Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#201) kboty


kboty
tag

Sziasztok.van 1 ASUS DRW-1608P3SI irom és az a problémám közbe ha dvd filmet akarok felmásolni a gépre vagy bármilyen anyagot akkor, 1 adott pillanatban lelassul minden megáll, lefagy majd az XP se látja a lejátszót....ugyanez másolva is megtörténik a DVD elrontására....csak többszöri restart a gépnek ujrainditásával látja meg a CD, majd a DVD irót....szerintetek, mi lehet a gáz :F vmi nincs jól kötve? kimelegszikvmi alkatrész benne és azzal vax? mikor lehül minden OK mintha semmi se történt volna?
amugy iráskor is kóld vmi üzit de most már nemtudnám pontosan megmondani... :( ....
Hirtelennyibe tudna vki segiteni? köszi..... :R

(#202) kboty


kboty
tag

Sehol senki? help please...... :O

(#203) Hoky


Hoky
csendes tag

...sikerült kimentenem egy dvd-r többmenetes írás első (láthatatlan olvashatatlan )menetét
így:
-neroval sáv mentése
-cd kép (sáv) írása lemezre hogy olvasható legyen
-majd beolvasás cd-ről már avi fájlként
röviden ennyi....
Bocsánat ha nem írtam újdonságot!!! :R


[Szerkesztve]

(#204) biby


biby
csendes tag

helló

nekem Lg 16x Super Multi dvd rewriterem van.

Dvd filmet akarok írni de a lemezeket csak 2x és 4x akarja írni. Ha írok velük akkor a dvd filmek akadoznak. használtam már traxdata , verbatin és philips dvd is , de mindegyik rossz.

Az eltrecet pl jól megírja mi lehet a baj.

az író már kb 2 éves, és nero 7.0 sal írok

köszi

(#205) IRON STORM válasza biby (#204) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pontos írótípus nem ártana. Nem látom az adataidnál a konfigodat.
''eltrec'' az emtec akar lenni?

Csak a TDi!

(#206) Blackmate


Blackmate
senior tag

Adódott egy kis problémám:

DVD-re szerettem volna írni több ezer képet, és az írás végeztével a Nero egy szép kis log-gal lepett meg: A rendszer nem találja a megadott fájlt.

Utána néztem, s valóban a fájlokban érdekes karakterek találhatóak:

ì, č, ô, ç és még sok más, ehhez hasonló.

Kérdés: Hogyan tudom ezeket a fájlokat kiírni?

Persze logikusan adódik a válasz -> átnevezem. De nincs kedvem 300 fájlt átnevezgetni. Nincs rá egyéb megoldás?

(#207) Blackmate válasza Blackmate (#206) üzenetére


Blackmate
senior tag

UP, mert fontos lenne

(#208) Blackmate válasza Blackmate (#207) üzenetére


Blackmate
senior tag

Up az upnak :(

(#209) cronos


cronos
tag

Helló.
Az lenne a problémám, hogy amikor dvd-t próbálok írni(LG író) akkor a Néróval(6.3) akkor azt írja ki hogy SCSI parancs lealítva és nem írja meg a lemezt és ezután nem tudom kivenni a lemezt a meghajtómól csak ha újraindítom a gépet.
Vistát használok ez lehet probléma?

(#210) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!
Egy LG GSA-H12N íróm van, nem régi darab pár hónapos. Nemrég cseréltem alaplapot (p5b delux) azóta még nem írtam vele. Volt rendszer telepítés új NERO. Tegnap akartam írni néhány dvd-t, sorozatosan elrontota a lemezeket. Írás indítása után kifagy a rendszer, ÉS élből a LEAD OUT részt kezdi írni. RW-re is próbáltam ugyanaz. Lemez probléma kizárható, régebben ugyenezzel az íróval írtam ezeket a lemezeket (alap csere előtt). Még egy furcsaságot tapasztaltam, az írót SCSI-nek látja az eszközkezelő, természetesen IDE-s.
RW lemezem formatolni sem tudta.
Ezek vannak a gépben: C2D E6300, 4x512 GEil Ultra, P5B Delux, némi vinyó, VGA gondolom ez nem sok vizet zavar. WIN XP PRO SP2
Esetleg van fent egy Daemon Tools 4.08HE, ez feltelepített valamit az elején, leírom hátha...
Van valami ötletetek? :R :F

