Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#501) Alex91 válasza sixpack89 (#500) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, bar ha nincs agyon tomoritve talan valamivel jobb lesz az eredemeny :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#502) sixpack89 válasza Alex91 (#501) üzenetére


sixpack89
tag

és mi számít agyon tömörítettnek? a 700 megások nyilván:D abból van jó pár filmem,de van 2,89 gigás is,bár az mondjuk 3 órás is,úgyhogy érthető valamilyen szempontból,meg van még sok filmem abból a tipikus 1,36 gigás filmekből.

(#503) ANT válasza sixpack89 (#502) üzenetére


ANT
őstag

Akár még egy 700 megás film is lehet jó minőségű.
Ellenőrizheted a GSpot nevű elemző progival.

A bekarikázott érték (Quality of frame vagy bit/pixel) hozzávetőlegesen tájékoztat a film minőségéről.
1 CD-s (700MB-os) filmnél ennek legalább 0,20-nak kell lenni, 2 CD-s (vagy még nagyobb) méretnél minimum 0,27.
Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#505) Batu


Batu
tag

Sziasztok! Egy Pioneer dvr 112D-m van és mostanába lézer beállítási hibára hivatkozva el sem kezdi az írást.
Help!!!!!!!!!!!!!

(#506) ANT válasza Batu (#505) üzenetére


ANT
őstag

1. Lemez kompatibilitási hiba, frissíts fw-t az írón.
2. Cserélj IDE kábelt.
3. Kuka az író.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#507) Batu válasza ANT (#506) üzenetére


Batu
tag

1. Eddig írta ezeket a lemezeket.
2. Kicseréltem a kábelt, sőt még a prioritást is, mindenféle variációban.
3. Sajnos ez van kilátásban, szerencsére a régi nem dual-os íróm még ír.

Kössz, akkor nincs más kiút?

(#508) ANT válasza Batu (#507) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld beüzemelni egy másik gépben. Ha ott is rossz.... :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#509) Batu válasza ANT (#508) üzenetére


Batu
tag

A másik gép egy laptop :(
arra nem tudom rárakni

(#510) Joachim21


Joachim21
senior tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni, a problémám a következő:

Apu gépében ( 478as P4-es rendszer) a DVD író elkezdte hibásan írni a DVD-ket, a végén olyan hibaüzenettel, hogy a Nero leállt, illetve hogy a DVD író kikapcsolt, de mindig az írási folyamat legvégén a lezárásnál csinálta ezt.

Vett egy másik DVD írót, de ez sem segített a probléma ugyanúgy megmaradt, ebből már következik, hogy nem az írónak volt/van baja, hanem valami másnak.

Van valami ötletetek, hogy mit lehetne megpróbálni? Nero újratelepítése sem segített. Dugdozzuk át másik IDE portba az írót, vagy létezik hogy az IDE vezérlője meghalt az alaplapnak? De akkor miért nem a folymat elején hal meg az egész, miért megy végig a zárásig?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#511) kali válasza Joachim21 (#510) üzenetére


kali
legenda

az írható dvd minőségével nem lehet gond? több típusú/médiakódú lemezzel is adott a hiba?
hardveres hiba (ide vezérlő...stb) keresgélése előtt, először esetleg az egész rendszer újrahúzása...

[ Szerkesztve ]

(#512) Joachim21 válasza kali (#511) üzenetére


Joachim21
senior tag

:DDD ... mint kiderült, a 100as TDK-ból 70 mehetett a kukába ... elképesztő azért, erre annyira nem számítottunk... több gépen is baj volt velük, más DVD-t hibátlanul írt a hibásnak hitt DVD-író. Mind1, jól megszívtuk vele, de tanultunk vmit. Kínunkban már csak röhögtünk, mert mindent átdugdoztunk, mindent újratelepítettünk... magára a DVD-re viszont nem gyanakodott egyikünk sem. A szélein van vmi bajuk a DVD-knek, oda képtelen az író írni, csak így foltokat képes produkálni , az összefüggő gyűrűk helyett.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#513) kali válasza Joachim21 (#512) üzenetére


kali
legenda

a tdk nem a régi már, egy ideje adta/adja a nevét több, kérdéses minőségű médiakódhoz is, amit sok író/firmware nem szeret, ezért minőségben nagy a szórás médiakód függvényében tdk és tdk lemez között!

