteni!üdv :)

(#496) sixpack89


sixpack89
tag

üdv megint!
Találtam egy oldalt,ahol letudok letölteni DVD-r formátumban filmeket,persze a "kívánság listámon" szereplő összes filmet nem tudom megszerezni,ha szerencsém lesz megtalálom őket valahol.
Amit szeretnék kérdezni,hogy nekem nem csak 700 megás tömörített kaki filmjeim vannak,hanem van olyan csomó,ami 1,36-2,8 gigásak,és ha ezeket kiírom lemezre(konvertálás után persze)akkor is lesznek majd kockák és pixelek a képernyőn?

(#497) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy saját felvett műsort (PL:egy ünnepélyt) amit frankón meg szerkesztek dvdbe, hogy tudnám úgy ki írni, hogy kapásból ne lehessen le másolni.
Tudom hogy a teljes védelem lehetetlen de legalább kicsit megnehezíteni a másolást ,főleg asztali DVD lejátszón lenne lejátszva a műsor.A közönség főleg idősebb korosztály de azért egy lemezt simán ők is képesek lemásolni (nem akarom őket le nézni )de pontosan ismerem akiknek szánnám az anyagot , nem hiszem hogy időt fordítanának a probléma megoldására,inkább szólnának hogy szeretnék ők is meg íratni,és a cél az viszont ez lenne.

Mert egy emléket csinálok nekik azt megköszönni jól esne.Nem egynek kölcsön adni azt a harmadik már azt se tudja ki csinálta és ki vesződött vele.

(#498) ANT válasza sixpack89 (#496) üzenetére


ANT
őstag

Nézd végig a filmeket. Ha találsz bennük kockásodást, akkor az meg fog maradni konvertálás után is. Ugyanis a forrásnál jobb minőséget nem fogsz elérni akkor se, ha megszakadsz. (Ezért írtam korábban, hogy ez a fajta konvertálás szvsz értelmetlen - ugyanolyan minőségű filmed lesz ideális esetben, csak nagyobb fájlméretben.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#499) sixpack89 válasza ANT (#498) üzenetére


sixpack89
tag

köszi,de inkább hagyom az egészet,pár filmet megnéztem,de valóban úgy van ahogy írtad ugyan olyan a minőségi kiírás után is,csak már 3gigás a kapott film:(
mindegy elkezdtem letölteni DVD-Hun formátumba azokat a filmeket amiket találok,van több,mint 50 kedvenc filmem,abból 15-öt már találtam DVD-Hun fajtába,azért nem rossz ennyit találni 1-2 nap alatt,főleg mivel elég ritkák,de van olyan amit tudom,hogy nem fogok megtalálni,max xvideóként,de azt ugye tudjuk mennyit ér:)asszem meg kell majd vennem pénzért azokat,amiket nem találok meg.

(#500) sixpack89


sixpack89
tag

Vannak olyan filmjeim is,amik 1,5 gigától-3 gigáig lettek tömörítve,ezeknél is számíthatók gyenge minőségre filmírás után?mik a tapasztalatok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.