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#211) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Van egy NEC ND-3500A-s DVD íróm. A következő hibákra lettem figyelmes:

Adott egy dvd film image, kiírom, erre a dvdn egy keskeny sávot teljesen megíratlanul hagy! Oda egyszerűen nem írt! Visszajátszásnál úgy mutatkozik meg, hogy teljes egészében megakad a film, és onnan nem megy tovább!
Na de, hogyha fogom mégegyszer ezt az image-t és kiírom, láss csodát hibátlan!

Ezt már kétszer is produkálta!
Két különböző típusú lemezzel (TDK, Verba)
Két különböző image-el.
Másodjára mindig tökéleteset pörkölt.
Nem volt áramszünet, írás közben nem csináltam semmit a géppel!

8*-osan írtam mindig is, OS változatlan, nem hinném hogy valami új progi került volna a gépre.

Döglődne a dvd-íróm???
/Ezen kívül hogyha alaposabban szemügyre veszem az írt dvd-t, imitt-amott foltosan írt... ez természetes?/

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat.

(#212) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Van egy Samsung külső dvd íróm!

Eddig semmi hiba nem volt, msot vettem pár TDK DVD-R 16x és nem hajnlandó kiírni a nero.
Kiírja hogy Power Calibration failed és ennyi.... Eddig sima Ridisc-et megírta TDK-t nem. Frissítettem FW-t és semmi. Nincs más dvd-m letesztelni, de nincs valakinek 5lete?

Kösz

Picture me Rollin' by 2pac

(#213) Bianconeri


Bianconeri
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Van egy DVD íróm Pioneer DVD-RW DVR-111D. Mellette egy olvasó 1 IDE kábelen, egy másikon pedig a winchester.
A problémám az hogy nem tudok vele lemezt írni sem CD-t, sem DVD-t, mert amikor elíndítom az írást azt íírja ki, hogy író státusz hibás és kiadja a lemezt 5% után és természetesen használhatatlan. Winchesterről akartam írni.
Az írót kipróbáltam ás gépben, ott tökéletesen működött, tehát nem azzal kell hogy legyen a baj.
Gondoltam IDE kábelre, azt is kicseréltem, már amin a DVD író van(lehet hogy a winchester IDE kábelt is ki kellene cserélni?).
Bár nem tudom, ha rossz lenne az IDE kábel , akkor mndjuk Totalk COmmanferben sem tudnék olvasni DVD-t, meg másolni sem, pedig ott megy a dolog.

Kezdek tanácstalan lenni, nagyon megköszönném, ha valaki segíteni tudna, mert 1szerűen képtelenség így egyetlen lemezt is megírni, csak az anyagot pazalrlom.

Várom a megoldási javaslatokat.
Előre is köszönöm, pá.

(#214) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Nekem egy olyan problémám lenne hogy van egy LG GSA-4163-B típusú íróm és írtam vele DL-es (dupla rétegű) dvd-t és jól meg is írta be is olvassa! Egyik nap újra megpróbáltam és ez a hiba jelentkezett - http://kepfeltoltes.hu/080130/dl_dvd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg - !!! Ha valaki tud kérem dobjon egy pm-et vagy írja le!!! Előre is kösz!

Üdv: Pa$cal

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#215) maszat válasza Bianconeri (#213) üzenetére


maszat
senior tag

Elsőre azt mondom, régi a CD/DVD író progi.
Másik gépben is ugyanaz a Nero/stb progi volt?

(#216) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Ugyan ez a Nero 8! Ez régi?! Már 3 dl-es lemezte b....tam el!:S És fogalmam sincs mi lehet:S

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#217) IRON STORM válasza horvathpeter (#216) üzenetére


IRON STORM
őstag

ImgBurn-el próbáltál írni? milyen cd-dvd író szoftver van a gépeden a neron kívül?