(#514) ladlac


ladlac
tag

Már másodjára jártam úgy, hogy több mappát írtam ki, de csak kettőt ismert utána fel a gép. XP oprendszer, CDBurnerXP, Pioneer író (most meg nem mondom milyen, de tavalyi modell), és TDK lemez. Mi lehet a probléma? (egyébként videofájlok vannak a mappákban).

Továbbá kisebb problémám (hozzá nem értésem?), hogy megnézem előzetesen a fájlokat, kiírja a Windows, hogy ez az x db fájl 4,29 Gb, CDBurnerXP-ben pedig ugyanez az x db fájl sosem fér bele a 4500 megába. Vagy ha kevesebb is pár megával (4497 mega), akkor meg kidob egy kis infó ablakot, hogy 4,38 Gb a lemezkapacitás és 4,39-et akarok kiírni.
Lehet, hogy más íróprogramnál ez nem lenne gond?

(#515) Lukibkx


Lukibkx
csendes tag

Sziasztok !

Az lenne a gondom h dvd-t akarok írni csak h újraindul a gép amikor elkezdi ellenőrizni az adatokat vagy egy rakat szektorhibát talál ill a ilyenkor a gép is belassul mint a sz.. és a mozzila is összeomlik:S (ennek nm tom h van e köze hozzá:S)

Nero OME 6.6.0.14 -el írok TDK DVD+RW lemezre LG íroval!
ja és a nero adat írás üzemmódalt használom!!

szóval mit kell csinálnom h tudjak írni egy rendes dvd-t ??

(#516) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Tudna valaki ez ügyben segíteni?
11:30:47 Finalising Disc...
W 11:32:09 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:32:09 Finalise Disc Failed! - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:32:09 Retrying (1 of 3)...
W 11:33:24 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:33:24 Retry Failed - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:33:24 Retrying (2 of 3)...
W 11:34:35 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:34:35 Retry Failed - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:34:35 Retrying (3 of 3)...
Legfrissebb Image Burn és egy kb.1 hónapos Nec 7240s+egy kis X-box játék írása(Maxell Dvd+r dl(ritek))produkálja ezt...Behalt az író?

(#517) kali válasza Milka 78 (#516) üzenetére


kali
legenda

nem az író halt be, hanem a ritek médikódos kétrétegű lemez minősége megkérdőjelezhető...
használj minőségi(bb) (verbatim, ricoh - utóbbi sajnos már elég nehezen beszerezhető) kétrétegű lemezt!

(#518) Lukibkx válasza Lukibkx (#515) üzenetére


Lukibkx
csendes tag

hali

vki tudja h mi miatt nm tok írni rendesen?? (kicsit fentebb ott van mi a porgléma)

(#519) Lukibkx válasza Lukibkx (#515) üzenetére


Lukibkx
csendes tag

na még egy dvd-t elbaszott :( mitől van az a szektorhiba?? és hegy lehet kiküszöbölni??

(#520) Lukibkx


Lukibkx
csendes tag

szóval senki nm tudja h mi miatt van az a szektorhiba mikor írok? :W

Elég lesz egy smiley is...

[ Módosította: #65675776 ]

(#521) IRON STORM válasza Lukibkx (#520) üzenetére


IRON STORM
őstag

Memóriaproblémára is utalhat a fenti hiba.
Érdemes lenne tesztelni a memória modulokat, akár egyesével is ha több van.
Illetve a merevlemezedet is ellenőrizd le.

