Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba

Hozzászólások

(#551) King Unique válasza ---Lasali--- (#549) üzenetére


King Unique
titán

Az,h megírta hibaüzenet,leállás nélkül,még nem jelenti azt,h jó is lett :N ,a 7260-as jó minőségben ír (szinte a (z egyik) legjobb írásminőségű ma kapható 24x-es), DVD lemez topicba találni DL teszteket róla, " Vissza ellenőrzés szerint is jó." - ezen az írás előtt bepipáltat érted gondolom,ha lefuttatsz egy Nero-Discspeed Benchmark tesztet aszerint is :F Illetve,ha tesztképes íróval letesztelnéd,vsz már nem lenne olyan jó...,v ha asztali lejátszóba,másik DVD íróba rakod ott lehet akadna.
8x írásnál elvileg negyedéig 6x-osan,utána 8x-osan ír,ha vmi gond van - I.lemez minősége gyengébb, sz@r,mert rögzítés közben figyeli az író,akkor auto. ahhoz igazodva visszavesz sebességből, II. vmi progi,v folyamat miatt puffer kiürül,adatátviteli sebesség akadozik és emiatt vesz vissza,de ez ált. külső usb-s íróknál fordul gyakrabban elő,nem belső SATA-snál) - nálad vsz I. miatt lehet.ill Imgburn is automat. visszavesz tempót,ha vmi nem okés+még hangja is van....

Összegezve jó íróval lassabban (4x) meg lehet azért így-úgy gyengébb pl. Maxell Ritek S04-es lemezt is írni,de fontos adatokat én nem bíznék rá :N ,ill. asztali lejátszót sem nyekeregtetném vele feleslegesen (tönkreteheti olvasófejét),inkább biztosra megyek és Verba (v FTI mides) :K

(#552) kenta


kenta
tag

Sziasztok.
Az mért van, ha burn-proof technológiával írok dvd-t egyik se sikerül?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#553) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy mostanában ha filmet írok ki, valamiért kihagy mp-eket az asztali lejátszón. 4 oka lehet, gondolom én:
1: rossz a DVD író
2: a DVD lejátszó rossz
3: a nero bedöglött
4: a lemez szar, na de ennyi?

elképzelhető hogy a nero program feladja magát? Nero 9-em van, eddig tökre működött klafful írt meg minden. Igazából felírja rendesen az adatot, mert leellenőriztem, viszont akadozik a lejátszásnál. DVD-ről gépre is megy a másolás.
DVD lejátszót tartom a leginkább rossznak mivel a régi filmeket viszi simán.
DVD íróról hát nemtudom... olvasni olvas rendesen...

eddig minuszos lemezt használtam, most kaptam +-ost azoknál kezdett el rosszalkodni, létezik olyan, hogy egy DVD írón annyiszor írunk ki 1 típusú lemezt, hogy "megszokja"? vannak az ilyen 50db-os lemezek, maxell dvd-r-t használtam eddig, most +-van és azoknál rosszalkodik, viszont van 1 másik márkájú - os lemezem annál is rosszalkodik...

szóval tényleg nemtudom mi lehet a probléma :\

szerintetek, találkozott már valaki hasonló problémával?

azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a lehető leglassabb sebeséggel írom ki a filmeket, 10,12 percig tart. eddig is így írtam ki.

[ Szerkesztve ]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#554) King Unique válasza Bucsek (#553) üzenetére


King Unique
titán

Milyen íród van :F ,mert ahogy korábban másnak DL lemezeknél leírtam (#551 , # 543 ) ,fontos a minőségi lemez+jó író kombináció,mert asztali lejátszók érzékenyebbek hibákra,míg PC-s író/olvasó jobb hibajavító képesség révén jobban megbirkózik velük.
Ha régi íród van,azok -os lemezt jobban írták,lassabb sebesség nyerő volt,de újak +osra vannak inkább belőve,közepes (6-8-12x) tempón.
Szerintem amúgy 1. ( inkább írásminősége) és 4. (Maxell nem a legjobb :N ,max +os made in Taiwan) okok lehetnek,esetleg részlegesen 2. - annál is por rakódhatott le olvasófejre és amiatt akadozhat (spec tisztítólemezzel orvosolható) ,bár szerintem inkább előbbi 2,én megfelelő minőségibb lemezt ajánlanék,ami íródhoz is passzol
(linkekben 2 dvd-s topik böngészése ajánlott!)

[ Szerkesztve ]

(#555) Bucsek válasza King Unique (#554) üzenetére


Bucsek
tag

Szia: Asus DRW-20B1LT. Eddig tökéletesen működött, remélem nem halt még meg, majd veszek egy dvd tisztító dvd-t mert azért igencsak régi már :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#556) King Unique válasza Bucsek (#555) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nem rossz Asus,bár írásminőségre az 24B... szériák kétség kívül jobbak. A tisztítólemezt,ha veszel,max asztali lejátszóba tedd, PC-s írónak állítólag nem a legjobb,szal ne Asusba :N ,de én azt mondanám inkább minőségibb DVD lemezt használj,vsz az lesz a gond. Illetve íród lehet,h tesztképes és így ki tudod tapasztalni melyik lemezzel hányszoros írás a tuti,de ez ügyben fentett linkelt dvd lemez/író topicokban érdeklődj. :K