Csak a TDi!

(#218) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Neron kívül semmi! De irtam már Neroval ilyet és jó lett és ezér nem értem, pedig semmit nem állítottam most se meg akkor se!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#219) IRON STORM válasza horvathpeter (#218) üzenetére


IRON STORM
őstag

És ugyanolyan lemezt próbálsz írni? Médiakód is ugyanaz?

Csak a TDi!

(#220) Flatron710 válasza horvathpeter (#214) üzenetére


Flatron710
tag

A tesómé is csinál hasonlókat. Ő a cserén gondolkozik.

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#221) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Ugyanojat írok itam má Philipset megírta, utána írtam ugyanojat azt el..ta!:S

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#222) IRON STORM válasza horvathpeter (#221) üzenetére


IRON STORM
őstag

Rendszer újrarak, kipróbál, aztán ha nem jó akkor ennyit az íródról.

Csak a TDi!

(#223) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Rendszer ujrarak?! kb 5x raktam uj rendszert! :S

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#224) IRON STORM válasza horvathpeter (#223) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ezt nem írtad. Elég régi az íród, bármi történhetett vele.

Csak a TDi!

(#225) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Hát lehet! Nem tudom mi van vele de asszem megkérdem valami computer szaküzletben, talán tudnak valami pontosabbat!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#226) kali válasza horvathpeter (#225) üzenetére


kali
legenda

igen; ajánlanak majd egy újat megvételre - illetve több típus közül is választhatsz majd...

(#227) Bianconeri válasza maszat (#215) üzenetére


Bianconeri
csendes tag

Hali!

Én nem hiszem el, hogy esetleg régbbi Nero miatt szurna el a lemezeket.
Hát azt most meg nem mondom milyen verzióju volt a masik gépben a Nero.
De kiprobalom,letoltom a legujabb verziot!

Egyebkent a vezerlopultban az ATAPI stb vezerloknel beallitottam a transfer modot, BIOS Default-rol ATA 100-ra illetve, amire szukseg volt, viszont nem tudom elmenteni, amikor visszaléptem megint BIOS default volt. Ezt h kell(ene) elmenteni?

(#228) punish3r


punish3r
aktív tag

DVD-Audio anyagot szerettem vna kiírni DVD9-re az eddigi legújabb DVD Decrypterrel (Verbatim, MKM-001-00), de nem jön össze, el se kezdi, ez a hibaüzi jelenik meg! Először Imgtools classic-kal csináltam 1 ISO fájlt, majd Decrypterrel hozzá MDS-t! 2.4X-es sebességgel akartam írni! Az iróm FW-je moddolt 8.19-es! Pár hónapja DVD videókat írtam ki ugyan így, akkor nem volt probléma! Vki tudja esetleg mi lehet a hiba?
THX előre is!

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#229) R


R
aktív tag

"Failed to send cue sheet!" hibaüzi miatt

CDburn-nel írnám ki, kérdés kell-e ez a paraméter: sao (Writes the image out in "session at once", or cue sheet, mode <default is "track at once">)