Szerk: Honnan is tudná bárki hogy mi okozza a problémád? Nehéz a távolból segíteni. Lehet találgatni, ill vannak általános dolgok amiket célszerű először kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#522) lala42 válasza Lukibkx (#520) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Az egyik lehetséges hiba, ha Alcohol van fent, hogy az Alcohol van rosszul beállítva. Van egy olyan az emulációk között, hogy lemez tipus mellőzése, stb. Az első. Abban ne legyen pipa. Ugyanis akkor rontja el a lemezeket, ill. nem írja őket. Én is sokat szívtam vele, míg valahol a google ( mint tudjuk a barátunk :DDD ) informált a hibáról. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#523) lorcsi


lorcsi
veterán

IMG burn-el szeretnék dvd lemezt írni
iso-t szépen kiírtam vagy 3at is
aztán divx filmeket szerettem volna , de amikor kijelültem nem olyvasta be a program a méretét és azt írta nincs fájl kijelölve...pedig volt

Mi lehet a hiba?

(#524) lorcsi válasza lorcsi (#523) üzenetére


lorcsi
veterán

azóta már lett egy új rendszer téve és a probléma még mindig megvan :F

(#525) shenmuedc


shenmuedc
tag

Lehetséges valahogy egy dvd írót ami 10X-en hajlandó minimum sebességen írni a cd lemezeket valahogy 4x-2x sebességre levinni?

(#526) IRON STORM válasza lorcsi (#524) üzenetére


IRON STORM
őstag

Write files/folders to disc fül után browse file opcióval tudsz fájlokat hozzáadni, illetve browse folders opcióval egy mappát akár. Úgysem megy ha a fájlokat egy mappába másolod és browse folders?

Csak a TDi!

(#528) webteve


webteve
csendes tag

Sziasztok!
Legyszives irjon valaki erre a mail cimre,ha tudja a valaszt arra kerdesemre,hogy miert nem irja ki a Nerom nehany avi filmemet.
Ezt a hiba uzenetet kuldi:

the following file folder cannot be accessed from the specified path nero

Semmi extra nincs a filmekkel,nem ertem,hogy miert csinalja ezt!Elore is koszi!
Csao

(#529) frankie007


frankie007
csendes tag

Sziasztok

Múlt héten vettem új notebookot, Asus Pro64JV.
Intel i5, 4 gb ram, 500 gb hdd, nvidia optimus (intel grafika plus nvidia geeforce gt 1 gb ram).
Win 7 ultimate 32 bit és 64 bit tettem fel külön, és a gondom, hogy bármilyen programmal (nero, xp burner, stb) irok dvd adat divx filmeket, azt sem a házimozim, sem a notebookom sem játsza le utána. Ujrairhato dvd-t és simát is probaltam, bármilyen sebességgel.
5 filmet ráteszek, abbol jo ha 2öt lejátszik, kerreg, majd kiirja, hogy vagy divx error, vagy nem ismeri a lemezt, lefagy film nézés közben, vagy nincs hang, csak kép.
Dvd iro tipusa: HL-DT-ST DVDRAM GT32N

segitsetek légyszives mi lehet a gond.

Frankie

(#530) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Üdv!

A probléma a köv.: Elindítok egy lemezírást, és mire visszatérek a géphez, addigra már kikapcsolt állapotban találom a gépet. Nem minden esetben fordul elő, de többször is volt már rá példa, és elég idegesítő tud lenni a sokadik lemeznél. :((
Windows 7 Ultimate 32 bit op. rendszert -, illetve CDBurnerXP-t használok.
Szóval a kérdésem az az, hogy mi okozhatja ezt? :F

(#531) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Erre vki?

(#532) uzsidoboz14 válasza Hard5tyle (#531) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Üdv aki tud segiteni dobjon egy püt pls
Image burnel szeretnék egy xbox játékot ki irni réteg törés minden be van álitva duplarétegü dvdnél de amikor rákattintok a dvd irásra ki irja hogy csak 4.5 giga hely van rajta ez miért lehet már nem egy játékot irtam ki több dvdvel is probálkoztam??:S

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#533) IRON STORM válasza uzsidoboz14 (#532) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az nem lehet hogy nem kétrétegű lemezzel ( DL) próbálkozol?

