Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#401) xmotion válasza vbbb (#400) üzenetére


xmotion
csendes tag

Na igen, ezeket olvastam. Újrarakom a rendszert (megint :)), aztán meglátjuk mi lesz.
Abban most nem vagyok biztos, hogy az alaplapi driverek kavartak-e be... szóval ezért tuti megér egy próbát.

(#402) vbbb válasza xmotion (#401) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor nehogy felrakd a friss rendszerre az nForce4-es drivereket! :)

(#403) xmotion válasza vbbb (#402) üzenetére


xmotion
csendes tag

Figyelek majd :) Annyira azért nem kívánom a telepítést... Csak lehet akkor már veszek egy nagyobb hdd-t is...

(#404) trialboy


trialboy
tag

Szasztok!

van egy NEC DVD RW ND-3540A ATA Device DVD íróm. Idáig semmi bajom nem volt vele, mindent írt +-os -- os dvdket. Minap vettem egy TDK DVD-R-t és írás elött a nero 8 azt írja, h illegális lemez, nem írható. A vicc az, ugyanilyen DVD-re van kiírva a windows-om meg egy csomó adatom. xD valami ötlet?

(#405) vbbb válasza trialboy (#404) üzenetére


vbbb
őstag

Lehet más a media kódja, új gyári firmware az íróhoz?

(#406) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Lehet h nem a legjobb helyen kérdezem, de hátha;
Van egy Pioneer DVD íróm, mostanság a filmjeim lejátszása közben erősen bekockásodik a kép az asztali DVD lejátszón.
Ez minek a hibáját jelenti? :F

Köszönöm előre is.
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#407) Alex91 válasza runner 125 (#406) üzenetére


Alex91
félisten

Iro, asztali, mindketto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#408) runner 125 válasza Alex91 (#407) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa.. :)
Köszi.
S konkrétan mit takar? Kezdenek meghalni?
Pl. attól h poros az asztali olvasófeje, nem okozhat hasonló hibákat? :F
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#409) trialboy válasza vbbb (#405) üzenetére


trialboy
tag

firmware frissítéssel sikerült megoldani

(#410) vbbb válasza trialboy (#409) üzenetére


vbbb
őstag

És mindenki öhrühl...:)

(#411) Alex91 válasza runner 125 (#408) üzenetére


Alex91
félisten

Gyari DVD is szetesik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#412) runner 125 válasza Alex91 (#411) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hu, azzal már rég próbáltam, valamikor megnézem. :K
Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#413) Met


Met
nagyúr

Mostanában néha belefutok olyan isokba amit nem tud kiírni az ImgBurn.
W 11:30:16 Failed to Write Sectors 800 - 831 - Reason: Invalid Address For Write

Ilyenkor átpörgetem Shrinken a filmet és ki tudja írni, persze az első lemezt elrontja....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#414) zsozso28


zsozso28
csendes tag

Sziasztok!
Valaki okoska segíthetne,mi lehet a gond?Nagyon sok filmet stb írtam.Viszont két esetben fordult elő,hogy a képhez a hang késik.De mielött ki írtam volna lemezre belenéztem a "filmbe" és ott úgy minden ok! :F ilyenkor hol a probléma?Erre szeretnék választ kapni valakitől?!!
A tudást előre is köszönöm!! :R

zsozso

(#415) vbbb válasza zsozso28 (#414) üzenetére


vbbb
őstag

Szerintem codec probléma. VLC Media Player semmi codec pack nélkül?

(#416) Met válasza Met (#413) üzenetére


Met
nagyúr

Ma megint előadta ezt a hibát csak most én mentettem iso-t egy filmről és azt próbáltam kiírni. Mi lehet a baj?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#417) Met válasza Met (#416) üzenetére


Met
nagyúr

Most megint próbálom kiírni de csak teszt módban, 54%-nál tart. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#418) vbbb válasza Met (#417) üzenetére


vbbb
őstag

Lemezminőség?