(#230) Tigristank


Tigristank
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég komoly problémám volna, méghozzá az, hogy nem nagyon tudok DVD-t írni. A DVD-íróm egy Samsung SH-S162A, a firmware a legfrissebb.
Először egy 25-ös Philips hengert vettem még régebben. Ebből mind a 25-t sikerült 12-es sebességgel gondtalanul megírni. Miután ez elfogyott, TDK-t vettem, ebből már 25-ből 7-et elrontott, és nem tudtam nagy sebességgel írni, mert különben elrontotta volna, ezért a biztonság kedvéért kétszeresen írtam ezeket a lemezeket. Majd nem rég vettem 25 Verbatim lemezt, mert azt gondoltam, hogy a TDK volt rossz minőségű. Az első 8 lemezből 8-at elrontott, pedig volt, amelyiket direkt lassan írtam. Azóta sikerült megírni néhány lemezt, de ez is csíkos, bár legalább rendesen beolvassa. Nem rég kipróbáltam az írót 4-szeres sebességgel, és az első lemez hibátlan lett, viszont a 2. meg "csíkos", ettől függetlenül ezt is beolvassa. Azért lett ilyen, mert írásnál a tároló szint a Nero szerint gyakran leesett 9%-ra (ami nem tudom, miért van, és hogy miért mindig annyira esik le, aztán mindig mikor visszamegy, akkor először általában 73%-ra, majd utána 99-98%-ra). Múltkor áttettem a gépbe 1 NEC DVD-írót, de az is csak szenvedve tudott írni, igaz az a lemez legalább nem olyan, mint 1 szivárvány.
Nem rég az IDE (PATA) kábelt is kicseréltem, de így se lett jobb. A vicc az egészben, hogy van nekem néhány Verbatim DVD+RW-m is, amire korábban már volt írva adat, de letöröltem és amit arra írtam, az hibátlan lett, és a tároló szint se zuhant a mélybe, de még 90% alá se. Szóval a szakértőket kérdezném, hogy mi lehet a gond nálam. Lehetséges, hogy a DVD-író a rossz, vagy csak rossz lemezeket fogtam ki, vagy talán valami szoftveres probléma lenne? Pl. a Nero InfoTool szerint a System ASPI hibás volt, ezért letöröltem azokat a fájlokat, mert a másik gépen sincsenek meg, pedig az gondtalanul írja a lemezeket.
Olykor meg el se kezdi az írást, valamilyen hibára hivatkozva (mondjuk mostanában ilyen nem szokott lenni), pl. PMA frissítés hiba, lézer beállítás hiba stb. Bár ez még a jobbik eset, mert így legalább nem teszi tönkre a lemezt. Ha pedig nem esne le a tároló szint, akkor jól írná meg a lemezeket, mert a múltkori első lemeznél csak a másodperc töredékéig esett le 9%-ra, majd utána vissza 90 fölé. Ezzel kapcsolatban is lenne 1 kérdésem. Tehát ugye vannak ezek a csíkos lemezek, amiknek nem úgy kéne kinézniük, de mégis beolvassa őket gond nélkül. A Nero CD-DVD Speed-el is ellenőriztem ezeket a lemezeket, és minden adat olvasható volt. Lehetséges-e, hogy ezek a lemezek hamarabb tönkremennek, és elveszik róluk az adat, mint azok, amelyeknél nincsenek csíkok? Érdemes majd újra kiírni azokat a dolgokat, amik a csíkos lemezen vannak, vagy ne aggódjak értük?
Köszi a segítséget előre is!
Ui.: Így néz ki a lemez:
[link]

(#231) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm gépe íráskor el szokott szállni. (újraindul)
Eddig amit kipróbáltam:
- tápcsere
- memcsere
- DVD-író csere

Ezek közül egyik sem oldotta meg a problémát. Sokáig úgy tűnt, hogy a memória kicserélése volt a gond, de most újra eljátsza. Mi okozhat ilyen összeütközést, hogy a gép így reagál? Konfig: 2,4 Celeron; 1 GB RAM; ASRock (típusát nem tudom) alaplap, IDE csatolós ASUS DVD-író.

Még egy kis info: Nero program INCD-jét használja az illető, amivel folyamatosan tud a DVD-re írni/törölni.

Üdv.
ChRiS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#232) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Itt a kékhalál üzenete:
0x00000044 (0x85EE4878, 0x00000D63, 0x00000000, 0x00000000)

Ez memóriahiba?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#233) IRON STORM válasza ChRiS_RS (#232) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen lehet memória hiba. Érdemes lenne a biosban a memória beállításokat átnézni, késleltetések stb. Asrock lapok előszeretettel kevesebb feszültséget adnak a memóriának, meg lehet próbálni adni neki plusz feszkot.

Csak a TDi!

(#234) ChRiS_RS válasza IRON STORM (#233) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszi az infót!