Csak a TDi!

(#534) Ricsi72


Ricsi72
csendes tag

Üdv

Van egy NEC DVD íróm. A CD lemezeket megírja, a DVD-t nem. Hol tudom át állítani? Köszi.

(#535) Ádám_ka


Ádám_ka
tag

Hali!

Van egy samsung SH-162L dvd íróm. Mindent ír csak DVD+RW-t nem, legújabb firmware van rajta. Több író progival is próbáltam. Nem tudjátok mi lehet vele?

Üdv!
Ádám

(#536) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok vettem egy vadi új Lg Dvd-irót a gépembe, de a felirt anyagot (filmet) nem játsza le egyik asztali lejátszóm sem. Két különböző ORION lejátszóról van szó,a régi Dvd-iróval mentek a filmek de ezzel:"nincs lemez" -el leállnak. Csak a gépemen tudom lejátszani a dvd tartalmát.
Mi lehet a baj?

(#537) King Unique válasza FaTHI (#536) üzenetére


King Unique
titán

Látom dvd író topicba is írtál,ott kiokosítottak.. :D ,.vsz az lehet a baj,h LG íród gyenge,sz@r minőségben írta meg a lemezeket (magas PIF,Jitter érték hibával),ami azt eredményezi,h asztali lejátszó nem tud vele mit kezdeni . :N A PC-s írók hibajavító képességei jobbak,mint asztali lejátszóké,ezért problémásabb (gyenge minőségű,karcos) lemezekkel is megbírkóznak,de lejátszók erre kényesebbek,ezért fontos a jó írásminőséget adó író+minőségi lemez kombináció,h ott se legyen gond. Sajna ezért nem ajánlottak az új LG... :DDD
Esetleg jobb lemezekkel,pl. Verbatim (JVC TY anyagú) lassabban írva (4-6x) próbáld,hátha akkor jó lesz.

(#538) FaTHI válasza King Unique (#537) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszi az infót, hasonlóra gondoltam már én is, lehet visszaviszem valami okkal, és kicseréltetem...
Mit javasolsz helyette ?

(#539) King Unique válasza FaTHI (#538) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak úgy kicserélik másra,akkor a író topicban ajánlott új samsung,Sony Optiarc,Liteon írók közül válasz,bővebben egy hsz.omból (a 2 link)

(#540) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

húhúhúhú megőrülök!!!
DVD írás.. hogy mennyire utálom...
Elb*sztam most 2 darab dual layer TDK lemezt.
Amikor sávot kéne váltani, szerintem akkor áll le.
De mi a retkes büdös ***va *nyáért??

Itt van a log, hátha nektek többet mond:
LOG

Ennél jobban semmi nem húz fel komolyan mondom, fognék egy gázcsövet és szétverném lemezestül 2 centis darabokra az egészet... várod hogy kiírja.. és így vársz vársz és eldöcög a feléig majd az arcodba kapod hogy .. nyehehe hiba!

[ Szerkesztve ]

(#541) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémám a DVD írással. Pontosabban a Dual lemezek megírásával van a bajom, a normál DVD-ket meg CD-ket megírja rendesen. Csak valamiért a Dual lemezeket nem szereti.
Első körben Nero-val írtam a Dual lemezeket is, akkor egyik haver utána olvasott a hibának, mert nála is ilyen probléma volt. Rátalált egy olyan segítségre, hogy a hiba a Nero-val van. Azzal nem lehet jól Dual lemezt írni, itt javasolták az ImgBurn-t, hogy azzal kell írni a dupla rétegű lemezeket. Sajnos 1-2 lemezt tudtam csak megírni vele.
Most pl sorban két lemezt cseszett el. Elkezdi írni és kb a felénél dobja ki ezt a HIBÁT

Tudnátok ebben segíteni?