(#419) Met válasza vbbb (#418) üzenetére


Met
nagyúr

Verba nyomtatható, mid-et így hirtelen nem tudok mondani mert rippel éppen, fw-t az előbb frissítettem.
Amit az előbb elrontott és újra "írtam" teszt módban nem hibázott, most készítettem még egy iso-t azt elrontotta teszt módban, Shrinken átpörgetés után megírja, csak ugye a Shrink Video és Audio ts mappákat gyárt és adatként írom ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#420) Met válasza Met (#419) üzenetére


Met
nagyúr

MCC 03RG20

Lehet az ImgBurn-ben van valami elállítva?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#421) vbbb válasza Met (#419) üzenetére


vbbb
őstag

(#422) Met válasza vbbb (#421) üzenetére


Met
nagyúr

Igen. Egy dolog van amit számíthat, hogy a proci 3 helyett 3,2 gigán megy, de mi a magyarázat arra, hogy először elrontja, majd Shrinkelés és írás után ugyan azt az iso-t amit először elrontott már nem rontja el teszt módban? Most Ashampoo-val íróm ki az iso-t amit Img-vel készítettem, idáig még nem rontotta el...
Meg mi a magyarázat arra, hogy nemrégen írtam ki kb. 5 filmet és kb. 2 vel volt ilyen gond.
Idáig azt hittem, hogy valamit a rippeléskor rontottak el, de most én csináltam az isokat...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#423) vbbb válasza Met (#422) üzenetére


vbbb
őstag

A teszt írást hogy érted? Előtte engedélyezed és utána így megírja normálisan vagy csak a tesztírás fut le normálisan?

(#424) Met válasza vbbb (#423) üzenetére


Met
nagyúr

Csak a tesztet futtattam le mert akkor már ki volt írva a film, a másiknál meg rögtön a tesztnél dobta a hibaüzit.
Ashampoo el se kezdte az írást, pedig a teszt írás lefutott rendesen.
Most vissza állítottam alap sebességre a procit.

Na most nem értem mi van, lefutott az írás teszt Img-ben, nem volt hiba, elkezdtem írni, el is rontotta.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#425) vbbb válasza Met (#424) üzenetére


vbbb
őstag

Még pár dolgot meg lehetne próbálni. Friss rendszerrel, másik íróval, az írót egy másik gépben például, esetleg live CD-vel. Meg attól, hogy a teszt lefut az író még rossz lehet. Ha egyéb fagyások nincsenek és a gép jól üzemel akkor gyanús, hogy az íróval lehet valami hardveres gond.

(#426) zsozso28 válasza vbbb (#415) üzenetére


zsozso28
csendes tag

Szia vbbb!

Sokat segíteni nem tudtál a címekkel.Nem tudok angolul.De ha megírnád,hogy te erre a problémára melyik codecet használnád?Talán mennék valamire.Ám sokan azt is mondják a feltöltött filmekben lehet ilyenkor a hiba?
Segítesz?
kösz!

zsozso

(#427) vbbb válasza zsozso28 (#426) üzenetére


vbbb
őstag

Na szóval:

1.
Ne legyen fent semmilyen kódek csomag a gépeden. Ha te és más sem rakott fel akkor elvileg ezzel nincs dolgod.

2.
Ha a filmek jók voltak mielőtt kiírtad őket, valószínűleg nem romlottak csak úgy el. Sőt az lenne a legjobb, ha másnál le tudnád ezt ellenőrizni. Elviszel pár lemezt és kipróbáljátok. Esetleg egy divixes asztali lejátszón.

3.
Csak a VLC Media Player legyen felrakva a filmek lejátszásához feltelepítve. Ha nem tudod hogyan kell feltelepíteni, kérjél meg rá valakit.

(#428) zsozso28 válasza vbbb (#427) üzenetére


zsozso28
csendes tag

Köszönöm ;) a segítséget feltelepítés az megy.Remélem sikerül megoldani a problémám. :R
szia

zsozso

(#429) deedee


deedee
őstag

(#430) vbbb válasza deedee (#429) üzenetére


vbbb
őstag

A lemezek egyébként visszaellenőrzésnél mit produkálnak?