Sajnos a késleltetésekhez nem nagyon értek, ha ebben kicsit tudnál segíteni, azt megköszönném, ehhez elég láma vagyok. Valszeg auto-n van minden.

Üdv.
ChRiS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#235) duduati


duduati
aktív tag

HAli mindenki. Írom a problémám.

Van egy Pio 108 as dvd írm. KB 200 lemezt írhattam vele. Eddig működött, csak az vol t a bajom vele hogy nem akart 4x-esnél gyorsabban írni és hát néha jó lett volna. Múltkoriban megpróbáltam firmwaret frissíteni rajta. Ez sikerült is a legújabbra. MEnt is az író szépen. Aztán egyszercsak elkezdte rontani a lemezeket. 8xosan rontja őket, 4x esen nem mindig. Valószínű hogy haldoklik az író vagy mi lehet a probléma? Szokott olyan is lenni hogy kifagy az írás. Leesik az olvasó szint tároló vagy mi és abbahagya az írás, majd kifagy. Próbáltam neki másik kábelt tenni meg új windowst is de nem javult. Ha valakinek van tippje írjon!
Előre is köszi!

(#236) gabo75


gabo75
csendes tag

sziasztok lene 1 kérdésem dupla rétegü lemezt szeretnék meg irni de 50%tovább nem irja a második rétegbe nem kezd bele mi lehet a gond elromlot az iro?

(#237) Moonlight001


Moonlight001
csendes tag

Sziasztok!

Az én problémám inkább másolással kapcsolatos, mint pusztán írással.
Van egy ismerősöm, aki tőlem kérdezget PC-s kezdőként, de most egy olyat kérdezett, amire én sem tudtam válaszolni, hátha Ti tudtok:
Adott egy D i s n e y korong, ami ugye veszélyben van, aránylag kicsi gyermek közelében.
Mivel a szülők nem szeretnék, az amúgy lejátszót remekül kezelő, de a lemezekre még elég figyelmetlen csöppség kezébe adni az eredeti lemezt, azt gondolták, hogy az otthon eredetiben is fellelhető disc-ről másolatot csinálnának és azt adnák az gyermek kezébe.
Itt a gubanc.:
Az adott gyártó védelemmel látja el a termékeit így ez másolhatatlan.
98-99,5% között valahol megáll a gépre másolás.
És van olyan progi, ami el sem indítja a show-t.
Szerintetek mi lehet a megoldás?

Előre is köszi!

Acer Aspire 5920G / Core 2 Duo 2400Mhz 800 FSB 4Mb L2 cache; 2Gb DDR2; 250Gb; geForce 8600m GT 512Mb.

(#238) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv!

Van egy égető problémám: 16x-os TDK dvd-imet mostanában úgy írja meg a csodálatos LG íróm, h a lemez felszínének a közepe táján "sötét sávot" hagy maga után. Tehát a lemez közepe tájékán lévő sávok színe elüt a "normális"-tól. Írás előtt normális színű volt, az írásssal semmi probléma nem volt. Ez a sötét sáv némely esetben szimmetrikus, tehát egy sötét gyűrű, más esetben asszimetrikus, tehát a lemez egyik felén vastagabb a sáv, mint a másikon. Semmi fénytörés nem látható a lemezen, olyan, mintha az adathordozó réteggel lenne valami gebasz.
Az így elkészült lemezeket kipróbáltam, tökéletesen működnek, De meddig?
A lemezek szarok? Vagy egyszerűen az írom kezd elromlani?
Érdekes, h két ilyen "sávos" lemez között megírtam egy ezeréves Verbatim RW-t is, ami agyon volt karcolva, azon nem hagyott ilyen nyomot.
Ja, és még valami: ilyen -os TDK-t (világoskék tokos) még soha nem rontott, ezért is ragaszkodom hozzá.

Előre is köszi!

(#239) ChRiS_RS válasza gabo75 (#236) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szia!