Lemez amire írtam volna egy Philips DVD+R DL, az íróm pedig egy Asus laptop - EHILGX SPUVKHI SCSI CdRom Device, Slimtype DVD A DS8A4S

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#542) ---Lasali--- válasza spiky03 (#541) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ennyi... nekem is ugyan ez.. felénél kidobja aztán heló..
Csak nekem nem ír ki ilyen gyönyörűséges hiba üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#543) King Unique válasza ---Lasali--- (#540) üzenetére


King Unique
titán

Azért,mert talán normális,minőségi DL lemezt kéne használni... :U DVD lemez tapasztalatok, DVD író topicba,v 100x le lett írva. A DL lemez írás macerásabb,mint az egyrétegű,míg ott elszórakozol olcsó,hitvány Maxell,TDK lemezekkel,addig DL-ben azok sz@rok,TDK is RITEK S06 mides (v CMC,MBI) ,mint MAXELL,de a többi CMC,MBI mides is hitvány,egyedül RICOH (nem kapható) és Verbatim + RDL (MKM mides,- os is elmegy) a normális minőség,vmint újabban FTI mides is jó :K ,a többi előbb említettel nem érdemes kísérletezgetni :N ,mert v lemezrontás,v rossz irásminőség lesz a vége,amitől lemez olvashatatlan,aztaliba nehezen lejátszható (v kuka lesz) lesz.
Pedig írót azt jól választottál,a 7260-as elég jó minőségben ír :C ,de sz@rból az se tud várat építeni... :D ,vmint írási sebesség is fontos, (minőségi) DL lemezt 4x,v 6x sebességen érdemes írni újabb írókkal,a gyengébbeket,mint Maxell max. 4x-en,v 2,4x-esen,de ez író-firmware-lemez mid függő,h melyiknél mi adja a legjobb eredményt.

(#541) spiky03: Neked is ugyanez!!! :U
A Philips DL vsz Ritek,v CMC mides lehet,a notis slim írók meg alapból gyengébb minőségben írnak,mint a normál méretű belsők...Neróval is lehet normálisan írni,csak nem árt vmi újabbat használni (min.7-8,v afelett),ill az adott sorozatból a legutóbbi frissítéssel és igen Imgburn eléggé ajánlott :K .de megfelelő Nero is jó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#544) spiky03 válasza King Unique (#543) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ.
Akkor vsz ezek a lemezek sem lesznek jók?
Dual DVD
Neroból 11-es van

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#545) King Unique válasza spiky03 (#544) üzenetére


King Unique
titán

Pont ezt mondtam,ez Verba+ os DL,ez a tuti (ráadásul singapúri,az a legjobb,a "made in taiwan/india" silányabb picit,de az is jó azért) :K Igaz drágább vmivel,mint többi,de ez legalább okés. ;)
11 Nero vsz jó lesz,v Imgburn. :K

[ Szerkesztve ]

(#546) spiky03 válasza King Unique (#545) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
Majd ha megjön a szállítmány akkor kiderül, hogy tényleg jó-e. :)
Az első teszteknél kiderül. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#547) ---Lasali--- válasza King Unique (#543) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Értem.
Erről az egész dologról megvan a véleményem.. amivel most itt nem is szeretném fárasztani a társaságot.
Röviden, az a kérdésem.
Melyik az a lemez, amit tuti hogy meg tudok írni ezzel az íróval, és honnan tudom megrendelni, úgy hogy jövő hétre ideérjen? :R

[ Szerkesztve ]

(#548) King Unique válasza ---Lasali--- (#547) üzenetére


King Unique
titán

A Verba+DL-t biztos :K (FTI se lenne rossz) és webshopból rendelve,ahogy a kolléga (IT , gold-media stb.,v ha nem kell sok,bemész Tesco,MM-ba ot is szokott lenni db-onként,v 10-es hengerbe,de figyelj,mert singapore-i a legjobb,indiai gyengébb minőség)
nekem is megvan...egyrészt Verba is össze-vissza gyártat,china,taiwan,india,singapore, és baromira nem egyenletes a minőség,de ez még hagyján,a többi retek,mint pl. Maxell,meg ált. meg sem írható normálisan,a TDK,ami uaz a sz@r alapanyag,meg drágábban adja,az ilyeneket le kéne szedetni a polcokról... :U

(#546) spiky03: hogyan tesztelsz,van tesztképes (liteon,plextor,samsung) íród,mert ez a notis vsz nem az :N , igaz visszaolvasást tudsz vele csinálni,ill. berakod beolvassa,v egyáltalán megírja-e abból is kiderül ez-az.