(#431) deedee válasza vbbb (#430) üzenetére


deedee
őstag

tesztet nem csináltam,de "működnek"....hibátlanul mennek a dvd-lejátszóban pl

(#432) vbbb válasza deedee (#431) üzenetére


vbbb
őstag

Nero CD-DVD Speed-el vagy mivel csinálhatnál visszaolvasási grafikont.

(#433) deedee válasza vbbb (#432) üzenetére


deedee
őstag

ilyen lett,de én nem értek a "krixkraxokhoz".... :B

[ Szerkesztve ]

(#434) Mr.Grincs válasza deedee (#429) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ez milyen fajta dvd író ami benne van?
Máskor is írt foltosan?
Nem tudom mit írtál, de én a könyvtárakra gondolok, ami nincs több könyvtárba az világosabb, ami meg nagyobb cucc meg mélyebben van az a sötétebb. Ez a tippem.
Ha filmet írtál akkor passsz.

Ja már láton egy NEC író.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#435) deedee válasza Mr.Grincs (#434) üzenetére


deedee
őstag

üdv

optiarc az író/ez nec gyártmány?nem tudom..../

mindíg foltosan írt.... :(((
divx,dvd,fájlok....mindent így ír meg....

[ Szerkesztve ]

(#436) Mr.Grincs válasza deedee (#435) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Érdekesesn ír. Hibázott már? Rontott már írás közben?
Szerintem hamarosan cserére szorul az író. Én sosem bíztam a noti írókban. nagyon sérülékenyek és szerintem nem túl hosszú az élettartamuk. Neki gajra is ment egyszer a dvd író tálca nem nyílt ki, meg rontott milliót. ACER notiban volt újonnan 250 gurigába vettük és gariba nem cserélték ki mondván mi kúrtuk el direktbe.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#437) vbbb válasza deedee (#433) üzenetére


vbbb
őstag

Azt nem tudom mennyire lesznek a lemezeid tartósak, de lehet tényleg az író kezdi megadni magát. Én még az előtt, hogy ez bekövetkezne vennék külső mobil rack-et meg egy normális DVD-RW-t. Így legalább beolvasásra tudod még használni.

(#438) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Mindig tudtam hogy a noti írók olvasók nagyon szarok és semmire nem valóak de, hogy ennyire nem minőségi azért ez már durva.
Milyen lehet egy Blu-Ray lejátszó egy notiba:D Ami 159 az egyben tud írni olvasni meg stb...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#439) vbbb válasza Mr.Grincs (#438) üzenetére


vbbb
őstag

Tudod ez olyan, hogy benne is van meg nem is...rá lehet írni a plakettre. :)

(#440) Mr.Grincs válasza vbbb (#439) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát kb. De azért gáz, hogy drágább és kb negyed annyi az élettartam mint ami egy asztali pc be van. Meg bírnák biztos csinálni hogy ne ez a csúszótálcás mutatvány lenne benne, hanem rendes tálács de az majd a következő nagy újdonság lesz.
Ismerősöm vett zsír új FS notiti kb egy éve és akkor rögtön amit kiírtam neki képeket meg adatokat a gépemről nem olvasta vissza a supermulti dvd írója. pedig ahol vette nagyon mondták neki hogy ez mindent tud. Hibát meg errort meg azt írta ki nincs lemez a meghajtóba.
Pioneer DVR 111D ddvd íróm van a gépbe kb 2 éves rengeteg cd és dvdt megírtam vele és renegeteg ment dvd olvasásra és hibátlanul megy.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#441) sequator


sequator
senior tag

hali!

olyan problémába futottam bele, hogy nem tudok átmásolni egy sima DVD lemezt. a másolandó lemez nem tartalmaz semmiféle másolásvédelmet, az is egy házilag készített dvd lemez.
CDburnerXP progit használok írásra és azt mondja, hogy nincs elég hely a lemezen.
mindkét lemez a 4,7 gb (4.38)-os méretű.
mindenféle módon próbáltam átmásolni és azt vettem észre, hogy ha isot készítek az eredeti lemezről, akkor az ISO kb 4MB-tal nagyobb lesz mint amennyi ráfér egy DVDre.

ez mitől lehet? és hogyan tudnám kiírni mégis? nem szívesen használnék el egy DL lemezt 4 MB miatt.

előre is köszönöm a segítséget.

sautia

sequator

(#442) IRON STORM válasza sequator (#441) üzenetére


IRON STORM
őstag

A másolandó anyag milyen lemezen van? +R vagy -R? És milyen lemezre írnád?