Milyen íród van?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#240) fjani válasza littlelion21 (#238) üzenetére


fjani
tag

Hali! A tanácsom:felejtsd el gyorsan a Tdk-t ugyanezzel a problémával találkoztam és csak kirárólag ezzel a lemezzel MID:TTH 02.A CMC-s kék tdk-t nem égette így a lézer és másfajta márkájú lemezeket sem.Próbáltam LG-vel PIO-val NEC-el is mindegyik ilyen foltosra írta.A tdk-ból nehéz mostanság minőségit találni úgyhogy azt javaslom térj át verbára és gond egy szál sem.

(#241) littlelion21 válasza fjani (#240) üzenetére


littlelion21
addikt

Szia!
És mit tapasztaltál ezekkel a foltos lemezekkel? Más író/olvasó beolvassa? Most vettem egy nagy rakat TDK és nem akarom kukázni.
Vagy hamarabb tönkremennek, vagy miben nyilvánul meg ez a folt?
Csak ebből a fajtából nem hibázott, meg a philips-ekből csak keveset.
A verbatimokat gyűlöli. Kb. a sávok felénél belekarcol egy csíkot, szinte gravíroz, aztán 1%-nál hibát észlel és leáll az írás... 10-ből 4-nél ezt csinálja.

(#242) fjani válasza littlelion21 (#241) üzenetére


fjani
tag

Cső! Volt amit játszott hiba nélkül az asztali dvd volt ami akadozott benne de igazából a foltos mivolta nem tetszett (én gyorsan elpasszoltam az összes tdk-t).Milyen tipusú az Lg íród ?Volt már firmware frissítve?Az összes általam használt lg író kimagasló minőségben írta a verbát folt nélkül - tükörfényes homogén volt a lemez felülete.

(#243) ChRiS_RS válasza IRON STORM (#233) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

A BIOS-ban mindössze annyit tudtam csinálni, hogy a DRAM Voltage értékét normal-ról high-ra állítottam. Most várjuk a csodát. :)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#244) PPeter válasza ChRiS_RS (#243) üzenetére


PPeter
addikt

ATA/SATA vezérlő driver is okozhat ilyen problémát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#245) ChRiS_RS válasza PPeter (#244) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Lehet, hogy megpróbálok egy frissebbet keresni. Viszont újabb kékhalál jött, csak a lényeget írnám ide:

Multiple_IRP_COMPLETE_REQUESTS :F :(

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#246) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Üdv mindenkinek! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy dvd írásnál (dvd-video készítésnél) mikor irni akarom kiírja a Nero és az Ashampoo burning studio is, hogy a dvd-video ujrakiosztás sikertelen! Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#247) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Ha elküldeném valakinek a nero log filját megtudná mondani miért rontja el a lemezeket.
Sajnos az a problémám, hogy az irás a 3/4 részénél hibával megszakad. Ha kikapcsolom a gépet, lehuzom a sata és az áram csatit és beinditom a gépet, majd ujjab kikapcsolás után visszakapcsolom a dvd irót akkor kb 3-4 lemezt megír aztán megint hiba. De most vettem észre, hogyha ujrainditom a rendszert a gép nem látja a dvdirot a startnál.

A rendszer GA-K8NE-RH, AMD 3200+, pqi 512 és goddram 512, Optiarc 7170S dvdíró, xp.

:O

(#248) nesa


nesa
veterán

Samu 203D hez honnan lehet frimet letolteni,mert a samu oldal nem jo a 203D alatt a 203P frim van amit nem enged felrakni.

(#249) Met


Met
nagyúr

Vettem egy Philips DVD+RW-t de sehogy nem tudok rá írni. ImgBurn, Nero, Roxio.
Illegális lemez hiba miatt.
Nem tudom Dvdinfo proban formázni, illetve tudom csak 2mp alatt végez és továbbra is formázatlannak látja a lemezt.
Az íróim támogatják a +-os rw lemezeket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#250) PPeter válasza Met (#249) üzenetére


PPeter
addikt

Véletlenül nem 8x-os lemezt vettél egy 4x-es vagy 2.4x-es +RW lemezt támogató íróba?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.