[ Szerkesztve ]

(#549) ---Lasali--- válasza King Unique (#548) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi.

Míg nem érkezett meg a válaszod, hazafele beugrottam ismerőshöz számtek boltba.
Volt Maxelja, amire esküdött hogy még nem rontotta el olcsó LG íróval sem.
Aztán bepróbáltam kettőt.
És siker!
Program azt írta rá hogy ilyen a lemez: RITEK-S04-66
Nem mentem most a véletlenre, csináltam az adatokból iso -t.
Aztán ImgBurn al írtam ki.
Elsőt 4x esen, másodikat meg nagymerészen bepróbáltam 8x osan, úgy is sikerült. Vissza ellenőrzés szerint is jó.
Amiket észrevettem, az első réteget 8x beállításnál is 4x esen írja, második réteg fele kezdett el csak 6x fölé menni.
Aztán, folyamat elfogyott a device buffer. Ilyenkor a sebesség 4.0 ról leesett 3.7 -re.
Layer váltásnál pedig elég borzalmas hangokat adott ki, meg zakatolt vele egy kicsit míg elkezdte a második layert.

(#550) spiky03 válasza King Unique (#548) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez lesz majd. :)
Puding próbája az evés. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#551) King Unique válasza ---Lasali--- (#549) üzenetére


King Unique
titán

Az,h megírta hibaüzenet,leállás nélkül,még nem jelenti azt,h jó is lett :N ,a 7260-as jó minőségben ír (szinte a (z egyik) legjobb írásminőségű ma kapható 24x-es), DVD lemez topicba találni DL teszteket róla, " Vissza ellenőrzés szerint is jó." - ezen az írás előtt bepipáltat érted gondolom,ha lefuttatsz egy Nero-Discspeed Benchmark tesztet aszerint is :F Illetve,ha tesztképes íróval letesztelnéd,vsz már nem lenne olyan jó...,v ha asztali lejátszóba,másik DVD íróba rakod ott lehet akadna.
8x írásnál elvileg negyedéig 6x-osan,utána 8x-osan ír,ha vmi gond van - I.lemez minősége gyengébb, sz@r,mert rögzítés közben figyeli az író,akkor auto. ahhoz igazodva visszavesz sebességből, II. vmi progi,v folyamat miatt puffer kiürül,adatátviteli sebesség akadozik és emiatt vesz vissza,de ez ált. külső usb-s íróknál fordul gyakrabban elő,nem belső SATA-snál) - nálad vsz I. miatt lehet.ill Imgburn is automat. visszavesz tempót,ha vmi nem okés+még hangja is van....

Összegezve jó íróval lassabban (4x) meg lehet azért így-úgy gyengébb pl. Maxell Ritek S04-es lemezt is írni,de fontos adatokat én nem bíznék rá :N ,ill. asztali lejátszót sem nyekeregtetném vele feleslegesen (tönkreteheti olvasófejét),inkább biztosra megyek és Verba (v FTI mides) :K

(#552) kenta


kenta
tag

Sziasztok.
Az mért van, ha burn-proof technológiával írok dvd-t egyik se sikerül?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#553) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy mostanában ha filmet írok ki, valamiért kihagy mp-eket az asztali lejátszón. 4 oka lehet, gondolom én:
1: rossz a DVD író
2: a DVD lejátszó rossz
3: a nero bedöglött
4: a lemez szar, na de ennyi?

elképzelhető hogy a nero program feladja magát? Nero 9-em van, eddig tökre működött klafful írt meg minden. Igazából felírja rendesen az adatot, mert leellenőriztem, viszont akadozik a lejátszásnál. DVD-ről gépre is megy a másolás.
DVD lejátszót tartom a leginkább rossznak mivel a régi filmeket viszi simán.
DVD íróról hát nemtudom... olvasni olvas rendesen...