Csak a TDi!

(#443) sequator válasza IRON STORM (#442) üzenetére


sequator
senior tag

a másolandó -R-esen van, az üres lemez meg +R-es.
ez okozhat gondot? mindkettő 16x-os 4,7 Gb-os

sautia

sequator

(#444) IRON STORM válasza sequator (#443) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen ez a gond. A +R lemezre kb 6-8 mb-al kevesebb fér.

Csak a TDi!

(#445) sequator válasza IRON STORM (#444) üzenetére


sequator
senior tag

kösz, ez eddig fel sem tűnt.
mindig tanul az ember. :)

sautia

sequator

(#446) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

A probléma a következő:
A Nero9 20-ból mondjuk 19x elrontja a lemezt. Sokáig nem jöttem rá, hogy mi lehet a gond, aztán a log-ban ezt találtam

=== Scsi-Device-Map ===
DiskPeripheral : Hitachi HDP725050GLA360 iaStor Port 0 ID 0 DMA: On
DiskPeripheral : Hitachi HDP725050GLA360 iaStor Port 0 ID 1 DMA: Off
CdRomPeripheral : PIONEER DVD-RW DVR-215L iaStor Port 0 ID 2 DMA: Off
CdRomPeripheral : PIONEER DVD-RW DVR-215D iaStor Port 0 ID 3 DMA: Off

Szóval a Nero szerint az "első" vinyómon kívül az összes drive-om PIO mode-ban van. :F

Némi infó a rejtély megoldásához:
- rendszer: Windows Vista 32bit Eng. Ultimate
- alaplap: GA-EP45-DS3P
- a drive-ok mindegyike az alaplapi SATA vezérlőre van kötve.
- BIOS-ban
-- SATA RAID/AHCI Mode: AHCI
-- SATA Port0-3 Native Mode: Enabled

A gond az, hogy Vista alatt nem találom, hogy hol lehet ki/be kapcsolni a DMA támogatást. XP-n emlékszem, hogy a rendszereszközök / IDE vezérlőnél volt erre lehetőség.
Vista-ban viszont meg vagyok lőve. Még a státuszát sem tudom lekérni a DMA-nak...
... illetve a Nero InfoTool szerint a két HDD UDMA-6-ban a két író pedig UDMA-4-ben van.
Ennek ellenére a Nero szerint DMA kikapcsolva. :W

Válaszokat előre is köszönöm!

(#447) Buzát


Buzát
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával állok szemben:

Mikor dvd-t próbálok írni,az egész rendszer összeomlik,leáll az explorer.exe,az íróprogram lefagy,restart az egyetlen megoldás.
Ezekkel próbáltam írni:dvd videosoft,nero,burn4free,wmplayer.
Vajon ez miért van?Fontos lenne,mert újra szeretném rakni az xp-t,de nem tudom kiírni a fontosabb adatokat. :O

Az író: Optiarc DVD RW AD-5200S

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

MINDENT VISSZA!

(#448) hauer1 válasza Buzát (#447) üzenetére


hauer1
tag

Szia. Megoldható még külső vinyóról vagy usbről a bootolás is.

Az emberekkel mindenki vigyázzon!!!!! Akik nem megbízhatóak: jtibi842, örökös, tibi842, carloss, *Jellyfish*, motorolamobi, elite123, megamanone, sanadreas, ppdsgame,

(#449) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv! Tudja valaki ez mire utal?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#450) kali válasza $p@rr0w (#449) üzenetére


kali
legenda

hibára... milyen lemezre próbálsz írni? gondolok itt főként a médiakódra?!?! 6x vagy 8x sebesség mellett is ez az eredmény? melyik nero verzió?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.