(#557) Bucsek válasza King Unique (#556) üzenetére


Bucsek
tag

Rendben köszönöm szépen :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#558) kamikaze655


kamikaze655
csendes tag

Helló!
Régi gépemből kiszereltem, egy labelfash dvd írót. Abba a gépbe nem volt rendesen bekötve, de az újba bekötöttem. A gép felismert, szerinte tökéletesen működik, de a lemezekről nem tudja beolvasni az adatokat.
Tettem bele több dvd-t is, mindegyiket felismeri olyan szempontból, hogy R- vagy R+ de azt már nem tudja, hogy van-e rajtuk valami.
Mi lehet a probléma?

püben érdeklődni lécci! thx

(#559) mercenaire válasza kamikaze655 (#558) üzenetére


mercenaire
tag

Esetleg egy fejtisztítás ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#560) kamikaze655 válasza mercenaire (#559) üzenetére


kamikaze655
csendes tag

Szét szedtem, és megtöröltem zsepivel. Elötte még ennyire se olvasott be semmit..

püben érdeklődni lécci! thx

(#561) mercenaire válasza kamikaze655 (#560) üzenetére


mercenaire
tag

Pici alkohollal átitatott fültisztítóval próbáld meg tisztítani. Hátha :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#562) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a dvd íróval kapcsolatban!

Mikor behelyezek egy lemezt és az adott meghajtóra kattintok ez az ablak ugrik elő amin keresztül nem tudom a cd/dvd lejátszó funkciót aktiválni!

Firmware a legfrissebb!

Mi lehet a kiváltó oka és miként javítható ez az anomália?

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#563) rszp válasza Teodor52 (#562) üzenetére


rszp
aktív tag

XP alatt megnyitni a Sajátgép/My computer -t. Felsorolja az eszközöket. A DVD írón jobb egér majd a menün a Tulajdonság(?)/Properties. A felső menüben a (nemtudommi)/Autoplay és szabad a pálya. Alapértelmezett visszaállítása vagy ez már rád van bízva.

[ Szerkesztve ]

(#564) Teodor52 válasza rszp (#563) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Nekem az autoplay nincs win7 alatt! :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#565) rszp válasza Teodor52 (#564) üzenetére


rszp
aktív tag

Win7 alatt a Control Panel -> (Programs -> Default Programs ->) Autoplay.
Nézet függő.

Máskor írj op.rendszert is.

(#566) Teodor52 válasza rszp (#565) üzenetére


Teodor52
senior tag

Bocsi,de Control Panel -> (Programs -> Default Programs ->) Autoplay erről tudnál készíteni egy képet?

Most hirtelen nem ugrik be ez a control panel!

Ja és bocsi az oprendszer miatt!

(#567) rszp válasza Teodor52 (#566) üzenetére


rszp
aktív tag

Vezérlőpult?

Angolt használok, nem látom magyarul.

(#568) Teodor52 válasza rszp (#567) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igen és [itt] hogy tovább?

Ne haragudj hogy fárasztalak ilyen amatőr dolgokkal!

(#569) rszp válasza Teodor52 (#568) üzenetére


rszp
aktív tag

Alapértelmezett programok

(#570) Teodor52 válasza rszp (#569) üzenetére


Teodor52
senior tag

És ott mit kell beállítani?

[Itt] az üres cd-nél és dvd-nél minden lehetséges beállítást kipróbáltam egyenként,majd [itt] beállítottam windows média playert alapértelmezettként,de így sem jó!

(#571) Teodor52


Teodor52
senior tag

[Itt] viszont beállítottam a windows média player-re,ok mjad kiléptem és visszaléptem, de a kijelölt médialejátszó az a jelenleg beállított médialejátszó használata volt!Nem jegyezte meg az általam kijelölt windows média player alapértelmezett használatát.

(#572) rszp


rszp
aktív tag

Autoplay és itt az Alapértelmezések visszaállítása. Ha újraindítást is csinálsz, akkor a telepítés utáni állapotot kapod vissza. Szerintem ez a gond, ha mégse akkor nem tudok segíteni.

Ha nem működik, akkor javaslom a Windows 7 topikot, mivel ez op.rendszer és nem írási gond.

(#573) Teodor52 válasza rszp (#572) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi a segítséget át kell néznem sajnos a win7 topikba! :(

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#574) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, látom régóta nem írt már ide senki, de remélek valaki még nézi ezt a topicot.

A helyzet a következő, van egy LG dvd íróm, több éve megvan, volt is használva rendesen. Mostanában elég sűrűn rontott el lemezt(ilyenkor bele is ragad), akkor olyat is csinált, hogy mintha kihúznám az áramból leáll. Viszont eszközkezelőből ilyenkor nem tűnik el, de nem reagál semmire. Ha rákattintok az eszközkezelő is kifagy. Gondoltam régi már meg sokat használtam, elromlott, veszek egy másikat. Igen, vettem egy másikat, egy használtat, ismerőstől, de jól ismerem, tudom, hogy alig volt használva. És ez is ugyanezt csinálja! De teljesen. Mi lehet a hiba?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#575) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#574) üzenetére


Sanyi19
őstag

ASmedia sata vezérlő drivere okozta.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.