eddig minuszos lemezt használtam, most kaptam +-ost azoknál kezdett el rosszalkodni, létezik olyan, hogy egy DVD írón annyiszor írunk ki 1 típusú lemezt, hogy "megszokja"? vannak az ilyen 50db-os lemezek, maxell dvd-r-t használtam eddig, most +-van és azoknál rosszalkodik, viszont van 1 másik márkájú - os lemezem annál is rosszalkodik...

szóval tényleg nemtudom mi lehet a probléma :\

szerintetek, találkozott már valaki hasonló problémával?

azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a lehető leglassabb sebeséggel írom ki a filmeket, 10,12 percig tart. eddig is így írtam ki.

[ Szerkesztve ]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#554) King Unique válasza Bucsek (#553) üzenetére


King Unique
titán

Milyen íród van :F ,mert ahogy korábban másnak DL lemezeknél leírtam (#551 , # 543 ) ,fontos a minőségi lemez+jó író kombináció,mert asztali lejátszók érzékenyebbek hibákra,míg PC-s író/olvasó jobb hibajavító képesség révén jobban megbirkózik velük.
Ha régi íród van,azok -os lemezt jobban írták,lassabb sebesség nyerő volt,de újak +osra vannak inkább belőve,közepes (6-8-12x) tempón.
Szerintem amúgy 1. ( inkább írásminősége) és 4. (Maxell nem a legjobb :N ,max +os made in Taiwan) okok lehetnek,esetleg részlegesen 2. - annál is por rakódhatott le olvasófejre és amiatt akadozhat (spec tisztítólemezzel orvosolható) ,bár szerintem inkább előbbi 2,én megfelelő minőségibb lemezt ajánlanék,ami íródhoz is passzol
(linkekben 2 dvd-s topik böngészése ajánlott!)

[ Szerkesztve ]

(#555) Bucsek válasza King Unique (#554) üzenetére


Bucsek
tag

Szia: Asus DRW-20B1LT. Eddig tökéletesen működött, remélem nem halt még meg, majd veszek egy dvd tisztító dvd-t mert azért igencsak régi már :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#556) King Unique válasza Bucsek (#555) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nem rossz Asus,bár írásminőségre az 24B... szériák kétség kívül jobbak. A tisztítólemezt,ha veszel,max asztali lejátszóba tedd, PC-s írónak állítólag nem a legjobb,szal ne Asusba :N ,de én azt mondanám inkább minőségibb DVD lemezt használj,vsz az lesz a gond. Illetve íród lehet,h tesztképes és így ki tudod tapasztalni melyik lemezzel hányszoros írás a tuti,de ez ügyben fentett linkelt dvd lemez/író topicokban érdeklődj. :K

(#557) Bucsek válasza King Unique (#556) üzenetére


Bucsek
tag

Rendben köszönöm szépen :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#558) kamikaze655


kamikaze655
csendes tag

Helló!
Régi gépemből kiszereltem, egy labelfash dvd írót. Abba a gépbe nem volt rendesen bekötve, de az újba bekötöttem. A gép felismert, szerinte tökéletesen működik, de a lemezekről nem tudja beolvasni az adatokat.
Tettem bele több dvd-t is, mindegyiket felismeri olyan szempontból, hogy R- vagy R+ de azt már nem tudja, hogy van-e rajtuk valami.
Mi lehet a probléma?

püben érdeklődni lécci! thx

(#559) mercenaire válasza kamikaze655 (#558) üzenetére


mercenaire
tag

Esetleg egy fejtisztítás ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#560) kamikaze655 válasza mercenaire (#559) üzenetére


kamikaze655
csendes tag

Szét szedtem, és megtöröltem zsepivel. Elötte még ennyire se olvasott be semmit..

püben érdeklődni lécci! thx

(#561) mercenaire válasza kamikaze655 (#560) üzenetére


mercenaire
tag

Pici alkohollal átitatott fültisztítóval próbáld meg tisztítani. Hátha :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#562) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a dvd íróval kapcsolatban!

Mikor behelyezek egy lemezt és az adott meghajtóra kattintok ez az ablak ugrik elő amin keresztül nem tudom a cd/dvd lejátszó funkciót aktiválni!

Firmware a legfrissebb!

Mi lehet a kiváltó oka és miként javítható ez az anomália?

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#563) rszp válasza Teodor52 (#562) üzenetére


rszp
aktív tag

XP alatt megnyitni a Sajátgép/My computer -t. Felsorolja az eszközöket. A DVD írón jobb egér majd a menün a Tulajdonság(?)/Properties. A felső menüben a (nemtudommi)/Autoplay és szabad a pálya. Alapértelmezett visszaállítása vagy ez már rád van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#564) Teodor52 válasza rszp (#563) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Nekem az autoplay nincs win7 alatt! :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#565) rszp válasza Teodor52 (#564) üzenetére


rszp
aktív tag

Win7 alatt a Control Panel -> (Programs -> Default Programs ->) Autoplay.
Nézet függő.

Máskor írj op.rendszert is.

(#566) Teodor52 válasza rszp (#565) üzenetére


Teodor52
senior tag

Bocsi,de Control Panel -> (Programs -> Default Programs ->) Autoplay erről tudnál készíteni egy képet?

Most hirtelen nem ugrik be ez a control panel!

Ja és bocsi az oprendszer miatt!

(#567) rszp válasza Teodor52 (#566) üzenetére


rszp
aktív tag

Vezérlőpult?

Angolt használok, nem látom magyarul.

(#568) Teodor52 válasza rszp (#567) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igen és [itt] hogy tovább?

Ne haragudj hogy fárasztalak ilyen amatőr dolgokkal!

(#569) rszp válasza Teodor52 (#568) üzenetére


rszp
aktív tag

Alapértelmezett programok

(#570) Teodor52 válasza rszp (#569) üzenetére


Teodor52
senior tag

És ott mit kell beállítani?

[Itt] az üres cd-nél és dvd-nél minden lehetséges beállítást kipróbáltam egyenként,majd [itt] beállítottam windows média playert alapértelmezettként,de így sem jó!

(#571) Teodor52


Teodor52
senior tag

[Itt] viszont beállítottam a windows média player-re,ok mjad kiléptem és visszaléptem, de a kijelölt médialejátszó az a jelenleg beállított médialejátszó használata volt!Nem jegyezte meg az általam kijelölt windows média player alapértelmezett használatát.

(#572) rszp


rszp
aktív tag

Autoplay és itt az Alapértelmezések visszaállítása. Ha újraindítást is csinálsz, akkor a telepítés utáni állapotot kapod vissza. Szerintem ez a gond, ha mégse akkor nem tudok segíteni.

Ha nem működik, akkor javaslom a Windows 7 topikot, mivel ez op.rendszer és nem írási gond.

(#573) Teodor52 válasza rszp (#572) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi a segítséget át kell néznem sajnos a win7 topikba! :(

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#574) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, látom régóta nem írt már ide senki, de remélek valaki még nézi ezt a topicot.

A helyzet a következő, van egy LG dvd íróm, több éve megvan, volt is használva rendesen. Mostanában elég sűrűn rontott el lemezt(ilyenkor bele is ragad), akkor olyat is csinált, hogy mintha kihúznám az áramból leáll. Viszont eszközkezelőből ilyenkor nem tűnik el, de nem reagál semmire. Ha rákattintok az eszközkezelő is kifagy. Gondoltam régi már meg sokat használtam, elromlott, veszek egy másikat. Igen, vettem egy másikat, egy használtat, ismerőstől, de jól ismerem, tudom, hogy alig volt használva. És ez is ugyanezt csinálja! De teljesen. Mi lehet a hiba?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#575) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#574) üzenetére


Sanyi19
őstag

ASmedia sata vezérlő drivere okozta.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.